Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65101) Plasticbomb válasza lev258 (#65100) üzenetére


Plasticbomb
addikt

ha jol ertelmeztem, akkor a friss kernellel felment a friss amdgpu is, vagy tevedek? (Eloszor merulok el "linuxban" igazan, szoval siman lehet... )

Neztem 3.7-el is. Ezert "orjongok", hogy gyakorlatilag egy teljesen semmit mondo crashreportot general le a rendszer.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#65102) Plasticbomb válasza CPT.Pirk (#65099) üzenetére


Plasticbomb
addikt

pastebin

De jo lenne, ha lenne spoiler vagy rejt gomb....

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#65103) lev258 válasza Plasticbomb (#65101) üzenetére


lev258
veterán

Ez két teljesen különböző dolog. Csak együtt lesz jobb az AMD támogatásod.
Az RX480-hoz egyébként nem is feltétlenül kell annyira az újabb kernel.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65104) Plasticbomb válasza lev258 (#65103) üzenetére


Plasticbomb
addikt

VEGA64 az elsodleges, az volt, csak takaritas celjabol kivettem anno, terveztem, hogy megtakaritom a VEGAt s kicsit igazitok a VRM hutesen, majd lusta vagyok, s a napi egy ket ora szabadidomet gyak massal toltottem. Most visszaraktam a VEGAt, s az RX480at meg visszaraktam a masik slotba, ahol volt, mar vagy egy eve. ( boinc/gpuminingra hasznaltam javareszt).

Ok, meglesem a mesa drivereket is.

Ohh, mas: hardware video acceleration mukodik? ugy egyaltalan. Most probaltam 3 4k60fps HDR filet is, mind szaggat s a CPU hasznalat az egekben... (MPVvel neztem most, nincs hozza egy gui config generator, vagy ossze kell ollozzam majd hozza? VLC szinten hasonloan viselkedik, de valahol azt olvastam, hogy mpv-vel megy elvileg az acceleration default.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#65105) CPT.Pirk válasza Plasticbomb (#65104) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kezdjük azzal, hogy nyugodtan frissíts le mindent, nem kell szemezgetni.

A HW gyorsítás meg megy persze, ha a disztród alapból szállítja a kellő csomagokat. Ha nem, akkor neked kell feltenni. Vaapi, vdpau, ezeknek kell utánanézned. VLC, Bomi, Mpv használja alapból ha elérhető, SMPlayerben engedélyezni kell.

Ez ugyan Arch Linux wiki, de elég jól összefoglalja hogyan működik: https://wiki.archlinux.org/index.php/Hardware_video_acceleration

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65106) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

lenne egy Linuxos kérdésem mely picit fura és összetett, de eddig nem tudtam megoldani sajnos.
Adott egy Raspberry Pi melyen Dietpi nevü linux rendszer van.
létrehoztam a /mnt mappában rootként egy NAS nevű könyvtárat.
A pi-re feltettem egy Nextcloud nevű progit, melynek a felhasználója a www-data user, (UID=33 és PID=33)
Annyit szeretnék mindössze, hogy a NAS mappába a hálózati NAS-om egyik mappáját felcsatolni.
Annyi a bökkenő, hogy a NAS-om mappája jelszavas.
Ha csak simán felcsatolom akkor az úgy néz ki, hogy:
//192.168.1.12/Torrent/Kepek /mnt/NAS cifs username=felahsznalonev,password=jelszo 0 0

Ekkor a /mnt/NAS mappába felcsolja a Kepek tartalmát, viszont a Nextcloud alkalmazásba ha hozzáadom a mappát, akkor kiírja hogy nincs jogod, ami érthető mert nincs írási joga a www-data felhasználónak.

Én ilyesmivel próbálkoztam de nem jött össze: (feltettem útközben az ntfs-3g csomagot, mert a HDD asszem NTFS-re vagy Ext4-re van formázva, nem tudom így kapázsból)
//192.168.1.12/Torrent/Kepek /mnt/NAS ntfs-3g username=felhasznalonev,password=jelszo defaults,rw,gid=33,uid=33,umask=000 0 0

Biztos ez így nem jó, mire javítsam hogy jó legyen?

Válaszotokat előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#65107) cigam válasza stigma (#65106) üzenetére


cigam
félisten

A hálózati megosztásnak nincs fájlrendszere, vagyis hálózati meghajtóként csatold fel.
Add ki az ls -lh /mnt/ parancsot. Így meglátjuk, hogy kinek milyen joga van a NAS mappához, amibe felcsatolod a NAS-t. Ezt kell úgy beállítani, hogy a www-data is hozzáférjen. Praktikusan atulajdonos csoporthoz kell hozzáadni a www-data-t, így elérhetővé(írhatóvá válik számára is a NAS mappa.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65108) stigma válasza cigam (#65107) üzenetére


stigma
addikt

hi, ezek megtörténtek:

ls -lh /mnt/ parancs: dietpi ls root-nak van joga:

mnt

és csatoltam nektek a csoportokat is melyek léteznek:
csoportok

Pontosan leírnád nekem, hogy mely parancsokat adjam kio vagy mely csoporthoz adjam hozzá?

Ezer hála :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#65109) cigam válasza stigma (#65108) üzenetére


cigam
félisten

Én úgy csinálnám, hogy a NAS-könyvtár csoportját lecserélném az users-re.
sudo chown dietpi:users /mnt/NAS
A csoport tagjainak is teljes elérést adok.
sudo chmod 775 /mnt/NAS
Ezután az users csoprthoz hozzáadom a www-data usert, hogy ezen keresztül legyen ítás olvasás joga a NAS-hoz.
sudo useradd -m -G users www-data

Ezek után már a www-data is írhat az /mnt/NAS könyvtárba. Mountoláskor lehet érdemes megadni az user/grup azonosítót. pl uid=dietpi,gid=users,rw

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65110) stigma válasza cigam (#65109) üzenetére


stigma
addikt

Köszönöm szépen ezer hála. :R :C

Akkor fstab-ban az alábbira módosítom majd, de megnézem:
//192.168.1.12/Torrent/Kepek /mnt/NAS cifs username=felahsznalonev,password=jelszo uid=dietpi,gid=users,rw 0 0

Már várom, holnap meló után foglalkozom majd vele.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#65111) cigam válasza stigma (#65110) üzenetére


cigam
félisten

kb igen. Bár nem tudom, hogy biztonsági szempontból mennyire "jó" a www-data-t hozzáadni az users csoporthoz. Majd a nálamnál okosabbak kijavítanak ha mégsem jó ötlet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65112) Horbli


Horbli
csendes tag

Sziasztok!

Előre is elnézést szeretnék kérni, ha esetleg a bejegyzésem rossz helyre került, de nem vagyok nagy fórumos, illetve a megadott lehetőségek között sem találtam olyat ami az én kérdésemet érintené.
Nem olyan rég windows rendszerről tértem át Zorin OS 12-re, amivel teljesen meg vagyok elégedve és nagyon tetszik is. Előtte több disztrót is néztem, ám végül még is csak ennél maradtam.
Viszont ebből adódik az is, hogy egyelőre még nem ismerem a jelenlegi rendszerem, minden csínját-bínját és így szükségem lenne a "hozzábbértők" segítségre.
Arról lenne szó, hogy adott egy Canyon CNE-CWC1 webkamera, ami eddig szépen tette a dolgát, ám most valamiért a mikrofon adott programok alatt (Pl.: Skype, messenger) nem működik. Tehát a kép megvan ( a másik oldalon látnak), de sajnos nem hallanak. Kettő ilyen kamerám is van, de mindkettővel ugyanez a helyzet áll fenn (A hardveres meghibásodás ezzel gondolom kizárt) A linux alatt a hangbeállításokban, a bemenet fülön a mikrofon megjelenik és ott a jelerősségmérő a mikrofonba jutó hangokat ki is jelzi.Valamint a kamerákat windows-os környezetbe áthelyezve ismét hibátlanul működnek. Mint föntebb írtam ez a kamera, ezzel a rendszerrel már korábban működött, csak most egy pár frissítés óta vettem észre a leírtakat. így gyanítom, hogy a szoftveres környezet megváltozása okozza a jelenséget, csak mivel nem vagyok szakavatott ezért nem tudom, hogy merre keressem a hiba forrását.
Ha tudtok légyszi segítsetek.
Előre is köszönöm.

(#65113) I02S3F válasza Horbli (#65112) üzenetére


I02S3F
őstag

A leírtak alapján okozhatja a problémát
-kernel
-pulseaudio
, - alsa

Kezdetnek nézd meg az előbbi kernellel visszakapod-e a mirofonod.

De hozzábbértők válaszát is várd meg. Hátha konfigurációval orvosolható.)(Ahhoz nem értek)

(#65114) cigam válasza Horbli (#65112) üzenetére


cigam
félisten

A skype-ban jól van beállítva a forrás?

Ott is látszik a kivezérlésjelzőn amikor a kamerába beszélsz?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65115) Horbli válasza cigam (#65114) üzenetére


Horbli
csendes tag

Szia!

Sajnos ott egyáltalán nem jelenik meg a kivezérlésjelző. Bármelyik forrást is választom ki.

(#65116) cigam válasza Horbli (#65115) üzenetére


cigam
félisten

De forrásnak a kamerát mutatja?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65117) stigma válasza cigam (#65111) üzenetére


stigma
addikt

Hali, egyenlőre belső hálón tesztelem nemsokára kiderül mennyire jó.

Egy apróbb hibát vétettem tevnak a space-t vesszőre kellett cserélnem.

//192.168.1.12/Torrent/Kepek /mnt/NAS cifs username=felahsznalonev,password=jelszo[B],[/B]uid=dietpi,gid=users,rw 0 0

Így már ment és felcsatolta. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#65118) csixy


csixy
addikt

egy szerény kis olvasmány tőlem Bodottá van most. De mi lesz kernelfrissítés után?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#65119) csixy


csixy
addikt

Tisztelettel kérdezném Kapitány Uramat, hogy lehet-e Chakrát egyből systemd bootal telepíteni , mert gondolom, hogy az UEFI-t már ismeri (a chakra), vagy telepítés után kell barkácsolni?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#65120) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok!
Fedora29-et használok és a VirtualBox-ot nem tudom életre kelteni.
Ezt a hibaüzenetet kapom:

Erre lenne vmi ötletetek?
Köszi!

(#65121) cigam válasza jackal79 (#65120) üzenetére


cigam
félisten

Honnan telepítetted? Rpmfusion-ból, vagy a program oldaláról töltötted le?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65122) lev258 válasza jackal79 (#65120) üzenetére


lev258
veterán

secureboot ki van kapcsolva?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65123) jackal79 válasza cigam (#65121) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! A program oldaláról telepítettem fel.

(#65124) jackal79 válasza lev258 (#65122) üzenetére


jackal79
aktív tag

Elvileg igen, mivel előtte Mint-et használtam és teljesen jól működött. Azért leellenőrzöm.

(#65125) lev258 válasza jackal79 (#65123) üzenetére


lev258
veterán

Akkor nem biztos, hogy pont a te kerneledhez való.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65126) jackal79 válasza lev258 (#65125) üzenetére


jackal79
aktív tag

Megnéztem és a secure boot ki van kapcsolva.

Lenne még egy másik problémám. Mint-ben tudtam indítható pendrive-t készíteni, ha újty akartam rakni egy rendszert. Fedoraból ez, hogy oldható meg?

(#65127) Dave™ válasza jackal79 (#65120) üzenetére


Dave™
nagyúr

Standard hibaüzenet, a Virtualboxhoz szükséges az adott kernel verzióhoz tartozó host kernel modul (tehát 4.19-es kernel esetén 4.19-es host kernel modul), itt pedig vagy nincs fent, vagy nem töltődött be (újraindítás szükséges telepítés után).

sudo dd if=akármi.iso of=/dev/pendrive (pl. sdc, azt előtte ellenőrizni kell) bs=4M status=progress

Windows képfájlokhoz ott a WoeUSB, de a SUSE-nek is van image writere, Manjaron az az alap, vagy Etcher.

[ Szerkesztve ]

(#65128) cigam válasza jackal79 (#65123) üzenetére


cigam
félisten

Akkor neked kell forgatnod egy, a kerneledhez illeszkedő "driver"t.
/usr/lib/virtualbox/vboxdrv.sh setup
Ehhez valószínű fel kell tenni pár plusz csomagot:
dnf install binutils gcc make patch libgomp glibc-headers glibc-devel kernel-headers kernel-devel dkms
... bővebben: [link]

Vagy!

Eltávolítod a letöltött csomagból telepített virtualbox-ot, és felteszed rpmfusion-ból, ahonnan az aktuális kernelhez való modul is települ/frissül(kmod-VirtualBox). Merthogy ezt minden kernelfrissítés után újra le kell fordítani.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65129) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok, ha többféle HDD-m van többféle méretben, mindenféle raid-eket alkotok, teszek-veszek, néha át akarom konfigolni, fájlrendszert csökkenteni-növelni, ilyesmik, -> LVM ?

2-es kérdés - kicsit egyszerűbb: JBOD-t használ valaki ma még, mondjuk bukható adatra, vagy csak a múlt egy csúnya csontváza és LVM mellett értelmetlen, vagy mi van ezzel most ?
:R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#65130) CPT.Pirk válasza csixy (#65119) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem ugyan nincs uefi-s cuccom idehaza, de tudja, a tutorial foglalkozik is vele: [https://community.chakralinux.org/t/how-to-install-chakra/45]

De amúgy most ne telepítsd, mert a kint lévő iso régi, az újból RC2-nél tartunk de annak még vannak apróbb hibái, bármikor kijöhet az RC3 / végleges új telepítő.

Dißnäëß: üdv, ez inkább a haladó topicba való. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65131) csixy válasza CPT.Pirk (#65130) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#65132) Shyciii válasza CPT.Pirk (#65130) üzenetére


Shyciii
veterán

De miért baj, hogy a régi iso-t telepíti? Nem képes majd frissülni az új chakra-ra?

(#65133) csixy válasza Shyciii (#65132) üzenetére


csixy
addikt

Én az RC2-est írtam ki pendrájvra, de már csak éjfél után tudtam volna telepíteni kezdeni,ezért inkább majd ma megszínezi a napom,ha végre nappal is rá fogok érni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#65134) CPT.Pirk válasza csixy (#65133) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A telepítés végén majd ki kell adnod ezt a parancsot: xdg-user-dirs-update
Ezt még nem csinálja meg magától az RC2.

Shyciii: de igen, csak régi benne a kernel meg minden és lehet olyan hw a gépében, amihez újabb kellene.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65135) jackal79


jackal79
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget :)

(#65136) Shyciii válasza CPT.Pirk (#65134) üzenetére


Shyciii
veterán

Értem. Akkor jó régi gépnek kell lennie, mert mikor próbáltam a Chakra-t a teszt notin, akkor gond nélkül futott, pedig régi asus laptop. Már az akksija se bírja 15 percnél tovább 😁

(#65137) jackal79 válasza Dave™ (#65127) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! A woeUSB-t, hogy tudom felrakni Fedorara?
A Fedorat nemrég raktam fel és még nagyon vakon vagyok, de Linuxban sem vagyok penge, mivel még csak 1.5 éve próbálgatom, de eddig csak a Mintet használtam.
Köszi!

(#65138) Rimuru válasza jackal79 (#65137) üzenetére


Rimuru
veterán

Csomagkezelovel siman, tarolokban ott van: [link].

Vigyázat, csalok!

(#65139) CPT.Pirk válasza Shyciii (#65136) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

2017.10-es az iso, a kernel is az akkori. Ha éppen RX Vega van valakinek a gépében vagy RTX2080, azzal már lehet nem menne. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65140) jackal79 válasza Rimuru (#65138) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! A csomagkezelő alatt a "Szoftver"-eket érted? Nekem ott általában nem talál semmit, pedig már hozzáadtam az RPM Fusion free és nonfree tárolókat.

(#65141) -Ben-


-Ben-
veterán

Tegnap kitakarítottam a gépet - eléggé vastag por borította. Gondoltam, ha már úgyis szét kell szednem, akkor kiveszem belőle a GT 1030 -at, mert szinte semmivel se nyújt többet, mint a GT 710, nem oldja meg a problémáimat. Kissé féltem tőle, mert korábban az efféle „beavatkozások” mindig rosszul sültek el. Nagy meglepetésemre nem történt semmi. Az Nvidia driver felismerte a kártyát, a felbontás maradt a régi és minden működik ugyanúgy, ahogy eddig. Ezt csak azért írom le, mert korábban - főként ubuntu/mint esetében - egy ilyen csere után 99% -ig biztos voltam abban, hogy az nvidia driver beborul, a felbontás elmászik és sok esetben egyszerűbb volt újratelepíteni, mint órákig, akár napokig szenvedni vele. Nem bántam meg a Debiant, pedig az „egyszerű” ubuntu után azért néha-néha okoz fejfájást bizonyos esetekben... :)

[ Szerkesztve ]

(#65142) lev258 válasza -Ben- (#65141) üzenetére


lev258
veterán

Ez nem a Debian-on vagy az Ubuntun múlt. Csakis az Nvidia zárton. És simán lehet, hogy egy másik alkalommal nem fog ilyen jól reagálni rá. Ennél sosem lehet tudni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65143) Shyciii válasza CPT.Pirk (#65139) üzenetére


Shyciii
veterán

Másfél éves? Uhh. Azt nem is figyeltem anno. Csak felraktam, aztán rögtön csomagok frissítése. Most hogy pure Arch alatt is megoldottam az androidos telók fastboot-os írását, így szerintem a teszt notira visszarakok egy linyxot, és akkor az új Chakrát rakom rá. Ha nem lennék így belebuzulva az Arch-ba, akkor nekem jó alternatíva lenne ez a Chakra. Tetszett, mint a Manjaro :)

(#65144) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok!

Most kezdtem ismerkedni a linuxszal, és egy olyan kérdésem lenne, hogy mi a különbség a linux is a Unix között? Jól gondolom, hogy a Unix egy mondhatni intézmény által módosított, konfigurált linux? Vagy teljesen rossz az irány?

Előre is köszi a segítséget!

(#65145) lev258 válasza RedHarlow (#65144) üzenetére


lev258
veterán

Rossz irány. Javaslom az angol wikipédiát, ott sok kérdésedre választ találsz.
pl. [link]

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65146) -Ben- válasza lev258 (#65142) üzenetére


-Ben-
veterán

Én is ezt gondoltam, viszont Ubuntu 18.04 -et használtam, amikor kicseréltem a GT 710 -et az új 1030-ra. Úgy beborult, hogy öröm volt nézni.. Ezzel szemben most semmi. :) De sok más hasonló esetem is volt... A lényeg, hogy ennek most kifejezetten örülök, nem kellett órákat-napokat szívnom vele. :D

[ Szerkesztve ]

(#65147) cigam válasza jackal79 (#65140) üzenetére


cigam
félisten

Nem, a Szoftverek, egy csilivili áruház, de nem csomagkezelő. Neked a synaptic-ra van szükséged (elméletileg ezt feltelepítheted az áruházból), és a Synaptic-ot indítva keress rá.
Vagy nyitsz egy terminált, és kiadod a sudo dnf install WoeUSB parancsot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65148) jackal79 válasza cigam (#65147) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! Köszönöm a segítséget! Próbáltam már így is, de valami hibát dobott, most viszont simán fel tudtam rakni.
A synapticot feltettem, meg is jelent a felső sávban, viszont, ha rákattintok csak 1 error-t ír.

(#65149) cigam válasza jackal79 (#65148) üzenetére


cigam
félisten

Nm. Viszont a valami hibát dobott, ... csak 1 error-t ír. nem túl konkrét dolgok. Nem tudni melyik program pontosan minek a hatására, és mit írt.

Tudom, neked egyértelmű, mert te láttad, te kattintottál, de mi ezt nem tudjuk lekövetni, így nem tudunk tippet adni, hogyan tovább.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65150) jackal79 válasza cigam (#65149) üzenetére


jackal79
aktív tag

Igazad van, így visszagondolva tényleg nem egyértelmű :)
A WoeUSB dolog megoldódott.
A Synaptic ezt produkálja:

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.