Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31601) ggf8600gts válasza vendingo (#31598) üzenetére


ggf8600gts
tag

Megtisztelnél vele ha küldenél egy pár tesztképet. :R

Köszönöm a kedvességet. :C

(#31602) szg88 válasza gaborbol (#31592) üzenetére


szg88
őstag

Engem is érdekelne ez a jó árú akksi!

(#31594) €uro: Ezt nem ismerem nekem sima SD-m van, de attól még biztos jó.

(#31595) mono55: Sztem jól járnál az sx220-al, ha nem zavar a széles kijelző. A tz7 tényleg szép képeket csinál, az újabbak nekem nem jöttek be annyira, viszont a 220-nak vannak manuális lehetőségei is. Az sz20-ról is jókat nyilatkoznak, de én nem ismerem, nézd meg ezeket a teszteket: sz20, tz7, sx220

[ Szerkesztve ]

(#31603) gaborbol válasza Nagya21 (#31593) üzenetére


gaborbol
őstag

Hello,

Sorry, Ebay-rol vettem, en itt alkom kint ezert a kuldes ingyenes volt.

[link]

Most nezem, hogy 9 dollaert vehettem volna tole 3 db-ot is :)

(#31604) vendingo válasza ggf8600gts (#31599) üzenetére


vendingo
veterán

Milc-re szeretnék váltani, konkrétan egy E-PL2-re.
Igen, csak bizonyos ISO felett van zajosság ugyan úgy, mint az összes többi kompaktnál. Ezt egy ISO korláttal le lehet szabályozni.

A milc-ek, és a DSLR-ek kicsit zsebbenyúlósabb kategóriák, mert hiába veszi meg az ember a kit obival, idővel biztos beszerez még pár obit mellé és akkor kezdenek repkedni az árak.
Szerencsére nekem most sikerült összehozni egy gépre, meg még egy obi-ra való összeget.

Mondom, szívesen küldök vele készült nappali, esti, makro, tájképet és abból letudod vonni a következtetéseket zajosság terén.

Még azt is kiemelném, hogy a menübe belehet állítani, hogy milyen stabilizátor módba legyen: Optikai/digitális/ mind a kettő egyszerre. Elég nehéz jó fényviszonyok között rossz képet csinálni vele.
A záridő is említésre méltó, nagyon szép éjszaki képek lőhetők vele állványról pl. hold fotó, éjjeli tájkép...

A zoom motor hangja semmilyen formában nem hallatszik bele a videóba!

Nem azért fényezem a gépet, mert elszeretném adni, hanem mert tényleg jó és nem nagyon tudok belekötni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31605) €uro válasza szg88 (#31602) üzenetére


€uro
őstag

Köszi.

(#31606) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Hi all! Fényképezőgép vásárlása előtt állok. 100k körüli árat szánok rá. Milyen gépet érdemes ilyen árban venni? Köszönöm a segítséget!

(#31607) SkyLaci válasza Gyufaaa (#31606) üzenetére


SkyLaci
őstag

Rossz a kérdés!
Te mondd meg hogy milyet szeretnél, vagy legalább azt hogy milyen célra, és ezután talán tudunk segíteni hogy melyik a legjobb választás az elvárásoknak megfelelően.
100 ért van kompakt, bridge, milc, használt dslr, mindegyik más világ, mindegyik másért jó, és mások a hátrányai

[ Szerkesztve ]

(#31608) Gyufaaa válasza SkyLaci (#31607) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ok. Konkrétan egy ilyet néztem. Szeretek tájat fényképezni túrázás közben, növényzetet, szeretem a részleteket látni, természetes színeket visszakapni fényképről. Kb ilyesmi dologkra gondolok egy fényképnél, amit elvárnék. :B

(#31609) SkyLaci válasza Gyufaaa (#31608) üzenetére


SkyLaci
őstag

Itt a 100000 forint csak a váz, tehát objektív nélkül, így azzal fényképezni még nem tudsz.
Tükörreflexes gépet 100000ért objektívvel csak használtat tudsz venni.

(#31610) Gyufaaa válasza SkyLaci (#31609) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Akkor maradjak inkább a kompakt gépeknél? Ezzel így nem mennék sokra? Inkább egy ilyesmit kellene nézegessek? Azért nem profi fotós akarok lenni. :P

(#31611) SkyLaci válasza Gyufaaa (#31610) üzenetére


SkyLaci
őstag

hát ez teljesen más kategória.
ezeket az olcsó fuji bridge-eket nem ajánlom, nagyon rossz a képminőségük.

ami ajánlott szokott lenni 100 alatt az Canon SX220/230, Olypmus E-PL1, Nikon P500 (csak 3 példa)

de ez is 3 különböző kategória

a Canon egy nagyon jó kompakt gép, az Olympus egy cserélhető objektíves gép kiváló képminőséggel, a Nikonnal meg sokat lehet zoomolni, de gyengébb a képminősége

[ Szerkesztve ]

(#31612) Gyufaaa válasza SkyLaci (#31611) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Valami olyasmi gépre gondoltam mint a Nikon amit ajánlottál. Volt anno egy Konika Minolta Z20-as gépem. Azt szerettem. Szerintem elég szép képeket csinált. Valami ahhoz hasonlóra lenne szükségem. :U

(#31613) SkyLaci válasza Gyufaaa (#31612) üzenetére


SkyLaci
őstag

a Nikonnak csak a sok zoom az előnye, de a zoomnak meg van az árnyoldala is, mert az összetettebb lencserendszer rontja a kép minőségét. (szerintem kb a Nokia N8-ad képminőségét hozza csak)

Én helyedben az Olympus E-PL1-et választanám hobbi gépnek, képminőségben verhetetlen ebben a mezőnyben.

Tesztképeket érdemes nézegetni.
Ezen az oldalon az összes említett gép képeit megtalálod, az egyforma képeket összehasonlítva láthatod a különbségeket: http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

Valamint itt is találsz teszteket, képekkel: http://www.photographyblog.com/

[ Szerkesztve ]

(#31614) Gyufaaa válasza SkyLaci (#31613) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Köszönöm a válaszaidat! Valóban tetszetős az Olympus. :K Kinézetre sem rossz. Eddig befutónak tűnik. Megkukkolok még pár infót róla a neten. Kérdésem van majd még jelentkezem. :R

(#31615) SkyLaci válasza Gyufaaa (#31614) üzenetére


SkyLaci
őstag

Én tuti az E-PL1-et választanám, de ne hamarkodd el a döntést, sokféle gép van ezért a nem kevés pénzért, és ha nem vagy tisztában azzal hogy mit szeretnél, és arra mi legmegfelelőbb eszköz, akkor mellé lehet nyúlni.

(#31616) vendingo válasza Gyufaaa (#31614) üzenetére


vendingo
veterán

Annyit hozzátennék a cserélhető obis gépekhez, hogy 1 obi nem elég. Kell egy makrózni, kell egy nagy zoomos, kell egy kis zoomos... Kinek mi az igénye, és hogy van rá pénze...
A helyedbe inkább a Bridge gépeknél néznék kőrbe, meg az UZ kompaktoknál.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31617) Gyufaaa válasza SkyLaci (#31615) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Köszi! Meglátogatok egy pár boltot és megnézegetem őket. :K

(#31616) vendingo: Nekem ezek a dolgok "UZ" nem mondanak sokat. Ha gépet tudsz linkelni azt megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#31618) Nagya21 válasza Gyufaaa (#31617) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Ultra Zoom=UZ
Próbálj ki vmi Milc gépet(itt járulékos költségként számolj +Obikkal), vagy nézz körül az utazoom gépek között,Oly Sz ; Pana TZ; Canon sx;Pentax VS(ez most fog kijönni).
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#31619) raziel01 válasza Nagya21 (#31618) üzenetére


raziel01
veterán

Te most direkt csinálod a hülyét? Mondta, hogy nem ért hozzá. Legalább konkrét típusokat írnál teljes névvel, hogy megtalálja könnyen. "Oly Sz" ?

(#31620) szg88 válasza raziel01 (#31619) üzenetére


szg88
őstag

Ha egy árukeresőt megnyit, vagy elolvasgat pár oldalnyi fórumot itt simán megtalálja a rövidítések alapján a gépeket, sztem ehhez nem kell nagy szakértelem.

(#31621) szg88 válasza Gyufaaa (#31617) üzenetére


szg88
őstag

A canon sx 220/230 nem rossz gép, sok beállítgatási lehetőség van rajta. Az Oly epl-1 se rossz, de ~80e ért csak egy kb. 3x zoommal rendelkező obit kapsz hozzá, ha a nagyobb obi is kell akkor már ~130e körül van.
Ha nem olyan sürgős a vásárlás, akkor kb. így tavaszra szokták kihozni az új gépeket is. Pl. most jött ki a Pana tz25/27/30. Kb 1 hónapra rá itt is lehet őket kapni.
Vagy ezeket is megnézheted: [link], [link], [link], [link], [link], [link]

(#31622) mono55 válasza szg88 (#31602) üzenetére


mono55
csendes tag

szg88 (#31602) köszi megnéztem a teszteket, kezdem meggyőzni magam az sx220 felől, erre az előbb írod, hogy nem sokára kijönnek az új panák... :W
Bár ezek a gépek már bőven 70-80e felett lesznek, nem?

[ Szerkesztve ]

(#31623) Nagya21 válasza raziel01 (#31619) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Már mér énvok a hülye????
Leirtam a márkát, meg a sorozat tipust, azon belül keresgéljen ő a pénztárcájának megfelelőt.....
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#31624) szg88 válasza mono55 (#31622) üzenetére


szg88
őstag

:DD :DDD :DD Azt csak úgy példának írtam. Minden évben jönnek ki új szériák. A Pana tz 22 most ~90e, nem valószínű, hogy az újak az alatt lesznek, és nem biztos, hogy jobbak lesznek a 220-nál. Ha a Canon is ad ki vmit a sx 220/230 folytatásaként, sztem az is kb. kiló körül dönget majd.

(#31625) mono55 válasza szg88 (#31624) üzenetére


mono55
csendes tag

:) hát igen, az már tényleg nem az én árkategóriám! Már jó pár hónapja keresem a "legjobb választást", itt az ideje dönteni..köszönöm a segítséget :R

(#31626) Gyufaaa válasza szg88 (#31621) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ahh. Zsiir! Nosza. Köszönö a sok linket. Így már könnyebb boldogulnom! Köszönöm azért a segítségeteket! :R

(#31627) BiriBum válasza mono55 (#31625) üzenetére


BiriBum
őstag

Ne hezitálj, vedd meg az sx220-at. :W

(#31628) Joltee


Joltee
aktív tag

Sziasztok!

Canon SX100IS-t használóként nézelődök egy másik kompakt után. A jelenlegivel leginkább csak egy bajom van: nagyon lassan tölt a vakuja (ha már gyenge az akksi, akár 10mp is lehet :W), ezáltal pillanatot megörökíteni vele gyakorlatilag lehetetlen. (Tudom vegyek tükörreflexeset, de 100-150e meg kitudja-még-mennyi ;) pénzem nincs rá.) Mivel beltéri fotókat is gyakran csinálok, sokszor rossz fényviszonyok mellett, nem árt ha ilyenkor jeleskedne (jó vaku gyors feltöltéssel, nagyobb ISO-knál is jó kép). Ultrazoom nem olyan fontos, inkább a "nagy" látószög, videókészítés legyen benne (profi minőség nem kell).
A fentiek fényében mit ajánlottok? Remélem nem túl sok elvárást fogalmaztam meg. :D Előre is köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#31629) SkyLaci válasza Joltee (#31628) üzenetére


SkyLaci
őstag

SX220-hoz mit szólsz?

(a tulajok nyilatkozzanak a vaku sebességéről!)

(#31630) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Sziasztok!

1 gép közül melyiket? Árban ugyanannyiba kerülnek.

Sony HX9V
Sony Alpha NEX-3

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#31631) Nagya21 válasza SkyLaci (#31629) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
3-4sec alatt tölt, de ez lehet kevesebb is ha nem sül ki teljesen.
Én este fényképeztem vele sorozatot vakuval, akkor olyan 1 sec volt a képek között.(élességállítás csak az első képnél van ilyenkor)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#31632) Nagya21 válasza Daniel Alves (#31630) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ha késöbbiekben is akarsz a gépre jó sokat költeni(és szebb fényképeket kapni)az obik miatt, akkor az alpha.
Ha nem akarsz többet költeni(és megelégszel a rosszabb képminőséggel), akkor a HX9V.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#31633) SkyLaci válasza Daniel Alves (#31630) üzenetére


SkyLaci
őstag

teljesen más kategória a két gép.
A HX9V egy sokat tudó kompakt gép, átlagos képminőséggel.
A NEX3 egy cserélhető objektíves gép, melynek első számú előnye a tükörreflexes gépekhez hasonló képminőség, viszont a sok zoomról le kell mondanod ha nem veszel hozzá kölün zoom objektívet.

(#31634) szg88 válasza Daniel Alves (#31630) üzenetére


szg88
őstag

~90e-ért a nex-hez "csak" egy 16mm-es objektívet kapsz.

(#31635) khemo


khemo
csendes tag

Üdv!
Szeretném megkérdezni, hogy szerintetek megéri-e azt a 30 ezer felárat a Panasonic TZ20
a TZ18-cal szemben?
Rövid átfutás után a HD videót és az érzékelőt találtam eltérőnek. Van valakinek tapasztalata a CMOS érzékelőkkel?
Eddig egy TZ7-m volt, kb 40.000 képet lőttem vele, nagyon meg voltam elégedve, de tegnap sikeresen ellopták... :(((
Elnézést ha már volt hasonló kérdés, de az idő rövidsége miatt nem olvastam (még) vissza.
Köszönöm!

Mostanában olyan bizonytalan vagyok. Vagy mégsem?

(#31636) vendingo válasza khemo (#31635) üzenetére


vendingo
veterán

A helyedbe vennék egy másik TZ7-et.
Sajnos az újabb modellek mind gyengébbek lettek nála képalkotás terén. :(
CMOS-t nem erőltetném: videózni nagyon jó, állóképeknél viszont elvérzik.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31637) SkyLaci válasza khemo (#31635) üzenetére


SkyLaci
őstag

milyen 30 ezer felár? a tz18 ötvensok, a tz20 hetvenkevés, durván 15 ezer a felár.

csak pana játszik?

[ Szerkesztve ]

(#31638) junior11 válasza khemo (#31635) üzenetére


junior11
veterán

Azt olvastam, hogy a TZ20 MOS érzékelője nem éppen a legjobban sikerült a Panának, kidolgoztak egy újabb fejlesztésű MOS-t, ami állítólag a legjobb lesz zajszint terén, s az új modellek fogják megkapni.

TZ7, TZ10 jobb képminőséget produkáltak. Sajnos az újabb modellek áldozatául estek a Megapixelizációnak és a minél nagyobb Zoomnak.

Az új modelleket (TZ25/27/30) már a Pana bejelentette, kíváncsi vagyok, milyenek lesznek.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#31639) khemo válasza SkyLaci (#31637) üzenetére


khemo
csendes tag

Huhh, köszi a gyors válaszokat. Előtte egy kompakt olympusom volt, melyet szintén elloptak, fujival volt még dolgom, de szörnyű képeket csináltak mind. TZ7 számomra ideális, gyors vaku és széles látószög és nagyon jó videók. Ha lehet nem váltanék, 3 pótakku, hordtáska, tok és minden kiegészítője megvan. Ha jól láttam akksit nem cseréltek, u az jó bele.
TZ-7-et nem nagyon kapni, TZ-10 meg beépített GPS-szel tud többet illetve az új kézrezgés "csökkentővel"?

Mostanában olyan bizonytalan vagyok. Vagy mégsem?

(#31640) BiriBum válasza SkyLaci (#31633) üzenetére


BiriBum
őstag

A HX9V egy sokat tudó kompakt gép, átlagos képminőséggel.

Döbbenetesen jóindulatú vagy. :DDD

(#31641) SkyLaci válasza BiriBum (#31640) üzenetére


SkyLaci
őstag

mi lett volna a helyes minősítés?

(#31642) SkyLaci válasza BiriBum (#31640) üzenetére


SkyLaci
őstag

na jó az átlagos kompaktoknál jobb, de egy cserélhető obis gépnél nem (mondjuk nex-3)

(#31643) BiriBum válasza SkyLaci (#31641) üzenetére


BiriBum
őstag

Finoman: átlagosnál kissé rosszabb képminőséggel
Tárgyilagosan: szar képminőséggel

[ Szerkesztve ]

(#31644) Daniel Alves válasza Nagya21 (#31632) üzenetére


Daniel Alves
őstag

SkyLaci

Köszi a válaszokat.

most ezt a tesztet olvasom
A fix zoom az átlagember számára enyhén szólva furcsa lesz, bár nem megszokhatatlan.

pontosan mit jelent?

Nagyon szimpinek tűnik így elsőre... későbbiekben pedig jöhet rá egy komolyabb obi is...

Sony Alpha NEX-3A digitális fényképezőgép kit (16mm objektívvel), fekete

a videó a H9XV-nél azért elég komoly...de a fényképek minősége lenne a cél...
olvasgatom folyamatosan a netet hogy okosodjak...
Sajnos tükörreflexes gépre mondjuk D550-re nincs pénzem ezért is kacsintgatok a nex felé

[ Szerkesztve ]

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#31645) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

[Sony NEX Samyang 14mm 0225]

(#31646) SkyLaci: ahham. mostmár értem ;) :R

[ Szerkesztve ]

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#31646) SkyLaci válasza Daniel Alves (#31644) üzenetére


SkyLaci
őstag

a fix zoom azt jelenti hogy nem tudsz közelíteni a témára, mint egy mobiltelefonnál (persze a képminőség sokkal jobb), nem tudsz zoomolni (csak digitálisan, de az olyan mintha a kép közepét vágnád ki utólag)

amúgy én nem nex-et vennék, hanem inkább Olympus E-PL1-et, olcsóbb is, és ott a kit objektív is tud egy minimális 3 szoros zoomot, ami szerintem nem árt

[ Szerkesztve ]

(#31647) Daniel Alves válasza SkyLaci (#31646) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Sajnos eddig csak egy samsung ST500 gépem volt :B
De nekem mindenhol azt mondták hogy az Olympus mint márka "kihaló" félben van... :F
Utánaolvasok a PL1-nek is a hét folyamán.

[ Szerkesztve ]

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#31648) vendingo válasza Daniel Alves (#31647) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem meg azt mondták, hogy a mikulás létezik.

Imádom ezeket, hogy az ismerősöm unkaöccsének a fia azt hallotta...
Akkor az biztos úgy is van..

Ha kihalóban lenne az olympus, akkor nem fejlesztette volna ki közösen a panával az m4/3-as szabványt, és nem ajánlgatnák neked :)
Túl nagy cég, hogy csak úgy kihaljon.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31649) SkyLaci válasza vendingo (#31648) üzenetére


SkyLaci
őstag

de ha ki is halódna, akkor is egy kész gépre utólag már nincs hatása

vagy lehet hogy van, mondjuk az hogy kisöprik a készletet, és ezért olcsóbbak

(#31650) szg88


szg88
őstag

Nyomják ki az új gépeket rendesen, tiszta nikon dömping van, kíváncsi vagyok milyen új canonok lesznek?
Végre már kiadtak egy 18Mpx-eles sonyt is, már untam, hogy 16-al kell beérni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.