Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32801) Scoobyka válasza szg88 (#32736) üzenetére


Scoobyka
addikt

köszönöm a segitseget!

SkyLaci: neked is ;)

:R :R :R

(#32802) szg88 válasza fcsaba89 (#32797) üzenetére


szg88
őstag

A tz10 képminősége rosszabb a 220 nál. Főleg már 400 iso környékén. Zajosabb meg mosottabb. A tz20 meg még a 10-nél is rosszabb, sztem egyenesen borzalmas. Ami tényleg jó képet produkált az a tz7 volt. Inkább azt a képminőséget kellett volna megtartaniuk.

Én a sonyknál láttam elég jó kis panoráma funkciót. A 220-asnak elég "alap" a panoráma funkciója. Neked kell nézni a "illesztést" fényképezés közben. Valóban nem túl jó, hacsak amiatt vennéd, akkor inkább ne.

(#32803) fcsaba89 válasza szg88 (#32802) üzenetére


fcsaba89
csendes tag

Nem kifejezetten arra lenne, csak extraként szerintem tök jó és hasznos funkció lenne...
Szerintem az sx220/230 lesz, ő áll a listám elején.

Bár 1 ismerősöm nagyon próbál inkább arra rávenni, hogy egy használt DSLR géppel többre mennék... De én nagyon félek a használt dolgoktól.. Inkább legyen új, de kicsivel gyengébb... Szerintetek is? :D

(#32804) schawo válasza fcsaba89 (#32803) üzenetére


schawo
titán

A DSLR az más világ. Ha automata módot szeretnél, akkor a DSLR bármennyire is jó, nem neked való. Ahhoz meg kell tanulni a fényképezés alapjait, ki kell ismerni a gépet, stb.

Egyébként természetesen jobban járnál egy használt DSLR-rel, azzal sokkal jobb képet tudsz készíteni, ha akarsz és tudsz :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32805) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

erre esetleg valaki?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#32806) schawo válasza Moonwolf (#32805) üzenetére


schawo
titán

Nem fog ártani neki egyik sem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32807) PRO-peller válasza fcsaba89 (#32803) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Van rizikója a használt cuccnak. Viszont csábító tud lenni, ha az alig használt tükrösöket kompaktok árán adogatják. Ki lehet fogni.

Kicsit kifutó a Canon sx210, de most néztem, h 42k környékén lehet hozzájutni. Jutányosnak tűnik.

(#32808) szg88 válasza fcsaba89 (#32803) üzenetére


szg88
őstag

Ja így van. Kivételesen egyetértek Schawo-val ( :P :DDD ) jobbak, de méretben + költségben is nagyobbak. Ha van pénzed érdemes lehet kipróbálni, de abban is ki lehet fogni xart. Akkor ha már pénzt szánsz rá inkább egy epl-1 vagy hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#32809) szg88 válasza PRO-peller (#32807) üzenetére


szg88
őstag

De csak lilában annyi.

(#32810) marczs


marczs
csendes tag

Sziasztok,

Tudtok valamit a Nikon S szériáról? Az S6300-at néztem ki. Csábító a full hd és a kisebb mérete. (nem igazán értek a gépekhez, többek közt ezért is kérem a véleményeteket)
Jelenleg Canon SX130-am van.
Természetfotózáshoz használom a gépet és néha jól jön 1-1 videó is.
A két gép közül melyik a jobb?

(#32811) SkyLaci válasza marczs (#32810) üzenetére


SkyLaci
őstag

Hát erről az S6300-ról nem sok infót találni, tesztképet pedig még kevesebbet, én a CMOS szenzoron (és ennek előnyein) kívül nem látok más előnyt, én nem cserélném le rá az SX130-omat (nekem is ez van), egyrészt ez a nikon egyelőre zsákbamacska (az sx130 pedig egy jól sikerült masina), másrészt ha netán jobb is akkor sem egy nagy előrelépés ez a váltás.

[ Szerkesztve ]

(#32812) Hamimami


Hamimami
csendes tag

]Erről a Nikonról mi a véleményetek? Ez teljesen automata?

[link]

Árban annyi kb. mint a canon sx 220...

[ Szerkesztve ]

(#32813) marczs válasza SkyLaci (#32811) üzenetére


marczs
csendes tag

Na igen, ezért kérdezősködöm.
Egyelőre az sx130 nem csinál nekem olyan igazán szép, természetes képeket (tájképek) mint a régi canon a410esem. Valószínűleg a beállításaimmal lehet a gond... (?)

(#32814) schawo válasza marczs (#32813) üzenetére


schawo
titán

Mivel van gond?
Színek, kontraszt, élesség, vmi más?
A zoom tartomány melyik részén?

A fényeket nem kérdezem, mert a tájkép miatt gondolom, hogy fényből jutott elég.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32815) SkyLaci válasza marczs (#32813) üzenetére


SkyLaci
őstag

Auto módban csinálod? Kiég az ég a képeken? (nekem ez volt szabadtérben)

Annyi a megoldás hogy P módban kell használni, és visszavenni a fényerőből, valamint egy kis utólagos babrálás is csodákra képes egy képen. ha van egy kis időd, türelmed, és elég biztos kezed, akkor érdemes egy-egy tájképet többféle beállítással lefotózni, azokból aztán tudsz válogatni, vagy akár HDR képet összerakni

[ Szerkesztve ]

(#32816) SkyLaci válasza SkyLaci (#32815) üzenetére


SkyLaci
őstag

Példa: Auto-1, Auto-2, HDR, Szerkesztve

[ Szerkesztve ]

(#32817) z0d1AK válasza SkyLaci (#32795) üzenetére


z0d1AK
veterán

A Canon SX220 mellett milyen alternatívák jöhetnének még szóba?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32818) SkyLaci válasza z0d1AK (#32817) üzenetére


SkyLaci
őstag

Sony HX9V...bár én inkább a canont választanám

(#32819) marczs


marczs
csendes tag

Én vagyok kezdő fotós, szóval a hiba bennem lehet.
Egy elég jól sikerült fotó az a410től és egy számomra nem igazán jó kép az sx130tól.
Eredeti fotók, buherálás nélkül.

(#32820) PRO-peller válasza marczs (#32819) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ha rám hallgatsz az sx130 optikailag jobb ebben a csatában.

1. A mások a fényviszonyok.

2. Rá kell tolni 1 kis szaturációt az sx130 képre.

Egész jónak látom én azt az sx-et.

(#32821) schawo válasza marczs (#32819) üzenetére


schawo
titán

Az SX130 képe sokkal jobb. A másik idétlenül túlszínezi, feltolja a szaturációt, hogy "gyönyörűbb" legyen a kép, bár a valóság nem olyan.

Az objektív is sokkal szebben rajzol a 130-on.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32822) marczs


marczs
csendes tag

Meggyőztetek. Lehet hogy csak szoknom kell a (viszonylag) új gépet.

(#32823) szg88 válasza Hamimami (#32812) üzenetére


szg88
őstag

Nincs rajta manuál mód. Iso-t, fehéregyensúlyt meg pár apróságot tudsz rajta állítani. Szép képeket csinál, de csak addig míg van elég fény, utána kicsit mosott lesz a képe.

(#32817) z0d1AK: nehéz olyan gépet mondani ami árban is meg tehetségben is hasonló. Ha nem kell manuál mód akkor tudok még mondani. Vagy ha több pénzed is van rá. pl.100-ig vannak még jó gépek.

[ Szerkesztve ]

(#32824) szg88 válasza marczs (#32822) üzenetére


szg88
őstag

A 130-as is olyan, mint a 220-as, sokat kell vele lövöldözni mire belejössz, és szép képeket csinálsz. Nekem is sikerül igen rossz képeket is csinálni (és itt most nem a művészi értékre gondolok) Plusz egy kis lightroom-al is lehet sokat javítani rajta. Ahhoz nem kell akkora tudás, mint a ps-hez.

(#32825) Hamimami válasza marczs (#32822) üzenetére


Hamimami
csendes tag

Sajnos többet nem tudok most fényképezőgépért kiadni... :( Max. 200 eurot, vagyis olyan 60ezer ft-ot szántam rá.
Igazából még dilemmázok, hogy sima automatát vegyek-e, vagy ilyen állíthatósat... Mint írtam is, nem tudok fényképezni, csak szeretek. :B Tehát az a kérdés, hogy így anélkül, hogy értenék hozzá, ki tudom-e használni az állíthatós gép előnyét. Nehéz megtanulni autodidakta módon? A környezetemben senkit nem tudok kérdezni ezügyben.

Ha állíthatós, akkor a canon sx 210-et fogom választani, abban meggyőztetek, gondolom nem véletlen, hogy mindnyájan azt ajánljátok. :K

A sima automaták között melyiket érné meg? Gondolom, hogy azok jóval olcsóbbak is. Azért szeretném,ha aránylag szép képeket lehetne vele csinálni, kint és bent is.

Az automaták között nekem a Nikon coolpix L120 nagyon tetszik, és azt kb. 180 euroért meg lehet venni. Nagyon jó a zoomja... ez a heppem, bocsi. :B
Sok jót is olvastam róla, de olvastam olyan véleményt, hogy mivel teljesen automata, nem éri meg az árát...

(#32826) PRO-peller válasza Hamimami (#32825) üzenetére


PRO-peller
senior tag

"Nagyon jó a zoomja... ez a heppem, bocsi."

A videonál inkább előny a szupezóm, mert az optikát nem fogja vallatóra a felbontás. Viszont ha a fényképekhez való felbontást kell kirajzolni az optikának ezek a szuperzóm izék besírnak. Halvány, mattos, fátyolos az egész izé, kép vagy mi? Ráadásul válaszoljuk meg együtt mire lehet használni a 200 mm feletti gyutávot? Szóval nulla mélységélességel egy homály sas csak illúziórombolás. Ezt kell megérteni! Persze ettől függetlenül elkészül a kép, ha lenyomjuk a gombot.

(#32827) szg88 válasza Hamimami (#32825) üzenetére


szg88
őstag

Nem kell annyira megijedni a kézi üzemmódtól. Azért nem atomfizika, meg lehet tanulni. Meg vannak félautomata/fél kézi módok is. Van rengeteg automata program módja, sokféle "eseményhez" van többféle teljesen automata módja is. A kézi módnál is meg lehet csinálni, hogy autó fehéregyensúlyt autón állítsa. Csak az iso-t rekeszt, meg zársebességet kell beállítani. de ahhoz is van egy segéd "vonalzó" amin látod, hogy mikor van jól beállítva. Amúgy inkább a 220-ast szoktuk ajánlani nem a 210-est. A 210-es is jó, de a 220-as jobb. Plusz a nagy zoomot meg is kell tartani, szabad kézzel nem fogsz nagy távolságban levő dolgokról jó képeket csinálni. Az L120-nak nincs rossz képe. De az "olcsó" nikon kompaktoknál ha kevesebb a fény eléggé mosott lesz a kép. Plusz az autófókusz el kezd téveszteni. A videója se a legjobb, eléggé hallani a zajokat. Nem akarlak mindenáron rábeszélni, keresek pár jó automatát is.

[ Szerkesztve ]

(#32828) Hamimami válasza Hamimami (#32825) üzenetére


Hamimami
csendes tag

"-Válaszoljuk meg együtt..." hát izé, ez jó vicc. :D Az összes kérdésednek kábé a tizedét értettem. :DD :B
Na mindegy, annyit felfogtam,hogy nem sokat érnek ezek szerint ezek a nagy zoomos kisgépek. Legalábbis ami a zoomot illeti...
Te melyiket választanád, a Nikont vagy a Canont? :F

(#32829) Hamimami válasza PRO-peller (#32826) üzenetére


Hamimami
csendes tag

Pro-peller, az előbbi üzimet neked szántam, csak nem jó helyre klikkeltem. :B

(#32830) schawo válasza Hamimami (#32828) üzenetére


schawo
titán

A kérdés annyi volt, hogy mire akarod használni a hosszú zoom tele végét.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32831) Hamimami válasza szg88 (#32827) üzenetére


Hamimami
csendes tag

Szg88, köszi neked is a válaszokat. Meg mindenkinek, aki segít dönteni. :R :R

Hát igen, végül is gyakrabban fogom valószinüleg bent a szobában használni, az ételfotózások miatt, mint őzeket fényképezni kétszáz méterről a szabadban. :K
A mostani gépemmel folyton rohangásztam ki a terszra télen is, hogy valami elfogadhatót tudjak fényképezni. A szomszédok kicsit sem néznek hülyének, hogy egy tál pitével sasszézok a hóban. :DD :DD :DD
Tehát szükséges az is, hogy a benti, nem túl jó fényviszonyok mellett is tudjon jó képeket csinálni... Sőt, ez a fontosabb. Tehát akkor inkább a 220-as...

(#32832) Hamimami válasza schawo (#32830) üzenetére


Hamimami
csendes tag

Kirándulások alkalmával gondoltam,hogy tudjak jó képeket csinálni a messzebb lévő dolgokról is.

(#32833) schawo válasza Hamimami (#32831) üzenetére


schawo
titán

Akkor különösen 220/230.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32834) szg88 válasza Hamimami (#32831) üzenetére


szg88
őstag

Azért mondom, hogy nem árt egy manuál fókuszos gép. Mert a nikonoknál (bár biztos nem mindnél, nem ismerem mindet) sajna kevesebb fényben pl. lakásban xart fókuszálni (tapasztalatból írom, a tekijeimet nem bírtam vele rendesen lekapni) Sztem még az sx130-al is jól járnál, ha nem akarsz annyit költeni. Szép a képminősége is, meg kb. ugyanazok érhetők el rajta, mint a 210/220-on
A messzebb levő dolgokhoz meg állvány kell, még ha gorillapod is.

[ Szerkesztve ]

(#32835) ivivan


ivivan
tag

Aki még emlékszik, néhány napja tettem fel Sony vs. Canon kérdésemet (ismét köszönöm a hasznos válaszokat). Ahogyan már írtam is, végül csak a Sonyt vettem meg, mert jobban kézreáll - és mai hosszú fényképezős sétám alkalmával nem bántam meg döntésemet, mert bizony egy ilyen gép bőven fél kiló fölött van, ezért nagyon fontos a kényelmes tartás.

De nem ezért írtam, hanem hogyha valakit esetleg érdekel, hogy milyen képeket lehet egy Sony DSC HX100V géppel csinálni, akkor ide feltöltöttem a mai sorozat legjobb képeit (úgy 151-et :) )

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#32836) SkyLaci válasza szg88 (#32834) üzenetére


SkyLaci
őstag

sx130 lassúcska (egyébként szeretem), ezért én inkább ajánlom az sx210-et, mivel alig drágább.

(#32837) sampe


sampe
aktív tag

Kedves Fórumozók!

Az asszonykám fényképezőgép vásárlás előtt van, a kínálatok közül a SONY DSC-WX7P típuson akadt meg a szeme. A kérdésem az lenne, hogy akad e hasonló tudású gép, olyan fotózási móddal, hogy a fényképezett személy körüli háttér elhomályosul :DDD. (remélem érthető) továbbá hasonló szépséges effektekkel rendelkezik. Az árkategória max. 40000 Ft. Kirándulásra, családi fényképezésre, hobbicélokra lenne használva.

Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdvözlettel:
Egy kétségbeesett pár :R

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#32838) szg88 válasza SkyLaci (#32836) üzenetére


szg88
őstag

De nem mindenki szereti a lilát :Y

(#32837) sampe: Annál a sonynál az egész kép elhomályosul :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32839) szg88 válasza ivivan (#32835) üzenetére


szg88
őstag

Semmi megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

(#32840) sampe válasza szg88 (#32838) üzenetére


sampe
aktív tag

köszönöm a választ :D (az asszony válaszát nem részletezném) :C

Esetleg tudnál ajánlani valami más típust ami elfogadható áron van, és minőségben is megfelelő? Persze az effekteket ki ne felejtsük!

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#32841) szg88 válasza sampe (#32840) üzenetére


szg88
őstag

Ha csúnyán beszélt rólam akkor nem mondok? :O :P
Mutatnál egy olyan képet amin a háttér elhomályosul, kíváncsi lennék. Amúgy minden márka részben más effekteket tud.
Csak automata üzemmódú gépet akartok, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#32842) sampe válasza szg88 (#32841) üzenetére


sampe
aktív tag

nem mondott semmi csúnyát :PP

Kép nincsen sajnos, csak videó 1p től "Background defocus" a technológia neve amit használ. Igen automatásat :) csak kattingatni meg nyomogatni akarna.

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#32843) szg88 válasza sampe (#32842) üzenetére


szg88
őstag

Hja persze :K

És melyik a fontosabb: a "background defocus" vagy a képminőség?
Egyébként itt van pár kép, amit a sony csinál.

[ Szerkesztve ]

(#32844) schawo válasza sampe (#32842) üzenetére


schawo
titán

Ez nem egy effekt, hanem az objektív tulajdonsága. Nagy rekesz és nagy valós gyútáv együtt ezt eredményezi minden fényképezőgépen.

Nagy valós gyútávhoz nagyméretű szenzorra van szükség, a nagy rekeszt meg kicsi f-érték jelzi.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32845) szg88 válasza schawo (#32844) üzenetére


szg88
őstag

Amúgy ez a background defocus-t ilyen két képből összevarázsolt képnek írja. "Két különböző fókuszértékkel", de csak drágább gépekben láttam ilyesmit. Nem tudom milyen képminőségű lehet egy ilyen összerakott kép.

[ Szerkesztve ]

(#32846) schawo válasza szg88 (#32845) üzenetére


schawo
titán

Jesszus, na erre még legvadabb álmomban sem gondoltam. Egy ilyen képre inkább rá se néznék. Ez kábé olyan, mint az eredeti és a Megafrász viszonya. Ócska utánzat.

Egy átlagosan jó géppel enélkül is szép képet lehet lőni, legfeljebb nem lesz odamontírozott háttér. De ilyennel éppúgy el lehet rontani egy képet, mint az idétlen HDR-rel.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32847) szg88 válasza schawo (#32846) üzenetére


szg88
őstag

:DDD Mik vannak mi? Van ilyen hdr-ben is amit a gép maga rak össze, asszem nikonnál.
Amúgy alacsony gyutávnál, alacsony rekesszel is homályos a háttér, nem csak magas gyutávnál nem?

(#32848) schawo válasza szg88 (#32847) üzenetére


schawo
titán

Minél nagyobb (nem kisebb!) a rekesz, tehát minél kisebb az f-érték, annál kisebb a mélységélesség, tehát annál elmosottabb a háttér, divatos szóval annál nagyobb a bokeh.

Emellett és ettől függetlenül minél nagyobb a valós, tehát nem kisfilmes ekvivalens gyútáv, annál kisebb a mélységélesség, nagyobb a bokeh.

Ebből következően kis szenzorhoz tartozó kis gyútáv esetén kis f-érték mellett kaphatunk olyan mértékű mélységélességet, mint nagy szenzorhoz tartozó nagyobb gyútáv és nagy f-érték esetén.

Azonban a háttérelmosódásnál elsősorban nem is a mérték, hanem annak a minősége a fő kérdés, és ezt elsősorban az objektív blendéjének típusa és minősége határozza meg, másodsorban maga az üveg.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32849) Hamimami válasza SkyLaci (#32836) üzenetére


Hamimami
csendes tag

Az sx 130-at meg tudnám venni 125 euroért, az sx 220-at pedig 215 euroért... ez elég jelentős különbség. Leírnátok nekem, hogy mi a két gép között az a különbség, ami megéri,hogy ennyivel többet adjak az sx 220-ért?
Egyébként én úgy látom,hogy a szürke is ugyanannyiba kerül, mint a lila! ;)

(#32850) schawo válasza schawo (#32848) üzenetére


schawo
titán

Számokkal kifejezve az SX230-hoz hasonlítva az alábbi szenzorméretekhez a mellé írt f-érték ad azonos mértékű mélységélességet azonos ekvivalens gyútáv mellett.

1/2,3" f3.1 (SX230)
1/1,63" f3.33
MFT f8.1
APS-C f11.1
FF f22.1

Itt pedig az SX230 ekvivalens gyútávjához hasonlítva azonos f-értékek mellett az alábbi gyútávok adnak azonos mértékű mélységélességet:

1/2,3" 392mm (SX230)
1/1,63" 326mm
MFT 140mm
APS-C 105mm
FF 70mm

(#32849) Hamimami
Az objektívek minősége nagyjából egyforma, az SX220 egy kicsit fényerősebb, de az SX220 szenzora jobb minőségű, magasabb ISO-n is tisztább képet készít. Ez a két dolog együtt annyit jelent, hogy beltérben jobb képminőséget produkál az SX220, kültéren nagyjából egál.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.