Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32901) zolaas válasza schawo (#32898) üzenetére


zolaas
senior tag

köszönöm. Egyébként nem is konkrét eladó cuccra gondoltam, hanem csak típusokra. De pl ez is jól jöhet.

A használt készülékeknél, meg gondolom csak oda kell figyelni, h menjen minden. gondolom én, h itt is így működik:) De ha nem jól gondolom, akkor köszönöm a figyelmeztetést. Ha vmi 2 éve 60 volt, most adják 40-ért, de van 40 attól jobb újonnan akkor ugye nem is kérdéses, h mit vegyek. Nem gondoltam, h még ennyire tud fejlődni ez a technika. De ezért is kérdezek mielőtt választok vmit. Ehhez én nem értek, és azért vannak az ilyen forumok, h tudjon az ember fia érdeklődni:) Köszönöm még 1x.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#32902) mrsmart


mrsmart
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék egy olyan strapabíró, akksis kompakt gépet venni, amivel a most születendő babánkat tudjuk fényképezni / videózni. Szóval fontos, hogy rosszabb fényviszonyok mellett is jó képeket csináljon, nehogy megvakítsuk szegénykémet :)

Emellett szeretném, ha jó minőségű videót is lehetne vele rögzíteni, persze mindezt át/teljesítményarányosan :)

Nem fontos, hogy ezerféle különböző menü, beállítás legyen rajta, illetve az sem, hogy a sarokban a pók lábán lévő sőrt is kizoomoljam... Elsőre a Canon IXUS 115 HS-t kaptam, mint tipp, de nem nagoyn találtam olyan megerősítést, hogy mennyire jó képeket csinál kevésbé jó fényviszonyok között. Van olyan hely amúgy, ahol ki is tudnámpróbálni?

(tippnek jött még a Nikon S9100, bár ez azért drágább kategória)

Köszi a segítséget

(#32903) SkyLaci válasza mrsmart (#32902) üzenetére


SkyLaci
őstag

fényképezéshez leginkább sok fény kell, ennek megfelelöen kevés fénynél mindegyik gépnek nehéz dolga van. A CMOS érzékelök általában jobban teljesitenek kevesebb fénynél mint a CCD-k nagyobb felbontású videót készitenek, és gyorsabbak, ezért nagyon jó az ixus 115 a maga kategóriájában a sok olcsó CCD-s gép között.

[ Szerkesztve ]

(#32904) Nogren


Nogren
csendes tag

Üdv,

A segítségeteket kérném fényképezőgép vásárlásához.
Abszolúte kezdő vagyok, kompakt gépet keresek, abból is olyat, ami szép képeket készít és nekem keveset kell beleszólnom, a gép érti a dolgát.
Videó készítés is fontos lenne, mivel van olyan helyzet, hogy a folyamatot szeretném megörökíteni (és ha lehet ne korlátos időhosszal)

Fő fotó témák: városnézés, épületek kívül-belül, esetleg tájkép, állatok, emberek. Na kb minden ha jól belegondolok.
Ha lehet ne legyen nagy és nehéz, mert nem vagyok híve a súlyemelésnek :)
A technikai specifikációk meg kínaiak nekem..ISO, F érték, és a többi...
Ha lehet akkor saját akkus legyen, ne tölthető elemes (vagy mi a neve annak).

Az ár 20K-80K (nem muszáj a maxot elköltenem :P )

A fórumot kicsit olvasgatva a következőket ajánlottátok másoknak:

Canon IXUS 115
Canon PowerShot SX230
Panasonic TZ7 (ha kapható lenne)

Minden javaslatot szívesen veszek, ugyanis hosszú távra szeretném ezt a kis gépet használni.

(#32905) schawo válasza SkyLaci (#32903) üzenetére


schawo
titán

A Leica gépek (pl M9) a legjobb példa, hogy nem a CCD szenzortípusal van gond, hanem az olcsó megvalósítással.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32906) schawo válasza SkyLaci (#32903) üzenetére


schawo
titán

A Leica gépek (pl M9) a legjobb példa, hogy nem a CCD szenzortípusal van gond, hanem az olcsó megvalósítással.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32907) mrsmart válasza SkyLaci (#32903) üzenetére


mrsmart
csendes tag

köszi a választ :)

akkor azt mondod, elindulhatok ebbe az irányba nyugodtan? van olyan hely, lehetőség, ahol ki is tudnám próbálni a gépet? esetleg vissza is lehetne nézni a képet, amit készítek?

(#32908) SkyLaci válasza mrsmart (#32907) üzenetére


SkyLaci
őstag

vannak boltok (én nem tudom hogy hol) ahol beleteheted a saját memóriakártyádat, löhetsz vele párat, és otthon meg tudod nézni a képeket. Valamint neten találsz tesztképeket.

(#32909) szg88 válasza mrsmart (#32907) üzenetére


szg88
őstag

Ez se rossz egynek.

(#32901) zolaas: Egy canon sx130 jó választás lehet újban. Vagy használtként pl. pana tz7 se rossz, ha kézi mód nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#32910) SkyLaci válasza mrsmart (#32907) üzenetére


SkyLaci
őstag

vannak boltok (én nem tudom hogy hol) ahol beleteheted a saját memóriakártyádat, löhetsz vele párat, és otthon meg tudod nézni a képeket. Valamint neten találsz tesztképeket.

(#32911) SkyLaci válasza mrsmart (#32907) üzenetére


SkyLaci
őstag

vannak boltok (én nem tudom hogy hol) ahol beleteheted a saját memóriakártyádat, löhetsz vele párat, és otthon meg tudod nézni a képeket. Valamint neten találsz tesztképeket.

(#32912) szg88 válasza Nogren (#32904) üzenetére


szg88
őstag

Amiket írtál azok jó választások. Kérdés, hogy abszolúte nem akarsz kézi módot használni? Ha nem akkor sztem elég a 115-ös. Videóját még nem láttam, de a yt-n biztos van meg tudod nézni (Tz7-est találsz itt a hardverapróban többet is eladót 40e körül)

(#32913) Nogren válasza szg88 (#32912) üzenetére


Nogren
csendes tag

Szia,

Köszi a megerősítést, de ezeket ti ajánlottátok, nem volt nehéz kiszemezni őket :P

Azóta még tovább olvastam és kibővült a lista:

Canon IXUS 115 35K+

Canon Powershot SX 230 70K+
Canon Powershot SX 220 65K+
Canon Powershot SX 210 50K+
Canon Powershot SX 130 40K+

Samsung WB690 40K+

Nos értem én h jó ajánlat ez majdnem mind, de nekem csak egy kellene, az árak meg 40-75K között változnak. Nekem a segítség abban lenne, ha tudnám, mi az a 35K különbség a gépek között. Azaz egyszerűsítve, mit kapok azért az árért?
Mert megapixel nem nagyon kell, 6MB elég lenne 12-13 felesleges nekem...de nyílván manapság minden gyártó MP emelésen van.

Köszönöm a segítséget.

(#32914) szg88 válasza Nogren (#32913) üzenetére


szg88
őstag

Nna akkor tanács sem kell, a lényeg már lejött :C

115-ös automata, árához képest jó képminőség.
130-as nagyobb méret, jobb képminőség + teljes kézi mód.
220-230 (ugyanaz csak a 230-as gps-es) jobb képminőség, + teljes kézi mód
Még a 210-est is megnézheted, az is jó gép, alig marad el a képe a 220-astól, olcsóbb, de csak hd.

wb690-esről találsz képeket amiket egy fórumozó készített. Ő ilyet vett, max 1-2 oldallal arrébb lehet.

Itt össze tudod hasonlítani a képminőséget.

[ Szerkesztve ]

(#32915) Nogren válasza szg88 (#32914) üzenetére


Nogren
csendes tag

köszi az összefoglalást.

Akkor úgy nézem

IXUS 130 vs SX 220 a jelenelgi helyzet.

Ezeket hogyan lehet összehasonlítani?

másfélszer drágább az SX 220 mint az IXUS 130 :(
Valami ötlet?

(#32916) szg88 válasza Nogren (#32915) üzenetére


szg88
őstag

Jajj bocs, túl leegyszerűsítettem (megszokás) nem ixus 130, hanem sx130.
Megnézted a kép összehasonlítót?

[ Szerkesztve ]

(#32917) Nogren válasza szg88 (#32916) üzenetére


Nogren
csendes tag

igen megnéztem
Gondolom a sx 230 az kb 220asnak is jó a sx 150 meg a 130asnak.
Ugyanis csak a 2 db 50es amit meg lehet nézni.

Sajnos nekem a legtöbb kép jól néz ki (értsd, nem látok nagy különbséget rajta)
Egyedül az ISO nagy számoknál látszódnak eltérések :P

Akkor az IXUS-t nem is javaslod?

(#32918) szg88 válasza Nogren (#32917) üzenetére


szg88
őstag

Az "all" gombra klikkelj.
Az ixus 130 nem éri meg a + 15e-t a 115-höz képest.
Ha nem látsz különbséget, és nem kell kézi mód akkor bőven jó a 115-ös.

[ Szerkesztve ]

(#32919) Hamimami válasza szg88 (#32914) üzenetére


Hamimami
csendes tag

Helló! :)

Ez a képösszehasonlító nagyon jó! :K

Megnéztem rajta a canon sx 130-at, 150-et, 210-et és a 230-ast. Nekem leginkább az tűnt fel, hogy a 230-ason inkább natúrabb, élethűbb színek voltak, leginkább a nő haján, arcán látszott ez meg. Az összes többin egy kicsit mintha fel lettek volna tupírozva a színek, akár vakuval, akár anélkül.
Aztán próbaképp megnéztem a Nikon L120-at is, hát az nekem valami mellbevágó volt! :Y Rikitós, túl élénk színek, pláne vakuval... :O Nem tetszett egyáltalán! :(

A legjobb tényleg a 230-as ezek közül, szerintem még a 210-el szemben is látható simán a különbség. :K

(#32920) peti_s


peti_s
addikt

Üdv, szükségem lenne egy kompaktra, lehetőleg olcsón, jó videó képességgel. A Canon A1200-ra gondoltam, néztem róla Youtube-n teszt videókat, egy valami nem győzött csak meg, hogy van-e auto-focus a videó alatt vagy nincs? Nem tudjátok véletlen? A zoom hatására ronda lesz a minőség, de arra nem lenne szükség.

(#32921) zolaas


zolaas
senior tag

Nagy keresgetések közt találtam : S2IS vélemények?
Köcce.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#32922) szg88 válasza Hamimami (#32919) üzenetére


szg88
őstag

Azért több iso-n is érdemes megnézni, mert ott még lehetnek meglepetések. Meg más képeket is meg kell nézni döntés előtt (pl. photoblogon), hogy nem műtermi környezetben milyen a képminőség.

(#32920) peti_s: nézd meg hátha írják.

[ Szerkesztve ]

(#32923) peti_s válasza szg88 (#32922) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi a választ, megtaláltam az említett részt, ebből nekem az jön le, hogy ez bizony közben nem állítható.

"Rögzítheti az expozíciót, illetve 1/3-os lépésekben változtathatja +2 és -2
tartományban a fényképezés előtt.
Állítsa be az élességet.
1 Az élesség beállításához nyomja le félig
a zárkioldó gombot.
Rögzítse az expozíciót.
2 A zárkioldó gomb felengedése után
nyomja meg a o gombot az expozíció
rögzítéséhez. Megjelenik az
expozícióváltási sáv.
3 A rögzített expozíció feloldásához nyomja
meg újra a o gombot.
Változtassa meg az expozíciót.
4 A kijelző figyelése közben állítsa be az
expozíciót a qr gombokkal.
Készítse el a felvételt."

(#32924) schawo válasza zolaas (#32921) üzenetére


schawo
titán

Egy vén trotty k..va drágán. Csúnya, durván színzajos a képe már kis ISO-n is, az objektív CA nagyon erős. Ennyiért újonnan sokkal jobb gépet lehet venni.

A szenzorok az elmúlt 10 évben igen nagy mértékben és folyamatosan fejlődtek. Egy ilyen öreg masina teljesen esélytelen a mai középkategóriás kompaktokkal szemben.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32925) zolaas válasza schawo (#32924) üzenetére


zolaas
senior tag

okés rendben. :R

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#32926) szg88 válasza peti_s (#32923) üzenetére


szg88
őstag

Nem jót nézel. 29-30. oldalt nézd. Amúgy nincs autofókusz. Egyszer fókuszál mikor indítod a felvételt, és azon marad. Ha zoomolsz akkor nem lesz tiszta a kép. (néztem ezt a videót is a yt-n)

[ Szerkesztve ]

(#32927) Gyorkosz


Gyorkosz
csendes tag

Sziasztok!

Ahogy olvasgatom abban az árkategóriában amit fényképezőre szánok és ami az igényeimnek teljesen megfelel az SX130 az etalon. Kérdésem csak annyi lenne, hogy az Olympus SZ-10 (vagy SZ-20 jobb video miatt) alternatíva vagy inkább a Canon.

Köszönöm!

(#32928) szg88 válasza Gyorkosz (#32927) üzenetére


szg88
őstag

Kézi módot akarsz?

(#32929) Gyorkosz válasza szg88 (#32928) üzenetére


Gyorkosz
csendes tag

Nem szükséges

(#32930) szg88 válasza Gyorkosz (#32929) üzenetére


szg88
őstag

Itt meg tudod nézni a képeit, meg még jó pár darabét, hogy melyik tetszik esetleg. Könnyebb dönteni.
Sztem a 130-as jobb masina. Hátha még később meggondolod a kézi módot. (csak jó elemek kellenek hozzá)

[ Szerkesztve ]

(#32931) zolaas


zolaas
senior tag

És ez? 45 -ért használtan, de gar nélkül vagy új sx130 40-ért.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#32932) SkyLaci válasza zolaas (#32931) üzenetére


SkyLaci
őstag

Jobb az sx230, az már rajtad múlik hogy megkockáztatod-e garancia nélkül.

az sx130-ra még úgyis költened kell, számolj plusz költséggel (tok:3000-4000, akksi:1000-4000, töltő:4000-10000, kártya:3000-8000)

[ Szerkesztve ]

(#32933) Hamimami


Hamimami
csendes tag

Na, megrendeltem a gépemet, elméletileg holnap ki is szállítják! :K

Izgulok... :D

[ Szerkesztve ]

(#32934) szg88 válasza Hamimami (#32933) üzenetére


szg88
őstag

Mi is. :P

(#32935) Prototype07


Prototype07
csendes tag

Sziasztok! Most szeretnék venni egy gépet 25-30 ezer környékén,itthonra illetve kirándulásokra legfőképp. Nem kell komoly gépezet ezért is szánok ennyit rá.
Régebben volt egy Kodak Easyshare Z8612 IS gépem avval teljesen megvoltam elégedve,nem tudom most,hogy állná meg a helyét ,gondolkoztam ,hogy ismét olyat veszek.
Vagy egy Olympus D720-at. A zoom az fontos lenne mondjuk.. :D

Sikeres üzletelés után illene értékelést adni!!! ennyire azért ne legyünk már lusták.....

(#32936) Nagya21 válasza Prototype07 (#32935) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Canon sx130, kodak z990max, olympus sz20, mondjuk ez utóbbi kettő nem a 30k kategória.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#32937) SkyLaci válasza Nagya21 (#32936) üzenetére


SkyLaci
őstag

egyik sem 30 ezres kategória

(#32938) Prototype07 válasza Nagya21 (#32936) üzenetére


Prototype07
csendes tag

Köszi! annyit sajnos nem tudok rákölteni,az első még elég jó lenne

[ Szerkesztve ]

Sikeres üzletelés után illene értékelést adni!!! ennyire azért ne legyünk már lusták.....

(#32939) SkyLaci válasza Prototype07 (#32938) üzenetére


SkyLaci
őstag

ha netán beleférne a keretbe akkor az sx130 valóban jó (nekem is ilyen van), de számolni kell azzal hogy AA akkus, tehát akkut és töltöt külön kell venned, + memóriakártya, tok.

Valamivel olcsóbb jó gép a canon ixus 115. Ennél olcsóbbat én nem tudok ajánlani.

(#32940) szg88 válasza Prototype07 (#32935) üzenetére


szg88
őstag

Az olcsó oly-kat hanyagold sztem, főleg a v-s szériát. Az ixus 115, sx130 jó választás ahogy már írták. Még ezeket is megnézheted esetleg: [link], [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#32941) jobbman válasza szg88 (#32940) üzenetére


jobbman
tag

Sziasztok!

Fuji T200 és Canon Ixus115 képminősége hogy aránylik egymáshoz? Mennyivel jobb az Ixus?

Régi PH-n: jobbman felhasználónak 84 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Frissítve: 2013.09.14

(#32942) szg88 válasza jobbman (#32941) üzenetére


szg88
őstag

Sztem az ixus-é szebb, de van aki ezt másképp gondolja. Nézd meg a képeiket aztán meglátod neked melyik jön be jobban. [link], [link]

(#32943) jobbman válasza szg88 (#32942) üzenetére


jobbman
tag

Képe válogatja, hogy melyik szebb, max ha egyszerre ugyanaz lett volna fényképezve akkor lehetne jobban eldönteni szerintem. Ixus tetszik hogy CMOS, meg full HD, de ez a 'nincs mit fogni rajta' style nem igazán tetszik. A T200-on legalább van egy kis olyan 'fogdosó'. Azt tapogattam már, elég jó a fogása. Szappan canonokat is fogdostam, azokkal nem tudom elképzelni a 100-200 kép fotózását egyhuzamban. :F

Régi PH-n: jobbman felhasználónak 84 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Frissítve: 2013.09.14

(#32944) Nagya21 válasza jobbman (#32943) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Pedig lehet :DDD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#32945) Kroky_


Kroky_
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni fotógép vásárlás ügyben. Családi eseményekre, kirándulásra kéne, illetve fontos lenne, hogy pl. egy gyűrűt le tudjak vele fényképezni és az látszódjon is szépen. Volt régebben egy Panasonic FZ45-ösöm, amivel legfőbb bajom az volt, hogy „nehéz” volt (viszont tetszett, hogy tekergetni lehetett az objektívet :) ). Szal félő, hogy a mérete+súlya miatt nem vinném magammal, amikor nem családi találkozó, vagy izgalmas kirándulás lenne a program.
De egyelőre ilyen kategóriában levőket is nézegetek, meg a zsebnyi készülékeket is. Szeretem a nagy zoomot és jó, ha kézi élesítést is tud. Panasonic-nál (tudom, nem mind) tetszik, hogy a kijelzőt forgatni lehet és ez által az védve is van, ha nem használom.

Felvetődött típusok: (nehéz súlyúak :P )
Panasonic FZ150 (az FZ100 is lehetne, csak az kicsit nehezebb :P )
Nikon P500 (zoom hegyek :D )
Kodak Z980 (kicsit könnyebb a fentieknél, elemes aksi)
illetve: (pehely súlyúak :U )
Canon SX220 (kipróbáltam, lassúnak tűnt a zoom-ja)
Panasonic TZ20
Pentax Optio VS20 (20x-os zoom, csak a pixelszám kicsit sok)

Köszönöm előre is! :B

(#32946) szg88 válasza jobbman (#32943) üzenetére


szg88
őstag

Nyilván neked kell dönteni, azért is linkeltem be, hogy meg tudd nézni. Sztem ha egy gép szimpatikus neked, és megfelel a képminősége az elvárásaidnak. Akkor kár olyat venni ami nem tetszik annyira, csak azért hátha jobb egy picit a képe. Amikor majd használod úgysem fogod látni, hogy "na mennyivel szebb (vagy csúnyább) lett volna a kép ha a másik gépet veszem"

[ Szerkesztve ]

(#32947) szg88 válasza Kroky_ (#32945) üzenetére


szg88
őstag

Az én véleményem (képminőség szempontjából):
nehéz:
jó (nem túl jó)
nem túl jó
nem túl jó
pehely:

nem túl jó
nem ismerem. ;] :P :C

[ Szerkesztve ]

(#32948) jobbman válasza Nagya21 (#32944) üzenetére


jobbman
tag

Kösz, megnyugtattál! :P

#32947 szg88: Nekem is ez jár a fejemben, de a CMOS izgat (kevesebb fényben jobb kép), mégha a full HD annyira nem is elvárás.

[ Szerkesztve ]

Régi PH-n: jobbman felhasználónak 84 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Frissítve: 2013.09.14

(#32949) szg88 válasza jobbman (#32948) üzenetére


szg88
őstag

Ne csak azt nézd, hanem, hogy nagyobb zúm, nagyobb felbontás. Egy ilyen olcsó gépnél szinte biztos, hogy rosszabb képet eredményez. Ha kinagyítod a képeket amik ott vannak látni fogod, hogy melyik mennyire mosott vagy zajos. Ehhez nem kell egyszerre készültnek lenniük.

(#32950) jobbman válasza szg88 (#32949) üzenetére


jobbman
tag

Igen ebbe mind belegondoltam, ixus115 mindenben jobb mint a t200, csak még mindig a szappantartó zavar. Most látom videónál ha zoomolsz akkor lenémítja a mikrofont...a t200 :O

Régi PH-n: jobbman felhasználónak 84 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Frissítve: 2013.09.14

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.