Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32951) szg88 válasza jobbman (#32950) üzenetére


szg88
őstag

Fujiéknál szeretik ezt a megoldást :U

[ Szerkesztve ]

(#32952) ALI_G


ALI_G
veterán

20k alatt kell fényképező, kerestem a topicban, de csak röviden.
Panasonic Lumix DMC-LS5-ről mi a vélemény? Esetleg van jobb ebben az árban?
Szülőknek lesz, a régi elromlott, persze nem magától... :(

[ Szerkesztve ]

(#32953) Hamimami


Hamimami
csendes tag

Szép jó napot mindenkinek! :)

Megjött a géééépem! :C :C :C

Gyorsan nekiállok elolvasni, hogy melyik zsinór, bigyó meg izé hová való, mit hová dugjak be... :DD
Gondolom első körben nem ártana az aksit feltölteni.... ;) Hát igen, aksit azt muszáj lesz vennem még egyet, mert amíg ezt töltöm, addig nem tudok fényképezni...

Egyébként mennyi ideig tölt kb? És mennyi ideig bírja ki egy töltés, hány kép? Hm, majd nemsokára megtudom, igaz? :P

(#32954) Hamimami


Hamimami
csendes tag

(#32955) Nagya21 válasza Hamimami (#32953) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Grat hozzá :D
Már most megmondom, hogy fényképezéshez elég a 8Gb kari, de ha videózni is akarsz, akkor kell a 16Gb :DD
Üdv Nagya
UI: 2-5 töltésre éri el a csúcsteljesítményt az akku, nekem 230 képre elég volt(ezt cirka 3 óra alatt löttem el, szinte mind vakuval karácsony este)

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#32956) szg88 válasza ALI_G (#32952) üzenetére


szg88
őstag

Néhányan voltak itt régebben a topicban akik vettek. Volt pár kép mutatóba. Nem volt olyan rossz, persze az árához képest. Esetleg még a canon a2200-ast is megnézheted.

(#32953) Hamimami: nekem kb. 1,5 óra alatt feltölti.

[ Szerkesztve ]

(#32957) Hamimami válasza Nagya21 (#32955) üzenetére


Hamimami
csendes tag

A videózás nem annyira fontos, bár néha biztos fogom azt is használni rajta. Most megnéztem, a régi gépemben 512 Mb-os kártya volt :D , és rovid vidokat azzal is tudtam csinálni.
Majd meglátom, hogy fogja ez bírni, ha szukséges, akkor veszek hozzá 16-osat, szerencsére ez nem olyan drága dolog.
Ha szeretnék másik aksit is, akkor ugyanilyet érdemes venni, amit adtak hozzá, vagy lehet mást is? Még egy jó tok sem ártana, hogy ne séruljon a gép, addig használom azt, ami még a filmes gépemhez volt, csak az kicsit nagy.

(#32958) peti_s


peti_s
addikt

Üdv!
Kompaktot kerestem, jó videóval, lehetőleg olcsón. Körülnéztem, és bizony sajnos arra jutottam h ilyen nincs. :D Az SX220 ami néhány hsz-el felettem Hamimami kollégának van a tesztek alapján nagyon megtetszett, igazán meggyőző. Viszont, az akku üzemidő számomra nem elegendő, ezért kérdezném, hogy USB-ről vesz-e fel töltést. Mert már lehet kapni különböző hordozható USB kimenettel rendelkező AA akkuvel működő "töltőket", gondolom akkor azzal is fel tudnám tölteni útközben.

(#32959) Hamimami válasza Nagya21 (#32955) üzenetére


Hamimami
csendes tag

Ja igen, még azt szerettem volna kérdezni, hogy itt is fontos az aksinál, hogy az elso 2-3 alkalommal teljesen le legyen merítve a toltés elott?

(#32960) peti_s válasza Hamimami (#32959) üzenetére


peti_s
addikt

Líthium-ion akku, nem szereti a merítést, viszont ne szakítsd meg a töltést a befejezés előtt.

Nem néznéd meg ha majd töltőről rendesen feltöltötted a géped, hogy USB-ről vesz-e föl áramot? :)

[ Szerkesztve ]

(#32961) Hamimami válasza peti_s (#32960) üzenetére


Hamimami
csendes tag

Koszi! :)

Megnézem szivesen, csak mondd meg, hogy pontosan mit is csináljak ehhez. :B
Van itt hozzá egy csatlakozó kábel, ha azzal a géphez csatlakoztatom, akkor ki kéne,hogy mutassa, hogy tolti-e?

(#32962) Kroky_ válasza szg88 (#32947) üzenetére


Kroky_
csendes tag

Oh, úgy látom sikerült "jókat" kinéznem.. :o Akkor melyik képminősége jó(bb). És mit takar a "nem túl jó"? :)

(#32963) peti_s válasza Hamimami (#32961) üzenetére


peti_s
addikt

Igen. :R

(#32964) ALI_G válasza szg88 (#32956) üzenetére


ALI_G
veterán

3k-val több, a legtöbb paraméter megegyezik.
Szebb képet csinál, vagy miért ajánlanád?

(#32965) Nagya21 válasza peti_s (#32958) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali Peti_s!!
2500huf egy UGY akksi, nekem is az van, és még nem kerültem olyan helyzetbe, hogy mind a kettő lemerült volna......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#32966) peti_s válasza Nagya21 (#32965) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi a választ, ettől függetlenül nem tudod hogy vesz-e fel töltést USB-n?

(#32967) szg88 válasza peti_s (#32966) üzenetére


szg88
őstag

Sztem nem tölt usb-ről.

Ugy. akksival nekem rövidebb ideig húzza, de lényegesen olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#32968) szg88 válasza szg88 (#32967) üzenetére


szg88
őstag

Nna utána olvastam, hálózatról lehet üzemeltetni, de ahhoz ilyen speckó akksis hálózati adapter kell. De nem tölti az akksit csak arról megy.

(#32964) ALI_G: Nem hiszem, hogy nagy különbség lenne a kettő között. Csak úgy alternatívaként írtam.

[ Szerkesztve ]

(#32969) peti_s válasza szg88 (#32968) üzenetére


peti_s
addikt

Köszönöm a választ, tehát van a fényképezőn adapterbemenet. Hány V-s?

(#32970) szg88 válasza peti_s (#32969) üzenetére


szg88
őstag

Nem nincs. Van egy lyuk az akksi ajtón. Veszel egy ilyen kütyüt:

És ezzel fog hálózatról menni.

[ Szerkesztve ]

(#32971) peti_s válasza szg88 (#32970) üzenetére


peti_s
addikt

Pedig ez egy adapter, amit akkor egy adapter bemenetre kell csatlakoztatni. Köszi a választ, azért voltam kíváncsi mert így megoldhatónak tűnik számomra, hogy külső táppal, AA akkukról is hajtsam a gépet. :)

(#32972) szg88 válasza peti_s (#32971) üzenetére


szg88
őstag

Az adapter bemenet azon a kis szürke téglalapon van (akksi utánzaton), amit az akksi helyére kell betenni

(#32973) peti_s válasza szg88 (#32972) üzenetére


peti_s
addikt

Értelek, közben leesett, de ez még jobb hír mint amire először gondoltam. :) Mert, 6k-ért megkapom az adapterkészletet ebayről, utána viszont ugyan onnan kapja az áramot a készülék ahonnan a Líthium-ion akkuról. Tehát 4,3 V-tól 3 V-ig biztosan működni fog. Ebből az jön le számomra, hogy 3 db eneloop-al nagyon szépen menni fog. Köszönöm még1x a segítséget. :R

(#32974) geggogg


geggogg
csendes tag

Helló!

Kinéztem egy gyártó 2 hasonló modelljét, az alábbiakban különböznek:

Az egyik: 3x zoom, kezdő fényerő F2.9, és a lencséhez egy okosság: 6 groups 7 lenses.
A másik: 5x zoom, kezdő fényerő F3.3, és a lencsék: 8 groups 8 lenses.

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy a lencsék számánál azok a különbségek kihatással vannak-e a képminőségre: hogy mennyire torzit, számit-e hogy több lencsén át jön a fény, meg mittudomén, ilyesmik.

Illetve a fényerőnél a 2.9 vs 3.3, ez a gyakorlatban mennyire számit? A régi gépemmel játszogattam a blende előválasztással, ott 2.8 és 3.2 esetén a záridőkben is a szomszédos fokozatot állitotta be, tehát pl. F2.8 és 1/1000s illetve F3.2 és 1/800s, vagy kevés fénynél, kikapcsolt vakunál 1/8s vs 1/6s.

köszi
üdv

(#32975) szg88 válasza Kroky_ (#32962) üzenetére


szg88
őstag

Nem voltam túl részletes mi? ;]
A legjobb ezek közül az fz150. Szép tiszta képeket csinál. Nekem tetszenek, de drágább is. Az fz100 jócskán elmarad mögötte. A p500 nagyon mosott még kis iso-n is. A Kodak nekem nagyon zajos. Az sx 220 elég jó gép (nekem is az van) talán egy kicsit elmarad az fz150-től, de olcsóbb is. A pana tz20 sztem iszonyat (biztos fognak szidni a pana imádók, de a tz szériában nekem a 7 a legjobb, ha lenne kézi üzemmódos pana a tz7 képével simán azt vettem volna)
Ez az én véleményem + az egyéb paramétereket nem vettem figyelembe, azt úgy is te tudod mire van szükséged.

Ajánlom ezt az oldalt segítségként.

(#32973) peti_s: Így van. Vagy ha egy hátizsákba akkukat teszel, és összekötöd egy átalakítóval akkor kifogyhatatlan energia ;] :P (bocs)

[ Szerkesztve ]

(#32976) ALI_G válasza szg88 (#32968) üzenetére


ALI_G
veterán

Köszi, nézek pár képet, de szerintem az ár fog dönteni. Az előző gépnél így is fényévekkel jobb.

(#32977) peti_s válasza szg88 (#32975) üzenetére


peti_s
addikt

Ha állványról is használom, egyáltalán nem lesz kényelmetlen. :) Másfelől, már megvan a terv hogyan fogom megoldani, ha kész lesz, és érdekel, szívesen lefényképezem majd. :)

(#32978) kiskornel válasza peti_s (#32977) üzenetére


kiskornel
addikt

Hátha valaki döntés előtt áll: legnagyobb bánatomra most vettek a cégnél Fuji Findepix s2950-et, maximális tiltakozásom ellenére (mármint nekem, hogy én használjam).
Makro módja semmit nem ér (sehol nem áll élesre) , supermakro üzemmódban, bár 1cm-re meg lehet közelíteni a célpontot, a 28mm széleslátószög miatt nem sokat ér. Beltérben elég xarul teljesített, és nincs benne IS se...
:O Miért nem az általatok ajánlott Canont vették meg :O

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#32979) SkyLaci válasza kiskornel (#32978) üzenetére


SkyLaci
őstag

mondtuk hogy a fuji vonalat nem érdemes erőltetni.

nem lehet valahogy visszacserélni és Canon sx130-at venni helyette?

[ Szerkesztve ]

(#32980) schawo válasza geggogg (#32974) üzenetére


schawo
titán

Ne műszaki paraméterek alapján dönts. Pontosan melyik gépekről van szó?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32981) Nagya21 válasza kiskornel (#32978) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Add oda annak, aki megvette, hogy használja ő....... :O :O :O :O
Részvétem.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#32982) peti_s


peti_s
addikt

Még 1 kérdés, csak h nehogy vásárlás után érjen csalódás. Az SX220-nál videó közben ugye van auto-fókusz? :D

(#32983) ALI_G válasza szg88 (#32956) üzenetére


ALI_G
veterán

Nem találok minta képeket ezekhez: canon a2200, Panasonic Lumix DMC-LS5...
:( review-hoz miért nem csatolnak teszt fotókat?

(#32984) peti_s válasza ALI_G (#32983) üzenetére


peti_s
addikt

Tessék. Ha AA akkus verzióban szeretnéd, akkor pedig ott van az A1200.

(#32985) SkyLaci válasza peti_s (#32982) üzenetére


SkyLaci
őstag

nyilván van

(#32986) geggogg válasza schawo (#32980) üzenetére


geggogg
csendes tag

a fujifilm finepix av230 és ax300

Kapnak hideget-meleget, de a sample videók (HD) elég meggyőzőek voltak és főleg erre használnám. Canont, Panát stb. kizártam, a Fuji szinvilága jön be leginkább, most egy Canon PS A60om van.

Az állóképek 14Mp-ben már elég kinosak, de nekem elég monitorméretben úgy korrekt és a szinei mondom nagyon szépek.

Az érdekelne főleg, hogy a videózásra milyen kihatással van az F2.9 ill F3.3. Nyerek-e eleget az AV230 nagyobb fényerejével, cserébe lemondanék az 5x zoomról, vagy nem ér annyit?

Az AV230-hoz láttam elég sok képet de nem találtam videót gyenge fényben, az AX300-hoz pedig kép van alig. :W

(#32987) schawo válasza geggogg (#32986) üzenetére


schawo
titán

Az a fényerő különbség természetesen számít, és érzékelhető videóban is :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32988) Hamimami


Hamimami
csendes tag

Kérdésem lenne a kézi beállításhoz. Ha ilyen sotétben szeretnék fényképezni, akkor milyen értékekre állítsam? Most például olyan szépen villámlik, de fogalmam nincs,mire rakjam,hogy látni is lehessen valamit a gépen.

(#32989) szg88 válasza peti_s (#32982) üzenetére


szg88
őstag

Van, méghozzá elég jó.

Hamimami: a villámot nyugodtan elfelejtheted.

(#32990) SkyLaci válasza Hamimami (#32988) üzenetére


SkyLaci
őstag

villámot, tűzijátékot, autók fénycsíkjait éjszaka úgy tudod fényképezni hogy alacsony érzékenységgel (ISOkevés), szűk blendével (Fsok), egy stabil helyre (állványra) téve hosszú záridővel (sok") időzítve (önkioldó) fényképezel, és hátha szerencséd lesz és pont akkor villámlik.

[ Szerkesztve ]

(#32991) Kroky_


Kroky_
csendes tag

... és mi a véleményetek ezekről? :U
- Samsung WB700,
- Canon SX240 (igaz, ennek 5 cm-es a makrója, ami lehet, hogy már nem jó egy apró medál, vagy gyűrű fényképezéséhez).

Köszii :)

(#32992) Nagya21 válasza peti_s (#32984) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Nézd meg müködik-e a zoom :D
Zoom
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#32993) szg88 válasza Nagya21 (#32992) üzenetére


szg88
őstag

Menő csónak, én is kipróbálnám :DDD

(#32991) Kroky_: mi lenne ha leírnád, mit szeretnél, és mennyi pénzed van rá???

(#32983) ALI_G: Sajna én sem találtam, akkor jobban tudtam volna nyilatkozni. Attól, hogy canon sajna még nem szentírás, hogy jó a képe. Az ilyen olcsó masináknál ne számíts sokra, mert csalódni fogsz.

[ Szerkesztve ]

(#32994) Nagya21 válasza szg88 (#32993) üzenetére


Nagya21
addikt

:DD :DD :DD

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#32995) Kroky_ válasza szg88 (#32993) üzenetére


Kroky_
csendes tag

Azt hiszem ezt már megtettem a #32945-ös hsz-ben. :)

(#32996) szg88 válasza kiskornel (#32978) üzenetére


szg88
őstag

Hát én is sajnállak, nem mutattad meg nekik a fórumot, hogy miket beszélgettünk. Vagy túl okosak a főnökeid??

(#32995) Kroky_: nekem az nem egyértelmű. Kicsi vagy nagy? Meg árat sem írtál? Azt hittem annyi pénzt akarsz rákölteni, mint az fz150-es ára? A 240-esről én még semmi konkrét tesztet nem láttam. Ugyanúgy lehet jó is, rossz is. A wb700-as meg nem az a kategória, mint amiket először írtál.

[ Szerkesztve ]

(#32997) szg88 válasza Nagya21 (#32994) üzenetére


szg88
őstag

Nem bírtam megállni komment nélkül :DDD

(#32998) Kroky_ válasza szg88 (#32996) üzenetére


Kroky_
csendes tag

Azt hiszem, most már a kisebb felé hajlok. :P Az ár max 80-90e. Ha az fz150-es tudása megvan egy kicsiben, akkor u.azt az árat is kifizetem. ;)
Amúgy kifogytam a készülékekből. Látom, hogy legtöbb emberkének az sx220-as canon-t ajánljátok, de én amikor kipróbáltam azt egy boltban, lassúnak éreztem a zoomolást a többi kicsi géphez képest (ugyanígy a wb7000-nek is). Nem tudom, hogy ha az aksiban már nagyon kicsi a szussz, beleszólhat-e ebbe.

(#32999) szg88 válasza Kroky_ (#32998) üzenetére


szg88
őstag

Már videó, vagy fényképező üzemmódban lassú?

(#33000) peti_s válasza Nagya21 (#32992) üzenetére


peti_s
addikt

Hali, köszönöm a választ, holnap megveszem a készüléket, ma már majdnem megvettem, de elbizonytalanodtam mert az idióta eladó azt mondta h kizárt h auto-fókuszos legyen a videója.... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.