Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133801) cross56


cross56
senior tag

Sziasztok!

Mi a jobb? 12 hónap gyártói garancia, vagy 24 hónap garancia az üzlet által?

Azt mondják, ők is a márkaszervizbe küldenék a készüléket meghibásodás esetén. Jelen esetben az Alzáról lenne szó.

(#133802) Wallenberg válasza Sgr_A (#133800) üzenetére


Wallenberg
senior tag

Ez igaz!

cross56: Melyik telefonról lenne szó?

[ Szerkesztve ]

(#133803) cross56 válasza Wallenberg (#133802) üzenetére


cross56
senior tag

Iphone x-ről lenne szó. :)

(#133804) w333 válasza cross56 (#133803) üzenetére


w333
félisten

Kérdés hogy milyen üzletből ... sarki GSM vagy Media Markt ? :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#133805) cross56 válasza w333 (#133804) üzenetére


cross56
senior tag

Mint írtam az Alza-ról lenne :DD

(#133806) w333 válasza cross56 (#133805) üzenetére


w333
félisten

Akkor viszont az Alza -tól venném ... tegnap tőlük vettem a Mi8 -t szintén a 2 év garancia miatt :))

Szerk.

Ár/érték arányban van jobb telefon a Mi A2 Lite -tól ?

Barátnőmnek venném (szülinapi ajándék) Huawei Y3 II -t váltana !

Szintén az Alzat -t néztem a 2 év garancia miatt 52k -ért 32/3GB ! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#133807) kali válasza cross56 (#133803) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Akkor a 24 hónap bolti garancia, mert a gyártó (Apple) csak 12 hónap korlátozott gyártói jótállást ad ([link]), amit a bolti mellé is megkapsz.

[ Szerkesztve ]

(#133808) cross56 válasza w333 (#133806) üzenetére


cross56
senior tag

Értem köszönöm. Közben rájöttem, hogy lehet félreértelmeztem a kérdésed :B 12 hó gyári garit pl euronics ad, viszont náluk kb 50.000-rel drágább a készülék. Alza 24 hónap gari, de csak üzlet által, illetve jóval olcsóbb is. Plusz 37-ért +1 év garanciàt tudnèk igényelni, ami meg igy is olcsóbb lenne, mintha euronicstol vennem, es még mindig csak 12 hónap garanciám lenne.

(#133809) Don99


Don99
újonc

Sziasztok!

Okostelefont vennék, az adatok a következőek.

Árkategória: 40,000 től 65,000 ig.

Használt vagy új? Új

Hol vennéd meg? Függetlenül elektronikai szaküzletekből pl. emag

Hosszú vagy rövid távra tervezel? Lehetőleg 2-3 évig ne kelljen másat vegyek, de tudom, hogy a technikában nem nagyon lehet előre tervezni.

Mire használnád? Normál felhasználás, internet, multimédia

Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Itt kb csak Android meg iOS van (mert úgy tudom Windows Phone már lejárt), vagy nyílt oprendszer alatt azokat értettétek, amelyeket rootolással kell telepíteni az Android mellé? (kb mint a Linuxokat?) Egyékbént ha más nem, akkor legyen Android.

Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Ez kb mindegy. Először akarom látni, hogy milyeket kaphatok ilyen árban. Ezért is szeretném, ha több telefont is ajánlanátok.

(#133810) juuzer válasza Don99 (#133809) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Ebben az esetben egy Xiaomi Mi A2 lite :)

Vamos a la playa.

(#133811) kokr


kokr
tag

Sziasztok!
Max 50-60 ezerig keresnék hugomnak mobilt.
Itthoni boltból kellene.
Elég 1 sim.
Tűrhető hátsó kamera legyen benne.

(#133812) Wallenberg válasza cross56 (#133808) üzenetére


Wallenberg
senior tag

Alza egyértelműen.

iPhone 2-3 év múlva is jó értéket képvisel.

Úgy értem, hogy nem veszít annyit az értékéből, mint a többi márka, tehát értékállóbb. 2-3 év múlva is jó áron tudod majd eladni.

[ Szerkesztve ]

(#133813) Wallenberg válasza w333 (#133806) üzenetére


Wallenberg
senior tag

Nem nagyon van.

Xiaomi Mi A2 Lite 3/32: EU Stock 1 év gari 50.000 Ft, Alza 2 év gari 52.000 Ft

Xiaomi Mi A2 Lite 4/64 Edigital 2 év gyártói garancia 67.000 Ft

(#133814) Wallenberg válasza Don99 (#133809) üzenetére


Wallenberg
senior tag

és kokr (133811):

Bő a választék pl: Xiaomi Mi A2 Lite 3/32 vagy 4/64, Xiaomi Mi A2, Xiaomi Redmi Note 5, Xiaomi Redmi Note 6 Pro, Samsung J3, J5, J7, Huawei P Smart, Asus Zenfone Max Pro stb stb stb.

eMAG? Akkor ott még vannak kisebb márkák is pl: Ulefone Power 2, Cubot P20, Cubot X18 Plus stb stb stb.

[ Szerkesztve ]

(#133815) nobiand


nobiand
aktív tag

A laptonszalon megbízható garancia szempontból?
Xiaomi telefont szeretnénk onnan rendelni.

(#133816) kokr válasza Wallenberg (#133814) üzenetére


kokr
tag

Köszi!

(#133817) Hópihe5


Hópihe5
tag

Sziasztok!
A két Nokia közül melyik a jobb,megbízhatóbb? Nokia 5 vagy a Nokia 3.1-es?

(#133818) #81733120 válasza Hópihe5 (#133817) üzenetére


#81733120
törölt tag

Nokia 5 inkább.

(#133819) Hópihe5 válasza #81733120 (#133818) üzenetére


Hópihe5
tag

Szia! Miért azt ajánlod inkább?

(#133820) #81733120 válasza Hópihe5 (#133819) üzenetére


#81733120
törölt tag

Jobb SoC, FHD videófelvétel. Szvsz még szebb is, mint a 3.1. :) [link]
Egyébként csak ezek közül lehetne választani, vagy más márka/modell is "játszik"? Ja, és az ötösből a tavalyi vagy a mostani verzióra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#133821) Hópihe5 válasza #81733120 (#133820) üzenetére


Hópihe5
tag

Más márkák is szóba jöhetnek, de csak a nevesebbek, nem pedig az alig ismert pl.: Meizu, Xiaomi Te miket ajánlanál?
A Samsung J3-an is gondolkoztam, de mivel volt egy időszak, amikor az ilyen márkájú telefonok felrobbantak, ezért nem tartanám őket megbízhatónak.
Amúgy számomra fontos a megbízhatóság egy telefonnál, az akumlátor üzemideje, és a fényképezőgépe, a többi nem annyira lényeg..
Az 5-ből a tavalyira gondolok, mivel ez és a 3.1-es 40-ezerbe kerül, és nem tudok dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#133822) #81733120 válasza Hópihe5 (#133821) üzenetére


#81733120
törölt tag

A Xiaomi már eléggé ismert, és összességében jó márka, szóval talán adhatnál nekik egy esélyt. ;)
J3-ból a 2016-ost szerintem ki lehet zárni, nagyon gyenge, csak FB-Messenger-Viber használatra elég. A J3 2017 viszont már jobb, és a kamerája sem rossz.

Erre a felhasználásra szerintem egy Xiaomi Redmi 6, vagy egy Honor 7A. (A Honor egyébként a Huawei leányvállalata, ha jól tudom még mindig. Tehát megbízhatóak, mint márka.)
Mobilarena tesztek: Xiaomi || Honor

Ezek amúgy ugyanabban az árkategóriában játszanak, mint az általad írt Nokiák. :)

[ Szerkesztve ]

(#133823) Hópihe5 válasza #81733120 (#133822) üzenetére


Hópihe5
tag

Inkább maradnék a Nokiánál :) Ebben az esetben melyiket vennéd meg a helyemben?

(#133824) #81733120 válasza Hópihe5 (#133823) üzenetére


#81733120
törölt tag

Azt azért megemlíteném, hogy a mostani Nokiák nem a régiek, a HMD vette meg a nevet, és a Foxconn gyártja a mobilokat, tehát a név már nem azt jelenti, mint régen. :(

Én a Honor 7A-t venném, de csak azért, mert már hozzászoktam az EMUI-hoz.
Nokiák közül meg az ötöst. :)

(#133825) PioDVD válasza Hópihe5 (#133823) üzenetére


PioDVD
senior tag

Nekem tényleg mindegy, mit veszel, de:
Ismert márkát akarsz, erre első lendületettel kizársz a világ 5 legnagyobb gyártója közül 3-at. (Samu, Huawei, Xiaomi.) Helyette ragaszkodsz ahhoz a Nokiához, aminek nagy volt a neve ezelőtt vagy 10 évvel és a mai Nokiának nem sok köze van a régihez, talán a volt vezetői gründolták az új céget.

Roaming: igen, tipikusan a megvett régi márkára épül az üzleti modell. Sok ilyen van, van ahol a jó hagyományt folytatják (de szerintem ez a ritkább) és van ahol szemetet árulnak jó néven. A Nokia talán az első csoport, de szerintem messze nem a régi már, hogy érdemes lenne ragaszkodni hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#133826) csaba1203 válasza nobiand (#133815) üzenetére


csaba1203
addikt

:K

(#133827) SaltyDave


SaltyDave
csendes tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni pár telefon összehasonlításában. Elöljáróban annyi hogy a mobilarena és tech2 reivew-kon többször is átrágtam magam, de mivel a cikk vagy videó készültekor releváns konkurencia vagy általános megjegyzések mint pl. "jó" eléggé megnehezíti a dolgom egy szélesebb árkategória áttekintésében, és a készülékek összehasonlításában.

Árkategória
Most először vagyok hajlandó a kb. 60-80k között mozgó budet kategóriából mondjuk egy 100-120k, maximum 130k HUF kategóriáig elmenni, azonban nem vagyok benne biztos hogy érdemes. Az alábbi készülékeket néztem, de ha esetleg az igényeket látva volna más javaslat, szívesen fogadom! Előre is köszi a segítséget.

Jelenlegi készülékem: ASUS Zenfone 2 Laser ZE550KL.
Csere oka: rendkívül döcögőssé vált a rendszer az évek során sok-sok frissítésen átesett appok miatt, pl. egy FB Messenger buborékkal közel használhatatlan szintre silányul. Meguntam a gyári reset-ről újraépítését ami pár hétig jelent csak megoldást.

Felhasználás, igények:
* Munka miatt sokat kell fényképeznem (ipari környezet, szóval nem levelek ereit háttérelmosódással a cél) így a minimum jó kamera elengedhetetlen - bár a jelenlegi készülékemmel e téren maradéktalanul elégedett vagyok, gyanítom a mai darabok így is úgy is rávernek.
* Ritkán játszom rajta (kb. Heartstone), de igény volna rá hogy ne érezzem magamat kizártnak ha netán kipróbálnék valami komolyabb címet mint az aktuális Asphalt, az erős hardware eléggé szempont. Sajnos mobil hardware-es ismereteim eléggé szegényesek ugyanakkor.
* Ritkán sorozatok, filmek, és rengeteg YouTube (éjszaka).
* Borzasztóan zavar ha azonnal "elhagyottnak" érzem magam a gyártó által, szóval szoftveres támogatás, új android főverziók érkezése fontos szempont (mondjuk ha 10-ig lefedettnek érezném magam, jó lenne, de ugye nem látunk a jövőbe) ami miatt az android one program szimpatikus, ugyanakkor kicsit tartok tőle hogy olyan alapvető dolgok hiányoznának belőle amire nem számítok. Launcher-ekről átfogó képet YouTube-on sajna nehéz találni, főoldalon random elhuzogatnak jobbra-balra, e téren igazából nincs preferencia (bár a ZenUI-t szerettem, Nova-val keverve). Mondani sem kell Apple termékek nem érdekelnek.
* Notch kizáró ok. A nagyon-nagyon minimális belefér (OnePlus 6T, illetve van egy ASUS aminek felül oldalt egy waterdrop jellegű van, ezek még csak-csak beleférnek, más kérdés hogy árkategóriában ezek már kívül esnek a kereten).
* Nem vagyok nagy híve a lekerekített kijelzőnek, de manapság nem nagyon van más, ezt inkább csak úgy megemlítem.
* Akkumulátor terén a 3000mAh-t mostanság kevésnek találom, a jelenlegi készülékem reggel 100%-ról indul, bekapcsolt adatforgalommal és futó messengerrel alig bírja ki munkaidő végéig, úgy hogy kb. egy negyed órás autóúton volt használatban zenehallgatásra (spotify offline, bluetooth-ról FM transzmiterre és úgy autórádióra), hazaérve már az utolsó 20%-ba kapaszkodok.
* 5,99"-6" fölé nem szeretnék menni kijelzőméretben.
* Jó ár / érték arány, bár ez nyilvánvaló. Inkább azért írom mert nem szándékozok +20/30%-okat ráfizetni mert valamire rá van sütve hogy SAMSUNG.

Ami nem szempont:
* USB Type-C megléte.
* NFC
* infrared
* jack 3.5 (örülnék ha maradna a micro-USB-vel egyetemben, de nem kizáró ok ha nincsenek).
* ujjlenyomat érzékelő, arcfelismerő (dupla kopp és mintázat zárat preferálom).
* tárhely. Gyakorlatilag csak spotify offline használatra kell, Heartstone / Honfoglaló és mondjuk még legyen mellette hely 1 komolyabb játékra, és nagy ritkán 6-8Gb hely sorozatra vagy filmekre. Szerintem egy 32Gb erre több mint elég kell legyen, 64Gb még inkább, egyáltalán nem érzem szükségét e fölé menni és komolyan ráfizetni.
* microSD bővíthetőség.

Készülékek amik a radaromon vannak:

Low budet:
Xiaomi Mi A2:
Android One ami a P és feltételezem legalább a majdani 10 érkezését is garantálja ami nagyon vonzónak hangzik. Merem remélni hogy ez együtt jár egy alacsonyabb akksi fogyasztással is, bár a 3000mAh a 5,99" kijelzővel (ugyanekkora akksi van 5,5"-hoz a jelenlegi ASUS-omon) nem kifejezetten biztató. tech2 alapján teljesítményben hagy kívánni valót maga után játékok terén. Az árkategória amiben itthon megtalálható viszont a fentiek és egy Redmi Note 5 Global mellett eléggé elbizonytalanít.

Xiaomi Redmi Note 5 Global
Ez egy érdekes darab. Chipset és GPU ha nem tévedek ugyanaz mint a lenti ASUS-nál, még is míg az problémásnak, ez "gyakorlatilag minden mai játékot könnyedén megemészt" a nagyon blőd megfogalmazású írásos tesztek alapján. Nincs rálátásom, tapasztalatom ugyanakkor a MIUI verziók és az android főverziók kapcsán, nem tudom hogy gyakorlatilag megvásárlás pillanatában le lennék-e maradva egy főverzióval. Legfőbb kérdéses pont ennél a telefonnál, hogy hogyan viszonyul a mi A2-höz teljesítmény szempontjából, mert az árkülönbség a Note 5 javára szól, ami igazából elhanyagolható ha figyelembe vesszük hogy hajlandó lennék most 120k körül is vásárolni, de nem akarok fölöslegesen pénzt elszórni, 20k árkülönbség pedig nem igazán tiszta hogy miben nyilvánul meg hardware-esen az A2-ben, amennyivel többe kerül.

ASUS Zenfone Max Pro M1
Indiai megjelenésekor azonnal le akartam csapni rá, mostanra elért végre hozzánk is, viszont az itteni teszteredmények borúsabb képet festenek. Indiai release-kor ha nem tévedek az ASUS beígért legalább 2 android főverziót (9-10) ami vonzó (ugyanakkor jól esne egy megerősítés hogy ez nem csak az indiai régióra érvényes hanem globálisan), az 5000mAh akksi szintén. A kijelző minősége, színkalibráció terén ugyanakkor mindenhol lehúzzák, a "közepes" kamera nekem igazából elég, hw teljesítmény játék szempontjából ugyanakkor nem tűnik kifejezetten jónak (ism. szerény ismereteim szerint) akár olcsóbb Redmi alternatívával szemben tesztek alapján, hasonló vagy megegyező hardware-el. Tetszik hogy microUSB és 3.5 jack van mellé, a "semmilyen" külső még eh, elmegy, de a sok bizonytalanság és vegyes vélemény erősen elbizonytalanított. Ilyen bizonytalanság mondjuk hogy egyes oldalak szerint Android One készülék (notebook.hu), mások szerint nem (mobilarena.hu).

budet flafon:

Xiaomi Mi Mix 2 vagy 2S
Talán a legvonzóbb darab, hatalmas pluszpont a külső, az alsó kávába épített kamera notch helyett rendkívül szimpatikus, az árkategória igaz hogy nálam a plafont verdesi, de azt mondom egyszer az életben ha kipróbálom hogy a kelleténél 2x annyit fizetek egy telefonért, akkor a 2S nagy esélyes erre most hogy 120-130k körül is kapni már így Black Friday környékén. De. Itt szeretnék egy atombiztos információt a téren hogy legalább android P érkezik majd rá (vegyes információkat találtam e téren hogy a 2-re nem, 2S-re igen, vagy hogy a 2S-re sem), és itt vagyok bajban a téren, hogy a tesztek hardware-es tudás szempontjából nem hasonlítják össze a korábban említett, jóval olcsóbb árkategória képviselőivel. Ugyanis ha mondjuk van 3 fps, vagy pontozós benchmark-okon 10%, vagy akárhogy mért nagyon nagyon minimális különbség, akkor nem érzem a dupla árat egy okos pénzkiadásnak csak a külső miatt. Igazából a 2S-ről kellene egy olyan meggyőző visszajelzés ami igazolja számomra az árkülönbség jogosságát a fentiekkel szemben. Illetve, ha már kifizetek ennyit, felmerül a kérdés esetleg van-e olyan alternatíva a fenti igények figyelembe vételével ebben az árkategóriában amivel nem számolok.

Vásárlás:
Nincs tapasztalatom eustock-al vagy gearbest-el, alza-val, de lehetőleg elkerülném a "mobilpiac 576-ja" boltokat mint az edigital, mert hiába lenne ideális győriként, indokolatlanul drágák, szóval ha van tapasztalat szállítás, megbízhatóság terén a fentiekkel, szívesen fogadom. Általánosságban elég negatív tapasztalataim vannak szállítás terén (amazon, aliexpress, magyar posta in general...) az elkevert csomagok, "technikai nehézségek" miatt késő, követhetetlen csomagok terén.

Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek aki rászánta az időt hogy elolvassa és válaszoljon!

[ Szerkesztve ]

(#133828) Hópihe5 válasza #81733120 (#133824) üzenetére


Hópihe5
tag

Az Alzán találtam olcsóbb Nokia 5-öt. [link]
Megéri innen vásárolni? Ha valami baja lesz a készüléknek,hogy kell megoldanom nem budapestiként? (mivel Budapesten van a székhely)

[ Szerkesztve ]

(#133829) w333 válasza Wallenberg (#133813) üzenetére


w333
félisten

Alzától megrendelve ... mindjárt megyek is érte ! :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#133830) PioDVD válasza SaltyDave (#133827) üzenetére


PioDVD
senior tag

Felső keretbe lassan beesik a xiaomi mi 8 is. Arra már ki is jött az android 9, szerintem a 10-est még megkapja.

Eustock mellett a spemall-t szokták még ajánlani, lehet náluk 2 év mo-i garanciát venni, 10 euró.

Egyébként van még a Xiaomi pocoizé, az 105 e körül van a spemall-nál, magyar raktárból (tehát gyorsan), 2 év itthoni garanciával. Csúcs soc, 6 gb ram, mi 8-hoz képest -amoled, -nfc, -kamera kb. Mondjuk a várható frissítést nem tudom, de én pl. nem vagyok biztos benne, hogy feltétlenül kell a 10-es android majd.

Notch: ha úgy nézed, hogy nem bevágás, hanem egy plusz sáv (más a képernyő arány, a notch pluszban jön), ráadásul kikapcsolható, akkor csak egy hagyományos szélesebb felső keret.

(#133831) maczera válasza Hópihe5 (#133828) üzenetére


maczera
aktív tag

Alza-nál (minden más webshophoz hasonlóan) vásárlás előtt át kell tanulmányozni az általános szerződési feltételeket, a szállítási feltételeket és a Reklamációs kódexet. Ezekből remélhetőleg minden kérdésedre választ kapsz.

(#133832) Ájvé válasza SaltyDave (#133827) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem olvastam végig amit írtál, de Mi Mix 2S kap Piet.
Eustock megbízható, mondjuk náluk drága a Mi Mix 2s (vagyis ugyan annyi mint itthon). Gearbestről ilyen nagy értékben én még nem vásároltam, kisebb értékű rendeléseknél nem volt gond. Spemallt ajánlanám ha külföldi rendelésről van szó, 2 év hazai garanciát ad (eu van írva, de van itthon teljes körű szervizük), itthoni szervizük van ami jó, már volt vele tapasztalatom, nagyon korrekt. Alzaval nincs tapasztalatom.
Mi Mix 2S-ben S845 van, ez a jelenlegi csúcs hardver, szóval körbe röhögi az S636-al szerelt készülékeket, nem 10% a különbség, hanem 200% inkább. Azért nincs összehasonlítva az előtte írt készülékekkel, mert nem egy kategória, így nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

(#133833) floratm válasza Ájvé (#133832) üzenetére


floratm
senior tag

Mix 2s már megkapta a Piet

(#133834) Medical


Medical
aktív tag

Sziasztok.

Le akarom cserélni Huawei P10 Plus mobilomat, amit kinéztem Huawei P20 Pro vagy Mate 20. a pro változata már elérhetetlen számomra!
Fotózás a lényeg, de minden más is fontos!

Ennek eldöntésben kérném a segítségeteket.
Köszönöm előre is.

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#133835) Ájvé válasza floratm (#133833) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem találtam pontos infót, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#133836) TaaT


TaaT
veterán

Sziasztok!

Okostelefont keresek.

- Árkategória.
60.000ft, nagyon max talán 70.000ft
- Használt vagy új?
Használt.
- Hol vennéd meg?
Használtan az aprón
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Hosszútávra, a legjobbat a megadott áron belül
- Mire használnád?
Internet, filmnézés, youtube stb.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Android.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
5.5", kicsit talán nagyobb.

Eddig a Samsung S7 Edge készülékeket néztem, kb mindent tudnak amire szükségem van. 5.5", amoled kijelző, "jó" kamera, wireless fast charge, és van belőle dual sim is (ez utóbbi fontos kritérium). Bár árban már közel vannak az S8-as készülékek is.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#133837) szabodavidz


szabodavidz
csendes tag

Sziasztok ! LG G7 és a Samsung S9 között nem tudok dönteni. Kb 25 ezer forinttal többe kerülne az S9 .Kérdésem az lenne ,hogy érdemesebb e megvenni az S9-et még ha drágább is kicsit ,vagy az LG bőven hozza azt színvonalat ?

(#133838) adp


adp
őstag

mit erdemes venni 70ezerig? meret nem annyira lenyeg, ahogy a tobbi sem, csak az aku mindenkepp birjon 1-1.5napot, es legyen egy hasznalhato kameraja is.
En nekem redmi note 5 van (ettol ne legyen rosszabb) En miota megvettem elegedetten hasznalom, ezert ajanlottam egyik baratomnak is,viszont mostanaban nem is kovetem az ujakat.
Van esetleg meg mas ami ajanlott?

[ Szerkesztve ]

(#133839) jbalint18


jbalint18
tag

Sziasztok!

- Árkategória: 160-170 ezer Forint .

- Használt vagy új? Elsősorban új telefonban gondolkodok .

- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
Ahol a legjobb áron megtudom szerezni lehet egy nagyobb webshop de jó a sarki gsm is :D

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Hosszú távra tervezek legalább 3 évre

-Mire használnád? Facebook,insta,néha pubg,(Diák vagyok és napi 1,5 órát utazok )

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Nem ragaszkodok egyik op.rendszerhez sem .

- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? A méret nem szempont.

Amiket én néztem csak nem tudok dönteni : iPhone 8 ,Galaxy S9 , Sony Xperia XZ2, Huawei P20,
(eddig csak Sony telefonokat használtam )

(#133840) Nogren válasza Nogren (#133573) üzenetére


Nogren
csendes tag

sziasztok,

Kialakult a győztes...Xiaomi Mi 8 6GB / 128 GB a nyerő.
Arra kérnék segítséget, hol lehetne ezt olcsón beszerezni és 5-10 napon belüli átvétellel.

Tudtok ilyet mondani?

Itthon a Turbado a legolcsóbb ([link]mivel a 2 év gari jó lenne

De ha megoldható ennél olcsóbban az sokat dobna az én jókedvemen :)

Köszi előre is

(#133841) tvamos válasza Ájvé (#133756) üzenetére


tvamos
nagyúr

+ (#133753) Roaming

Koszonom a segitseget mindkettotokenk!

Ha mondjuk 60 ezerre emelnem a keretet, akkot melyik a jobb valasztas?
Xiaomi Redmi Note 5 3/32
Xiaomi Mi A2 Lite 4/64

Azt latom, hogy Snapdragon 625 v.s. 636, de nem tudom, jatekban ez mennyit szamitana.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#133842) Ájvé válasza tvamos (#133841) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha játékra kell akkor nyilván S636, van ahol 50%-al is erősebb, GPU legalább 10-20%-al jobb, szóval elég sokat számít. Szóval Redmi Note 5 (vagy az újabb Redmi Note 6 Pro ami szinte ugyan olyan), egyébként is jobb mint az A2 Lite, persze ha MIUI is megfelel. Mivel egy árban vannak így igazából nem is kérdés melyik jobb.

(#133843) T.ati


T.ati
tag

Ma az Árkád Média Marktban az S7 95 ezer forint körül, a P10 kicsit 90 ezer forint alatt volt kirakva. Nem tudom milyen színekben kapható, csak hátha valakinek fontos...

(#133844) tvamos válasza Ájvé (#133842) üzenetére


tvamos
nagyúr

Értem. Akkor a 636 lesz.
Hú, jó nagy ez a Note 6...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#133845) Ájvé válasza tvamos (#133844) üzenetére


Ájvé
veterán

Ugyan akkora mint a Redmi Note 5: 158.6 x 75.4 x 8.1 mm, Redmi Note 6 Pro: 157.9 x 76.4 x 8.3 mm. Annyi hogy notch van már a RN6P-ben, ha ez zavar akkor RN5 a jó választás. Mi A2 Lite persze jelentősen kisebb náluk, ha ez fontosabb mint a teljesítmény akkor ez a jó választás.

(#133846) tvamos válasza Ájvé (#133845) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem tetszik a notch. Aki a tulaj lesz azt mondja, neki mindegy.
Inkább marad akkor a Note 5, az olcsóbb.
Kösz a segítséget!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#133847) Ájvé válasza tvamos (#133846) üzenetére


Ájvé
veterán

Nincs köztük nagyon különbség, szóval RN5 is ugyan úgy jó.
Szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#133848) hroberto válasza Nogren (#133840) üzenetére


hroberto
veterán

Nézd meg az Alza-nál! Ott két év garancia van rá. Ráadásul ha elég a 64 GByte-os verzió megúszod 130 ból. Én ezt választottam.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#133849) Drughi


Drughi
addikt

Üdv

Nokia 7 plus után érdemes-e Xiaomi MI 8 LITE--ra váltani?

A HW ugyanaz, kijelző so-so, akkuban jobb a nokia, szoftver terén pedig a miui-ra voksolok a magam részéről.
A kamera kérdéses, de a tesztek alapján a Nokia a MI A2vel van egy szinten, de szintén tesztek alapján a MI 8 LITE jobb, mint az A2, ergo a Nokiánál is jobbnak kell lennie.

Sajnos felhasználói vélemények vagy komolyabb teszt még nincs...

(#133850) Rinocerosz


Rinocerosz
senior tag

Sziasztok!
Váltanék s7-ről nem feltétlen azért mert kell csak úgy alakult, hogy tovabb kell adnom 
2 telefon jön szóba:
-Galaxy s9 Plus
- mate 20 Pro

Nem igazán tudom melyik legyen nektek mi a véleményetek melyiket választanátok?

Álltalában jatszok,youtube vagy filmet nezek rajta,
facebook,messenger, gmail, google drive.

Kevesebbszer de azért fotózok és videózok is.
Amit viszont nagyon szeretek a zene halgatás.

Nehéz a döntés mert szólnak érvek ez és az mellett is.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.