Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133901) Veron válasza csaba1203 (#133894) üzenetére


Veron
őstag

Annyival jobb, mint az S8, meg a többi?
A listából egyik sem ajánlott annyira, mint az S9?
P10-en én is gondolkodtam, megkapja vajon a Pie-t?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#133902) Matgabka


Matgabka
csendes tag

Sziasztok,

Középkorú női családtag szeretné megvenni első okostelefonját általános használatra, újonnan, android rendszerrel és 60 ezer forint környékén. Tudnátok ajánlani ilyen okostelefont?

Köszi!

(#133903) Wallenberg válasza Veron (#133901) üzenetére


Wallenberg
senior tag

Azt még megkapja, úgy néz ki.

Már tesztelik a Pie bétát a P10-re Kínában.

(#133904) Wallenberg válasza kali (#133900) üzenetére


Wallenberg
senior tag

Igen, nekem az van.

Rokonnak kerestük és alig kaptunk belőle. Lejártuk a lábunkat, mire tudtunk még belőle szerezni.

Firstphone-nál vettük meg 98.900 Ft-ért. 3 év garancia, és persze az említett VIP garancia.

[ Szerkesztve ]

(#133905) Wallenberg válasza Matgabka (#133902) üzenetére


Wallenberg
senior tag

Természetesen!

Xiaomi Mi A2, Xiaomi Mi A2 Lite, Xiaomi Redmi Note 5 lenne neki a legjobb választás.

Fogott már a kezébe nagyméretű, 6 collos telefont? Meg tudja fogni, kézben tudja tartani rendesen?

Vagy kisebb méret lenne jó/jobb neki?

[ Szerkesztve ]

(#133906) Veron válasza Wallenberg (#133903) üzenetére


Veron
őstag

kösz, akkor lehet egy újabb modellt kellene nézni a felsoroltakból.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#133907) Don99 válasza Wallenberg (#133814) üzenetére


Don99
újonc

Köszönöm a válaszokat!

Honor 9 Lite nem tartozik ide?

Egyébént Huawei P20 Lite nak mennyi szokott lenni az ára általában? 80,000 vagy 100,000?

És a Mate 10 Lite általában 70,000 vagy 90,000?

Egy fontos kérdés számomora amit kifelejtettem az, hogy az általad és általam felsoroltak közül melyiknek távolítható el az akkuja egyszerűen, úgy mint a régebbi telefonoknál? Tehát hátlapot leveszem és onnan kiemelem az akkut mint egy elemet egy távirányítóból.

(#133908) Sungoo válasza Don99 (#133907) üzenetére


Sungoo
addikt

Egyiknek sem. Már nemigen létezik olyan.

(#133909) whited


whited
addikt

Sziasztok
Mi mix 2/2s/pocophone f1 hármas közül melyiket érdemes inkább választani?
Van lényegi különbség?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#133910) w333 válasza whited (#133909) üzenetére


w333
félisten

Mi Mix 2S ... különben inkább a Mi8 sokkal szebb a kijelző ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#133911) Wallenberg válasza Don99 (#133907) üzenetére


Wallenberg
senior tag

Honor 9 Lite gyengébb.

Mate 10 Lite 72.000 Ft szokott lenni BF keretében.

Kivehető akksis telók szinte kizárólag már csak az alsó kategóriában vannak még.

(#133912) regeniv


regeniv
csendes tag

Sziasztok!

Egy kicsit spéci szempont keresnék új telefont, ugyanis egy hosszabb DK-ázsiai túra miatt a vízállóság perpill a prioritás (monszunok, stb.), ezért az IP67 vagy IP68 védelem az mindenképp kell, hogy legyen a telefonban. Valamint fontos, hogy kártyafüggetlen és dual SIM-es legyen, a SIM kártyák cserélgetése miatt.

Két árkategóriában nézegetek, az egyik vonal a 80-90e forintos árkategóra, itt a Samsung Galaxy A8 (2018) között és az LG G6 között vacilálok, igazából leírások alapján nagyjából hasonló erősségű telefonnak látom őket, nem tudok dönteni. Amennyiben valakinek van másik ötlete, azt szívesen meghallgatom.

A másik kategória igazából akkor játszana, hogy ha most Black Fridayen lenne valami nagyobb akció és lemenne valamelyik telefon ára 110-115e Ft környékére, akkor rászánnám azt a plusz pár tízezer forintot, amennyivel többe kerülnének. Itt a telefonok, amik reálisan szóba jöhetnek, a következők: Samsung Galaxy S8, Huawei Mate 10 Pro 128 Gb Dual, LG G7, LG V30 (dual simes verzió).

Nekem igazából a gyári garancia része nem feltétlenül fontos, tehát pl. Smartshopból és hasonló helyekről is megvásárolnám.

Nagyon extra dolgokra nem szoktam használni a telefont, játszani nem igazán szoktam, számomra a megbízhatóság, a dual SIM, és a vízállóság fontos, meg hogy azért legyen benne annyi RAM és erő, hogy 2 évig nagyjából döcögésmentesen lehessen használni netezésre és alap appokra.

Köszönöm szépen a segítséget előre is!

(#133913) Drughi válasza regeniv (#133912) üzenetére


Drughi
addikt

Ha az a túra bakancsos, hátizsákos, erdőben sátorban alvós én megnéznék inkább egy strapa telefont erre a célra.

(#133914) Szabi1979


Szabi1979
csendes tag

Sziasztok!

Lányomnak (12 éves) keresek telefont a 30-40e körüli, Meizu M6 32GB, Xiaomi Redmi 6 32GB kategóriában.

Második telefonja lesz, sikerült majd 3 évig nyűnie egy LG Leont, aminek legnagyobb hátránya a 8GB tárhely és a buta SD-kártya kezelés. Ezért gondolnám, hogy 32GB elég lesz, csak 4x annyi, mint eddig, és RAM-ból se szívesen mennék 3GB alá. A nagy kijelző biztos jól jön játéknál, youtube-nál stb, de "sima" telefonáláskor nem-e hátrány?
Eddig kínai telefon nem volt a környezetemben, kicsit tartok tőle, inkább vennék neki pl. egy Sony-t, de a 32GB/3GB és a max. pénz, amit rászánok sajna nem teszi lehetővé.
Akinek van tizenéves gyereke, rokona, az mit tapasztal a mindennapi használatban? Strapabírás, fagyás, sokszor fokozott igénybevétel szempontjából?
Persze ajánlhattok más típusokat is elsősorban tapasztalat alapján.
Nagyon köszönöm, aki válaszol.

(#133915) regeniv válasza Drughi (#133913) üzenetére


regeniv
csendes tag

Alapvetően hátizsákos, de nem sátoros, tehát estére lesz szállás/hostel mindig. Úgyhogy nem arról van szó, hogy a természetben kéne túlélnie napokat úgy, hogy folyamatosan éri a víz, inkább annyi, hogy ha jön egy nagy eső akkor a zsebemben túlélje, vagy ha kap valamennyi esőt/vizet mikor előveszem.

Amennyire utánajártam a témának, szerintem erre elegendő az IP67 vagy az IP68 védelem.

(#133916) Erwinke válasza Szabi1979 (#133914) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Szia.

Hugom(14 eves) mar 3 eve nyuz egy kis LG mit tudjam hanyas telefomt 17e ft volt ujonnan, de mar nagyom szenvedett mar vele(youtube, messenger, skype)
Aztan kapott egy hasznalt Z3ast nagyon bejott neki igy most fel ev utan,h karacsonyra vesz maganak uj telefont rendeltem egy rodmi 6 3/32t(ez meg nem jott meg, elkov. Napokra varhato)

(#133917) Matgabka válasza Wallenberg (#133905) üzenetére


Matgabka
csendes tag

Köszi a választ!

Megnézzük őket élőben. Ha nagy lenne, akkor kisebb telefonok közül is tudnál ajánlani párat?

(#133918) Szabi1979 válasza Erwinke (#133916) üzenetére


Szabi1979
csendes tag

Redmi 6-tól specifikáció alapján Meizu M6 jobbnak tűnik, nem? Az nem jött nálatok szóba? Van esetleg ilyene itt valakinek? Mobilarénás tesztben is jókat olvasni róla.

(#133919) Hópihe5


Hópihe5
tag

Sziasztok! Valahol kapható a Nokia X5 ,(Noki 5.1 Plus), ha igen milyen árban, milyennek ítélitek ezt a készüléket?

[ Szerkesztve ]

(#133920) Wallenberg válasza Szabi1979 (#133914) üzenetére


Wallenberg
senior tag

Meizu M6 Note: Eu Stock, Full HD kijelző, 3/32, 36.000 Ft

Xiaomi Redmi 6, EU Stock, HD+ kijelző, 40.000 Ft

(#133921) Wallenberg válasza Matgabka (#133917) üzenetére


Wallenberg
senior tag

5 coll: Motorola Moto G5 (Full HD és Android 8.1)

5,2 coll: Huawei P9, Huawei P10

5,5 coll és akörül: Xiaomi Redmi 6, Meizu M6 Note

5,84 coll: Xiaomi Mi A2 Lite

Sajnos, 5 coll körüli és alatti telefonok már inkább csak az alsó kategóriában vannak.

A jobb telók már inkább 6 collosak vagy afeletti méretűek.

[ Szerkesztve ]

(#133922) SaltyDave válasza Ájvé (#133832) üzenetére


SaltyDave
csendes tag

Ugyan csak egy hozzászólásra válaszolok, de köszönöm a megerősítést mindenkinek, egy Mi Mix 2s lett belőle, holnap át is veszem!

(#133923) Erwinke válasza Szabi1979 (#133918) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Meizu mar nincs eustockon azert lett ez.

(#133924) PioDVD


PioDVD
senior tag

Más Xiaomi telóval kapcsolatban olvastam, olyat, hogy a miui túl agresszíven "védi" a memóriát, a háttérben futó alkalmazásokat lövöldözi ki. Ez mennyire igaz a mi 8-ra? Én nem játék miatt vennék 6 gb-os telót, hanem éppen a memóriában maradó alkalmazások miatt.

(#133925) Drughi válasza PioDVD (#133924) üzenetére


Drughi
addikt

A MIUI 10 ráadásul figyeli a felhasználó szokásokat, és előre gyorsítótáraz olyan alkalmazásokat és folyamatokat, amelyeket eséllyel használ a nap folyamán a júzer. Az AI preload funkcióval eliminálható a betöltési idő. Forrás: [link]

(#133926) Celithrandi


Celithrandi
addikt

Milyen Xiaomi telót tudnátok javasolni amire van Miui10, hasonló spec. mint a Redmi Note 6, de valamivel kisebb? Köszi.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#133927) Hópihe5


Hópihe5
tag

Sziasztok! Megéri a Sony Xperia XA 50ezerért?

(#133928) #81733120 válasza Hópihe5 (#133927) üzenetére


#81733120
törölt tag

:N
Attól még a Nokiák is jobbak. :DDD

(#133929) cs.zs. válasza PioDVD (#133924) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
Redmi Note 5A-t használok, 2GB RAM, aminek alapból a fele rendelkezésre áll. Online játék közben sem megy 1,4GB használat fölé, 600-700 MB mindig szabadon van - illetve még nem észleltem olyat, hogy ettől kevesebb állt volna rendelkezésre. Szerintem sziamiau tökéletesen bánik a RAM-mal, és ugyanez igaz a fiam NOTE-4-ére is, neki sem fogyott még el soha a (3GB) RAM

Ami a RAM-kezelésben/alkalmazás-kezelésben nekem fura: MESSENGER. Ha a messengert "kilövöm" a kijelző lezárása előtt, és esetleg takarítok is (sepregetek), akkor a messenger beállításai alaphelyzetbe kerülnek, visszaáll az alapértelmezett értesítési hang. :Y

Manapság a játékokat (pl MINI METRO), nem lövöm ki, így nem kerül alaphelyzetbe, ugyanonnan tudom folytatni, ahol abbahagytam.

...

(#133930) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv! Redmi 6A, vagy Honor 7S 2/16 mindkettő csak alap funkcióra kell, 30k mindkettő, melyiket válasszam? Vagy inkább mást ajánlotok hasonló árban, ha igen mit? Köszönöm.

(#133931) Hópihe5 válasza #81733120 (#133928) üzenetére


Hópihe5
tag

Most aztán tényleg elbizonytalanítottatok... :)

(#133932) #81733120 válasza Hópihe5 (#133931) üzenetére


#81733120
törölt tag

Pedig már mondtunk segítséget. Galaxy J5 2017 Samsung vonalon, és nem fog felégni, megsülni... :D Huawei-Honor vonalon Honor 7A, Xiaomi vonalon meg Redmi 6, Note 5. :)

(#133933) thefreeman


thefreeman
aktív tag

Sziasztok. Nővérem mostanában szeretne telefont váltani. Két tipus merült fel a Huawei P20 és a Xiaomi Mi Mix 2s. Nekem 2S van és nagyon szeretem és elégedett vagyok vele viszont nem szeretném mindenképpen rábeszélni mert ha nem jön be neki akkor majd én leszek a hibás. Neki már egy ideje Huawei van elöször P9 lite aztán P10 lite, szerette őket, de a p10 lite amióta megkapta a legujabb update-t azóta sokat panaszkodik rá. Szóval szerintetek melyik a jobb döntés? Teljesen átlagos felhasználás közösségi média, böngészés, fényképezés(szerintem mind a kettő kamerája megfelelő).

(#133934) PioDVD válasza cs.zs. (#133929) üzenetére


PioDVD
senior tag

A panasz éppen arról szólt, hogy túl sok memóriát szabadít fel - nem akkor lövi ki a futó app-ot, mikor szükség van a ram-ra, hanem kilövi, mert hátha kell majd.

A kolléga válasza biztató, de egyébként nekem ez az előre gondolkodás sem annyira pozitív: ne tartson semmit a memóriában, mert szoktam használni. Nálam az lenne az ideális, ha csak az futna, amit indítok és csak akkor zár be bármit, ha tényleg kevés lenne a ram.

Esetleg valaki meg tudná nézni, 6 gb-os mi 8-nál mennyi a szabad ram, ha elindít pár app-ot? Nem játék, csak gmail, messenger, valami browser, ilyesmi. Tetszene, ha max. 1 gb lenne szabad, nem 3 mondjuk.

(#133935) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali,
a mate 10 pro-ban is van az opció, hogy az ujjlenyomat leolvasóval lehet navigálni görgetni a képet stb funkciók ? Ha igen akkor hol tudom bekapcsolni ?

Megtaláltam

[ Szerkesztve ]

(#133936) cs.zs. válasza PioDVD (#133934) üzenetére


cs.zs.
addikt

Épp ezt írtam le, hogy ha kézzel nem lövöm ki az alkalmazást, akkor ugyanonnan tudom folytatni, ahol abbahagytam - tehát nem szabadítja fel az itt használt memóriát (pl MiniMetro játék). Fájlkezelő/galéria nézegetésénél is ugyanoda visz vissza, ahonnan kiléptem. Ami engem meglep, hogy a messenger manuális kilövésénél a beállítások is törlődnek. Döbbenet. Elég uncsi újra- és újra az értesítési hang átállítása. Más appnál nem tapasztalok ilyet. Na mindegy, több veszett Mohácsnál.

Abban lehet némi igazság, hogy a nem-használt ram = felesleges ram, tehát egy 6GB-os telefon esetében feleslegesnek tűnhet az appok kilövése. Nem lehet, hogy inkább energiatakarékosság miatt történik a (háttérben)futó folyamatok leállítása? (amúgy ehhez tényleg nem értek)

...

(#133937) Viktor0610 válasza Khaosz55 (#133935) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt miért is nem a Mate 10 Pro topikban kérdezed? :P

Samsung Galaxy A54

(#133938) cs.zs. válasza Khaosz55 (#133935) üzenetére


cs.zs.
addikt

Honor 8 is tudja ezt, gondolom akkor egy Mate 10 Pro is. "Fingerprint ID" menüben a "browse photos" fület be kell klikkelni. (nyolcadikos gyermekem angol menüvel használja a telefont a Google-asszisztens hangutasítások miatt - elég mókás cucc. Hallom a szobájából, hogy "Hey Google! Call ANYA!) :N

[ Szerkesztve ]

...

(#133939) kali válasza Khaosz55 (#133935) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Ezeket lehet hozzárendelni az ujjlenyomat-olvasó beállításaiban:
Értesítési panel le- és felhúzása, fotók lapozgatása fotók/videók készítése, hívás fogadása, riasztás leállítása.
Látom, megtaláltad közben.

[ Szerkesztve ]

(#133940) MrHurricane9


MrHurricane9
csendes tag

Édesanyámnak szeretnék venni valami jobbfajta okostelefont karácsonyra, jelenleg egy ősöreg Galaxy S4-et használ, ami már lassan kezdi megadni magát. Valami olyan Android-os telót keresek, ami könnyen kezelhető, nincs agyonbonyolítva, egyszerűen kezelhető már a dobozból kivéve is, és nem kell mindenféle plusz beállításokkal kezdeni, hogy a bosszantó dolgoktól megszabaduljunk (pl mint xiaomi-nál a reklámok).
- Árkategória: 50-90k között kb újonnan, garanciával, szolgáltatófüggetlenül.

Fontos szempontok:
- 3-4 évet bírjon ki legalább
- Mire használná? Facebook, Messenger, pár egyszerűbb játék, meg mindenféle appok (jófogás, árukereső, nem tudom mik vannak még)
- Legyen egyszerűen beállítható. Ha lehet, ne kelljen halomnyi beállítást elvégezni rajta azért, hogy ne dobálja ki a menóriából az appokat, valamint hogy azonnal küldjön értesítéseket
- Gyakran fotóz és néha videóz, ezért a kamera minél jobb legyen a kategóriájában, jó lenne a 2013-as Galaxy S4-nél jobb képminőségű kamera, legalább elektronikus képstabilizátorral.
- Lehetőleg jó üzemidő, átlagos használattal 1-másfél napot húzzon ki.
- SD-kártya foglalat legyen, valamint jó, ha legalább 32 GB belső tárhelye van.

Azon gondolkoztam, hogy esetleg a Samsung telóknál lehetne nézelődni, de nem tudom, hogy az 50-90k közötti árkategóriás termékeik milyenek Például a Galaxy A7 2018 megfelelne a feltételeknek, különös tekintettel a kamerára?

(#133941) TIT


TIT
veterán

Sziasztok!

Az alábbiak közül melyik a befutó?
Htc u11 Life
Htc u ultra
Huawei P20 Lite
A Huaweire tippelek,csak nem tudom milyen a hangminőség vagy lenne esetleg jobb 80-ig bezárólag?
Kis játékra lenne de inkább csak gps+netezés picit.
A Kirin melyik qualcommnak felel meg a 6-osnak?

(#133942) tozo86 válasza MrHurricane9 (#133940) üzenetére


tozo86
tag

Ha eddig Samsungot használt, kezelhetőség szempontjából azzal jár a legjobban. Szvsz A8 jobb vétel, én azt venném.

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#133944) korcsillio


korcsillio
őstag

Sziasztok!
S5 után feleségemnek A2 szeretnék venni.
-facebook,fotózgatás,telefonálásra lesz használva.Elég lehet a 4gb ram vagy vegyem inkább a 6gb ram verziót?Megéri a felárat?(valószínűleg nem lenne kihasználva de jó lenne legalább 2-3évig használni).
Esetleg van más alternatíva ebben az árban?

(#133945) b4lukapitany


b4lukapitany
tag

Sziasztok!

Árkategória. ~50-70 k
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Függetlenül
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Best buyt inkább
- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod) messenger, instagram, netezés, ne a legszarabb kamerája legyen
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? max 150 mm lenne az ideális
- Egyéb: full hd minimum+3gb ram, 32 rom

ASUS Zenfone 4 Max 32GB ZC554KL
Huawei P Smart
Honor 9 lite
Huawei p20 lite amiket nézegettem eddig.

Black Friday alkalmával vásárolnék.

[ Szerkesztve ]

(#133946) Celithrandi válasza Celithrandi (#133926) üzenetére


Celithrandi
addikt

erre valaki?

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#133947) rpap96 válasza Celithrandi (#133946) üzenetére


rpap96
csendes tag

Mi 8 SE, ha nem hiányzik a B20. Amúgy szerintem nem nagyon van kisebb méretű a Note 6 kategóriájában.

(#133948) pingu22


pingu22
tag

Sziasztok!

75 ezerig bezárólag van jobb választás most Mi 8 Lite-nál, ha a kamera és erős hardver a fő szempont?

(#133949) Celithrandi válasza rpap96 (#133947) üzenetére


Celithrandi
addikt

azért a b20 hiányozna magyarországon. Mondjuk faternak telekomja van, fogalmem sincs náluk mennyire megy a b20 és mennyire fog az elkövetkező pár évben.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#133950) Szabi1979 válasza Szabi1979 (#133914) üzenetére


Szabi1979
csendes tag

Meizu M6 tapasztalata van esetleg vkinek?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.