Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) joysefke válasza Djuree (#32246) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Videoban az IXUS 220 egyértelműen jobb mint a 115, képminőségben az én szubjektív ítéletem szerint a 115 jobb.

Az sx130 meg egy másik kategória, több manuális állítási lehetőséggel, nagy zoomal, fényképezőgép formája is van, cserébe lényegesen nagyobb. Az SX130 szerintem jobb képeket csinál, mint az IXUS 220...

(#32252) laolaj válasza schawo (#32240) üzenetére


laolaj
aktív tag

Akkor mi lenne az amit érdemes ebben a szegmensben.

A többi felsorolt közül ne is válaszak?

A két gép között a képeken jól látom, hogy a Canon az fakóbb?? :F

Üdv.
L.

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#32253) szg88 válasza laolaj (#32252) üzenetére


szg88
őstag

Előfordulhat, hogy színre nem olyan erős, de az nem számít különösebben. Inkább a képzaj, meg a "részletesség"

(#32254) laolaj válasza szg88 (#32253) üzenetére


laolaj
aktív tag

Ezek a kérdésem számomra már olyan hozzáértőben vallanak.. :)

azért az árcédulát is nézni kell hisz majdnem 70€ a különbség a kettő között. Ezért az árért mivel kapok többet ez itt a lényes. Nekem kell szerkeszteni a képet meg ilyenek. :)

mondjuk kisebbnek és takarosabbnak tűnik a Canon.. :B mennyit bír az aksija?

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#32255) BiriBum válasza laolaj (#32254) üzenetére


BiriBum
őstag

A fakóságról ennyit:

Photo Effects My Colors (My Colors Off, Vivid, Neutral, Sepia, Black & White, Positive Film, Lighter Skin Tone, Darker Skin Tone, Vivid Blue, Vivid Green, Vivid Red, Custom Color)

Annak ellenére, hogy "automata" gépről van szó, tehát nincs full manuál mód, rekesz és záridő előválasztás, a jpg output színeit a fentiek alapján eléggé széles skálán változtathatod.
A custom colorban te adod meg a gép által használandó színegyensúlyt.

A gyárilag megadott 230 képes akkuidő átlagos, vehetsz hozzá olcsón utángyártott pótakkut.

[ Szerkesztve ]

(#32256) BiriBum válasza laolaj (#32254) üzenetére


BiriBum
őstag

Annyit még hozzá, hogy ha nem akarsz mosott, vízfestményszerű képeket gyártani, akkor ne mozdulj Panasonic kompakt irányba.

Én a 115-ös helyett, inkább az IXUS 220 HS-t ajánlanám. A szélesebb kezdő látószöggel jobban jársz a tájképek készítésénél.

Ideális zsebgép, én is sokat használtam.

Az ára kb 120-140 euró lehet arrafelé (itthon 45k).

[ Szerkesztve ]

(#32257) laolaj válasza BiriBum (#32256) üzenetére


laolaj
aktív tag

Olyan nagy látószög mint a Pananal?

néztem a IXUS 220at... majd megnézem személyesen is milyen a kézben :)
jó lenne ha ilyen zsebben elférős lenne.

vissza olvasva a saját hsz.em eléggé sok írási hiba van, jó fáradt voltam. bocsi.

bocs hogy a panához hasonlítom csak anno pana promóter voltam még mikor a TZ4 jött ki az se ma volt. :)

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#32258) Slowman


Slowman
aktív tag

Sziasztok,

30k körül, vagy az alatti árkategóriában milyen kompaktot tudnátok ajánlani. Természetesen nem várok ezért az árért csodát. A lényeg inkább, hogy "anyuka kompatibilis" legyen. Az előző gép bedobta a törölközőt, ha jól emlékszem Canon A75 volt.
Ami fontos lenne, hogy dedikált makro gomb legyen rajta.

A 30k nincs kőbe vésve, viszont felesleges pénzt sem akarnék kidobni, csak azért esetleg mert van rajta valami nőies minta, vagy plusz egy króm csík. Nem baj ha nőiesebb a formája, de nem is különösebb előny az, hogy papírvékony vagy színes legyen.

Elsőre ezeket találtam mint potenciális esélyes mindenféle sorrend nélkül:

Canon PowerShot A2200
Canon PowerShot A1200
Nikon COOLPIX L23
Nikon COOLPIX S2500
Samsung PL120

(#32259) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok!

Tesóm szeretne venni fényképezőgépet, de nem tud igazán semmit a gépekről mostanság (nekünk már van normális ezért már én sem tudok a frissekről).
Szóval 90-130ig mondjatok már fényképezőgépeket, amit érdemes vásárolni (vegyes felhasználás, gyerkőc, nyaralás...)

Nagyon köszönöm Csíkos

(#32260) atom18


atom18
aktív tag

sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni fényképező gépet szeretnék venni, de nem nagyon értek hozzájuk h.milyen a jó és mi számít annak illetve h.full hd-s vagy sem.
Árba 160-230k között gondoltam egyet!

(#32261) szg88 válasza Slowman (#32258) üzenetére


szg88
őstag

Az a2200- ast. Ha többet akarsz költeni mégis akkor a3100/3200 ixus115.

(#32259) csikosdapro: pár dolgot még mondhatnál. Nagy dög, vagy kis gép? manuális dolgok? Vmi szimpatikus nincs?

(#32260) atom18: kompaktot akarsz, nem tükröset?

[ Szerkesztve ]

(#32262) szg88


szg88
őstag

Hogy felemelték az árát az sx210-esnek. Aranyat találtak benne vagy mi?

(#32263) csikosdapro válasza szg88 (#32261) üzenetére


csikosdapro
tag

tudod, ha vesz, akkor vegyen normálisat, lehet nagy batár is, nekünk fz28as pana van már pár éve, legalább van rajta fogás :]

(#32264) ssj81 válasza atom18 (#32260) üzenetére


ssj81
aktív tag

Ebben az árkategóriában Sony Slt a33 vagy 55 ajánlható.

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#32265) schawo válasza atom18 (#32260) üzenetére


schawo
titán

Biztos, hogy ennyi pénzért kompakt fényképezőgépet akarsz venni?

(#32259) csikosdapro Kérdés itt is passzol.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32266) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Sziasztok,

Jelenleg egy Fuji S2100HD-t használok, de lehet lecserélném.
Amire használnám fotózás során az a teszjeimhez a termékről kép készítése, nem árt a jó makró ilyennél néha.

Ezen kívül fontos volna a videó tudása is, HD a minimum, de inkább FullHD esetleg, természetesen hanggal együtt.

Súlyos összegeket nem költenék.

Mit ajánlanátok?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32267) schawo válasza z0d1AK (#32266) üzenetére


schawo
titán

Mennyi a nem súlyos összeg?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32268) z0d1AK válasza schawo (#32267) üzenetére


z0d1AK
veterán

A Fujit 40-ért vettem két éve. 100-ig nem feltétlenül mennék el.

Amit kihagytam még, hogy a méret is fontos volna, kisebb, jobban hordozható masinát keresnék.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32269) SkyLaci válasza schawo (#32265) üzenetére


SkyLaci
őstag

Na meg minek ennyi pénzért gépet venni ha nem nagyon ért hozzá?

Sok jó gép van ennyi pénzért (sőt töredékéért is), hogy mi a jó választás az a felhasználótól függ, hogy milyen szempontok fontosak számára, lehet hogy a hozzáértők ennyi pénzért valami szupi dslr vagy milc gépet ajánlanak, miközben a kérdezőnek csak valami zsebre vágható automata csodamasina kellene.

(#32270) szg88 válasza z0d1AK (#32268) üzenetére


szg88
őstag

canon sx 130/220/230

(#32263) csikosdapro: a teljesség igénye nélkül (nyilván nem mindenki egyformán vélekedik ezekrőla gépekről így mindenképp érdemes teszteket elolvasni): canon G12, nikon p7100, oly epl1/2, sony hx100v, canon s95/100, canon sx220/230, pana fz48 stb.

[ Szerkesztve ]

(#32271) z0d1AK válasza szg88 (#32270) üzenetére


z0d1AK
veterán

Elsőre nem is tűnik rossznak. Esetleg a Casio Exilim EX-ZR20 mennyire lehet jó?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32272) ssj81 válasza z0d1AK (#32268) üzenetére


ssj81
aktív tag

Szia!

Ha fontos a képminőség vegyél egy Olympus E-PL 1-et schawo kollégától.
Ha le tudsz mondani arról,hogy gyengébb fényviszonyok közt készíts jó minőségű képeket akkor jó egy TZ-20 is.De ez csak az én véleményem.

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#32273) SkyLaci válasza z0d1AK (#32271) üzenetére


SkyLaci
őstag

lehet jó elméletileg :DDD ...de még új modell, szerintem nem sok ember találkozott még vele. z canon sx220 viszont egy jól bevált recept

(#32274) z0d1AK válasza SkyLaci (#32273) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, azt látom a Pixinfón hogy két napja (?) került piacra, bár már tudnék venni akár. Kicsit hozzászoktam a mobilkommunikáció világához, ahol a legújabb a legjobb.:D

(#32272) ssj81: első körben tetszetős valóban az Olympus E-PL 1

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32275) SkyLaci válasza ssj81 (#32272) üzenetére


SkyLaci
őstag

jaja, E-PL1 nagyon jó gép az áráért, bár nem kis darab, objektívvel szerintem kb akkora mint a fuji.

az E-PL1 kitobija makrózáshoz mennyire jó?

(#32276) atom18


atom18
aktív tag

Hát írtátok egy páran biztos-e h.ennyiért kompaktot akarok-e venni, miért milyen a másik fajta az amit szg88 írt a tükrös? Miben más mint ez?

(#32277) A Zéé válasza atom18 (#32276) üzenetére


A Zéé
addikt

Ha meghallgatsz egy tanácsot tőlem, és ha ennyit szánsz fotózásra, akkor először vegyél 1-2 könyvet, vagy olvass el 1-2 cikket ezzel kapcsolatban.

Ha azzal sem vagy tisztában, hogy ezért a pénzért mit kaphatnál, egyáltalán mik a különbségek az egyes változatok között, akkor nem szabad ennyi pénzt kiadni azért, mert itt ajánlanak a többiek 1-2 típust.

Ha pedig annyira nem érdekel a dolog, hogy utánanézz, és beleásd magad a témába, akkor ne költs ennyit az egészre... 60k-ért is lehet olyan gépeket venni, amivel csak kattintani kell, és kiköp valamilyen végeredményt. Nem lesz attól lényegesen jobb képed egy 200k-s gépből se, ha nem tudod, hogy mitől lehet jobb, miben különbözik a 60k-s géptől. Innentől kezdve pedig csak pénzkidobás a drága gép, ha ugyanúgy csak Auto, meg "motívumprogramokban", és legfőképp nem "nagyjából" tudatosan kattintgatsz vele.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#32278) SkyLaci válasza atom18 (#32276) üzenetére


SkyLaci
őstag

sokkal jobb a képminőség, professzionálisabb, viszont sokkal nagyobb, nehezebb maga gép (röviden ennyi a lényeg, kezdő gépnek nem nagyon ajánlott)

egyébként ha sok a zsetonod és valami hájtek cuccot szeretnél akkor én valamelyik sony NEX gépet ajánlanám

[ Szerkesztve ]

(#32279) schawo válasza SkyLaci (#32275) üzenetére


schawo
titán

Nem éppen makró objektív, de azért szódával elmegy: Maximum image magnification = 0.24x
(0.48x : 35mm equivalent)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32280) szg88 válasza atom18 (#32276) üzenetére


szg88
őstag

(#32281) Fagyi


Fagyi
aktív tag

30 ezerig mondjatok jó kompakt gépet pls.
Nem megapixel mánia, csak a készült kép legyen jó.
Segédfény nem rosz ha van. Esetleg vaku papucs,de nem fontos.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#32282) schawo válasza Fagyi (#32281) üzenetére


schawo
titán

Fuji T200 most akcióan

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32283) laolaj válasza laolaj (#32257) üzenetére


laolaj
aktív tag

vajon ez az IXUS 200 milyen? :)
formailag a kijelző nagyon bejön.. :)

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#32284) szabok512


szabok512
csendes tag

Hali!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, 20 k keretig kellene nekem egy kompakt fényképezőgép.

A képstabilizálás valamilyen módon számomra fontos.

Van-e jobb ettől: Samsung ES80 Fekete 12MP Digitális Fényképező- kb. 18.000 Ft

Üdv, Chris

(#32285) BiriBum válasza laolaj (#32257) üzenetére


BiriBum
őstag

A 24mm nagylátószög ugyanaz, a kezdő fényerő viszont sokkal jobb Canon esetében.

(#32286) szabok512 válasza szabok512 (#32284) üzenetére


szabok512
csendes tag

Ahogy olvasgattam vissza a fórumot, vannak már jelöltek.

-Samsung ES80 Fekete 12MP (láttam már fotót is meg a 640x480-as videót)
Szerintem nem rossz így utólagosan sem a készülék.

-Samsung P20

-Nikon s2500 (csak 640x480-as videót láttam) tesztképek kellenének, de
valamiért a tesztvideókat is rendre törölték a net-ről.

A Nikon is tetszik, csak talán a samsung jobban összerekta a fényképezőgépet.

Melyiket a három közül?

Ja és kezdő gépnek kéne.(igaz volt már egy Fuji 6500D-m, de nem tudtam megfogni
a képstabilizátor nagyon hiányzott - elmosódottak lettek a képek).

Chris

[ Szerkesztve ]

(#32287) ssj81 válasza szabok512 (#32286) üzenetére


ssj81
aktív tag

A Fuji s6500fd nagyon jó gép csak ma már a 6mpixelével és a 640x480-as videóval nem állja meg a helyét.Ha vki nem automatán akarja használni a gépét,hanem meg akarja tanulni az alap beállításokat arra jó,csak mostanában irreálisan magas árat kérnek érte.Az első két gép teljesen más kategória.A kézben kitartásnak vannak bizonyos szabályai amit ha nem tartasz be nem lesz éles a kép.Javaslom neked,hogy próbálj ki egy Panasonic TZ vagy FZ gépet vmelyik nagyáruházban(MM. vagy S.)Vigyél memóriakártyát otthon elemezd ki.Ha éles képet akarsz a Panáknak a leghatásosabb a stabilizátoruk viszont elég zajos képet csinálnak.

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#32288) atom18


atom18
aktív tag

szg88 köszönöm a két linket mind kettő nagyon hasznos!
A Zéé hát van benne valami amit írtál tényleg meggondolandó h.vajon lehet h.elég lenne amire én használnám bőven egy 60k-s gép is...

(#32289) rummer


rummer
csendes tag

Sziasztok!

Gépcsere előtt állok, ezügyben kérnék egy kis segítséget, ill. egy két véleményt. Eddigi gépem egy oly. Mju 9000-es volt,ami véleményem szerint /néhány teszttel ellentétben/ borzalmas képeket csinált. Elképzelésem szerint kb. 50000 Ft -ig bezárólag keresnék gépet,manuális kezeléssel,relatív jó képminőséggel. Egyéb szempontok,video,méret, nem érdekesek...Én a Canon PS SX130 IS-t néztem ki elsőre. A kérdés annyi lenne, hogy szerintetek az olympus-hoz képest lesz e előrelépés képminőség terén,pl ezzel a Canon-nal vagy más kompakttal,vagy inkább keressek egy használt gépet?/pl:Fuji 6500 sd-t ajánlották/Egyébként képminőség terén nincsenek különleges elvárásaim,nem gondolom hogy 50000-ért DSLR minőséget kapok,de annyi azért fontos lenne,hogy ettől az olympus szinttől egy kicsit feljebb lépjek...

Köszi

(#32290) ssj81 válasza rummer (#32289) üzenetére


ssj81
aktív tag

Mit értesz borzalmas képnek?

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#32291) schawo válasza rummer (#32289) üzenetére


schawo
titán

Nem lehet, hogy beállítási/kezelési problémád volt vele?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32292) SkyLaci válasza rummer (#32289) üzenetére


SkyLaci
őstag

sx130 szerintem 50000 alatt a legjobb manuális hobbi gép.

(#32293) DomToretto


DomToretto
tag

Helló,

Fuji AX 300 vásárlását tervezem.
Valaki meg tudná mondani, hogy limitált-e a HD videófelvétel hossza, vagy annyit veszek fel amennyit a memóriakártya kapacitása enged?

(#32294) rummer válasza ssj81 (#32290) üzenetére


rummer
csendes tag

Borzalmas kép alatt azt értem hogy napsütéses időn kívül,bármikor fényképeztem,kb minden 2. kép vagy túlexponált volt,vagy csak egyszerűen zajos,homályos,életlen képek születtek.Egyébként többnyire automatán használtam,már nem emlékszem pontosan,de ha jól emlékszem sok mindent nem is lehetett rajta állítani...Ugye a lényeg az lenne hogy ha veszek mondjuk egy canon sx-130-at,meg odafigyelek a beállításokra,tudok e mondjuk gyengébb fényviszonyok mellet is olyan képet csinálni,amiről nem egyből az jut az eszembe,hogy ha a telefonommal fényképeztem volna,az is kb ilyen lenne...

Köszi a gyors válaszokat !

(#32295) StephenNO1 válasza DomToretto (#32293) üzenetére


StephenNO1
tag

Nekem pénteken hozza a futár, ez a kérdés engem is érdekelne. Szvsz. szerint ameddig van szabad bit, de az okosok megmondják.

Mindig első a maszek, a munka megvár! A nőkkel jobb jóban lenni, mert náluk van az összes p@na!

(#32296) ssj81 válasza rummer (#32294) üzenetére


ssj81
aktív tag

sx130-ról nincs tapasztalatom,de a az előző szériái nem voltak vmi nagyon jó gépek.

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#32297) laolaj


laolaj
aktív tag

casio ex-s 200al volt már valakinek dolga? :) ez már CCD chipes.. :P
narancs sárgában van és dönörrűűűű :B meg a formája is ott van..

ma voltam az MMben és ugyan annyi mint a IXUS115 119€

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#32298) DomToretto válasza StephenNO1 (#32295) üzenetére


DomToretto
tag

Engem meg érdekelne majd a tapasztalatod ezzel kapcsolatban. :-)

(#32299) SkyLaci válasza ssj81 (#32296) üzenetére


SkyLaci
őstag

én az sx120-ról is jókat hallottam

(#32300) ssj81 válasza SkyLaci (#32299) üzenetére


ssj81
aktív tag

Én úgy tapasztaltam a 120-nál és az elődnél is ezt írták,hogy vmi ultra durva becsillanásra érzékeny(Flare-hatás) optikája van.A Fuji s gépeinek a videónál nagyon jellemző ez(nem az fd és nem a hs széria).Olyasmi mint a kromatikus aberráció,ilyen lilás színű.Szerintem ugyanilyen lehet a 130-as is.

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.