Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134601) Trk.Adam87 válasza w333 (#134600) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Mivel képben vagy a Xiaomi-kkal kapcsolatban így bátorkodom megkérdezni:
A Xiaomi Note 6 Pro-nak vagy a Mi Max 3-nak jobb a kamerája? Nekem Mi Max 3-mam van, alkalmam nem volt összehasonlítani más Xiaomi készülékkel. Azért a Note 6 Pro-val akarom összevetni, mert a 2 készülék ha jól tudom szinte egyszerre jelent meg és az akksi, kijelző méretet leszámítva ugyanazt a teljesítményt kínálják.

[ Szerkesztve ]

(#134602) w333 válasza Trk.Adam87 (#134601) üzenetére


w333
félisten

Számottevő különbség szerintem nincs ... kb. ugyan azt tudják ! :K

Mondjuk most nézem, ugyan az a kamera szenzor van mindkettőben ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#134603) spileraaa


spileraaa
senior tag

DOOGEE S60
Tudtok 250$ korul ennél jobb strapatelefont? (a jobbat inkább arra értem hogy minél jobban bírja a strapát legyen tényleg strapa telefon és ne kelljen attól féljek hogy könnyedén betörik a képernyője. A mostani telefonomnak xiaomi redmi 3s attól is betört hogy kb 20 kg súlyú ládát hozzá fogtam és zseben keresztül középen végig repedt a képernyője)

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#134604) nyisziati válasza spileraaa (#134603) üzenetére


nyisziati
veterán

A relatíve drága, kínai strapatelóknak kevés pártolója van itt a topikban. Sajnos a való életben nagyon felemásan teljesítenek, miközben irreálisan sokba kerülnek. Általában azok a telók feleannyiba kerülnek a bumszli ház nélkül.

Úgyhogy többnyire a normál telefon + TPU tok + minőségi üvegfólia az ajánlott. Ezek a hétköznapi veszélyeknek kb. a 99 %-át elhárítják.

(#134605) stork13


stork13
aktív tag

Sziasztok!

Cirka 1,5 hónapja segítettek választani telefont, Redmi 6 már úton van karácsonyra ajándékba, thx.

Most viszont ismét érdeklődnék egy új, ár/érték bajnok telefonra, saját részre ezúttal. :)

- Árkategória. max 65k
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Független, ha lehet a garancia miatt inkább hazai szervizzel rendelkezzen
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Hosszabb táv (1,5-2 év) és best-buy :)
- Mire használnád? Átlag felhasználás (telefonálás, film, zene, minimális játék, néha fényképezés, internet)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Androiddal megbékültem, MIUI-s nem volt még, de rugalmas vagyok.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? max 6"

Ami még fontos lenne az a 2 SIM és SD kártya egyidejű használata.

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#134606) Trk.Adam87 válasza w333 (#134602) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Melyik oldalon szoktál informálódni készülékek tudásáról?

(#134607) maczera válasza stork13 (#134605) üzenetére


maczera
aktív tag

Hirtelenjében ezeket tudom külön SD kártyahellyel:
Redmi 6
Redmi S2
Mi A2 Lite

(#134608) Sgr_A válasza maczera (#134607) üzenetére


Sgr_A
addikt

Honor 8x bár az több mint amit árnak megadott a kolléga és a kijelző is nagyobb ugyhogy tárgytalan

[ Szerkesztve ]

(#134609) Dhampir válasza kali (#134584) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm! :R

(#134610) stork13 válasza maczera (#134607) üzenetére


stork13
aktív tag

Köszi!

Ha nem lenne kitétel a külön +SD támogatás hanem elég a 64 GB belső tárhely, akkor mik jöhetnének még számításba?

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#134611) Shingen válasza Ájvé (#134556) üzenetére


Shingen
addikt

YT teszt video volt, ahol mondták maga a telo az jó csak a fly rendszer bugos.
Mutatta a srác naptár is össze vissza volt benne, meg ilyenek.
Hiába a sok felhasználói vélemény nem képesek a bugokat kijavítani a frissítésekkel....

風林火山

(#134612) FerNandor


FerNandor
őstag

Üdv.

A (közel)múltban volt 3 éves garancia a Huawei telefonokra, 3 nap, 3 hónap, 3 év vagy valami hasonló volt a garancia.
Ilyen van még? Ha igen, hol és hogyan érvényesíthető, melyik üzletben vásárolt telefonokra?

P10 Plusszal szemezek, de nem könnyű választani..

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#134613) Viktor0610 válasza FerNandor (#134612) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudtommal nincs már.

Samsung Galaxy A54

(#134614) Shingen


Shingen
addikt

Srácok!

Mit mondtok melyik lenne a jobb választás, és miért?

Redmi Note 5 VS. Xiaomi Mi A2 Lite :F

風林火山

(#134615) Sgr_A válasza Shingen (#134614) üzenetére


Sgr_A
addikt

note 5 jobb kamera jobb soc nincs droid one

(#134616) trebrona válasza spileraaa (#134603) üzenetére


trebrona
nagyúr

El ne felejtsd holnap is megkérdezni! :D

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#134617) Shingen válasza Sgr_A (#134615) üzenetére


Shingen
addikt

nincs droid one

Az miért nem jó?

風林火山

(#134618) Ájvé válasza cs.zs. (#134586) üzenetére


Ájvé
veterán

A linkeden xiaomi keresés van a firsphone oldalán. Rendben, jótállás még kérdés lehet, de pozitívak a vélemények többségben a boltról.

(#134614) Shingen:
Jobb hardver, kamera is jobb a RN5-ben. Mi A2 Lite viszont stock droid (bár van akinek ez inkább hátrány, például Tapsi75-nek), de 2 év garantált frissítés azért nem hátrány.
Mi A2 lenne egy súlycsoportban a RN5-el, illetve jobb is nála, egyedül akku időben nagyon gyenge.

[ Szerkesztve ]

(#134619) trebrona válasza Shingen (#134617) üzenetére


trebrona
nagyúr

Jó az android one, nem írta, hogy szerinte.

Igaz én sem, de akkor így: szerintem és nagyon sokak szerint is jó az android one. Ahogyan a MIUI, EMUI, Flyme, Touchwiz stb. :)
Minden csak ízlés dolga.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#134620) Shingen válasza Ájvé (#134618) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi, muternak szánom karira akkor ha többen is a RN5 mondtátok akkor az marad.

風林火山

(#134621) Shingen válasza Ájvé (#134618) üzenetére


Shingen
addikt

Most néztem RN5 teszt videot igazad van jobb a kamera, meg a soc, de ebben nincs gyors töltés 2.5 óra alatt tölti fel a telepet, azért ez kicsit cinkes......

風林火山

(#134622) Sgr_A válasza Shingen (#134621) üzenetére


Sgr_A
addikt

2 naponta az éjszaka nem elég hozzá?

(#134623) Ájvé válasza Shingen (#134621) üzenetére


Ájvé
veterán

Itt azt írják QC3-as. Hivatalos oldalon csak QC 2-t írnak, de az is valami. Itt is QC3-at írnak, szóval Global valószínűleg tudja.

(#134624) Trk.Adam87 válasza Shingen (#134621) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

2,5 óra neked sok?
A Mi Max 3 töltése gyors töltéssel 2 óra, igaz ez 5500 mAh

(#134625) New Bluestar válasza spileraaa (#134603) üzenetére


New Bluestar
tag

ULEFONE armor 3 -at nézted már ? Nincs ilyenem, csak a leírását néztem, az meg ki tudja mennyire igaz :)

[ Szerkesztve ]

(#134626) juuzer válasza Ájvé (#134623) üzenetére


juuzer
addikt

Tudja, amíg volt Note 5-öm, a Huawei Quick Chargeremmel jól együtt tudott működni. Ki is írta, hogy gyorstöltés. :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#134627) w333 válasza Trk.Adam87 (#134606) üzenetére


w333
félisten

Gsmarena ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#134628) Ájvé válasza juuzer (#134626) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem is számomra volt kérdés.

(#134629) mmdms válasza cs.zs. (#134589) üzenetére


mmdms
addikt

Mivel csak 512-s sd-m van, igen azt szeretném használni. :)
Lehet TF kártya, igazából a kettő közti különbséggel se vagyok tisztában, mert teljes mértékben hidegen hagy, de az előző 8 gigáson már nem fértem el, csak a navigációm is nagyobb már ennél.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#134630) flash- válasza zozyk (#134597) üzenetére


flash-
veterán

nappali fénynél kb egyforma, kevés fénynél a mi 8 lite picikét részletesebb zajmentesebb ahogy nézem..
[link]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#134631) goop válasza FerNandor (#134612) üzenetére


goop
őstag

P10 és p10+ ha hivatalos helyen veszed, még van rá a 3 év garancia. Sajnos ezek az utolsó modellek, most már nem ad a huawei sem 3 év gart.

(#134632) picur10


picur10
aktív tag

Sziasztok! A feleségemnek keresnénk céges telefont kb. 55-65 ezres sávban. Nem túl extrém felhasználása lesz: hívás, sms, levelezés, fényképezés, waze, facebook, túrázásnál gps
A saját telefonja egy Xiaomi 4x-es, hasonló méretben szeretne elsősorban.
Ha nem túl nagy kérés, tudnátok valamit ajánlani egyet 5" méretben, és egyet valamivel nagyobban is?
Köszi!

(#134633) maczera válasza stork13 (#134610) üzenetére


maczera
aktív tag

Xiaomi vonalon Redmi Note 5

(#134634) juuzer válasza picur10 (#134632) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Xiaomi Redmi 6 vagy Meizu Pro 7. Utóbbit ajánlanám, erősebb mint a Redmi 6. Sajnos ezeken kívül már csak tepsifonok vannak kb. (A Redmi 6 igaz 5,45"-es, viszont a 18:9-es képarány miatt mégis elég kompaktnak mondható.)

Remélem tudtam segíteni :)

Vamos a la playa.

(#134635) Ájvé válasza picur10 (#134632) üzenetére


Ájvé
veterán

Ilyen kis készülék nem nagyon van már.
Legközelebb méretben Mi A2 Lite van ilyen árban.

(#134636) stork13 válasza maczera (#134633) üzenetére


stork13
aktív tag

Köszönöm szépen!

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#134637) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Sziasztok!

Édesapámnak néznék készüléket és a phabletek világában nagyon nem vagyok otthon. A nagyobb képernyőt preferálja, hogy ne kelljen minden alkalommal szemüveget felvennie a kezeléshez, ergo a ppi nem annyira mérvadó nála. Új készüléket szeretnék, ami teszi a dolgát, ami nála Youtube, böngészés és skype/whatsappban merül ki a telefonálás mellett(nem sikerül rávenni, hogy a GPS-t használja). Külön topik a fényképező, aminél cél lenne, hogy értelmes képeket lőjön, minél egyszerűbben (point and shoot).
Az árnál fontosabb tényező lenne, hogy ne nézzen ki drágának (tolvajmágnes) és ne legyen drága a fenntartás (pl. könnyen sérülő ház). Minden segítséget előre is köszönök! :R

(#134638) juuzer válasza Foglalt név (#134637) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Árat nem írtál, azért szerintem ezt fontos lenne megadni. Első körben egy Xiaomi Redmi Note 5-öt mondanék, 65 ezer forintért mérik mostanság. Nincs rajta notch tehát nem tűnik annyira trendi telefonnak mások számára :D = lopásvédelem, 1. vonal letudva. 6"-es képernyője van és korrekt kamerája, akksija és hardvere is van emellé.

Este nem kell tőle csodákat várni, de nappal jó képeket lő az árához képest. (Nekem is volt egy hónapig.)

Plusz tudtommal a MIUI-ban álíltható a betűméret, szóval azt simán feljebb tudjátok venni, hogy ne kelljen az a szemüveg :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#134639) Foglalt név válasza juuzer (#134638) üzenetére


Foglalt név
addikt

Tudom, elnézést, viszont az árral kapcsolatban elég rugalmas tudok lenni, inkább az ár/érték, ami érdekel.
Amit szintén kihagytam, hogy elég sok youtube-os klippet néz, füles nélkül, így egy jó sztereó hangszóró elég komoly döntőtényező lehet. (mikor utoljára érdekes volt ez a telefon dolog, a HTC One-ok futottak ilyesmivel)
Utóbbi ponttól eltekintve, ami az én saram, tökéletes ajánlás volt :R

(#134640) Ájvé válasza Foglalt név (#134637) üzenetére


Ájvé
veterán

Mi Max 3 ha nagy kell.

(#134641) gabika0013


gabika0013
tag

Sziasztok!

Új telefont kell vennem a régi elhalálozása miatt. 100.000HUF körüli összegre gondoltam. Átlagos felhasználásra lenne, telefon, internet, zene hallgatás. Első körben néztem: Xiaomi POCOPHONE F1 128GB, Huawei P10 64GB Dual, Honor 8X 64GB 4GB stb, de nekem ez kicsit kínai...
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy ebben a kategóriában van-e best buy?

(#134642) w333 válasza gabika0013 (#134641) üzenetére


w333
félisten

Van ... Xiaomi Mi8 :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#134643) Myers


Myers
senior tag

Sziasztok!
Telefont vennék. Ami fontosabb szempont: noccsot lehetőleg ne, minél jobb hangszórót, 100K fölé ne nagyon menjen. Nagyjából ennyi. :D

Az már nagyjából eldőlt, hogy Redmi Note 5 lenne. :)
- Note 6 Pro-t akartam, de az kb ugyanaz mintha a Note 5 lenne noccsal. Szóval ez kilőve.
- Mi 8 Lite-ra is gondoltam, ott még tűrhető méretű a noccs, de jóval kisebb az akksi és nincs jack. Ennek ellenére jobban megérné mint a Note 5?
- A Poco F1-re is felfigyeltem a sztereó hangszóró miatt, meg persze elég erős a hardver. Csak ugye itt is a nagy noccs.

Vagy van még valamilyen jó sztereó hangszórós 100k környékén/alatt?

De ami ezeknél jobban érdekel, hogy hol lenne érdemes venni? Amiket néztem:
Eustock, Xiaomi.hu, vip-phone Esetleg gearbest/banggood?

A vip-nál azt írják:24 hó forgalmazói gari, ami 12 hó hardveres és 12 hó szoftveres garit jelent. Azzal mit érek?

http://www.muszaj.hu/

(#134644) gabika0013 válasza w333 (#134642) üzenetére


gabika0013
tag

Köszönöm a gyors választ. Nekem délelőtt az egyik munkatársam Huawei-t (P10) ajánlott. Ez a Xiaomi annyival jobb?

(#134645) w333 válasza gabika0013 (#134644) üzenetére


w333
félisten

Annyival jobb ? hát fényévekkel jobb mindenben ! :D :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#134646) spileraaa válasza trebrona (#134616) üzenetére


spileraaa
senior tag

nem kérdezek azért sem újra

de ha nem kérdeztem volna pl ez nem derül ki róla

ha itt nem is de máshol írták hogy a DOOGEE S60 :

"Nekem volt ilyenem, mindent kibírt, de a hangszórók és a mikrofon nem volt jó rajta... Gyári hiba, mert Szlovákiában vettem és visszavittem garanciára majd kipróbálták egy másikat annak is ugyan ez volt a hibája. Most ulefone armor 2-t használok, teljesen megvagyok vele elegedve"

Ulefone Armor 3 tényleg jókat írnak róla

de nem túl veszelyes hogy olyan nagy az aksija menyire biztonságos?

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#134647) juuzer válasza w333 (#134645) üzenetére


juuzer
addikt

De egy jó 40-50 ezerrel drágább is :) (Ithonrol normális garival beszerezve.)

Vamos a la playa.

(#134648) w333 válasza juuzer (#134647) üzenetére


w333
félisten

Ha elég neki a 64GB akkor SmartShop -ból 115k -ért megvan ! :)

Poco F1 durván 20k -al olcsóbb szintén 64GB ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#134649) Ájvé válasza spileraaa (#134646) üzenetére


Ájvé
veterán

Maga a nagy akku nem jelenti hogy ne lenne biztonságos. Ha rosszul van beépítve az baj lehet, lásd Samsung Note 7, ott se az akku volt hibás, hanem rosszul lett megtervezve.

(#134650) gabika0013 válasza w333 (#134648) üzenetére


gabika0013
tag

Akkor el is dőlt... Xiaomi M8 és igen, elég a 64GB. Köszönöm a gyors segítséget! :R

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.