Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32851) Hamimami válasza schawo (#32850) üzenetére


Hamimami
csendes tag

Köszi, így már értem. :R Gondolom hasonló a helyzet a 210-es és a 220-as között is.

(#32852) szg88 válasza schawo (#32848) üzenetére


szg88
őstag

Igen úgy értettem, hogy alacsony kis számú f-nél. Egyre gondoltunk csak rosszul fogalmaztam.

(#32851) Hamimami: Azt még hozzátenném, hogy a 210-nek picit rosszabb a képminősége, mert nagyobb a felbontása is, mint a 130/220-nak. A 130/210 "csak" hd videót tud + a kijelző felbontása is kisebb, mint a 220/230-nak.

Amúgy nálunk olcsóbb a lila 210-es egy 10-essel.

[ Szerkesztve ]

(#32853) Hamimami válasza szg88 (#32852) üzenetére


Hamimami
csendes tag

Most körbenéztem az árakat illetően, van, ahol tényleg olcsóbb a lila, van, ahol egyforma az áruk. Már csak kettő van versenyben, ezek közül fogok dönteni, 130 vagy 220... De egyre inkább az utóbbi felé hajlok, ti is dicséritek, és máshol is szinte csak jókat olvastam róla.
Most egy egyik üzlet véleményeinél viszont ezt találtam:

(I)Hátrányok:
Zajos a zoom motor video készítés közben. (2 plussz aksi kell hozzá)
Remegés csökkentő néha még engem sem tud korrigálni.
Csak a Canon programon keresztül lehet a képeket/videókat letölteni. A számítógéphez csatlakoztatott fényképezőgépet nem ismeri fel a számítógép mint külső meghajtót.(/I)

Ez most mit jelent? Milyen módon lehet a szgépre feltölteni a képeket?

(#32854) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Úgy néz ki még sem fogok olyan sokat fényképezőgépre költeni, szóval én is nézegetem ezeket a 130-as 220-as megoldásokat. Ezek automaták vagy manuálban is lehet állítgatni őket?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#32855) robi-k


robi-k
őstag

Hát, teljesen összezavarodtam és minél többet olvasok, annál bizonytalanabb vagyok, hogy mit is vegyek?
A gond, hogy most áprilisban lesz a nejem szülinapja, és egy új fényképezőgéppel akarom meglepni, sajnos a Pana TZ3 CCD-je meghalt, és egyszerűen muszáj venni egy új fényképezőgépet már csak a gyerek miatt is.
A nejem elvárása, hogy szép? legyen (a nők kicsit másként értékalik a dolgokat, így pl. a fekete szín 100% kizárva, a szürke sem tetszik, leginkább piros színű gépet akarna), továbbá gyorsnak kell lennie minél jobb képminőség mellett (mint tudjuk, a gyerekek eléggé mozgékonyak, és ha lassú a gép, akkor fuccs a jó pillanatnak/képnek), és a gép kezelésének egyszerűnek kell lennie (ő nem akar bajlódni a sok beállítással, a cél, hogy csak bekapcsolja és azonnal fotózzon).

Mivel sikerült rábeszélnem, hogy ha már veszünk, akkor legyen egy jobb fajta gép, és részben schawo posztjai alapján (hálás köszönet neki :R ) a MILC kategória is bekerült a lehetséges modellek listájába (a fenti kívánalmaknak való megfelelőség esetén).
A gépek külseje alapján (a lehetséges versenyzőket a műszaki adataik alapján én választottam ki) az alábbi játékosok vannak most versenyben:

1. Canon SX220/230 HS - sok fórumon is ezt a gépet javasolják ár/érték alapján, és talán ez a legolcsóbb a választott gépek közül
2. Canon SX240/260 HS - a 220/230 képest jobb az optikája (nagyobb látószög), bár a CMOSugyan az. ás a szoftvere, és talán valamivel jobb a képek minősége is a 220/230 képest (bár sok képet megnézve ez koránt sem biztos).
3. FUJIFILM FinePix F750EXR - a Canonokhoz képest a vélemények szerint jobb az érzékelője (1/2" BSI-EXR-CMOS), jobb a videóképessége.

És az én új kedvenceim, a MILC gépek:

4. Olympus Pen E-PL2 (pirosban, sajnos) - ellene szól, hogy a nejem szerint bumszli (pont a markolattal van gondja) és nehéz, tovább elég gyenge a videóképessége is.
5. Olympusz Pen E-PM1 (Ezüst-rózsa) - talán a legjobb kompromisszum, bár más fórumokon nem épp kedvelik és sokat panaszkodnak a zajosságára és a kamera által készített jpeg minőségére, nincs belső vakuja, és drágább is az első 4-nél.
6. Sony Alpha NEX-C3: jó gép, bár nem olyan jó a videóképessége (csak 720p), a tesztek alapján a nagyméretű Exmor™ APS HD CMOS érzékelőnagyon jó, bár a kamera által készített jpeg eléggé "vacak" - na nem a kompakt gépekhez képest, hanem egy PC-n végzett RAW átkonvertáláshoz képes Lighromm-mal. És az összes közül ez lenne a legdrágább, jóval túllépve a megszabott keretet, tehát inkább csak elméleti versenyző :(

Tehát 2 kérdés adott:
- egy jobb kompakt vagy inkább egy MILC?
- és ki mit választana?

(#32856) SkyLaci válasza Hamimami (#32853) üzenetére


SkyLaci
őstag

gondolom ezt edigital vélemények között olvastad, sok hülyeséget írnak oda..na mind1

Számítógépre a képeket áttenni úgy érdemes és szokás, hogy kiveszed a memóriakártyát a fényképezőgépből és laptopok esetén szinte biztosan van kártyaolvasó, asztali képnél pedig veszel hozzá 2-3000 forintért egy kártyaolvasót. Persze adnak a gépekhez usb-kábelt, de ahhoz tényleg lehet hogy fel kell telepíteni valamit, meg akkor egy külön programon keresztül kell másolgatni, aminek a kezelését külön meg kell szokni, és lassabb is..szóval felesleges.

Ezt 130nál vagy 220nál olvastad?
az sx130-ról tudni kell hogy ceruza akkus, és így nincs a gép mellet akkumulátor és töltő, azt külön kell venni ha nincs régebbről, ez lehet előny, lehet hátrány, felhasználói szokásoktól függ.

(#32854) Inv1sus: manuálisan is lehet őket állítgatni

[ Szerkesztve ]

(#32857) SkyLaci válasza robi-k (#32855) üzenetére


SkyLaci
őstag

szép legyen -> fekete kizárva -> legyen piros...sosem fogom megérteni a női logikát :DDD

Jól érzem azt hogy MILC gépre inkább te vágysz, nejednek pedig inkább egy jó kis kompakt gép lenne a vágya?

(#32858) Hamimami válasza SkyLaci (#32856) üzenetére


Hamimami
csendes tag

A 220-asra írták ezt, már nem emlékszem, melyik oldalon... :U

Na, ez a kártyaolvasó nagy pech, sajnos nincs a gépemen. :W
Karácsony előtt vettem ezt a laptopot (Lenovo G575), és ezt meg sem néztem rajta, a régi fényképezőgépről eddig is zsinórral töltöttem fel a képeket az asztali gépre is...
És most amikor elromlott az én fényképezőm, az öcsém kölcsönadta az övét, és amikor akartuk a képeket felrakni a kártyáról, és akkor jöttünk rá, hogy nem lehet.... :( :(

Még ilyen kérdésem lenne: ha a 220-ast választom (egyre valószinűbb), milyen memóriakártyát érdemes hozzá venni? Ezen kívül is kell még hozzá valami?

(#32859) robi-k válasza SkyLaci (#32857) üzenetére


robi-k
őstag

+1 :K
Ez lenne a kompromisszum :DD

(#32860) SkyLaci válasza Hamimami (#32858) üzenetére


SkyLaci
őstag

én akkor vennék egy kis USB-s kártyaolvasót, mondjuk ilyet, de lehet másmilyen is, ezt találtam először

Memóriakártyánál fontos a sebessége, a class10-es Samsungok jók például, de lehet hogy van jobb ajánlat is, nem tudom.

Ha szeretnél videózni is, akkor mindenképpen nagy kapacitású kártya kell 16-32 GB, akár több kártya is, ha csak fényképezel, akkor 4-8 GB is elég egy jó darabig.

(#32861) PRO-peller válasza robi-k (#32855) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ugyan nem fullHd videjós, de a Tz8 is képbe kerülhet. Főleg mert Auchanokban 45k-ért nem ritka vétel. Minden másban egy vágyható fgép. Képminőségre sem marad el a híres sx220/230-tól.

Ha a videjót veszem, akkor megkapod, ami vágyható. Ugyan 720 soros, ami bőven elég, 1080-sor már nem nagy ugrás. 30fps-el a kép nem szakadozik, a fényerő fokozatmentesen igen lágyan állítódik, a fókusz szintén és gyors. A kép alig zajos. Tiszta. Több mint 30 mb/s rátával rögzít. Van infó a felvételen. Hang monó. Ez kicsit gáz, de igen jó minőségű a hang és érzékeny a mikrofon kellően. Én 1 huszast nem adnék a fullHD-ért, de mindez csak 1 vélemény volt semmi több. :)

Az sx 130-hoz képest a Tz8 reális alternatíva.

(#32862) robi-k válasza PRO-peller (#32861) üzenetére


robi-k
őstag

Akkor már a Panasonic TZ7 jobb választás lenne, SZVSZ.

(#32863) PRO-peller válasza robi-k (#32862) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ha kapni lehetne, akkor biztos. Talán fellelhető. Az árgép csúnya ajánlatot hoz. És csak automata módokat kínál. Nehéz választani.

(#32864) robi-k válasza PRO-peller (#32863) üzenetére


robi-k
őstag

eBay-en még lehet venni újat, kb 155€ postaköltséggel együtt, 1 év garanciával.

(#32865) Inv1sus


Inv1sus
addikt

De mennyire szerencsés külföldről lrendelni, ha a töltője más, mint az európai szabvány?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#32866) PRO-peller válasza robi-k (#32864) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Olvastam már lehangoló történeteket az eBuy-ről itt a fórumon. A legfőbb, h tudd, h milyet mit akarsz! ;) A határozottság a legfontosabb!

(#32867) szg88 válasza Hamimami (#32853) üzenetére


szg88
őstag

A zoom motor minden masinánál belehallatszik a felvételbe többé kevésbé. Sztem elviselhető a mértéke. Kell hozzá két plusz akksi. Mit szépítsem, imádja az áramot. Két plusz akksi kb. 4e ft. Csak a kedvedért feltelepítettem kábelesen a gépet a pc-re (win7-re) kb. 15 másodperc alatt automatikusan felrakta a pc, mindenféle lemez nélkül, és látja meghajtóként,. Simán másolható oda vissza minden. Bár én is egy 1000 ft-os "sdhc" kártya olvasóval szoktam átdobálni a képeket.
Nekem olyan van, mint a szürke. De vehetsz c10-eset is, meg nagyobb méretűt (érdemesebb16gb-at)

(#32865) Inv1sus: hát igen, jól írja a kolléga, ha át akarnak verni, simán átvernek. De ez az itthoni oldalra is igaz. Ha nem eu-s a csatlakozó, akkor számítsd az átalakító árát is a költségeidbe.

[ Szerkesztve ]

(#32868) szg88 válasza robi-k (#32855) üzenetére


szg88
őstag

Ahhoz, hogy a pörgős gyerkőcökről jó kép készüljön gyors záridőre lenne szükség. A gyors záridőhöz, meg sok sok fény kell. Egy automata masinánál nem biztos, hogy ez érvényesülni fog (mint ahogy az asszonyod szeretné)

(#32869) Hamimami válasza szg88 (#32867) üzenetére


Hamimami
csendes tag

Köszi, igazán nagyon rendes vagy, hogy kipróbáltad nekem! :R :R

(#32870) szg88 válasza Hamimami (#32869) üzenetére


szg88
őstag

;)

(#32871) Karajev7


Karajev7
tag

Hello! FUJI FinePix AX300, vagy FUJI FinePix AV200-rol mi a véleményetek? Vagy Esetleg 18000 Ft-ig milyen fényképezogépet érdemes venni?

Ma végre azt csinálom, amit a legjobban szeretek,, Semmit...

(#32872) Inv1sus


Inv1sus
addikt

E-PL1 és E-PL2 között 30k különbség van. Mennyivel tud többet az E-PL2? Főleg képminőségileg érdekelne.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#32873) robi-k válasza Inv1sus (#32872) üzenetére


robi-k
őstag

Javaslom, olvasd el a cikket, ki fog derülni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#32874) szg88 válasza Inv1sus (#32872) üzenetére


szg88
őstag

Csak az én véleményem, de sztem jobb a képe az 1-esnek, főleg nagyobb iso-n.

(#32871) Karajev7: talán inkább a 300-as, de ha még tudsz rá dobni akkor ez is jó lehet

[ Szerkesztve ]

(#32875) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Mekkora kártyát érdemes venni mnodjuk egy Olympus epl-2 gép számára, ha videófelvételeket is akarok ritkábban majd csinálni?

Ilyet? Ilyet?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#32876) robi-k válasza Inv1sus (#32875) üzenetére


robi-k
őstag

Az olcsóbbat, szvsz.

(#32877) szg88 válasza Inv1sus (#32875) üzenetére


szg88
őstag

A samsungot :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32878) #51634688


#51634688
törölt tag

Sziasztok!:)
Kezdő "fotós" :D vagyok..
Szerintetek milyen gépet kéne, hogy vegyek?:)
http://pixinfo.com/cikkek/mikrosat_villanjkorte
Hogy ez működjön vele..
Amit találtam az vagy nem vakupapucsos.. vagy nagyon drága..
Jelenleg olyan max 70e-t szánok rá.. vagy még nemtudom.. linkelnétek azért nekem egy pár gépet?:)
Köszi:'3

(#32879) Hamimami


Hamimami
csendes tag

Na, végre megszuletett a dontés, hogy melyik gépet vegyem meg. :) Nagyon szépen koszonom mindenkinek a sok segítséget, tanácsot. Nélkuletek nem ment volna! :R :R

Tehát a befutó a mindenki által dicsért Canon sx 220-as lett. :K
A gépre két év garancia van, 20 euroért lehet megvenni még + 1 évet, szerintetek ez megéri?

Itt nálunk most 216,- euroért tudom megvenni a gépet. Ahonnan rendelni fogom, mindjárt szeretnék mellé rendelni egy ilyen kártyaolvasót is , és egy 8 vagy 16 GB-os kártyát is.
Teszek be ide linket mind a kettorol, légyszi segítsetek, hogy ezek kozul melyik legyen.(vagy ez lényegtelen? nem akarok úgy járni, hogy végul ne legyen bele jó).

Kell még valami ezeken kívul? Elemek?

Az olvasók:

http://www.alza.sk/pamate/citacky-pamatovych-kariet/externe/18851498.htm?prislusenstvi=1

Kártyák:

http://www.alza.sk/pamate/pamatove-karty/sdhc/8-gb/18851809.htm?prislusenstvi=1

(#32880) szg88 válasza Hamimami (#32879) üzenetére


szg88
őstag

Biztos, hogy a 220-at akarod (hehehe :DDD :P )

Pót akksi sztem kell hozzá.

A gari időt te tudod. Neked kell tudni, hogy van e rá pénzed, meddig akarod megtartani stb.

Kártyaolvasóból, nekem a 3. sor középső, és jobbszélsőhöz hasonló van.

Ezek közül a mem kártyák közül én pl. a 1. közép, 1. sor jobbsz. 2. sor közép venném kb.

[ Szerkesztve ]

(#32881) Hamimami válasza szg88 (#32880) üzenetére


Hamimami
csendes tag

Most méééér kéérded, hogy azt akarom-e?? :P :P
Hát ja, mérleg vagyok, mindenen sokat dilemmázok, ez van... :B :B
De most már dontottem, ez lesz és passz! :K

(#32882) szg88 válasza #51634688 (#32878) üzenetére


szg88
őstag

Én nem találtam a nikon p7000-től olcsóbban vakupapucsos gépet. Esetleg használtban, vagy vázak vannak olcsóbban obi nélkül.

(#32881) Hamimami: "mindenen sokat dilemmázok" -komolyan?? :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#32883) Hamimami válasza szg88 (#32882) üzenetére


Hamimami
csendes tag

Aha! :DD Ha nem mondom, nem is gondoltad volna, mi? :DD :DD

(#32884) #51634688 válasza szg88 (#32882) üzenetére


#51634688
törölt tag

Találtam végül.. de csak gépet
FujiFilm FinePix S4000 HD
és ehhez kéne olyan vaku ami a fénymérést nem veszi figyelembe hanem csak amikor tényleg villannia kell olyat tudsz?:) :/

[ Szerkesztve ]

(#32885) SkyLaci válasza #51634688 (#32884) üzenetére


SkyLaci
őstag

Szerintem az a fuji hamar letörhetné a lelkesedésedet, olvasgasd pár hétig a fórumot, cikkeket, hogy ne későn jöjjél rá hogy rosszul választottál gépet, én inkább egy Olympus E-PL1-et céloznék meg a helyedben, más kategória.

[ Szerkesztve ]

(#32886) Hamimami válasza szg88 (#32882) üzenetére


Hamimami
csendes tag

Na, most még arra is rájöttem, hogy töltőt is kell vennem az aksihoz. :W
Mert ugye az nincs, csak elemekhez. :(( Jáájjjjj :U

(#32887) szg88 válasza Hamimami (#32886) üzenetére


szg88
őstag

Milyen elemekről beszélsz??? Ez a gép akkumulátorral működik (nb-5l tipusú) és a csomagban van akksi töltő (meglepő módon :U ) (ne öljé meg :Y :N )
Javaslom tanulmányozásra ezt.

[ Szerkesztve ]

(#32888) szg88 válasza #51634688 (#32884) üzenetére


szg88
őstag

Azt hittem vakupapucsos gépet akarsz?

[ Szerkesztve ]

(#32889) Hamimami válasza szg88 (#32887) üzenetére


Hamimami
csendes tag

Hát ez az, hogy nem elemekkel működik, hanem aksival, ezért írtam,hogy kell hozzá töltő.
Az előző gépem müködött elemekkel, ezért ahhoz van töltőm. :K

De ha van hozzá, az szuuuper! :C
Mire is mennék nélkületek! :B :R :R :R

(#32890) szg88 válasza Hamimami (#32889) üzenetére


szg88
őstag

Gondoltad, hogy eladják egyedi akksival, töltési lehetőség nélkül??? Ha nincs külön töltő, akkor maga a gép szokta tölteni.
Előre félek, hogy mi lesz ha már megvetted :P :P :P

[ Szerkesztve ]

(#32891) Hamimami válasza szg88 (#32890) üzenetére


Hamimami
csendes tag

Hát én ezt honnan tudhattam volna, naaa.... :B :B :B

Van is félnivalótok, majd jövök a kérdéseimmel! :DD :DD

(#32892) caleb válasza Hamimami (#32889) üzenetére


caleb
aktív tag

Behalok :DDD

Az élet jó a világ nem!!!

(#32893) Hamimami válasza caleb (#32892) üzenetére


Hamimami
csendes tag

Hát ez van, ha egy sík amatőr beesik a profik közé. :DD :DD :C

(#32894) Nagya21 válasza szg88 (#32890) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Leánynak a Samu fényképezőjéhez nem adtak külön töltőt, kapott egy usb kábelt, meg egy töltőfejet. :D
Üdv Nagya
UI:nem lepődnék meg ha a közeljövőben "csak" a kábel járna......

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#32895) zolaas


zolaas
senior tag

Sziasztok!

Olyanban kérném a segítségetek, hogy mondjatok nekem régebbi, de jó készülék típusokat, amik vállalhatóak a mai világban is. Magyarán használt készüléket vásárolnék max 40k a keret. Nem sürgős, csak nem akarok minden számomra jó vétellel iderohanni kérdezősködni, inkább előre megkérdem mik azok a nem túl régi típusok ebben a kategóriában amik jók lehetnek számomra.
Pár dolog, h mire is kellene: főképpen benti fotók ( jön a gyerek), nagynéha, kintiek, de azok is közeli képek. Mivel mostanság nem igen megyünk kirándulgatni, így ez most nem fontos szempont. Majd 2 év múlva cserélek. :) Minél egyszerűbb kezelhetőség, mert én nem akarok azzal foglalkozni, h mit és hová állítsak, a nejem pedig mégúgysem:)

Előre is köszönöm!

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#32896) SkyLaci válasza zolaas (#32895) üzenetére


SkyLaci
őstag

miért használtat?

Én most csak újat tudok ajánlani. Canon ixus 115

(#32897) zolaas válasza SkyLaci (#32896) üzenetére


zolaas
senior tag

Mert egységnyi forintból jobb készüléket kapok. (legalábbis a többi műszaki cikkemnél ez beválik)
Meg újat egyébként sem veszek semmit se, max beretvát:) Ne én legyek az aki a legtöbbet bukja a cuccon.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#32898) schawo válasza zolaas (#32897) üzenetére


schawo
titán

Esetleg
Csak figyelj oda az akkutöltő hiányára.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32899) SkyLaci válasza zolaas (#32897) üzenetére


SkyLaci
őstag

hát, te tudod, én mást tapasztaltam a használt cuccoknál, pl szerviz költséggel már nem annyira érik meg az árúkat, használt cucc nagyobb eséllyel hibásodik meg, és garancia sincs már rá, másrészt fejlödik a technika, lehet hogy ami 2 éve 60000 volt és most használtan 40, annál jobb ami most újonnan 40, mert mondjuk cmos érzékelös, vagy nagyobb a látószöge, új az akkuja, nagyobb kapacitásu, kompaktabb...

(#32900) SkyLaci válasza schawo (#32898) üzenetére


SkyLaci
őstag

na jó, ez mondjuk nem rossz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.