Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32551) fireman válasza fireman (#32546) üzenetére


fireman
tag

Remélem időben rendeltél még:)....ma már nem akciós és elfogyott a készlet....ezek szerint vitték rendesen....

(#32552) ivivan válasza fireman (#32551) üzenetére


ivivan
tag

Na hallod, 35 ezerrel a Médiamarkt és 20 ezerrel a többi bolt ára alatt? naná, hogy vitték... Megkaptam a visszaigazolást, hogy a "rendelésem feldolgozása megkezdődött" - remélem még belefértem a készletbe :-)

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#32553) szg88 válasza JoceeHunt (#32550) üzenetére


szg88
őstag

Nekem az első kettő ugyanolyannak tűnik. A 3. mintha profibb cucc lenne. Mindegyiken megvan az összes gomb sztem, csak az olcsóbbaknál mintha nem lenne tekerő gomb a tárcsához (de nem biztos) A vörös fényt sztem nem tudja majd rendesen használni a gép, de valószínűleg úgy is kell majd vmi komoly lámpa is. Amúgy rohadt drágák. Drágábbak majdnem, mint maga a gép.

(#32554) eagleworld válasza szg88 (#32464) üzenetére


eagleworld
csendes tag

Köszi ezt az ajánlatot. Nincs konkrét elképzelésem, hogy hol venném, ha találnék használtat jó állapotban, az is megfelelne. Igazából nekem a Fuji meg az Olympus a 10x-es zoom miatt tetszett, az ára miatt döntöttem az Olympus mellett, de rájöttem, hogy rossz a képminősége. Miután sikerült alkatrészt találnom az összetört FujiA800-amhoz még aznap, hogy megvettem az Olympust :(, így azon gondolkodom, hogy megéri-e eladni az Olympust és venni az árán Fuji T200-at vagy csak eladni és maradjon a régi, amihez 2700mA-es AA akkut is tudok használni. Amit te ajánlottál,abban szerintem még nincs olyan nagy különbség a régi gépemhez viszonyítva (12MP 4x zoom és 8,3MP 3x zoom), hogy azért 32-35000-t kiadjak, de biztosan jó gép, ha már ezt javasoltad. Ha biztosra tudnám, hogy a T200 jó képeket csinál, akkor az már lehet, hogy megérné (14MP 10x zoom). Ha estleg van olyan géped vagy valakinek van, tudnátok 1-2 átlagosan sikerült általatok készített tesztképet küldeni originál nagyságban, hogy össze tudjam hasonlítani az Olympus képeivel?

[ Szerkesztve ]

(#32555) mazsi70 válasza eagleworld (#32554) üzenetére


mazsi70
senior tag

[link]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#32556) szg88 válasza mazsi70 (#32555) üzenetére


szg88
őstag

Nna meg sem néztem uezt akartam linkelni :DDD

(#32557) mazsi70 válasza szg88 (#32556) üzenetére


mazsi70
senior tag

:DD

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#32558) JoceeHunt válasza szg88 (#32553) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Mármint a lámpák drágák? Arra nem is gondoltam, bár nem megyek mélyre, max pipával búvárkodok, márha az annak nevezhető. Úgy még szabad szemmel is látni mindent, tehát max 5-6 m mély.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#32559) schawo válasza JoceeHunt (#32558) üzenetére


schawo
titán

Nem a lámpa, hanem a tok drága :D:D

Erről ez a jelenet jut eszembe. [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32560) SkyLaci válasza JoceeHunt (#32558) üzenetére


SkyLaci
őstag

attól hogy te látsz a fényképezőgép még nem biztos hogy lát, csak hosszabb záridővel (lásd egy szoba ahol van egy lámpa, te látsz mindent, még sem tudsz vaku nélkül kézből jó képet csinálni)

(#32561) JoceeHunt válasza schawo (#32559) üzenetére


JoceeHunt
őstag

:). Jah. 30 még nem vészes, ahhoz képest hogy az Oly EPL1hez 160 ropi a tok...

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#32562) schawo válasza JoceeHunt (#32561) üzenetére


schawo
titán

Igen, és általában nem is lehet kapni :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32563) JoceeHunt válasza schawo (#32562) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nem csodálom :). Azokhoz a tokokhoz amik a 230-hoz linkeltem, rakható lámpa???
Most rendelem a gépet :))

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#32564) szg88 válasza JoceeHunt (#32563) üzenetére


szg88
őstag

Sztem nagyon sötét lesz, meg homály. Hosszú záridővel egy jó képed se lesz. Valahol láttam egyet amin lámpa is volt.

(#32559) schawo: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32565) JoceeHunt válasza szg88 (#32564) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Na ennek majd utánanézek, a gép tuti az lesz, max nem használom víz alatt és marad lóvém :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#32566) szg88 válasza JoceeHunt (#32565) üzenetére


szg88
őstag

Csak abból indulok ki, hogy mindig lámpával kavarnak a búvárkamerások a víz alatt. Találtam neked egy olcsóbb megoldást.

(#32567) JoceeHunt válasza szg88 (#32566) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Kössz, azt kihagyom. Mielőtt beraktam a kosárba az SX230-at megakadt a szemem a méretén. Nem túl nagy???
Ez milyen masina lehet? Nikon COOLPIX S8200 Black

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#32568) szg88 válasza JoceeHunt (#32567) üzenetére


szg88
őstag

Jókor jutott eszedbe :DDD
Mihez képest. Én nem szeretem a kicsi gépeket, de azért annyira nem nagy. Olyan jó kis masszív két kezes. Pl. egy sony w370-hez képest nagy.
Sztem hanyagold az "olcsóbb" nikon kompaktokat.

[ Szerkesztve ]

(#32569) JoceeHunt válasza szg88 (#32568) üzenetére


JoceeHunt
őstag

túl van tárgyalva, megrendelem. Eddig egy Nikon Coolpix E3200-ast koptattam, azt méregettem a centivel, hát ahhoz képest nagyobb a Canon SX230 rendesen. Szélesség, magasság hasonló, de 1,5-2cm-el szélesebb :SSS, és a mai technikához képest már az a Nikonom is nagy volt az ultralapos pana meg a többiekhez képest :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#32570) JoceeHunt válasza szg88 (#32568) üzenetére


JoceeHunt
őstag

A Canon-ra szerintem nem is rakható lámpa. Nem vágom. Akkor minek hozzá vízálló tok, ha nem lehet rá lámpicseket kötni???

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#32571) szg88 válasza JoceeHunt (#32570) üzenetére


szg88
őstag

A gépre nem rakható. Te akartál hozzá vízálló tokot. Ahhoz lehet, h hozzá tudod fogatni. Ha más nem celluxal :DDD

(#32572) Keksz


Keksz
senior tag

Helló,
Tudtok a következőre ajánlani vmit jó áron, linkkel?

" Jó minőségű képet csináljon
- Kicsi legyen
- Legyen benne wifi/bluetooth
- Legyen szép színe"

Plusz le vagyok maradva ebben a bt/wifi témában, és ezért azt kérdezném még hogy ezt egyszerű kép fájl küldésként pl telefonra kell elképzelnem, vagy a Nikonnál olvastam hogy a cég saját weboldalára tudja csak feltölteni... (mondjuk internet hiányában a BT lenne a legpraktikusabb,nem? Persze lassabb is mintha a két eszköz egy helyi wifin lóg...), de legalább wifi nélkül is megy.

Thanks

[ Szerkesztve ]

(#32573) SkyLaci válasza Keksz (#32572) üzenetére


SkyLaci
őstag

Bluetooth vagy wifi fényképezőgépben :F :Y
én nem nagyon találkoztam ilyennel, én sokkal egyszerűbb/jobb megoldásnak tartom hogy ha microSD-t használsz a fényképezőgépben átalakítóval, és a kártyát ha kell átrakod a kellően okos telefonba és akkor ott azt csinálsz vele amit akarsz.

milyen árban gondolkozol? mit értesz szép szín alatt?

[ Szerkesztve ]

(#32574) szg88 válasza Keksz (#32572) üzenetére


szg88
őstag

Mintha lenne egy két fajta bluetooth-os gép, ha jól emlékszem (talán samsung, meg sony). De nem túl gyakori. Vagy vegyél olyan sd-s memóriakártyát ami wifis (jó olcsók)

(#32575) JoceeHunt válasza szg88 (#32571) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nem is létezik olyan kompakt amire rakható lámpa?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#32576) robi-k válasza JoceeHunt (#32575) üzenetére


robi-k
őstag

Létezik, bár nem 100% kompakt kategória, de belefér: Fujifilm X10
Jó gép, de drága...

[ Szerkesztve ]

(#32577) robi-k válasza robi-k (#32576) üzenetére


robi-k
őstag

Apropó, tudtok valahol lehetőséget arra, hogy olcsón (pl. ÁFA-mentesen) lehessen venni CanonSX220 HD vagy Canon SX230 HD gépet :F

(#32578) JoceeHunt válasza robi-k (#32576) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Ahhaa. Ez már a micro2/3-os rendszerű ha jól látom/gondolom. Ha ebben a kategóriában nézelődnék, akkor mindenképpen az Oly EPL1 lenne a befutó, az is hasonló áron van. Mindegy, szerintem megbarátkozom ezzel a Canon SX230-al, ma megpróbálom letapizni Egerszegen a Media Marktban hátha van. Köszi!

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#32579) JoceeHunt válasza robi-k (#32577) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Keress valakit aki visszadja neked az áfát :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#32580) robi-k válasza JoceeHunt (#32579) üzenetére


robi-k
őstag

Várom a jelentkezőket :)
Azért lehetne egy kicsit nagyobb tolongás is a jelentkezőknél :DD

(#32581) szg88 válasza robi-k (#32580) üzenetére


szg88
őstag

Várhatsz még egy darabig. Ha így működne, akkor mi sem drágábban vettük volna meg. ;]
Esetleg vedd meg a céged nevére, és visszaigényelheted az áfát.

[ Szerkesztve ]

(#32582) Domxc


Domxc
senior tag

Sziasztok.

Szeretnék, egy kompakt digitális gépet, maximum 100 ezer forint értékben, és pár előre megszabott feltétel ellenében

Feltéteim:

-lehetőleg 100k alatt minnél olcsóbban
-manuális fókusz
-jó üzemidó
-lehessen rá helyezni szűrőt
-HD videófelvétel (a HD elhanyagolható ha muszáj, de azért ne legyenek a videói pocsék minőségűek)
-min. 12 megapixel

Előre is köszönöm a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#32583) JoceeHunt válasza robi-k (#32580) üzenetére


JoceeHunt
őstag

:). Sok sikert :). Egyébként én is pipa vagyok. Egerszegen bezárt a Media Markt :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#32584) szg88 válasza JoceeHunt (#32583) üzenetére


szg88
őstag

Nézd meg Pesten :P :P :C

(#32585) szg88 válasza Domxc (#32582) üzenetére


szg88
őstag

Ez esetleg ("csak" 10Mpx), meg ez is jó.

[ Szerkesztve ]

(#32586) JoceeHunt válasza szg88 (#32584) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Köszi! Kanizsáról mindjárt indulok is :XD

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#32587) szg88 válasza JoceeHunt (#32586) üzenetére


szg88
őstag

Székesfehérváron is van :DDD

(#32588) JoceeHunt válasza szg88 (#32587) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szombathely még mindig közelebb van. És lehet hogy nincs is kiállítva :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#32589) Domxc válasza szg88 (#32585) üzenetére


Domxc
senior tag

Létezik ennél olcsóbb is? Bármi jöhet.

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#32590) Domxc válasza Domxc (#32589) üzenetére


Domxc
senior tag

Megjegyzem én ezen gondolkozom, nem néz ki rosszul, és nagyjából ami kell megvan, talán azért ódzkodom, mert szűrőt nem lehet rátenni elvileg.

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#32591) szg88 válasza Domxc (#32590) üzenetére


szg88
őstag

Azoknál amit linkeltem, nincs (tudtommal) olyan olcsóbb gép amire szűrőt lehet tenni (persze tévedhetek is) Ha olcsón akarsz egy jó gépet ami tudja a többi dolgot akkor itt van ez.

(#32592) Domxc válasza szg88 (#32591) üzenetére


Domxc
senior tag

Igen, csak nekem így külsőleg eszméletlen gagyeráknak tűnik a Kodak-al ellentétben.

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#32593) szg88 válasza Domxc (#32592) üzenetére


szg88
őstag

Te tudod.

(#32594) Domxc válasza szg88 (#32593) üzenetére


Domxc
senior tag

És ő?

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#32595) szg88 válasza Domxc (#32594) üzenetére


szg88
őstag

Próbálkozz tovább :D
Olcsó fuji-t, olcsó nikon-t, olcsó sony-t, casio-t, kodakot stb. én nem fogok javasolni. Az amit mutattam egy jó gép, van még pár canon ami még nekem bejön (drágábban) esetleg. Talán van még pár egy kicsit gyengébb képminőséggel az olcsóbb kategóriából.

[ Szerkesztve ]

(#32596) Nagya21 válasza Domxc (#32594) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Inkább egy Kodak max z990-et, szoftverfrissítés után jó lett(mondta egy srác itt a forumban)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#32597) schawo válasza Domxc (#32594) üzenetére


schawo
titán

Mindkettő kiválasztott gép vacak.

(#32596) Nagya21 Miért, előtte valamilyen baja volt?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32598) Nagya21 válasza schawo (#32597) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Igen.
Az első szoftverrel botrányos volt az AF, akadt, fagyott a gép.
Ezzel az uj frissítéssel ezek megszüntek, és egy egészen jól használható gép lett, és a képminőség is okés.
Itt a forumban volt egy srác, neki van ilyen gépje, ha hazudok, öutána hazudok.
Ez a kodak gép nem vacak, lehet a cég megszünik, de a gép nem rossz(mondom ezt úgy, hogy egy 812Is-es kodakom volt)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#32599) Domxc válasza Nagya21 (#32596) üzenetére


Domxc
senior tag

Uhh kösz, ez nagyon tetszik lehet, hogy ő lesz a befutó.. :R

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#32600) Hellas


Hellas
senior tag

Sziasztok!

20 ezer körül szeretnék gépet venni, kinéztem 4 darabot, ezek közül melyiket vennétek:

[Kodak M532]

-tetszik: vékony, szép, külön gomb van videofelvételre, panoráma funkció, fém, 30 FPS HD-nál
-nem tetszik: nincs mosolyfelvétel, nincs pislogásfelismerés, 4x optikai zoom

[Samsung PL20]

-tetszik: vékony, szép, mosolyfelismerés, pislogásérzékelés, video közben van optikai zoom
-nem tetszik: csak menüből lehet video módra állítani, nincs panoráma funkció, HD video csak 24 FPS

[Nikon Coolpix L25]

-tetszik: mosolyfelismerés, pislogásérzékelés, panoráma funkció, 3" LCD, 2 év gari, 30FPS HD-nál
-nem tetszik: vastag, video közben csak digitális zoom van

[Fuji Finepix AX700]

-tetszik: mosolyfelismerés, pislogásérzékelés, panoráma funkció, 2 év gari, 30 FPS HD-nál
-nem tetszik: vastag, csúnya, csak menüből lehet videóra váltani, video közben zoom-oláskor nem vesz fel hangot

Volt eddig már Kodak (LS743) gépem is és jelenleg egy Fujim (Finepix A700) van. A Kodakot nagyon szerettem, de tönkrement 1 év után, a Fuji bírja 5 éve, de nem igazán szeretem, nagyon eszi az elemet, szemcsés a kép és butuska.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.