Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32151) Nagya21 válasza n0rbert0 (#32150) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Sztem akkor utolérte az idő vasfoga, vagy vmi egyébb végzet.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#32152) szg88 válasza n0rbert0 (#32150) üzenetére


szg88
őstag

Próbáltál firmware-t frissíteni? Vagy szerelőnél jártál?

(#32153) n0rbert0 válasza szg88 (#32152) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Még nem, de majd megpróbálom frissíteni a fw-t. Szerelőnél nem jártam, ha nem muszáj, akkor nem is akarok :)

(#32154) szg88 válasza n0rbert0 (#32153) üzenetére


szg88
őstag

Aztán leehet, h az se fog érni semmit. Lehet, h kikopott vmi, és nem érintkezik rendesen. A kontakt hibán meg csak a kalapács segít :K

(#32155) n0rbert0 válasza szg88 (#32154) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Na az király, mert van kalapácsom! :)

[ Szerkesztve ]

(#32156) szg88 válasza n0rbert0 (#32155) üzenetére


szg88
őstag

Sonyhoz való használati utasítást nem találtam, de kb. ugyanígy kell

(#32157) n0rbert0 válasza szg88 (#32156) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Azt hiszem menni fog, de a videó mindenképp nagy segítség volt! :D

(#32158) werszomjas


werszomjas
őstag

Helló.

Ti melyiket vennétek?

FinePix T200 - 29.900ft holnaptól akcióban van edigitalban
2év garancia

vagy

FinePix JX300 - 24.900ft
csak 1 év garancia :(

T200 eléggé teccetős ezen az áron, esetlen más alternatíva 30.000ft-ig ?

Hobby fotózás céljából, szép képeket csináljon, HD video, nagylátószög. :R

üdv

(#32159) giigz válasza werszomjas (#32158) üzenetére


giigz
veterán

A T200 nyilván nagyobb tudású. Én JX300-at vettem kb. egy hete, általa készített képeket találsz pár hozzászólással feljebb.

(#32160) szg88 válasza werszomjas (#32158) üzenetére


szg88
őstag

35e-ig tudnék még párat

(#32161) werszomjas válasza szg88 (#32160) üzenetére


werszomjas
őstag

Az már sok :(

Holnaptól mondjuk az Ixus 115 HS is akciós edigitalban: 35.900ft, de annyit már nem nagyon szeretnék rákölteni.

Vagy nem arra gondoltál? :)

Olvastam az nagyon ajánlott gép mostanában, de a tulajdonságait nézve nem igazán tud többet mint a fenti két készülék.

üdv

(#32162) schawo válasza werszomjas (#32161) üzenetére


schawo
titán

Az igazságot általában nem az adatlapról lehet leolvasni. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32163) werszomjas válasza schawo (#32162) üzenetére


werszomjas
őstag

Mert az általam linkelt gépek semmire valók?

Igazság szerint most fogok telefont is venni, valami minőségibb darabot, aztán nehogy az legyen hogy ugyan olyan képeket készítsen majd mint a fényképezőm, mert akkor nem is veszek fényképezőt.

csak nem tudom melyik az a kategória, ami már túltesz a telefonok kameráján.

üdv

(#32164) schawo válasza werszomjas (#32163) üzenetére


schawo
titán

Mert az általam linkelt gépek semmire valók?

Hol írtam én ilyet? :F

csak nem tudom melyik az a kategória, ami már túltesz a telefonok kameráján.

Ezek biztosan.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32165) joysefke válasza werszomjas (#32161) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Honnan van az infó??

(#32166) szg88 válasza werszomjas (#32163) üzenetére


szg88
őstag

A t200-ast én is szoktam ajánlani, sztem nem rossz.

(#32167) SkyLaci válasza werszomjas (#32163) üzenetére


SkyLaci
őstag

hát attól függ milyen telefont veszel, vannak köztük olyanok amiknek a kemerája megüti egy olcsó kompakt szintjét, és vannak amik megközelítik, ezekben az esetekben én biztos nem vennék mellé egy huszonezres kompaktot, mert nem ér annyit az a csekély különbség hogy kifizessek 20-30 ezer forintot és még egy plusz kütyüt is hordozgassak magammal miközben a telefon mindig kéznél van és arra jó amire egy olcsó kompakt...de amint az igényszinted magasabbá válik nem lesz elég a telefon, de az olcsó kompakt sem, tehát akkor mindenképpen egy drágább gépre kell beruházni.

[ Szerkesztve ]

(#32168) schawo válasza SkyLaci (#32167) üzenetére


schawo
titán

Telefonban se rekesz, se zoom, se redőny, se normális obi, azért ezek még mindig köröket vernek mindre. A még nem is kapható Nokia 808-t kár idevenni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32169) n0rbert0 válasza schawo (#32168) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Telefonoknál a Nokia N8 etalon ilyen téren! link1 link2
Elég sok kompakt fényképezőnél jobb!

(#32170) schawo válasza n0rbert0 (#32169) üzenetére


schawo
titán

Én ismertem az N8-t, nem kell bemutatni. Van olyan pillanat, amikor jobb képet lehet vele lőni, mint a legolcsóbb kompaktokkal. Viszont a fix rekesz, a zoom hiánya, meg a gyenge obi miatt 95%-ban a kompakt nyer.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32171) werszomjas válasza joysefke (#32165) üzenetére


werszomjas
őstag

Edigital újság, de már a honlapon is fent vannak az új árak.

Köszönöm, Nokia biztos hogy nem lesz, androidos telefont veszek majd, úgyhogy N8 kilőve.

Azért nem akarok drága gépet, mert nem sokat fényképezek. Tehát nincs olyan, hogy na akkor most gyerünk fényképezni :)

Kirándulás, nyaralások, jeles események alkalmával lenne használva csak, tehát nem olyan sűrűn.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#32172) szg88 válasza werszomjas (#32171) üzenetére


szg88
őstag

t200 lesz?

(#32173) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok!

A T200 vajon tényleg gyenge képeket készít amikor nincs nappali fény? Az Edigital oldalon a vélemények rovatban nagyon fikázzák...

Valakinek személyes tapasztalata?

(#32174) szg88 válasza Bertiee (#32173) üzenetére


szg88
őstag

Párral lejjebb linkeltem egy tesztet, olvasd el. Még a drágább gépek is be tudnak dőlni ha nincs elég fény.

(#32175) schawo válasza Bertiee (#32173) üzenetére


schawo
titán

A FÉNYképezésnek van egy olyan rossz tulajdonsága, hogy kell hozzá fény.

De elolvastam a panaszokat is. Akik panaszkodtak, azok másfél, 3x drágább gépekhez hasonlították, azoknál természetesen gyengébb képeket fog készíteni. Figyelembe kell venni, hogy ez egy belépő kategóriás kompakt a maga pici szenzorával, de ahhoz képest még ISO200-400 is tűrhető képeket ad.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32176) Bertiee válasza szg88 (#32174) üzenetére


Bertiee
aktív tag

schawonak és szg88-nak is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#32177) werszomjas válasza szg88 (#32172) üzenetére


werszomjas
őstag

Sztem igen, muszáj meghúzni egy határt, ez 30.000ft, tudom, 35.000ért van jobb, de akkor már 40.000ért még jobb és így tovább :)

Holnap még elnézek a MM-ba, ott mi a felhozatal, ha nem találok olcsóbban jobbat, akkor ez lesz

üdv

(#32178) szg88 válasza werszomjas (#32177) üzenetére


szg88
őstag

Egyetértek, felesleges túl sokat költeni rá. Hacsak nem akarsz profi lenni. Egy olcsóbb géppel is lehet jó képeket csinálni. Sztem a t200 nem rossz.

(#32179) n0rbert0 válasza schawo (#32175) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Ezt sajnos sokan elfelejtik, a fényképezéshez fény kell...

(#32180) szenye74


szenye74
csendes tag

Sziasztok! Visszaolvastam, sok ember kapott itt segítséget, én is megpróbálkozok.
Szeretnék jó minőségű fotókat készítő gépet venni, ami jól használható mesterséges megvilágítás esetén is beltérben.
Jelenleg egy Samsung ES60-as gépem van, amit ugyan dicsértek alacsony ára ellenére, de nem sikerült jó képeket készítenem vele (ami persze betudható a hozzá nem értésemnek is).
Rászánnék úgy 40-50.000 Ft-ot. Bridge gépek elég szimpatikusnak tűntek, bele is fektetnék, ha valóban jobb képek várhatók ezektől mint a fent említett Samsungtól.
Néhány típus, amit nézegettem, de persze nyitott vagyok bármilyen egyéb javaslatra is:

Fuji Finepix S2950, S3200, S3300
Nikon Coolpix L120
Olympus SP-610UZ

Elméletileg beépített akkumulátort is szerettem volna, de sajna ezek között nem sok van ilyen.
Az Olympusról egy tesztben olvastam, hogy nem nagyon van kézi beállítási lehetőség.

(#32181) schawo válasza szenye74 (#32180) üzenetére


schawo
titán

Mi volt a gondod az említett Samuval?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32182) szenye74 válasza schawo (#32181) üzenetére


szenye74
csendes tag

Ha nem természetes fénynél használtam, nem tudtam éles képeket készíteni. Előtte egy Sony Cybershot volt (a pontos típusra nem emlékszem) ahhoz viszonyítok. Az sajnos tönkrement, és hát az utódja nem nagyon vált be. Persze lehet, hogy azzal is tud egy hozzáértő jó fotókat készíteni, én úgy tűnik nem. :)

(#32183) schawo válasza szenye74 (#32182) üzenetére


schawo
titán

A fókusszal volt gond? Elmosódtak a képek? Esetleg nem volt benne AF segédfény, így sötétben nem talált fókuszt?

Vagy kis fénynél bemozdult a kép, mert nem tolta a ISO-t, hanem a záridőt növelte? Nem lehet, hogy tévedésből fixáltad az ISO-t?

Próbáltad manuálisan beállítani?

Mindenesetre a Fujikon kívül az említett másik két gép nem tud manuális módokat (rekesz, záridő), csak a "célozz, lőj és reménykedj" üzemmódot ismerik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32184) SkyLaci válasza szenye74 (#32180) üzenetére


SkyLaci
őstag

Canon SX130 szerintem jobb és olcsóbb a felsoroltaknál.

(#32185) szenye74 válasza SkyLaci (#32184) üzenetére


szenye74
csendes tag

Köszi nézem azt is.

(#32186) szenye74 válasza schawo (#32183) üzenetére


szenye74
csendes tag

Igen elmosódtak a képek. Nem fixáltam le. Auto beállításon használtam az ISO is azon volt, aztán kísérletezgetni kezdtem manuális beállításokkal, de nem lettek jobbak a képek.

(#32187) szg88 válasza szenye74 (#32186) üzenetére


szg88
őstag

Állvánnyal próbáltad?

(#32188) schawo válasza szenye74 (#32186) üzenetére


schawo
titán

Fura, mert egy objektív nem nem lesz lágyabb sötétben. Marad a bemozdulás (de azt lehet látni), vagy a túl erős zajszűrés? AF segédfény?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32189) schawo válasza schawo (#32188) üzenetére


schawo
titán

AF segédfénye van, az kiesik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32190) szg88


szg88
őstag

Lehet van vmi baja a samsungnak

(#32191) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Na hosszas nézelődés, olvasgatás után végül az eDigitalban vettem egy Canon IXUS115HS-t
35900Ft-ért megy most. Kártyát még nem vettem hozzá, így kipróbálni még nem tudtam.

Mindenkinek köszönet, aki segített a döntésben!!

J

(#32192) szg88 válasza joysefke (#32191) üzenetére


szg88
őstag

Na végre, és hallellujah egyben :P :R

(#32193) joysefke válasza szg88 (#32192) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

nehéz szülés volt, kicsit dühít a 220Volt Kft folyamatos hitegetése, illetve, hogy végül csak 1 év garival tudtam megvenni..

Kösz neked is a tanácsokat! Látom éjjelibagoly vagy ;]

J

(#32194) szg88 válasza joysefke (#32193) üzenetére


szg88
őstag

Hja eléggé :D
Én megrendeltem, az enyémet dec 10 körül a grandón. A cég aki ott kínálta 61700 ért, azt írta, hogy ez a készülék (sx220) fekete színű, és van készleten. (nem létezik feketében) Még az nap, hogy mondta megrendeltem. Nem írtak rá semmit, csak egy automata üzenet jött. Még az nap később felemelték az árát 65400 ra. Felhívtam őket, azt mondták, hogy megnézik a rendelést és visszahívnak. Na nem hívtak vissza. Megint felhívtam őket, azt mondták nincs fekete (milyen meglepő) csak szürke 65400-ért, kell-e? Mondom a grandón én nem ennyiért rendeltem meg tőlük. Hát az nem jó oldal stb. bla bla. Így végül letettem róla. Mondom várok akkor míg lemegy az ára. Január végén csörög a telefon, egy futár hív, hogy 5 perc múlva ott van nálam egy csomaggal ami 61700 ft. Mivan???? :Y Lementem érte, a srác rendes volt kibontotta a nejlont, hogy mi van benne, hát a gép volt. (Én már teljesen el is felejtettem) Na erre varrj gombot. Csak azé vettem át, mert akkor sem volt olcsóbb máshol :Y :Y
Olcsóbbak ezek a webáruházak, de nagyon kutyák (tisztelet a kivételnek)

[ Szerkesztve ]

(#32195) werszomjas válasza joysefke (#32191) üzenetére


werszomjas
őstag

Bontatlan csomagot kaptál?

Csak mert ez edigitalban az ixus 115hs is le van most értékelve, ahogy a T200 is, de az újság azt írja: Bemutató darabok és kifutó modellek kiárusítása.

Remélem én inkább kifutó darabot fogok majd ki és nem bemutatót :)

üdv

(#32196) joysefke válasza werszomjas (#32195) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Igen, átvétel előtt ellenőriztem a bontatlanságát, majd előttem bontották fel. Rendelésnél is azt a tájékoztatást kaptam, hogy bontatlan lesz. Tegnap 8-kor még volt több darab a szürkéből.

35900Ft volt, ahogy az újság írta, a kifutó termékes akció alatt.
J.

(#32197) tybsen válasza joysefke (#32193) üzenetére


tybsen
addikt

Nekem is megvan az ixus 115 - egyelőre nem tudtam vele túl sokat fényképezni de hamarosan csinálok képeket és rakok fel. Egyébként nagyon tetszik :-) köszi mindenkinek a tanácsokat és a segítséget a döntésben!

(#32198) joysefke válasza werszomjas (#32195) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A szürke mellesleg nagyon szép, van egy enyhe barnás beütése, különleges szín. Kiállítva mindig csak ezüstöt láttam, de örülök, hogy szürke lett belőle...

tybsen: okozzon sok örömöt mindkettőnknek a masina :C

J.

[ Szerkesztve ]

(#32199) buci30


buci30
addikt

ixus 115-el készült képeket dobjatok fel majd légyszi.
Beltér,kültér stb.
Sokan dicsérik kíváncsi vok rá a képek alapján és ,hogy itt mit mondanak a "profik"
Kösz előre is :)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#32200) giigz válasza joysefke (#32191) üzenetére


giigz
veterán

Én is most vettem gépet, kíváncsi vagyok egy ilyen 10k-val drágább cucc milyen képet csinál, várjuk a tesztképeket. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.