Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134951) Ájvé válasza max-11 (#134949) üzenetére


Ájvé
veterán

Az enyém sincs listán mégis fut.
Ezeken a készülékeken biztosan fut (hivatalos támogatási lista), de más készülékeken is fut ettől.

(#134953) norbert1998


norbert1998
veterán

Sziasztok!

Még nem sikerült döntenem, de már jelentősen leszűkűlt a kör.
Mate 10 Pro vagy Mi Mix 2S?

Ugye a Mate 10 már elég régi, ráadásul a BL nem nyitható, root nem tudom, lesz-e így. A Mix 2S újabb, gyorsabb, erősebb, de kevésbé prémium, nem? Nem is vízálló és kamerában is csak OK, míg a Mate 10 nagyon pöpec volt még megjelenésekor. Melyiket választanátok? Általánosan mindenre használnám :D

(#134954) Ájvé válasza norbert1998 (#134953) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát azért szerintem elég prémium a Mi Mix 2s, nem sok gyártó használ kerámiát készülék házban. Nem vízálló az igaz, de a kettő nem függ össze. Én elfogult vagyok, de Mi Mix 2s-t venném.

(#134955) kali válasza norbert1998 (#134953) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A Huawei megszüntette a bootloder nyitásához szükséges kód kiadását, de nem gyártói megoldás van rá (DC-Unlocker és társai).
Egyéni preferációk kérdése a döntés.
Amiben a Mate 10 Pro jobb: IP védelem, akkumulátoros üzemidő, 4G+ modul, dual 4G és dual VoLTE kezelése, gyorsabb USB, sztereó előlapi hang, infra, ujjlenyomat-olvasó, GPS, több érzékelő.
A Mi Mix 2S előnyei: Erősebb SoC, újabb verziós bluetooth, vezeték nélküli töltés.
Részben szubjektív, de szerintem (is) prémiumabb érzésre és használatra a Mate 10 Pro.

(#134956) Ádyka


Ádyka
őstag

Sziasztok!

- Árkategória. 80K +/- 10%
- Használt vagy új? mind1
- Hol vennéd meg? Függetlenül, esetleg használtan az aprón
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? 2 max 3 év
- Mire használnád? mindenfélére, csak ne legyen semmiben sem rosszabb mint a régi
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? droid
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? minéld kisebb, bár már 15 centi alatt el is felejthetem hogy lesz

Annó P6 ról váltottam P9-re. A P9-nél semmiben ne legyen gyengébb, ha már több mint duplájába fog kerülni.

A kiszemeltek:

Mi8 ha bemászik 90 környékére használtan
Mi8 Lite: ? nem tudom belőni, hogy viszonyul a p9-hez képest, modnjuk az is kb a duplája
Pocophone: kamerában, anyagminőségben tutira gyengébb
P10 plus. A 6/128-as példányok már 70 körül / alatt is mennek használtan, viszont ezek nem fiatalok már

köszönöm a segítséget előre is

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#134957) tutis


tutis
őstag

100 ezer ft környékén melyik xiaomi, vagy huawei mobil van aminek jó a kamerája és nincs sok hibája?
lite verziók nem érdekelnek.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#134958) w333 válasza tutis (#134957) üzenetére


w333
félisten

Poco F1 vagy Mi 8 (64GB) bár ez egy picivel drágább ! :)

Saját képeim ... sötétben is megállja a helyét ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#134959) tutis válasza w333 (#134958) üzenetére


tutis
őstag

Mi 8 tetszene, csak kicsit felette van a keretnek.. Redmi note 5-öt váltanék, feljebb szeretnék lépni..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#134960) Ezkijez


Ezkijez
csendes tag

Sziasztok,

Xiaomi Mi A1 készülékem leváltását fontolgatom, aminek elsődleges oka a számomra hatalmas mérete, egy kézzel nem tudom kényelmesen használni. Szomorúan látom, hogy a bezel vastagságának csökkentését a gyártók a kijelző méretének növelésére használják, nem pedig a készüléket varázsolják kompaktabbá.

Amit keresek tehát: Xiaomi Mi A1 méreténél (75.8x155.4x7.3 mm) kisebb telefon, olyan 180k körüli felső határral. Ez az összeg jóval nagyobb, mint amennyibe az A1 került, ennek megfelelően bizonyos teljesítménybeli előnyt is várnék átlagos felhasználás mellett. Továbbá szempont a kamera is, de nincsenek komoly elvárásaim, ha már egy kategóriával jobb minőségű fényképeket tudok készíteni, az megfelel.

Várom a javaslatokat, hogy milyen irányba nézelődjek. Köszi.

(#134961) Trk.Adam87 válasza Ezkijez (#134960) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

5,5" pont az a méret, amit még 1 kézzel kényelmesen lehet kezelni, nagyobb telefonokhoz meg ott a menüben beállítható 1 kezes mód vagy osztott képernyő is, aminél a képernyő alsó felére húzod azt amit éppen 1 kézzel akarsz használni.

(#134962) trebrona válasza Trk.Adam87 (#134961) üzenetére


trebrona
nagyúr

Már akinek kényelmes. A1-ről váltottam én is S8-ra, az valóban kényelmes.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#134963) Orgi válasza Trk.Adam87 (#134961) üzenetére


Orgi
őstag

Hát ez azért eléggé függ a kézmérettől is, nekem pl nincs nagy kezem és már az 5.2 sem kényelmes azért egy kézzel, de még épp elmegy.

(#134964) Viktor0610 válasza Ezkijez (#134960) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

S8, XZ2 Compact.

Samsung Galaxy A54

(#134965) Ájvé válasza Ezkijez (#134960) üzenetére


Ájvé
veterán

Nagyjából Sony gyárt már csak kompakt mobilt, szóval ha kisebb készülék kell akkor arra felé érdemes tekintgetni.
Sony XZ2 Compact mondjuk elég kicsi.
Esetleg Mi Mix 2s, de ez sokkal nagyobb már: 150.9 x 74.9 x 8.1 mm.

Trk.Adam87:
Neked lehet hogy kényelmes, de más hagy döntse el maga mi kényelmes neki.

(#134966) MC Pite


MC Pite
veterán

Sziasztok, a segítségeteket kérném. Hölgynek keresünk Androidos, kompakt méretű (ne nagyon legyen 70mm szélesebb, előny ha kijelzőn vannak az alsó gombok) telefont, ami...
-Korrekt képeket készít, főként dinamika legyen jó
-Kijelző kültéren is jól látható (auto fényerőszabályzás már gondolom normálisabb keamera mellett alap)
-Hosszú távra tervez, így nem árt ha nem Sam...őőő nem szűnik meg hamar a frissítés hozzá (az nem baj ha régebbi, csak még lehessen kapni).
-Duál Simes, egyik slotban tudja a B20-at
-80-100k-ba jó lenne ha beleférne.

Nicetohave az expógomb és az usb c csatlakozó.
Huawei (pl P10) Sony (XA1, de csak a nagytesóját látom), Xiaomi vonalon indultam el, de kezdek elveszni, főleg hogy már a Sonynál sincsenek nagyon
kompaktabb méretű készülékek :( (főleg az adott ársávban).

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#134967) w333 válasza tutis (#134959) üzenetére


w333
félisten

Akkor a Poco F1 ... vagy még kicsit raksz hozzá és Mi 8 :K

Kb. ez a durván +20k a vízválasztó a középkategória és csúcs között ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#134968) Throme válasza w333 (#134967) üzenetére


Throme
veterán

Sziasztok!

35k huf vagy alatta milyen okostelót ajánlanátok? Tudom ez a legalja kategória, de anyumnak próbálnék kezdő telefont, hogy kicsit beleszokjon a "video telefonálásba" (messenger, skype, viber..... akármi), böngésszen mobilon, a kanapén ülve, illetve fotózgasson, bár ez utóbbi biztos nem nagyon megoldható, mert ebben a kategóriában nincs jó kamera.
A kijelző méret max 5", még ez is nagy, de nem nagyon van alatta.
Most használtat nem szeretnék.

Természetesen játék, meg 4k filmek meg ilyen csili-vili dolgok nem kellenek, irreális elvárás lenne a kategóriától, és nem is érdekesek.

Néhány nagyobb webshop kínálatát nézegettem és próbáltam neten tájékozódni mit is tud az adott cucc.
Egyik ami lehet jó lenne az az Ilike U5 (vagy I Like U5 ... mindegy) , aminek az aksija elég "nagy".
Így kb 2-3 naponta kéne csak tölteni. (poén faktor is van benne, mert édesanyám keresztneve Ilona.....pfff ok nem tetézem :B )
Ez kb 23-26k huf

A másik a nokia 3. Ennek van itt fóruma, már olvasgattam a hsz-eket, szerintem a fenti célra ez is jó. Talán ennek valamivel jobb a kamerája, de az akksija "gyengébb".

Doogee is lehetne, az aksi kapacitása nem igazán meggyőző.

Esetleg más olcsó, kezdő telefon ötletetek lenne?

Kösz!

(#134969) Ájvé válasza MC Pite (#134966) üzenetére


Ájvé
veterán

Méretben nincs túl sok lehetőség:
Mi A2 Lite, Sony XA2, kicsit régebbi de XZ1 Compact, Nokia 7.1 mondjuk ez picit nagy már, de hátha belefér.
Hát ezeket találtam.

(#134970) lenox


lenox
veterán

Itt kali azt irta, hogy p20 pronal analog audio is megy ki az usb-n, es hogy filleres elosztoval lehet tolteni es zenet hallgatni. Milyen elosztot erdemes venne? A gyari ugye csak jack, azzal nem lehet tolteni is.

(#134971) Ájvé válasza lenox (#134970) üzenetére


Ájvé
veterán

Én vettem egy ilyen elosztót, ebayen biztos van, de nem jött be. Jóval lassabban töltött, annyira volt elég hogy ne merüljön le használat közben, de töltés csak alig ment. Jack része jól működött. Én mondjuk gagyit vettem, egy jobb minőségűvel jól is működhet. Viszont a töltés itt is maximalizálva van, szóval nem megy gyorstöltés hanem csak hagyományos.
Egyébként az összessel működik nem csak P20 Pro-val, mivel a Type C egységes szabvány.

[ Szerkesztve ]

(#134972) lenox válasza Ájvé (#134971) üzenetére


lenox
veterán

A Type-C egyseges, azt ertem, de az analog audio pass through az optional, nem?

Melyek a jobb minoseguek?

(#134973) Ájvé válasza lenox (#134972) üzenetére


Ájvé
veterán

Egységes a szabvány, ergo mindegyiken megy az analóg kimenet is, csak átalakító is kell hozzá, általában mellékelik a készülék mellé. Márkásak, pl Ugreen jó minőségű és olcsó is.

(#134974) lenox válasza Ájvé (#134973) üzenetére


lenox
veterán

Olyan nincs, amit Magyarorszagon is kapni a bolban?

(#134975) lenox válasza Ájvé (#134973) üzenetére


lenox
veterán

Vegul is talaltam webaruhazat, koszi.

(#134976) kali válasza Ájvé (#134973) üzenetére


kali
legenda

Ez így nem igaz sajnos, nem véletlenül írtam korábban, amit.
A Huawei is csak a Mate 10-es szériánál kezdte el, de sok gyártó a mai napig nem visz ki külön analóg hangot az USB Type-C csatlakozón és ha az átalakítóban nincs DAC, akkor az úgy nem is működik: [link]
Sok más gyártó készülékénél is írták, HTC...stb., hogy emiatt nem működik párhuzamosan egy sima Y átalakítós elosztóval a töltés és az analóg fülhallgató.

[ Szerkesztve ]

(#134977) Ájvé válasza kali (#134976) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát a Huawei képes csodát művelni és más készülékkel nem működő kábelt készíteni, ami csak a sajáttal működik. Vettem (sajnos) egy Huawei töltőt, mert olcsó volt és egyszerűen mikor a hozzá kapott kábellel kezdtem tölteni folyamatosan valamilyen funkciót indított el véletlen szerűen. Töltőt csak úgy tudtam használni ha nem a hozzá kapott kábellel használtam.
Minden esetben működnie kell az USB Type C analóg kimenetnek, mivel ezt alapba tudja ez a szabványos csatlakozó, ha nem működik akkor nem jó a kábel hozzá vagy más hiba van, de az biztos hogy alapvetően működik. Tessék itt írnak róla. Ez hogy ez a youtube huszár nem tudta elindítani Xpreian, nem jelent semmit, csak azt hogy hülye hozzá. XZ1-en van jack kiement, lehet lespórolták az analóg bekötést a Type C-re (mert minek is) és ezért nincs hang. Ha viszont nincs jack kimenet a telefonon biztos lehet benne, hogy Type C-n oldották meg az analóg hang kimenetet, én még nem hallottam olyan készülékről amin ne lett volna így, de mutass egyet.
Szóval ha nincs jack és csak Type C van, csilliómilliótrilliófektettnyolcas százalék hogy Type C-n van az analóg audio kimenet, senki nem fog külső DAC-ot alkalmazni mert az sokkal drágább lenne (hiszen a készülékbe eleve adott a DAC, SoC-ra van integrálva, ki az a hülye aki nem ezt használná hanem külsőt, illetve lehet hogy valamilyen speciális DAC-ot tesznek bele, a jobb hangzásért, de az se külső eszközre fogják tenni).
Szóval a gyártók nem hülyék, nem fognak külső DAC-ot használni, ha már eleve adott egy és csak egy kivezetés kell hozzá a Type C csatlakozóra. Persze ha van Jack akkor ott van a kivezetés és nem Type C-n, mint az általad linkelt retardált videóján is.
Y átalakító meg nem szabványos egyébként, de általában működik az is. Ami tuti működik a sima Type C to jack átalakító, az Y csak egy piaci próbálkozás egy probléma megoldására, erre nincs garancia, mivel ezek a kábelek nem szabvány kábelek.
Itt is írnak a Type C-ről, Sony ZX1-en nincs bekötve az analóg (mivel van jack port) rá, ezért nem ad hangot és nem kell hozzá semmilyen külső DAC (azzal se adna hangot mivel Type C-n nincs meg az analog audio kivezetés, csak digitális lehet).

[ Szerkesztve ]

(#134978) kali válasza Ájvé (#134977) üzenetére


kali
legenda

Nem csinált a szabványtól eltérő átalakítót a Huawei, de nincs benne DAC, viszont bármilyen más gyártójú sima átalakítóval is működnek adott Huawei telefonok, szemben sok Sony, HTC...stb. gyártmányúval, szóval nem olyan ritka az, hogy nincs DAC az USB Type-C előtt.
Abban viszont pont jó a Huawei, hogy bármilyen sima Y átalakítóval megy adott készülékein párhuzamosan a töltés és az analóg hang, szemben sok más gyártó készülékével.

[ Szerkesztve ]

(#134979) Ájvé válasza kali (#134978) üzenetére


Ájvé
veterán

De érted amit írok, Sony ZX1-ben van jack csatlakozó, ezért nincs bekötve a Type C-re az analóg ( mert jackre van kötve), ezért nem működik.
Mi az hogy nincs DAC a Type C előtt? Minden telefonba van DAC (ha más nem SoC-ra integrált biztosan), ezt általában be is kötik egy audio csatlakozóra (hiszen különben hogy lenne hang). Ha nincs jack a telefono akkor biztos hogy Type C-n lesz az analóg hang is, ez teljesen biztos, nem találsz olyat ahol nem így lenne.
Sorolj már fel egy pár ilyen készüléket.
"Abban viszont pont jó a Huawei, hogy bármilyen sima Y átalakítóval megy adott készülékein párhuzamosan a töltés és az analóg hang, szemben sok más gyártó készülékével."
Hagyjuk már ezt a reklám szöveget, Y kábel nem szabvány, jó ha működik, de ez egy hibrid megoldás, még csak nem is tud rendesen tölteni egyébként.

(#134980) kali válasza Ájvé (#134979) üzenetére


kali
legenda

A U11-en nincs 3.5 mm jack csatlakozó és találsz ezzel kapcsolatos hozzászólást olyan tulajtól, aki U11-ről váltott Mate 10 Pro-ra, leírta a kapcsolódó tapasztalatait.
Reklámról szó nincs, ha egy - vagy több - gyártó megoldotta, a többinek sem esne nehezére.

(#134981) MC Pite


MC Pite
veterán

Köszi.
Izé, bennem a hiba nyilván, de az 180grammos 5,84"-os készülékek nálam nem annyira kompakt. :B
XZ1 Compactom van, de dual simes kell, én abból sehol nem találtam.
Szóval nem tepsi duálsimes tűrhető (dinamikájú) kamerájú kültéren is jól látható kijelzőjű mobil kerestetik még mindig.
Ha nem ennyiért, akkor mennyiért, vagy mik lennének?
A2 van idáig első helyen, már is kétkezes, de még elmegy A2 litetot próbálom megnézni vhol, de nagy lesz...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#134982) Geller72 válasza Throme (#134968) üzenetére


Geller72
veterán

Szia. Én azt gondolom, hogy ne magadnak vegyél telefont, hanem anyukádnak. Az én hibámból indulok ki, nagyjából pont így gondoltam én is és tévedtem. Pont hogy nem a kis kijelzős telefon a jó nekik, a szemük már nem jó (az enyém sem már, nem hogy az övék). A nagyobb kijelzőn sokkal magabiztosabban mozognak, könnyebben felismerik az "ikonokat", jobban tudnak olvasni, appokon belüli funkciógombokat felismerni (skype, viber hanghívás, videó, kamerák közti váltás, stb). A böngészést te sem gondoltad komolyan egy kis kijelzős telefonon, az bárkinek inkább szenvedés, mint élvezet. A nagyon olcsó kategóriás kevés ram, háttértáras telefonoknak sokkal nagyobb a szívás faktora, mint az élvezeti, és inkább fogja idejekorán megutálni, mint megszeretni az egészet. Én azt javaslom, hogy anyukádon ne spórolj (és ezt nem sértésnek szánom, tényleg ne sértődj meg rajta) gondolom, ő is mindig a legjobbat akarta, akarja neked a mai napig. ;)
:R.
Az eustock.hu oldalon magyar garis telókat kaphatsz, szerintem jó áron, azonnal. Én a Xiaomi Redmi Note 5 alatt lehet hogy nem vennék neki telefont. Én a Dogee-vel nyúltam mellé, kb 30k volt, soha többet nem teszem. Első telónak szerintem pont hogy egy gördülékenyen működő, nagy kijelzős, könnyen látható és használható telefon kell. Ezt nem csak én mondom, hanem anyukám is mindig megemlíti, hogy ez mennyivel jobb telefon. :) (A Dogee utódja)
2 gb RAm és 16 GB ROM már sokkal inkább a múlt, mint a jelen, nem hogy a jövő. Egy kicsit mindig előre gondolj, ha ilyet akarsz venni. ;)
Remélem, segítettem.
:R

(#134983) Ájvé válasza kali (#134980) üzenetére


Ájvé
veterán

Ez szoftveres probléma, gyártó hibája, maga a Type c alapvetően tudja az analóg kivezetést (ha ez hardveresen meg van csinálva, mert a Sony ZX1-nél valószínűleg nincs).
Az meg hogy ez a hibrid Y elosztó nem működik nem csoda, ez nem egy szabványos kábel, semmi nem garantálja hogy ez bármilyen eszközzel működik.
Ahogy nézem még utángyártott kábelt sem fogad el a HTC U11, talán ezért tart a süllyesztő felé, semmilyen más márkánál nem hallottam még ilyet, más kábellel is működik a legtöbb készülék.

(#134981) MC Pite:
XZ2 Compact-ból van dual ha az jó. Egyébként van Android dual sim topik is, csak azért írom mert lehet ott jobban tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#134984) Ájvé válasza MC Pite (#134981) üzenetére


Ájvé
veterán

Xiaomi Mi A2 jóval nagyobb mint az A2 Lite.

(#134985) sfefe válasza MC Pite (#134981) üzenetére


sfefe
őstag

Huawei p20 Lite?
Vagy P smart, paromnak ezt vettuk es neki oks.
Vagy ra kell tenni meg es akkor xperia xz2 v Meizu 16, v LG G7 Fit, LG G7 ThinQ, , ezek meg amik meretben megfeleloek lehetnek.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#134986) Itachi82


Itachi82
aktív tag

Csá all!

Unokabátyámnak kellene egy strapa okostelefon.

-Árkategória: 90-140k

- Használt vagy új? Új

- Hol vennéd meg? Független.

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Minél tovább bírja.

- Mire használnád? Internet (b20) és alap dolgok.

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Mind1.

- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5" körül

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#134987) Borote válasza Borote (#134425) üzenetére


Borote
addikt

Help me, please? :B

(#134988) Throme válasza Geller72 (#134982) üzenetére


Throme
veterán

Kösz az infót!

A relatíve kis (manapság) kijelző méretben azért gondolkodok, mert egy "tepsifont" nem biztos hogy egy kézzel fel tudna venni (hívásfogadás). Tudom vannak kisegítő lehetőségek egyes telóknál, hogy ha felemeli a füléhez, azzal fogadja a hívást.

(tényleg, egy ilyen tulajdonság android függő, vagy gyártói szoftver függvénye?)

Nem spóroláson van a hangsúly. Nálunk nem pénzben mérik a szeretetet :N , ha így lenne nem kérdeznék, hanem megkeresném az egyik legdrágább státusz-szimbólumot és azt kapná.

Ismerkedés miatt keresek egyszerűbb telót, hogy mindketten lássuk mennyire tud vele megbarátkozni. Eddig hagyományos telefont használt, ami kisebb még az 5" telóknál is, a kijelzőről nem is beszélek....
Azt se felejtsük el nincs összehasonlítási alapja.

Kijelzőn lesz max 8 ikon. Jellemzően kommunikációs appok. Facsé, twitter, insta, ...stb közösségi témák kilőve.
A 2Gb is bőven elég. Nem lesz telepítve rá nagyon semmi. Tárhelyzabáló játék és társaik :N

Na de akkor lépjünk kicsit feljebb... :)

(#134989) Geller72 válasza Borote (#134425) üzenetére


Geller72
veterán

Mi 8 Pro, vagy HTC U12+. Felette vannak a 150-nek, egyik 165k, másik 179-től, de csúcs hw. Ami ennél többet tud, az többe is kerül. :). Szerintem. :U

(#134990) Ájvé válasza Borote (#134987) üzenetére


Ájvé
veterán

Mi Mix 2s-ben van vezeték nélküli töltés, de az IPS. Tessék egy lista, nagyjából ez a kínálat.

(#134988) Throme:
Az a gond hogy 2GB elég kevés, Androidnak elég lenne, de Google szolgáltatásokkal már kevés lesz, sokat esznek és nagyjából elkerülhetetlen a használatuk (Google Play, Maps stb.).

[ Szerkesztve ]

(#134991) @tco@ válasza sfefe (#134985) üzenetére


@tco@
aktív tag

+1 a p smartra ha nem hiányzik az 5 ghz-es wifi, és a QC (amiről egyre kevésbé vagyok meggyőződve, hogy kell-e egyáltalán...).
Ennél kisebb manapság nem igen van amúgy sem. Én 2 hete vettem p smart-ot, teljesen elégedett vagyok vele 60k-ért.

(#134992) Geller72 válasza Throme (#134988) üzenetére


Geller72
veterán

A 2 gb semmi..3/32 az alap/belépőszint szerintem. A 32-ből 25-öt "látsz" droid verziótól, gyártótól függően akár 10-15 gigát is "befoglalhat" Lehet, hogy most még nem érdekes a tárterület, de ha majd anyukád rákap a fényképezésre, amikor majd minden pillanatról képeket és vidiket küld szét és azt ugye a készülékre is menti, hamar helyszűke lesz. Mondom, tapasztalatból írom. ;) De én csak véleményt írtam. Az enyémet. A többit rád bízom. ;)
:R

(#134993) MC Pite


MC Pite
veterán

Ájvé: A2 Litera gondoltam, igen.
XZ2C dual kb 140k (enyémhez képest már nem egykezes, mínusz jack, legjobb helyről a legrosszabbra került az ujjlenyomat szenzor, de legalább drágább is - a régit szívesebben ajánlanám a hölgynek is ha lenne még új normális garis).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#134994) sfefe válasza MC Pite (#134993) üzenetére


sfefe
őstag

Csak annyit irtal 70mm-nel ne legyen szelesebb az xz2c boven nem az.
6mm-el magasabb mint a Tied ez meg mindig "mini" telo manapsag. ( jack-et nem irtad, hogy kell)
Ennel kisebb szerintem nincs csak butatelefonban....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#134995) MC Pite


MC Pite
veterán

Lehetőleg ne legyen szélesebb, de 72-75mm-esek nagyok.
P Smart kamerában gyenge, P20 Lite ebben jobb, de átfogással sem tudja egy kézzel kezelni.
Jack nem feltétel, de előny.
Azt elhiszem hogy 5,6-5,9" kompakt, csak a kezünk nem nőtt ehhez olyan gyorsan mint a kompakt jelző.

Nem azt a dinamikát várja mint az N8-a vagy a 808-a tudott (jó, azt várja, de jeleztem hogy eressze el) de szeretne sípályán (télen ott dolgozik) és túrákon sokat fotózni, és ezekből nyomtatni. Az 5,6-5,9esek mellett még az XA2 ami egy fokkal kellemesebben használható (A3 lenne fasza, de a samu fotóban megint a kanyarban sincs).

Sfefe, igaz, de árat is nezted? Neki még jó méret lenne (sztem speciel nagy, volt 5,1es telóm, és nejemé is az, faszkivan vele hogy feszt fogást váltsak ha fentre akarok koppintani, sajátommal nem kell) de ez majdnem kétszerese a keretnek :(.
P10, XZ1C Dual lenne zsír, de újonnan már nincsenek.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#134996) MC Pite válasza MC Pite (#134995) üzenetére


MC Pite
veterán

Lejárt a szerk: a nem kicsi és még nem nagy mezőnyben a P20 Lite, A2 Lite, N7.1 játszik, de a gsmarena photo compare részen előbbi egész jónak tűnik részletességben, dinamikában elég gyenge(A2 Lite meg mindkettőben), kb marad a nokia... De nem találtam olyat, ami pl a low light ecsetes részen beérné az enyémet (jobb hijján ez a referenciánk).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#134997) Ájvé válasza MC Pite (#134995) üzenetére


Ájvé
veterán

Kicsit sokat akarsz ennyiért, már a kamera is elég komoly kihívás, szerintem maradjon ennél az igénynél és szokja meg a mai méreteket, mert ennyiért ennyi feltétellel nem lesz készülék. Mi 8 Liteot mondanám kamerás mobilnak, vagy 100-ért még Pocophone F1 is belefér.
P10 daul van csak 145 körül.

(#134998) sfefe válasza MC Pite (#134995) üzenetére


sfefe
őstag

Irtam kicsit rateszel.:)
Amiket irtal olyan telo nincs sajna...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#134999) @tco@ válasza MC Pite (#134995) üzenetére


@tco@
aktív tag

P Smart kamerában gyenge

de szeretne sípályán (télen ott dolgozik) és túrákon sokat fotózni, és ezekből nyomtatni. Az 5,6-5,9esek mellett még az XA2 ami egy fokkal kellemesebben használható (A3 lenne fasza, de a samu fotóban megint a kanyarban sincs).

Tényleg sokat vársz ennyiért :) Eleve telefonokról van szó (nem fényképezőgépről), szóval ha kifejezetten fotózni szeretne, akkor szerintem ne 100k alatt keresgéljen.
Amúgy sose értettem hogy a kamera hogyan lehet döntő szempont, én pl fotózok évente 10 képet (amit meg is tartok, a többi chaten stb megy), szóval én pont lesz.rom a képminőséget :C Szerintem a legtöbb embernek fel se tünne egymás mellé téve egy jobb, meg egy rosszabb kép (akkor p20 lite-p smart pl)

[ Szerkesztve ]

(#135000) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Sajnos a kiszemelt kütyü nem lesz már raktáron.

Ilyen telefonba érdemes befektetni hosszú távra?

[link]

Xiaomi Mi A2

A kiszemelt a MI8 lett volna. De emberi áron vagy nincs vagy csak jóval többért.

Esetleg, ha valami jó ötlet 100e körül szívesen fogadom. :) thx

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.