Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32601) schawo válasza Nagya21 (#32598) üzenetére


schawo
titán

Tehát a frissítés után már olyan lett, mint az összes többi gép gyárilag. Ezért tényleg rendkívül ajánlható géppé vált. :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32602) ivivan válasza Hellas (#32600) üzenetére


ivivan
tag

Én is kezdő vagyok, szóval csak azért írok, mert szeretek mindenbe bele szólni :-)

Nekem ehhez a Samsung-hoz hasonló gépem van (Samsung ES30), és annyira nem rossz (bár HD videót nem tud, de nekem az annyira nem is kell). Nem váltja meg a világot, de teszi a dolgát.

Viszont ehhez még hozzászólnék: "video közben zoom-oláskor nem vesz fel hangot" - az ilyen olcsó gépekben az optika piszok hangos, tehát zoomolás közben csak az optika hangját lehet hallani, szóval nem olyan rossz funkció ez, hogy közben elnémítja.

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#32603) szg88 válasza schawo (#32601) üzenetére


szg88
őstag

:DDD

(#32604) szg88 válasza Hellas (#32600) üzenetére


szg88
őstag

És ez?

(#32605) SkyLaci válasza Hellas (#32600) üzenetére


SkyLaci
őstag

szerintem édes mindegy hogy a videó hány fps, a képminőség így is úgy is pocsék a legalja kategóriában

(#32606) ivivan válasza SkyLaci (#32605) üzenetére


ivivan
tag

Jut eszembe, az említett géppel csináltam kettő videót összesen (aztán beláttam, hogy nemcsak én vagyok kutyaütő a videózáshoz, hanem a gép sem elég jó). Ez a jobbik: http://www.youtube.com/watch?v=xZ7bz2wPR38

Mindenki döntse el maga, hogy érdemes-e egy ilyen olcsó géppel videózni :-)

[ Szerkesztve ]

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#32607) schawo válasza ivivan (#32606) üzenetére


schawo
titán

És az új masina hogy szuperál?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32608) ivivan válasza schawo (#32607) üzenetére


ivivan
tag

Sehogy. Megkaptam a levelet, hogy "sajnos nincs raktáron, de majd értesítjük..." - ebből se lesz semmi :-(

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#32609) Watto1991


Watto1991
senior tag

Sziasztok !

Milyen fényképezőgépet ajánlanátok 30-35 000 Ft-os árplafonnal? Teljesen átlagos használatra kellene, nyáron utazok külföldre és jó lenne pár jó minőségű képet csinálni :) (tájképek, pillanatképek stb..)

Köszönöm a válaszokat előre is !

(#32610) Nagya21 válasza schawo (#32601) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Több nagynevü márkánál történt már hasonló dolog, ugyhogy ilyenen már meg se lepődök :D :D :D
Egyébként a hátsó megvilágításu CMos szerintem jobban müködik rajta mint a Panákon :DD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#32611) mazsi70 válasza Nagya21 (#32610) üzenetére


mazsi70
senior tag

Szia !
A Kodak Z990-en szerinted van magyar menü ?
Üdv ,Mazsi !
UI. Az ELSŐ digitális fényképezőm (2005 szeptember) Kodak volt ,
tehát van egy kis pozitív elfogultságom is a márka iránt .....
( Azóta sok minden változott-sajnos :( )

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#32612) szg88


szg88
őstag

Ha valaki pont Sony hx9-t akarna venni 03.23-03.25-ig 82991ft lesz a s@turnba meg adnak vmi 5e-es bizbszt is ajándékba.

(#32609) Watto1991: Mondjuk ez.

(#32608) ivivan: Nekem másfél hónap után küldték, már rég el is felejtettem addigra.

[ Szerkesztve ]

(#32613) Nagya21 válasza mazsi70 (#32611) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Sajnos nincs, csak mindenféle embertelen nyelven.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#32614) szg88 válasza Nagya21 (#32613) üzenetére


szg88
őstag

Simán megér 80 rugót :Y

(#32615) mazsi70 válasza szg88 (#32614) üzenetére


mazsi70
senior tag

[link]

És ennyit ? :D

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#32616) szg88 válasza mazsi70 (#32615) üzenetére


szg88
őstag

Még akkor is inkább az sx220-at venném. Kérdezd meg Nagya21 kollégát melyiket venné inkább? ;]

[ Szerkesztve ]

(#32617) Domxc


Domxc
senior tag

Úgy néz ki egy egész jó áron hozzá tudok jutni egy Nikon Coolpix L120-as modellhez, konkrétan 230 dollárért. Megéri?

szerk.: ha jól látom nincs benne manuális fókusz.. helyesbítek egy Nikon Coolpix L810 270 dodóért?

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#32618) Nagya21 válasza szg88 (#32616) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Nekem a canon elött egy kodak sx812is volt, de sajnos nem tudtam zsebre rakni. :W :W :W
Ha ez a zsebrerakom dolog nincs, akkor valszeg most egy z990max fényképezőgépem van :DDD :DDD :DDD
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#32619) schawo válasza Nagya21 (#32618) üzenetére


schawo
titán

Láttad már a z990 képét?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32620) Nagya21 válasza schawo (#32619) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Láttam, elemezgettem az adatokat, sztem teljesen vállaható képeket lő.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#32621) szg88 válasza Domxc (#32617) üzenetére


szg88
őstag

65 körül veheted meg itthon.

(#32620) Nagya21: Nem azért, hogy mindenáron lehúzzam ezt a masinát (hogy jövök én ahhoz) de a photoblogon a képei elég zajosak.

[ Szerkesztve ]

(#32622) Nagya21 válasza szg88 (#32621) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Igen zajosnak tünik, de jobb a jpg motor mint a régebbi kodakokon. Sajnos nemtalálok olyan tesztet, ahol ugyanazon képeket lehetne megnézni ugyanazon beállításokkal, ott jönne ki az igazi különbség.........
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#32623) Nagya21 válasza szg88 (#32621) üzenetére


Nagya21
addikt

Megpróbálom ezzel a Szfvári sráccal felvenni a kapcsolatot, és állványról fényképezni ugyanazon beállításokkal, na az olyan lenne, mint valami kis házi teszt.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#32624) schawo válasza Nagya21 (#32623) üzenetére


schawo
titán

Miért van jelentősége annak, hogy milyen a képe a régi Kodakokhoz képest. Az fontos, hogy milyen a képe a többi, saját árkategóriás, jelenleg piacon lévő géphez képest.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32625) InHell


InHell
senior tag

Sziasztok!
A közeljövőben szeretnék venni egy digitális fényképezőgépet.
Elsősorban nyaralás miatt kell majd, tavalyi nyaralásomról telefonnal (HTC Desire) csináltam képeket, és hát mondanom sem kell elég ronda képek lettek.
Idén szeretnék normálisabb jobb minőségű képeket készíteni.
Olyan max. 35-50k-ra gondoltam. Persze ha olcsóbb az nem probléma. :)
Övtáskában az útlevelem, pénz, telefon mellé el kellene férnie, külön hordtáskával-nyakba akasztani, stb. nem akarok szórakozni, akkor inkább nem veszek.
Tehát lehetőleg minél kisebb méretű és könnyebb legyen, de azért jó minőségű.
Ebben az árkategóriában van-e egyáltalán ilyen masina?
Köszi. :R

< béna duma helye >

(#32626) szg88 válasza schawo (#32624) üzenetére


szg88
őstag

Nem akar lemondani a kodakról, "ősi" cég , és meg akarja "menteni" a presztizsét. Igaz Nagya :))
Néztem ezeket az új sonykat amiket kiadtak, majdnem 19Mpx-elesek hx10/20/200v ugyanolyan méretű képérzékelővel, mint a régiek. Azok már biztos nagyon szép képeket fognak készíteni. Már alig várom, hogy kapni lehessen, és ajánlhassam.

(#32625) InHell: Alaphangon ezt ajánlanám. Ha nem jó akkor majd nézünk vmi mást.

[ Szerkesztve ]

(#32627) InHell válasza szg88 (#32626) üzenetére


InHell
senior tag

Első ránézésre ez így tetszik, még ahogy nézem a telefonomnál is kisebb, csak picit vastagabb, de annyi legyen a legkevesebb probléma.
Kíváncsiságból rákerestem itt az apróban, ilyet nem találtam, viszont megakadt a szemem ezen.
Ez ahogy nézem még jobb is, és kb. ugyanannyiért lenne.
Mit javasolsz? Inkább vegyem az újat?

< béna duma helye >

(#32628) mazsi70 válasza InHell (#32627) üzenetére


mazsi70
senior tag

vagy ez
:D :D :D :D

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#32629) SkyLaci válasza InHell (#32625) üzenetére


SkyLaci
őstag

canon ixus 115, vagy canon powershot sx210

(#32630) InHell


InHell
senior tag

Köszi srácok, a Canon Ixus 115 mellett döntöttem, már meg is rendeltem.
Köszi a segítségeket! :R

< béna duma helye >

(#32631) mazsi70


mazsi70
senior tag

Véleményetek :
Panasonic FZ-150 vs. Sony HX100V

A válaszokat előre is köszönöm !

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#32632) junior11 válasza mazsi70 (#32631) üzenetére


junior11
veterán

Én Panasonicot választanám, nekem jobban tetszik az FZ150, nem olyan "mosott" a kép (bár vkinek zajosabbnak tűnhet mint a Sony).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32633) SkyLaci válasza mazsi70 (#32631) üzenetére


SkyLaci
őstag

nem rég volt szó róla: 32510-32545

(#32634) robi-k


robi-k
őstag

Elég j választás lehet az Olympus XZ-1 is: a kategóriában egyedülálló, hatalmas méretű 10,0MP 1/1.63" CCD érzékelő, külső vaku csatlakoztatása (van beépített kiugró vaku is), JPEG, RAW, RAW + JPEG [link]

[ Szerkesztve ]

(#32635) ivivan válasza mazsi70 (#32631) üzenetére


ivivan
tag

Pár napja beszéltünk itt róla, én voltam a kérdező. Képességekre és képminőségre nem találtam akkora különbséget, ezért az itteniek tanácsára bementem a Médiába, ahol mindhárom általam kinézett gép volt és egyesével megtapogattam őket. A Canon azonnal kiesett, mert gyakorlatilag nem lehet megfogni. A Panasonicnak nem rossz a fogása, de a Sony azért sokkal jobb, ezért döntöttem végül amellett. De ez nyilván egyén függő, szóval azt javaslom neked is, hogy menj el valahova, ahol mindkettő van és nézd meg, hogy neked melyik tetszik. Képességekben és képminőségben nincs olyan különbség, ami alapján dönteni lehetne (bár nálam a Sony 30x zoomja is plusz pont a Pana 24x-ével szemben)

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#32636) mazsi70 válasza ivivan (#32635) üzenetére


mazsi70
senior tag

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#32637) szg88 válasza robi-k (#32634) üzenetére


szg88
őstag

Megnéztem ezt a masinát kíváncsiságból. Sztem valami nagyon nem frankó vele, pedig én kedvelem ezt az e-s szériát. Összehasonlítottam a képeit az epl-1-el 100-200-as iso-n még majdnem utól is éri minőségben, de 400 és afölöttin nem tudom mi lesz vele, de nagyon elmosódottak lesznek a képei. Nem hogy az epl-1 el szemben, de még valahogy önmagához képest is nagyon sokat romlik. Vagy a képeket rontották el, vagy nem tudom mitől ilyen.

(#32638) robi-k válasza szg88 (#32637) üzenetére


robi-k
őstag

Hát, az Olympus igen sajátosságos gép, sok fórumon panaszkodnak rá.
Mind jobban nézelődök a kompaktok között, annál jobban látom, hogy nincs tökéletes választás, és az a benyomásom, hogy az új gépek talán rosszabbak, mit a régebbi (kifutott) modellek.

(#32639) szg88 válasza robi-k (#32638) üzenetére


szg88
őstag

Hát nehéz ügy az biztos. Az epl1 még nem lenne rossz, de tökéletesnek nem mondható. Meg az obikkal már nem annyira kompakt. nem beszélve az áráról. Az új gépek meg a Mpx mániával. a canon is az összes kis kategóriás gépét 16-ra emelte, a sony meg már szinte minden gépét majd 19-re. Az érzékelő meg ugyanolyan maradt. De biztos ez kell a "népnek".

(#32640) schawo válasza szg88 (#32637) üzenetére


schawo
titán

ISO400 fölött elég nagy a zajszűrés, de az XZ1 objektívje a kompaktok között elsőrangú. Jó fénynél körberajzolja a többi csúcskompaktot, nagyobb ISO-n egy Canon S95 valamivel részletgazdagabb marad. Viszont azt is figyelembe kell venni, hogy tele állásban az Olympus objektívje kettő teljes fé-vel fényerősebb, mint az S95-é, ami azt jelenti, hogy ahol XZ1 ISO200-on készít képet, ott a Canon csak ISO800 tud.

A MILC-ek viszont teljesen más kategória sokkal nagyobb érzékelővel, nem azokkal akar versenyezni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32641) szg88 válasza schawo (#32640) üzenetére


szg88
őstag

Na jó, tudom, hogy az epl1-ben nagyobb az érzékelő. Meg a 2-esben is, meg az milk (:) ) de az ár szempontjából is nézd. Az 1-es régebbi így mondhatjuk, hogy azért (volt) olcsóbb. De a 2-es azonos évjárat. Árban hasonló, te inkább az xz1-et vennéd vele szemben?

(#32642) junior11 válasza schawo (#32640) üzenetére


junior11
veterán

Jó a Pana LX5 is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32643) schawo válasza junior11 (#32642) üzenetére


schawo
titán

:K
Az is jó választás ebben a kategóriában.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32644) hallerúr


hallerúr
csendes tag

Az Olympus SZ-20 szerintetek milyen gép?
Van a kategóriájában, hasonló áron hasonló tudású gép?

(#32645) szg88 válasza hallerúr (#32644) üzenetére


szg88
őstag

Ez csak az én véleményem, de sztem kicsit mosottak, a képei, a 16Mpx sem tesz neki túl jót. Itt meg tudod nézni, lehet, hogy neked attól még tetszeni fog. Itt egy másik alternatíva (főleg ha szereted a lila szint :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#32646) hallerúr válasza szg88 (#32645) üzenetére


hallerúr
csendes tag

Nem rossz ez a Canon, de a másik mellett egyelőre még az tart, hogy ott FullHD a videó és sztereó a mikrofon hozzá.

A képei amúgy tényleg furák kicsit :/

Köszi!

(#32647) robi-k válasza hallerúr (#32646) üzenetére


robi-k
őstag

Fujifilm FinePix F550EXR:

Érdemes megnézni, sokan elégedettek vele, és igen jó az automata módja és a videó felvétel képessége.

(#32648) szg88 válasza hallerúr (#32646) üzenetére


szg88
őstag

A canon is sztereó, jutubon néztél videó teszteket? Ha van több pénzed akkor az sx 220 már fhd.

[ Szerkesztve ]

(#32649) tzimash


tzimash
őstag

Sziasztok!

Egy ismerősöm kért meg, hogy segítsek neki fényképezőgépet venni. 100-150k a keret rá.
Full kezdő az illető. Szerintem egy DSLR sok lenne neki + az igényei miatt drága is. Ezért valami brigde-re gondoltam (jómagam is azzal kezdtem egy Fuji S5600-zal, később váltottam Olympus E520-ra). Ezt a vonalat azonban nem igazán követem mostanában.

A kérdés az lenne, hogy melyik bridge hozza kategóriája legjobb képminőségét mostanában?
Amit még sikerült kiszednem az illető szavaiból hogy jó nagylátó képességekkel is rendelkezzen a kiszemelt (24-25mm körül gondolom elég, meg úgy sincs jobb ebben a szegmensben), full hd előny, de nem feltétel, jó teleképesség viszont igen, ezért is esett ki a dslr+alapzoom kombó.
A héten elmegyünk gépet tapizni, nézegetni, aztán hátha jobban körvonalazódnak az igényei is

(#32650) szg88 válasza tzimash (#32649) üzenetére


szg88
őstag

Nna most csak úgy ide öntök egy csomó masinát aminek sztem jó a képminősége. Nem biztos, hogy mind megfelel a leírt kritériumoknak. Ha valamelyik nem tetszik szórd ki. Itt részletesebben is meg tudod nézni őket. [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.