Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32651) atila4


atila4
senior tag

Sziasztok! Barátnőm szeretne venni egy fényképezőgépet. Max 60.000 Ft-ot fektetne bele (+- 5000 belefér)

Amire lenne használva:
Elsősorban kastélyokat szeretne fényképezni. (kívül, belül) és buszokat másodsorban. Ami fontos, hogy a kastélyos képeket egy könyv formájában szeretné felhasználni, szóval azoknak tökéletesnek kellene lenniük. Persze ebben az árkategóriában tudja, hogy kompromisszumokat kell kötni. Lehetőleg lehessen állványra szerelni később és az aksija bírja a fényképezést. Videó része meg akármilyen lehet. (nem lesz használva olyanra úgyse)

Előre is köszönöm a válaszokat és a tippeket!
Üdv!

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#32652) szg88 válasza atila4 (#32651) üzenetére


szg88
őstag

[link] + 2db pótakksi kb. 4000 ft.

(#32653) tzimash válasza szg88 (#32650) üzenetére


tzimash
őstag

Köszi, ha ezek közül kellene választanom, és én venném a gépet, tuti valamelyik m4/3-os mellett döntenék. De ismerősöm nem nagyon hajlik a cserélhető objektívek felé... pont a cserélgetéstől retteg, egy 14-150 meg nem tudom, hogy elég lenne-e neki ami a zoomtartományt illeti.

(#32654) schawo válasza tzimash (#32653) üzenetére


schawo
titán

Egyszer rácsavarja azt a 14-150-t és többet felé sem néz a bajonettnek, ha a csere zavarja.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32655) szg88 válasza tzimash (#32653) üzenetére


szg88
őstag

10x-es zúm nem elég?

(#32656) kbencee


kbencee
aktív tag

Sziasztok!
Hamarosan megvenném a gépem, de még mindig nem tudok dönteni.
Ha csak és kizárólag a képminőség számít, akkor a kettő közül melyiket?
Canon sx 220
Sony HX9V
(az árkülönbséget ne vegyük figyelembe)

Mennyire számít, hogy a Sony 24mm-es, a Canon pedig 28? Beltéri fotózásnál nagoyn nagy a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#32657) atila4 válasza szg88 (#32652) üzenetére


atila4
senior tag

Köszönöm!

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#32658) van


van
csendes tag

sziasztok,
40-45körüli árkategóriában ez a kompakt gép milyen választás?
[link]
főleg a nagy látószög fogott meg és elég jókat is olvastam róla külföli tesztoldalakon.
kistesójához képest jobb a fényereje, nagyobb a látószöge és csak 5e a különbség.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#32659) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Ez az Ixus széria miben külbözik a Powershot-tól?
Lehet az SX230 helyett nekem is Ixus felé kéne mennem?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#32660) van válasza JoceeHunt (#32659) üzenetére


van
csendes tag

én arra tippelek hogy az ixus széria, kompaktabb, kisebb.

(#32661) SkyLaci válasza JoceeHunt (#32659) üzenetére


SkyLaci
őstag

ixus-nál nincsen manuális mód, záridö, és blende előválasztó (a powershot "professzionálisabb" felhasználást enged, az ixus-szal csak kattintgatni lehet) Ennyi a kezelhetőségröl. A képminöségről pedig beszéljenek a tesztképek.

[ Szerkesztve ]

(#32662) SkyLaci válasza SkyLaci (#32661) üzenetére


SkyLaci
őstag

bár az ixus-on is biztos lehet állitaní az iso érzékenységet, és lehet korrigálni +/- 2 fényértéket, az esetek 95%-ában ez elég is szerintem, a maradék 5%ban ha igény van rá akkor CHDK hackkel előhozhatók a mauális dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#32663) JoceeHunt válasza SkyLaci (#32661) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Én eddig a kattintós típus voltam, mivel nem tudom a manuális világ még miről szól, és gépem se volt rá, így lehet hogy nem is az kell nekem :) ? Eddig egy Nikon 3200-est koptattam, végleg megadta magát, bár 8 év az 8 év. A méretnél örülnék a kicsinek, és mikor rámértem a nagynak (számomra) számító Nikonomra az SX230 méretét, akkor megijedtem, hogy ez méretes gép lesz nekem... :S

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#32664) van válasza SkyLaci (#32661) üzenetére


van
csendes tag

sok tesztképet megnéztem a Canon IXUS 115-el és Canon IXUS 220-el. mintha a 115-ös élesebb képeket és élénkebb színeket adna vissza. létezik ez? a nagyobb látószöget csak a zárt térben tudnám kihasználni? én főleg "tájfotókat" csinálnék vele. lehet hogy elég a 115 nekemÍ? video az nem fontos csak fényképeket csinálni.

(#32665) schawo válasza van (#32664) üzenetére


schawo
titán

Ez így van, 115 jobb, mint a 220.

Tájfotókra minél nagyobb a látószög, annál jobb.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32666) van válasza schawo (#32665) üzenetére


van
csendes tag

valamilyen olcsóbb kompakt gépet tudnál esetleg ajánlani ami nagyobb látószögű mint a 115 de a képminősége is ilyen jó? és persze ne legyen drága. max 40e

(#32667) schawo válasza van (#32666) üzenetére


schawo
titán

kávé? ;]

A 28 mm nagylátó nem rossz már. A 110-es tele is elég általános használatra.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32668) van válasza schawo (#32667) üzenetére


van
csendes tag

ja, ok. :R nem nagyon vagyok képbe ilyen szempontból. akkor sztem marad a 115. kicsi, olcsó, kattint és jó kép.

(#32669) SkyLaci válasza van (#32664) üzenetére


SkyLaci
őstag

saját tapasztalatom szerint tájfotóknál nem csak a nagy látószög hanem a nagy zoom is egyaránt jól jöhet, majd este erre mutatok egy konkrét példát ha el nem felejtem.

(#32670) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Hali!

100 K körül milyen gépet érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

(#32671) tzimash válasza schawo (#32654) üzenetére


tzimash
őstag

Igen erre gondoltam én is, hogy ha egy db ilyen átfogású objektívje van, akkor nincs mit cserélni. Már csak az a kérdés elég-e neki az eqv. 300mm vagy a "jól rá lehessen közelíteni a dolgokra" megjegyzése ennél többet jelent :D

(#32655) szg88:
Na ez az amit ki fogunk deríteni holnap, hogy mekkora gyutávra gondol ő a teleobjektív hallatán.

[ Szerkesztve ]

(#32672) SkyLaci válasza Vincsó (#32670) üzenetére


SkyLaci
őstag

attól függ mire és hogy szeretnéd használni. 100 ért kaphatsz kompaktok, bridge, és milc gépet is mindegyik más világ, mindegyiknek megvannak az elönyei és hátrányai.

(#32673) Kartács


Kartács
aktív tag

Sziasztok srácok!

Finepix S3200 ról valakinek vélemény tapasztalat?
Totál kezdő vagyok "profibb" gépek terén de jó ideje szemezek ezekkel a gépekkel mert jó lenne már valami komolyabbal kattogtatni.

Ár/telejsítményben eddig mindenhol ez jött ki bár jó lenne kipróbálni is esetleg vagy képeket látni, véleményeket kapni hogy jó döntés lenne e.

Amikre használnám leginkább: otthon család, állatok, élővilág, és autók, motorok fényképezése, beállított képek esetleg vagy menet közben is.

Ez az 50k árkategória lenne kb.

Köszi előre is.

A 8mp-es leghosszabb záridő az kevés vagy elég?
Szeretnék azért szép éjszakai képeket is csinálni, autó fénycsíkos dolgok, meg tűzjéték stb valaki mondta azt hogy a 16 is kevés... vélemény?

Köszi

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#32674) schawo válasza Kartács (#32673) üzenetére


schawo
titán

A 8mp az pont 8 mp, az lehet elég meg kevés is.

Egyébként meg csinálsz kettőt, utána úgyis megunod. Ha pedig ilyesmivel akarsz rendszeresen foglalkozni, akkor szorozd a költségvetésed.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32675) Vincsó válasza SkyLaci (#32672) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Természet, esetleg sport (kerékpár versenyeken) fotózás. Mondjuk ennyiért máshol is jól kell teljesítsen, nem?

(#32676) Ceree válasza Ceree (#32548) üzenetére


Ceree
senior tag

Sziasztok!

Majdnem egy hete megvan a Samsung WB690, teljesen meg vagyok vele elégedve, bár még sokat nem volt lehetőségem használni. Ha valakit érdekelne, csináltam pár tesztképet. 40-ből kijöttem 2 aksival, tokkal, memóriakártyával, és egy mini állvánnyal együtt. Nekem megérte. :)

Másolat_eredetije

(#32677) SkyLaci válasza SkyLaci (#32669) üzenetére


SkyLaci
őstag

na és eszembe jutott: nagylátó, tele

[ Szerkesztve ]

(#32678) PRO-peller válasza Kartács (#32673) üzenetére


PRO-peller
senior tag

"A 8mp-es leghosszabb záridő az kevés vagy elég?
Szeretnék azért szép éjszakai képeket is csinálni, autó fénycsíkos dolgok, meg tűzjéték stb valaki mondta azt hogy a 16 is kevés... vélemény?"

Fénycsíkos autóra elég lehet. Iso 50-100-on még megnézhető az eredmény. De már pontot nem kapsz a minőségre az értékelő oldalakon. :N

EZ játszani. Az általános képminőség viszont gyenge szvsz.

(#32679) Kartács válasza PRO-peller (#32678) üzenetére


Kartács
aktív tag

Köszi szépen!

És esetleg valami javaslat 40-50k kategóriában ami jobb?

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#32680) PRO-peller válasza Kartács (#32679) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Pana Tz8. Canon sx220. Canon sx130. Ne gondolkodj ilyen bridge "álkamerákban". Egy utazózóm ugyanazt tudja szolgáltatásban és képminőségben, de a kompakt méret ezerszer használhatóbbá teszi.

[ Szerkesztve ]

(#32681) SkyLaci válasza Kartács (#32673) üzenetére


SkyLaci
őstag

semmiképpen nem ajánlom az olcsó Fuji bridge gépeket.
A képminőségük nagyon gyenge, nagyok és nehezek. Én a Canon SX130-at ajánlom, kisebb (fele akkora mint a fuji, de még ezt sem lehet zsebre vágni), a képminőség jobb, és a beállítások terén is sokkal több lehetőséget kínál. Év végén én is ezt választottam, szóba jöttek a Fuji-k is , de a tesztképek alapján egyértelmű volt a választás.

(#32682) szg88 válasza kbencee (#32656) üzenetére


szg88
őstag

Kinek mi a nagy :DDD
Nna találtam neked egy ilyet, nem a legtökéletesebb, mert nem benti térben van, de jobb, mint a semmi. (sokáig kerestem :U )
A képeiket összehasonlítottad már az imaging resource-on????

(#32683) robi-k válasza SkyLaci (#32681) üzenetére


robi-k
őstag

És mi a véleményed a Fuji Finepix sorozatáról, pl. a Fujifilm Finepix F600EXR, pl. összehasonlítva egy Canon SX230/240 HS kamerával?

[ Szerkesztve ]

(#32684) szg88 válasza SkyLaci (#32677) üzenetére


szg88
őstag

Saját magadat lőtted, jól nézel ki :C :DDD :DDD

(#32676) Ceree: Sztem a legfontosabb egy gépnél, hogy meg legyél vele elégedve. Ha így érzed akkor jól választottál :K

[ Szerkesztve ]

(#32685) SkyLaci válasza robi-k (#32683) üzenetére


SkyLaci
őstag

Az hogy ennyi pénzért már E-PL1et elehet venni, ami nyilván agyonveri képminőségben, de ha mindenképpen utazózoom kell akkor a Canon sx230 egy jól bevált készülék, ami biztosan jó, és olcsóbb is. A 16 megapixel ilyen kis érzékelőn túl sok szokott lenni, valószínűleg itt sincs máshogy.
itt sem dicsérik

szg88. nem magamról lőttem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32686) szg88 válasza robi-k (#32683) üzenetére


szg88
őstag

A 230/240 teljesen "más" világ (a 220/230 ami szinte egyforma)
Az oldalon amit Skylaci linkelt, meg tudod nézni a képminőségét (sample images)

[ Szerkesztve ]

(#32687) szg88 válasza Vincsó (#32675) üzenetére


szg88
őstag

(#32688) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a gépről?

KODAK EASYSHARE Camera / C1450

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#32689) schawo válasza Moonwolf (#32688) üzenetére


schawo
titán

15ezer forintért? Vidd el, nagyon más úgyse lesz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32690) Moonwolf válasza schawo (#32689) üzenetére


Moonwolf
senior tag

:D

és milyen újratölthető elemet ajánlotok mellé ?:)

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#32691) SkyLaci válasza Moonwolf (#32690) üzenetére


SkyLaci
őstag

Lidl-ben pont most lehet venni Tronic tölthető elemet, és töltöt, azokat vedd meg, olcsó és árához képest kifejezetten jó.

(#32692) kiskornel


kiskornel
addikt

Üdv Mindenkinek!
A cégnél, ahol dolgozom, kaptam egy 50k-s keretet, hogy rendeljek fényképezőgépet. Mivel számla kell, csak kompakt jöhet szóba.
Tudnátok ajánlani olyan kompaktot, ami nagyon jó makroban, és VAN SZŰRŐMENETE. Néha szembe szoktam fordítani vele egy régi M42-es manuális obit, hogy meglegyen a nagyítás.

Eddig a saját kis Fuji kompaktomat használtam (S5800), ami tökéletesen megfelel erre a célra, ráadásul IF-es, és van szűrőmenete. De az új biztonsági előírások szerint csak céges tulajdon használható cégen belül. Úgy látom a Fuji újabb modelljei már nem menetesek.

Tudnátok ajánlani max 50k bruttoig a fentieknek megfelelő bármely márkát, ami még kapható?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#32693) SkyLaci válasza kiskornel (#32692) üzenetére


SkyLaci
őstag

szerintem nincsenek most ilyen kompakt gépek, valamilyen adapter kell mindegyikhez.
1 cm-es macro nem elég? Mert akkor a canon sx130 jó választás lehet. Esetleg még a fuji bridgeek jöhetnek szóba (s3200 és hasonlók) de ezek asszem nem tudnak olyan közelre fókuszálni (ebben nem vagyok biztos, most telefonról irok, nehéz lenne utánanéznem), és a képminöség is elmarad a canonétól, valamint nagyok, nem igazán ajánlott gépek, de lehet hogy neked pont ez lenne a legmegfelelöbb.

(#32694) van


van
csendes tag

ma leadtam a rendelést egy kis Canon Ixus 115 gépre.
még egy kis segítséget szeretnék kérni. ezeket a kártyákat ajánlják hozzá: SD, SDHC, SDXC, MMC, MMCplus, HCMMCplus
melyik tipusút lenne érdemes hozzá venni és milyen méretűt?

(#32695) szg88 válasza van (#32694) üzenetére


szg88
őstag

(#32696) van válasza szg88 (#32695) üzenetére


van
csendes tag

SDHC 8GB CLASS 6.
köszi

(#32697) szg88 válasza van (#32696) üzenetére


szg88
őstag

Memóriában nagyobbat is vehetsz persze, ha sokat akarsz videózni.

(#32692) kiskornel: Tudtommal 50 alatt nincs menetes masina.

[ Szerkesztve ]

(#32698) kiskornel válasza szg88 (#32697) üzenetére


kiskornel
addikt

Köszönöm az eddigi válaszokat. Mint megtudtam, tubust lehet külön költségre rendelnem... eddig a nyerő a Fuji s2950.

#32697) szg88 "Tudtommal 50 alatt nincs menetes masina." - én is ettől tartok. A régi Fujifilm s5800-amat, ami szűrőmenetes 35k alatt vettem. És még volt ennél alacsonyabb ára is. De sajnos igazad lesz, mert én se láttam. :O

Marad a tubusos megoldás... Ha még van 5letetek, várom.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#32699) SkyLaci válasza kiskornel (#32698) üzenetére


SkyLaci
őstag

ha találsz canon sx130hoz tubust akkor azzal jobban jársz szerintem.

(#32700) Moonwolf válasza schawo (#32689) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Még annyi kérdésem lenne hogy a géphez melyik memóriakártyát lenne érdemes használni, az SD vagy SDHC-t?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.