Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31251) gaborbol válasza gaborbol (#31248) üzenetére


gaborbol
őstag

Marmint meg is rendeltem, holnap hozzak is :)

Hat az sx20 nem egy akkora valami, agyba fobe dicsertek de ax elodje a regi oly sp 550uz sokkal sokkal szebb kepeket csinalt :(

Az sx20 meg oda lesz ajandekozva valakinek aztan a csaladba aztan ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#31252) Des1gnR válasza SkyLaci (#31250) üzenetére


Des1gnR
őstag

nem, én egyenlőre még játszogatok vele :DDD már van hozzá állvány is :C

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#31253) fireman


fireman
tag

Sziasztok!

Kicsit off, de talán nem nagyon:)
Sony HX100V fényképezőhöz szerintetek jó választás az alábbi kártya:
- Kingston SDHC 16GB Class 10 Ultimate X 100X

[link]

[ Szerkesztve ]

(#31254) spyduck válasza Athanáz9 (#31241) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szóval!

Egy laptopokkal foglalkozó weboldalon lesznek notebbok tesztek és azokhoz igényes fotókat szeretnék csinálni. A legolcsóbb erre alkalmas fényképezőgépra és megvilágításra van szükségem. Totál láma vagyok a fotózáshoz, ezért kérném, h segítsetek.

Valami hasonlóra gondoltam: [link]

(#31255) SkyLaci válasza fireman (#31253) üzenetére


SkyLaci
őstag

jó bizony

esetleg vehetsz durván egy ezressel drágábban 16GBos Samsung class10 microSD-t is, ha úgy érzed hogy neked az előnyösebb (mondjuk mert beletudod tenni telefonba, azonnal feltöltheted netre, vagy ha betelik akkor akár a telefonod memóriakártyáját is beteheted a fényképezőgépbe szükség esetén)

(#31256) szg88 válasza Blabcsi (#31247) üzenetére


szg88
őstag

Olyan kicsi az a kép, hogy alig látom. Én tízezerért nem nagyon tudok semmit ajánlani, ami jobb lehet.

(#31257) SkyLaci válasza spyduck (#31254) üzenetére


SkyLaci
őstag

nincs konkrét ötletem, csak próbálok néhány szempontot felsorolni, hogy szűküljön a lista:

gondolom nincs szükség nagy felbontású képekre, mondjuk 2 Mp is elég (ez nem azt jelenti hogy 2 megapixeles gép kell, hanem hogy a nagy képeket kicsinyitve, talán a gyengébb minőségű képekkel sem lesz gond az élességgel)

fontos hogy ne legyen kromatikus aberráció

nagy látószög nem kell

sok zoom sem kell

....

....

viszont polárszűrő lehet hogy kéne (de azt csak komolyabb gépekre tudsz tenni...általában), hogy ne tükröződjön a notik felülete

[ Szerkesztve ]

(#31258) SkyLaci válasza Blabcsi (#31247) üzenetére


SkyLaci
őstag

mondjuk mert nem a halra fókuszálsz, vagy nem elég rövid a záridő és elúszik a hal

(#31259) ooloo


ooloo
őstag

Üdv.

A lányomnak van egy fényképezőgépe , ami mostanában nem hajlandó együttműködni a KINGSTON 4GB memóriakártyával . Folyamatosan a C H A hibaüzenetet jelenik meg a kijelzőn . A szervizben azt mondták , hogy a KINGSTON márkát a fényképezőgép NIKON D 70 s nem támogatja . Szeretném a hozzáértők véleményét és tanácsát kérni , hogy milyen márkájú memóriakártyát vegyek ? Első szempont a megbízhatóság és a gyorsaság . (!)

A válaszokat előre is köszönöm !

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#31260) spyduck válasza SkyLaci (#31257) üzenetére


spyduck
nagyúr

Igen jól látod, nem értek hozzá de sztem olyan gép kell aminek nagy a fényátersztő képessége....

(#31261) SkyLaci válasza ooloo (#31259) üzenetére


SkyLaci
őstag

nem hiszem hogy a márkával lenne probléma, ha típus rendben van.

a kártyát próbáltátok már formázni?

[ Szerkesztve ]

(#31262) A Zéé válasza spyduck (#31254) üzenetére


A Zéé
addikt

Olcsó stúdió cuccok miatt érdemes ebayen, vagy itt nézegetni:[link], esetleg segítséget kérni az összeállításban. Ez olyan 30-35k környéke fényforrásonként kb.
Gépet nem tudok ajánlani, kompaktokhoz nem értek. De talán Canon SX130 IS környéke már valahogy jó lehet erre, mert folyamatos fény mellett nem kell magas ISO. De egy Oly E-PL1 (80k) már igazán jó lenne.

Just a simple Lineman...

(#31263) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Egy nagyon alap kompaktom van, és szeretnék egy szinttel továbblépni. Ez a kompakt egy HP Mz67. Szóval tényleg nagyon egyszerű masina. Mások véleménye szerint jó képeket készítek, így szeretném fejleszteni a fotós tehetségemet. Tehát komolyabb eszköz kellene a gyakorláshoz és a fejlődéshez.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#31264) A Zéé válasza SkyLaci (#31261) üzenetére


A Zéé
addikt

Nikon és Kingston tényleg össze tud veszni. (ezt én is csak azután tudtam meg, hogy megvettem az enyémhez, bár nekem nincs gondom szerencsére :) )
Sandiskeket szokták ajánlani.

Just a simple Lineman...

(#31265) benvolio válasza Blabcsi (#31247) üzenetére


benvolio
őstag

Nem sok minden látni így a képből, de nekem elég sok idő volt mire sikerült egy ilyen képet lőni. /exif a képben/ Beállítás és türelem kérdése az egész. :)

(#31266) ooloo válasza A Zéé (#31264) üzenetére


ooloo
őstag

Köszönöm mind a kettőtöknek a választ .

A hivatalos Nikon szervizesek mondták a két márka összeférhetetlenségét .

Nem igazán értek a memóriákhoz ( se ) , főleg ami a fényképezőgépekbe kell .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#31267) ooloo válasza A Zéé (#31264) üzenetére


ooloo
őstag

Szerinted ez a kártya jó vétel ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#31268) A Zéé válasza ooloo (#31267) üzenetére


A Zéé
addikt

Ez biztos nem okoz csalódást, de szerintem elég egy Ultra is.

Just a simple Lineman...

(#31269) SkyLaci válasza ooloo (#31267) üzenetére


SkyLaci
őstag

szerintem nem jó!!

SD kártyával nem kompatibilis a leírás szerint

"CompactFlash Type I, CompactFlash Type II, Microdrive"

[ Szerkesztve ]

(#31270) A Zéé válasza SkyLaci (#31269) üzenetére


A Zéé
addikt

Hopp ezt nagyon benéztem, hogy a D70s nem támogat SD kártyát. :S
Shame on me! Bár azt hittem, hogy legalább a kártyatípust tudjátok, hogy milyen van a gépben :)
Akkor tényleg NEM JÓ!!

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#31271) ooloo válasza A Zéé (#31270) üzenetére


ooloo
őstag

Elnézést ... Figyelmetlen voltam . Kinéztem egy másik kártyát . Remélem ez már kompatibilis . :-)

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#31272) szg88 válasza Algieba (#31263) üzenetére


szg88
őstag

Valószínűleg igen.

(#31273) SkyLaci válasza ooloo (#31271) üzenetére


SkyLaci
őstag

lehet (nem volt szerencsém még ilyen kártyákhoz, ezért nem tudom biztosan állítani)

nem lehetne inkább valami SD -> CF adapterrel megoldani?
tárhely/ár arányban szerintem jobban kijönne, és bármelyik mezei SD kártya jó lenne...ha van ilyen adapter

[ Szerkesztve ]

(#31274) ooloo válasza SkyLaci (#31273) üzenetére


ooloo
őstag

Igazából nem sok rálátásom van a dolgokra ... én külföldön , a család Magyarországon . Nézegettem az árakat , nem olyan vészes a belinkelt kártya ellenértéke .
Ismételten köszönöm , hogy foglalkoztál a kérdésemmel !

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#31275) Blabcsi válasza benvolio (#31265) üzenetére


Blabcsi
senior tag

A türelem, az nem gond, de milyen beállításokat kell eszközölnöm? ( Finepix 2600z )
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#31276) benvolio válasza Blabcsi (#31275) üzenetére


benvolio
őstag

Hát automata géppel korlátozva vagy nagyon, olyan gépet keres ami "PASM" programokat is tud. Én próbálom a legrosszabb körülmények között is a legalacsonyabb ISO-t használni a zajosság elkerülése/csökkentése miatt és ahhoz igazodva megtalálni a megfelelő záridőt és blende értéket. Ebben segítenek a fenti manuál módok. Persze még a fehéregyensúly és a fókuszmód megválasztása is lényeges, még a vaku fényerején is állítottam. Az akvárium előtt vagy két órát ültem mire egy elfogadható képet sikerült lőni, elég nehéz ilyen izgő-mozgó témát fotózni úgy, hogy jó is legyen. Próbálgatni kell a távolságot, szöget, fényviszonyokat stb., mert itt elég sokat számít. A gugli segít pár okosság megtalálására. Ez itt elég off téma.

(#31277) Blabcsi válasza benvolio (#31276) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Köszi a segítséget.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#31278) Boxer001


Boxer001
veterán

Sziasztok!
50-60 ezres kategóriában szeretném kikérni a véleményeteket, hogy milyen gépek jöhetnek számításba.
Előre is köszi!

(#31279) BiriBum válasza Boxer001 (#31278) üzenetére


BiriBum
őstag

Canon SX220/230HS
Nikon S9100

(#31280) Boxer001 válasza BiriBum (#31279) üzenetére


Boxer001
veterán

Köszi!
Akkor most kérdezek konkrétabbat: Fuji FinePix S3200-tól vélemények esetleg?

(#31281) BiriBum válasza Boxer001 (#31280) üzenetére


BiriBum
őstag

Miért nem egyből direktben kérdezel, ha már kinéztél valamit?

Ha bridge gép kell, esetleg jó lehet, bár CCD szenzora van, tehát feltehetően zajosabbak a képek, mint a BSI CMOS esetében. Emellett a sok zoom biztosan rejt magában optikai hibákat. Nem éppen egy zsebgép.

(#31282) SkyLaci válasza Boxer001 (#31280) üzenetére


SkyLaci
őstag

semmiképen sem

ezek az olcsó Fuji bridgeek nagyon vonzónak tűnnek a specifikációjuk és a kinézetük miatt, de a kép minőségük kiábrándító. Nekem is nagyon tetszettek a fuji gépek amikor év végén fényképezőgépet kerestem, de jó néhány tesztkép végig nézése után egyértelművé vált hogy nem jó választás.

inkább tegyél rá még egy 10est és vegyél Canon SX230 HS-t, bármily hihetetlen de jobb képeket készít a picike canon kompakt, és ráadásul 4x-5x olyan kicsi, a zsebedben is elfér, míg az s3200-hoz külön táska kell.

[ Szerkesztve ]

(#31283) SkyLaci válasza SkyLaci (#31282) üzenetére


SkyLaci
őstag

persze én most a saját szempontjaim szerint értékeltem, ha elmondod hogy számodra mi fontos (és mi nem) akkor akár változhat a vélemény.

jó lehet az s3200 ha pl.:
fontos hogy
- azt higgyék a laikusok hogy valami komoly gép van a kezedben
- legyen elektronikus kereső
- mindenképpen legyen 24xes zoom
- 24mm-es nagylátószög
- AA aksis legyen
....

nem fontos hogy
- bármikor nálad lehessen
- jó képeket csináljon
- fullHD videót készítsen
- manulás beállítások széles léehetősége
- optikai stabilizátor
- jó felbontású kijelző
...

[ Szerkesztve ]

(#31284) Boxer001 válasza BiriBum (#31281) üzenetére


Boxer001
veterán

Nem néztem ki, csak még a kérdésem előtt el kezdtem nézelődni, aztán gondoltam rákérdezek erre. :) Van egy nagyon régi Sony gépem és szeretnék egy újat, ideje váltani.
SkyLaci
A két opció közül a második lenne nekem ideális. :K
Jó is, hogy kérdezősködöm itt, kezdő vagyok a témában, nem szülöm a pénzt, így mindenképp a lehető legjobbat szeretném a pénzemért.
Ha végre összejönnek a számításaim, akkor talán idén nyáron már motoros túrákra is el tudok jutni, és ezért is szeretnék egy jó kis gépet, nehogy már ne tudjak kattintani párat, esetleg videózni. :) Telefonnal meg enyhén szólva nem ugyanaz...

[ Szerkesztve ]

(#31285) BiriBum válasza Boxer001 (#31284) üzenetére


BiriBum
őstag

Akkor az SX220/230 a megfelelő választás.

(#31286) Boxer001 válasza BiriBum (#31285) üzenetére


Boxer001
veterán

Pofás kis szerkezet. :R
A 230-nál van olyan tényleg lényegi különbség, ami miatt megéri a 220-al szemben?

(#31287) BiriBum válasza Boxer001 (#31286) üzenetére


BiriBum
őstag

Csak a GPS, semmi más.

(#31288) Boxer001 válasza BiriBum (#31287) üzenetére


Boxer001
veterán

Hmm, akkor szerintem jó lenne a 220-is, az a funkció nem tűnik olyan lényegesnek. :N

(#31289) junior11 válasza BiriBum (#31287) üzenetére


junior11
veterán

S mi a véleményetek képminőség tekintetében az IXUS 220HS vs. Powershot 220HS kapcsolatban? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#31290) taky023


taky023
tag

Sziasztok!

Szerény személyem is mostanában gondolkodik digifényképező vásárlásán.

Jelenleg egy Fujifilm Ax200-as gépem van, és egy Canon SX220 HS vásárlását fontolgatom (a GPS számomra nem ér meg plusz 10k Ft-ot, ugye az SX230 HS-szel szemben csak ez az egy különbség van).

Főleg fotózásra használnám, akár felhők fényképezésére, pl. nyáron, amikor jön a zivataros időszak, de emellett egy olyan gépet szeretnék, ami "általános" használatra is megfelel, teszem azt városi nevezetességek megörökítésére, vagy repterek mellett a gépek elcsípésére. A Fuji 2 éve van nálam, a Canont hosszabb időre tervezem. Jó döntés? :)

Olvastam viszont, hogy nem árt beszerezni pótakksikat. Ezt hol tudom a legegyszerűbben és esetleg a legolcsóbban lebonyolítani?

Korábban szemeztem az SX130 IS-szel is, illetve még most sem döntöttem el teljesen, hogy megéri-e további 20k Ft-ot áldozni az SX220-ra. :D

Véleményeteket, tippjeiteket előre is köszönöm! :) :R

(#31291) SkyLaci válasza taky023 (#31290) üzenetére


SkyLaci
őstag

szerintem a canonokkal jó felé kacsintgatsz.

hogy megéri-e a +20e-et az sx220 az sx130-al szemben, az csak az igényeiden és a pénztárcádon múlik.

ha képminőséget nézzük akkor nincs olyan vészes különbség (régebben hasonlíthattam a 2 gép tesztképeit és nem láttam sok eltérést).

az sx220 CMOS szenzoros ezért tud fullHD-t, gondolom sorozatot is gyorsabban lövi, picivel több zoom, kompaktabb méret.

az sx130 AA aksis, ez lehet jó, lehet rossz, külön kell venned aksit és töltőt hozzá, viszont könnyen kaphatsz hozzá aksit.

(#31292) szg88 válasza junior11 (#31289) üzenetére


szg88
őstag

Az sx-nek jobb a képminősége, nem ugyanaz a kategória.

(#31293) Boxer001 válasza SkyLaci (#31291) üzenetére


Boxer001
veterán

Nagyon tetszik ez az SX220, hogy ennyire kézbe való, pedig még nem is volt a kezemben. :) Szerintem valamikor április-május környékén fogok venni, ha addig nem lesz ennél jobb vétel. :)

(#31294) taky023


taky023
tag

Igazából nagyon hajlok az SX130 felé, mert nem hiszem, hogy a full HD megérne most plusz 20000 Ft-ot, emellett van már egy 8 GB-os micro SDHC kártyám és egy pár akksim is töltővel itthon.

Még egy kérdés: van rá lehetőség, hogy HDR képet készítsek az SX130-assal? Illetve miniatűr effektes videózás esetén mennyi a videófelvétel maximális hossza?

Köszönöm szépen! :) :R

[ Szerkesztve ]

(#31295) SkyLaci válasza taky023 (#31294) üzenetére


SkyLaci
őstag

igen, tudsz hdr képet készíteni utólagos számítógépes összerakással több képből, más-más expozíciós értékekkel. ebben segítségedre lehet a CHDK [video]

miniatűr effekt az a dioráma? szerintem engedi teleírni a kártyát, nekem több órát ír most :)

[ Szerkesztve ]

(#31296) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Egy kicsit off:
Adott egy Fuji A200-as kompakt, és hozzá egy 1GB-os kártya. Mivel sokszor szűkös a 4,5 percnyi 720p, így bővítésre kerülne a sor, viszont itt jön a bökkenő. Beleraktam egy 16GB-os SDHC-t(ledaráltam, és még a gépben is leformáztam), de csak 9 percet akar rá felvenni, ami az 1GB-os kártyához viszonyítva kb 2GB-nyi videó. Tehát a kérdés: hogy lehetne rábírni, hogy többet olvasson belőle? SDHC logó van a dobozon, tehát elvileg mennie kéne.
Előre is köszi. :R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#31297) scarabaeus válasza CHIPman (#31296) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az A200 egy tíz éves apparát. Szerintem valami számjegyet kihagytál.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#31298) SkyLaci válasza CHIPman (#31296) üzenetére


SkyLaci
őstag

hát az egy közel 10 éves gép, nem hiszem hogy akkor voltak már SDHC kártyák, de ha netán voltak akkor meg nem hiszem hogy 2-4 Gigabájtnál többet tudtak, én nem lepődnék meg ha kompatibilitási probléma lenne,

a 16 GB-s kártya SD vagy microSD?

[ Szerkesztve ]

(#31299) BiriBum válasza CHIPman (#31296) üzenetére


BiriBum
őstag

Vedd fel a 9 percet és nézd meg hány giga, illetve azt is, hogy enged-e még felvenni. Valószínű ennyit lehet egyhuzamban rögzíteni.

(#31300) BiriBum válasza scarabaeus (#31297) üzenetére


BiriBum
őstag

Ráadásul az csak xd-t eszik, és a 720p videó sehol sem volt akkor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.