Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32019) joysefke válasza tybsen (#32014) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Kevés a különbség az IXUS 115 és 220 között, csak a lényeget emelem ki:

- Az IXUS 220-nak még nagyobb a látószöge, mint a 115-nek (pedig az is nagylátószögű)
Tehát ha beltérben fotózol (pl születésnap) egy kicsit több fér rá a képre

-Az IXUS220-nak még egy kicsit jobb videózási képességei vannak, bár a 115-ös is ultrakompakt mezőnyben eszméletlen videókat készít:
video közben tud autofókuszálni, míg a 115-ös rááll egy fókusztávolságra és azon marad.
(FULL-HD videó esetében tuti így van, a többi felbontásnál nem tudom) Már készül a 115HS-re a hack ami ezt kijavítja, de a gyári termék sosem fogja tudni.

- Az IXUS 115 picivel szebb és részletgazdagabb képeket készít, a 220-as képeinek széle, főleg nagylátószög esetén homályosabb, torzabb. Ez a 220-as nagyobb látószöge és kicsivel nagyobb zoomja miatt van így.

Neked kell eldönteni mit akarsz, mi a fontos.

Engem személy szerint dühít, hogy a Canon direkt nem rakta be a 115HS-be a videó közbeni autófókuszt, csak azért, hogy a 220 eladhatóbb legyen. Ennek ellenére
én a 115-öt venném, akkor is ha egy árban lenne mindkét gép, mert én a kevéssel jobb képminőséget többre tartom mint a picivel nagyobb látószöget picivel nagyobb zoomot.

Hasonlítsd össze azon az oldalon amit linkeltem produkált a képminőségeket és akkor el tudod dönteni, hogy neked melyik kell.

J.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.