Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) schawo válasza mazsi70 (#32449) üzenetére


schawo
titán

Miért, hol legyen?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32452) mazsi70 válasza schawo (#32451) üzenetére


mazsi70
senior tag

Például itt :

Szerintem ez jobb oldalon van ... :F

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#32453) szg88 válasza mazsi70 (#32452) üzenetére


szg88
őstag

Úgy értették, h nincs olyan gép aminek a jobb oldalán lenne a felugró vaku. De nyilván téged nem az elhelyezkedés érdekelt inkább hanem, h mennyire zavarja a kezed a felugrása. A sony még nem fogtam, csak a canon-t. Meg lehet szokni, főleg, hogy alig "fogod" használni. De még ha használni is akarod sztem nem veszélyes. (ha van MM a közeledben ott meg tudod nézni. engem a 16:9-es kijelző jobban "aggasztott") A canon-nál indításkor is nyit, de én automatice ráfogok így szinte észre sem veszem. Amúgy sztem jobb a canon képminősége egy kicsivel. Talán videóban a sony jobb egy cseppel.

(#32446) Nagya21: bakszus aszittem hirtelen vmi rövidítés :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#32454) mazsi70


mazsi70
senior tag

Mindenkinek köszönöm a válaszokat és a türelmeteket !!!! :R :R :R
Átböngészem -alaposan- a teszteket és majd visszatérek :D

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#32455) szg88 válasza mazsi70 (#32454) üzenetére


szg88
őstag

Ez is segíthet.

(#32456) Dreihorn


Dreihorn
csendes tag

Sziasztok!
Sok éve fényképezgetek, és elég komolyan veszem, de ez az "elég komoly" valójában csak a kép megkomponálására terjed ki, amúgy nemigen variálok a beállításokkal, max. hogy mire fókuszáljon, meg a képarányt. Egy fotóra kb 5 másodpercem van amúgy is 2 gyerek mellett, ha elmegyünk valahova :-). Nemrég vettem egy Fujifilm Finepix s2950-et. A kijelző szaggat, az autofókusz bizonytalan, a képek sokszor életlenek, de utólag még a jónak tűnők is sokszor tele vannak elmosódott részletekkel, valahogy a kezelése is nehézkes, lassú. Azt vettem észre, hogy ugyanennek a gépnek a kb 3 generációval korábbi példányát is sokkal kellemesebb kezelni, és jobb képeket is csinált. Egy ismerősömnek van egy kb 4 éves Panasonic Lumix DMC-FZ8-asa, az sokkal kellemesebben kezelhető, és sokkal jobb képeket csinál. Milyen gépet ajánlanátok a jelenlegi Fujim lecserélésére? Univerzális cucc kellene, jó képminőséggel, ne csak kültéri képei legyenek jók, de sok extra nem kell.

(#32457) Nagya21 válasza Dreihorn (#32456) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Attól függ mennyi pénzed van rá......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#32458) Dreihorn válasza Nagya21 (#32457) üzenetére


Dreihorn
csendes tag

Ja igen, ezt nem mondtam. Úgy képzelem el, hogy biztos van az igényeimnek megfelelő mondjuk 40-50 körül is, csak én jól beválasztottam ezzel a Fujival. De ha reménytelen, akkor 60-70-ig is elmegyek.

(#32459) szg88 válasza Dreihorn (#32456) üzenetére


szg88
őstag

Affene elkéstem :DDD akkor itt egy másik.

[ Szerkesztve ]

(#32460) Dreihorn válasza szg88 (#32459) üzenetére


Dreihorn
csendes tag

Oké, én voltam a hülye, hogy nem mondtam árat. Akkor így fogalmaznék: Panasonic DMC-FZ8: ami tudja ennek a 2007-es gépnek a szintjét ma, az nekem már okés.

(#32461) Dreihorn válasza szg88 (#32459) üzenetére


Dreihorn
csendes tag

Köszönöm!

(#32462) eagleworld


eagleworld
csendes tag

Sziasztok! 1,5 hónapja vettem egy Olympus vr-310-es gépet. Eddig Fuji A800-am volt. Tetszik az Olympus kinézete, hogy fémvázas, a nagy LCD kijelző, és hogy nagyobb a látótere, mint az eddigi fényképezőmnek. Viszont az idegesít, hogy rettentően zajos képeket csinál mind lámpa, mind nappali fénynél. Összehasonlítottam a Fuji A800-asommal, hogy 2m-ről melyik gép látja szebben elolvasni a fél centis betűket. Arra jöttem rá, hogy az auto ISO 8,3MP-es Fuji képeit szinte alig szárnyalja túl az Olympus 14MP 80 ISO-nál, annyira zajos, kinagyításnál még talán a Fuji szebben is mossa el a kontúrokat, egyszóval az írás egyformán volt olvasható. Szóval nem igazán vagyok megelégedve az Olympus-szal, és ezt már más vélemények közt is olvastam. Abban kérném a segítségeteket, hogy érdemes-e lecserélni Fuji T200-ra? Akinek van ilyen gépe, légyszi ossza meg velem a tapasztalatait. Pozitívat és negatívat egyaránt, kb az általam felsorolt szempontok alapján. Szerintem a Fuji (legalábbis az én régim) nagyon szép képeket csinál, egyáltalán nem zajos, problémám csak éjszakai fényképezésnél volt az miatt, hogy vaku nélkül egy icipici kézremegés eredménye is meglátszik a képen. Egy Fuji A920 9Mp-es géppel voltak még tapasztalataim, az annyiban nem tetszett, hogy nagyon sokáig fókuszált be, mielőtt elsütötte a képet, de messzemenőleg nagyobb különbség volt a képélességben a 8,3 Mp-eshez képest, mint a 8,3Mp Fuji és a 14Mp Olympus között.

[ Szerkesztve ]

(#32463) Nagya21 válasza Dreihorn (#32458) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
SzG kolléga ajánlott egyett, én az SX220-ast ajánlom a magasabb árkategóriában.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#32464) szg88 válasza eagleworld (#32462) üzenetére


szg88
őstag

Hát az nem volt a legjobb választás. Nem tudom, vennéd-e azt a t200-ast, használtan vagy újonnan? Vagy kapod vkitől? Na csak azért kérdem, mert ha veszed, akkor esetleg ez is jó alternatíva lehet (bár kicsit drágább).
Amúgy a t200-as se rossz.

[ Szerkesztve ]

(#32465) PRO-peller válasza Dreihorn (#32460) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Nem FZ8, hanem TZ8. Ennyi. Pofon 1xű. Csak tipp. Nézz utána!

(#32466) schawo válasza Dreihorn (#32460) üzenetére


schawo
titán

Pana TZ8 vagy Canon SX230

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32467) SkyLaci válasza Dreihorn (#32460) üzenetére


SkyLaci
őstag

Én is a Canon sx130-at ajánlom, 50 alatt szerintem a legjobb nekem is ez van, meg vagyok vele elégedve...bár a vakú elég lassan töltődik újra (de én ritkán használom a vakút)

[ Szerkesztve ]

(#32468) szg88 válasza SkyLaci (#32467) üzenetére


szg88
őstag

Inkább vennék sx130-ast, mint egy tz8-ast.

(#32469) PRO-peller válasza szg88 (#32468) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Én is, ha nem lenne AA elemes. De ha valaki előnynek érzi ezt a lítium akkumulátorral szemben, annak lelke rajta. Vannak már spéci töltők, amik 12 h alatt pikk-pakk feltöltik az AA aksikat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32470) SkyLaci válasza PRO-peller (#32469) üzenetére


SkyLaci
őstag

több száz képet tudok lőni egy aksi párral, egyébként fel lehet tölteni 2-3 óra alatt is, de jobb lassan, meg rá is ér, pesszimistán 4 pár aksit vettem kezdetben, de még nem volt olyan helyzet hogy egy héten belül 2 párat is fel kellet volna töltenem, szóval nekem nagyon bejön az AA aksis megoldás.

(#32471) Nagya21 válasza PRO-peller (#32469) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Kell venni egy IPC-1L töltőt + Sanyoo eneloop akksi, és le lessz a gond egy darabig a töltőkröl.(mondjuk ez egy drága megoldás1xxxxhuf)
Vagy olcsóbb a Lidl-s féle tronic akkutöltő, piros Lidl-s alacsony önkisülésü akkukal.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#32472) szg88


szg88
őstag

Ez pl. 6 órás töltő 4db elemmel. Nem annyira drága, a 6 óra már elég tűrhető. (bár az akksik jóval gyorsabbak, de nekem nem is húzza sokáig)

[ Szerkesztve ]

(#32473) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

sziasztok! szeretnék max 20000 ért használt fényképezőgépet venni, tudtok nekem valami jó ár/érték arányú gépet ajánlani? teljesen amatőr célra használnám, pl: családi képek készitésére. ilyenen gondolkodtam: fuji s5700
előre is köszi :R

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#32474) szg88 válasza neil_mullen (#32473) üzenetére


szg88
őstag

Egyéb szempontok??? (pl. kézi mód, kis gép is jó vagy csak bunyós stb?)

(#32475) neil_mullen válasza szg88 (#32474) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

nincs :D mint mondtam teljesen amatör módon használnám, és ez a keret. egyáltalán érdemes ennyit költeni gépre egy átlagembernek?

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#32476) schawo válasza neil_mullen (#32475) üzenetére


schawo
titán

Persze, ez még a kínálat létező legalja, a minimumszint.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32477) szg88 válasza neil_mullen (#32475) üzenetére


szg88
őstag

Nem akarok senkit reklámozni (pláne ingyen :P ) de ez jónak tűnik.

(#32478) schawo válasza szg88 (#32477) üzenetére


schawo
titán

Hú, ez tényleg jó. Fogja, vigye és fusson, mielőtt meggondolja magát az eladó. :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32479) neil_mullen válasza szg88 (#32477) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

köszi, irtam neki :R . amugy ehhez mit szoltok, ez is kb 20 hasznaltan. vagy a canon komolyabb?

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#32480) cool13


cool13
őstag

Megvettem az Olympus - E-PL1-t. Remélem jól döntöttem. A képei fergetegesek eddig.

(#32481) mazsi70


mazsi70
senior tag

Sziasztok !
Ezekről a gépekről mi a véleményetek :
- Olympus SZ-30 mr
- Fuji HS20 EXR
- Panasonic FZ48
- Nikon P500

A válaszokat előre is köszönöm !

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#32482) Cyrin


Cyrin
addikt

kis visszatérés a királylila színhez:
EPL2 szintén kéknek látja :D ennyit erről.
viszont érdekes hogy mindenki oda-vissza van az epl sorozat képeitől, csak nekem nem tetszik.
nekem az s95 jobban használható eddig. ezt a rengeteg homályt én nem bírom elviselni, kinti képeken is... lehet mégis eladásra kerül, még próbálom húzni...tudom nem értek hozzá, de nekem nincs időm erre.

(#32483) szg88 válasza neil_mullen (#32479) üzenetére


szg88
őstag

Néhány dologban többet tud, mint a canon. Jó lenne tudni milyen képeket csinál, mert némelyik ilyen fuji elég gáz. De ez már nem mai gyerek.

(#32480) cool13: sztem igen, az alap obival vetted? Ha mégsem tetszene küldd el nekem, majd csak csinálok vele vmit :DDD

(#32484) szg88 válasza mazsi70 (#32481) üzenetére


szg88
őstag

Sztem a p500-as elég gyenge képeket csinál. Az olynál túl sok a megapixel, fujinál szintén (persze attól még lehet jó) A pana már jobb egy fokkal, de akkor már inkább az fz38 (bár pár dologban elmarad a 48-astól)

(#32482) Cyrin: milyen homályt, melyik gépnél?

(#32485) neil_mullen válasza szg88 (#32483) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

értem. mi az ami fontos amugy, mit kell nézni? megapixelt vagy milyen a zoom? esetleg a lencse méretét? amugy a canont elvitték már. :D

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#32486) Cyrin válasza szg88 (#32484) üzenetére


Cyrin
addikt

A probléma csak annyi, hogy gyerekeket kell fotóznom, ez itt a gond, egyébként semmi baj vele...

(#32487) szg88 válasza mazsi70 (#32481) üzenetére


szg88
őstag

Itt vannak tesztek, ha esetleg még nem láttad ezt az oldalt.

(#32485) neil_mullen: remélem nem az én ajánlatom miatt, mert akkor jön pár sörrel :))
Hát úgy nagy vonalakban: ne legyen túl nagy felbontása (10-12mpx még jó) képérzékelő méret (ilyen árban nagyjából egyformák) Általában a kisebb zúmmal jobbak a képek. De még ettől függetlenül is lehet rossz vagy jó a gép.

(#32486) Cyrin: melyik gépnél? gyors záridővel is homályos?

[ Szerkesztve ]

(#32488) schawo válasza Cyrin (#32486) üzenetére


schawo
titán

Fényviszonyok? Megvilágítás?
Beálltottad a gépet rendesen? Találsz videókat, ami segít rendbetenni a beállításokat. Ha nem találsz, adok linket. (kb fél óra meló)
PL2 olyan pengeéles képeket lő, amiről egy kompakt sem álmodhat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32489) Cyrin válasza schawo (#32488) üzenetére


Cyrin
addikt

Kültér, délután 4-től, állítgatni nem nagyon volt idő 2 kisgyerek mellett. A pengeéles kép nálam nem jön össze. Ha adsz linket megköszönöm.

(#32490) joco73


joco73
csendes tag

Sziasztok!
Ha valaki tud véleményt az alábbi két gépről azt megköszönném:
Canon IXUS 310 HS vs. Nikon COOLPIX P300
A kettő között vacilálok,nem tudok dönteni,melyik a jobb.Nekem az elsődleges szempont,hogy kevés fényben is ( pl. beltér vagy szürkületi kültéri) relative szép képeket lehessen vele készíteni,kevés zajjal.Ha esetleg ezen kívül tudtok valami mást ajánlani azt is szívesen fogadom.

(#32491) szg88 válasza joco73 (#32490) üzenetére


szg88
őstag

Mindkettőnek van előnye is + hátránya is. Ha a kettő közül kéne választanom talán a canon-t választanám (de én elfogult vagyok). Vagy ha ebben az árkategóriában akarnám a legjobb gépeket akkor a(z) (zsibbadásig ismételt) sx220/230-ból vennék (az sx210 is jó).
Azt leírhatnád mi alapján választottad ezt a két gépet.

(#32492) szg88 válasza neil_mullen (#32485) üzenetére


szg88
őstag

A kezdő fotósok topicban van egy pár kép fuji 5700-al lőve, meg tudod nézni (kriszwells)

(#32493) junior11 válasza joco73 (#32490) üzenetére


junior11
veterán

Panasonic lumix DMC-LX5, Canon S95.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32494) neil_mullen válasza szg88 (#32492) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

néztem őket, elég jónak tűnnek. közben még bombázhattok a jó gépekkel, 20 alatt. :R

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#32495) joco73 válasza junior11 (#32493) üzenetére


joco73
csendes tag

Köszi de ezek a gépek egy "kicsit" drágábbak mint a fent említettek,persze azért jó gépek.

(#32496) joco73 válasza szg88 (#32491) üzenetére


joco73
csendes tag

Az objektív fényereje volt ami az elsődleges szempont volt,tehát a "kevés fényt" jobban szeresse,ennek a kettőnek tűnt a legkevesebbnek az értéke (f/2.0 illetve f/1.8 )ami még a pénztárcámhoz is jó.

(#32497) schawo válasza joco73 (#32496) üzenetére


schawo
titán

A képalkotás során az objektív fényereje egy szempont. A másik a magasabb ISO érzékenység dinamikája, zaja, ugyanis ha kevesebb bejutó fénnyel is jó képet készít, ugyanott vagy.

Az SX220/230 1 1/3 fé-vel kevésbé fényerős objektívvel nagylátó állásban rendelkezik, viszont több mint ennyivel jobb ISO zajban. Tele állásban meg sokkal kisebb az Ixus 310 optika fé előnye, ott végképp jobb az SX.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32498) joco73 válasza schawo (#32497) üzenetére


joco73
csendes tag

Köszönöm a választ.Mindig tanul valami újat az ember.Megnézem az SX230-ast is.

(#32499) Ceree


Ceree
senior tag

Sziasztok!

Átnyálaztam jó pár oldalt a fórumból, de több időt nem tudok már rá szánni, hogy teszteket kutassak fel, így inkább kérdezek.

A legfontosabb, hogy egy jól használható, lehetőleg manuális beállításokat is tartalmazó, könnyen hordozható, jó képminőséget produkáló gépet vegyek. (A családban van Bridge gép, de azt nem igazán praktikus hordozni.)

A (már egyébként megkurtított) listám a következő:
Canon 115 HS 119€
Fujifilm T200 130€
Nikon S6200 134€ (Csomagban plusz 1 aksival, bőrtokkal és 4gigás kártyával.)
Samsung PL210 101€
Samsung WB690 130€

Panasonic-ok kihúzva, mert nagyon zajos képei miatt nem tetszettek (TZ1 és FS30 van a környezetemben.) Viszont senkinek nem ajánlottatok kompakt Nikon gépet. Ennek mi az oka? Mert a fent írt ajánlat nagyon vonzó számomra, és a gép is tetszett, csak nem merek beleugrani. Főleg úgy, hogy a 115-ös Canont ajánljátok mindenkinek. (Bár nálam talán picit más a mezőny.) A T200-as és a WB690-t sajnos nem tudtam megfogni, azok picit talán már túl nagyok is, hogy csak zsebre vágja az ember. Megéri egyáltalán rájuk a plusz pénzt áldozni? Sajnos elég szűkösek a keretek. Utóbbiról rendes tesztet nem is találtam.

Ezek közül melyiket ajánljátok? A felhasználás módja abszolút vegyes, kültér, beltér, tájkép, csoportkép, minden.

Köszönöm a segítséget!

Másolat_eredetije

(#32500) SkyLaci válasza Ceree (#32499) üzenetére


SkyLaci
őstag

Én a Canont választanám a CMOS szenzor miatt, a többi mind CCD (bár a samsungokról nem találtam infót), egyiken sincs manuális mód, de Canonból nagy nehezen hackelgetve ki lehet hozni manuális beállításokat, + a kezdő blende érték is nagyobb.

CMOS -> kevés fénynél jobb, fullHD, gyorsabb sorozatfelvétel

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.