Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32751) SkyLaci válasza fcsaba89 (#32750) üzenetére


SkyLaci
őstag

nagyon nem. Ezek a fujik csak úgy néznek ki mintha komoly gépek lennének, de egyszerű kompakt gépek, amik bazi nagyok. semmikép nem ajánlott, főleg a gyenge képminőség miatt.

Esetleg a Canon sx130 is egy jó választás (a fujiknál mindenképpen jobb, nekem is ilyen van), de ha megteheted hogy sx220-at vegyél akkor az azért sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#32752) fcsaba89 válasza SkyLaci (#32751) üzenetére


fcsaba89
csendes tag

Értem, köszi szépen!

Ám nem konkrétan erre a fuji-ra gondoltam, csak a hasonló kinézetű gépekre más márkákat is beleértve. :)

De ha szerintetek ebben az árkategóriában az sx220/230 a nyerő, akkor fejet hajtok az ítélet előtt.! :D

Köszönöm még egyszer a segítséget! :)

ui.: az sx220/230 között mi a különbség?

(#32753) schawo válasza fcsaba89 (#32752) üzenetére


schawo
titán

Vannak ennél jobb gépek is, akár olyan formával is, mint a Fuji (ezeket szokás bridge-nek is hívni, habár a kompakt az pontosabb kifejezés), de azok nem ennyibe kerülnek. Az árkategóriában az SX220/230 a nyerő jelenleg.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32754) szg88 válasza fcsaba89 (#32752) üzenetére


szg88
őstag

Azért még annyit beleszólnék (nehogy kimaradjak :D ) hogyha csak automata módot akarsz használni, akkor kár annyi pénzt kiadni érte.

(#32741) cool13: Nem tudom, ki lehet az eladó?? :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32755) schawo válasza szg88 (#32754) üzenetére


schawo
titán

Szerintem nem kár, a képminőség automata módban is jó. Meg aztán ha lesz lehetősége, a tervei ellenére kipróbálhatja a manuális módokat, és lehet, hogy megtetszik neki. Valahol el kell kezdeni. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32756) SkyLaci válasza szg88 (#32754) üzenetére


SkyLaci
őstag

végülis ja, valamelyik ixus is jó lehet, vagy akár a nikon l120...de akkor már inkább az sx130 jobb választás a nikonnál

(#32757) cool13 válasza szg88 (#32754) üzenetére


cool13
őstag

Itt is ólálkodik! :C

(#32758) fcsaba89 válasza szg88 (#32754) üzenetére


fcsaba89
csendes tag

Hmm.. érdekes felvetés.

Őszintén szólva azért írtam az automata módot mivel nem vagyok egy fényképész ( pl.: nem tudom mi a különbség az iso 100 és 400 közt) és különösebb időm nincs is rá sajnos, hogy e téren fejlesszem magam.

Tényleg az lenne a lényeg, hogy most éppen lehetőségem adódott egy barcelona-i kirándulásra és nincs fényképezőgépem (csak a nokia 5800-m, ami ugye fantasztikus képeket készít... :D) és ezt a nyaralást szeretném megörökíteni úgy, hogy ezeket a képeket itthon majd tv-n jó minőségben illetve számítógépen vissza tudjam nézni.
És persze a jövőre nézve is használható legyen a különböző alkalmak megörökítésére a kis ketyere. :D
De mindent összevetve tetszik, hogy van benne manual mód is, idővel biztos fogom próbálgatni... :) (prohardver teszten is ajánlott plecsnit kapott)

Köszi a véleményeket, nagyon hálás vagyok értük!
Csaba F.

[ Szerkesztve ]

(#32759) fcsaba89 válasza fcsaba89 (#32758) üzenetére


fcsaba89
csendes tag

Egyedül a kicsit szerintem nőies kinézet nem tetszik benne. :DD :DD

(#32760) szg88 válasza fcsaba89 (#32759) üzenetére


szg88
őstag

Ez nőies???

(#32755) schawo: Igazad lehet, ha egyszer kipróbálja + megtanulja a manuált, utána úgyse nagyon fog auto-n lövöldözni, csak ha siet. Én csak azért írtam, mert sztem elég iso emelgetős az autó módja. Jobban tetszenek a képei ha én állítgatom be.

[ Szerkesztve ]

(#32761) Hamimami


Hamimami
csendes tag

Sziasztok! Látom,hogy jó helyre kerultem, egy csomó profi van itt, akitol tanácsot kaphatok. :K
Meghalt a kis kompakt fuji gépem, és most egy újat szeretnék venni. Egy kicsit komolyabbra gondoltam, mint ez, de nem túl komolyra. Nem tudok fényképezni, csak szeretek. :B :B :B

Szóval valami olyasmi kéne, amin lehet automatán is fényképezni, aztán lassan tanulgathatnám mellette a manuális módot is. Főleg ételeket fényképezek a blogom számára, de ezenkívul szivesen kattintgatom a kutyijaimat is , meg a természetet is...Szóval jó lenne, ha lehetne vele szép makrókat is csinálni, de azért be lehessen vele zoomolni is a távolabbi dolgokat.
Max. 50-60 eze ft-ot gondoltam érte kifizetni... Tudnátok ajánlani valamit?
Már egy csomó mindent elolvastam a héten a gépekrol, kozben kb. huszadszor változott meg a véleményem arról,hogy mit is akarok, és egyre nagyobb a zurzavar a fejemben.

Még annyi, hogy találtam egy használt gépet, ami eredeti áron pont a duplája annak, amennyit kiadnék egy gépért, de így most 65ezer ft-ért meg tudnám venni. Ez egy Canon powershot xs 30 is, és még egy év garancia van rá.
Azt is jó lenne tudnom,hogy ha a használt mellett dontenék, akkor mire figyeljek, ha elmegyek kipróbálni. Nem szeretném,ha átvernének...
Férjem inkább egy új gép megvételét szorgalmazná, de akkor biztos,hogy csak valami sokkal egyszrubet tudok venni.

Elore is koszi a tanácsokat! ;)

(#32762) SkyLaci válasza fcsaba89 (#32759) üzenetére


SkyLaci
őstag

nem vészes, nem annyira pici, ha elmész egy MMba látod hogy nagyobb az átlagos kis kompaktoknál, de mesze nem olyan nagy mint a bridgek, még éppen kényelmesen zsebre tudod vágni (mondjuk a zsebre vágást nem próbáltam ki MMban :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#32763) szg88


szg88
őstag

Mellesleg láttam egy "retró fílingű tokot" az sx220-hoz ha valakinek esetleg ilyen kellene (külföldi oldal)

(#32764) Hamimami válasza fcsaba89 (#32759) üzenetére


Hamimami
csendes tag

Hú, ilyen tetszene :K
Nem túl nagy, mert ugye az is szempont, hogy jó lenne, ha elférne a tatyómban, ha épp megyunk valamerre... :B
Ez melyik gép?

(#32765) SkyLaci válasza Hamimami (#32761) üzenetére


SkyLaci
őstag

egy új SX220 szerintem jobb választás egy használt SX30-nál

(#32764) Hamimami: SX220 :) ez tuti jó választás

[ Szerkesztve ]

(#32766) szg88 válasza SkyLaci (#32765) üzenetére


szg88
őstag

Szvsz még az újnál is jobb. Az a távcső igencsak ront a képminőségen.

Hamimami (#32761): Ha a lila szín nem zavar tudok még egy jót ajánlani :C

(#32767) fcsaba89 válasza szg88 (#32766) üzenetére


fcsaba89
csendes tag

Akkor maradok azt hiszem az sx220-nál. Ahogy olvastam elvileg a sx230 csak a gps tag-el tud többet ugye? Csak mert akkor számomra feleslegessé válik az sx230.

Köszi még egyszer mindenkinek, nagyon korrektek vagytok! :R :R ;)

(#32768) Hamimami válasza SkyLaci (#32765) üzenetére


Hamimami
csendes tag

SkyLaci, kossz a választ!

Nem zavar a lila szín, bár szivesebben elfogadnék egy dogos voroset. :DD

Esetleg ha tudtok ettol árban egy picivel olcsóbbat, de hasonlóan jót ajánlani, ne fogjátok vissza magatokat! ;)

(#32769) SkyLaci válasza Hamimami (#32768) üzenetére


SkyLaci
őstag

esetleg az sx210, picivel gyengébb, de jelentősen olcsóbb

most megnéztem pár tesztképen, nincs sok különbség....ajánlhatnánk gyakrabban az sx210et :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32770) szg88 válasza Hamimami (#32768) üzenetére


szg88
őstag

Pont ezért mondtam, jó az sx210. Annyival rosszabb egy picit a képminősége amennyivel több Mpx-es (fuuu :DDD ) De tényleg nem rossz, és nem is annyira más. A lilát meg azért mondtam mert jelentősen olcsóbb a többi színűtől.

SkyLaci: Amúgy ha csak az autó mód kell, a 115-ös képminősége sem marad el jelentősen. A 210-es egy időben drága volt most ment le az ára. Sokat ugrál le fel.

[ Szerkesztve ]

(#32771) Hamimami


Hamimami
csendes tag

A tobbi márkával mi a helyzet? Vagy a Canon a legjobb szerintetek ebben a kategóriában? Sony, Fuji?

Még egy kérdés: ha nem kéne, hogy manuálisan is állítható legyen, hanem elég lenne az automata is, akkor ilyen 30-40 ezer ft kozott melyiket lenne érdemes nézegetni?

A használt géppel amit írtam, egyébként mi a gond? Nem ér meg annyit? Csak mert sok helyen olvastam,hogy jobb venni inkább egy jobb minoségut használtan.

De én is vacillálok, és inkább az új felé húz a szívem... :K

(#32772) szg88 válasza szg88 (#32770) üzenetére


szg88
őstag

Ha még olcsóbbat akarsz ez is jó képminőséget produkál. (Skylaci ezt nem ajánlja mert, nem ismeri :DDD :DDD )

(#32771) Hamimami: A használtak között is lehet jókat kapni, én csak az sx30-at nem javaslom. Keresgess aztán meglátjuk jó e? Ki kell fogni, én ha más márkát ajánlanék még akkor sony-t esetleg. A fuji-kat annyira nem kedvelem.

[ Szerkesztve ]

(#32773) szg88 válasza Hamimami (#32771) üzenetére


szg88
őstag

Pl. ez is jó sztem, de nem sokkal olcsóbb, és csak automata. Plussz erős a zajszűrése ami miatt picit mosottabb a képe.

(#32774) SkyLaci válasza szg88 (#32772) üzenetére


SkyLaci
őstag

:DDD Nekem SX130 van, jó gép, én szeretem, de picit nagy, valamint AA akkus, és CCD érzékelős, ebből kifolyólag lassúcska, ezért mondom inkább az SX210-220-230-at, vagy ha csak automata kell akkor az ixus 115öt

[ Szerkesztve ]

(#32775) Hamimami válasza szg88 (#32772) üzenetére


Hamimami
csendes tag

Koszi! ;)

Majd még nézelodok és jovok kérdzeni! :K

(#32776) szg88 válasza Hamimami (#32775) üzenetére


szg88
őstag

Egy nem régi érdeklődő ezt vette meg végül, és meg volt vele elégedve. Ha visszalapozol megtalálod. Jobban meggondolva a Sony nem éri meg kép/ár minőség szerint.

(#32777) Hamimami válasza szg88 (#32776) üzenetére


Hamimami
csendes tag

Hm, ez azért jóval olcsóbb,mint a canon... Mondjuk nem tudom, mennyire jók a samsung fényképezogépek. A 18-as optikai zoom elég csábító...
Jól látom,hogy ezt is lehet manuálisan is állítani,ugye?

(#32778) schawo válasza Hamimami (#32777) üzenetére


schawo
titán

Optikaminőségben sokkal gyengébb, mint az SX220/230. A Samunál a zaj mennyisége nem rossz, de ami van az minőségileg csúnya, sok a sávosodás színzajban.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32779) szg88 válasza Hamimami (#32777) üzenetére


szg88
őstag

Asszem van rajta manuál mód. [link]

[ Szerkesztve ]

(#32780) Hamimami


Hamimami
csendes tag

A régi gépem Fuji FinePix A820-as volt, és amiért most újat akarok venni,az a csatolt képen látható.
Egyik napról a másikra romlott el, ilyen csíkok láthatóak a képeken. :F
Nem tudom, mi lehet a baja, szervizben még nem kérdeztem. Egy ismerosom azt mondta,hogy nem érdemes javíttatni, mert nem éri meg.

Azt hiszem, az a Samsung akkor mégis kiesik...

Szeretném,ha szép éles képek készulnének az új géppel...és azt is,hogy sokáig tudjam majd használni, ne csak 1-2 évig.

[ Szerkesztve ]

(#32781) Hamimami


Hamimami
csendes tag

Hm, a feltoltott kép nem tudom,hogy hol látható... :F

(#32782) schawo válasza Hamimami (#32781) üzenetére


schawo
titán

Nem elég feltölteni, be is kell illeszteni. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32783) Hamimami


Hamimami
csendes tag

Na most már talán sikerul... :D

(#32784) schawo válasza Hamimami (#32783) üzenetére


schawo
titán

Wow, különleges "artistic filter". Szabadalmaztatni kéne :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32785) Hamimami válasza schawo (#32784) üzenetére


Hamimami
csendes tag

Lehet,hogy nem is kéne új gépet vennem? :DD :C

(#32786) szg88 válasza Hamimami (#32785) üzenetére


szg88
őstag

Nagyon menő, digitális képjavító effektus :D

[ Szerkesztve ]

(#32787) Hamimami válasza szg88 (#32786) üzenetére


Hamimami
csendes tag

Nincs otletetek,hogy mitol lehet ez a csíkozás benne?

(#32788) schawo válasza Hamimami (#32787) üzenetére


schawo
titán

Nekem valamilyen optikai gebasznak tűnik. Talán valamelyik belső lencsetag megrepedt/eltörött?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32789) szg88 válasza schawo (#32788) üzenetére


szg88
őstag

A lencsének nem lehet ilyen torzulása a képen, ha nem javítja a "szoftver" rendesen. mondjuk ennyire nem vágom.

[ Szerkesztve ]

(#32790) schawo válasza szg88 (#32789) üzenetére


schawo
titán

Én se, csak merő tipp volt. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32791) szg88 válasza schawo (#32790) üzenetére


szg88
őstag

Akkor jók vagyunk :C

(#32792) schawo válasza szg88 (#32791) üzenetére


schawo
titán

Én kizárásos módon jutottam az optikához.

Az érzékelő nem lehet, mert a kiolvasás menete miatt sem CMOS sem CCD esetén nem jöhet létre ilyen mintázat. Jpg motor szintén nem csinálhat ilyet, más elektronika sem jut róla eszembe, így maradt az optika. Persze ez csak feltételezés, nem dedukció. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32793) kiskornel válasza Hamimami (#32783) üzenetére


kiskornel
addikt

olyan, mintha megszűnt volna a moire szűrés. :))
Tényleg művészi. :DDD

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#32794) z0d1AK válasza z0d1AK (#32266) üzenetére


z0d1AK
veterán

Korábbi kérdésem vetném közszemlére ismételten.

Amit szeretnék jelen pillanatban: Talán valami ultrazoomot, ami kicsi, mint egy kompakt gép és a farzsebemben is elfér majd. A legfontosabb funkció jelenleg a videózás, a szép kép és hang, fullhd nem hátrány.

100 alatt legyen.

Mi volna ennek megfelelő?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32795) SkyLaci válasza z0d1AK (#32794) üzenetére


SkyLaci
őstag

Canon sx220

(#32796) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

KODAK EASYSHARE Camera / C1450

Megvettem a "kicsikét" tényleg alap, de nem rossz :D

Viszont vettem egy drágább és egy olcsóbb töltő szettet elemmel a drágábbik az NiMH-s amit az eladó is ajánlott a gépbe és az alján az fel is van tüntetve, viszont az olcóobbik az NI-Cd s, de az jóval kisebb mAH es, ez olcsóbbikat csak tartaléknak szántam volna és a kérdésem az lenne hogyha azt is használnám vele akkor kárt tenne benne, vagy ez mitől függ?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#32797) fcsaba89 válasza SkyLaci (#32795) üzenetére


fcsaba89
csendes tag

Panasonic tz10/20 -ról mi a vélemény összehasonlítva az sx220/230-al? Valakinek van tapasztalata e téren? Képminőség, features? Csak mert árban kb egyformák (árgép-en néztem).

ui.: sx220/230-on a panoráma mód tényleg gagyi?

(#32798) Hamimami válasza schawo (#32792) üzenetére


Hamimami
csendes tag

Fogalmam sincs mi torténhetett vele, egyik nap még tokéletes képeket csinált, másik nap meg ilyeneket... :U Ja, és nem ejtettem le kozben... :D
Egyébként a vaku nélkuli módnál jobban láthatóak ezek a csíkozások, és ilyen nagyon világos képeket csinál, mintha túl sok fényt kapna... még akkor is,ha bent a lakásban fényképeztem vele. :((

(#32799) SkyLaci válasza fcsaba89 (#32797) üzenetére


SkyLaci
őstag

minden géppel gagyi a panoráma ha nem a nodálir pont (a pont ami a vetitőkúp csúcspontja)körűl forgatod a gépet. Utolag számítógépen az ingyenes Hugin programmal elég könnyen és jól össze lehet rakni tőbb képböl készült panorámát, gyanitom hogy a fényképező gép kis processzora pár másodperc alatt nem végez jobb munkát.

(#32800) SkyLaci válasza SkyLaci (#32799) üzenetére


SkyLaci
őstag

*nodális

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.