Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31551) Athanáz9 válasza Athanáz9 (#31549) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Vagy erről már van topik itt a fórumon?

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#31552) nextman


nextman
aktív tag

Melyiket javasoljatok megvetelre?

Casio EX H5 vagy Pentax-optio-rz-10?

Pentax

Casio

(#31553) szg88 válasza nextman (#31552) üzenetére


szg88
őstag

A tesztekben elért képminősége alapján egyiket se. De ha mindenáron a kettő közül akarsz, akkor talán a casio. "Olcsó" is, meg 10x optikai zúm is, meg jó is együtt sajna nem megy. casio, pentax

[ Szerkesztve ]

(#31554) SpeedR


SpeedR
őstag

Olympus SP-610 UZ
Olympus SZ-10
Olympus SZ-20

Melyiket válasszam ezek közül? Elsődleges szempont a lehető legjobb képminőség. Zoom, 1080p video, és egyéb csicsák nem számítanak annyira.

(#31555) RETRO-G


RETRO-G
tag

Sziasztok!
30 alatt szeretnék venni a barátnőmnek egy kompakt gépet, ne legyen túl nagy és nehéz, viszont minél jobb képeket csináljon és legyen benne legalább 4x zoom.
Tudnátok valamit ajánlani?
Előre is köszönöm! :C

Nokia 3210 -> Nokia 3510 -> Nokia 3510i -> SE T610 -> SE K800 -> HTC LEGEND -> Defy+ & Samsung B2100 -> Z3C -> iPhone 7 -> iPhone 8

(#31556) szg88 válasza RETRO-G (#31555) üzenetére


szg88
őstag

Én ezeket részesítem előnyben: Canon a3100/3200, ixus115, fuji t200.

(#31557) RETRO-G válasza szg88 (#31556) üzenetére


RETRO-G
tag

Köszönöm! :R

Nokia 3210 -> Nokia 3510 -> Nokia 3510i -> SE T610 -> SE K800 -> HTC LEGEND -> Defy+ & Samsung B2100 -> Z3C -> iPhone 7 -> iPhone 8

(#31558) BiriBum válasza Athanáz9 (#31549) üzenetére


BiriBum
őstag

Sok helyen van 70k körül.

(#31559) BiriBum válasza RETRO-G (#31555) üzenetére


BiriBum
őstag

30 alatt

Nehézkes...

(#31560) janos666 válasza szg88 (#31446) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Sikerült ma beszereznem egy használtat 65k-ért (rajta van a fólia a kijelzőn, semmi karc, tényleg újszerű...).

Aztán beütött, amit sejtettem: ebbe tényleg SD kártya megy, nem MicroSD (amiből van itthon pár darab), és kéne SD adapter (abból is lenne egy, de most nincs itthon), úgyhogy még csak a menüjével tudtam játszani, ami egész biztató. Egy picit már karcolja is a tudásom határát a konfigurálhatósága (nagyjából értek a fényképészethez, de én magam még hobbi szinten sem fotózgattam soha).

Azt meg még el sem mondtam, hogy főképp a húgom fogja majd használni, úgyhogy ha el is magyarázom neki egyszer hogy mi ott az a kis hisztogram és mire jó... a képek ~90%-át AUTO módban fogja lőni...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31561) scarabaeus válasza janos666 (#31560) üzenetére


scarabaeus
őstag

"Aztán beütött, amit sejtettem: ebbe tényleg SD kártya megy, nem MicroSD"
Dehát a micro SD egy telefontartozék, meg sem lehet fogni rendesen:)
Még a kiskompaktokba is normál SD megy (ha SD), nemhogy MILC-be... véleményem szerint a világegyetemben még nem gyártottak le fényképezőgépet (nem mobil, nem kémkamera), ami micro SD-t használna...

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#31562) janos666 válasza scarabaeus (#31561) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mondtam, hogy sejthető volt, csak minden más kütyüm évek óta MicroSD, így nekem már az a természetes. (A régi fényképezőgépembe még xD kártya ment, a mobiljaimba évek óta vagy fél MMC vagy micro SD, még az USB-s olvasóm is micro SD-t fogad adapter nélkül...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31563) szg88 válasza janos666 (#31560) üzenetére


szg88
őstag

Ne ölj meg, hogy auto-ba tolja azzal a masinával (oly ugye?) Én se vagyok még teljesen tisztában a rekesz-zár kapcsolattal, nem esett még teljesen amit egyik cikkben olvastam. De attól függetlenül nagyon szeretem próbálgatni a manuált. Na mindenesetre majd vmi képet toljál fel. Ui. 14-42-essel volt?

(#31544) Nagya21: már hiába magyarázkodsz, lebuktál :R :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#31564) Nagya21 válasza scarabaeus (#31561) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
JVC Kamerámban van 30Gb-vincsi+micróSD karival bővíthető :D :D :D
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#31565) Nagya21 válasza szg88 (#31563) üzenetére


Nagya21
addikt

Vazze rájöttél, hogy könnyebb vagyok egy kacsánál, lebuktam(honnan tudtad, láttad a GyalogGaloppot??) :DD :DD :DD :C :C

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#31566) BiriBum válasza scarabaeus (#31561) üzenetére


BiriBum
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#31567) scarabaeus válasza BiriBum (#31566) üzenetére


scarabaeus
őstag

Na igen, egy xD kártyás gép, amihez adnak egy microSD-s xD adaptert - de ilyen szempontból (adapterrel) pl. bármelyik SD-sbe is lehet microSD-t tenni, SD adapterrel. Nem a "natív" kártyahelye microSD.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#31568) scarabaeus válasza Nagya21 (#31564) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az se fényképezőgép, ezek szerint:)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#31569) BiriBum válasza scarabaeus (#31567) üzenetére


BiriBum
őstag

Nem, de a micro SD gyári tartozék.

(#31570) janos666 válasza szg88 (#31563) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Még nem tolja, hisz még memóriakártya sincs benne. Csak azt mondtam úgy sejtem ő túlnyomó részt Auto-ban fogja használni...

De néha én is kézbe veszem majd, lesz még haszna a manual módnak.

Még az is tervben van, hogy készítek a RAW módhoz egy ICC mátrix profilt valami rögtönzött tesztpalettával.

Nem fogok 300$-os ColorChecker palettát venni, de megjeleníthetek hasonlót egy monitoron, vagy kinyomtattathatom valahol jobbféle gépen, majd végigmérhetem a saját spektrómmal a színeket, és összevethetem a kamera szenzoradataival egy profilhoz (a drága paletta egyik lényegi pontja, hogy kiméri neked a gyártó, és adja a papír mellé a filet, de saját műszer birtokába rugalmasabb a dolog ; csak a másik lényegi pont, hogy minél természetesebb legyen a tesztpaletta spektrális karakterisztikája, ami olcsó festékkel és monitorokkal nem igazán hozható... ; de egy teszt szerint jelentős javulás érhető el monitort használva tesztábraképp, ha legalább végigméred...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31571) kecsetihunor


kecsetihunor
aktív tag

Sziasztok.

Lenne 2 kérdésem hozzátok, akik már komolyan toljátok a fényképezés tudományát :D

Egy 130k géppel (lehet Canon SX40 HS, Nikon P500, Olympus E-PL1), lehet olyan képeket löni éjszaka, pl szórakozóhelyen, ahol az alany nem mozdul be, de a háttérfények megmaradnak, nem nyomja el a vaku.
PL: a képek kizárólag példaértékűek (Canon 400D-vel lettek csinálva, és volt külsö vaku is, lehet hogy enélkül nemleges választ fogok kapni)

Kép 1, Kép 2
Az első képen, a piros fény, míg másodikon a lila dominál a háttérben, és tetszik ez a stílus nekem.

A másik, hogy csak külsö vakuval megoldható, hogy hasonlóan lágy színek legyenek?
Minta: Kép

Amúgy lehet jó képeket állványról készíteni, ezt pl egy Nikon L120-assal csináltam, de ezt nem lehet mozgó tárgyak esetén. Kép

[ Szerkesztve ]

If you want to do something with Windows, reboot. If you want to do something with Linux, be root.

(#31572) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Amíg az előttem kérdezőnek nem válaszol valaki:
---
Ugyanazon az áron adódik két gép
1) Sony DSC H-55
2) Sony DSC H-70

melyik tud többet? Köszönöm.

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#31573) hehe23


hehe23
tag

sziasztok!

a következő gépek közül melyiket ajánljátok?
- canon powershot SX 130 IS
- canon powershot SX 150 IS
- casio exilim EX-H20G
- panasonic lumix DMC-TZ8

videófelvételi képességük abszolút nem érdekel, elsősorban a képminőség számít a képeknél, ott is elsősorban a kevés fénynél, félhomályban, rosszabb látási viszonyok közti fotózáshoz kellene a lehető legjobb ebből a 40, max 50 ezer forintos kategóriából.

Ha esetleg ezeken kívül van jobb megoldás ebben az árkategóriában, léccike említsétek.

Köszi a választ!!

(#31574) Nagya21 válasza hehe23 (#31573) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ha ennyi pénzed van, akkor nézd meg az Olympus sz20-ast.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#31575) Jkla99


Jkla99
csendes tag

Sziasztok!!!!

Venni készülök egy Fujifilm Finepix S2950 fényképezőgépet, és a segítségeteket kérném abban, hogy milyen memóriakártyát vegyek a géphez (lehetőleg 5000 forint alatt).

Előre is köszi!!!
Üdv:Jkla99 :D

(#31576) SkyLaci válasza Jkla99 (#31575) üzenetére


SkyLaci
őstag

heló
Samsung class10 8GB

A Fuji S2950 szerintem nem jó választás, a képminőség gyenge és nagy, szerintem a Canon SX130 jobb választás ebben az árban (én is ilyet vettem decemberben, miután jó sok gép tesztkepeit összehasonlítottam).

szerintem csak akkor vegyél Fujit ha mindenképpen szeretnél kukucskálós keresőt, máskülönben képminőség, funkciók, méret szempontjából nem szerencsés.

(#31577) BiriBum válasza Jkla99 (#31575) üzenetére


BiriBum
őstag

(#31578) SkyLaci válasza hehe23 (#31573) üzenetére


SkyLaci
őstag

SX130at ajánlom

(#31579) szg88 válasza Athanáz9 (#31572) üzenetére


szg88
őstag

Nincs sok különbség. A 70-es nagyobb felbontást tud. (de szerintem nem vmi jó a képminősége)

(#31573) hehe23: A kettő közül az első vagy az utolsó. Vagy én ezeket is kedvelem: [link], [link], de nem tudnak túl sok manuális dolgot, meg egy picit 50e felett vannak.

[ Szerkesztve ]

(#31580) szg88 válasza kecsetihunor (#31571) üzenetére


szg88
őstag

Én nem vagyok profi közel sem. Ehhez a témához nálam sokkal hozzáértőbbek is vannak. De mivel senki nem írt.
Tudtommal ahhoz, hogy ne mozduljon be az alany elég rövid záridő kell, de sötétben meg inkább hosszú kellene. Hosszú záridővel meg jóformán csak állvánnyal lehet értelmes képeket csinálni. De mozgó dolognál az nem lehetséges. Amennyire kitapasztaltam (még nem nagyon) az alacsonyabb rekeszérték is mintha világosítana a témán. Meg nagyobb iso értekkel is lehet, de ott már zajosodás léphet fel. Sztem vaku nélkül nehéz ügy. Ami képeket láttam bulikról általában próbálnak világosabb részeken fényképezni, vagy vakuznak. Még annyit, hogy az epl-1-nek elég fura a vakus képe, bár csak egyet láttam. Esetleg ha sötétebb, de éles képeket tudsz csinálni, azt vmi photoshop-pal fel lehet egész jóra javítani. (az még nekem is megyeget úgy ahogy :D )
Esetleg megkérdezheted a profi fényképes topoickban, ők biztos vágják ezt.

[ Szerkesztve ]

(#31581) nagylac válasza tapppeeer (#31513) üzenetére


nagylac
csendes tag

Én tegnap vettem egy T200 Fujit, de a lakásban nem lehet vele normális képet csinálni. Kint még nem próbáltam, de nem számítok sok jóra.
A 7 éves 5 megapixeles Kodak sokkal felülmúlja minőségben.

(#31582) szg88 válasza nagylac (#31581) üzenetére


szg88
őstag

Komolyan? Annyira xar? Toljál már fel pár képet valahova.

(#31583) BiriBum válasza kecsetihunor (#31571) üzenetére


BiriBum
őstag

A vaku témához.

Ha nem akarod telibevakuzni a fotótémát, akkor egyrészt szórni kell a vaku fényét (diffúzor), másrészt a vaku-kompenzációval kell játszani (hasonlóképpen működik, mint az expozíció-kompenzáció). Forgatható fejű rendszervakura lehet fényterelőt rakni és/vagy a fejet a plafonra irányítani, így a fény sokkal indirektebb és szórtabb lesz.
Sokat segít a második redőnyre való szinkronizálás is. Ilyenkor a hátteret jobban megvilágítja a vaku. Ez utóbbit és a vaku kompenzációt a manuális opciókkal rendelkező komolyabb kompaktok is tudják. Vaku diffúzornak pedig jó egy fehér lap is-kérdés, hogy a kompaktok alacsony kulcsszámú vakuját mennyire érdemes ezzel tovább gyengíteni.

(#31584) Nagya21 válasza BiriBum (#31583) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Szerintem egy Yongnuó slave vaku(nekem ilyen van) a tökéletes megoldás, bár egy kicsit hülyén néz ki az összeállítás :C :DDD :DDD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#31585) asdf19


asdf19
csendes tag

Max 60ezer Ft-ért milyen fényképezőt ajánlotok?
A minél jobb minőségű kép a lényeg, főleg beltérben.

(#31586) SkyLaci válasza asdf19 (#31585) üzenetére


SkyLaci
őstag

canon sx220 belefér? (62000 a legolcsóbb helyeken)

(#31587) taky023


taky023
tag

Milyen tokot tudnátok ajánlani az SX130-ashoz? Lehetőleg minél kisebb legyen és ha zsebben hordom (kabátzsebben pl.), akkor se essen baja a kicsikének. :D

Köszönöm szépen! :) :R

(#31588) JoHnni válasza Jkla99 (#31575) üzenetére


JoHnni
senior tag

S2950-öt én se ajánlom, örülök, hogy megszabadultam tőle, nagyot fogsz benne csalódni, iszonyat rossz képminőséget produkál.

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#31589) SkyLaci válasza taky023 (#31587) üzenetére


SkyLaci
őstag

nekem is sx130am van, és ez eleve nem zsebkompakt, tokkal meg ugye még nagyobb, kis tok az pedig vékony, tehát nem sokat véd.

én Case Logic SLDC-202 tokot használok hozzá, ez elég masszív, nem nagyon kell féltenem benne, pont ráillik a gépre, és az elöl levő zsebbe elfér 8 tartalék aksi is. befoglaló mérete ha benne van a gép 13*10,5*7 cm (ha pót aksik is vannak benne akkor 13*10,5*9 cm, durván)

(#31590) szg88 válasza SkyLaci (#31589) üzenetére


szg88
őstag

Nekem is case logic van :C

(#31585) asdf19: Nagyon jó gép a 220-as, én is ajánlom. Megéri azt a pár ezer pluszt, csak számíts hozzá pót akksit is.

(#31591) taky023 válasza SkyLaci (#31589) üzenetére


taky023
tag

Köszi! Az nyilvánvaló, hogy a gépnél kisebb tokba nem tudom beleszuszakolni, és az se jó, ha túl vékony az anyag. :D

Ez pont jó lesz, hamarosan meg is vásárolom! :)

Köszönöm szépen a segítséget! :)

(#31592) gaborbol válasza szg88 (#31590) üzenetére


gaborbol
őstag

Nekem Sx230 van nemreg vettem, meg annyira nem probalgattam, de mivel mondtatok ,hogy az aksi annyira nem vitez vettem hozza 2 utangyarott aksit.

1200 ft volt a ketto extra aksi: 1300mAh progo marka 1 ev garral, es ami a plane vicc,hogy eleg jokat irtak rola velemenykent.

Ha minden jol megy nemsokara lesz egy rovidebb utazasom, akkor kemeny probat kap a gep es megirom a tapasztalatokat :)

(#31593) Nagya21 válasza gaborbol (#31592) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Oszt az aksik fellelhetőségi helyét is akár megoszthatnád :)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#31594) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

PowerShot SX230 HS fényképezőgéphez szeretnék memóriakártyát venni. Múltkor ebben a topikban Class 10-es Samsung-ot ajánlottatok.

Ezt néztem ki: Samsung 32GB micro SDHC CL 10 MB-MSBGA/EU

Ezzel a memóriakártyával minden rendben van? Vagy egy-két ezer forinttal drágábban jobb minőséget is tudok venni, amit érdemesebb lenne választani?

(#31595) mono55


mono55
csendes tag

sziasztok,
segítséget szeretnék kérni, fényképezőgépet szeretnék venni, az itt olvasott vélemények alapján a canon sx 220 HS amin gondolkodom, de elbizonytalanodtam. A hétvégén ajánlották az oly Sz-20-at, illetve volt szerencsém próbálgatni egy panasonic tz 7-est, ami miatt nagyon tetszenek a panák, de a tz7 újonnan már nem kapható, az "utódokról" pedig nem igazán olvastam jó véleményeket. Szerintetek maradjak a canonnál vagy oly, vagy a pana tz 10-18-20 sorozatból valamelyik tagra érdemes- e beruházni? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#31596) vendingo válasza mono55 (#31595) üzenetére


vendingo
veterán

Használtan lehet találni szép TZ 7-ket. Az újabb modellek mind gyengébbek nála.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31597) ggf8600gts


ggf8600gts
tag

Sziasztok!

Egy fényképezőgépet szeretnék vásárolni kirándulásaimat, uti élményeim megörökítése céljából.

Két gép maradt fenn a rostámon: Panasonic FZ45, és Sony dsc hx9v.
Tudom, hogy vidós képességei miatt a HX9V a sztár, de ha a kép minőségét nézzük, sokkal rosszabb mint a Panasonic. A Panasonic-ról azt olvastam hogy zajosak a képei, plusz ellenfényben van a képen egy függőleges csík. Ezt szerintem egy napellenző felszerelése ellensúlyozza. Tehét mindképt esetben van pro és kontra. Nekem egy olyan univerzális gép kellene aminek viszonylag jó a kép és videóminősége is.
Panasonic ellen: Nagy, Zajos. Mellette: Sok beállítási lehetőség, jó képminőség, szűrő tehető rá..
Sony ellen: Vaku elhelyezkedés, képminőség. Mellette: Videó képességek, Sok beállítási lehetőség.

Segítenétek pár szemponttal amit figyelembe kellene hogy vegyek, mielőtt döntök?

A segítségeteket előre is köszönöm.
:R

(#31598) vendingo válasza ggf8600gts (#31597) üzenetére


vendingo
veterán

Szia

Nekem Fz45-öm van.
Az FZ45 videós képességi miatt én nem aggódnék, mert nagyon szép tiszta képet rögzít stereo hanggal!
52mm-es szűrők tehetők rá, a mérete annyira nem vészes. Zsebben ugyan nem hordható, de egy tükörreflexesnél még így is sokkal kisebb és könnyebb.
A zajosságot nem tudom mire érted, a videora vagy az állóképre, de én személy szerint nem nagyon találkoztam zajos képpel, csak nagy zoom-kor kevés fénybe, esetleg éjjeli képeknél nagyon magas ISO-n. Amikor megvettem kapásból be is állítottam egy ISO korlátot, szóval ezt is kiküszöböltem.
Valóban rengeteg állítási lehetőség van rajta, különböző sorozat módok, művészi szűrők, RAW formátum. A vakuja eléggé korrekt mivel viszonylag magasra nyílik. Egyedül a nagylátós képeknél zavarhat kicsit be ha rajta van a napellenző, de általában ha az ember vakut használ, nem nagyon szokott fent lenni az ellenző.

A másik gépet nem ismerem, csak erről tudok véleményt alkotni.

Ha gondolod, akkor tudok küldeni email-be pár tesztképet, ami nincs semmilyen formában szerkesztve. Azt küldöm, ami a gépből kijött :)

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31599) ggf8600gts válasza vendingo (#31598) üzenetére


ggf8600gts
tag

Nagyon örülök, hogy írtál az FZ45-ről. A pixinfó tesztjéből vettem azt hogy a képei bizonyos ISO szám felett zajosak.

Egyébként ha ilyen jó véleménnyel vagy róla, miért válsz meg szeretett masinádtól? Nagyobb képérzékelőjű gépet szeretnél?

Egyébként azért szeretnék minél univerzálisabb kompaktot, mert ez a gépkategória szerintem halálra van ítélve. De MILC-re vagy DSLR-re nincs pénzem, hosszabb távon sem. Ezért marad egy jó csúcskompakt, ez is bizonyos árkeret körül. Az egyre jobb mindent az egyben okostelefonok elveszik az egyszerű kiskompaktotk piacát. (Itt a belépő szintű gépekre gondolok.)

A nagyoknál pedig hiába a sok funkció, ha az adott képérzékelő méret miatt van egy adott képminőség.

Szerintem itt még csúcskompaktokat érdemes venni, de aki ezáltal igényesebb lesz a fotózásra, nemsokára a MILC-ek vagy a belépőszintű DSLR-ek felé kezd kacsingatni.

[ Szerkesztve ]

(#31600) ggf8600gts válasza vendingo (#31598) üzenetére


ggf8600gts
tag

Hopp még egy kérdés: A zoommotor hangja belehallatszik a videófelvételbe?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.