Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72751) cigam válasza BoB (#72750) üzenetére


cigam
félisten

Ha ide skip -et adunk meg, akkor semmiképpen nem fut le, akkor sem ha az fstab bejegyzés utolsó része > 0.

Mármint 1. Ja, leesett, hogy nagyobb mint 0... :B

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#72752) vadkörte válasza cigam (#72749) üzenetére


vadkörte
addikt

Bocs, a disztró lemaradt. Manjaro KDE. Se újratelepíteni nem szeretnék, se Gnome-ot :D
Köszönöm a tippet!

Üdv. V. Körte

(#72753) ubyegon2 válasza BoB (#72750) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OK köszi, ezeket a kernel paramétereket nem ismertem, eddig elegendő volt a 0, 1 és 2. Szerencsére elég régen kellett fsck-t használnom.

Még az nem tiszta, melyik sorba írjuk be ezeket a paramétereket.....

ide a nulla elé?

ext4 errors=remount-ro 0 1

(#72749) cigam

Insync-nek csak az a baja, hogy fizetős.

[ Szerkesztve ]

(#72754) cigam válasza ubyegon2 (#72753) üzenetére


cigam
félisten

Az miért baj? Multiplatform, GUI-s, egy csomó fájlkezelőbe tud beépülni, sokféle szinkronizácó,... Egyszer kell csak megvenni. Igaz 10k az ára de tudja azt amit, és akár támogatásnak is felfogható. Az ingyenes kis programok készítői is örülnek, ha kapnak egy kis anyagi köszönetet.
Tudsz praktikusabb ingyenes alternatívát?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#72755) Cyrin válasza ubyegon2 (#72753) üzenetére


Cyrin
addikt

Egyszer fizettem érte, vagy 6 éve kb 5 ezret, azóta mindenütt használom, jól működik, több google drive fiókot is tud szinkronizálni, illetve mostmár onedrive-ot is. Vagy át kell tenni mindent Mega-ba, az ingyenes 50 Gb.

27-én kaptam emailt, hogy kupon kóddal 50%-os akció van az insync-re 4 napon át. Érdemes megvenni sztem. ja bocs, az egy hónapja 27-én volt :D szóval vannak akciók is néha :)

[ Szerkesztve ]

(#72756) Karmko válasza cigam (#72749) üzenetére


Karmko
tag

Ez volt a parancs:
"sudo mount.cifs //sajátgépneve/megosztottkönyvtárneve /media -o username=pcfelhasználónév,password=pcjelszó"

(#72757) ubyegon2 válasza cigam (#72754) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tudsz praktikusabb ingyenes alternatívát?

Nem, teljesen igazatok van. Erre a kérdésre mit válaszoljak? Egy Linuxos topikban.....

(#72755) Cyrin

Semmi bajom magával a programmal, legfeljebb itt célszerű megemlíteni, ha egy program fizetős, így kiegészítettem a kolléga tippjét. De lehet, hogy én nem értem a Linux meg ezen topik lényegét.

Anno valami akciós módon nekem is megvolt a program, de aztán jött egy teljesen értelmezhetetlen "mostantólennyitfizess" email, ami nem volt összhangban az akciós szöveggel. Innentől kezdve repüljpáva.

Lehet, hogy tényleg feladom egyszer, jobb csak olvasni a topikot.

[ Szerkesztve ]

(#72758) cigam válasza Karmko (#72756) üzenetére


cigam
félisten

Ne az egészet tedd idézőjelbe, csak a jelszót:
sudo mount.cifs //sajátgépneve/megosztottkönyvtárneve /media -o username="pcfelhasználónév",password="pcjelszó"

Hiába írod be, ha nemlátjuk a terminálba hogy kerül bele és a parancs kiadása után közvetlenül mit reagál. Lehet valamit módszeresn másképpen csinálsz, ami látva egyből kiszúrnánk. Továbbra sem a jelszavad érdekel, de így már kezd nyögvenyelőssé válni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#72759) cigam válasza ubyegon2 (#72757) üzenetére


cigam
félisten

Hol írták azt, hogy Linux-on nem lehet fizetős program? Még Linux-ból is van fizetős verzió. Ugyanez érvényes a programokra. Ez nem a freeware/Opensource topik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#72760) Karmko válasza cigam (#72758) üzenetére


Karmko
tag

Nem az egészet raktam idézőjelbe.
Itt csak azért tettem meg, most pontosan ezt írtam a terminálba... A jelszót aposztróffal, igen.
A parancs kiadása után közvetlenül azt látod, amit linkeltem képen. Nem véletlenül nem görgettem feljebb. Ott már a parancs van a jelszóval...
De itt van egy példával szemléltetve, mit írtam:
sudo mount.cifs //Aladar-PC/Filmek /media -o username=Aladar,password='Jelszót írok'

Aladar-PC: az asztali számítógép neve
Filmek: az egyik megosztott mappa
Aladar: a windows felhasználó nevem
Jelszót írok: a jelszavam

(#72761) cigam válasza Karmko (#72760) üzenetére


cigam
félisten

Biztosan van valami más is, mert a hibaüzenet_után_kezdi kiírni, hogy hogyan is használd a parancsot.

Aladar-PC: az asztali számítógép neve
Az ip címet írd! Múltkor megegyeztünk/láttuk, hogy nem működik a névfeloldás. Szóval a parancsot kipingálva mutasd mi a válasza, mert amit mutattál az nem az.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#72762) Pano


Pano
addikt

Hali!

Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy SSD-n ilyen lassan másol? Ubuntu mate 20.04.
Home-ból egy másik home mappába.

(#72763) cigam válasza Pano (#72762) üzenetére


cigam
félisten

Sok apró fájl? Nem csak másolni kell, hanem adminisztrálni is.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#72764) Pano válasza cigam (#72763) üzenetére


Pano
addikt

Hát, az oké, de még akkor sem kéne ennyire lassan tolnia.

(#72765) Karmko válasza cigam (#72761) üzenetére


Karmko
tag

Itt próbálkoztam a gép nevével:

Itt pedig az ip címmel:

Ip címemet az whatismyipaddress.com-ról szedtem. Egyébként dinamikus, szóval sűrűn változik.

(#72766) cigam válasza Pano (#72764) üzenetére


cigam
félisten

akkor legközelb a --gyítepaci paraméterrel indítsd ;)
Itt írnak pár paraméter tuningról, lehet neked is segít.

Karmko
Nem írtad bele, hogy hova csatolja fel. Ugye mondtam, hogy kell az egész!
Ip címemet az whatismyipaddress.com-ról szedtem
:Y
Nem a publikus IP-d kell, hanem a Windows-os gép belső hálózati címe.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#72767) I02S3F válasza vadkörte (#72747) üzenetére


I02S3F
őstag

"A másik, amivel nem nagyon boldogulok, az a PS CS6+Wine összeházasítása, de ez nem annyira lényeges." - virtuális gép

(#72768) Karmko válasza cigam (#72766) üzenetére


Karmko
tag

Szóval akkor precízen, mint egy 5 éves gyereknek, mit is írjak? A belső hálózatos ip-t megtaláltam.

(#72769) cigam válasza Karmko (#72768) üzenetére


cigam
félisten

Ezt írtad:
De itt van egy példával szemléltetve, mit írtam:
sudo mount.cifs //Aladar-PC/Filmek /media -o username=Aladar,password='Jelszót írok'

De a fotódon látszik hogy valójában nem írtad be a kiemelt részt (/media), hogy hova csatolja fel. Ezért nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#72770) Pano válasza cigam (#72766) üzenetére


Pano
addikt

Elolvasom, köszönöm.

(#72771) Karmko válasza cigam (#72769) üzenetére


Karmko
tag


Úgy érzem, nem haladunk előre. :(

(#72772) Sinkapeter válasza vadkörte (#72752) üzenetére


Sinkapeter
tag

A KDE is tudja a Gdrive-ot beépítve. A beállításoknál az online fiókokban be kell lépni a Google fiókkal, és utána megjelenik a fájlkezelőben.
Pontosabban nem tölti le a gépre automatikusan, de ha valamit bemásolsz az adott mappába, akkor feltölti, letölteni pedig akkor, ha ki akarod másolni.

[ Szerkesztve ]

(#72773) ubyegon2 válasza cigam (#72759) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hol írták azt, hogy Linux-on nem lehet fizetős program?

Eddig szokás volt megemlíteni, ha egy körben valaki programot keresett, ha nem tűnt eddig fel, sajnálom. Az lep meg max, hogy gyakorlatilag csak magaddal állsz versenyben ezzel az értetlenkedési bajnokságon. De irkálj csak minél több ilyet, nehogy észrevedd, hogy más többnyire normálisan fogadja, ha kiegészítik a válaszát, főleg ha egy igencsak qrva lányeges elemet érint a témában. Puffogjál csak én kiszálltam.

(#72774) cigam válasza ubyegon2 (#72773) üzenetére


cigam
félisten

Arra várok egy ideje ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#72775) cigam válasza Karmko (#72771) üzenetére


cigam
félisten

Pedig de.
Az első parancsból kiderült, hogy nem működik a névfeloldás.(még mindíg ;) )
A többi érdekes. Esetleg username= helyett user=?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#72776) cigam válasza cigam (#72775) üzenetére


cigam
félisten

Vagy írd még mellé, hogy vers=3.0
sudo mount.cifs //Aladar-PC/Filmek /media -o username=Aladar,password='Jelszót írok',vers=3.0

Nincs most kéznél W10, de a samba v3-at használja megosztásra.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#72777) BoB válasza ubyegon2 (#72753) üzenetére


BoB
veterán

Nem, dehogy :DDD

Nem vagyok benne biztos hogy értetted, ezért külön leírom, hogy ha ezen kernel paraméterek közül egyet sem adsz meg te magad, akkor ez van nálad beállítva:
fsck.mode=auto
fsck.repair=preen

Ha ez így nem felel meg neked (átlag felhasználónak tökéletes), akkor így tudod megváltoztatni: [link]

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#72778) ubyegon2 válasza BoB (#72777) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lehet, hogy nem értem azóta sem.

Egyetlen kérdésem volt, hogy az FSTAB / sorának a végén az 1-es minden bootkor végeztet-e fs ellenőrzést. Azóta is próbáltam ide beilleszteni ezeket a kicsit bonyolult kernel paraméter opciós változatokat. ;) (nem az FSTAB-ba természetesen)

[ Szerkesztve ]

(#72779) BoB válasza ubyegon2 (#72778) üzenetére


BoB
veterán

Néha igen, de nem minden boot-nál.

Itt leírtam: [link] , ettől jobban már nem tudom :))

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#72780) Rimuru válasza ubyegon2 (#72778) üzenetére


Rimuru
veterán

manual mindig ott van hogy segitsen :P

man fstab
The sixth field (fs_passno).
This field is used by fsck(8) to determine the order in which filesystem checks are done at boot time. The root filesystem should be specified with a fs_passno of 1. Other filesystems should have a fs_passno of 2. Filesystems within a drive will be checked sequentially, but filesystems on different drives will be checked at the same time to utilize parallelism available in the hardware. Defaults to zero (don't fsck) if not present.

man fsck
Filesystems with a fs_passno value of 0 are skipped and are not checked at all. Filesystems with a fs_passno value of greater than zero will be checked in order, with filesystems with the lowest fs_passno number being checked first. If there are mul‐tiple filesystems with the same pass number, fsck will attempt to check them in parallel, although it will avoid running multiple filesystem checks on the same physical disk.

Hence, a very common configuration in /etc/fstab files is to set the root filesystem to have a fs_passno value of 1 and to set all other filesystems to have a fs_passno value of 2. This will allow fsck to automatically run filesystem
checkers in parallel if it is advantageous to do so. System administrators might choose not to use this configuration if they need to avoid multiple filesystem checks running in parallel for some reason – for example, if the machine in question is short on memory so that excessive paging is a concern.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#72781) ubyegon2 válasza BoB (#72779) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Olvastam a részletes leírást, de ezt nem akkor nem értettem, hanem.....

Néha igen, de nem minden boot-nál.

Ha ez így van a sor végén egyessel, akkor feladom, mindegy. Random mindig csinál valami valamikor valamit. OK. :R

(#72780) Rimuru

Fasza! Köszi. Kár volt ebbe belemennem. Marad az egyszerűség, ha a / végén 1-es van, van fscheck. Ezt a hol van, hol nincs dolgot úgysem tudom értelmezni. :N

(kezd gyanús lenni, hogy ha túl egyszerű a kérdés, azt nem értitek)

[ Szerkesztve ]

(#72782) Rimuru válasza ubyegon2 (#72781) üzenetére


Rimuru
veterán

(kezd gyanús lenni, hogy ha túl egyszerű a kérdés, azt nem értitek) - hat persze, tudod 2x2=5. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#72783) vadkörte válasza Sinkapeter (#72772) üzenetére


vadkörte
addikt

Köszönöm! Ezt kerestem. Egyszerű, mint a huzalszeg, de pont azt tudja, amire szükségem van. Nincs szükségem offline állományokra, de a Backup&sync hozzáférést nem ad, nekem bőven elég, ha látom a mappáim és szükség esetén hozzájuk tudok férni, amivel dolgozni akarok, az lerántom, ha kell.

(#72767) I02S3F:
Erre jutottam én is. :U Futok még egy kört a Playonlinux-szal, de esélyes, hogy VB lesz a vége.

(#72773) ubyegon2:
Ahogy öregszek, egyre kevesebb bajom van azzal, ha egy program fizetős. A szerző sem a két szép szeme kedvéért vásárol a boltban. :) Csak itt és most egy olyan tudású programra mint Insync nincs szükségem. Egyébként "figyelőre tettem", ha megint akcióznak, elképzelhető, hogy megveszem.

Üdv. V. Körte

(#72784) BoB válasza Rimuru (#72780) üzenetére


BoB
veterán

man systemd-fsck

These checkers will decide if the filesystem should actually be checked
based on the time since last check, number of mounts, unclean unmount, etc.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#72785) Rimuru válasza BoB (#72784) üzenetére


Rimuru
veterán

Mi az amit nem raktak meg bele a systemdbe? :U

Vigyázat, csalok!

(#72786) ubyegon2 válasza vadkörte (#72783) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ahogy öregszek, egyre kevesebb bajom van azzal, ha egy program fizetős. A szerző sem a két szép szeme kedvéért vásárol a boltban.

Nekem sincs semmi bajom a fizetős programokkal, de nem is írtam ezt egy szóval sem. Viszont én itt a Kezdőben home usereknek még nem olvastam egyik fizetős Linuxot sem ajánlásként, fizetős programoknál meg oda szokták írni. Egyébként az nyílt forrású programokért is lehet több módon fizetni. Az én téves felfogásomban a fizetős programok inkább professzionálisak, erre home user felhasználásnál ritkán van szükség.

Egyébként a nem fizetős programokat készítők szerinted akkor a szép szemük kedvéért vásárolnak?

Akkor innentől ajánlgassatok fizetős disztrókat meg programokat a Kezdő topikban, egyet én is fogok itt ajánlani többeknek, ha megtalálom. Ez a szövegértést lehetővé tevő app lesz.

(#72787) BoB válasza Rimuru (#72785) üzenetére


BoB
veterán

A home-od. De nemsokára az is benne lesz ;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#72788) peterattila


peterattila
aktív tag

Virtuális környezetre mi a javasolt linuxon? Qemu talán a legjobb teljesítményű? Esetleg tapasztalata van valakinek? AMD-s gépen próbálnám ki. Köszönöm.

(#72789) Rimuru válasza peterattila (#72788) üzenetére


Rimuru
veterán

Attol fugg mi a cel.
Jatszani* siman jo a virtualbox es egyszeru hasznalni.
Komolyabb feladatokra es teljesitmenyert pedig vmware, Xen, kvm(+qemu).

De lehet nem is virtualizacio kell akkor ott van az lxc (lxd), docker, systemd containers

*nem gamelni, hanem pl distro hoppolni, stb

Vigyázat, csalok!

(#72790) peterattila válasza Rimuru (#72789) üzenetére


peterattila
aktív tag

Nem játszani akarok rajta, jelenlegi kedvencem (doom 2016) kiválóan fut linuxon :R . Néha kell windows, esetleg más linuxos disztribet is meg tudok nézni kíváncsiságból. Emiatt nem lépnék ki a komfortzónámból, erre elég egy virt környezet is bőven.

(#72791) CPT.Pirk válasza peterattila (#72790) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Virtualbox teljesen megfelelő erre.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#72792) peterattila válasza CPT.Pirk (#72791) üzenetére


peterattila
aktív tag

OK, köszi a válaszokat.

(#72793) vadkörte válasza ubyegon2 (#72786) üzenetére


vadkörte
addikt

:F
Áruld el kérlek mi rosszat mondtam, tettem, írtam? Ezen gondolkodok már vagy fél napja, de nem jöttem még rá.
Kérdeztem valamit (fontos dolgokat sajnos kihagytam, pl., hogy nem feltétlenül a fizetős konstrukcióban gondolkodok) ennek tudatában kaptam rá egy általános és néhány specifikus választ.
Láthattátok, minden szir-szar hascsikarással nem jövök ide, először megpróbálok megoldást keresni rá. Ha nem megy, kérdezek.
Itt sajnos nem sikerült - a Sinkapeter által javasolt móddal találkoztam már, végig is vittem a beállítását, csak nem találtam meg, hogy hol férhetek hozzá a file-jaimhoz, ez az apróság a "tutorial"-ból sajnos lemaradt.
Legközelebb, majd jobban meggondolom mit és hogyan kérdezek... :U

Üdv. V. Körte

(#72794) ubyegon2 válasza vadkörte (#72793) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Áruld el kérlek mi rosszat mondtam, tettem, írtam? Ezen gondolkodok már vagy fél napja, de nem jöttem még rá.

Nem csináltál semmi rosszat, épp vélemény ütköztetés volt, Te meg ráültél az egyikre. De Te is olvastad a thread-et, mit magyarázzam. :N Ha ezen most meglepődsz.....no mindegy. Dobáltuk egymásra a lószart, Te odaálltál pislogni egyik oldalra, fejbecsapott a lószar. Ennyi van ebben a történetben, ne vedd magadra. Sajnos mindig akkor lépsz be az ajtón, mikor repül felé valami. :DD

Egyszer már egy másik vitában is nekem ugrottál valakik mellett, így gondoltam, most is így kezelem a dolgot. Egyszer csak rutinossá válsz ebben is. Bocs amúgy, neked nem akartam a lelkedbe gázolni. Kollégának meg nem tudok. Mindegy, qrvára nem egy programról volt ám szó, hanem inkább elvi hozzáállásról, tényleg nem ment át neked sem?

Ezután legalább tudom, kinek fogok csak fizetős alkalmazásokat javasolni. ;) Vagy inkább semmit, senkinek. Van googli meg itt pár égreorr, megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#72795) vadkörte válasza ubyegon2 (#72794) üzenetére


vadkörte
addikt

"Dobáltuk egymásra a lószart, Te odaálltál pislogni egyik oldalra, fejbecsapott a lószar. Ennyi van ebben a történetben, ne vedd magadra. Sajnos mindig akkor lépsz be az ajtón, mikor repül felé valami."
Így jártam. :DDD Dehogy vettem magamra. Mondtam már, 20 év ügyfélszolgálat megedzi az ember idegeit. :DD Annyi volt csupán, hogy megjegyeztem, hogy ahogy öregszek, egyre kevésbé rázkódtat meg lelkileg, ha valamiért fizetnem kell. Ezelőtt 10 éve nem hittem volna, de ma már van legális Windows-om is :DDD

"Egyszer már egy másik vitában is nekem ugrottál valakik mellett..."
Az eltérő vélemények ütköztetése szerintem senkinek sem nekiugrás. Most is lejött a lényeg, épp ezért nem értettem a kifakadást. Eddig akármiben kértem a segítséged mindig korrekt voltál, meg úgy általában a topikban mindenki. Szerintem, maradjuk is meg ebben a szellemben.

Üdv. V. Körte

(#72796) ubyegon2 válasza vadkörte (#72795) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Most is lejött a lényeg, épp ezért nem értettem a kifakadást. Eddig akármiben kértem a segítséged mindig korrekt voltál, meg úgy általában a topikban mindenki. Szerintem, maradjuk is meg ebben a szellemben.

Akkor most érted a kifakadást vagy nem érted? :N Nekem senkivel nincs bajom amúgy, most is csak a szokásos volt a kollégával, közbeszúrtam egy kiegészítést és már lógott is a plafonon, mint a légypapír. Biztosan van abban valami súlyos, hogy megemlítettem az ajánlott program fizetős voltát. :U Na persze nem is a szövegre ugrott.

Egyébként nekem is vannak jogtiszta oprendszereim is, fizetős programjaim is, telóra is több, de itt nem is az volt a kérdés, hogy jobb-e a fizetős vagy nem jobb. Egyetlen jelenlegi fizetős programomat nem használtam egy percet sem, még a qrva drága telós SIP klienst sem, de örökéletűek, így nem baj.

Ja igen, mit is írtál arra, hogy a nem fizetős programok fejlesztői miből vásárolnak a boltban? ;]

Mondtam már, 20 év ügyfélszolgálat megedzi az ember idegeit.

Vagy felőrli. :P

[ Szerkesztve ]

(#72797) peterattila válasza CPT.Pirk (#72791) üzenetére


peterattila
aktív tag

Izé, gond van... :O . Hozzáadtam az Oracle VirtualBox repository-t, telepítettem. Próbaképp létre akartam hozni egy Win10 telepítést, de kizárólag 32 bites Windows verziókat enged. A 6.1-es verziót telepítettem fel, évekkel ezelőtti emlékem szerint kellett vmi guest-csomag is, amit utólag telepítve javult pl a grafikus teljesítmény. OK, mondom felrakom ezt is, erre közli, hogy nagyon szívesen felrakja, ámde leszedné egyúttal az előbb telepített virtualbox-6.1-et. Mi van?! Most én vagyok villamos?

(#72798) Rimuru válasza peterattila (#72797) üzenetére


Rimuru
veterán

Biosban engedelyezned kell a virtualizaciot.

Hozzáadtam az Oracle VirtualBox repository-t - alap tarolobol miert nem volt jo?

Vigyázat, csalok!

(#72799) peterattila válasza Rimuru (#72798) üzenetére


peterattila
aktív tag

:R . Köszönöm. Az Oracle repoja adja a legfrissebb verziót. A virtualbox-guest-additions-iso fog kelleni?

[ Szerkesztve ]

(#72800) vadkörte válasza peterattila (#72799) üzenetére


vadkörte
addikt

Elvileg igen és kellhet egy kernel modul is. (legalább is nekem Manjaro-n kellett)

Üdv. V. Körte

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.