Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134851) adp


adp
őstag

Pocophone árában, 100e-ig van még valami ami best buy? honor play, honor 8x, mate 20 lite.. vagy esetleg valami más? az sem baj ha kevesebb pénzt

(#134852) Sgr_A válasza adp (#134851) üzenetére


Sgr_A
addikt

Redmi note 5, note 6
Mi max 3, mi8 lite
Mi a2
Nokia 7+
Samsung a8
És a régebbi csúcs telókkal szoktak akciózni p10, s7, pixel1

(#134853) Mr.Kr$B


Mr.Kr$B
tag

Sziasztok!

Ismerősnek keresek 70 - 80k ft között samsung okostelót. Főleg multimédia illetve netezésre használná, és újonannon venné független boltból.

Samsungra visszatérve, én próbáltam lebeszélni arról, hogy ne márka alapján válasszon, de nem hallgat rám :W .
Tudnátok ajánlani az igényeinek megfelelő mobilokat?

[ Szerkesztve ]

(#134854) csaba1203 válasza Mr.Kr$B (#134853) üzenetére


csaba1203
addikt

Kicsit tegyen még hozzá nem bánja meg vagy ha még kap A5 2017 is jó választás.
-[link]

(#134855) Sgr_A válasza Mr.Kr$B (#134853) üzenetére


Sgr_A
addikt

Sok nincs
A6+
A7
A8 2018

(#134856) fhradm


fhradm
csendes tag

Sziasztok!

2 telefon között vacilálok. Galaxy s9 plus és Mate 20.

Galaxy pro / cons számomra :
+ Szebb kijelző
+ Optimálisabb méret egykezes használatra
+ Samsung One UI ha kijön januártól
+ Bixby voice assistant
- Rosszabb üzemidő
- Kisebb teljesítményű gyorstöltés

Mate 20 pro / cons:
+ Hosszabb üzemidő
+ Nagyobb teljesítményű gyorstöltés
+ infra
+ FM radio
- Kicsit nagynak érzem
- LCD panel (valszeg megszoknám ha nem látom mellette az amoledet, de egymás mellé téve ég és föld)
- Nincs Bixby

Valszeg az aranyközép út a Note 9 lenne, de révén h kb 1.5x annyiért tudnám elhozni mint az előbb említett másik 2 telefont, + nem feltétlen látom magam előtt, hogy ki használnám az S pen nyújtotta lehetőségeket ezért azt nem érzem annyira effektív választásnak, de abszolút meggyőzhető vagyok :)

Szívesen hallgatnék érveket egyik / másik mellet tőletek is, vagy akár tapasztalatokat. Egyelőre nagyon nehéz lenne dönteni :D

[ Szerkesztve ]

(#134857) Viktor0610 válasza fhradm (#134856) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Mate 20 Pro is OLED.

Bocs, nem tudok értőn olvasni. :DDD

Én a Samsungot venném.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#134858) Ájvé válasza fhradm (#134856) üzenetére


Ájvé
veterán

Galaxy s9 plus nem nagy?
Csak mert
Galaxy s9 plus: 158.1 x 73.8 x 8.5 mm
Huawei Mate 20 158.2 x 77.2 x 8.3 mm
Bixby marad, bár én nem is tudom mi az (ja már tudom mert rákerestem, Samsung app, nálam kb ennyi elég is, de ezek az asszisztensek se hiányoznak, innen már tényleg nulla a privát szféra).
Sima Huawei Mate 20 vagy Mate 20 Pro? Mert az utóbbi Amoled ahogy előttem is írták, de a sima az tényleg LCD.

[ Szerkesztve ]

(#134859) kali válasza fhradm (#134856) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Mate 20 128/4 GB, S9+ 64/6 GB, a tár bővíthető, de a RAM nem, ezt érdemes szem előtt tartani, ha a kettő közül akarsz választani.
Ha a Note9 mellett döntenél, akkor mind a kettőből a jobbat kapnád: 128/6 GB, amellé még az akkumulátoros üzemideje is jobb, mint az S9+-é.
Nem csak a toll és a nagyobb kapacitású akkumulátor az előnye amúgy az S9+-szal szemben a Note9-nek, hanem a kamerája is tud olyat, amit az S szériának nem, amellett az ujjelnyomat-olvasót is jobbnak találom, valamint a rendszer is gördülékenyebb és van még néhány apróság.
Engem az S9+ nem győzött meg a Mate 10 Pro után, de a Note9 igen, az is lett végül.
A tollra korábbi Note-ok esetén és sem szoktam rá túlságosan, de itt már annyira jó a távirányítós része (kamerához...stb.), hogy örömmel használom arra (is).

(#134860) fhradm válasza Ájvé (#134858) üzenetére


fhradm
csendes tag

Sima mate 20. és annak a paraméterei 158.2 x 77.2 x 8.3mm.
Ergo leginkább a szélességével van "gond".
Bixbyben az tetszik nagyon, hogy lényegében a telefon teljes egészében vezérelhető hanggal, és egyéni utasításokat is lehet megadni benne (pl: azt mondom neki h "I'd like to go home" és automatikusan megnyitja a wazet, beállítja az uti célt és még zenét is tesz be mellé spotifyon)

(#134861) fhradm válasza kali (#134859) üzenetére


fhradm
csendes tag

Hűha, ez elég erősen megnövelte most a Note esélyeit :D Köszönöm szépen a kommentet.

(#134862) trebrona válasza fhradm (#134860) üzenetére


trebrona
nagyúr

Bixbyben az tetszik nagyon, hogy lényegében a telefon teljes egészében vezérelhető hanggal, és egyéni utasításokat is lehet megadni benne

Ezt bármelyik androidos telefonon tudja a Google Assistant, vagy iOS-en a Siri.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#134863) Ájvé válasza fhradm (#134860) üzenetére


Ájvé
veterán

Na ne már, 4 mm-er ennyit számít. Persze te tudod, de szerintem minimális az eltérés.
Persze kinek mi fontos, engem ezek a funkciók hidegen hagynak, néha valahogy a Google now is bakapcsolt, volt egy cikk az indexen kicsit régebben ami pont ezzel foglalkozott, meg lehetett nézni milyen adatokat gyűjtött rólad a Google, na itt tudtam meg, hogy hangot rögzített mikor jack bedugásával valahogy aktiválta a Google now-t, én meg káromkodtam, hogy kapcsoljon ki. Na mindegy nekem ez nem hiányzik, te tudod.
Spotifyn meg gyötrelmesen rossz a hang minőség (prémiumon talán jobb persze), nincs komolyabb hangszóróm de még ezen is hallani, botrányos.
LCD minősége meg elég jó teszt szerint, szerintem nézd meg élőben, hogy jó-e neked.

[ Szerkesztve ]

(#134864) SDDS22


SDDS22
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy Alza.hu-val van valamilyen tapasztalatotok?
Redmi 6 vagy Honor 7A vásárlás előtt állok és mindkettő nagyon jó áron vásárolható meg.
Választ előre is köszönöm!

Huawei P30, Dell E7440

(#134865) Wallenberg válasza SDDS22 (#134864) üzenetére


Wallenberg
senior tag

Cseh áruház, Csehországban forgalmazott termékekkel.

Néhány általuk forgalmazott telefonon (pl: olcsóbb, nyomógombos telefonok) még magyar nyelv sincs.

Az általad keresett telefonok ugyanolyan árban vannak a nagyobb áruházakban (pl: az Edigital, Média Markt) is hazai, gyártói garanciával!

Mindkét telefon többféle RAM, ROM változatban kapható. Inkább a 3 GB-os változatot vedd meg.

[ Szerkesztve ]

(#134866) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv Emberek!

Öcsém telefont akar venni 100e ft körül.
Amoledet szeretne és tudja a legtöbbet. Konkrétan semmi elvárása nincs sajnos, vagyis bizonytalan...

100e ért mit érdemes ... plusz mínusz 25%

Nézelődtem én is de fingom sincs.

köszi :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#134867) Midway


Midway
senior tag

Euroshop market webshop nagyon jó áron van a V30 meg más is.

Érdemes innen vásárolni?

[ Szerkesztve ]

(#134868) cuncu


cuncu
újonc

Sziasztok! Telefon választás előtt állok én is, jelenleg 2+1 készüléket néztem ki, az LG G7-et, a Sony Xperia XZ2-őt illetve a Honor Play-t, igaz, ő jóval olcsóbb webshopokban, a másik kettőt is netről rendelném. Pár évre, 2-3-ra tervezem őket.
G7:
+ jó jack
+ nagyon jó kijelző
+ hasznos dual cam
+ nagyon jó méret
- üzemidő nem olyan fényes
- lg szoftvertől picit félek
XZ2:
+ jó üzemidő
+ jobb kamera
+ jó szoftver
- nincs jack
- dűlöngél ha az asztalra rakom
Honor Play:
+ ár
+ nagyon nagy akku
+ fém a hátlap
- gyenge kamera
- nem vízálló
- gyengébb proci
Ti melyiket választanátok?

(#134869) Mr.Kr$B válasza csaba1203 (#134854) üzenetére


Mr.Kr$B
tag

(#134855) Tapsi75

Mindekettőtöknek köszönöm a választ. :R

(#134870) andrás47 válasza Midway (#134867) üzenetére


andrás47
senior tag

És ez az Eruroshop market mennyire megbízható, van valakinek tapasztalata vele?

(#134871) rpap96 válasza cuncu (#134868) üzenetére


rpap96
csendes tag

Részemről ezek közül a Honor Play lenne a befutó, ár-érték arányban, nem olyan gyenge azért a kamera sem.

(#134872) Midway válasza andrás47 (#134870) üzenetére


Midway
senior tag

Előre kell utalni, ami nem szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

(#134873) Wallenberg válasza Midway (#134867) üzenetére


Wallenberg
senior tag

Már az nagyon gyanús, hogy minden telefon szállítási díja 8.990 Ft, tehát a szállítás nem ingyenes.

Irreálisan olcsón árulnak, ami szintén gyanús.

A telefonok oldalán nem jelzik a garancia idejét és milyenségét.

Előre kell utalni, ami szintén gyanakvással adhat okot.

Mobilról nézem őket és nem találtam felhasználási, garanciális és vásárlási feltételeket sem.

[ Szerkesztve ]

(#134874) andrás47 válasza Midway (#134872) üzenetére


andrás47
senior tag

Szerintem akkor felejtős.

(#134875) Wallenberg válasza andrás47 (#134874) üzenetére


Wallenberg
senior tag

Szerintem is.

Látsd kettővel fentebbi hozzászólásomat.

[ Szerkesztve ]

(#134876) Midway válasza Wallenberg (#134873) üzenetére


Midway
senior tag

Alul vannak a felsoroltak, de nagyon szűkszavú.

Felejtős.

(#134877) b.lajos


b.lajos
tag

Sziasztok,
Sokat olvasva a fórumot, teszteket, hosszas vajúdás után végre döntöttem és a max 140 ezres kategóriából megrendeltem a mate 10 prot.
Pár nap és jött az értesítés, hogy nem tudnak szállítani a megadott feltételek mellett (áron), csak tudnám minek hirdetnek olyant ami nincs ... :((
Na mindegy, most tovább keresgélek, kérdésem annyi lenne, hogy aksi időt és jó fotózási paramétereket figyelembe véve, (na meg a max 140 ezres árat) milyen más alternatíva van a mate 10 pro mellett.
Csak kíváncsiságból, a pixel 2, -XL ár, érték arányban hogyan viszonyul a mate 10 prohoz?
Köszönöm előre is!

b.lajos

(#134878) kano válasza b.lajos (#134877) üzenetére


kano
nagyúr

HTC U11+. Most olyan 140k körülre ment le az ára. Fényképezőben jobb is mint a Huawei, akkuban egy kicsit gyengébb.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#134880) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Sziasztok!

Nem gondoltam, hogy ilyen nehezen találok telefont, így kérném a segítségeteket.

Kb 3 éve vettem használtam egy 2 éves galaxy s4 mini duost. Még a mai napig elégedett vagyok vele. Egyetlen ok miatt gondolkodok a cseréjén, hogy a kamerájával van valami baki, minden fotón és videók megjelenik egy elég nagy kék folt. Nem pixelhibás, a felvételen van a folt.

Nagyon szeretem a méretét és a kompaktságát. Van egy céges S6-om, azt túl nagynak találom.

Elvárás a telefonnal:

- jó lenne ha nem lenne sokkal nagyobb mint az s4 mini, de max 135mm körül. (S6 a mérce, az túl nagy)
- super amoledet megszerettem mindkettőben
- jó lenne a dual sim, de már nem alapkritérium
- felhasználás
néha pár fénykép és videó
minimális net néha
whatsapp
email és google fotos és nasunk elérése fotók miatt (hobbifotósként szeretem ha a nasról a képek bármikor elérhetők).
nincsenek nagy igények
- simán lehet használt
- keret 45.000 Ft

Annyira megnőttek a telefonok, hogy már arra is gondoltam veszek egy sima S4 dualt, a mai mezőnyben az is kompaktnak számit és használtan már nincs ára. A 2017-es A3-mat találtam még, mást nem nagyon.

Előre is köszönöm a segítségeteket

Üdv

May the force be with you!

(#134881) s4tch válasza N.GÁBOR (#134879) üzenetére


s4tch
veterán

Állítsd be a gsmarena keresőjét ezekkel a feltételekkel: 0 találat az elmúlt 2 évből. Az A3 2017 áll ehhez legközelebb.

(#134882) nyisziati válasza N.GÁBOR (#134880) üzenetére


nyisziati
veterán

Vagy az iPhone SE.
Persze nem dual-simes és nem is super amoled.
És a keretbe csak használtan fér bele (már ha).

[ Szerkesztve ]

(#134883) net91


net91
senior tag

Sziasztok,
A Xiaomi Mi A3-at néztem ki magamnak.
Tudtok arról, hogy mikor kezdik meg az árusítását Magyarországon?

szerk.: Válaszolok magamnak. A Google bácsi azt mondja 2019 november. Az azért nagyon távolinak tűnik.
video

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#134884) Drughi válasza net91 (#134883) üzenetére


Drughi
addikt

Ez még csak koncepció. Válassz olyat amit már gyártanak legalább.

[ Szerkesztve ]

(#134885) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Lejáróban az előfizetésem és szeretném lecserélni a telefonom (sima P9), de totál tanácstalan vagyok. Annyit szívtam utóbbi időben a telefonokkal, hogy eldöntöttem inkább beruházok egy magasabb kategóriára.
Huawei-t látni se szeretném többet, nagyon megutáltam, csak a probléma volt vele (szoftveresen).

Használat: totálisan átlagos felhasználás, közésségi appok és kapcsolat tartók, melós dokumentumok nézegetése (táblázatok, google doksik), e-mailezés és sok zenehallgatás (főként spotify premium), fényképezés ritkán videózás.

Következő jelöltek lennének:

Samsung Galaxy S9
Apple iPhone 7 32gb (még gondolkozom a nyolcason, de kicsit sok lenne).

Samsung S9 mellett szól a kamera, meg a dual sim (jól jönne azért) és a 2 év garancia. Ellene, hogy kicsit félek a samsung laggolásától és bugjaitól. Ilyen szinten azért em akarok akadásokat nézegetni.
Az apple mellett szól, hogy szoftveresen talán megbízhatóbb, viszont mivel részletre lenne 1 év garancia maitt aggódom. Nem akarok úgy járni, hogy 1 év 2 hónap után javíthatatlanné tojja magát, aztán nuku telefon, de törlesztőm még 1 évig. Meg hát kérdés, hogy hetes meddig lesz elég manapság.

[ Szerkesztve ]

(#134886) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok!

Édesanyámnak keresnék telefont. A legnagyobb elvárás, hogy 6" körüli legyen, és megbízható, ha ilyet lehet manapság elvárni egy telefontól. Mik a most futó best buy készülékek? Felhasználás teljesen alap, viszont hosszabb távra terveznénk vele, így 3-4 gb ram jó lenne. És havonta ingázik Magyarország és Németország között. Huawei és Xiaomi ami szimpatikus, de ajánlhattok mást is. A keret 50-80e között, persze minél olcsóbb annál jobb. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#134887) Paxker315 válasza kacsento1 (#134886) üzenetére


Paxker315
addikt

Jé, én is ebben a cipőben járok.

Más kérdés, hogy nálunk üzengetésen meg hírolvasgatáson kívül nem sok minden lesz.

Amit kinéztem: Xiaomi Mi A2 lite... De egyelőre képlékeny :B

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#134888) juuzer válasza kacsento1 (#134886) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Xiaomi Mi A2 lite vagy Redmi Note 5/6 Pro. Utóbbi 2 telefon szinte ugyanaz, csak a 6 Pro előlapi kamerarendszere jobb, 'jamegnoccsos'. Remélem tudtam segíteni :)

Vamos a la playa.

(#134889) kacsento1 válasza Paxker315 (#134887) üzenetére


kacsento1
senior tag

Nálunk is legtöbb esetben messenger, facebook, böngészés, plusz online filmek.

(#134890) kacsento1 válasza juuzer (#134888) üzenetére


kacsento1
senior tag

Köszönöm, Mi a2 Lite-ot néztük már, de az 5,84" 18:9 képarányhoz kicsi még, 5,99 jó lenne. Én is Redmi Note 5-öt használok, ajánlottam is neki, de jelenleg Huawei-t használ, amivel meg van elégedve, csak kicsi. Meg ha jól néztem Huawei 2 év garis, Xiaomi pedig csak 1 év (eustock). Nem tudom még győzködöm a Xiaomi felé, de esetleg ha mégse, akkor Huawei-ből melyik típus felel meg a Note 5-6 pro-nak?

(#134891) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Lányok Srácok!

Ennél van most ami jobban megéri?

[link]

Öcsémnek kellene és már ki van a fa...m, hogy mit vegyen :) Hetek óta nyaggat :D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#134892) Aflamin válasza Vangelis (#134891) üzenetére


Aflamin
tag

Igen, ha ezt a Mikulás hozza ! :D

(#134893) DaveHutt


DaveHutt
őstag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, már annyira beforgattam magam. Most egy Galaxy S8at használok 1,5 éve és kezd az agyamra menni. Mikrolag mindenhol WQHD felbontáson, kénytelen vavyok FullHD+on használni. Emellett 3 órás SOTot tud, a napot örülök, ha kihúzza.
Komolyan nem értem, hogy mit műveltek ezzel a telefonnal, Nougaton 4,5-5 óra územidőt simán hozta.

Keresek vmi olyan telefont ami 5-6 óra SOT-ot tud, és megvan az egy napos üzemidő, Bluetooth használattal.
Kezdetnek néztem a Oneplus 6t-t, de félek tőle, elsősorban kijelzőhibák és szoftveres anomáliák miatt (topicjában írják h update-ről update-re változik az üzemidő). S9+-t inkább nem vennék, mert az olyan csöbörből vödörbe érzés lenne, na meg ki tudja, hogy mit csinál az is 1,5 év múlva.
Iphone X van asszonynak, nagyon rá akar az almára beszélni, annak milyen az üzemideje? Kibír egy napot? Asszony gyereklkel van otthon, neki így kibírja folyamatos wifin.
Egyéb ötlet?
Keretet olyan 300k-ban maximalizálnék.

[ Szerkesztve ]

(#134894) csaba1203 válasza DaveHutt (#134893) üzenetére


csaba1203
addikt

Ez,amit írsz egy 1,5 éves akkunál szerintem természetes.Ha az üzemidő számít,akkor a feltörekvő Kínai gyártók készülékei közt nézelődnék.Gondolok itt a Xiaomi telefonokra.
Ezek közül a Mi8 egy nagyon jó vétel amoled kijelző,jó kamera SD845 proci és az árazása sincs elszállva.

(#134895) tutis


tutis
őstag

Melyik a jobb? honor 10 vagy P20? Nem a nyers adat érdekel, melyiknek vannak kevesebb betegségei, mindennapokban melyiket jobb használni?
Fotózás, zenehallgatás, telefonálás, közösségi média (messenger, face) a cél

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#134896) Viktor0610 válasza tutis (#134895) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Részletesebben szerintem a topikokban körbenézve/kérdezve többre jutsz.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#134897) DaveHutt válasza csaba1203 (#134894) üzenetére


DaveHutt
őstag

25% teljesítményvesztés 1,5 év alatt? Az kb. 500 töltési ciklusnak felel meg, napi egyszer töltöttem. Elszomorító.

(#134898) csaba1203 válasza DaveHutt (#134897) üzenetére


csaba1203
addikt

Igen ez az alapja a fogyasztói társadalomnak.
Ha nem így lenne kinek kellenének az új modellek?
Egyet tehetsz még akkucsere és újra bírni fogja.
Ezért vettem én is A8 2018-at mert,azzal ha átlag használom,akkor is a 2 nap megvan persze AOD kikapcsolva elég ha ledek jelzik az üzeneteket.

(#134899) kali válasza tutis (#134895) üzenetére


kali
legenda

A P20-szal kevesebb nyűg van.
Viszont ha nem sima Honor 10, hanem View 10 is lehet, akkor az nagyon jó vétel, a P20-tól is jobb.

(#134900) Indian74


Indian74
senior tag

Sziasztok!!
Telefon vásárlás előtt állok,szerintetek melyik a jobb választás??
Huawei P 20 4/64
Honor 10
HTC U 11
Kb ár és tudásban ilyen telefonok érdekelnének.
Telekomnál tudnám megvenni,ott van előfizetésem,meglevő megújításával.
A válaszokat előre is megköszönném :R

[ Szerkesztve ]

NAGYPAPA

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.