Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32201) tybsen válasza joysefke (#32198) üzenetére


tybsen
addikt

Én is ezt kívánom magunknak :-) én sötétszürkét vagy kéket szerettem volna de a legközelebbi helyen csak ezüst volt, végülis az lett mert nem volt kedvem utánajárni, végülis ez csak egy szín. A kék talán kissé harsány lett volna de a sötétszürke egy fokkal szebb szerintem, de mondom, annyira nekem nem lényeg.

Nagyon örülök, hogy végülis ez lett, klassz, hogy ilyen lapos és kicsi. :-)

(#32202) tybsen válasza buci30 (#32199) üzenetére


tybsen
addikt

Hamarosan rakok fel, bár hozzá kell tennem, hogy én egyáltalán nem értek a fényképezéshez, tehát szakmai szemmel valószínűleg nem érdemes nézni őket :-)

(#32203) tybsen


tybsen
addikt

Ide raktam fel egyelore csak két makrót, az egyiken egy érme, a másikon pedig egy kis zöld növény. Canon Ixus 115-tel keszultek.

(#32204) szg88 válasza tybsen (#32203) üzenetére


szg88
őstag

Jók (nekem tetszenek) bár a növény kicsit életlen (a felhők is makrók :C )

(#32205) tybsen válasza szg88 (#32204) üzenetére


tybsen
addikt

A felhőket utólag raktam be :-) a növénynél meg biztos csak elbénáztam :-) de majd gondolom idővel kitapasztalom, hogy mit és hogyan. :-)

(#32206) buci30 válasza tybsen (#32202) üzenetére


buci30
addikt

Nem baj én se értek hozzá de nyárra kéne valami amivel lehet lövöldözni a tengerparton meg Egyiptomba nyaralási képeket. De azért szép képek legyenek és itt mindenki ezt dicséri leginkább és ár kategóriába is megfelelne nekem.
Így ha tudsz még kint és esti és beltéri képeket lőni azt megköszönöm!!! :R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#32207) joysefke válasza buci30 (#32206) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A képeket még nem tudtam megnézni, proxi mögött vagyok...

Korábban linkeltem egy oldalt, ahol két tetszőleges tesztelt gépet kiválaszthattál, és egymás mellett megjeleníttethetted az azonos feltételek mellett azonos témáról készült képeket.

Az a baj ezzel a "küldj már néhány képet" módszerrel, hogy lehet, hogy mutatósak a képek (vagy nem), de nem tudod, hogy milyen fényviszonyok és beállítások mellett készültek milyen záridővel, mennyire remegett az illető keze, ráadásul azt sem tudod, hogy a téma valójában milyen volt. Stb Stb... max érdekességképpen jó, meg max ha nagyon nem tetszenek a képek, akkor tudod, hogy az adott modellt nem szabad venni.
Összehasonlításra illetve annak eldöntésére, hogy A vagy B model jobb adott pénzért, na arra ez a módszer sem jó. (bár mondjuk nem sokkal rosszabb szvsz mint teszteket olvasgatni :)) )

Fogod az oldalt amit linkeltem, kiválasztod a legrágább DLSR gépet megnézed, hogy milyen képek készültek vele, na az a legjobb amit pénzért lehet kapni, ezután mellérakod az IXUS 115-t, konstatálod, hogy mennyire sokkal az elérhető (a DLSR-el elérhető) maximum alatt van, majd az IXUS 115 mellé raksz hasonló ultrakompaktokat, konstatálod, hogy nem csinálnak szebb képet, vagy látványosan csalnak a színekkel, telítettséggel stb..
legalábbis én erre jutottam.

Nagyon nehéz objektívan eldönteni, hogy melyiknek jobb a képminősége, majd meglátod.

A puding próbája az evés, megyek kártyát venni bele és utánna próbálgatni, az után max írok ide 1-2 hozzászólást a tapasztalataimról, de már nem fogok hasonlítgatni a képminőségét, mert boldog akarok lenni azzal, amit drága pénzért vettem, nem idegeskedni rajta, hogy a 2 hónap múlva 10E forintal olcsóbban kapható másodkategóriás japán gyártó kompaktja ISO 100 mellett jobb képet csinál, a másik gép meg jobb makrót csinál, a harmadik gép FULL HD mellett tud autofókuszt meg 30p-t meg mit tudom én...

J

[ Szerkesztve ]

(#32208) Xmodule


Xmodule
őstag

Sziasztok.

Muteromnak kellene egy ilyen kis kompakt gép. Kinéztem 3+1 különbözöt, de nem tudok dönteni. Esetleg hátha nektek van valami tapasztalatotok, tanácsotok. Igazábol ö nem fog sokmindent állitgani rajta, bekapcsolja azt menjen:)

Canon PowerShot A3300 IS

Samsung WB690

Panasonic LUMIX DMC-FS16

és még talán belefér a Canon Digital Ixus 115 HS is mert ez egy kicsit drágább de ha annyival jobb akkor rábeszélem.

Köszi elöre is.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#32209) joysefke válasza Xmodule (#32208) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

és még talán belefér a Canon Digital Ixus 115 HS is mert ez egy kicsit drágább de ha annyival jobb akkor rábeszélem.

Én (már) elfogult vagyok az IXUS irányában :)

megnézed a teszképeket és eldöntöd jobb-e és hogy mennyivel.
Azon viszont nem lehet vitatkozni, hogy minőségibb érzete van anyaghasználat meg illesztés tekintetében, mint a többinek. :K

J.

(#32210) szg88 válasza Xmodule (#32208) üzenetére


szg88
őstag

Az fs 16-ról nem tudok nyilatkozni. Az a3300-at én kihagynám. A Samsung mennyi? Nem nagyon találtam árat. Az ixus115 elég közkedvelt itt a gangon :)

[ Szerkesztve ]

(#32211) schawo válasza tybsen (#32205) üzenetére


schawo
titán

Az összes kép ISO100 és jó fényviszonyok mellett készült, sok mindent nem lehet megállapítani a készülék képminőségéről (azt leszámítva hogy a sárga virág elég durván kiégett (onboard vaku?)). Ilyen körülmények között még egy telefon is képes fogyasztható képeket lőni.

(#32207) joysefke Nehogy már DSLR-ekhez hasonlítgassuk egy alap- v. középkompakt képminőségét. Ez olyan mint egy kis multimédia hangszórót betenni a milliós hifi mellé, és keresni a különbséget. :U

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32212) joysefke válasza schawo (#32211) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Azt írtam, hogy a legjobb DLSR-t vegye _referenciának_, nézze meg, hogy azon hogy mutat a kép (főleg a házról készült kép), akkor látja, hogy mi a legjobb képminőség amit emberi pénzből ki lehet hozni, illetve, hogy hogyan _kellene_ kinézniük a képeknek. Ezek után pedig hasonlítsa össze a kompaktokat egymással, ha valahol különbségek vannak a DLSR képhez viszonyítva a el tudja dönteni, hogy melyik kompakt a jobb.

legalábbis én így csináltam...

J.

[ Szerkesztve ]

(#32213) SkyLaci válasza joysefke (#32212) üzenetére


SkyLaci
őstag

elég egy Oly E-PL1 képeivel összehasonlítani, az nem is annyira drága, és a képminősége szerintem nagyon pöpec (régebben összehasonlítgattam drágább DSLR-ek képeivel és sok esetben meglepődtem azon hogy nekem az E-PL1 képei jobban tetszettek.)

(#32214) buci30 válasza joysefke (#32207) üzenetére


buci30
addikt

Valahol van benne igazság :) THX

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#32215) Xmodule válasza szg88 (#32210) üzenetére


Xmodule
őstag

A Samsung WB690 is olyan 30ezer Ft -nak megfelelö összeg körul van. Ezek amiket irtam mind egy árkategóriában vannak körulbelül.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#32216) ElVisZ


ElVisZ
tag

Sziasztok

40k környékén szeretnék fényképezőgépet venni amivel el lehet kezdeni fényképezni tanulni. Mint pl.: egy s6500fd ami most az aprón 35k, csak ez már elég régi és nincs benne képstabilizátor (bár kinézetre komoly gép benyomását kelti :) ) ezért nemtudom érdemes lenne e megvenni, vagy inkább mondjuk egy WB700 ami újonnan kb 42k.
Ha van jobb alternatíva azt is szívesen meghallgatom, lehet használt is.

Előre is köszi.

(#32217) schawo válasza ElVisZ (#32216) üzenetére


schawo
titán

Nem erőltetném azt a Fujit, elég gyengus képe van annak ellenére, hogy nagyobb szenzor van benne. :N 6 év nagy idő... Az a Samsung is simán lenyomja.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32218) schawo válasza schawo (#32217) üzenetére


schawo
titán

Korrigálom magam kicsit, az ISO teljesítménye nem olyan jó, de kisebb a különbség, mint elsőre gondoltam, de az objektív rajza jobb, mint a Samu.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32219) Bertiee válasza ElVisZ (#32216) üzenetére


Bertiee
aktív tag

http://www.photographyblog.com/reviews/samsung_wb700_review/conclusion/
szerint elég jó gép a WB700. Canon SX130-al szemben szerintetek mennyire reális alternatíva olyan kezdőknek akik szeretnének megtanulni fotózni?

(#32220) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Hip, hip Sony! (az új HX20-as V)

[ Szerkesztve ]

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#32221) szg88 válasza Bertiee (#32219) üzenetére


szg88
őstag

Jó kis manuális beállítások vannak rajta. Jó kis gép, képminőségre is.

[ Szerkesztve ]

(#32222) S-eye


S-eye
senior tag

Sziasztok!Én alapjában véve nem értek a fényképzéshez,de a barátnőm nagyon szeret képeket készíteni,és van egy Olympus C5060WZ gépe.Azt szeretném kérdezni,hogy 30-40k Forint összegben van-e olyan gép,ami jobb képeket készítene,mint ez az Olympus?Lehet,hogy hülye a kérdés,de én tényleg nem értek ehhez.

(#32223) szg88


szg88
őstag

Aki esetleg samsung wb700-ast akar, van egy jó kis licit egy bizonyos licitálós oldalon.

(#32222) S-eye: Nehéz összehasonlítani, mert az oly elég kis mpx-es. Nézegettem a kettő képét, esetleg egy sx130 as jó lenne sztem.

(#32220) Athanáz9: tehettek volna bele több mpx-t

[ Szerkesztve ]

(#32224) schawo válasza szg88 (#32223) üzenetére


schawo
titán

Neked mire kéne több pixel a wb700-ban? 14megapixellel, akár posztert is nyomtathatsz. Eddig hány posztert nyomtattál? Amúgy is az optika nem bírja a felbontást, nem az érzékelő. Sőt, kevesebb pixellel jobb képet csinálna.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32225) szg88 válasza schawo (#32224) üzenetére


szg88
őstag

Irónia nem erősséged :W

(#32226) giigz


giigz
veterán

Volt itthon egy másik 2 GB-os kártyám, tök fölöslegben... :U Kipróbáltam a videózást vele, és itt már nincs a ~30 mp.-es korlát, tehát egyértelműen rossz memóriakártyát vetettem meg velem...

(#32227) schawo válasza szg88 (#32225) üzenetére


schawo
titán

Ja, bocs, oké, tényleg :B

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32228) szg88 válasza giigz (#32226) üzenetére


szg88
őstag

Próbáld gariba visszavinni. Vagy add el ;] ;] ;]

(#32227) schawo: no problem :))

[ Szerkesztve ]

(#32229) giigz


giigz
veterán

2 és fél perces 720p HD videó 600 MB... Ezt miért ilyen nagy?

(#32228) szg88: Megvetette velem 2.800 Ft-ért, szerintem még egy ezrest sem adna érte senki...

[ Szerkesztve ]

(#32230) S-eye válasza szg88 (#32223) üzenetére


S-eye
senior tag

Kösz a választ:) És olyan aminek forgatható kijelzője van,olyan nincs?

(#32231) szg88 válasza S-eye (#32230) üzenetére


szg88
őstag

Tudtommal (de tévedhetek is) a legolcsóbb ilyen a Samsung MultiView MV800 ~63e, de még az is csak kihajtható.

(#32229) giigz: nagy a felbontás, fhd-be 14,5 perc ~4GB

[ Szerkesztve ]

(#32232) schawo válasza giigz (#32229) üzenetére


schawo
titán

Gondolom motion-jpeg. Ott ez a normális.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32233) S-eye válasza szg88 (#32231) üzenetére


S-eye
senior tag

Olyan megoldásra gondoltam, amit az Olympusnál is alkalmaznak.Vagy már ezt nem csinálják?

[ Szerkesztve ]

(#32234) scarabaeus válasza S-eye (#32233) üzenetére


scarabaeus
őstag

De, csinálják. Mennyibe is került újonnan a C5060?

Quoth the Raven "Nevermore."

(#32235) S-eye válasza scarabaeus (#32234) üzenetére


S-eye
senior tag

Ha én azt tudnám:D Sajnos nem tudom,neten talált adat alapján 2003-2004-ben vagy 700 dollár.

(#32236) scarabaeus válasza S-eye (#32235) üzenetére


scarabaeus
őstag

Erről beszélek:) Egy Samsung EX1 gyönyörűszép nagy AMOLED-jét is lehet tekergetni mindenfelé, még jobban, mint a C5060-ast.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#32237) S-eye válasza scarabaeus (#32236) üzenetére


S-eye
senior tag

Csak a tekergetés sajnos nem ér meg ekkora plusz árat nekem:)

(#32238) csabooooo


csabooooo
aktív tag

Sziasztok!

Nem éppen vág a témába, de itt legalább van forgalom.

Szóval, elsején vettem egy Canon SX230-ast. Minden nagyon király volt, ameddig észre nem vettem, hogy a CMOS érzékelő pixelhibás! Ilyen esetben lehet érvényesíteni a 3 napos cseregaranciát?

(#32239) laolaj


laolaj
aktív tag

Sziasztok

lassan fejem adom egy fényképező vásárlására.

Amiket kinéztem múlthéten a Media marktban.

Panasonic FS-16 vagy FS 35 ( FS16) nem tetszik annyira :) FS16 ->95€ , FS35-> 149€
Casio ex-zs100 99€
Canon ixus 115 119€

illetve az újságban olvastam, hogy a Pana TZ18as most 189€
ezt azért említem igaz, jóval több árban, de már a neve miatt is.közkedvelt nagy tudású megbízható gép.

Ami a kérdésem:
A Pana TZ18 mennyivel tud többet a hétköznapi felhasználás során, hogy ezt a nagy differenciát megéri e.

Amire kell az előveszem és nyomom. :) könnyed,praktikus legyen. Nem a gyári adatok érdekelnek mert azokat tudom. Használhatóság.
Több évre kellene. Első gépem. Az, hogy ekkora zoom meg ilyenek nem izgat. Mert átlagos felhasználás mellett a 4x optikai zoom is már a természetes kézremegést mutatja.
4MP.nél nagyobbat nem hiszem hogy használok mert már az is nagy.

Jó stabilizátora legyen. Sok természet képet fogok vele készíteni mert itt az Alpok a közelemben és Lindau és a Badenitó dönörrrűűű :B

Várom a hozzáértők és tulajok válaszát. Ha valamit kihagytam volna akkor írjátok.

Üdv.
L.

ui.: a canont ahogy néztem a tesztekben közepesnek értékelik. a TZ18at meg nagyon jóra... :F

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#32240) schawo válasza csabooooo (#32238) üzenetére


schawo
titán

A világ összes CMOS érzékelője pixelhibás. A pixelhibákat automatikusan, interpolációval javítani szokta az elektronika. Nincs a beállítások között valami olyan menüpont, ami hotpixeleket emleget, esetleg valami, ami a hagyományos zajszűrésen kívül még zajt emleget?

(#32239) laolaj Abban is picike CMOS van, sok csodát nem lehet tőle várni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32241) szg88 válasza laolaj (#32239) üzenetére


szg88
őstag

Technikai tudásban, esetleg extrákban bizonyára jobb a tz18. Nyilván ennek utána is néztél, de képminőségben nem jobb (vagy nem jelentősen jobb) az ixus 115-nél. Mivel csak "előveszem és nyomom" szinten érdekel, így gondolom a manuális állítgatás nem izgat túlzottan, ezért én a 115-öst javaslom. Ha képminőségről akarsz tudakozódni akkor itt van ez. A tz18=zs8, ixus115=elph100 hs.

(#32242) csabooooo válasza schawo (#32240) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Nem javít ennél semmit az elektronika. Minden sötét képen ugyanazon a helyen látszódik egy piros pötty.
Beállítások között sem találtam semmit, ami használható lenne a probléma megoldására.
Ötlet?

(#32243) szg88 válasza csabooooo (#32242) üzenetére


szg88
őstag

Nincs ilyen menüpont. Mivel nézted? (fekete fehér lappal?)

(#32244) csabooooo válasza szg88 (#32243) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Egyszerűen képeket lőttem egy tök sötét szobában Tv, Av, M módban vaku nélkül.

(#32245) szg88 válasza csabooooo (#32244) üzenetére


szg88
őstag

Tegyél már fel egyet, megnézném. (ha nem gond)

(#32246) Djuree


Djuree
félisten

40k-ért (+-2-3k) milyen canon gépet tudtok ajánlani? leginkább canon érdekel, de ha van ilyen árban sokkal jobb akkor az is érdekel.
canonból ezt néztem: ixus 220hs
ez milyen gép?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#32247) csabooooo válasza szg88 (#32245) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Itt van kettő:
1.
2.

A pixelhiba kordinátája: X=2857; Y=354

(#32248) szg88 válasza Djuree (#32246) üzenetére


szg88
őstag

Jó. Vagy még a ixus 115, sx130.

(#32247) csabooooo: keményen látszik, nem is gondoltam volna. Még nagyítani sem kell. Enyémen "csak" fehér pöttyöket vettem észre ~10x-es nagyításban.

[ Szerkesztve ]

(#32249) szg88 válasza csabooooo (#32247) üzenetére


szg88
őstag

Én megpróbálnám visszavinni.

(#32250) csabooooo válasza szg88 (#32248) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Hát ezaz. Mindig sikerül kifognom. Ez már a második canon gépem szenzor pixelhibával (első egy SX100 volt, de azon kb. 1év után jött ki).
Hétfőn visszaviszem, aztán meglátom mit szólnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.