Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133201) Bass


Bass
addikt

Sziasztok
Le szeretném cserélni a Honor 8-m ami ugyan hibátlanul megy 18 hónapja és most kapott gariba új akkut,hátlapot,De még is kellene valami új ami kamerába legalább ezt tudja,4/64-s és 100-120e ft max (ha olcsóbb az se baj😁 ) Nézegettem a Mate 20 liteot,Honor playt vagy 8x-t is de nem tudom a kamera funkciói vannak e ilyen jók,de jöhet bármi ami hozza ennyiért ezt a szintet.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#133202) t1


t1
addikt

Sziasztok. 100k +-10k körül melyik a legjobb kamerával rendelkező mobil ezen az árszinten?

(#133203) TTomax válasza t1 (#133202) üzenetére


TTomax
nagyúr

Pixel ha kapsz...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#133204) t1 válasza TTomax (#133203) üzenetére


t1
addikt

És ha nem? Honor 8X / Play Mate 20 Lite Poco F1 esetleg Xiaomi A2?
Xiaomi A1-t váltanék le.

(#133205) diegho válasza t1 (#133204) üzenetére


diegho
nagyúr

P10, Honor9, Honor10, S7, G6

(#133206) #81733120 válasza korcsillio (#133186) üzenetére


#81733120
törölt tag

Akkor szerintem Pixel 1, ha nem probléma, hogy nem mai kiadás. A Pixelek nagyon jó képeket csinálnak, egy szenzorral is. :K

(#133207) TTomax válasza #81733120 (#133206) üzenetére


TTomax
nagyúr

Arról nem beszélve,hogy az asszony pixel 1 máris pieon van,amig az én S9em meg 8.0 oreon.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#133208) Ájvé válasza #81733120 (#133206) üzenetére


Ájvé
veterán

Azért hozzá tehetnétek hogy nálunk nem forgalmazzák hivatalosan, így hivatalos garancia sincs. Egyébként nyilván jó készülék nem azért mondom.

Vitee:
LG G6 még esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#133209) mcs válasza juuzer (#132602) üzenetére


mcs
veterán

Na meglett a tartalék telefon egy vadiúj Moto E4 személyében mindössze 15000!!! forintért kiárusítva. :)

(#133210) Zeki válasza mcs (#133209) üzenetére


Zeki
nagyúr

Honnan?

(#133211) mcs válasza Zeki (#133210) üzenetére


mcs
veterán

Madarasban, és csak a kék (Oxford Blue) színű.
Első benyomás alapján gyorsabb, mint a korábbi Galaxy J5 2016osom.

[ Szerkesztve ]

(#133212) Zeki válasza mcs (#133211) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi!

(#133213) mcs válasza Zeki (#133212) üzenetére


mcs
veterán

Ha te is venni szeretnél, akkor minél hamarabb, mert ki tudja, hogy meddig marad, vagy már csak maradt belőle. Nálunk 2 darab volt készleten reggel, amikor kijött a központi árcimke. :)

(#133214) ZephX


ZephX
senior tag

Szerintetek egy Asus ZenFone Max Pro (M1) 69 000 Ft-ért megérheti a MALL-ról egy Note 5-el szemben? Igazából a plusz az NFC megléte.

(#133215) Ádám16 válasza ZephX (#133214) üzenetére


Ádám16
addikt

Simán.
+ a pure droid is előny lehet, bár van, akinek hátrány.

(#133216) ovics válasza DS39 (#133187) üzenetére


ovics
aktív tag

köszönöm a tippet, ránézek :)

(#133217) demike93 válasza demike93 (#133053) üzenetére


demike93
tag

Sziasztok!

Huawei Y7 Prime vagy Huawei P smart? Esetleg valami teljesen más ebbenaz árfekvésben?

So Long, and Thanks for All the Fish

(#133218) ZephX válasza Ádám16 (#133215) üzenetére


ZephX
senior tag

És a Mall mennyire megbízható? Mert régebben, mintha beakarták volna zárni. Illetve az Asusok, mennyire kapnak frissítést?

(#133219) Ádám16 válasza ZephX (#133218) üzenetére


Ádám16
addikt

Nekem a Mall-lal eddig sosem volt gondom. Elvileg adót csaltak.
Nem AndroidOne a készülék, de szerintem rendszeresen megkapja a Google havi biztonsági friisítéseit. Pontosabb válaszért érdemes a topikjában kérdezni.

(#133220) #81733120 válasza demike93 (#133217) üzenetére


#81733120
törölt tag

Nekem Y7 Prime-om van, nagyon szeretem, nekem bevált. A Huawei Y szériás mobilok topikja fórumtémába megtalálhatsz néhány tesztképet, meg leírtam oda a véleményem is.

P Smart mellett szól a kicsivel jobb Soc - és ha játszol, akkor a GPU Turbo -, FHD+ felbontás.
Az Y7 Prime előnye a nagy kijelző, bár ez lehet valakit zavar. :) Egyébként a HD+ felbontás engem nem zavar, teljesen szép képet ad.

(#133221) net91 válasza demike93 (#133217) üzenetére


net91
senior tag

+1 Huawei P Smart

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#133222) Ájvé válasza ZephX (#133218) üzenetére


Ájvé
veterán

Volt mallnál barátnak garanciális ügyintézése, vagyis én intézem mivel én ajánlottam onnan egy készüléket. Házhoz jött a futár a készülékért (másodjára mivel elsőre nem sikerült összehozni) és úgy vitte el. Javítani nem tudták ezért felajánlották hogy levásárolhatjuk, de nem találtunk megfelelő készüléket ezért visszakértük a pénzt amit szó nélkül néhány napon belül vissza is utaltak (30 napjuk lett volna rá egyébként). Úgyhogy rosszat nem tudok mondani róluk, de te tudod megbízol-e bennük, van némi rizikó faktor az nem kétséges.

[ Szerkesztve ]

(#133223) gtx560unlock


gtx560unlock
csendes tag

Sziasztok!

2 telefonon gondolkozom nem tudom melyiket vegyem pro kontra érveket tudtok mondani?

samsung galaxy s8 , huawei mate 10 pro

(#133224) oliwwer válasza gtx560unlock (#133223) üzenetére


oliwwer
aktív tag

Szia!

Ugyanezen vaciláltam, és én nagyon örülök, hogy a mate 10 pro-t vettem. A Samsung mellett a szép kijelző szólt, de MM-ben megnéztem (vásárlás előtt), és ennek is amoled kijelzője van, gyönyörű. Gyors mint a villám, az ujjlenyomat olvasó is király. Mindenképpen nagyon ajánlom. Videó felvételben jobb a samu, de még így is nagyon szép videót csinál a mate. Képeket szerintem szebbet csinál a Mate 10 pro.

Olvasgass utána, nézz teszteket. Én ugyanezt a kérdést tettem fel itt pár hete, hónapja, akkor is a Mate 10 pro-t ajánlották, piszok jó telefon.

[ Szerkesztve ]

(#133225) kali válasza gtx560unlock (#133223) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Szerintem a Mate 10 Pro-nak több előnye van, pláne akkor, ha hosszabb távra tervezel, gondolok itt: alapban adott dupla tár (64 kontra 128 GB), több RAM (4 kontra 6 GB), a két hátlapi kamera modul adta extrákra (veszteségmentes zoom, jobb portré és társai mód, külön monokróm...stb.), van infra, sztereó előlapi hang, jobb antennázás és térerő, alapban dual 4G és dual VoLTE, gyorsabb 4G+ modul (Cat16 kontra Cat18), nagyobb kapacitású akkumulátor és jobb akkumulátoros üzemidő, jobb és gyorsabb ujjlenyomat-olvasó, szuper töltési mód, jobb asztali mód, minőségibb anyaghasználat, illetve mellette szól még a gördülékenyebb rendszer, valamint eleve 8-as Androiddal jött ki és 9-est is hamarabb kap, meg tovább és jobban is lesz támogatva, mert benne van az Android Enterprise programban, a Samsung viszont nincs.
Ja, és a Huawei gyárilag ad a telefonon korrekt fóliát és mellé gyári tokot.
Az S8 is jobb persze néhány dologban, ilyen például a kijelző felbontása, az egy fokkal jobb IP védelem, az újabb verziós bluetooth és a részletesebb AOD, valamint a videózásban jobb kamera és a több érzékelő, illetve a vezeték nélküli töltési lehetőség.
Sokáig volt Mate 10 Pro-m, nagyon szerettem, remek készülék, annyira, hogy még S9+-ra sem cseréltem le, hanem csak a Note9-re végül, egyedül az tudott meggyőzni, hogy képes méltó utódja lenni.

[ Szerkesztve ]

(#133226) Ájvé válasza kali (#133225) üzenetére


Ájvé
veterán

Nincs veszteség mentes zoom, szoftveres zoom van csak benne, két kamerával tud javítani rajta.

(#133227) kali válasza Ájvé (#133226) üzenetére


kali
legenda

2x lossless zoom [link] , [link], [link] de rengeteg tesztet lehetne még belinkelni, ahol leírják, a részletes tesztben azt is, hogy a gyártó is így specifikálja.
Nem véletlen, hogy csak 12 MP felbontásnál adott a veszteségmentes zoom, holott 20 MP-es modul is van a 12 MP-es mellett.
Amellett használtam is a funkciót, gyakorlati tapasztalatom is van bőven.

[ Szerkesztve ]

(#133228) Ájvé válasza kali (#133227) üzenetére


Ájvé
veterán

Pont ezért működik (jól) csak 12 Mpixelen mivel így tud a legjobban összedolgozni a két kamera, ez szoftveres megoldás írják is az általad linkelt tesztben:
"With a 2x zoom factor, detail preservation is not quite as good as on devices using optical zoom"
Ettől nem veszít az értékéből, én csak fel akartam hívni a figyelmet hogy pontosak legyünk, ettől még ugyan úgy jó megoldás és kiváló a kamerája.
Igen én azt írtam nincs veszteség mentes zoom, ez a hardveres zoomnál jellemző, de itt két kamerával megoldották szoftveresen 2x veszteség mentest, ebben igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#133229) kali válasza Ájvé (#133228) üzenetére


kali
legenda

A gyártó 2x Hybrid Zoom néven is illeti a specifikációban, nem véletlenül, érdekes lenne ezt ráhúzni egy csak szoftveres megoldásra, ha csak az lenne.
Optikai zoom sehol sem kerül szóba, azért is hybrid és úgy veszteségmentes, sokkal több egy sima szoftveres digitális zoom módtól.
Mindegy, a lényeg, hogy elég jó minőségű a 2x zoom és nem értem, miért nem tudja minden gyártó készüléke ott, ahol adott a két hátlapi modul. (A Nokia 8-am nem tudta például.)

[ Szerkesztve ]

(#133230) korcsillio válasza #81733120 (#133206) üzenetére


korcsillio
őstag

Köszönöm,utána nézek.
Mate 20 Lite esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#133231) Sgr_A válasza ZephX (#133214) üzenetére


Sgr_A
addikt

de nincs infra nincs ac-s wifi
a kamera is csak f2,2 az f1,9 helyett

(#133232) HarleyCustom válasza gtx560unlock (#133223) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nem szeretem a Huawei-t úgy általában,de azt kell mondjam,összességében jobb a Mate10pro. Én azt venném a helyedben. Nekem volt mindkettő,tapasztalatból mondom.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#133233) juuzer válasza HarleyCustom (#133232) üzenetére


juuzer
addikt

+1 :)) (Bár nekem mondjuk nincs velük sok bajom, szerezem is őket :DD)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#133234) ZephX válasza Sgr_A (#133231) üzenetére


ZephX
senior tag

viszont van NFC. Bár nem tudom melyiket használnám ki a inkább a való életben.

(#133235) #81733120 válasza korcsillio (#133230) üzenetére


#81733120
törölt tag

Nem rossz mobil a Mate 20 Lite se, mintaképeket itt találsz.

(#133236) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!

A oneplus6 jobb mint a xiaomi mi 8 ?

(#133237) #81733120 válasza apple87 (#133236) üzenetére


#81733120
törölt tag

Kb. ugyanaz a kettő, szinte csak az UI különbözik. [link]

(#133238) Ájvé válasza #81733120 (#133237) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát azért nem teljesen, Oneplus 6 közel stock Androidot használ, MIUI viszont erősen át van szabva (kinek előny kinek hátrány mindkettő). Kamera szerintem OP6-ban jobb, de ezen biztos lehet vitázni.
Az hogy összehasonlítóban nagyon hasonló a specifikáció, nem jelenti azt hogy szinte ugyan olyan, sok apró (mi az hogy apró, UI nagyon különbözik) részletben eltérnek. Én OP6-ot venném, mivel szerintem jobb a kamera és gyorsabban megkapja a frissítéseket (Xiaomi esetén a főverzió frissítés nem olyan gyors sőt el tud maradni egy idő után, MIUI támogatás mondjuk töretlen).
Mi 8-on jack sincs, mondjuk ezzel együtt lehet élni, én is túléltem a hiányát.

[ Szerkesztve ]

(#133239) angyall


angyall
tag

100-110 ezer Ft között melyik telefont ajánlanátok, amelyiknek jó a kamerája? Annyi féle telefon van, illetve ebből adódóan annyi vélemény is, hogy nehéz dönteni, melyik lenne a jó választás. Köszi!

Motorola Edge 40 , IPad 2021, Baseus Bowie M2s

(#133240) Ájvé válasza angyall (#133239) üzenetére


Ájvé
veterán

(#133241) estikornel


estikornel
tag

Pár napja kérdezősködtem telefon ügyben, azonban nem szeretnék minden egyes gondolatbeli változás miatt új kérdést feltenni. Olyan oldalt keresek ahol adatbázis szerűen vannak telefonok, hasonlóan mint a gsmarena, viszont nem csak 75-öt tud mutatni egyszerre, hanem az összeset. Szűrőkkel és specifikációk alapján szeretnék keresni, mert nekem ez a telefon választás akkor szülés lesz mint egy hármasikrek világrahozatala... :D Találtam magam párat de az összes szponzorált szar és nem lehet rajta kiigazodni.

(#133242) cs.zs. válasza angyall (#133239) üzenetére


cs.zs.
addikt

Érdemes a szolgáltatóknál is szétnézni. Lépj fel, töltsd le az árlistákat! A Telenor és a Telekom már elég régóta kártyafüggetlen, dual-sim telefonokat (is) árul, meglehetősen baráti áron,feltöltőkártyás verzióban is. Augusztusban a Telekomnál 56000 Ft-ért független, D-S Honor 8-at vettem...

...

(#133243) b.lajos


b.lajos
tag

Sziasztok,
Árkategória 200-230ezer. Az alábbi három telefon közül melyikre tennétek a tippet:
1, Huawei Mate 20, előnye a plusz óra (még ma)
2, Huawei P20 Pro, némileg olcsóbb a Mate 20-nál, picit gyengébb procival, de több Ram-mal.
3, Iphon 8 plusz, egy teljesen más világ.
Viszont a játék nem tényező, ezért lehet jobban járnám ha egy árkategóriával lentebb keresgélném, pl
Huawei P20
Huawei Mate10 Pro
vagy .....?
Kösz a véleményt előre is.

b.lajos

(#133244) angyall válasza cs.zs. (#133242) üzenetére


angyall
tag

Igen, most néztem, pl. a Mate 10 Pro-t, de durva, hogy Telenornál 4000 Ft-os előfizuval 110ezer alatt van az ára, Vodánál, ami kéne, ott meg 180 ezer felett... Valóban ennyi a különbség a szolgáltatók ajánlatai között? Még ha nem is független? Nem semmi... Jó lenne ez a P10 is, de most olyasmit keresek, ami notch-os, valahogy ezek most tetszenek... :) De a Mate 10 is jó lenne, kb. olyan vékony a káva, mint az S8-omon. Csak ez már unalmas :D :D

Motorola Edge 40 , IPad 2021, Baseus Bowie M2s

(#133245) natë


natë
nagyúr

Halló Urak, nem nagyon látok más hasonló topikot, szóval bocs, ha rossz helyen teszem fel a kérdést :

Mi 8-at szeretnék vásárolni (újra) a jövő héten. Sajnos hivatalos helyeken hiánycikk, így másol kell megvegyem. Több webshop hivatalos gyártói garanciát ír (biztosan kamu), így igazából nem nagyon tudok dönteni honnan vegyem. Mivel webshopos garanciával venném (ugye Wayteq-es nem elérhető), a kedvezőbb árat ajánló hely lenne a befutó. Ezt néztem ki. Jó lehet?

(#133246) cs.zs. válasza angyall (#133244) üzenetére


cs.zs.
addikt

Mate 10 Pro a Telenornál FELTÖLTŐSBEN 144900 Ft, be kell menni megkérdezni, hogy az épp kártyafüggetlen-e, és ha igen, akkor eléggé okafogyottá válik a Vodás vásárlás...

...

(#133247) net91 válasza estikornel (#133241) üzenetére


net91
senior tag

Itt válogathatsz a telefonok és boltok között:

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#133248) Viktor0610 válasza cs.zs. (#133246) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha kártyásan venné a Telenortól és esetleg nem volna független (de az), akkor azonnal kérheti a függetlenítést.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#133249) #81733120 válasza Ájvé (#133238) üzenetére


#81733120
törölt tag

Köszönöm, hogy kijavítottál. :R Valahogy tudtam, hülyeséget fogok írni. :DDD

(#133245) Moz: Nem ismerem ezt a boltot, bár én szerintem nem rendelnék innen. Árukereső vélemények: [link]

(#133250) Ájvé válasza estikornel (#133241) üzenetére


Ájvé
veterán

"Nem csak 75-öt"
Ne viccelj már, azt se tudtam hogy ennyit lehet egyszerre. Ennyi adatot úgy se lehet összevetni, másrészt nem is minden játszik nálunk. Harmadrészt ezek csak adatok, magában semmit nem érnek. Ki kell szűrni a lehetséges jelölteket és azokról infókat összeszedni (tesztek stb.).
Annak semmi értelme hogy ezer készülék adatait nézed ömlesztve egy oldalon.
Árat írj, milyen elvárásaid vannak és az alapján már többen tudnak majd ajánlani, ezek után tudsz nézni.

Roaming:
Nem írtál hülyeséget, csak pontatlan volt az állítás és fontosnak éreztem ezt leírni.

Moz:
Nem hülyeség a gyártói (pontosabban hivatalos forgalmazói) garancia az egyes boltoknál, persze nem mindegyik ad ilyet, de jó néhány igen. Mióta globálisan megjelent a Xiaomi vagyis partnereken keresztül értékesít európában is, azóta ez nem hülyeség. Itt például szerintem hihető a gyári garancia, 1 évet is ír ami igaz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.