Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134651) juuzer válasza w333 (#134648) üzenetére


juuzer
addikt

Smartshopot nem ismertem, koszi az infot! (Mmint nem tudtam, hogy normális garit ad e.) :) :)

Vamos a la playa.

(#134652) SLYM


SLYM
veterán

Sziasztok!

Új, 20.000-30.000 közötti Samsung telefont (független) venne egy ismerősöm, idős hölgy. Facebook és a kamera számít neki, semmi más. Más márka nem jöhet számításba. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#134653) Viktor0610 válasza SLYM (#134652) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mindig tudtam, hogy igények vannak, de hogy ilyen elszálltak?! 🤔
A Samsung nemigen van jelen ebben az árszegmensben, max. ha megemelitek 10-20 ezerrel.
Ezer éves, "nulla" memóriás telefonok vannak ennyiért.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#134654) SLYM válasza Viktor0610 (#134653) üzenetére


SLYM
veterán

Nyugi ezek nem az én igényeim, csak én "értek a számítógépekhez" a környéken. Ok, tehát nincs, köszi :)

(#134655) juuzer válasza SLYM (#134654) üzenetére


juuzer
addikt

Barátkoztasd meg a Xiaomi márkával. De tényleg, komolyan mondom :D

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#134656) SLYM válasza juuzer (#134655) üzenetére


SLYM
veterán

Nekem is Xiaomi Mi A1-em van, én olvasok PH-t :D.

(#134657) @tco@ válasza SLYM (#134656) üzenetére


@tco@
aktív tag

Sziasztok!

Xiaomi után Huawei telefont vennék, max 65k, minél kisebb (5", de úgy látom nincs...), 5ghz wifi a követelmény mindössze, QC nem lenne rossz. Ami tetszik de ezeknek nem felel meg, az a Honor 9 Lite mint ajánlott. Más tipp esetleg? Holnap meg kéne vennem asap, így sajnos nem játszik külföldről rendelés, futár stb, boltba kell mennem érte...

(#134658) @tco@ válasza @tco@ (#134657) üzenetére


@tco@
aktív tag

Bocsi, az előzőt nem hsz-nek akartam :B
P smart a befutó jelenleg, ha nincs esetleg másik ajánlott, holnap beszerzem azt hiszem.

(#134659) juuzer válasza @tco@ (#134658) üzenetére


juuzer
addikt

Szia! A P Smart és a Honor 9 lite tudtommal majdnem ugyanaz a készülék. Egyébként ha nem akarsz Xiaomit, akkor a P Smart jó választás lehet. Esetleg nézz még rá a Meizu Pro 7-re, benne van a keretben és 5,2"-es telefon. Hardveresen is elég jó ennyiért :)

Vamos a la playa.

(#134660) maczera válasza Foglalt név (#134637) üzenetére


maczera
aktív tag

Vessetek egy pillantást a Redmi S2-re is (pl. Mediamarktban)!

(#134661) wolf88


wolf88
tag

Sziasztok!

Unokahugom karácsonyra kap egy új telefont. 12 éves. Két tekefonban gondolkodunk.
Xiaomi Mi A2 Lite 3/32
Xiaomi Redmi 6 3/32

Én személy szerint inkább az A2 venném meg, de kíváncsi lennék mások véleményére is. Köszi

(#134662) Ella94


Ella94
újonc

Sziasztok :)

Nagymamámnak (77) keresek telefont, ebben kérném a segítségeteket. Jelenleg az én közel 6 éves Galaxy Ace-m gyűri, de haldoklik már rendesen.

Nagyon maximum 30 ezret tudunk sajnos csak rászánni, tudom, hogy ennyiért nem kapunk igazán jó telefont, de a kevésbé jók között a legjobbra törekszünk :)
Függetlenül vennénk.
2-3 évig jó lenne ha kiszolgálná.
Telefonálásra használná leginkább, egy-két egyszerűbb játékra (szókereső, akasztófa), receptek böngészésére, alkalmanként fotózásra, de nem gond, ha nem csinál hipiszupi képeket :)
Minimum 4,5-ös méretben gondolkozom, de minél nagyobb, neki annál kényelmesebb lenne számára.

Köszönet a segítségért! :R

(#134663) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Köszönöm mindenkinek a minapi segítséget, már a kezemben a Note 5 3/32. Nagyjából belaktam, féltem hogy a 3év Lumia 640 DS után furcsa lesz (49 éves vagyok).... de 1 óra után már rá áll a kezem. Ég és föld, ha tudom hogy ez ilyen, már rég veszek droidot. :) :R :R :R

(#134664) RoMix85


RoMix85
aktív tag

Sziasztok srácok , lenne egy olyan kérdésem ami nem épp telefon téma de szerintem hozzá tartozhat:
Szóval létezik olyan kábel, elosztó, bármi amivel meglehet oldani hogy egy külső winyóról vagy pendrájvról játszak le filmeket, miközben akár tölteni is tudná a telefont vagy tabletet?!

Hirtelen rákeresve találtam olyan hubokat amire ugye több dolgot rá tudsz csatlakoztatni, de ahogy néztem az ilyen kapcsolós volt és egyidejűleg nem megy vele az otg és töltés is.
Van esetleg olyan amivel a fent említett dolgok egyszerre is működnek?

(#134665) maczera válasza RoMix85 (#134664) üzenetére


maczera
aktív tag

(#134666) RoMix85 válasza maczera (#134665) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Ezt néztem én is de itt pont nem működik egyszerre az a két funkció amit szeretnék.

(#134667) juuzer válasza Ella94 (#134662) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Smartshopnál a 2/16-os Xiaomi Redmi 6A 29 ezer forint.

Én szívem szerint a sima Redmi 6-ot ajánlanám, igaz ez 40 ezer forint (az EuStocknál), viszont hosszabb távon sokkal jobb választás. (3/32-es konfiguráció, jobb hardver és kamera.)

Igaz ha tényleg csak erre használná a telefont, akkor a Redmi 6A-t is bőven elégnek mondanám :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#134668) #81733120 válasza maczera (#134665) üzenetére


#81733120
törölt tag

Nekem van ilyenem, és egyenként töltésre nem használható.:(

(#134669) picur10 válasza juuzer (#134634) üzenetére


picur10
aktív tag

Igen, mindenképp! :)

A Meizu pont jó lesz. A szélessége majdnem azonos a 4X-el, a hely elég lesz, és még galileo-t is támogatja, szóval a geoládázásnál / túrázásnál remélhetően pontosabb is lesz.

Csak éppen küzdök, mert cégre kellene a számla. :/

(#134670) Borzika


Borzika
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Kb: 55000ftig vásárolnék telefont általános felhasználásra: telefonálás, sms, net, zenehallgatás, filmnézés. Új vagy használt is jöhet más nem megnézem hardverapron. Kiszemelt márkám, típusom nincs, nem zárkózom el semmitől ha jó és használható nem státuszszimbólumnak veszem. Sajnos egyáltalán nem vagyok képben , nem érdekelt sosem ez a téma de most készüléket kell cserélnem. Segítségeteket előre is köszönöm. :)

(#134671) BenHans válasza Borzika (#134670) üzenetére


BenHans
addikt

Szia,

újonnan egy Xiaomi Redmi Note 5 jó választás lehet. A 3/32GB-os verzió befér a keretedbe, de a 4/64-es is megvan 60 körül.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#134672) Trk.Adam87 válasza Borzika (#134670) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

A Mi Max 2 ugyan kifutó modell, de ismét jó áron érhető el és a megbízható készülékek közül az egyik legnagyobb akkumulátorral rendelkezik, emellé társul a hatalmas 6,44"-os kijelző. 64 GB tárhely, 4 GB Ram
[link]

Teljesítményben ennél jobbat kisebb kijelző/akksi méretű telefonoktól sem kapsz ilyen áron és ezt legalább nem kell naponta töltögetned, folyamatos netezéssel is bírna vagy 12-15 órát.
Mivel nálad szempont, hogy filmezni is élvezhető legyen rajta, így mindenképp ezt ajánlanám, az árkategóriában egyedülállóan nagy kijelző miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#134673) BenHans válasza Trk.Adam87 (#134672) üzenetére


BenHans
addikt

Gyengébb benne a SoC, mint a Note 5-ben, nagyobb ugyan a kijelző de alacsonyabb a felbontás ami a ppi-n is meglátszik, és a b20 sem támogatott
Az üzemidőre pedig a Note 5 esetében sem lehet panasz.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#134674) juuzer válasza picur10 (#134669) üzenetére


juuzer
addikt

Nincs mit :)

Eustocknál tudsz cégesen vásárolni. Le van írva a honlapukon. A számlát illetően kérdezz rá náluk.

Vamos a la playa.

(#134675) Trk.Adam87 válasza BenHans (#134673) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Nem sokkal gyengébb soc, meg a Note 5-ben a 64 GB-os drágább ennél, nem is kicsivel. Nekem a nagyobb akksi, kijelző többet érne, mint az a +30% teljesítmény. Ugyanaz a soc van benne, mint a Mi A2 Lite-ban, ami szintén ajánlott készülék ebben az árkategóriában.
Ha ennyire fontos a soc erőssége, akkor rendelhetné a Mi A2 (nem lite változatát is), alig drágább, mint a note 5 és snapdragon 660.
A ppi-ről meg annyit, hogy nagyítóval nézed a kijelzőt? én 7"-on 5 cm-ről nézve nem látok pixelt Full HD+ felbontásnál.
a b20 hiánya mondjuk valóban fájó pont lehet annak aki első sorban mobilnetezik.

[ Szerkesztve ]

(#134676) juve600 válasza Trk.Adam87 (#134672) üzenetére


juve600
nagyúr

ez már nem is telefon hanem tablet :D

(#134677) Trk.Adam87 válasza juve600 (#134676) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

6,44"? Majdnem ja, de megérkeztek a 7"os tablet gyilkos készülékek is már, mint a Mi Max 3 vagy Huawei-től a még nagyobb 7,1"-os Honor 8X Max, ha jól tudom még valamelyik Mate csúcs készülékük is tablet méretű már, de idehaza még nem kapni sehol.

[ Szerkesztve ]

(#134678) csaba1203 válasza Trk.Adam87 (#134677) üzenetére


csaba1203
addikt

Iciripiciri csíkszeműek már megérik átfogni őket a reklámokban. :D :DD

(#134679) Ájvé válasza Trk.Adam87 (#134672) üzenetére


Ájvé
veterán

Csak megjegyzem hogy nincs benne B20, hátha lényeges.
Attól hogy van egy másik készülék azonos SoC-al ami ajánlott, még nem lesz ez is ajánlott. Érdekes gondolatmenet.

[ Szerkesztve ]

(#134680) Trk.Adam87 válasza csaba1203 (#134678) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Ennél már tényleg csak hajtogatható kijelzővel érhető el nagyobb méret úgy, hogy még praktikus maradjon.
[link]

Nem tudom mekkora trend lesz ezekből a tablet-telefonokból, de a 2 évvel ezelőtti 5,5"os phablet kategóriához viszonyítva ma az 5,5" a mini méret...

(#134681) Ájvé válasza Trk.Adam87 (#134680) üzenetére


Ájvé
veterán

Azért azt is nézd hogy a kávák sokkal kisebbek. Szóval jobb lett az előlapi kijelző/képarány kihasználtság, ez nagyon sokat számít, persze ennek is lassan elérjük a korlátait.
Neked praktikus, másnak óriási lapát. Farmerzsebbe nem fér el akkor nálam felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#134682) Trk.Adam87 válasza Ájvé (#134681) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Amíg az alap funkciókat el tudom végezni rajta 1 kézben tartva és elfér a nadrág zsebemben, addig be merem vállalni a nagyobb méretre váltást. Mondjuk a 7" már tényleg eléggé határ eset, még ha a kávák vastagságát minimalizálják is.

[ Szerkesztve ]

(#134683) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Hali!

Telefon vásárlás előtt állok és két telefont néztem ki amik közül nem tudok dönteni.
Huawei P20 Pro és Mate 20 Pro a két kiszemelt.
Azt tudom, hogy a Mate 20 Pro újabb ezáltal újabb hardware-ek vannak benne.
Ami engem érdekelne, hogy a kettő közül melyiket érdemesebb venni ha telefonálás mellet (kigondolta volna :D) fényképezésre, illetve zenehallgatásra használnám.

Röviden letudnátok írni, mi a különbség a két telefon között? Pl.: mi van a Mate-ben ami a P-ben nincs (face ID, új lenyomat olvasó stb.)

[ Szerkesztve ]

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#134684) juuzer válasza Ra's al Ghul (#134683) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Nagyobb akku, plusz lecserélték a monokróm szenzort egy nagylátószögű optikára. Ha belefér a keretbe, akkor a Mate 20 Pro mindenképp jobb választás. Plusz úgy tudom a P20 Proban nincs Qi töltés.

Jack egyikben sincsen, de emlékeim szerint az audiominőséggel egyik tekefonnál sincs akkora probléma, nem szólnak rosszul. :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#134685) wolf88 válasza wolf88 (#134661) üzenetére


wolf88
tag

Valaki erre?

(#134686) Ájvé válasza wolf88 (#134685) üzenetére


Ájvé
veterán

Egyik se rossz, én is Mi A2 Liteot preferálnám, de nem mindenkinek jön be a stock droid, lehet ez esetben MIUI-val jobban járna. Ha esetleg egy Redmi Note 5 beleférne szerintem tökéletes lenne. Mi A2 Lite 32GB is hasonló árban van szóval szerintem nem túl drága.

[ Szerkesztve ]

(#134687) wolf88 válasza Ájvé (#134686) üzenetére


wolf88
tag

KÖszi. Ez a stock droid számomra is új, ugyhogy akkor valószínű a mási kettő közül lesz vmelyik.Köszönöm még egyszer.

(#134688) juve600 válasza wolf88 (#134687) üzenetére


juve600
nagyúr

stock is jó
a miui testre szabhatóbb

(#134689) Ájvé válasza wolf88 (#134687) üzenetére


Ájvé
veterán

Mi A1, Mi A2 és Mi A2 Lite Android One programban szerepelnek, ez azt jelenti hogy tiszta Android fut rajtuk bármilyen változtatás nélkül. A szoftver támogatást a Google végzi és garantálja 2 évig a megjelenéstől.

juve600:
Szerintem inkább fordítva, stock droidot lehet, vagyis kell inkább testre szabni.

[ Szerkesztve ]

(#134690) Pityu89


Pityu89
senior tag

Sziasztok!

Feleségemnek keresnék telefont. Most iPhone 5S használ de a halálának van már.
Következő kritériumok fontosak lennének: NFC, vízállósság.

Keret 50-60ezer körül. Mindenképpen új legyen, nem előfizetéses vásárlással.
Üzenetek, internet, és filmnézésre használja, fontos a Jack dugó. Az jó lenne ha USB C lenne, de nem lényeges.

LG Q7 néztem, de nem győzött meg. Ötletek, tanácsok?

(#134691) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Sziasztok,
Az előzetes terv 4/64GB-os telefon volt, max 60.000 Ft-ért, és lehetőleg ne noccsos legyen. 2 sim + micro SD, valamint a B20 4G is alap, kell.
2 hétig tartó nézelődés és keresgélés után tegnap megvettem a Xiaomi Redmi 6 készüléket, 4/64GB, 5,45", 47.990 Ft, magyarországi országos üzlethálózatból (FirstPhone).
Másoknak is ajánlom, kitűnő, mindent tud, ami az egyszerű átlagembernek kellhet. Ezt a telefont anyuci kapta, középső gyermek máris alkudozik, hogy a szintén 4/64-es Mi A2 Lite-ot hadd cserélje már el anyukájával... :))

[ Szerkesztve ]

...

(#134692) Trk.Adam87 válasza cs.zs. (#134691) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Pedig a Mi A2 lite erősebb, nagyobb meretű/felbontású, hosszabb üzemidejű. Lehet a notch szúrja a gyerek szemét :) Az mondjuk engem is zavarna, sosem vennék olyat, amin van notch.

(#134693) cs.zs. válasza Trk.Adam87 (#134692) üzenetére


cs.zs.
addikt

A hosszabb üzemidőről még nem tudunk nyilatkozni, mert ugyebár a Redmi 6 most új, még nincs tapasztalat. Nekem Redmi Note 5A van, 3080 mAh akkuval, 1 sim kártyával 7-8 óra b@sztatást bír, 2 sim kártyával 5-6 óra az aktív kijelzőidő, tehát a Redmi 6 3000mAh akkuja sem biztos hogy annyira kicsike lesz, 12 nanométeres állítólag takarékos 8 magos dolgozik benne. Persze 4000 az 4000 (Mi A2 Lite), a több az több. Ami a gyermeknek igazán b@ssza a csőrét, az a Mi A2 Lite szűz rendszere, az AndroidOne. Állítólag a MIUI jobb. Szerinte is. A notch pedig szerinte is egy értelmetlen baromság, meg szerintem is. Lesznek itt még csereberék...
:K

...

(#134694) Ájvé válasza cs.zs. (#134693) üzenetére


Ájvé
veterán

S625 14 nm-es a Mi A2 Lite-ban, kijelző minimálisan nagyobb és FHD-s, de ez nem számottevő fogyasztásban. Szóval biztos jobb a Mi A2 Lite akku időben (papíron).Tesztek alapján viszont jobban bánik az akkuval a Redmi 6, de a számok a Mi A2 Litenak kedveznek, idővel majd kiderül mennyit bír.

[ Szerkesztve ]

(#134695) titetoyz


titetoyz
tag

Sziasztok!

Telefont szeretnék vásárolni, kettőt néztem ki:

-Samsung Galaxy S9
vagy
-Huawei Mate 20

Ti melyiket választanátok a kettő közül?
Melyik lenne a jobb deal, melyik lenne életképes mondjuk 3év múlva is?
Akksi miatt én a Huaweire voksolok, viszont a Samsungban pedig nem csalódtam eddig, csak az akksi miatt. Jelenleg S6 Edgem van, 2éve vettem vodafoneba, de az akksi fél napot sem bír ki...

Köszi szépen a választ!

(#134696) ph2012


ph2012
senior tag

A Samsung Galaxy A3 (2017) miért kerül 70.000 Ft-ba? Mivel tud többet mint egy 50.000 Ft-ba kerülő Galaxy J5 (2017)?

(#134697) Ájvé válasza ph2012 (#134696) üzenetére


Ájvé
veterán

Valószínűleg a prémium kialakítás, IP68, GG4 játszhat benne szerepet. De más különbségek is lehetnek, mondjuk aktív zaj szűrős mikrofon és hasonlók.

(#134698) picur10 válasza juuzer (#134674) üzenetére


picur10
aktív tag

Igen, csak kell közösségi adószám, meg aláírási címpéldány és hajlandóság a cég részéről, hogy sz.rakodjon vele.. :(

(#134699) hroberto válasza Trk.Adam87 (#134692) üzenetére


hroberto
veterán

Én is "rettegtem" a notch-tól, de pár nap használat után már kifejezetten tetszett. ;)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#134700) Chrystyn


Chrystyn
tag

Sziasztok !

Telefon vásárlás előtt állok és a Huawei Mate 20 lite lenne ami belefér a keretbe és tetszik a leírása is.

Kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy ez a telefon ennyiért megéri-e? Vagy ebben a kategóriában megéri-e?

Amire használnám az alapdolgok: Net, telefon :)

Köszönöm !

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.