Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134451) balazs0102 válasza Dani82 (#134449) üzenetére


balazs0102
senior tag

S9+ , vagy iPhone.

(#134452) #81733120 válasza Ájvé (#134440) üzenetére


#81733120
törölt tag

:K
Csak inkább a Messengert (appra gondoltam) használom többször, mint a FB-t, arra értettem.

(#134453) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Eustockon kívül van még hasonló oldal ahol lehet telot nézni?

風林火山

(#134454) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok!
Ötleteket kérek tőletek telefon vásárlás előtt. Egy Xiaomi Redmi 4X 3/32 van használatban,1éves,semmi problémám vele. Lányomé lenne a 4X,és saját részre valami utód kellene.Árban 50-max 60-ig szeretnék csak elmenni. Amire használom jelenleg: kettő sim,egy hívásra,a másik netezésre,jó aksi idő a netezés,és a BT miatt,B20, mobil appok: viber,messenger FB nélkül. Játszani nem játszom,de sosem lehet tudni,a gyerekek mit nyomnának rajta. NFC nem lényeges,fényképeket azért normálisat tudjon lőni.Jack aljzat szintén fontos. 3/32 szerintem elég,nincs viszonyítási alapom,hogy egy 4/64-es mennyire pörgősebb. Samu nem kell. Elsősorban új,garis,vagy nagyon jó áron egy fiatal, használt.
Köszönöm előre is.

Üdv: Attila

(#134455) Ájvé válasza Shingen (#134453) üzenetére


Ájvé
veterán

Nézni vagy venni is?
Lehet, Wayteq, Mistore, de lehetne sorolni a nagyobb hazai üzleteket (Extremedigital, Mediamark, Aqua stb.) vagy kisebbeket (Firsphone, Turbado, Mobilcorner meg lehetne sorolni).

(#134456) Shingen válasza Ájvé (#134455) üzenetére


Shingen
addikt

Az itthoni boltok azok drágábbak....

風林火山

(#134457) Ájvé válasza Shingen (#134456) üzenetére


Ájvé
veterán

Mistore is itthoni és elég jó árban van.
Spemallt is nézheted, itthon lehet garizni és van EU priority line szállítás, sőt van már itthoni raktáruk is csak nem minden készülék elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#134458) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok!
Xiaomi Mi A2 6+128, vagy Huawei P20 Lite? Egy P9 Lite 2016-ot váltana... Nem játszok sűrűn rajta, inkább a rendszer megbízhatósága illetve a kamera a fontos.
Én személy szerint a Xiaomi felé húzok a több tárhely, RAM és az Android One miatt.

[ Szerkesztve ]

(#134459) Shingen válasza Ájvé (#134457) üzenetére


Shingen
addikt

köszi

風林火山

(#134460) Ájvé válasza 98bja (#134458) üzenetére


Ájvé
veterán

Akku időt leszámítva szerintem mindenben jobb az A2. A rendszer tiszta Android amit 2 évig frissítenek is (Android One).

(#134461) net91


net91
senior tag

Az A2-őt a Turbado 17 ezer forinttal olcsóbban adja, mint az MM.
Ez azért elég nagy különbség. Megbízható bolt a Turbado, gyári garanciát ad vagy csak boltit?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#134462) Ájvé válasza net91 (#134461) üzenetére


Ájvé
veterán

Úgy tudom van gyári/beszállítói garancia is náluk (mivel EU-s termékről van szó) de ők is biztosítanak 2 év garanciát. Vélemények meg pozitívak róluk, szóval ajánlott.

(#134463) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok!
Nekem erre valaki? [link]
A kijelző mérete kimaradt, minimum 5,vagy nagyon picivel nagyobb. 6" nem kell. Köszi!!

Üdv: Attila

(#134464) maczera válasza tillatrilla (#134463) üzenetére


maczera
aktív tag

Az 5", vagy 6" önmagában nem mérvadó, ha a telefon keskenyebb (pl. 18:9) képarányú. A telefon külső méretei (főleg a szélesség) az érdekes.

Meizu 7 Pro
Redmi 5 Plus
Mi A2 Lite
Redmi Note 5
Redmi Note 6 Pro

Memóriamérettől és beszerzési helytől függően beleférnek a keretedbe.

(#134465) Ájvé válasza tillatrilla (#134463) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi Note 5-ot ajánlom azok alapján amit leírtál. 4/64-es jobb lenne, de az már 65k, sebesség terén nem lenne különbség kivéve hogy több minden maradna a RAM-ban kevesebbszer kellene újra tölteni, de ez nem olyan lényeges, böngészés során lehet inkább észrevenni. ROM méret pedig egyén függő, ha elég a 32 is akkor jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#134466) tillatrilla válasza Ájvé (#134465) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Sziasztok!

Köszönöm a választ mindkettőtöknek!!! :R Ha lesz még kérdésem jönni fogok!!

Üdv: Attila

(#134467) Hajas Mao


Hajas Mao
tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy dualsimes okostelefonra. 60-75000ft környékény nézelődöm. Eddig 2 Xiaomi készülék keltette fel a figyelmemet (Redmi note 5, Mi a2 lite). Pro/Kontrára lennék kíváncsi, valamint másik típust ha ajánlotok szívesen venném.

Köszi!

(#134468) Ájvé válasza Hajas Mao (#134467) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi Note 5 alapvetően jobb (erősebb SoC, jobb kamera, akku időben is elég jó, de ebben Mi A2 Lite azért übereli). Ami ezen felül leginkább különbség, A2 Liteon gyári Android fut és 2 évig biztos támogatást élvez, még RN5 MIUI-t futtat, támogatás pedig leginkább ennek a frissítésében merül ki (1-2 főverziót lehet megkap azért, de Redmi széria nem erről híres).
Szóval Redmi Note 5 ajánlottabb ha megfelel a MIUI felület és az A2 Litenál gyengébb támogatás.

(#134469) butyu


butyu
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik a jobb a következő 3 telefon közül:
- Samsung Galaxy S9+
- Huawei P20 pro
- Xiaomi Mi Mix 3

[ Szerkesztve ]

Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#134470) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Sziasztok!

A fiamnak szeretnénk vásárolni telefont, olyan 100000 Ft értékben. Telefonálásra, zenehallgatásra, videónézésr e (jó felbontással), jó kamerákkal (elő- és hátlapi), játékra használná. Eddig egy LG G3-as telefonja volt, ilyen vagy annál jobb telefont szeretne, ha ennyiből van egyáltalán ilyen. A Honor 8 Pro 64GB 6 GB RAM-os telefont nézte ki, de nem tudom, hogy nem lenne-e annál jobb is, illetve mennyire megbízható telefon lenne?

A válaszokat előre is köszönöm!
Szép napot! :)

(#134471) juuzer válasza butyu (#134469) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Attól függ, hogy milyen felhasználásra kellene.

Ha fontos a jobb kamera, akkor én a Huawei/Samsung felé hajlanék. Videós képességekben a Samsung a jobb. Akkuidőben meg a Huawei a legjobb.

Ha csak átlag felhasználásra kell, akkor szerintem mindegy, hogy melyiket választod, mind3 telefon megfelel arra.

szagnes69: Szia!

Én a Huawei P10-et ajánlanám. Erős hardvert és jó kamerát nyújt ennyiért. :) Kicsit drágábban (110-120 ezee forint) körül van a Pocophone F1, ami hardveresen erősebb plusz sokkal jobb akkumulátor van benne. Illetve Huawei vonalon ott van még a Honor Play is, igaz ő kamerában annyia nem jó, viszont hardveresen erős :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#134472) pit stop válasza szagnes69 (#134470) üzenetére


pit stop
addikt

Most Telekomnál van két jó akció (mindegyik telefon független - kártyásként elhozható):
LG G6 - 70 ezer
Xperia XZ2 - 100 ezer alatt
Előbbit venném, ha fontosabb a kamera, utóbbit ha a frissítések és a hardver a játékokhoz.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#134473) Hajas Mao válasza Hajas Mao (#134467) üzenetére


Hajas Mao
tag

Képbe került még 2 telefon. Redmi note 6 pro és Mi A2. Tapasztalat velük kapcsolatban, vélemény?

(#134474) kubokra


kubokra
tag

Sziasztok!
Keresek 5" (vagyazalatti) kijelzőméretű telefont.
3Gb RAM jó lenne, illetve a micro usb bővíthetőség (így a gyári tárhely nem érdekel).
Legalább HD kijelzővel. Kamera nem fontos, elég a vállalható, viszont az üzemidőt szeretném nagyon előre helyezni. Illetve a legalább android 6 se esne rosszul.
Amiket eddig néztem, azokat a Redmi 3s illetve a note 3 pro (igen, tudom, hogy ezutóbbi nem 5"-os), de más típusok, illetve márkák is érdekelnek.
A keret 25e Ft.
Mit javasolnátok?

Apró darabokra szaggatott, dióba, cukorba megforgatott, rétegesen összerakott kelttészta

(#134475) kubokra válasza kubokra (#134474) üzenetére


kubokra
tag

Egyébként ha már itt tartunk, ha a méretet nem vesszük figyelembe, melyik a jobb a Redmi 3s vagy a Note 3? Gyorsaságra, üzemidőre, minőségre, vagy úgy általános használhatóságra?

Apró darabokra szaggatott, dióba, cukorba megforgatott, rétegesen összerakott kelttészta

(#134476) Ájvé válasza Hajas Mao (#134473) üzenetére


Ájvé
veterán

Mi A2 jó, de 3000-as akkuval nem túl erős.
Redmi Note 6 Pro hasonló, mint a RN5 csak notchal.

(#134474) kubokra:
Nincs sok lehetőséged akkor, nagyjából a Sony gyárt még 5" alatti készüléket, de azok nem olcsók.
Micro SD kártyára gondoltál, viszont arra nem lehet alkalmazásokat telepíteni alap esetben, persze képek, videók, zene stb mehet rá.
Teljesítményre a RN3P jobb, S650 elég erős, de ez miatt is akku idő gyengébb vele (meg kisebb akku is van benne és nagyobb kijelző).

[ Szerkesztve ]

(#134477) kubokra válasza Ájvé (#134476) üzenetére


kubokra
tag

Micro USB :DD
Igen, köszönöm! :)

Apró darabokra szaggatott, dióba, cukorba megforgatott, rétegesen összerakott kelttészta

(#134478) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok!
Tanácsaitokra egy Redmi Note 5 lett a befutó,már csak egy elfogadható árban lévő boltot keresek. Viszont találtam némi ellentmondást a processzor területén.
[link] Itt snapdragon 450-es a proci, itt pedig snapdragon 636. [link]
És az aksi kapacitása is eltérő. Ezt nem értem.... Valaki segítene ebben?

Üdv: Attila

(#134479) Ryoo válasza tillatrilla (#134478) üzenetére


Ryoo
senior tag

Az első link Redmi 5, a második Redmi NOTE 5. két különböző típus.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#134480) Sgr_A válasza tillatrilla (#134478) üzenetére


Sgr_A
addikt

két redmi note 5 létezik

az indiai itthon redmi 5+ néven megy
az itthoni redmi note 5 indiában redmi note 5 pró

a snapi 636-ost vegyed a másik nem biztos hogy tudja a B20-at

(#134481) Ájvé válasza tillatrilla (#134478) üzenetére


Ájvé
veterán

Nincs hiba, első linken egy Redmi 5 van (szóval nem Note 5), az helyes, S450, 5,7"-os HD kijelző és 3300-as akku (meg még további különbségek vannak).
Második linken pedig Redmi Note 5 van már. Utóbbi helyről ajánlom a rendelést.

(#134480) Tapsi75 :
Másik is tudja a B20-at, mivel egy Redmi 5-ről van szó, szintén Global. Aqua csak Global készülékeket árul amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#134482) Dhampir válasza Sgr_A (#134447) üzenetére


Dhampir
félisten

inkább szenvedjen két évig minthogy csak egy év legyen a gari?

Véleményem szerint olyan telefont nem kell venni, amivel szenvedni kell. :B

Ám ha beválik az adott mobil és megszereti, ragaszkodik hozzá, akkor kellemetlenül érintheti az 1 év, ha utána romlik el. Páran már jártak így például a Xiaomi Redmi 4X esetében, és a garancia nélküli javítás már költséges.

(#134483) Dhampir válasza Ájvé (#134446) üzenetére


Dhampir
félisten

Ne már, egy LG K11-hez képest mindkét készülék főnyeremény, ne 30k-t akarjál több évre készüléket venni.

Néha szolgáltatótól is érdemes lehet venni kispénzűeknek (például időnként akadnak jóféle kifutó, akciós mobilok is), vagy pedig várni és összespórolni egy jó minőségű, biztonságos garanciális hátteret nyújtó gyártó megfelelő minőségű modelljére.

(#134484) esde


esde
tag

Sziasztok!
Egy ideje szemezek a Xiaomi redmi note 5 4/64-el, ebben az árkategóriában ez a legjobb választás még mindig? i-shop.hu-t valaki ismeri? Mennyire megbízható? Egész jó árban találtam: [link]
Ez elvileg LTE ami B20-at jelent ugye?
Köszi! :)

(#134485) Ryoo válasza esde (#134484) üzenetére


Ryoo
senior tag

Az LTE nem jelenti automatikusan a b20 meglétét, csak annyit, hogy 4G képes a telefon. Inkább ismertebb boltból vegyed, eustock.eu, vagy turbado, vagy smartshop, stb.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#134486) Ájvé válasza Dhampir (#134483) üzenetére


Ájvé
veterán

De most konkrétan erről a készülékről volt szó. Igen, akadnak jó akciók.
"pedig várni és összespórolni egy jó minőségű, biztonságos garanciális hátteret nyújtó gyártó megfelelő minőségű modelljére"
Nem tudom mire gondolsz. Ha a Xiaomira akkor képzeld nagyon sokan elégedetten használják, nem hulladékot gyárt. Biztos vannak hibák, de ez bármely gyártóról elmondható. Vegyed meg Turbadoról akkor, ők 2 év garanciát adnak minden készülékre a gyárin felül, gond letudva.

(#134484) esde:
i-shop nem igazán ajánlott, nézd meg árukeresőn a visszajelzéseket.
LTE a 4G-t jelenti, B20 pedig az LTE 800 Mhz-es frekvencia szabványát.

[ Szerkesztve ]

(#134487) szagnes69 válasza juuzer (#134471) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a javaslataidat és a gyors válaszodat, ránézünk a telefonokra!

Szép estét Kívánok Neked! :)

(#134488) szagnes69 válasza pit stop (#134472) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a tippeket, ilyen lehetőségre mi is gondoltunk, ránézünk a telefonokra!

Szép estét Kívánok Neked! :)

(#134489) esde válasza Ájvé (#134486) üzenetére


esde
tag

Köszönöm a válaszokat, összekevertem egy másik webshopal az árukeresőn, de láttam már én is hogy eléggé lehúzzák ezt a shopot főleg az utóbbi napokban.
Akárhogy nézem turbado éri meg a legjobban, itt adnak 2év garanciát. Mindenhol máshol 1év, de most az a +5k megéri szerintem a +1évet.

(#134490) Dhampir válasza Ájvé (#134486) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem tudom mire gondolsz. Ha a Xiaomira akkor képzeld nagyon sokan elégedetten használják, nem hulladékot gyárt.

Nekem nem kell mondanod.
Amikor pár éve ajánlottam néhány embernek a Xiaomit, akkor még csak legyintettek rá. Most meg némelyikből váltak napjaink nagy tudorává.

Egyébiránt inkább érdemes lehet olyan mobilt vásárolni, amelyik rendes hazai kiépített szervizhálózattal, vagy szolgáltatással rendelkezik, mint például a Samsung, LG, Huawei stb. esetében, de a WayteQ-szervizt azért nem soroltam ide, mert már többen is panaszkodtak rá.

[ Szerkesztve ]

(#134491) Ájvé válasza Dhampir (#134490) üzenetére


Ájvé
veterán

"Most meg némelyikből váltak napjaink nagy tudorává."
Rám célzol?

Mert a Telemaxról aztán csak jót lehet hallani, ugyan már ne légy nevetséges. Sajnos egyetlen szerviz sem probléma mentes, vagy tudsz ilyet? Nekem jó tapasztalatom volt a spemall szervizével, akkor rendeljen mindenki onnan, mert az biztosan jó. 2 év EU garanciát is adnak, mi kell még?

[ Szerkesztve ]

(#134492) #12681728


#12681728
törölt tag

Sziasztok!
Telefon vasarlas elott allok, egy iphone 8-as keszuleket valtanek le, mivel szuksegem van egy dual sim-es keszulekre.
A keret olyan 150-160 ezer forint lenne.
Amiket eddig neztem:
Galaxy s9 a kijelzoje nagyon tetszik
Xiaomi mi 8 ar ertek aranya miatt
Oneplus 6 nemtudom o tud-e dual sim-et
Mate 10 pro
Sajnos donteskeptelen vagyok :(

[ Szerkesztve ]

(#134493) Kvg válasza apple87 (#133164) üzenetére


Kvg
senior tag

Euronicsban láttam mi 8 at. Kijelzője elviszi a telót tű éles kép szép színek. SD 845 el nem nagyon találok jobb ár/értékű telót.

Plerix mi8 115k, one plus 200k. 200 at egyik teló sem ér meg....

[ Szerkesztve ]

(#134494) #12681728 válasza Kvg (#134493) üzenetére


#12681728
törölt tag

Akkor valoszinu mi 8 lesz az aldozat a 6/128gb-os valtozat. Pesten hol eri meg megvenni ahol normalis garanciat adnak hozza?

(#134495) Ájvé válasza Kvg (#134493) üzenetére


Ájvé
veterán

Hol 115k?

plerix:
Üzletbe szeretnéd megvenni?
Akkor Mi Store.

[ Szerkesztve ]

(#134496) Kvg válasza Ájvé (#134495) üzenetére


Kvg
senior tag

mi 8

Ha nem jól kerestem javítsatok ki!

[ Szerkesztve ]

(#134497) #12681728 válasza Ájvé (#134495) üzenetére


#12681728
törölt tag

Itt joval dragabb mint ha megrednelnem. 😔

(#134498) Viktor0610 válasza #12681728 (#134497) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sokszor a normális garancia és az olcsó ár nem barátok.
Nem tusom, a Turbadonál kapható-e, azt szokták ajánlani.

Samsung Galaxy A54

(#134499) maczera válasza esde (#134484) üzenetére


maczera
aktív tag

Tisztázni kellene, hogy "Global" kiadású készülékről van-e szó!

(#134500) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Köszi az infót mindenkinek. A tubado oldalán adtam le a rendelést,elméletileg szerdán hozzák is. 2 év gari nekem is lényeges. A csomagban nincs semmilyen tok? Egy YT videóban a magyar srác bontotta ki,és volt egy átlátszó tok a vsomagban. Mert ha nincs mégsem benne,sürgősen rendelnem kell valahonnan egyet...

Üdv: Attila

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.