Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32501) SkyLaci válasza Ceree (#32499) üzenetére


SkyLaci
őstag

(#32502) szg88 válasza Ceree (#32499) üzenetére


szg88
őstag

Sztem a wb690-es = a wb700-assal. Egyedül az tud manuálisat a felsoroltak közül. Mondjuk az a pár kép amit láttam tőle nem volt túl szép. Ha manuális módot is akarsz szép képpel akkor egy picit nagyobb méretűt kell venned canon sx130. Ha csak verőfényes napsütésben, teljesen automata módban akarsz fényképezni akkor a nikon is jó.

(#32503) joco73


joco73
csendes tag

Hát utánanéztem a snapsort.com -on az összehasonlító teszteknek és a három gép közül (Canon SX230 HS, Canon IXUS 310 HS ,Nikon Coolpix P300 ) a Nikont hozta ki "győztesnek". :F

(#32504) SkyLaci válasza joco73 (#32503) üzenetére


SkyLaci
őstag

Ne a snapsort.com-os összehasonlítás eredménye alapján döntsél, a képminőség ott nem derül ki, csak azért érdemes megnézni mert egymás mellett látszanak a technikai adatok, melyek között nem minden ugyanolyan fontos

[ Szerkesztve ]

(#32505) szg88 válasza joco73 (#32503) üzenetére


szg88
őstag

Pár dologban jobb a Nikon p300, mint az sx230-as (nagylátószög, kijelző felbontás) ezt nem tagadja senki. Amúgy is a legvégén neked kell döntened.

(#32506) Ceree válasza szg88 (#32502) üzenetére


Ceree
senior tag

Manuális beállításokból a jelenlegi (feszültséggondokkal küzdő) Samsung S85 tudja az alapabb dolgokat, (blende, fehéregyensúly, záridő, iso stb). Ezek azért megtalálhatóak bármelyikben, vagy már extrának számít?

Képminőségben azért előrelépés bármelyik, vagy azért erről ne álmodjak?

Másolat_eredetije

(#32507) szg88 válasza Ceree (#32506) üzenetére


szg88
őstag

Sok olcsó gépben még az iso is csak automata módban fordul elő. A kicsit drágábbakban már van kézi iso. Fehéregyensúly az általában autó, vagy választható fényforrás szerint. Némelyiknél van kézi mérésű is. A legolcsóbbak amiben már zár, fókusz stb. kézi állítás is van 40e körül indulnak. Pl. sx130, wb700 (fókusz nincs benne) fuji s3200 stb. Nikon-okra inkább az autó mód a jellemző, iso, fehéregyensúly állítás az van (a drágábbakban már persze van több kézi cucc is)

Az, hogy minden gép jobb-e, mint a régi arra ne vegyél mérget. Sokan panaszkodtak már itt, hogy a régi jobb képeket csinált, de ez nem jelenti azt, hogy nem lehet jobbat kapni a réginél. Ha csak a felbontást növelik, a képérzékelőt nem akkor előfordulhat, hogy rosszabb lesz a képminőség.

[ Szerkesztve ]

(#32508) Tikakukac


Tikakukac
titán

Sziasztok!

25k-ért milyen gépet érdemes venni? Full általános felhasználásra lenne, akksis kéne leginkább. Köszi előre is :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32509) SkyLaci válasza Tikakukac (#32508) üzenetére


SkyLaci
őstag

leginkább semmilyent, de nézz körül ezek között: http://pixinfo.com/cikkek/olcso_fenykepezogepek_2011.1

(#32510) ivivan


ivivan
tag

Sziasztok

Bocs, hogy csak így berontok ide, de hirtelen bonyolult lett eddig egyszerűnek gondolt fényképvásárlási projektem.

Új, középkategóriás szuper zoom-os gépet szeretnék venni, főleg természetfotókat készíneék vele. Eddig a Sony Cyber-shot HX100V tűnt a tökéletes választásnak, de most a látóterembe került a Canon PowerShot SX40 HS kamera is. A kettő éppen pont ugyanannyiba kerül, szóval az ár nem fog dönteni.

Az igazat megvallva a Sony-nál sokat nyom a latban a név, de nem vagyok biztos benne, hogy CMOS szenzor van benne (néhoz Exmor R CCD-nek, néhol Exmor R CMOS-nak írják az érzékelő típusát) és a 16Mpixel is kicsit sok - félő, hogy zajos lesz a kép. Viszont impozáns az "extra" felszereltsége - jóllehet, a legtöbbről azt se tudom, hogy micsoda.
A Canon-nál előny a nagyobb zoom (a természetet nem lehet megkérni, hogy jojjön közelebb :) ), a kisebb felbontás kisebb zajt ígér. Viszont - nekem legalábbis - a Canon név nem cseng olyan megbízhatóan, mint a Sony.

Melyiket ajánlanátok? Előnyök / hátrányok?

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#32511) schawo válasza ivivan (#32510) üzenetére


schawo
titán

Canon név nem cseng olyan megbízhatóan, mint a Sony

Izé

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32512) SkyLaci válasza ivivan (#32510) üzenetére


SkyLaci
őstag

furcsa, ha fényképezőgépekről van szó akkor a Canon szerintem jóval nagyobb név mint a Sony...

én ugyan biztos nem vennék ilyen bridge gépet, ezért nem is ajánlom egyiket sem, de figyelmedbe még ajánlom a panasonic fz150-et, és nikon p500-at alternatívaként

[ Szerkesztve ]

(#32513) Ceree válasza szg88 (#32507) üzenetére


Ceree
senior tag

Inkább lépnék akkor picit feljebb, mint hogy lemondjak a manuálisról. Nem akarom elhinni, hogy a 4 éves 40ezres csomagban vásárolt S85 több szolgáltatást nyújt, mint ezek. :S Vagy a kis méretről mondok le, vagy a manuális beállításról. Hát tudod, lehet inkább egy olyan "játékszert" veszek, amivel játszhatok is, mint egyet ami csak arra jó, hogy megnyomjam a gombot. Kompromisszumot kell kötni.

Ahogy nézem a WB690=W700 csak 12Mpixel-es felbontással. Most 2 akksival, 2 gigás kártyával, tokkal 129€. Elég jóra értékelték, bár a képek nem győztek annyira meg. Mennyire ajánlod?

Egyébként Canon Ixus 220 csomagban (tok, 4 gigás kártya) 149€.
Canon Ixus 1000 149€, csupaszon.
(De megnéztem, egyik Canon-ban sincsen ISO-n és fehéregyensúlyon kívüli manuális állítási lehetőség. :| )

Másolat_eredetije

(#32514) SkyLaci válasza Ceree (#32513) üzenetére


SkyLaci
őstag

Samsungokról nem tudok nyilatkozni, de Canonoknál a manuális beállításokat a PowerShot szériában keresd, mondjuk a powershot sx210..

(#32515) Tikakukac válasza SkyLaci (#32509) üzenetére


Tikakukac
titán

Köszöntem :R Nálunk 2 Panasonic van meg egy kamera és évek óta kopp-kopp semmi bajuk, szeretjük őket, lehet ajánlok majd egyet isminek is :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32516) ivivan válasza SkyLaci (#32512) üzenetére


ivivan
tag

"furcsa, ha fényképezőgépekről van szó akkor a Canon szerintem jóval nagyobb név mint a Sony.."

Hát, az igazat megvallva, tök kezdő vagyok és a Sony név ismerős a TV és mobil szegmensből.

"én ugyan biztos nem vennék ilyen bridge gépet"

Ezeket kompakt gépeknek írták (bár kétségtelen, hogy ha jól értem, akkor mindkettő közel van már a bridge-ekhez), de megindokolnád, hogy miért nem vennél bridge gépet?

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#32517) SkyLaci válasza ivivan (#32516) üzenetére


SkyLaci
őstag

Azok a kompakt gépek a bridge gépek amik úgy akarnak kinézni mint egy tükörreflexes gép.

Azért nem vennék ilyen drága bridge gépeket, mert ezért a pénzért már lehet kapni cserélhető objektíves gépeket is, melyeknek a képminősége messze felülmúlja a kompakt gépekét, mivel nagyobb szenzor van bennük (ezekben a 100000es nagy zoomos bridge gépekben pedig csak akkora érzékelő van mint az összes többi kompaktban a húszezerforintos kategóriától), van egy szint a kompakt gépeknél ahol a képminőség már nem javul mert ugyanolyan kicsi a szenzor, csak a szolgáltatások bővülnek. Feleslegesnek érzek egy ekkora gépet ha nem társul mellé olyan képminőség ami indokolná hogy egy ilyen nehezéket cipeljek magammal, a sok zoomot pedig azért érzem feleslegesnek, mert ahhoz hogy a 30xos zoomot ki lehessen használni ahhoz vagy verőfényes napsütés kell (hogy elég rövid legyen a záridő és ne mozduljon be a kép) vagy állványról kell fotózni, szerintem 10 szeres zoom elég átlagfelhasználásra..főleg akkor ha belegondolunk hogy a 10x zoom és 30x zoom között csak egy 3 szoros szorzó van.

kezdőként szerintem nem is érdemes ennyit beruházni egy gépbe, mert még magad sem tudod hogy igazán mire szeretnéd használni, hogy szeretnéd használni, és ehhez mire van szükséged

[ Szerkesztve ]

(#32518) ivivan válasza SkyLaci (#32517) üzenetére


ivivan
tag

"Azért nem vennék ilyen drága bridge gépeket, mert ezért a pénzért már lehet kapni cserélhető objektíves gépeket is"

Hát igen, de csak egy, többnyire 2-3x-os zoom-ot adó objektívvel. És ha még veszünk hozzá objektívet, akkor az ára bőven meghaladja ezeknek a közepes gépeknek az árát. Arról nem is beszélve, hogy már ezt a fél kilós gépet is macerás lesz elcipelni egy állatkerti séta alkalmával, nem hogy egy még nagyobbat 3 objektívvel :)

"kezdőként szerintem nem is érdemes ennyit beruházni egy gépbe, mert még magad sem tudod hogy igazán mire szeretnéd használni"

A mostani, 20 ezer forintos gépem mellé szeretném ezt venni - úgy érzem, hogy azon kitapasztaltam, hogy mit szeretnék, és a nagy zoomátfogás tűnik lényegesnek. Igazából nem érzem úgy, hogy egy 50-60 ezres gépet megérné megvenni e mellé, mert alig nyújtana többet. Így viszont a két gép talán minden olyan helyzetre alkalmas lehet, amivel jelen helyzetben szembe kerülhetek.

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#32519) szg88 válasza Tikakukac (#32508) üzenetére


szg88
őstag

Ez nem rossz.

(#32520) Tikakukac válasza szg88 (#32519) üzenetére


Tikakukac
titán

Épp határeset. Márkával kapcsolatban visszajelzések milyenek? Nem magamnak lesz és inkább puhatolózok :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32521) junior11 válasza ivivan (#32516) üzenetére


junior11
veterán

Panasonic DMC-FZ150

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32522) SkyLaci válasza ivivan (#32518) üzenetére


SkyLaci
őstag

Hát szerintem egy 20 ezres géphez képest egy Canon sx220 már ég és föld, akkor is ha csak a zoom átfogást nézzük, de főleg a manuális lehetőségek és a képminőség szempontjából.

Hát talán az lenne a legjobb ha ki tudnád próbálni a gépeket, hogy kell-e az a 30xos zoom.

(#32523) szg88 válasza Ceree (#32513) üzenetére


szg88
őstag

Nem mindenkit érdekel a manuális beállítás, akit meg érdekel az fizessen többet érte alapon megy ez sztem. Ahogy írtam, sztem nem nagy szám a képminősége a 700-asnak, de a felbontása tényleg nagyobb, mint a 690-esnek. Mivel a 690 nem találtam minta képeit, így nem tudok nyilatkozni róla. Egy sx210 mennyibe kerül? Az sx130 nem jön be?

[ Szerkesztve ]

(#32524) szg88 válasza ivivan (#32510) üzenetére


szg88
őstag

Mennyi pénzt akarsz rááldozni max?

[ Szerkesztve ]

(#32525) ivivan válasza SkyLaci (#32522) üzenetére


ivivan
tag

Azt a 20 ezrest nem kell annyira lebecsülni: 5x-ös optikai zoom-al és 12Mpixellel van megáldva. (egyébként Samsung ES30)

Ehhez képest a 14x-es zoom bár nagy előrelépés, de eddigi tapasztalat szerint nem elég (a kis Samsung digitális rásegítéssel 15x-öst tud - a képminőség persze pocsék, de a nagyítás még lehetne több)

Egyébként jelenleg automatikus módban használom a gépet mindig, ezért kicsit félek is a kézi beállításoktól...

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#32526) ivivan válasza szg88 (#32524) üzenetére


ivivan
tag

Az általam említett kettő 125 ezerbe kerül - ez egy elég baráti árnak tűnik a képességeikhez képest. Ezen a környéken szeretnék maradni.

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#32527) szg88 válasza ivivan (#32526) üzenetére


szg88
őstag

Akkor sztem is a pana fz150-est válaszd (de magyar menü lehet, h nincs benne)

(#32528) SkyLaci válasza ivivan (#32525) üzenetére


SkyLaci
őstag

gondolom a samsung nem is tud mást automatikus módon kívül, esetleg a fényerőt lehet állítani, az érzékenységet és a fehéregyensúlyt, ezeket gondolom állítgattad is mert azt mondtad hogy kitapasztaltad rajta a dolgokat, a drágább gépek is tudnak automatikus üzemmódot, szóval ha nem akarsz manuálisan állítgatni akkor megcsinálja helyetted a gép, bár nem mindig úgy ahogy kéne (pl az én gépem tud 12x ez optikai zoomot, de ha nincs erős napfény amikor ki akarom ezt használni akkor könnyen lehet hogy a gép automatikusan túl hosszú záridőt választ ahhoz hogy ki tudjam tartani ekkora zoomnál, ezért én amennyire lehet alulexponálom a képet rövidebb záridőt választva, és utólag számítógépen világosítom ki)
Ha neked ennyire fontos a zoom akkor vegyél olyat ami 30xos zoomot tud...bár szerintem utólagos vágással (vagy netán digitális zoommal) is meg lehet közelíteni ezt a 30x zoomot, hiszen úgysem egy 3000x4000-es felbontású monitoron nézed a képeket, a végleges kép amit feltöltesz netre, facebookra, akárhova, vagy csak a gépen vagy a TV-n visszanézed, nem kell tízenakárhány megapixelesnek lenni, arra 2 megapixel is bőven elég

[ Szerkesztve ]

(#32529) SkyLaci válasza ivivan (#32525) üzenetére


SkyLaci
őstag

Ja az egy komoly tévhit hogy az optikai zoom nem ront a képminőségen

(#32530) benvolio válasza szg88 (#32527) üzenetére


benvolio
őstag

Ha esetleg nem lenne, a szerviz menübe lépve, be lehet állítani,hogy legyen rajta magyar nyelv is!

(#32531) ivivan válasza SkyLaci (#32528) üzenetére


ivivan
tag

A Samsungnál elvileg lehetne bizonyos beállításokat állítani, de sosem használtam ezeket, mert az automatikus mód elég jól működik.
Az utólagos vágáshoz, digitális nagyításhoz és hasonló technikákhoz az eredeti képnek nagyon jó minőségűnek kell lennie: egy picit zajos és már nem lehet megcsinálni. Márpedig a mostani Samsung legnagyobb baja - a max 5x-ös zoom mellett - hogy elég zajos a készített kép, ezért szeretnék mindenképpen ilyen szuperzoomos gépet, mert ugyan az optikai zoommal is romolhat a kép minősége a csökkenő fényerő miatt, de nem annyira, mint a digitális zoom esetén.

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#32532) ivivan válasza szg88 (#32527) üzenetére


ivivan
tag

Meg tudnád indokolni, hogy miért? Én azt olvastam, hogy ez a Panasonic viszonylag zajos képeket csinál.

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#32533) schawo válasza ivivan (#32525) üzenetére


schawo
titán

Egy jó minőségű, kisebb zoomos gép képéből utólag kivágva jobb képet kapsz, mint egy túlerőltetett gigazoomos, de gyengébb objektíves gépből. Nem hiszem, hogy a végső képnél szükséged van a 12-16-20-akármennyi megapixelre, hacsak nem óriásplakátot akarsz nyomtatni. (Akkor meg a költségvetést szabtad 10-50x alá)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32534) Reel válasza ivivan (#32532) üzenetére


Reel
csendes tag

Én is pont ebben a kategóriában nézegettem mostanában és ajánlották nekem is az FZ150-et. De szerintem nagyon nem éri meg az árát, tekintve, hogy az FZ48-at sokkal olcsóbban meg lehet kapni és kb. ugyan azt tudja. Az meg hogy zajos a kép szerintem csak nagyon gyenge fényviszonyok mellett zavaró. Nekem egy fz30-asom van(pontosabban az se az enyém, de én használom :D) és annak 8 megapixellel van kb ugyan ez az érzékelője. Zajos-zajos, de nagyon nem bántam meg hogy anno azt vettük, mert jó fényben simán veri a kategóriáját.

szerintem...

(#32535) ivivan válasza Reel (#32534) üzenetére


ivivan
tag

"De szerintem nagyon nem éri meg az árát, tekintve, hogy az FZ48-at sokkal olcsóbban meg lehet kapni és kb. ugyan azt tudja"

Ennyiért szerintem a 24x-es zoom kevésnek tűnik, mivel ugyanennyiért a Canon 35x a Sony 30x-os zoomot ad - az érzékelő mérete ugyanannyi és a Canon és a Sony is sokkal kevésbe tűnik zajosnak.

"annak 8 megapixellel van kb ugyan ez az érzékelője"

Hát, amennyire én tudom, a kisebb megapixel kevésbé zajos képet eredményez, tehát, ha 8Mpixel zajos, akkor 12 még zajosabb.

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#32536) ivivan válasza schawo (#32533) üzenetére


ivivan
tag

"Nem hiszem, hogy a végső képnél szükséged van a 12-16-20-akármennyi megapixelre"

Arra nincs, de a FullHD méret kell, mert szeretek háttérképet csinálni a képekből - ami annyit jelent, hogy 12Mpixel esetén kb a felét lehet levenni, tehát 2x-es "digitális zoom"-ot tudok még a kész képen elérni. Ha megvan a kép minősége, persze, mert a 12Mpixel kisebbítésekor a zajt elég hatékonyan lehet csökkenteni, de ha ki kell vágni, hogy az látszon, amit láttatni szeretnék, akkor zajcsökkentés ugrott.

De még egyszer: az nem kérdés, hogy szuperzoom-os gép lesz, mert úgy érzem ez kell nekem most - a kérdés az, hogy melyik?

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#32537) schawo válasza ivivan (#32536) üzenetére


schawo
titán

Normális megvilágításnál (a zoomot kültéren fogod használni, gondolom) nem a zaj lesz az ellenséged, hanem az objektív minősége.

Egyébként pedig Pana FZ-150, ahogy páran már mondták :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32538) ivivan válasza schawo (#32537) üzenetére


ivivan
tag

Már többen mondtátok a Pana FZ-150-et, de még senki nem mondta meg, hogy mivel jobb, mint akár a Canon akár a Sony, amit én néztem ki?

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#32539) szg88 válasza ivivan (#32538) üzenetére


szg88
őstag

A én véleményem az, hogy a sonynak a képe kicsit mosott a nagy zajcsökkentés miatt. A canon sx40-nek a képénél még az sx220 képe is jobb. Az fz150 képe nem rossz, bár abban van igazság ((#32534) Reel) hogy nem láttam nagy képminőség különbséget az fz48-al szemben.

[ Szerkesztve ]

(#32540) schawo válasza ivivan (#32538) üzenetére


schawo
titán

Miértre nem lehet normálisan válaszolni, természetesen azért, mert jobb a képe, mi más ok lehet?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32541) junior11 válasza schawo (#32540) üzenetére


junior11
veterán

Így van.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32542) ivivan válasza szg88 (#32539) üzenetére


ivivan
tag

Milyen értelemben jobb a képe? A Panasonicról mindenhol azt olvastam a legkomolyabb hibának, hogy a kép zajos. Milyen értelemben jobb akkor a képe a Sony-nál vagy a Canon-nál?

(itt találtam egy tesztet róla: http://pixinfo.com/fgep/Panasonic_DMC-FZ150/tesztfotok/12_155mm_ISO100_oa teszt képekkel - sajnos igazán sötét teszt kép nincs, de van egy kicsit sötétebb és azon azért látszik a zaj
Ugyanitt van Canon teszt is: http://pixinfo.com/cikkek/canon_powershot_sx40hs)

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#32543) benvolio válasza ivivan (#32542) üzenetére


benvolio
őstag

Mindegyiknek megvan a maga sajátos karaktere, én nem mondanám egyiket se jobbnak a másiknál. A Sony elkeni a részleteket, zajtalanabb, a Pana részletezőbb, zajosabb, de igazából ennél a modellnél jól eltalálták az arányt. [link]
Nézegethetsz felhasználói képeket, hogy lásd kb. mire számíthatsz pl. Sony Pana Canon, de találhatsz akár "művészibbeket" is: Pana
Én ezeknél a modelleknél inkább az egyéni ficsörök alapján döntenék egy fogdosás után, amelyikhez jobban húzol az legyen. :)

(#32544) szg88 válasza ivivan (#32542) üzenetére


szg88
őstag

Mint ahogy írtam sztem elmosódottabb a képe a sonynak, meg a canonnak is nem annyira tiszta éles a kép (pedig én elfogult vagyok a cannonnal szemben). Ennél a panánál én nem láttam sok zajt. De neked kell döntened, ha a sony kell vedd azt, ez csak az én véleményem, neked kell tetszenie, nem nekem.

(#32545) ivivan válasza benvolio (#32543) üzenetére


ivivan
tag

Nagyon köszönöm a linkeket - ezeket otthon áttanulmányozom.
És mindenkinek köszönöm a sok véleményt - ma elmegyek egy kis "tapizásra", hogy kiderüljön, hogy melyik az a három közül, amelyik a legjobban kézre esik, aztán majd meglátjuk.

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#32546) fireman válasza ivivan (#32545) üzenetére


fireman
tag

Itt akciós:
[link]
Megítélésem szerint a videója a kategória legjobbja.

[ Szerkesztve ]

(#32547) ivivan válasza fireman (#32546) üzenetére


ivivan
tag

Nagyon szépen köszönöm a tippet - már le is adtam a rendelést!

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#32548) Ceree válasza szg88 (#32523) üzenetére


Ceree
senior tag

SX210-et már nem látni sehol, csak SX230-at, de az is 200€-tól indul.

SX130 volt csomagban Hofer-ben (Aldi) még 2 hete kb 140€-ért tokkal vonóval. Ott néztem meg, de borzasztó nagynak tűnt, és már ha tehetem, inkább kerülném a ceruza aksikat.
Logikusan azt kéne választanom......

Nem tudom mit vártam, hiszen eddig csak Samsung gépeink voltak. Alszom még rá egyet, de szerintem holnap minden kedves tanács ellenére megveszem a Samsung W690-et. Bocsánat. :B Majd küldök tesztfotókat, hogy legközelebb konkrét véleményetek lehessen róla.

Köszönöm még egyszer mindenkinek! :R

Másolat_eredetije

(#32549) szg88 válasza Ceree (#32548) üzenetére


szg88
őstag

Mivel nem láttam tesztképeket, így nem tudnám véleményezni. Nem biztos, hogy rossz választás. Ennyi pénzért úgy sincs tökéletes. Ha neked tetszik akkor nem lesz gond.

(#32550) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Srácok, nálam eldőlt a dolog, 100%, hogy a Canon SX230HS-t fogom megvenni. Viszont van egy olyan hülyeségem, hogy víz alatti fotózás. Azaz egy ötletem egyenlőre, mivel járok tengerek környékén ne azon a 30ropin múljon, hogy víz alá tudjam vinni a gépet. Sajna tapasztalatom nincs. Ebayen nézegetem ezeket a víz alatti tokokat, tudna nekem segíteni valaki, hogy mi lehet a különbség a következő 3 között?
120dolcsis
220dolcsis
400dolcsis
Elképzelhető, hogy nem minden tokon tudom kihasználni a gép lehetőségeit, azaz minden gombját???

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.