Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31651) szg88 válasza SkyLaci (#31649) üzenetére


szg88
őstag

De előfordulhat, hogy 10-20 év múlva nem lesz obi utánpótlás :DDD

(#31652) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Annyi kérdésem lenne hogy milyen obit érdemes venni hozzá? Használtan néznék hozzá majd valamit :K

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#31653) szg88 válasza Daniel Alves (#31652) üzenetére


szg88
őstag

Mihez?

(#31654) ggf8600gts válasza szg88 (#31650) üzenetére


ggf8600gts
tag

:DDD :DDD :DDD :DDD :C

(#31655) SkyLaci válasza Daniel Alves (#31652) üzenetére


SkyLaci
őstag

most miről van szó? olympus vagy sony? no meg milyen obit szeretnél? egyébként erre a kérdésre a cserélhető obis gépek, a obis, a nex, vagy m4/3 topikokban kaphatsz választ.

[ Szerkesztve ]

(#31656) WinuX


WinuX
csendes tag

Sziasztok, egy amatőr felhasználásra (családi események, utazások, ilyesmi) szánt gépet szeretnék venni, első nekifutásra a Nikon S3100 nem tűnik rossznak. A kérdésem az, hogy van-e hasonló árban jobb választás, illetve, hogy van-e ennél olcsóbban olyan gép, amit ilyen célokra még érdemes megvenni.

(#31657) ggf8600gts válasza BiriBum (#31643) üzenetére


ggf8600gts
tag

Mire alapozod, hogy szar a képminőség? Engem sokáig a te visszajelzéseid tartottak vissza, aztán kaptam tesztképeket kinagyítva is. Semmivel sem rosszabb a képminőség a 2011-es kiadású más gyártó gépeinél.

Tudom SX230/220, de ne keltsük azt az érzetet a bizonytalanokban hogy a gép csak a videós képességeiért kapta az EISA díjat. Tudom az SX230HS TIPA-t kapott, de most a HX9V-ről van szó.

(#31658) szg88 válasza WinuX (#31656) üzenetére


szg88
őstag

Nem vagyok biztos benne, hogy az a "legjobb" választás, akkor már inkább az 5100-as, vagy itt van még pár gép: canon a3200, valaki azt írta, hogy nem szép képeket csinál, de nem tett fel "képi bizonyítékot" :DDD fuji t200, s5100, a3100, ixus115.

(#31657) ggf8600gts: sztem sem rossz annyira, bár nekem a 7-é jobban tetszett.

(#31659) WinuX válasza szg88 (#31658) üzenetére


WinuX
csendes tag

Köszönöm a tippeket, viszont ezek vagy egy tizessel drágábbnak néznek ki, ~35 környékén, ~27 helyett. Inkább lefelé haladnék az árral, ha van még bármi értelme annyiért venni gépet.

(#31660) domesz


domesz
aktív tag

Van egy Pana Fz38-am eladó 45-ért, mielőtt föltenném gondoltam megemlítem. Full tartozékos

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#31661) kutymorg


kutymorg
tag

Sziasztok!

Adott egy Nikon Coolpix 4500 céges gép. SMD alkatrészek, PCB hibák fotozására használjuk makró módban vagy egy közdarabbal mikroszkópra helyezve. A gép lassan 10 éves, nyugdíjba szeretnénk küldeni.

Milyen gépet tudtok ajánlani értékhatár nélkül (de ha mégis szükséges, akkor: ~100e Ft)?
Fontos, hogy zsebre (köpeny) lehessen rakni és közelről penge makró képeket lehessen vele lőni.

Köszi!

(#31662) szg88 válasza WinuX (#31659) üzenetére


szg88
őstag

Esetleg ezeket is megnézheted, de túl nagy dolgokra ne számíts: canon a800, a495, a2200, fuji j250, ax200, jx200

(#31663) szg88 válasza kutymorg (#31661) üzenetére


szg88
őstag

Nekem nagyon tetszett a nikon s8100/s9100-nak a makrója, viszont csak akkor jó ha sok fény van. A canon sx220/230 makrója is tetszik, ennél tudsz manuális fókuszt is állítani (ha kell ezekről tudok néhányat linkelni). És méretre sem túl nagyok, meg nem kerülnek annyiba. (amit megspórolsz elutalhatod nekem :DD :C )
Esetleg nézd meg ezt az oldalt, itt mintaképeket tudsz nézni, könnyebb választani. Rengeteg alkalmas gép van még. Érdemes kb. 12Mpx alatt maradni.

(#31660) domesz: tedd fel és linkeld, sztem úgy jobb. Hátha vki inkább azt veszi, mint egy gyengét, de újat.

[ Szerkesztve ]

(#31664) SkyLaci válasza kutymorg (#31661) üzenetére


SkyLaci
őstag

jó lenne tudni hogy milyen közelinek kell lennie a fókusz távolságnak (minden gépnél van egy minimális fókuszálási távolság), valamint kell-e vakú a képekhez (mert ha kell akkor arra is figyelni kell hogy az objektív ne árnyékoljon)

(#31665) BiriBum válasza ggf8600gts (#31657) üzenetére


BiriBum
őstag

Ha tetszik, ne tartson vissza, hogy mit mondok, nem nekem veszed. ;)

(#31666) csige791


csige791
tag

Sziasztok,

Egy ilyen vásárlásán töröm a fejem:

[link]

Leginkább ilyen "hozzánemértő" fotózáshoz akarom használni, azaz valamiféle "auto" módban.

Más:
Melyik a jobb, az akkus vagy az elemes?

(#31667) SkyLaci válasza csige791 (#31666) üzenetére


SkyLaci
őstag

Canon SX130at is ajánlom figyelmedbe, körülbelül ugyanaz a képminőség (tesztképeket nézegetve hol egyik-hol másik jobb egy hajszállal), olcsóbb, kisebb, viszont kevesebb a zoom (ami szerintem nem nagy különbség, még ha látszólag 21 x kontra 12x soknak is tűnik)

(#31668) szg88 válasza csige791 (#31666) üzenetére


szg88
őstag

Azt az L120-ast jóformán csak auto módban tudod használni, manuál nem nagyon van rajta. Mennyi pénzt szánsz rá? Akku-elembe sztem kb. mindegy, egy pár jobb töltős cerka elem annyiba van, mint egy ugy. akksi (két db elem/canon akksi-ra számolva)

[ Szerkesztve ]

(#31669) hoolla


hoolla
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék vásárolni egy gépet de egyáltalán nem vagyok tisztában a típusokkal, árakkal, egy dolog fix az pedig az objektív. Nem akarok cserélhetö objektíveset venni. Mi a legjobb gép ami eszetekbe jut úgy hogy tegyük fel az ár nem számít? Ami még talán fontos, hogy kicsit hideg imádó vagyok és tervezek egy-egy kirándulást -35,-40 fokos hidegekbe. Tehát ha strapabíró akkor az nem árt. Ha mondtok néhány típust azt megköszönném,a teszteket meg majd elolvasgatom róluk!

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#31670) szg88 válasza hoolla (#31669) üzenetére


szg88
őstag

Láttam most egy leica-t 6M körül, de nem tudom bírja e a hideget :DDD
Viccet félretéve, nem tudom melyik gép bír olyan hideget, bár lehet, hogy csak belassulnak. (telóm nem nagyon csípi a -5-t se) Nézd meg ezeket a teszteket: [link]

[ Szerkesztve ]

(#31671) SkyLaci válasza hoolla (#31669) üzenetére


SkyLaci
őstag

a fujinak van ilyen túlélő gépe, de gyanítom hogy a képminősége pocsék.

(#31672) SkyLaci válasza SkyLaci (#31671) üzenetére


SkyLaci
őstag

utána nézve a többi gyártónak is vannak ilyen készülékei de úgy látom mindegyik csak -10 fokig fagyálló hivatalosan

(#31673) hoolla válasza szg88 (#31670) üzenetére


hoolla
aktív tag

Köszönöm az oldalt hasznos lesz bár most csak átfutottam rajta, de az már most realizálódott bennem, hogy tükörreflexes gépet kell vennem ha jobbat szeretnék. Viszont nem tudom, hogy milyen objektívet kéne hozzá vennem. Az összeg amit rászánnék az max 300.000 forint objektívvel. A hideg így hogy egy gép sincs erre felkészítve ( miért is lenne) így nem mérvadó. Majd veszek valami helyi orosz füthetö csodát.
A -10 az édes kevés de azért köszönöm neked is! Várnék még néhány különösen ajánlott típust az új infók fényében, ha nem gond. Sajna full analfabéta vagyok ezen a téren.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#31674) scarabaeus válasza hoolla (#31673) üzenetére


scarabaeus
őstag

Szerintem nézz utána ezek specifikációinak, én nem néztem utána. Egy Olympus, egy Nikon, egy Canon, utóbbinál állványlábat rágó fóka.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#31675) csige791 válasza szg88 (#31668) üzenetére


csige791
tag

Hát kb 150font-ig elmegyek. (angliában vagyok)

Leginkább természetben fotóznék, de nem nagyon értek a fotózáshoz, ez azt jelenti, hogy az ilyen dslr már nekem túl jó, azt se tudnám mit csináljak vele, hogy fényképezzen. :D

Ez a Canon SX130 is tetszik, most hogy mondtátok és olcsóbb is.

Szeretnék próbálkozni majd ilyen macro képekkel is.

A Nikon L120 eredtei ára 259 font, de most féláron adják 129-ért.
A Canon SX130 eredeti ára 129, de most 99ért adják.

Nem lehet, hogy -az árból kiindulva- sokkal jobb a Nikon?

(#31676) SkyLaci válasza csige791 (#31675) üzenetére


SkyLaci
őstag

Szerintem nem jobb a Nikon (de lehet hogy tévedek, várd meg mások véleményét is)
Ha jól látom a Nikon L120-on nincs manuális mód, a Canon SX130 előnye az is hogy kompakthoz képest elég széles skálán mozog a manuális beállítások lehetősége (igény szerint CHDK-val pedig még inkább)
, bár azt mondtad hogy automata módban használnád, de ha egyszer ráérzel a fotózás ízére hamar rájössz, hogy az auto mód nem mindig azt csinálja amit te szeretnél, és nem árt ha te mondhatod meg a gépnek hogy mit hogyan szeretnél.
Jó pár cikket találsz arról hogy a különböző záridő-blende-érzékenység értékek milyen hatással vannak a fényképre, gyorsan bele lehet jönni.

Ha belefér a keretbe akkor még ajánlom a Canon PowerShot SX220-at, ez nagy sláger itt, minden téren jobb az előző két versenyzőnél, kivéve a makrót ugyanis azokkal 1 cm közelségből lehet lőni, ezzel pedig csak 5 cm-ről

[ Szerkesztve ]

(#31677) csige791 válasza SkyLaci (#31676) üzenetére


csige791
tag

Tehát a Canon-nál tudom állítani ezeket a dolgokat, és van autó mód is, miközben a a Nikonnál csak auto mód van szinte?

(#31678) szg88 válasza scarabaeus (#31674) üzenetére


szg88
őstag

Fóka ami mindíg pufóka. :C

[ Szerkesztve ]

(#31679) szg88 válasza csige791 (#31677) üzenetére


szg88
őstag

Jobb az sx130-as, mint a L120. A Nikonnak sincs rossz képe, de igazán csak addig működik jól amíg sok fény van. Ha kezd kicsit sötétedni akkor már nehezebben fókuszál.
Az sx 220 is jó, de ha nem akarsz annyival többet rászánni, akkor a 130-as is bőven elég. Nekem egyetlen negatívum az sx130-asnál a kijelzője minősége. Az L120-nak sokkal szebb, meg az sx220-nk is jobb egy fokkal. De ezt nyilván meg lehet szokni.

(#31680) Bandi18


Bandi18
tag

Sziasztok

20.000 FT körül milyen fényképezőgépet ajánlotok ? Nem kell semmi extra funkció bele, csak ha elmegyek valamerre akkor tudjak lőni pár képet. Ha azt mondjátok hogy nincs normális ennyiért akkor gyűjtök még.

Köszi

(#31681) SkyLaci válasza Bandi18 (#31680) üzenetére


SkyLaci
őstag

heló

Hát azt kell mondanunk hogy "nincs normális ennyiért".
De ha nincsenek nagy igények, akkor végül is akármelyik gép megteszi.

Olcsó digitális fényképezőgépek

(#31682) Athanáz9 válasza Bandi18 (#31680) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Ennél kicsit több,(30ezer) de ha ultrazoom utazó kellene, Oly VR 310.
Ha nem kell ultrazoom, 20ezer körül létezik több is tűrhető, nyilván felsorolják itt az értők..

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#31683) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Az előttem szóló nagyon hasznos linket adott.

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#31684) szg88 válasza Bandi18 (#31680) üzenetére


szg88
őstag

Alap gépeket kaphatsz 20 körül: [link], [link], [link]

(#31685) Bandi18


Bandi18
tag

Köszöntem a segítséget

(#31686) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

NA srácok köszönöm a segítséget...végülis nem NEX3 hanem Olympus E-PM1 – a legkisebb királyfi ez a gép lett a kiválasztott. Akciósan 119.000ft-ért jutottam hozzá. :B

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#31687) szg88 válasza Daniel Alves (#31686) üzenetére


szg88
őstag

sok sikert hozzá :)

(#31688) Kobe


Kobe
veterán

üdv

40-50 körül van olyan kompakt / bridge gép, amivel alapjáraton (tehát sok sok állítgatás nélkül) lehet szép képeket készíteni ? semmi extra és teljesíthetetlen elvárás, HD videófelvétel és szép képek, főleg városnézés és kisebb kirándulások, családi események során lenne szükség a gépre. Régen volt egy Fuji S6500-asom, azt szerettem, de nagyon utáltam hurcibálni mert nagy és nehéz volt, a tükörreflexes meg nem igazán érdekel, mert annyit úgyse költök rá.

tükörreflexesben egy pentax k200ra elcsábulnék, de sajna már nem forgalmazzák

[ Szerkesztve ]

(#31689) BiriBum válasza Kobe (#31688) üzenetére


BiriBum
őstag

tükörreflexesben egy pentax k200ra elcsábulnék, de sajna már nem forgalmazzák

Használtban még elcsípheted.

(#31690) Kobe válasza BiriBum (#31689) üzenetére


Kobe
veterán

nem nagyon van sajna, vagy ha igen, olyan áron amit kicsit soknak tartok érte (néhol drágább mint anno ujonnan volt)

(#31691) SkyLaci válasza Kobe (#31688) üzenetére


SkyLaci
őstag

Canon SX130-at ajánlom figyelmedbe

(#31692) szg88 válasza Kobe (#31688) üzenetére


szg88
őstag

Nézd meg ezeket is: ixus 220, wx5, ixus117, nagya szerint jó :D

(#31693) Nagya21 válasza Kobe (#31690) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Télleg jó az sz-20, de csak akkor ha a firmware frissítve van rajta.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#31694) Kobe válasza Nagya21 (#31693) üzenetére


Kobe
veterán

sz30at nem ismered ? azt már nézegettem egyszer, elég jó minőségnek tűnt maga a ház, próbálgatni annyira nem tudtam

(#31695) Gyufaaa válasza Kobe (#31694) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Hmm. Szemrevaló gép tényleg. Jófajta gépnek számít? :U

(#31696) szg88 válasza Kobe (#31690) üzenetére


szg88
őstag

Nem követtem, az Olympus árait. De most, hogy az idén megjelent gépeket is lehet kapni lehet, hogy lenyomták (lenyomják) a régebbiek árát.

(#31697) szg88 válasza Kobe (#31690) üzenetére


szg88
őstag

Már megint dupláz.

[ Szerkesztve ]

(#31698) kbencee


kbencee
aktív tag

Sziasztok!

Hamarosan szeretnék gépet venni, de nagyon nem vagyok jártas a témában, és eléggé összezavarodtam. Igazából csak hobbi szinten jövök-megyek fotózgatok gépre vágyom, nincs szükségem profi gépre. Árban max 100-ig mennék. A Canon 220/230-at néztem ki, viszont nagyon sok helyen olvastam, hogy csak 28mm-es az optikája, és ez mennyire nem jó. Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy egy átlag felhasználónak (nekem:)) mennyi hátrányom származhat belőle, hogy nem 24mm-es?
Igazából a következő paraméterek fontosak nekem:
- jó képminőség (igazából csak ez érdekel, és nem a funkciók, hanem ez alapján döntenék)
- megfelelő stabilizátor, mert néha beremeg a kezem
- kis méret, a bridge-t már nagynak érzem.

Esetleg a 230 helyett tudnátok olyan kisméretű gépet ajánlani, melynek általános felhasználásban jó a képminősége?

köszi!

(#31699) SkyLaci válasza kbencee (#31698) üzenetére


SkyLaci
őstag

az sx220/230 szerintem teljesen jó választás számodra.

ennyi a különbség a 28mm és 24mm között, általános felhasználásra a 28mm is tökéletes, ha igazán nagy látószöge vágysz akkor meg a 24 sem elégít ki

(#31700) szg88 válasza kbencee (#31698) üzenetére


szg88
őstag

Ilyenkor elég sok új gép jön ki, ha akarsz várni még nagyobb lesz a kínálat. Amúgy nagyon jó az sx220/230. Ezt is sokan dicsérik (néhányan meg nem :D )(nagyobb látószögű). olcsóbb verzió. Vagy nézz szét itt, sok teszt van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.