Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32401) BiriBum válasza laolaj (#32400) üzenetére


BiriBum
őstag

Én a 220-ast mondtam neked a 115-ös ellenében. A kezdő látószög miatt és azért is mert már használtam ilyet és eléggé stabilan teljesített.
Az LCD felbontása enyhén szólva is átlagos és ugyanakkora mindkét gépnél, méretre a 220-asé valóban kisebb.

Szerintem ne agyalj rajta többet, hanem kezdd el használni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#32402) szg88


szg88
őstag

Ennek örömére, dobj is fel pár képet, hogy milyet csinál! (mindenféle negatív felhang nélkül mondtam)

[ Szerkesztve ]

(#32403) laolaj válasza BiriBum (#32401) üzenetére


laolaj
aktív tag

Jaja..

kézbe fogás után már össze állt a kép. :)

Nem agyalok csak leírtam, hogy megszületett a döntés és a vásárlás is.

Akkor hát egy pár kép az éjszakából! :DDD
a hirtelen mozdulatokat nem szereti, de talán egyik gép sem.. :) szép képeket készített a enyhe homályos fényviszonyok között.

2MPes cipő
12MPes cipő
lámpa az étteremben
kívülről az étterem a világítós fákkal együtt. :)

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#32404) no01ricsi válasza no01ricsi (#32360) üzenetére


no01ricsi
tag

Ha nem kompakton gondolkoznék, hanem bridge rendszeren milyen gépet tudnátok ajánlani közel 70.000Ft ért!
Vagy B verzióként ha lenne rá mondjuk 100.000 Ft!
Vagy C verzióként ha nincs megkötve ár sem.(csak érdeklődésképp)
Más megkötést nem írok az előzőekből okulva, használat ua.
HA csak a készített képek minőségét nézem mit ajánlotok ebben a kategóriában?

Átszaladtam pár tesztet gyorsan ebben a kategóriában is, de nem tudok dönteni, illetve nem látom át annyira jól mint Ti.

Várom a véleményeket

PSN ID: PRicsi83

(#32405) szg88 válasza no01ricsi (#32404) üzenetére


szg88
őstag

Pici kis humor volt ;]

Oly e-pl1, pana fz38, nikon p7000 stb.

[ Szerkesztve ]

(#32406) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Szerintetek ez reális ár érte:
[link]
A tulaj szerint nem sokat volt használva és rendesen működik.

Bocs, hogy ide írtam, de ez némivel népesebb topic és vannak is itt páran, akik jobban értenek hozzá.

Live poor, die ritch.

(#32407) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok!

Nemsokára szeretnék venni egy kompakt gépet, ebben szeretnék némi ajánlatot, segítséget kérni, mivel nem igazán vagyok otthon ebben a témában. Eddig három készüléket nézegettem:
1.) Fuji FinePix F500EXR
2.) Panasonic DMC-FS35
3.) Fuji FinePix T200

esetleg ha valakinek van más javaslata azt is szívesen venném, az összeg amit szánnék rá az olyan 60.000.- magassága

Köszönöm előre is!

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#32408) szg88 válasza gyáliSanyi (#32406) üzenetére


szg88
őstag

:N

(#32407) alfa20: canon sx220 egy jó kis gép (kb.63e) (mindenki nagy meglepetésére)

[ Szerkesztve ]

(#32409) JoceeHunt válasza szg88 (#32408) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Az SX230-as is ugyanaz mint a 220-as csak GPS-el ugye?
Tetszene nekem ez a GPS dolog, mivel sokat motorozok.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#32410) szg88 válasza JoceeHunt (#32409) üzenetére


szg88
őstag

Így van, nem is sokkal drágább. (vagy ha szereted a rózsaszínt, most olcsóbb, mint a 220-as :K )

(#32411) JoceeHunt válasza szg88 (#32410) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szívem minden vágya a rózsaszín fényképezőgép :DD , melegfelvonuláson csini lennék vele...

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#32412) szg88 válasza JoceeHunt (#32411) üzenetére


szg88
őstag

Jobban megnéznek vele, mint egy feketével ;]

(#32413) gyáliSanyi válasza szg88 (#32408) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Köszönöm Mester! Valahogy én is így gondoltam.

Erről a gépről, márkáról mi a vélemény: [link]
Makrózáshoz mennyire lenne ez jó 5-10 centiméterről, csak annyira, hogy egy picit különb és élesebb képet készítsen, mint egy 20-30 ezres mobil, 200-300 kép erejéig?

Live poor, die ritch.

(#32414) szg88 válasza gyáliSanyi (#32413) üzenetére


szg88
őstag

Utána mi lesz? Kidobod? :DDD

Néztem pár gépet, ha kell elküldöm prájvétban :D Mennyire sürgős a vétel?

[ Szerkesztve ]

(#32415) gyáliSanyi válasza szg88 (#32414) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Most így hirtelenjében nem akarok drága gépet venni és nem is sokat lenne használva.
Nem sürgős jöhetnek a PM-ek!

Live poor, die ritch.

(#32416) Gaboren


Gaboren
tag

Sziasztok!

Max 80-90 körül szeretnék gépet venni, ebben kérném a segítségeteket.

Fontos lenne a sztereó mikrofon, mert sokszor használnám koncerteken, klasszikus, illetve jazz zene felvételére. (Nagyrészt kihangosítás nélküli koncerteken.)
A full HD sem ártana, és természetesen a képminőség sem utolsó szempont, illetve hogy kompakt legyen.
Eddig a sony hx9v és a Canon PowerShot SX230-nál találtam sztereó mikit, a Sonyban külön tetszik, hogy 24mm-től kezdődik a nagylátószög. Ha ismertek még olyan gépet, ami hasonló paraméterekkel rendelkezik, azt légyszi írjátok meg!

Előre is köszi!

(#32417) schawo válasza Gaboren (#32416) üzenetére


schawo
titán

Az SX230-t nyugodtan vedd meg, jobbat olcsóbban, vagy kicsit drágábban úgyse fogsz találni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32418) szg88 válasza Gaboren (#32416) üzenetére


szg88
őstag

Vagy ha sokat akarsz költeni vedd meg az újat, úgyse tudunk még róla részletes infókat :DDD

(#32419) SkyLaci válasza schawo (#32417) üzenetére


SkyLaci
őstag

sx220-ban nincs sztereó mikrofon? mert ha van benne, és a GPS nem fontos akkor az is elég.

(#32420) Reel


Reel
csendes tag

Sziasztok!

100-130e Ft között keresek bridge gépet. Fontos lenne, hogy - a lehetőségeihez mérten - alacsony legyen a képzaj és összességében jó minőségű képeket produkáljon. Nem ragaszkodom az irdatlan zoom átfogáshoz, de egy 10-15x jó lenne. Felbontással sem kell elszállni, 10Mpx körül megfelel.
Általános célokra is használnám, de néha művészkedni is jó lenne.

A fenti kritériumok természetesen nincsenek kőbe vésve, ha nagyon leszűkítené a választékot, kicsit el lehet térni tőlük.

A lényeg, hogy egy jó fényképezőgépet szeretnék.

Előre is köszi a segítséget! :))

(#32421) SkyLaci válasza Reel (#32420) üzenetére


SkyLaci
őstag

hát ennyi pénzért már nem is biztos hogy bridge gépet kéne venni, főleg ha akár 10 szeres zoommal megelégszel (amit szerintem bölcsen teszel), a bridge gépek egyetlen "érdeme" a nagy zoom átfogás, mely a képminőségre gyakorta rossz hatással van.

én a Te helyedben 130000-ből vennék egy Olympus E-PL1-et 2 objektívvel, meglenne az elégséges zoom, és a képminőségre sem lehetne a panasz.

[ Szerkesztve ]

(#32422) szg88 válasza Reel (#32420) üzenetére


szg88
őstag

Ez se rossz vagy ez két obival. Vagy amit az előző kollégának ajánlottunk. (#32416)

(#32421) SkyLaci: mikor elkezdtem írni még nem volt ott a kommented :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32423) Reel


Reel
csendes tag

Tehát azt mondjátok, hogy kevesebbért is kaphatok jó bridge gépet?
Az igazság az, hogy nem csak én használnám és ezért nem szeretnék cserélhető objektíves gépet. Tudom, hogy a nagyobb szenzor miatt lényegesen jobb lenne a képminőség, de akkor inkább közelítsük meg úgy a kérdést, hogy nem muszáj elérnie a 100-130e Ft-os kategóriát, ha olcsóbban is megvehetem.
Korábban volt egy fz-30-asom, amivel nagyon elégedett voltam és azt akkoriban 130-ért vettem. Csak ezért lőttem be erre a szintre. Lefelé rugalmas vagyok az árban. ;)

[ Szerkesztve ]

(#32424) SkyLaci válasza Reel (#32423) üzenetére


SkyLaci
őstag

no akkor, a canon sx220 egy nagyon helyénvaló kis szappantartó...kicsi, jó, ocsó... na de azért megnézek pár tesztképen összehasonlítva 100000 feletti bridgekkel, hogy nehogy hülyeséget mondjak

[ Szerkesztve ]

(#32425) szg88 válasza Reel (#32423) üzenetére


szg88
őstag

Vagy ha nem sürgős, akkor várd meg míg lesz pár épkézláb teszt a 240-esről [összehasonlítgató]

[ Szerkesztve ]

(#32426) Reel


Reel
csendes tag

Igen... nos.. tudom nehéz eset vagyok, de nem erre a kategóriára gondoltam. Bár tény, hogy az általatok ajánlott gépek jónak tűnnek. Az eddigiek közül, az elképzeléseimhez az fz 150 felelt meg a legjobban, de ez lenne a legfelső kategória árban. Ráadásul feleslegesnek tartom a felbontását, tekintve, hogy a zaj szinte megeszi a képeket.
Ettől függetlenül a formája és a funkcionalitása igen közel áll az ideálishoz.
Ejj ezek a gyártók.. mér a zoomot meg a felbontást növelik, és miért nem az általános képminőséget javítják...
Szóval még pontosítok egy kicsit, aztán nem nehezítem itt a dolgotokat tovább. Ha van formájában (tehát nem a szappantartó forma) és funkcióiban az fz150-re hasonlító gép 90-100e Ft körül, aminek az általános képminősége jobb a kategória több tagjáénál, akkor arra lennék én kíváncsi. :D
Köszi.

(#32427) SkyLaci válasza Reel (#32426) üzenetére


SkyLaci
őstag

látom nehéz elvonatkoztatni a fényképezőgép-kinézettől. :)

[ Szerkesztve ]

(#32428) Reel válasza SkyLaci (#32427) üzenetére


Reel
csendes tag

Megszokás. Az fz-30 kényelmes volt, jó volt fogni. Stabilabbnak éreztem mint egy kis kompaktot. Amúgy, ha a látvány befolyásolna ennél szebbet is tudnék választani. :D

[ Szerkesztve ]

(#32429) szg88 válasza Reel (#32426) üzenetére


szg88
őstag

Ez a te géped, állítólag a képminősége is jó. Erősen kifutó széria, viszont egy erős szatyorba téve-lengetve leüthetsz vele bárkit :DD

(#32430) schawo válasza Reel (#32426) üzenetére


schawo
titán

Ebben a tartományban vannak már "jóképű" kompaktok (bridgek):

Canon S95/S100
Pana LX5/FZ150
Nikon P7000/P7100

(#32431) szg88
Pana + Nikon is nagyzoomos :)

(#32429) szg88
Ezzel tényleg ölni lehet, megnéztem a BRFK honlapján és fegyvernek van nyilvanítva, utcára nem szabad kivinni.

;]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32431) szg88 válasza schawo (#32430) üzenetére


szg88
őstag

Nagy zúmot is szeretne

(#32432) Reel


Reel
csendes tag

Köszönöm mindenkinek, most adtatok elég tippet. Nekiállok és végigbújom az összes tesztet róluk. :D Ha meglett az eredmény, majd szólok.

Köszi még egyszer! :))

(#32433) szg88 válasza schawo (#32430) üzenetére


szg88
őstag

A 150-est mutattam neki. A 7x-es zúm az nem nagy :)
Ez a tuti "férfias" zúúúúm. :Y :C

Amúgy meg adom itt az ötleteket az erőszakra, a yardok meg majd bevisznek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32434) Bermi


Bermi
aktív tag

Sziasztok,

elvetettem a samsungot és a wifit is elvetettem:)

Az alábbiak férnének bele árban (pár itt olvasott hozzászólás után):
nikon s9100
nikon l810
canon sx220/230
olympus pen E-PL1

ez már egy kicsit a tervezett ár felett van, de ha megéri az árát akkor lehet ez is:
nikon p500

Pár pro/kontrát szivesen fogadnék, nincs semmilyen fotós tapasztalatom, de ma meg kell rendelnem valamelyiket, hogy az utazásra ideérjen.

köszi

[ Szerkesztve ]

F1.....

(#32435) JoceeHunt válasza Bermi (#32434) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Az EPL1 és az SX230 pro kontra engem is érdekelne. Bár lehet hogy én víz alá is benyomnám a gépet, és elég húzós az oly tok ára, az sx-é igencsak kedvező ebayen.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#32436) szg88


szg88
őstag

Az én szubjektív véleményem. Az Oly a legjobb képminőségű, hd videóval cserélhető obival manuális dolgokkal (a legdrágább) alap obival kis zúm. A canon sx 220 (230-as a gps-es), manuális, jó képminőség fhd. Az s9100-as szép képminőségű főleg jó fényviszonyok mellett, de teljesen automata, csak néhány apróság állítható, fhd. Az l810 full autó, fhd, túl nagy felbontás, képeket nem találtam. P500 túl nagy zoom meg is látszik a képminőségén, fhd, manuális mód (kivéve fókusz). Én kb. ebben a sorrendben venném meg.

Képösszehasonlító.

[ Szerkesztve ]

(#32437) fireman válasza Reel (#32432) üzenetére


fireman
tag

Javaslom a Sony HX100V-t, nekem nagyon bevált, a videója pedig szerintem e kategóriában a legjobb.
[link]

Mivel jön az utódja, elkezdték akciózni:
[link]

(#32438) szg88 válasza fireman (#32437) üzenetére


szg88
őstag

Képminőségre milyen, meg vagy vele elégedve?

(#32439) SkyLaci válasza fireman (#32437) üzenetére


SkyLaci
őstag

30 szoros zoom meg 16 megapixel... mi értelme?

(#32440) BiriBum válasza szg88 (#32429) üzenetére


BiriBum
őstag

Ez a te géped, állítólag a képminősége is jó.

A hangsúly az állítólagon van, én inkább vennék egy komolyabb akvarellkészletet az árából - a végeredmény ugyanaz.

(#32441) BiriBum válasza fireman (#32437) üzenetére


BiriBum
őstag

Ennyiért inkább használt MFT. :(

(#32442) szg88 válasza BiriBum (#32440) üzenetére


szg88
őstag

De ez gyorsabb :P

Nyugodtan ajánlhatsz te is.

[ Szerkesztve ]

(#32443) mazsi70


mazsi70
senior tag

Sziasztok !
Leszeretném cserélni a Panasonic Tz7-et egy újabb gépre .
Leginkább a full HD miatt .
50-50 % videó-fénykép .
65-90 ezer árkategóriában .
Szerintetek ? :F

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#32444) SkyLaci válasza mazsi70 (#32443) üzenetére


SkyLaci
őstag

Canon sx220/sx230 (a 230-ban van GPS is, ennyi a különbség) megfelelő szerintem, és még olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

(#32445) mazsi70 válasza SkyLaci (#32444) üzenetére


mazsi70
senior tag

Szerinted az sx 230-as szebb képeket készít ,mint a TZ20-as ?
Előre is köszi a választ !

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#32446) Nagya21 válasza mazsi70 (#32445) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Röviden tömören:JA
Üdv Nagya
UI: a tesztek szerin nem jó a pana képminősége, természetesen ha ez nem nagyon számít, akkor teljesen nyerő gép.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#32447) mazsi70 válasza Nagya21 (#32446) üzenetére


mazsi70
senior tag

Esetleg más alternatíva az sx230-on kívül ?
:R

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#32448) fireman válasza mazsi70 (#32447) üzenetére


fireman
tag

Nézd meg a Sony HX9V-t.
[link]

(#32449) mazsi70 válasza fireman (#32448) üzenetére


mazsi70
senior tag

Az mennyire zavaró ,hogy az sx230-nál és a hx9v-nél baloldalt van
a felugró vaku ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#32450) scarabaeus válasza mazsi70 (#32449) üzenetére


scarabaeus
őstag

Hát én olyat még nem láttam, hogy a jobb oldalán lett volna valamelyik gépnek is, max. középen.

Quoth the Raven "Nevermore."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.