Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31301) scarabaeus válasza BiriBum (#31300) üzenetére


scarabaeus
őstag

Akkoriban a kártyákat is megabájtban mértük:-) Amúgy 2 GB-nál áll le nála a rögzítés, ami gyakori limit.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#31302) CHIPman válasza BiriBum (#31299) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Hmmm, látod ez lehetséges. :D Az 1GB kártyát teljesen megtölti a 4,5 perc, tehát a 9 perc pont 2GB lenne. Viszont akkor miért nem a videó elkezdésénél veszi le az időt, miért egyből a keresőképernyőn? :F Egyébként microSD, átalakítóval. És valóban kimaradt, hogy nem A200 hanem AV200, elnézést. :D

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#31303) BiriBum válasza CHIPman (#31302) üzenetére


BiriBum
őstag

Itt a megfejtés.

The first is that the maximum length of individual movies is 9 minutes. The second is that to record High Definition movies you will need memory cards of class 4 or higher.

(#31304) CHIPman válasza BiriBum (#31303) üzenetére


CHIPman
nagyúr

:R
A cl4 stimmel, akkor a maximum lesz a gond. Viszont akkor hogy lesz? Belerakom a kártyát, felveszek valamennyit, leállítom, és a számláló visszaugrik 9 percre?

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#31305) SkyLaci válasza CHIPman (#31304) üzenetére


SkyLaci
őstag

max 9 perces videót tudsz felvenni, ha többet akarsz akkor több részletben kell felvenni. többször 9 percet is felvehetsz külön-külön amennyiben a kártyán van hely.
Ha csak szünetelteted a felvételt akkor nem ugrik vissza 9 percre.

szerintem így logikus

(#31306) benvolio


benvolio
őstag

A miskolci Ósanban az Oly E-PL1 60ezer, a Pana TZ8 40ezer, a Canon SX130 40ezer. Vegyétek vigyétek, ezeken az árakon bármelyik igencsak jó! Gondoltam megosztom ezt veletek, hátha máshol is ennyi. :)
Üdv!

(#31307) JoHnni válasza benvolio (#31306) üzenetére


JoHnni
senior tag

Oly E-PL1 csak a váz 60e ugye?

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#31308) BiriBum válasza CHIPman (#31304) üzenetére


BiriBum
őstag

Nem a kártyán hátralevő kapacitást jelzi, hanem a max 9 perces klipenkénti limitből hátralevő időt. Ha új felvételt indítasz, valószínűleg megint 9 percen fog állni, attól függetlenül, hogy már van egy klip a kártyádon.

(#31309) CHIPman válasza BiriBum (#31308) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Igen, erre gondoltam én is. :R 16GB-os kártyával nem lesz baja, ugye?
Ja, és még egy kérdés: Hogy lehet, hogy itt 4,5 perc 720p elfoglalja az 1GB-ot, míg egy 720p-képes mobilon kb 15 perc is ráfér. A mobilé 10Mbps körül van, a gépé pedig 30Mbps, nem lehet állítani, és szabad szemmel nincs különbség. Más gépeknél is ilyen (feleslegesen?) magas a bitráta?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#31310) BiriBum válasza CHIPman (#31309) üzenetére


BiriBum
őstag

A mobilé 10Mbps körül van, a gépé pedig 30Mbps

Nem csak a bitráta, de a codec is számít. A mobil szenzorja pedig feltehetőleg kisebb, mint 1/2,3".

(#31311) benvolio válasza JoHnni (#31307) üzenetére


benvolio
őstag

Nem, hanem az alapobival /14-42/ együtt annyi! Nagyon bestbuy ár. Még 70ért is az volt, de most szinte nem hittem a szememnek mikor láttam, hogy 60. Kíváncsi lennék, hogy más Ósanba is ennyi e.

(#31312) szg88 válasza benvolio (#31311) üzenetére


szg88
őstag

Az má tényleg nem rossz. :K

(#31313) karaszi87


karaszi87
csendes tag

sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni gépvásárlás előtt.

Árban max. 60 k-ig szeretnék elmenni úgy, hogy ebben benne legyen a gép, a tok és a memóriakártya is. A fotózáshoz nem nagyon értek, de érdekel a téma és szívesen foglalkoznék vele egyelőre kezdő szinten. A cél, hogy a szabadban és beltérben is jó képet lehessen készíteni a géppel és tudjon HD-t. Elsősorban családi és tájképek készítésére használnám. Méretét tekintve inkább kisebb legyen, mondjuk férjen el egy kabátzsebben.

Mit tudnátok ezek alapján ajánlani?

(#31314) Des1gnR válasza karaszi87 (#31313) üzenetére


Des1gnR
őstag

Én a a Canon SX 130 IS-t ajánlanám.
42.000Ft itt, én is itt vettem. Ingyenes a szállítás. Én tescoba vettem hozzá tokot és memóriakártyát. A tok Case Logic a kártya Sony 4GB Class 4-es. De akár itt is tudsz venni mind a kettő: [link] , [link].

Állványt is vettem vateráról. 3600Ft-volt és szerintem érdemes neked is keresni egyet.
A fényképező könnyedén elfér zsebben is, de ha már úgy is veszel táskát, akkor úgy is abba tartanád :D

Itt van 2 saját tesztkép a tegnapi naplementéről: [link]

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#31315) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok

milyen SD kártyát érdemes venni kompakt gépbe?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#31316) debrejo


debrejo
senior tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném, a következő eldöntendő (persze fotózással kapcsolatos) dologban:
Mindig érdekelt a fotózás, szeretném kicsit beleásni magam a témában és persze egy megfelelő, abszolút hobbifotósnak való gépet keresni. Kicsit olvasgattam a témában, és nem tudom eldönteni, hogy egy compact bridge vagy egy kezdőkategóriás dslr lenne az ideális gép, egyrészt mivel árban nagyon nem egy kategória a kettő, másrészt az sem biztos, hogy a hobbi nem lesz tiszavirág életű. A valódi kérdés tehát: ha valakit nem csak a családi fotók elkészítése vonz a fotózásban, de abszolút kezdő, elég neki ismerkedésnek egy bridge vagy kezdjen el keresni a dslr gépek között?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#31317) Des1gnR válasza debrejo (#31316) üzenetére


Des1gnR
őstag

Szerintem ha megteheted, akkor vegyél SLR gépet. A kompaktot elég gyorsan "kinövi" az aki kicsit is komolyabban veszi. :K


cellpeti: Úgy szűrtem le, hogy akik ajánlgatnak azok leginkább azt mondják, hogy class6 és fölötte :) Én egy Sony c4-et vettem az én kompaktomba, de nem jött ki sehol a lassúsága.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#31318) ggf8600gts


ggf8600gts
tag

A Canon SX230, Nikon Coolpix 9100 és a Pana FZ38/45 közül melyik gépnek (gépeknek) a legjobb a képminősége?

(#31319) cellpeti válasza Des1gnR (#31317) üzenetére


cellpeti
veterán

az a nagy helyzet, hogy nekem microSD van benne SD átalakítóval és lassú, mert fényképezek és sokszor "félig" menti rá a képet. De máshol meg penge a cucc, semmi hiba seholse. Ezért gondoltam megkérdem, hogy lehet a fényképezőbe lassú csak. :U

Milyen márka? Verbatim,SanDisk, Gigastone, Toshiba, ADATA, Kingston?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#31320) Des1gnR válasza cellpeti (#31319) üzenetére


Des1gnR
őstag

Szerintem vegyél bele egy normális kártyát, ezt meg add el vagy mehet telefonba.
8 GB Samsung SDHC Class10 és győri bolt. Szerintem nagyon korrekt ár a 4400Ft ezért a kártyáért.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#31321) szg88 válasza ggf8600gts (#31318) üzenetére


szg88
őstag

Megkockáztatom, hogy az sx220/230-nak. Javaslom vizsgálatra ezt az oldalt: [link]

(#31322) szg88 válasza debrejo (#31316) üzenetére


szg88
őstag

Ha nem akarsz dslr, akkor jók lehetnek (kézi üzemmód szempontjából) a canon sx130/220/230 vagy ez az oly: [link]

[ Szerkesztve ]

(#31323) szg88 válasza cellpeti (#31319) üzenetére


szg88
őstag

Már a c4-es is megteszi, de a gyártók a c6-ost vagy afelettit ajánlják (általában): [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#31324) debrejo válasza szg88 (#31322) üzenetére


debrejo
senior tag

Dehogynem akarok dslr-t, a baj az hogy amennyit rászánok abból max használtat tudok venni (itt most komplett, kezdő gépre gondolok, ház+egy 18-55-ös kitobi 100k alatt nem áll meg). A kérdés már csak az, hogy érdemes-e használtat venni. De ezzel átköltözök a cserélhető objektíves topicba, mégegyszer köszi a válaszokat, Des1gnR-nek is! :R

(#31325) szg88 válasza debrejo (#31324) üzenetére


szg88
őstag

Az Oly az ilyesmi.

(#31326) SkyLaci válasza debrejo (#31324) üzenetére


SkyLaci
őstag

Oly E-PL1 egyfajta átmenet lehet a kettő között, kompakt ár, kompakt méret, dslr képminőség...kb

(#31327) debrejo válasza SkyLaci (#31326) üzenetére


debrejo
senior tag

Ezt valahogy átugrottam, nem is értem, köszi a tippet!

(#31328) karaszi87


karaszi87
csendes tag

sziasztok!

Tegnap kértem a segítségetek és a Canon SX 130 Is típusú gépet ajánlottátok.
Olvasgattam teszteket és tényleg jó választásnak találtam, így elkezdtem nézni, hogy honna tudom a legolcsóbban megrendelni.

- már 40k környékén lehet kapni, de az fapados változat csak 2 db AA elem van hozzá
- a joarban.hu-n pl.az SX 150 IS 52k-ért van, puha tokkal, adapterkészlettel, akkumlátortöltő készlettel és akkumlátorokkal
- szintén a joarban.hu az SX 220 63k-ért van DCC-1500-as puha tokkal, vízálló tokkal, nehezékkel a vízálló tokhoz, hálózati adapterkészlettel és HDMI kábellel

Ha ezeket a nézzük, melyik éri meg legjobban ár/érték arányban, mert mire veszek töltőt és tokot az SX130-hoz, akkor már 50k-nál járok???

Mindenhol 1 év gari van ezek a gépekre, ez engem kicsit aggaszt. Nem akarok 60k-t kidobni egy gépre és mondjuk 1,5 évig használni, lesz velük ilyen probléma?

Milyen 8gb-os memóriakártyát lenne érdemes hozzájuk vásárolni?

Előre is köszi a segítséget ;)

(#31329) SkyLaci válasza karaszi87 (#31328) üzenetére


SkyLaci
őstag

ezt az 52000es sx130 csomagot be tudod linkelni? hogy szemügyre vegyük milyen.

én külön vettem hozzá mindent.
Kártyából jók Samsungok, class10 SD vagy class10 microSD.
Case Logic SLDC-202 tokot ajánlom hozzá, illik rá, elég masszív, 8 pótaksi is elfér a mellette.
Aksikat én Lidlben és Aldiban vettem, 1000-1000 forintért, eddig eléggé rendben vannak, tovább bírja a gép mint azt gondoltam, meg mások véleményében hallottam.
Töltőre viszonylag sokat költöttem, 9000ért vettem Voltcraft IPC-1L-t.

hogy neked melyik éri meg jobban azt neked kell eldöntened, az sx220 kisebb, ezáltal kényelmesebb, szolgáltatásokban is többet nyújt, ha pénztárcád engedi azt a +50% felárat akkor lehet hogy jobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#31330) karaszi87 válasza SkyLaci (#31329) üzenetére


karaszi87
csendes tag

52.000 az sx 150 csomag itt

Igazából azt néztem, hogy ha az sx 130-hoz megveszem a tokot és akkumlátor töltőt, akkor ugyanott vagyok, sőt még lehet több is, mintha az sx 150-et veszem, amihez ezek a tartozék járnak, +10k-ért pedig akkor már elérhető az sx 220 is.

Az egy év garancia miatt nem kell aggódni?

[ Szerkesztve ]

(#31331) Dzsana válasza karaszi87 (#31330) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ehhez tényleg ennyi mindent adnak hozzá? Mi az a plussz két vaku? Ehhez csatlakoztatható külső vaku is, és kettőt is adnak hozzá? Meg töltő, akksik, tok? Ha ez így van, ennyiért ajándék!

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#31332) SkyLaci válasza Dzsana (#31331) üzenetére


SkyLaci
őstag

áááá, ez túl szép hogy igaz legyen, nézd meg hogy külön külön mennyibe kerülnek a dolgok, lehetetlen hogy együtt ennyi.

kizárt! ez csak a gép önmagában, és felsorolják hogy milyen kompatibilis Canon tartozékokat lehet hozzá venni!

(#31333) Dzsana válasza Dzsana (#31331) üzenetére


Dzsana
senior tag

Igen félreérthető a leírás, ezért felhívtam őket, és mondták, hogy azok csak megvásárolható, ajánlott tartozékok, ennyi pénzért csak az alapgép van benne.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#31334) Dzsana válasza SkyLaci (#31332) üzenetére


Dzsana
senior tag

Igen, de a leírásban az szerepel, hogy tartozékok, és ez szerintem nagyon becsapatós. Azt írhatták volna, hogy megvásárolható tartozékok, vagy ajánlott tartozékok, stb.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#31335) szg88 válasza Dzsana (#31334) üzenetére


szg88
őstag

Jó kis trükk, nem írták oda. De én ahogy néztem ennyi cuccot egyhez sem adnak.

(#31330) karaszi87: Sztem a 130-as jobb, mint a 150-es. Vagy ha van rá több pénzed akkor a 220-as.

[ Szerkesztve ]

(#31336) Dzsana válasza szg88 (#31335) üzenetére


Dzsana
senior tag

Miért jobb a 130-as, mint a 150-es?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#31337) SkyLaci válasza Dzsana (#31336) üzenetére


SkyLaci
őstag

mert olcsóbb, és mert csak 12 megapixeles

(#31338) zümzümm válasza SkyLaci (#31337) üzenetére


zümzümm
senior tag

És miért csak 12 megapixeles? :))

(bocs, nem hagyhattam ki :DD )

(#31339) sphe


sphe
senior tag

Fényerős, magas ISO-n is elviselhető, "gyors" zsebkompaktot tudtok ajánlani? Tudom, ilyen nincs :D - tehát valamit, ami ehhez áll a legközelebb.
Videó, képstabi és egyéb szolgáltatások nem érdekelnek.
Ha lenne benne legalább 4x zoom és olcsó lenne, annak viszont örülnék. :))

[ Szerkesztve ]

(#31340) SkyLaci válasza sphe (#31339) üzenetére


SkyLaci
őstag

ilyen nincs :D
de ha mondasz egy maximum összeget akkor okoskodunk egy kicsit :))

[ Szerkesztve ]

(#31341) sphe válasza SkyLaci (#31340) üzenetére


sphe
senior tag

tudom :D
legyen az összeg 40ezer Ft
nyálcsorgatásnak érdekelne a 80ezres verzóig terjedő paletta legjobbja is :DD

[ Szerkesztve ]

(#31342) SkyLaci válasza sphe (#31341) üzenetére


SkyLaci
őstag

nyálcsorgatásnak canon sx220/230

40ezerig canon sx130 lehetne jó választás, de az nem felel meg az elvárásoknak.

(#31343) Teemu


Teemu
tag

Sziasztok
Tudtok valami olcsóbb kompaktot ajánlani, aminek elfogadható a képminősége és kis (átlagos) méretű? Tudom, hogy sokat kérek, de anyósomnak lenne, aki nagyon szeret fényképezni és nem merek neki gagyit venni. :) Olyan 50-ig mennénk el árban.
Köszi előre is a segítséget.

(#31344) SkyLaci válasza Teemu (#31343) üzenetére


SkyLaci
őstag

canon sx130

39-40000 a gép, tok 3-4000, 8 gb kártya 3-4000, és AA akkus tehát azt is külön kell megvenni

manuális beállításokra van igény?

[ Szerkesztve ]

(#31345) szg88 válasza Teemu (#31343) üzenetére


szg88
őstag

Megpróbálhatsz vmi ilyesmiket is: [link], [link],

(#31346) szg88 válasza sphe (#31341) üzenetére


szg88
őstag

Nézd meg ezt, ez elég zsebgép: [link]

[ Szerkesztve ]

(#31347) gaborbol


gaborbol
őstag

Megjott vegre az en SX230 Hs-em , most tolti az aksit :)

Azt hiszem veszek hozza ket tartalek akist es ennyi is a tortenet.Hetvegen kicsit probalgatom szerintem, de igy elsore aranyosnak tunik :)

(#31348) BiriBum válasza gaborbol (#31347) üzenetére


BiriBum
őstag

Jól döntöttél. Ne ijedj meg, az akksi az első használatkor elég hamar megadja magát, a második töltés után már sokkal tovább bírja.

(#31349) PRO-peller válasza Teemu (#31343) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Most láttam több Tekszóban Pana FS-30-at 25-26k-ért. Kecses női masina. És még virágra is marad zsetonod.

(#31350) raziel01


raziel01
veterán

Holnaptól 0% THM akció az edigitalban

Talán érdemes élni vele. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.