Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133501) Dhampir válasza Sungoo (#133500) üzenetére


Dhampir
félisten

Miért? (Jó kis telcsik azok.) :)

(#133502) cs.zs. válasza Sefter (#133497) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nagy család vagyunk, sok telefonnal. Egyetemista fiamnak Sony XA1 3/32GB van, középsőnek XIAOMI REDMI NOTE 4 3/32GB, legkisebbnek HONOR 8 4/32GB, anyának HUAWEI P8 Lite 2/16GB, apának XIAOMI REDMI NOTE 5A 2/16GB. Kicsi srác nem panaszkodik a Honor8-ra, de amúgy mindenki azt mondja a családban hogy innentől kezdve: csakis XIAOMI!!

...

(#133503) juuzer válasza Dhampir (#133495) üzenetére


juuzer
addikt

Köszi, ezt nem tudtam. Bár nekem ezzel eddig nem volt gondom, ismerősi körben se hallottam erre panaszt még.

De köszi az ifót és bocsi ha marhaságot írtam volna :)

Vamos a la playa.

(#133504) Ébri válasza Ájvé (#133488) üzenetére


Ébri
senior tag

Köszi, most találtam érintőképernyő problémákról néhány írást a Sonyra, de egyébként nem, mitől nem időtálló? Elromlik, vagy nem frissítik? Köszi!

(#133505) tejmaffia123


tejmaffia123
tag

Sziasztok ! Újonnan még mindig a Redmi Note 5 a best buy 60 ezres kategóriában ?

(#133506) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!

Jelenleg egy P9-et használok, amivel igazából meg vagyok elégedve.
Flottás csomagban lenne lehetőségem kb annyiért kihozni egy Mate 20 Lite telefont, mint amennyiért a P9-et el tudnám adni használtan.
Szerintetek megérné váltani?
A P9-re van még gari 2020 októberig. A Mate 20 Lite nagyobb kijelzője tetszik, és talán az akku üzemidőben is jobb, mint a P9.
Kamera nem mérvadó.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#133507) Trk.Adam87 válasza tejmaffia123 (#133505) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

60ezres kategóriában? :)
Aki ma venne Note 5-öt az 48 alatt megkapja tényleg best buy áron a 32 GB tárhelyes változatot:
[link]

(Úgy látom fel is vitték az árat 50-re...Árukeresőn még az előbb említett áron szerepel...)

Ennyiért tényleg oda ver rendesen, ha 6"-osra lenne szükségem már rendelném azonnal én is.

[ Szerkesztve ]

(#133508) Greenbullz


Greenbullz
csendes tag

Sziasztok!
Black fridayon szeretném majd lecserélni a minőségi Vodafone smart prime 7-emet. Játszani és netezni szeretnék rajta, úgyhogy a nagy aksi és az erős proci volt számomra a mérvadó. Mivel számomra minden más (pl kamera) közel fölösleges, így egyelőre a Honor Play és a Pocophone F1 között vacillálok.
Szerintetek melyikkel járnék jobban? Van esetleg valami más telefon amit ajánlanátok számomra? Árban igazából nincs határ, csak nem szeretnék olyanra költeni ami nekem nem "ad" többet.

(#133509) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Hátha itt kapok választ:

Mi Max 3 itthon kapható valahol részletre?

#?*@&!

(#133510) juuzer válasza Trk.Adam87 (#133507) üzenetére


juuzer
addikt

No offense, de szerintem a 3/32 annak fényében nem biztosan best buy, hogy a 4/64-es verzió nem sokkal drágább.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#133511) nyisziati válasza zeon.hu (#133509) üzenetére


nyisziati
veterán

Rákerestem, az Emagot találtam csak. És náluk sem 0%-os, hanem a Cofidis ad ajánlatot. Lent, a bal alsó sarokban van az áruhitel.

Hopsz, van még a smartshop.hu. Ha legörgetsz, egy konkrét Cofidis-es ajánlat is van (30%-os THM-mel).

[ Szerkesztve ]

(#133512) Trk.Adam87 válasza nyisziati (#133511) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Én ebben a GSM-ELEKTRONIC-ban nem bíznék, még ha az emag által történik a megrendelés akkorsem. Ha van cég, aki kapcsolatban áll az Expert-el, az be tudja szerezni onnan is, ami jóval megbízhatóbb hely, mint egy ilyen random gsm bolt.
[link]

Már írtam is neki (zeon.hu) privátban, mert van egy ismerős, aki az Expert-ből szerzi be az áru nagy részét a boltjában, talán vele le tudja beszélni ezt a részlet fizetést is.

[ Szerkesztve ]

(#133513) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Ismerősöm új telefont szeretne vásárolni mivel a Redmi Note 5A-ját eláztatta. Elsőnek amit nézett nagy hirtelen az a Redmi Note 6 Pro 3/32es változat Gearbestről (180dollár). Mennyire javasolt ez a típus? Mit javasolnátok helyette? Redmi Note 5 32gb-os verzió, ennek jónak mondható a kamerája? (ezt itthonról honnan érdemes és mire érdemes figyelni? Global/EU verzió legyen azt tudom.)? Ha jól tudom ez már ajánlott típus és inkább ezt választanám neki. 50-60e Ft a határ.

[ Szerkesztve ]

(#133514) cs.zs. válasza gorje (#133513) üzenetére


cs.zs.
addikt

Pl. Telenornál Redmi 6 DS 3/32GB (független) feltöltős csomagban 52.990,
MI A2 Lite 4/64GB 81990

...

(#133515) gorje válasza cs.zs. (#133514) üzenetére


gorje
senior tag

Koszi!

(#133516) #81733120 válasza cs.zs. (#133514) üzenetére


#81733120
törölt tag

Itt olcsóbbak. :K
A Telenornál nem éri meg feltöltős konstrukcióban mobilt venni.

(#133517) cs.zs. válasza #81733120 (#133516) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ez igaz, az EUSTOCK olcsóbb.
Előfordulhat hogy akár a Telenor is onnan veszi. Az árkülönbözetért cserébe Telenornál további 1 év garancia van, és megfizethető áron köthető rá biztosítás is. Ha pedig valaki már egyébként is előfizető (vagy most azzá válik), akkor jelentős kedvezményeket kap.

Sokan nem is tudják, hogy a Telenornál VÁLLALKOZÓI ADÓSZÁMMAL bruttó 6750 Ft a korlátlan beszéd-csomag, 1 Gb adattal (MyBusiness Flexi-E), én is ilyen csomagban vagyok, és így pl 17400Ft a Redmi 6, vagy 46000 Ft a MI A2 Lite

Árlista itt

[ Szerkesztve ]

...

(#133518) #81733120 válasza cs.zs. (#133517) üzenetére


#81733120
törölt tag

Nem tudom, a Telenor hogyan gariztatja a mobilokat így, hogy 2 évet ad, viszont az Eustock-nál meg "hivatalos", Wateyq-s garancia van. :)
Egyébként valóban, előfizetőként sok esetben megérheti. :K

(#133519) cs.zs. válasza #81733120 (#133518) üzenetére


cs.zs.
addikt

A régi "Telemax" a Telenor partnere, mai nevükön TMX Mobile Solution Szerviz KFT, akik Budaörs vasútállomás mellett vannak (Tesco mögött) a Kinizsi u.2-ben. Nem panaszkodom. Eddig 1 db ügyem volt velük, szó nélkül cserélték a telefont (illetve kiadták a csereigazolást, és némi rápótlással megvettük a következőt)

Wayteq garival is volt már dolgom. 2 db Wayteq tabletet vettem üzletben, mindkettő megdöglött (nem vették a töltést), visszaküldtem, elhajtottak mint a legyet (azt mondták hogy náluk működik). Aztán lejárt a gari, és 2 x 30000 Ft ment a kukába...

[ Szerkesztve ]

...

(#133520) #81733120 válasza cs.zs. (#133519) üzenetére


#81733120
törölt tag

Köszi az infót, most már legalább ezt is tudom. :D :R

(#133521) kitbi


kitbi
újonc

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#133522) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok. Eredetileg Galaxy A3 (2017)-et nézegettem, de már kifutott termék, normális boltokban jó áron már nem lehet kapni. A Galaxy J5 (2017) mennyire jó telefon? Tudnátok ajánlani? A Media Marktban jó áron kapható. Vagy várjak a Fekete Péntekre?

A Samsung Galaxy A3 (2017)-nek mi lesz az utódja? Mikor jön ki?

Köszi.

(#133523) Dhampir válasza juuzer (#133503) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak kiegészítő infónak szántam, mert pont az S8-at is néztem, és szembetűntek ezen adatok is.
Mindegyik mobilt górcső alá lehetne helyezni ebből a szempontból is. :)

(#133524) T. I. válasza ph2012 (#133522) üzenetére


T. I.
senior tag

Ha még 2 hétig ráér, akkor szerintem várj. Ha számít a pénz, könnyen megbánnád, ha most vennél valamit, ami leárazás alá esik majd 23-án.

(#133525) aldork


aldork
csendes tag

Sziasztok!
Árkategoria - Max 90k , egyertelmuen uj, valszeg telekomnal mert van szerzodesem
Hosszu tavra? (min 2 ev)
Mire hasznalnam - Kamera a legfontosabb igazabol, de netezes fontosabb infokat leirni ugye meg mindennapi hasznalat (Telozas, messenger, insta stb)
Méret : 5.0 " - 5.9 " kisebb nagyobb semmifelekeppen
Preferáltabb lenne az Android mivel azt ismerem már megszoktam

(#133526) 1eske


1eske
tag

Sziasztok!

Telefont keresek, de elég bizonytalan vagyok egyelőre az irányban is.
Szedjük szét 2 telefoncsoportra:

#1
Legjobb kamarás készülékek:
- Piacon legjobb kamerás képességek
- Megbízható működés, jó kijelző
- Jó garanciáztatás lehetőségek (Akár külföldön is)
- USB-C

#2
Összességében legjobb készülékek:

- RAM: 6-8 GB
- CPU: SD 845
- Belső tárhely: 32 GB legalább vagy bővíthető
- Jó garanciáztatás lehetőségek (Akár külföldön is)
- Közepesnél jobb kamera
- Ne legyen hatalmas a telefon. (Jó lenne ha 6" vagy az alatti lenne)
- NFC
- Hosszú akku idő
- Vízállóság
- USB-C

Ár egyelőre mindkét kategóriában lényegtelen.
Androidos telefonra gondoltam, ár/érték arányban szerintem mindkét kategóriában verik az Apple termékeket ha jól sejtem. :U

Köszönöm a segítséget!

(#133527) torma99 válasza 1eske (#133526) üzenetére


torma99
aktív tag

Ebből a leírásból szerintem te OP6T-t akarsz venni. Ez akár mindkét kritériumnak megfelel.

Emellett az 1-re ott az S9+, a P20 Pro, Pixel 3 (ez csak külföldről), 2-es pontnál esetleg bejátszik a Zenfone 5 is.

Sokszor leírják itt a topicban, hogy a korábbi 6-is ma már a notch, illetve az összement kávák miatt egy régi 5.2 kb. szóval egy Note méretébe belefér ma már egy 6-os kijelző, nem kell tőle annyira idegenkedni.

Mivel opcióként szerepel nálad a nem csillagos 5-ös kamera és nem írtad, hogy esetleg dolgozni is szeretnél vele (Dex), vagy nagyon rágyúrnál a Pro módra (P20 Pro esetleg), így én csak a 6T-t tudom szűkíteni, amennyiben ez a csoda kijelzőbe rakott optikai ujjnyomatolvasó megfelel és le tudsz mondani a jackről. Cserébe kapsz dobozból 9-es Droidot és gyors frissítést, picit engedsz a kamerából.

Én most egy Samsungot vettemé s a stock droid után nekem nem okoz gondot, nem vagyok ilyen elvakult techie, meg amiket olvasni itt a fórumban, atyaúristen. Emellett nyomogathatok Huaweit is szóval, ha nem vagy valami félig életképtelen háklis és tényleg nem számít az ár, akkor menj be egy MM-be nyomkodd meg, ami tetszik és el tudod dönteni. Ha nagyon egyik sem akkor ott a 6T, viszont mindegyik gyártó csúcskészüléke már annyira jó, hogy lényegében az UI/UX apróságai is el tudják dönteni. (Azért ha videóznál és van egy nagyon nagy tv--d, akkor a Huawei bukhat, de ha nem...)

Na mind1. Én hasonló cipőben jártam mint te az elmúlt két hónapban, hogy kifingott a telóm akksija, meg amúgy is rossz konstrukció volt (5X), nekem a stylus megléte döntött, ami végül egy készülékre szűkítette a lehetőségeket (ezt is Dexről írom), nálad dönthet a szív :)

(#133528) Zaji válasza cs.zs. (#133517) üzenetére


Zaji
őstag

Mit értesz VÁLLALKOZÓI ADÓSZÁM alatt?

(#133529) 1eske válasza torma99 (#133527) üzenetére


1eske
tag

Igen, én is a 6t-vel esetleg Mi8-cal szemezgettem, de van egy két kritérium ami a 6t-ben nem igazán van meg.

Egy 2017-es Galaxy A5-ről váltanék aminek piszok gyors az ujjlenyomatolvasója és van benne AOD is. Nekem mindkettő nagyon fontos lenne.Ugye a 6t-ben semmi utólagos értesítési led nincs és az AOD se kapcsolható all the time.. Az új ujjlenyomatolvasó meg nem valami hiperszupergyors.

Sokszor leírják itt a topicban, hogy a korábbi 6-is ma már a notch, illetve az összement kávák miatt egy régi 5.2 kb. szóval egy Note méretébe belefér ma már egy 6-os kijelző, nem kell tőle annyira idegenkedni.

Ez mind szép és jó, hogy a telefon mérete nem nőtt annyival, de ha a kijelző bal felső sarkát akarom elérni, az még mindig egy pain in the ass dolog lesz, mert az nagyon távol lesz ha 1 kézzel akarnám kezelni :(

Mivel jelenleg Samsungon vagyok és nincs bajom vele szoftveresen, ezért akár S9 felé is játszanék, számomra a Dex nem hozna semmit, főleg hogy azt külön meg is kéne venni.

MM-ben majd megnyomkodom még S9+-t és P20 Pro-t, de sajna se 6t-t, se Pixel 3-at nem tudok ott kipróbálni.

(#133530) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

A páromnak szeretnék egy új telefont vásárolni a meglévő, már "korosodó" Huawei Y5II (2016) helyett.

Ami fontos lenne: max. 60-70 ezer a keret, nem kell nagy tepsi legyen, elég az 5,5" is, főleg netezik rajta és fotózza a gyerkőcöket (már a régi teló is elfogadható képeket készített, ez most is fontos lenne).

Amit kinéztem első körben az egy Xiaomi Mi A2 Lite 4/64GB.

Mi a véleményetek erről?

Esetleg más javaslat?

Köszönöm előre is a segítséget! :R

(#133531) mateglaj válasza aldork (#133525) üzenetére


mateglaj
tag

Szia!
Első bliccre a pocophone-t mondanám, de annak a kameráját nem tudom, milyen. De majd kiokosítanak a többiek a legjobb kamerás telefon ügyében...:D

(#133532) Alex123 válasza mateglaj (#133531) üzenetére


Alex123
senior tag

Igen, de az felejtős az ára miatt, nem fér bele a megadott keretbe... :(

(#133533) Emu


Emu
őstag

Kollégák!
Már korábban írtam ide, azóta körvonalazódni látszik mit is szeretnék. Konkrétan Mate20-t, de nincs az az isten, hogy annyit fizessek egy telefonért... :(

A új kütyünek egy Honor6-t kell váltania, és szeretném ha az utódja is legalább 4 évig bírná.

- Árkategória: 150e Ft környéke

- Használt vagy új? elsősorban új

- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, vagy telenornál. Üzleti előfizum van, még a kapcsolattartótól várok egy visszajelzést, ha van kedvezményem, akkor az összegszerűen mennyi.

- Hosszú vagy rövid távra tervezek.

- Mire használnád? Amire szükségem van: Amoled kijelző (még nem volt), nagyon jó hátlapi kamera (szelfi nem érdekel), jó üzemidő. Sokat beszélek, és mini irodaként is működik.

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Elsősorban android

- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 6' környéki méret

[ Szerkesztve ]

(#133534) kali válasza Emu (#133533) üzenetére


kali
legenda

Szia,

4 év még a legújabb (csúcs)típusoknál is kérdéses, bár nézőpont és egyéni elvárások kérdése is, hogy milyen tekintetben kell bírnia olyan sokáig.
Adott árkategóriában a Mate 10 Pro-t mondanám jó választásnak, minden elvárásodnak megfelel, Android, 6" AMOLED kijelző, nagyon jó az akkumulátoros üzemideje, a hátlapi kamerája is jó és a 128/6 GB (főként a RAM) miatt hosszabb távra is lehet azzal tervezni.
Benne van az Android Enterprise programban, így a biztonsági frissítések miatt évekig nem kell még aggódni.

[ Szerkesztve ]

(#133535) ph2012


ph2012
senior tag

A Samsung Galaxy A3 (2017)-nek mi lesz az utódja? Mikor jön ki?

Köszi.

(#133536) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

133506-ra valaki?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#133537) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!

Az alábbiak közül melyik érné meg jobban: Xiaomi Redmi Note 5 4/64 (64.900 Ft),
Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4/64 (69.900 Ft), vagy Xiaomi Mix 2 6/64 (89 990 Ft)?

(#133538) DS39 válasza ph2012 (#133535) üzenetére


DS39
nagyúr

sajnos nem várható utód, de ezt senki nem tudja megmondani pontosan itt a fórumon. csak a trend azt mutatja, hogy már csak nagyobb méretű telefont fognak megjelentetni, mint ez.

(#133539) #81733120 válasza Alex123 (#133530) üzenetére


#81733120
törölt tag

A Mi A2 Lite nem rossz, 60 ezerért nagyon jó ajánlat. [link]
Kicsivel jobb SoC-val rendelkezik a Redmi Note 5, de nem sokban különböznek. [link]
Kb. ugyanez a Redmi Note 6 Pro, ez van rózsa arany színben is. [link] :)

(#133540) Triton_TL


Triton_TL
csendes tag

Sziasztok!

Véleményeteket, tanácsotokat szeretném kérni!

Eddig Honor 8-st használtam, 99% elégedettséggel. Ezt leszek most kénytelen cserélni, telefon leesett kijelző törött.

- Árkategória: 80e Ft-ig (nagyon max. 100e Ft)

- Használt vagy új? Elsősorban új

- 2-3 évre tervezem hazsnálni

- Mire használnád? Amire szükségem van: Legfontosabb tényező a jó kamera, és mellette sokat beszélek a munkám miatt.

- Független telefonra van szükségem, dual sim-esre

Melyik az a modell, amelyet ajánlanátok a fenti paraméterek alapján?
Kicsit tanácstalan vagyok, nincs időm mostanában a fórumot aktívan követni.

Köszönöm előre is!

Lac

(#133541) Alex123 válasza #81733120 (#133539) üzenetére


Alex123
senior tag

Köszönöm.
Azt tudom, hogy EU-n belül Vámmentes de ehhez még hozzájön a magyar 27%-os Áfa?

(#133542) #81733120 válasza Alex123 (#133541) üzenetére


#81733120
törölt tag

Ez nem kínából jön, szóval az áruk annyi, amennyit látsz. :)

(#133543) Alex123 válasza #81733120 (#133542) üzenetére


Alex123
senior tag

Ok, köszönöm!

Nagy valószínűséggel az A2 Lite marad de innen rendelem majd meg a 2 év gari miatt: Link

Köszönöm még 1x!

(#133544) BenHans válasza Triton_TL (#133540) üzenetére


BenHans
addikt

Szia!
Xiaomi Mi A2 4/64GB, de ha kimaxolnád a 80ezret, akkor 6/128.
De elgondolkodnék a helyedben azon, hogy kihasználjam a nagyon max 100 ezres keretet. Ebben az esetben egy Huawei P10-est vennék. FirstPhone-nál (hivatalos forgalmazó) 98.900Ft-ért beszerezhető.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#133545) Joker88


Joker88
őstag

segítsetek nekem..

nézegettem a helye "dealernél" a telefonokat, mert tesóm Redmi Note 5A Prime telefonja eléggé leharcolt állapotban van.

Nos, a kerete kb 50-55.000 Ft lenne, és legalább 5,5" .
A boltban ( MM ) megakadt a szemem egy Xiaomi Redmi S2-n . Igaz,csak HD+ -os a kijelző, legalábbis ahogy olvasgattam itt a specifikációkat, de nem láttam szőrösnek a betűket a tesztkészüléken.. :U

van valakinek erről a telefonról véleménye,tapasztalata ? Vagy esetleg más alternatíva a költségkereten belül ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#133546) Mathiax Rex válasza Triton_TL (#133540) üzenetére


Mathiax Rex
csendes tag

Sziasztok! Csatlakozom a tanácstalanok klubjához! :) 100k a felső határ: jó kamera, NFC és DUAL SIM alapfeltétel. Szemezek a Nokia7 plus, Huawei P10, Samsung Galaxy A8 (+) trióval. A Nokia külsőre nagyon bejön, de 6" képátlója van. A Huawei tavalyi zászlóshajó, de mintha egy fantáziátlan ájfont látnék, a Galaxy pedig gyengébb, mint az előző kettő. Mint ajánlanátok napi munkavégzésre, néhány jobb fotó elkészítésére. A telefonos beszédhang minőségét már meg sem merem kérdezni, a tesztek sem szólnak már a telefon legfontosabb tulajdonságáról: milyen beszédminőségben lehet vele telefonálni? Javaslatokat, észrevételeket előre is köszönök.

(#133547) Triton_TL válasza BenHans (#133544) üzenetére


Triton_TL
csendes tag

Köszönöm szépen a tanácsodat!

(#133548) szatomi30


szatomi30
tag

Sziasztok!

- Árkategória.
Maximum 50 ezer forint.
- Használt vagy új?
Újonnan
- Hol vennéd meg?
Telekomnál, vagy függetlenül.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Megbízható telefon legyen, ne legyen vele gond, ne lassuljon.
- Mire használnád?
Internetezésre, emailezésre, ritkább esetben fotózásra. (Játék nem lenne.)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Android mindenképp.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
5" lenne a megfelelő.

A fentebb írtak alapján a Redmi 4X lett kinézve, de sajnos már nem kapható sehol sem újonnan. A Redmi 5 pedig túl nagy. A 4X-re tudnátok alternatívát mondani, vagy maradjon a használt vásárlás?

Köszönöm előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#133549) Emu válasza kali (#133534) üzenetére


Emu
őstag

Köszönöm a választ!

Ha ennyiért kapok: (ezek a kedvezménnyel egy árban lennének telenornál)
-P20-t
-S8-t

Akkor is Mate 10 pro-t mondanál? Esetleg Mi8?
(bár a Mate 10pro-n nincs noccs, ami nagy előny)

[ Szerkesztve ]

(#133550) cs.zs. válasza Zaji (#133528) üzenetére


cs.zs.
addikt

Úgy értem, hogy ha egyéni vállalkozó vagy, vagy van egy BT-d, vagy KFT-d, annak van egy adószáma. Ez nem lakossági csomag, hanem "vállalkozói", avagy "(kis)vállalati", avagy "business", ki-hogy hívja. Mindhárom szolgáltatónak van ilyenje. Az, hogy én épp a Telenornál veszem igénybe, csak egy dolog, a másik kettő is hasonló. Vállalkozói csomagok legfőbb előnye, hogy mp-alapú a számlázás, azaz lakosságival megegyező percdíjak esetén is máris 30%-ot megspóroltál, mert havi szinten ez ennyit jelent. Bizony. Telenor Flexi másik hatalmas előnye, hogy a 2 év hűségidő nem konkrétan 1db fix csomagra szól, hanem a 9db Flexi-re együtt, és a csomagok között HAVONTA szabadon lehet ugrálni, bármelyikről bármelyikre, nagyról kicsire is. Egyszerű utcai beeső ügyfélként érdeklődtem, semmi hátszél, semmi ismeretség, és már mondták is, hogy persze, lehet, és ebből 10% kedvezmény van... pff... csináljuk!
Kis segítség a matekhoz: én a Fexi-E-t választottam, mert engem 1GB adat kiszolgál havonta, és:
a 6200 nettó alapdíj tartalmaz 1707 Ft adat-költséget, és 4493 Ft beszéd-költséget. Mindkettőből levonsz 10%-ot, majd a beszédhez 27% áfát adsz, az adathoz viszont csak 5-öt.

Telenor Flexi csomagok itt ,

előző számlám egyik lapja pedig itt (elküldtem 2 db sms-t, az pedig fizetős, így lett 6802 Ft a vége)

Mindenkinek javaslom, már csak azért is, mert a Flexi csomagokkal tényleg kedvezményes a telefon-vásárlás is. Árlista itt

...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.