Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73601) BoB válasza Dave™ (#73600) üzenetére


BoB
veterán

Mondjuk úgy indítja a spectacle-t hogy megcsinálta a kepernyomentest. Abban meg el tudod menteni ahova akarod vagy csinalhatsz másikat.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#73602) csixy válasza BoB (#73601) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm , már müxik, nem volt telepítve a spectacle. [kép]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#73603) Dave™ válasza BoB (#73601) üzenetére


Dave™
nagyúr

Valóban így pontos, de nekem KDE alatt is úgy volt beállítva ahogyan Gnome alatt működik, az sokkal többször kell. A legjobb viszont eddig a flameshot, ha nem teljes képernyős mentés kell vagy méretezni kell vagy jelölni, akkor csak az jöhet szóba.

(#73604) ubyegon2 válasza csixy (#73597) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Megtaláltam egy külső SSD-n a plasma felrakását, ahogy mondják a fórumtársak, én is felraktam később a spectacle-t, ezek szerint kellett. Semmi feljegyzést nem találtam sajna, ami a blogba ment volna, a history-ban megvannak a parancsok, ha át akarod őket mazsolázni. Azt tudom, hogy nem egyetlen leírás alapján csináltam, mert másképp írta mindegyik, így próbálkoztam.

Itt vannak a kiadott parancsok, de pár csomagra a terminalban kerestem rá, lehet onnan is raktam fel, de ez a rendszer működőképessége után volt. Külön a history parancsai és a term-log-ban minden csomag telepítése/eltávolítása külön látható

#cinnamon+plasma history

term-log

System: Host: LM191Cin-8570p Kernel: 5.0.0-37-generic x86_64 bits: 64 compiler: gcc v: 7.4.0
Desktop: KDE Plasma 5.12.9 wm: kwin_x11 dm: SDDM Distro: Linux Mint 19.3 Tricia
base: Ubuntu 18.04 bionic

Idén még nem volt használva ez a meghajtó, amin a rendszer van, de működik cin/plasma váltás után is rendesen. KDE csomag csak pár darab van fenn, az örökölt csomagokat tudja jól használni a plasma, screenshot épp kivétel volt.

Innen már sima utad van, mivel KDE ismerős fórumtársak segítenek. Ügyeskedj! Nekem ennyi infóm volt.

[ Szerkesztve ]

(#73605) BoB válasza csixy (#73602) üzenetére


BoB
veterán

Akkor nézd meg még mi hiányzik :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#73606) csixy válasza BoB (#73605) üzenetére


csixy
addikt

Jó, oké! :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#73607) csocsoszán


csocsoszán
őstag

Sziasztok!
Ap linuxon valahogy elindítható a Tidal?

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#73608) CPT.Pirk válasza csocsoszán (#73607) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Arch leszármazott az AP linux. Ha az AUR-t tudja használni, onnan lehet telepíteni a Tidal-t többféle formában is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#73609) Dave™ válasza csocsoszán (#73607) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Tidal hivatalosan nem támogatott Linuxon, így három opciód van: webplayer (widevine támogatás szükséges), electron alkalmazás ami gyakorlatilag ugyanúgy egy web player csak több ramot fogyaszt, cli alkalmazás az igazán elvetemülteknek. AUR-ban elérhető mindkét utóbbi, de a webplayer a legjobb ezek közül szerintem.

(#73610) ubyegon2 válasza csocsoszán (#73607) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez egy rolling rendszer volt fél évvel ezelőttig, azóta alvóban van a disztró, tudtad mostanában frissíteni?

[ Szerkesztve ]

(#73611) csocsoszán válasza Dave™ (#73609) üzenetére


csocsoszán
őstag

Mindkettőtöknek köszönöm a választ! :R
Két hete telepítettem az AP Linuxot hifi hallgatás céljából. Tidal nagyfelbontású előfizetésem van. Dac-al Usb audio pro-n nagyon jól szól. AP linux-on is ezt keresem. A legjobb hangminőséget! (AKG K1000-en sokmindent meghallani!)
Totál kezdő vagyok! Sajnos csak "szájbarágósan" értem. Próbálok mindennek utána olvasni, de nem egyszerű 0-ról.
Ami nektek alap, az még nekem magas! De gondolom mindenki volt kezdő.
[link] Ezt telepítettem segítséggel fel.

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#73612) growler válasza csocsoszán (#73611) üzenetére


growler
őstag

Az AP Linux (egyik ?) audio playere a DeaDBeeF - ez telepíthető Debian/Ubuntu
kiadásokra is. Ilyen felállásban még nem próbáltad ?

(#73613) csocsoszán válasza growler (#73612) üzenetére


csocsoszán
őstag

Nem próbáltam. A win is akkor szól a legjobban mikor csupasz. Mpd-vel használom, úgy hogy még a kijelzőt is kikapcsolom. Ezért kellett a wifi, hogy MALP-al távirányítsam.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#73614) Rimuru válasza csocsoszán (#73613) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha az mpd-t ismered es szereted akkor szerintem mopidy kell neked. Elvileg van tidal integracio is, [link].

Vigyázat, csalok!

(#73615) Dave™ válasza csocsoszán (#73613) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem ez az egész AP Linux inkább lesz placebo mint valós hatás, viszont arra biztosan jó, hogy alap hétköznapi dolgokkal is probléma lehessen, hiszen ezek kerültek feláldozásra a "hangminőség oltárán".

(#73616) csocsoszán válasza Rimuru (#73614) üzenetére


csocsoszán
őstag

Bocsánat nem ismerem, de így dacon keresztül jobb a hangja mint a Samsung s4 tablet+USB audio pronak.
(Nem kell legyinteni, éppen csak jobb az AP hangja mint a tablett. De viszont több a lehetőség a laptopban. Most rendeltem egy 1Tb ssdt. Igaz a dsd piszkosul viszi a tárhelyet!
A Samsungnál bedugtam egy 512-es kártyát ami még roszabb hangú mint a belső tárhely, a c kijáratra a dac azt ennyi. Itt ha kell bővitem.) Mopidy van AP-ra? Hangja a Cantátához képest?
Két hete nyomkodom a linuxot ne felejtsd el.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#73617) growler válasza csocsoszán (#73616) üzenetére


growler
őstag

Gondolom, ismered a foobar2000-et. Valamikor tavaly telepítettem egy live
Ubuntura egyetlen paranccsal.
sudo snap install foobar2000
Elpiszmogott a telepítéssel egy ideig, de végül-is felrakta.
Innen letöltött tesztfájllal próbáltam ki. [link]
Szerintem egy súlycsoportban van a DeaDBeeF-el.

(#73618) szucstom


szucstom
őstag

Esős reggelt Szaktársak! :D

Lehet, ez már nem ebbe a topikba tartozik, de hátha :)
Linuxról szeretném elérni a windows rendszert, de nem GUI-val, csupán terminal-on keresztül. Van rá mód külön SSH kliens telepítése nélkül, vagy az mindenképpen kell a Winre?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#73619) ekkold válasza szucstom (#73618) üzenetére


ekkold
őstag

smb://IP/mappa ?

(#73620) szucstom válasza ekkold (#73619) üzenetére


szucstom
őstag

Nem felcsatolni szeretnék meghajtót, hanem parancssoron keresztül hozzáférni az adott gép meghajtójához, mintha a win-win közt RD-vel csatlakoznék át.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#73621) csocsoszán válasza growler (#73617) üzenetére


csocsoszán
őstag

Windows-on foobart használtam ks-el. Köszönöm hogy segíteni akarsz. :R Viszont a "nagyok" azt mondják APlinux. Nem szeretném végigküzdeni, mint a windows-on az összes verziót hangra.
Úgyhogy egyelőre AP.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#73622) ubyegon2 válasza csocsoszán (#73621) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:U

(#73610)-ben már rákérdeztem, de senkinek nem tűnt fel ez alapján sem, hogy egy rolling rendszernél nem igazán előny, ha már 6 hónapja dormand állapotban van, azaz nem kap frissítéseket. DW szerint legalábbis.

Viszont a "nagyok" azt mondják APlinux.

Ja látom, így persze mindjárt más. Jó pár élő multimedia disztró van meg ahogy elhangzott, ez a multimedia meg audiophile-ség abból áll, hogy beraknak pár plusz csomagot, ami minden egyes disztrónál is elérhető. Lehet, hogy ezt azok a "nagyok" nem is sejtik?

Akkor egyszerűen mondom, ne telepíts/használj olyan rendszert, aminek a fejlesztése leállt, különösen ne használj ilyet, ha az rolling rendszer!

Nem kívánok innentől belevauzni abba, mit csinálj, főleg ha a "nagyok" megmondták, de gondoltam felhívom a figyelmed fentiekre. Hátha 2. alkalommal átmegy a roppant egyszerű üzenet.

(#73623) Rimuru válasza ubyegon2 (#73622) üzenetére


Rimuru
veterán

19 decemberben adtak eletjelet uj verzioval, ez azt jelenti hogy halott? [link]
Ha csomagok is frissulnek akkor mi a gond? (nem tudom hogy milyen tarolokat hasznal es frissul-e, de szerintem te se tudod)

Vigyázat, csalok!

(#73624) ubyegon2 válasza Rimuru (#73623) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezt kérdezd meg a DW-től, miért írják oda egyes disztrók mellé a dormant-ot a Status sorba. Én a 6 év alatt, ha valahol azt olvastam, az azt is jelentette. De. Első hsz-emben direkt megkérdeztem a kérdezőt, hogy tudott-e frissíteni, mert a válaszából kiderült volna, ha mégsem alvó a disztró. Szóval teljesen nem voltam én sem biztos a dologban. Már nem is leszek.

A honlapjukon körülnéztem, az alapján nem lettem okosabb, mindegy. De legalább a Twitterük aktív.

(egyébként a mostani hsz-edtől nem jutottunk előrébb, max azt tudhatnánk meg, ha igaz, hogy én már megint hülyeségeket írok)

[ Szerkesztve ]

(#73625) Rimuru válasza ubyegon2 (#73624) üzenetére


Rimuru
veterán

max azt tudhatnánk meg, ha igaz, hogy én már megint hülyeségeket írok - na pont ennyivel elorebb jutottunk, meg annyival hogy az is kiderult hogy a distrowatch mennyire megbizhato forras. ;) Egyebkent wikipediahoz hasonloan mukodik vagy proprietary cucc a distrowatch?

megkerdeztem: A distribution which has not put out a new release in two or more years is marked as being Dormant in our database
Meg azt is latom hogy hazudnak: We often receive e-mails from projects which have been Dormant and plan future releases (or from fans of dormant projects) asking us to update the distro's status to Active. This will be done automatically when a new stable release is published. - De egyebkent egy true rolling distronal mit jelent a release?

Vigyázat, csalok!

(#73626) csocsoszán válasza ubyegon2 (#73624) üzenetére


csocsoszán
őstag

Mondtam kezdő vagyok. De nem értem miért kell bármit is frissíteni ha működik. Ezen a laptopon semmi mást nem csinálok mint zenét hallgatok. A zene laptopon a windows sem frissítettem. Sőt, mindent amit lehetett kikapcsoltam rajta.
Net is csak a távirányítás miatt kell. Mondtam még a kijelzőt is kikapcsolom. (Bocsánat meg a tidál miatt.)
Tehát miért kell a frissítés? :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#73627) Dave™ válasza Rimuru (#73625) üzenetére


Dave™
nagyúr

De egyebkent egy true rolling distronal mit jelent a release?

Egy frissített csomagrokra épülő kiadást. Az Arch-ból sem az 1.0 tölthető le, meg a rá épülő Manjaro-ból is rendszeresen vannak frissített kiadások. Attól még rolling.

(#73628) ubyegon2 válasza Rimuru (#73625) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egyebkent wikipediahoz hasonloan mukodik vagy proprietary cucc a distrowatch?

Fene se tudja, a helyezős listából nem szabad következtetést levonni, de egyébként a disztrókkal kapcsolatos infók jónak tűnnek.

Ennél az AP-nél gondolom az is számított, hogy a decemberi kiadás óta ténylegesen egy betű infó nem került fel a honlapra. Én nem használnék ilyen disztrót, ahol fél éve meg sem nyikkannak.

egy true rolling distronal mit jelent a release?

Archból is jön időnként új kiadás, ezen nem akadtam fenn. Tudjuk mi okból történik.

(#73629) ubyegon2 válasza csocsoszán (#73626) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mondtam kezdő vagyok. De nem értem miért kell bármit is frissíteni ha működik.

Ezt én sem értem. Mégis így van. :D Van a kiadás alapú disztró, aminek van egy stable alaprendszere és az ezen futó programok időnként frissülnek. Van a rolling alapú disztró, ahol gyakorlatilag folyamatosan minden frissül. Ez van neked. Emiatt kérdeztem, frissült-e mostanában, mert abból tudtuk volna, hogy él-e még az, amit használsz. Nagyon konyhanyelven írtam, ennél azért bonyolultabb, de nem sokkal. Ha nem nagyon futnak neten dolgok, akkor akár frissítés nélkül is kibírja a rendszer sokáig, ebben igazad van. Aki ezt a rendszert ajánlotta neked, a "nagyok", nekik meg gratulálok. De ha működik minden, végül is.....gondban akkor leszel, ha valami nem úgy működik majd, ahogyan kéne neki.

(#73630) BigManus válasza ubyegon2 (#73629) üzenetére


BigManus
addikt

És előbb-utóbb nem fog úgy működni neki... ;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#73631) Rimuru válasza Dave™ (#73627) üzenetére


Rimuru
veterán

Igen, egy aktualis snapshot. A nagyobb SW projecteknel napi build (is) van (ubuntu,arch,firefox,chromium,stb) akkor mind lehetne rolling release. :P Viszont sokszor nincs igazabol ertelme, pl arch eseten eleg lenne akkor amikor installhoz kapcsolodo dolgokat updatelik (pl arch-install-scripts), meg mondjuk kijon egy ujabb kernel ujabb hw tamogatassal, stb. A telepito ugyis netrol szedi a csomagokat szoval a legfrissebbet kapod 3 honapos isoval is.

uby-t se ertem, a rolling nem jo, osszefossa magat stb, de egy fel eves iso mar nem jo? :)) Ha frissiteni kell biztos frissitik majd, a decemberire is 2 evet kellett varni. :DDD

uby:
Ennél az AP-nél gondolom az is számított, hogy a decemberi kiadás óta ténylegesen egy betű infó nem került fel a honlapra. - ez azt jelenti hogy fel evuk lett volna frissiteni distrowach maintainereknek, de nem tettek meg.

ahol fél éve meg sem nyikkannak - szinte biztos vagyok benne hogy van olyan SW a gepeden ami tobb mint fel eve nem frissult, megis jol el vagy vele. Sokak kedvenc mondasa jon, ami nem romlott el ne akard megjavitani.

Vigyázat, csalok!

(#73632) Dave™ válasza Rimuru (#73631) üzenetére


Dave™
nagyúr

:U

(#73633) CPT.Pirk válasza csocsoszán (#73626) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Frissíteni azért kell, mert különben idővel szívás lesz belőle, meg újratelepítés.

Az úgynevezett rolling disztróknál, mint az Arch és annak leszármazottai a disztró csomagjai rendszeresen frissülnek, akár havonta többször is kijön 1..2GB frissítés. Ezek nem olyan frissítések, mint a Windows hibajavításai, hanem komplett verzió frissítések, a disztró minden csomagjára, beleértve a legfontosabbakat is, mint pl. kernel.

Ha most mondjuk fél évig nem frissíted a gépet és egyszer csak már nem fog menni a Tidal mert változtattak rajta és kellene azt is frissíteni, akkor előállhat olyan helyzet, hogy a fél év alatt végbement mondjuk 10 nagy csomag frissítést már nem tudja magától megcsinálni a rendszer. Ekkor vagy megoldod kézzel a problémát ha tudod, vagy újrarakod.
Egyébként Arch alapon amúgy is előfordul néha (bár ritka), hogy egy frissítés előtt ki kell adni egy-két parancsot a terminálban, mert valami olyan dolog módosul, amit maga a csomagkezelő már nem tud megoldani egymagában.

Ha ezt így nem érzed megfelelőnek számodra, akkor inkább olyan disztrót válassz, mint pl. a Linux Mint, ami nem rolling jellegű és a frissítéseket magától is fel tudja rakni, ha engeded neki.
Btw, a frissítések letiltását semmilyen oprendszer alatt nem javaslom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#73634) Dave™ válasza CPT.Pirk (#73633) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nincs audiophile mint, end of story :D

(#73635) Rimuru válasza Dave™ (#73632) üzenetére


Rimuru
veterán

Segito mondatokat direkt kihagytam. ;) :P

Vigyázat, csalok!

(#73636) CPT.Pirk válasza Dave™ (#73634) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem mintha az átlag Linuxnak gondjai lennének a minőségi hang témájában - és akkor még a resamplert átállíthatod a jobbik fajtára bármelyiken. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#73637) anorche1 válasza CPT.Pirk (#73636) üzenetére


anorche1
őstag

Haaat...
A dell e6440 laposom tenyleg fenyevekkel szemben szol winen a dell maxaudio drivereivel. Linuxon halk, es valallhatatlan. Tudom, hogy ez nem a rendszerhibaja, hanem hianyossag a gyarto reszerol, es hogy egy kulso hangkartyaval meg draga hifi szettel jobb hangzas erheto el mint win alatt, de ez engem nem vigasztal :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#73638) CPT.Pirk válasza anorche1 (#73637) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szebben vagy jobban szól? Az ember fiziológiája olyan, hogy amit hangosabbnak hall, azt jobbnak is fogja értelmezni.

Amúgy, nem csak az van, hogy az alsamixerben alapból valahol 40%-on van a maximális hangerő? Ezt GUI-ról nem látod. Van ennek valami magyarázata, hogy miért ez a default, egyszer megkerestem de most nincs előttem.

Szóval terminálban nézd meg az alsamixert, lehet csak fel kell tolnod a potit 100%-ra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#73639) Dave™ válasza CPT.Pirk (#73636) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én is ezt vallom, de azok akiknek ez vallás ezt úgysem hiszik el. A real-time kernel sem arra van kitalálva amire ők használják, de ját olyan jól hangzik ugye.

anorche1 Jól értem, egy Dell Latitude fejhallgató kimenetéről van szó? Ott olyan nagy szélsőségeket nem tudok elképzelni. Az esetleges szoftveres rásegítések meg inkább más irányba viszik szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#73640) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Segítenétek a particionálásban?
Miképpen osszam és milyen file rendszerek legyenek?
237GB SSD

Linux mint cinnamon 19.3 menne rá
Új telepítés

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#73641) szucstom válasza hódmaci (#73640) üzenetére


szucstom
őstag

Kezdőként és egyedüli oprendszerként szerintem hagyd, hogy a telepítő maga állítsa be, de ha ragaszkodsz a manuálishoz, akkor Ubyegon szaktárs biztos el tud igazítani a dzsungelben :D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#73642) hódmaci válasza szucstom (#73641) üzenetére


hódmaci
senior tag

Hát inkább ahhoz ragaszkodok, hogyha valami oknál fogva újra kell húzni valamikor a rendszert később akkor a /home "sértetlen" maradjon :)
Sajnálnám a sok dokumentumot, képeket amiket akarok tárolni, kezelni rajta

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#73643) szucstom válasza hódmaci (#73642) üzenetére


szucstom
őstag

erre jó a Timeshift. Létrehoz egy backup-ot a rendszerről, így könnyedén vissza tudsz állni, ha valami gond lenne. Be lehet állítani ha jól emlékszem akár napi szintű mentésre is.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#73644) hódmaci válasza szucstom (#73643) üzenetére


hódmaci
senior tag

Utánnanézek. :)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#73645) ubyegon2 válasza hódmaci (#73642) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

szucstom koma egész jó irányba indított, de kicsit hangolható még ez.

Hát inkább ahhoz ragaszkodok, hogyha valami oknál fogva újra kell húzni valamikor a rendszert később akkor a /home "sértetlen" maradjon

Sajnálnám a sok dokumentumot, képeket amiket akarok tárolni, kezelni rajta

Ez így nem működik sajna, tök mindegy mi okból kell újrahúzni a rendszert, a külön /home arra jó, hogy újrahúzáskor ugyanazon beállítások maradjanak meg, amiket már bekonfigoltál. Ha a második mondatodat nézzük, akkor elárulom, hogy SSD-n semmilyen dokumentum nincs biztonságban, ezért a /home-ban lévő fontos dokumentumokról, képekről mentés kell készítened, mert ha az eszköz vezérlője megadja magát, akkor ezeknek lőttek. Ez nem HDD, hogy csak úgy vissza lehet nyerni elveszett adatainkat.

Timeshift szintén arra való, hogy a rendszert magát őrizd meg vele olyannak, amilyet egy esetleges összeomlás előtt kialakítottál. Dokumentumokat, képeket nem mentünk Timeshifttel, értelmetlen, felesleges és helyigényes macera. Egyszerűen átmásolod őket oda, ahová biztonsági mentésként tárolni kívánod! Ez ugye értelemszerűen nem ugyanez az SSD lesz, márpedig a Timeshift mentési helye ugyanazon eszköz lehet. Timeshiftról pár észrevétel innen az utolsó 3 hsz érdekes.

Fentiekig eljutva ebben a helyzetben az célszerű valóban, ha engeded a telepítőnek, hogy automatán megcsinálja a telepítést a teljes meghajtóra.

Nekem így elsőre ez lenne a javaslatom, de ha ezen átrágod magad és vannak még kérdések vagy döntéseid ezzel kapcsolatban, akkor megyünk tovább. Csinálhatod persze más módon is az egész telepítést/particionálást, de fenti módszerrel 95%-os biztonságban vannak az adataid, minden más módszerrel max 50% lesz az érték! Szóval ezzel kalkulálj. ;)

(ha valahol értelmetlenséget írtam vagy csak nem érted, inkább kérdezz rá)

Ha manual particionálást akarsz, azt is lehet, de kevésbé rugalmas egy ekkora méretű SSD-nél. Ha így van, azt is megbeszélhetjük.

[ Szerkesztve ]

(#73646) ubyegon2 válasza szucstom (#73641) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nagyon jó munkamegosztás! Mondasz egy mondatot, a részleteket meg rám hagyod. :DD

Ezért büntiből nem ártana, ha elolvasnád, amit írtam, nincs-e benne valami marhaság, mert a megszokottnál is tompább vagyok már így iccaka. Bármilyen meglátás csak előrevisz jelenleg. Még akár baromságot is írhatsz, nem lenne példa nélküli...... ;]

[ Szerkesztve ]

(#73647) ubyegon2 válasza Rimuru (#73631) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem csak én fáradok, úgy látom!

ahol fél éve meg sem nyikkannak - szinte biztos vagyok benne hogy van olyan SW a gepeden ami tobb mint fel eve nem frissult, megis jol el vagy vele.

Mutatsz még egy disztró weboldalt, ahol az utolsó kiadás óta nulla információ került fel? Mert én qrvára nem a sw-ek frissüléséről írtam. Az még OK, hogy Twitteren már évek alatt született egy saját bejegyzésük, de a honlapon egy árva betű sem? Életszerű ez egy élő disztrónál? ;)

Függetlenül a DW-től, ez egy alvónak látszó disztró. Azért rolling disztróknál fél év alatt pár szó csak esik az addig frissült 1250000 csomagról......

(#73648) Pörp


Pörp
senior tag

Hi! Ubuntu szerver 18-am van, ha ebben a szerver gépben procit cserélek (minden más marad) akkor a változást intézi magának a linux?

(#73649) májkimiki válasza ubyegon2 (#73645) üzenetére


májkimiki
őstag

Nem kell, hogy tönkre menjen az SSD vezérlő. A véletlen törlés is sokkal fájdalmasabb SSD-n.
[link]

(#73650) szucstom válasza ubyegon2 (#73646) üzenetére


szucstom
őstag

Khm... Ubyegon szaktárs, te vagy a nagy Mint Cinnamon szagértő, szóval azért ajánlottalak :D
Írok én sokszor baromságot, de erre vagytok Ti, hogy kijavítsátok :)
Büntiből elolvastam, de ennél jobban én se tudtam volna megfogalmazni. :R

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.