Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134801) kali válasza juuzer (#134800) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Mind a két gyártónál az újabb, ha már képbe kerültek, tehát Mate 20 Pro vagy Note9.
Nem csak azért, mert újabbak, hanem mert tényleg jobbak is.
Akkumulátoros üzemidőben egyikkel sem lesz gond, ahogy a beszélgetési hangminőséggel sem.
Annyi, hogy ha a videózás is számít, akkor abban jobb a Samsung (magasabb felbontás mellett is van stabilizálási rásegítés), illetve a DAC is jobb például a Note9-ben.
A P20 Pro előlapi kamerája nem az igazi, az amiatt amúgy is kiesne.
A Note9 sem csak a távirányítós tollal több az S9+-tól, hanem más tekintetben is, megmutatkozik például a nagyobb kapacitású akkumulátor ereje is.

[ Szerkesztve ]

(#134802) Ra's al Ghul válasza kali (#134801) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Hali!

Én is úgyan ezen vacilálok, annyi, hogy én csak S9+, Note9 és Mate 20 Pro között nem tudok dönteni.
Azt néztem viszont hogy a Note9 az 105k val több mint az S9+. Megéri az a 105k+ felár a toll, a nagyon kijelző és a jobb aksi miatt?

Illetve ha még kérdezhetem akkor anyaghasználat szempontból melyik a legjobb?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#134803) juuzer válasza kali (#134801) üzenetére


juuzer
addikt

Köszi :)

Na ezt nem tudtam, hogy a Mate 20 Pro annyira nem teljesít jól szelfi-módban, köszi az infót :)

Még várok egy kicsit, megnéztem és még nem járt le a hűségidőm. Remélem, hogy 2-3 hónap alatt valamennyit esik a 2 telefon ára. Majd akkor visszatérek még szerintem ezzel a kérdéssel :D

Vamos a la playa.

(#134804) Krtek81


Krtek81
csendes tag

Sziasztok!

Édesanyámnak szeretnék egy új okostelefont karácsonyra, a kiválasztásban kérném a segítségeteket:
Az Ő feltételein túl, "Hogy fehér legyen....":) :

Ár:Max. 50k
Új eszközre volna szükség.
Hosszabb távra(legalább 2év) tervezne vele.
Magyar nyelv, Dual sim lényeges, valamint legalább 2 napot bírjon ki az akku, ne legyen 6"-nál nagyobb, microsd előny lenne, B20, és a kamera se legyen vállalhatatlan.
Amire használná:
Telefonálás, Internet/email, néha pár kép készítése, játék max. candy crush:)
Androidos telefont szeretnék, magyarországi szervizháttérrel és garanciával.

Melyik lenne a legjobb választás?Xiaomi, Huawei márkák jobban preferáltak.
Illetve ezeken kívül van még esetleg alternatíva ebben a kategóriában?

Köszi!

(#134805) kali válasza Ra's al Ghul (#134802) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Szerintem megéri a felárat a Note9, de az említetteken kívül, vannak még más előnyei is, a kamera tud olyan funkciót, amit az S9+-é nem, továbbá az ujjlenyomat-olvasó is jobb tapasztalatom szerint, illetve a rendszer is gördülékenyebb, gyorsabb.
A Mate 20 Pro kontra Note9 többnyire egyedi elvárások kérdése, mert ha például valaki kicsit is kihasználja a távirányítós tollat, vagy mérvadó szempont a videók készítése is, esetleg kell a 3.5 mm-es jack csatlakozó, vagy a több érzékelő közül bármelyik, ami a másikban nincs meg, akkor a Note9 a nyerő, de ha kell mondjuk infra, vagy szimpatikusabb a kijelzőbe integrált ujjlenyomat-olvasó, akkor a Mate 20 Pro-ra fog esni a választás.
Anyaghasználat tekintetében egyikre sem lehet panasz.
A Mate 20 Pro kapcsán az LG kijelzős példányok zöldülésével volt gond, de lassan kifutnak azok, mindenhol csak BOE lesz, akiknek meg problémás LG volt/van, azoknak cserélték, cserélik a telefont.

juuzer: Nem részleteztem korábban, de leírom azért, hogy a Mate 20 Pro-ban a korábbi Mate és P szériás Pro-khoz képest jobb a wifi, bluetooth, 4G+, GPS, IP védelem és kijelző felbontása is, szóval van eltérés bőven, nem csak SoC, kamera és néhány főbb dologban fejlődött.
A P20 Pro topikjában maguk a tulajok is említik sokszor, hogy az előlapi kamera nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#134806) juuzer válasza kali (#134805) üzenetére


juuzer
addikt

Jaaaaaaa, bocsi, félreolvastam a P20 Prot, ne haragudj, sry :D

Egyedül az nem tetszik a Mate 20 Proban, hogy a Jerryriges tesztet nem vette túl könnyen. (Gondolok itt a hajlítós tesztre, a többi része általában nem szokott érdekelni.)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#134807) juuzer válasza Krtek81 (#134804) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Szerintem egy Xiaomi Mi A2 lite tökéletes lenne neki. A 3/32-es verzió pont 50k az Eustockon :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#134808) kali válasza juuzer (#134806) üzenetére


kali
legenda

Igen, a hajlítást nem bírta annyira a Mate 20 Pro, ha például szűk nadrág farzsebében hordja valaki és le is ül úgy, akkor akár lehet is jelentősége.

[ Szerkesztve ]

(#134809) ph2012 válasza Viktor0610 (#134795) üzenetére


ph2012
senior tag

Samsung Galaxy J3 2016 akkuja 2600-as. Ez készenlétben mennyi ideig bírja? csak telefonálásra használnám.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#134810) juuzer válasza ph2012 (#134809) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Sajnos nem túl acélos, szerintem a tesztben is leírták anno, hogy magy csodát nem kell várni tőle. Nyilván csak telefonálasra használva oké lehet.

Vamos a la playa.

(#134811) mester777 válasza mester777 (#134796) üzenetére


mester777
tag

Majd erre is kérnék szépen egy választ :-)

Illetve közben utánakérdeztem ismerősöktől, kettőt ajánlottak:
- Huawei Mate 20 Lite
- Pocophone F1 (ezt többen és nekem is szimpatikusabb)

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#134812) Krtek81 válasza juuzer (#134807) üzenetére


Krtek81
csendes tag

Köszi, szimpatikus is az Mi A2 Lite, néztem még Redmi 6-ost és Huawei P Smartot, Honor 9 Lite-ot is.
Ezek közül is a Mi A2 Lite-ot javasolnád leginkább?

(#134813) juuzer válasza Krtek81 (#134812) üzenetére


juuzer
addikt

Nincs mit :)

A Huawei/Honor telefonok se rosszak, de én a tiszta android miatt inkább a Mi A2 Lite-ot mondanám. Plusz akkuban veri a többi készüléket. Max ha kell neki az NFC, bár ezt nem említetted.

A Redmi 6 felejtős, akkor már inkább Redmi 5, jobb anyaghasználattal bír és nagyobb akkuval, mint a Redmi 6.

Vamos a la playa.

(#134814) Sgr_A válasza mester777 (#134811) üzenetére


Sgr_A
addikt

itt egy harmadik
honor play

(#134815) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Véleményetek szerint az alábbi telefonok közül melyiknek legjobb a kamerája?

-Huawei P20 Lite
-Huawei Mate 20 Lite
-Honor Play
-Apple iPhone SE

(#134816) Sgr_A válasza Dhampir (#134815) üzenetére


Sgr_A
addikt

A három huawei közül a mate 20 lite az se-t nem ismerem

(#134817) juuzer válasza Dhampir (#134815) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Szerintem az iPhone SE-é :) (Van nekem egy a fiókban, szerintem kamerában még mindig nagyon nagyon jó. Kivéve a szelfikamerát.)

Vamos a la playa.

(#134818) Dhampir


Dhampir
félisten

Tapsi75, juuzer:

Köszönöm szépen! :R

(#134819) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Hali!

Bár már kérdeztem és akkor 3 telefont írtam viszont Note 9 számomra over kill lenne úgy érzem éppen ezért marad a S9+ illetve a Mate 20 Pro. E kettő közül szerintetek melyiket érdemesebb venni? Melyiknek van jobb anyag használata? Melyiknek szebb a kijelzője? Kamerát csak hébe-hóba használom szóval az a szempont érdekel a legkevésbé.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#134820) juuzer válasza Ra's al Ghul (#134819) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Hát szerintem akkor a Mate 20 Pro is overkill lenne :D Nagyon közel állnak tudásban a Note 9-cel.

Anyaghasználat ugyanaz, bár a Samsung jobban bírja a strapát, masszívabb telefonokat gyártanak, mint a Huawei. Kijelző mindkettőnél AMOLED, a Samsungé picit talán szaturáltabb, mint a Huaweié.

Dhampir: nincs mit, remélem tudtam segíteni :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#134821) kali válasza juuzer (#134820) üzenetére


kali
legenda

Mind a két gyártónál beállítható teljesen színhelyes mód is, de alapban nem arra lövik be gyárilag, viszont csak néhány pöttyintés az egész, ha valakinek az kell.

(#134822) akos3


akos3
addikt

Sziasztok!
Apukamnak keresnek telefont. Semmi kulonosebb igenye nincsen, hadznalhato sebesseg, szep kijelzo, lehessen vele viszonylag jo kepekt csinalni. Ez igy eleg atlagosan hangzik, de a méret fontos, max 5”, de knkabb kisebb. Árban 60 ezer alatt.
Néztem a Nokia 3at? Velemenyek? (Jobb mint a 2? ) Meg néztem a galaxy A3 2017et. De nem latom indokoltnak a min 1,5szeres árat a nokiahoz képest.
Ki mit mond? Van esetleg még alternativa? Tudasban a nokia 1 is eleg lenne, de a nem tul jo minosegu kijelzo miatt nem merem...pedig meretben nem rossz

[ Szerkesztve ]

(#134823) akos3 válasza akos3 (#134822) üzenetére


akos3
addikt

Bocsi 2x ment

[ Szerkesztve ]

(#134824) akos3 válasza Dhampir (#134815) üzenetére


akos3
addikt

Nekem SE van, csak ajanlani tudom🙂 nagyon teszi a dolgat!
Masik harommal nem vt szerencsem, de SE vel nem jarhatsz rosszul. Ilyen rudas ekkora meretben!:)

(#134825) Dhampir válasza akos3 (#134824) üzenetére


Dhampir
félisten

(#134826) kispori


kispori
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék új telefont venni, a keretet kezdetben 100 ezernél akartam meghúzni, esetleg olcsóbban, de kicsit visszaolvasva a fórumban, láttam hogy 1-2 tízest rádobva már elég jó telefonokat lehet venni.

Segítségeteket szeretném kérni, hogy a Xiaomi kínálatából melyiket lenne érdemes megvenni: MI 8 , Pocophone, Mix 2s?

Van egy 20-30 ezres különbség köztük, úgy tudom mindegyik szinte best buy, néztem róluk teszt videókat is. Igazából rengetegben hasonlítanak, de melyikkel járnék legjobban?

64 gigabyteos modellekkel is lehet számolni, én 32 gigát is 2 év alatt raktam tele.

(#134827) trebrona válasza kispori (#134826) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ez már egyéni ízlés kérdése. Attól függ, neked mi fontos. Én személy szerint a pockot kizárnám, három közül az a "legigénytelenebb". Viszont akkumulátorban az a nyerő. Másik kettő igényesebb anyaghasználat, design, NFC, kamerában jobbak, Mi8 Amoled stb.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#134828) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Üdvözletem!

Xiaomi Mi A2 Lite 3/32 vagy Xiaomi Redmi Note 5 3/32?
Melyik a jobb telefon?

Az árkülönbség nem számít. Azt látom, hogy egy-két paraméterben van különbség, de nem tudom megítéli ezeket. Egyébként ajándék lenne egy 50 éves úriembernek. Aki főleg telefonálna és GPS-nek használná. Gondolom ehhez elég a 3gb RAM. Kérnék mielőbbi útbaigazítást. :R

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#134829) Viktor0610 válasza AssAssynn (#134828) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Redmi Note 5.

Samsung Galaxy A54

(#134830) picur10


picur10
aktív tag

Tiszta vicc, ha az ember számlára venne telefont.

Xiaomi A2 Lite Blue 4/64 lenne végül a kiválasztott. Turbado-nál jól nézett ki a 2 év gari, megbízhatónak is olvastam. Amint céges számlát kérnék:

Melyik bolt ami olcsóbb, de megbízható? :F

(#134831) Viktor0610 válasza picur10 (#134830) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Xiaomi.hu?

Samsung Galaxy A54

(#134832) picur10 válasza Viktor0610 (#134831) üzenetére


picur10
aktív tag

Hacsak ott nem. :D

A vicc, hogy ma volt ott az asszony megnézni a telót. Csak mondtam neki, hogy ne vegye meg, rendeljünk inkább a két év gari miatt a Turbado-ról. :W

Úgyhogy most a kiszállítás +1 ezres. Nem akar ez könnyen összejönni.

Köszi, ez jó lesz! :R

(#134833) AssAssynn válasza Viktor0610 (#134829) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszönöm! :R

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#134834) Bosco01


Bosco01
tag

Sziasztok,

Két kérdésem lenne, amely egy kicsit lehet, hogy OFF-topic lesz, de talán megsem.
1. Annak tükrében, hogy jövő év közepén indul az azonnali fizetési rendszer, érdemes még olyan telefont venni, amelyik nem tudja az NFC-t?
2. Arról készültek teszek, tanulmányok, hogy a gyorstöltés funkciónak van-e olyan "mellékhatása", hogy hamarabb kinyírja az akkumulátort, gyorsabban rövidül az élettartama?
Előre is köszönöm a véleményeket!

(#134835) Viktor0610 válasza Bosco01 (#134834) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

1. Persze, ha nem akarsz mobillal fizetni. :DDD

2. Egyik kutatás ezt mondja, másik azt. Aztán meg úgyis hamarabb lecseréled a mobilt, mint hogy az akku bedögöljön. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#134836) flash- válasza Bosco01 (#134834) üzenetére


flash-
veterán

arról viszont van adat hogy érdemes a töltöttséget 80% körpl tartani
[link]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#134837) Viktor0610 válasza flash- (#134836) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerinted mennyire életszerű, hogy 80-90% között lehet tartani az akkut?

Kicsit olyan ez a Battery University, mint a fogorvosok által ajánlott fogkrém.
Minek ajánlaná, ha abból él, hogy elmegyek hozzá/megveszem az új akkut? ;]

Arról nem is beszélve, hogy a sok rátöltéstől meg majd a töltőcsatlakozó és/vagy a kábel romlik el, akkor meg azt cseréled.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#134838) kiralytom


kiralytom
aktív tag

Sziasztok Honor 8-ról a váltás Samsung A3 2017-re érezhető visszalépés lenne? A felhasználás böngészés és chat , játék nuku. Azt olvastam akku szempontjából az A3 jobb. Vélemények? A Honor picit nagy és nincs igazán kisebb alternatíva , vagy tudtok? (Xz2 compact nem fér bele)

(#134839) flash- válasza Viktor0610 (#134837) üzenetére


flash-
veterán

szeirntem sem életszerű, viszont azt már könnyebb tartani hogy ne hagyjam 30%alá és 80% fölé menni :)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#134840) Bosco01 válasza flash- (#134839) üzenetére


Bosco01
tag

Köszönöm neked is és Viktor0610-nek is a hozzászólást! :)

(#134841) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Újonnan a három közül melyiket érdemes választani?

Huawei P9 LITE (2017) vs HONOR 7s vs Samsung J4+

Alap felhasználás, facebook, viber, messenger, telefonálás.

Hölgynek lesz.

(#134842) Viktor0610 válasza Drughi (#134841) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

P9 Lite 2017.
A másik kettő gyengébb.

Samsung Galaxy A54

(#134843) Webhun


Webhun
tag

Sziasztok,

- Árkategória? Nettó 150000 Ft
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Újonnan gyári garanciával
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Hosszú távra tervezek, minimum 3 év.
- Mire használnád? Mindenképp dual simes telefont keresek, ugyanis egyszerre kell munkára és saját felhasználásra is. Rendszeres SMS, E-mail és telefonálásra kell főleg. Fontos az is, hogy jó fotókat készítsen és erős hardvere legyen. Kijelző minimum Full HD.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Androidos legyen

Első körben a OnePlus 6T-vel szemeztem, esetleg lenne jobb alternatíva?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#134844) Constantin


Constantin
tag

Sziasztok,

U Ultra-ról szeretnék váltani, kamerában abszolút a csúcsot keresem.
Eddig Pixel 3 xl, U12+, Mate 20 Pro van kinézve. Esetleg még valami, ami szóba jöhet? Nálam eddig Pixel a befutó.

(#134845) Midway


Midway
senior tag

Lg G6 telefonom cserélném

Lg V30 vs G7 ?

Felhasználás:
Sokat beszélek rajta , böngészés, fb , youtube.
Játszani nem játszom, nem zenélek.

Használt újszerű függetlenben gondolkodom, de lehet megveszem újonnan.
Minimális árkülönbség van köztük. A G7 5-10eft-al drágább.

A v30 oled kijelző miatt szimpatikus, a G7 erősebb és újabb.

Véleményetek?

(#134846) ph2012


ph2012
senior tag

Nincs információtok arról, hogy a Samsung készíteni fog új 5 col méretű Super AMOLED kijelzős telefont?
Jó lenne a Samsung Galaxy J3 (2016) telefon, mert 5 col méterű és Super AMOLED kijelzős. De sajnos nincs benne NFC. Emiatt már elavultnak tartom.

Köszi a választ,

(#134847) Drakmusz válasza Constantin (#134844) üzenetére


Drakmusz
őstag

Maradj is annál, nem fogsz csalódni.
A lehetőségeket nagyjából ki is lőtted, más versenyző nem nagyon van.
A Huawei a legsokoldalúbb, viszont dolgozni kell vele a jó képekért.A HTC is szuper, bár ott a támogatás kérdéses.Már ha ez számít valamit.
A Google féle Night Sight is az új Pixelen működik a legjobban.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#134848) Viktor0610 válasza ph2012 (#134846) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Van NFC a J3 2016-ban.

Samsung Galaxy A54

(#134849) Debilon


Debilon
addikt

Huawei P8 Lite (ALE-L21) helyett nézelődök másik/újabb teló után

új készülék, 50-60 ezer környéke, 5" kijelzővel de max 5,5 környéke
ami kell: GPS+GLONASS (legalább, ha van Beidou az plusz), NFC, 3/32 ram/tárhely minimum, SD bővíthetőség (jelenleg Dual Sim nem lényeges) FM rádió is jó lenne, valami nagyobb akku

navira, zene hallgatás, wifi hotspotként is üzemelne autóban, kirándulásokon/túrákon fényképezés, kevés játék (Blackies, Zombie Catchers és Hill Climb 2 félék) amire használnám

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#134850) Constantin válasza Drakmusz (#134847) üzenetére


Constantin
tag

Szia, köszi szépen a válaszodat! Én is úgy látom, hogy ő a nyerő. A héten meg is rendelem.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.