Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134401) TIT


TIT
veterán

Létezik olyan telefon még ami ezeket tudja?

-Zseb módban egyre hangosabban csörög.
-Lefele fordításkor abbahagyja a csörgést.
-Ha felemelem halkabb lesz a csörgés.

(#134402) Ájvé válasza TIT (#134401) üzenetére


Ájvé
veterán

Első kettőt szerintem bármelyik Android tudja (csengés módjában be lehet állítani), utolsót nem tudom, szerintem ilyen telefon nincs amit felemelsz halkabban csörög, de ki tudja lehet ezt is be lehet állítani. Jó modrommal bármi lehetséges.

(#134403) korcsillio


korcsillio
őstag

Sziasztok.
Xiaomi A2 6gb ram-tól van jobb,ajánlottabb ebben az árban(75-80.000.-)?

(#134404) nyisziati válasza korcsillio (#134403) üzenetére


nyisziati
veterán

Ha 90 ezer még jó, akkor Poco F1.
Nagyobb aksi, közel dupla teljesítmény, audio jack. Kamerában kicsit gyengébb, de nem szignifikánsan.

[ Szerkesztve ]

(#134405) Grentsó


Grentsó
tag

Üdv!

Segítségért jöttem, a korábbi tanácsaitokat is megfogadtam és nem csalódtam. Feleségemnek szeretnék telefont, mit érdemes, ha:

- 50-70E lenne ideális, ha van értelme adok érte többet,
- új, független készülék,
- 2-3 évig szokták nála bírni,
- jó akksiidő és jó minőségű képek/videók az elsődleges
- nem bánom, ha android, de ez nem létfontosságú
- inkább kisebb méret (5" körül)

Előre is köszi!

Should any questions arise, please feel free to contact the brick wall in front of you.

(#134406) Viktor0610 válasza nyisziati (#134404) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A GSMArena összevetője alapján nekem a Pocophone kamerája tűnik jobbnak.

Samsung Galaxy A54

(#134407) TIT válasza Ájvé (#134402) üzenetére


TIT
veterán

Nekem az 5 éves Htc one mini tudja mindet,viszont a MI8 Lite egyiket se,kicsit csalódás.

(#134408) phonefinder


phonefinder
újonc

Sziasztok, a páromat szeretném meglepni egy új telefonnal a P8 lite után. Elsődleges elvárás a minél jobb kamerás képességek lennének, mivel 2 kislányunk van és szeretné elcsípni a fontosabb pillanatokat. Ezen kívül csak annyi lenne, hogy legyen benne egy tűrhető akksi és azért kapja még egy darabig a frissítéseket. Árban a felső szint 100e Ft. Ezek alapján mi lenne a legideálisabb választás?
Amiket nézegettem:
Xiaomi mi8 lite
Xiaomi mi A2
Honor 8x
Huawei Mate 20 lite
Huawei P10
Esetleg más?

(#134409) nyisziati válasza Viktor0610 (#134406) üzenetére


nyisziati
veterán

A szintetikus képen igen. Valós körülményeknél jó fényviszonyok mellett kb. egyforma, alacsony fényerőnél viszont kijön az 1.75 kontra 1.9 apertúra különbsége.

(#134410) Csaber


Csaber
senior tag

Kis segítség kellene telefonválasztáshoz .Ami fontos hangos és viszonylag strapabíró legyen olaj,fémforgács mellett lesz használva hangos gépek mellett a körülményekhez képest vigyázva rá (érsd 2.5 évet kibírt a doogle x5 pro most abba halt bele félig hogy, leesett) .Játszani nem igazán szoktam telefonon szóval maximum tartalomfogyasztás van kis netezés fészbuk , messenger meg a Cib alkalmazása fut rajta játék az ritka. Én kb 3 telefonra szűkítettem a választást csak épp nem tudok dönteni így 4 óra alvás után :
-Meizu M6 Note 3/32 most van 36.000 Ft-ért
-Xiaomi Mi A2 Lite 3/32 50.000 Ft
-Xiaomi Redmi Note 5 3/32 55.000 Ft

[ Szerkesztve ]

(#134411) Viktor0610 válasza nyisziati (#134409) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A gyenge fényviszonyost nem néztem meg, valóban. :)

Samsung Galaxy A54

(#134412) Viktor0610 válasza Csaber (#134410) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Redmi Note 5.
A másik kettő gyengébb.

Samsung Galaxy A54

(#134413) PioDVD válasza TIT (#134407) üzenetére


PioDVD
senior tag

Mondjuk én azt nem látom, mire jó, hogy felemelve halkabban csörög. Ha elhallgat, az ok, hiszen nyilván megnézed, de hogy a halkabb csörgésnek mi az értelme...
De nem akarom elvitatni, hogy valakinek lehet ez szempont.

(#134414) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Anyunak karácsonyra szeretnénk telot.
Eustock raktárból néztük ki.

Xiaomi Redmi 6 3/32 okostelefon
vagy
Meizu M6 Note 3/32 okostelefon

Leirás alapján meizu jobban tűnik.
Jobb kijelző, jobb kamera (selfie)
többi része majdnem ugyanaz....

Jól sejtem a Meizu jobb vétel lenne?

Illetve a mostani samu telojának az a baja nem talál sokszor hálózatot itthon.
Ezeknél a teloknál lehet ilyen gond?

Köszi.............

風林火山

(#134415) Nunder


Nunder
őstag

Sziasztok

Édesapámnak szeretnék venni egy olyan okostelefont, ami nem retten meg poros, meleg helyektől. Első sorban "strapatelefon" a kiszemelt, mert a munkájából kifolyólag por és szennyeződés is mindennapos megpróbáltatást jelentene.

- Árkategória: 50-60k HUF
- Használt vagy új: Újat szeretnék neki venni
- Hol vennéd meg: Lehetőleg itthonról, garanciásan. Ha külföldi rendelés, az sem tragédia.
- Hosszú távra tervezünk vele, strapabíró legyen, semmi extra kívánság nincs.
- Mire használnád: Szinte csak telefonálás, illetve Szókereső, Mahjong és társai, kikapcsolódás gyanánt.
- Oprendszer: Android, lehetőleg minél frissebb.
- Mekkora készülék: 5" körül.

Egyebek:
- Szem már nem a régi, így valószínűleg kapna egy launchert frankón felskálázva. Így a kijelző is legyen jól olvasható, erős fényerővel.
- Töltögetni nem annyira szereti, így a nagy akku nem lenne hátrány.
- Lehetőleg ne legyen szenvedés használni. Nem kívánok vele benchmarkokat ostromolni, de hirtelen haragú a fater a technológiával szemben, így szinte már látom ahogy földhöz vágja.

Elsőre az Ulefone Armor lett kinézve, de a Mobilarénás tesztet olvasva sajnos elbizonytalanodtam a döcögő teljesítmény miatt. A többi strapás pedig borsos áron van.

Esetleg valami régebbi Active Galaxy? Bírja az a gyűrődést?

Előre is kösz a segítséget. Visszaolvasva nem lettem okosabb "strapa" címszóra keresve, így mertem még egyszer megkérdezni.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#134416) Csaber válasza Viktor0610 (#134412) üzenetére


Csaber
senior tag

Köszi a segítséget megrendeltem , igaz ha eddig elég volt a x5 pro teljesítményben és méretben a legolcsóbb elég lett volna , majd kitalálok valamit hogy ki is tudjam használni a képességeit :DDD

(#134417) bob011


bob011
tag

Sziasztok!
Vajon Galaxy S8 vagy Honor 8x vagy más? Előnye/hátránya?

[ Szerkesztve ]

(#134418) trebrona válasza bob011 (#134417) üzenetére


trebrona
nagyúr

Teljesen más kategória a két készülék, nem összehasonlítható. Az egyik felső, a másik középkategória.

Összefoglaló alapján állítsd össze mit is szeretnél!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#134419) bob011 válasza trebrona (#134418) üzenetére


bob011
tag

A kérdés pontosítva az lenne, hogy árában Galaxy S8 vagy valami más inkább.

(#134420) trebrona válasza bob011 (#134419) üzenetére


trebrona
nagyúr

Akkor ismét: Összefoglaló alapján állítsd össze mit is szeretnél!

Olyan nehéz leírni mik az igények? Mindenkinek mások a preferenciái.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#134421) bob011 válasza trebrona (#134420) üzenetére


bob011
tag

Ok. Összeszedem!

(#134422) korcsillio válasza nyisziati (#134404) üzenetére


korcsillio
őstag

Köszönöm.Megkérdezem az F1-et is mert az A2-t 75-ért kapom ismerőstől garival újjonan.

(#134423) csaba1203 válasza phonefinder (#134408) üzenetére


csaba1203
addikt

Huawei P10 egyértelműen. :K

(#134424) TIT válasza PioDVD (#134413) üzenetére


TIT
veterán

Pl.üzletben vagy bkv-n, kiveszem a zsebemből akkor ne üvöltsön.

(#134425) Borote


Borote
addikt

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni, mert nem nagyon követtem a mobilpiacot mostanában, ehhez képest viszont rengeteg új telefon és gyártó van (és ahogy néztem, az árak is kicsit elharapództak).

- Árkategória: 150 ezer forint környékén. Ha valami nagyon tetszik, 200-ig még elmegyek.
- Használt vagy új? - Új
- Hol vennéd meg? - Kártyafüggetlen, bolti.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? - 3-4 év között (most 3,5 éves a G2, és lassú :( még csak nincs is teleszemetelve, időnként új ROM-ot teszek rá, így valamivel jobb a helyzet)
- Mire használnád? - vegyes felhasználás (időnként játék, internet, telefonálás, térkép, wifi hotspot) - amit szeretnék: OLED, vezeték nélküli töltés, minimális káva (notch nem zavar, de az alternatívák is tetszenek), továbbá top hardver (Snapi 800 is köhög már ma, 2 GB RAM-mal :( ). Febontásból beérem fHD környékével is. Majdnem elfelejtettem, nagy akku. Angol nyelv. Inkább ne legyen Samu Edge jellegű ívelt kijelző.
- OS - Android
- Mekkora? - 5-6,5" között ami van, nem kifejezett szempont.

Néztem a Xiaomi Mi 8-t, nincs vezeték nélküli töltés, egyébként tetszene. Mi MIX 3 - ára kicsit erős, de másban kb meg is felel.
Mi jut még nektek eszetekbe?

Szép estét,
Andrew

(#134426) PioDVD válasza TIT (#134424) üzenetére


PioDVD
senior tag

Ezt értem, csak én úgy gondolom, ha van ilyen igény (jogosan, bár én nyomok egy volume- -t és elnémul), akkor teljesen jó, ha nem halkul, hanem elhallgat. Hiszen már foglalkozol a hívással, minek lármázzon? :)

(#134427) TIT válasza PioDVD (#134426) üzenetére


TIT
veterán

Eszembe se jutott a volume,de az lesz akkor köszi.

(#134428) eurolac válasza TIT (#134401) üzenetére


eurolac
senior tag

Szia! Pl.: Huawei Mate 10 pro mindhárom kritériumodnak megfelel. Mindhárom lehetőséget külön-külön be lehet állítani a beállításokban.

[ Szerkesztve ]

Eurolac

(#134429) TIT válasza eurolac (#134428) üzenetére


TIT
veterán

Szia!

Csak már megvettem a MI8Lite-ot,de 100 felett nem akartam költeni,ha már a one mini is tudja 80-ért.

(#134430) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Sziasztok !

Picit off ,de hátha . Itt ajánlottátok nekem a Xiaomi MI 8-at és most jutottam el oda , hogy akkor meg is venném . A 64 gigás verzió olcsóbb 20K-val szóval az nekem elég ,de nézegettem és a legjobb áron az 1mobil oldalon van . Mennyire megbízható cég és ha mégis gáz lenne a mobillal akkor gondolom úgy sem oda viszem vissza ?
Köszi ha valaki segít :R

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#134431) nyisziati válasza jozefgucci1 (#134430) üzenetére


nyisziati
veterán

Szia!
Nem ismerem a boltot, de rákerestem a visszajelzésekre, tessék.

(#134432) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Hali!
Már volt konkrét elképzelésem, mert kértem itt tőletek tanácsot, egy Redmi Note 5 volt a kiszemelt, ami egy Microsoft 640DS-t váltana. De nem vettem meg a készüléket, mert jól elvoltam a régivel(meg féltem a váltástól, megszoktam a windowst). Viszont behalt a Microsoft, most sürgető az új készülék, ma valószínűleg meg is veszem/ rendelem. De mivel eltelt egy-két hónap, változik a piac, azért rákérdeznék, mert mostanában nem követem a változásokat-újdonságokat.
Az elvárások: Jó készenlét, tehát erős aksi. Jó kamera, mert szeretném kiváltani a kompakt fényképezőt. És karcálló kijelző. Alkalmazás ritkán kis Facebook, navigáció Ennyi az igényem, 49 éves vagyok, ha nem szoktam volna hozzá a mobilos fotózáshoz, egy egyszerű telefon is elég lenne. Pár hónapja ajánlatotokra kinéztem a Redmi Note 5 készüléket, most is tetszik,. de azóta látom hogy van A2 Lite, S2 is ugyanattól a gyártótól. A2Lite van itt az Euronicsban, megnéztem, tetszene is, de úgy tudom nem karcálló.
Ja, és a másik fontos kérdés: Jól gondolom hogy nekem bőven elég lenne egy 3/32Gb-os verzió..? :)

[ Szerkesztve ]

(#134433) juuzer válasza Zoli bácsi (#134432) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Szerintem nyugodtan vedd meg a Note 5-öt. Én inkább a 4/64-es kiszereléseket ajánlanám bármelyik telefonból, mivel alig drágábbak és hosszabb távon jól jöhet a több memória/RAM :)

Azt sajnos nem tudom, hogy karcálló e az A2 Lite képernyője :/ Bár fóliázva kb mindegy is :D

Vamos a la playa.

(#134434) PioDVD válasza Zoli bácsi (#134432) üzenetére


PioDVD
senior tag

Úgy rémlik, a note 5 kamerában (is) jobb, mint az a2 lite.
Karcállósággal én nem törődnék, fólia úgyis kell (ajánlott) rá.
Viszont a mobilok kevés fényben nem feltétlenül pótolnak még egy kompakt fényképezőt sem. Főleg nem ebben az árkategóriában. Persze van az a fényképező, amit igen. :)

Ja, memória. A Facebook memóriazabáló, a light talán kevésbé. Biztos elég a 3 GB, de én majdnem 4 éve ragaszkodtam a 2 GB-hoz, ennek köszönhetem, hogy még most is majdnem elég. Ha teheted, inkább a 4 GB-ost vedd, a jövőre gondolva.

[ Szerkesztve ]

(#134435) juuzer válasza PioDVD (#134434) üzenetére


juuzer
addikt

Amúgy simán lehet alternatíva, hogy böngészőből facebookozol :D

Vamos a la playa.

(#134436) #81733120 válasza juuzer (#134435) üzenetére


#81733120
törölt tag

Vagy a FB Lite. :)

(#134437) nyisziati válasza juuzer (#134435) üzenetére


nyisziati
veterán

Nekem 2 GB-os gépem van, normál Facebook appal + okosórával + még csomó mindennel és simán futnak együtt.

(#134438) juuzer válasza nyisziati (#134437) üzenetére


juuzer
addikt

+Roaming Na ezt nem tudom, én sose használtam még a lite-ot pl. (Max teszt erejéig letöltöttem.) Csak anno ez volt opció, még a ZTE Blademen úgy facebookoztam :)

Igaz így 24 évesen már túl öregnek/fiatalnak érzem magam fácséhoz :D :D

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#134439) #81733120 válasza juuzer (#134438) üzenetére


#81733120
törölt tag

Én egy ideig azt használtam, most a rendes FB van rajta, de szerintem szelektálni fogom, mert jó ha hetente 1x belépek. :D Csak az csevegő részét (Messenger) használom. :K

(#134440) Ájvé válasza #81733120 (#134439) üzenetére


Ájvé
veterán

Messengerre külön alkalmazás van. FB appból azt hiszem át így irányít rá, ha üzenetet akarsz küldeni.

(#134441) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok, most a telekomnál 30k az LG K11 (kifutó termék) - megér ez ennyit? Az egyik szülőnek vennénk ajándékba, egy már leharcolt P8 Lite-ot váltana - ahogy nézem, a főbb paramétereik igen hasonlóak, nagyjából az alábbiakra lenne használva a telefonálás mellett: böngészés, facebook, messenger, viber.
Esetleg valami jobbat tudtok ajánlani ebben az árkategóriában?

(#134442) Sgr_A válasza adalbert1 (#134441) üzenetére


Sgr_A
addikt

Igen meizu m6 ez legalább 3/32gb ram/háttértárral rendelkezik
vagy egy kicsit drágábban redmi6

[ Szerkesztve ]

(#134443) b.lajos


b.lajos
tag

Sziasztok,
Szemezgetek a HTC U11+szal, de mielőtt megrendelném kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Ebben az árkategóriában (max 150 ezer) van-e jobb, vagy inkább ajánlottabb telefon? Játék nem szempont, lényeg, hogy ne döcögjön, 5-6 col, valamint tárhely és memória legalább 6/64 vagy 6/128 legyen.

b.lajos

(#134444) crisy


crisy
csendes tag

Sziasztok!

Garanciába cserélik a Huawei p9 Lite telefonomat, csak az már nem kapható, ezért levásárolhatom. Sokat nem szánnék ráfizetni, ezért 3 teló maradt talpon:

Samsung A6+
Samsung A7
Xiaomi A2 Lite

Melyiket éri meg jobban megvenni?

Átlag használatra kellene, alap játékok, Facebook, Viber, fényképezés minimálisan, videó minimálisan.

Köszi a választ!

(#134445) Dhampir válasza Sgr_A (#134442) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha bizonyos kínai mobilokban is gondolkodsz, érdemes megfontolni a rájuk adott garancia idejét és milyenségét. Nyugodtabb az ember legalább 2 évvel, főleg ha olyan felhasználónak lesz, aki nem akarja sűrűn cserélgetni a mobilját.

[ Szerkesztve ]

(#134446) Ájvé válasza crisy (#134444) üzenetére


Ájvé
veterán

A7-ből melyik? Csak mert látom legalább 3 van belőle (2016-17-18). Ha legalább 2017-es verzió akkor azt mondanám.
Ha kompakt készülék kell akkor viszont A2 Lite (de furcsa, pár éve 150 mm-es készülék még phablet volt, ma meg már kompaktnak számít).
Egyébként mind megfelel a leírtaknak.

(#134445) Dhampir:
Ne már, egy LG K11-hez képest mindkét készülék főnyeremény, ne 30k-t akarjál több évre készüléket venni.

[ Szerkesztve ]

(#134447) Sgr_A válasza Dhampir (#134445) üzenetére


Sgr_A
addikt

inkább szenvedjen két évig minthogy csak egy év legyen a gari?

[ Szerkesztve ]

(#134448) adalbert1


adalbert1
veterán

Köszi mindenkinek az ajánlásokat - alapvetően olyan felhasználónak lesz, aki tényleg csak netezés/facebook/viber vonalon mozog a telefonálás mellett, esetleg néha csinál pár fényképet - erre egyelőre úgy gondolom, hogy jó lehet a K11 is - illetve annak ellenére, hogy volt már Huawei telefonom, a kínai márkák annyira nem szimpik.
Szerintem ahhoz képest, hogy eddig milyen telefonjai voltak (nagyjából a mi régi telefonjainkat örökölte meg mindig, Galaxy Mini, L9, G2 mini, P9 Lite) nem lesz visszalépés - illetve ha nagyobb lenne a keret, akkor nyilván nem ezt a telefont vennénk meg, hanem most a kifutó modellek közül egy G6-ot 70k-ért. ;)

(#134449) Dani82


Dani82
senior tag

Sziasztok,

fokent fotozasra hasznalnam a telefont, mit ajanlanatok? Iphone X bagy mate20pro ? Esetlet iphoneXS? Jelenleg egy sima s9-et hasznalok

[ Szerkesztve ]

(#134450) Ájvé válasza adalbert1 (#134448) üzenetére


Ájvé
veterán

Az az igazság hogy ebben a készülékben sem tud majd pozitívan csalódni, semmivel nem jobb mint mondjuk a P9 Lite sőt inkább visszalépés. Hardveres annyira gyenge, hogy napi használat során sem lesz gördülékeny, egy idő után pedig át fog menni szenvedésbe. Szóval azért volt ajánlva az a két készülék, mert ebbe a kategóriában ezek jöhetnek szóba amik a mai minimális elvárásoknak már megfelelnek.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.