Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65151) cigam válasza jackal79 (#65150) üzenetére


cigam
félisten

Hát ez valóban nem túl bőbeszédű. Csak egy tippem van: A programok automatikus frissítése, és maga a Szoftver áruház, is zárol bizonyos fájlokat (milyen csomagok vannak telepítve, mik elérhetők stb...) amiket a Synaptic is használna. Ez okozhat ütközést/problémát, de ennél bőbeszédűbb szokott lenni.
Próbál meg kicsit később, ill. Terminálban a dmesg paranccsal megnézni hátha naplózott valami hibát, ill. a terminálban indítsd a synaptic-ot, hátha oda ír valami részletesebbet is.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65152) gregory91 válasza Plasticbomb (#65094) üzenetére


gregory91
senior tag

A steam-hez van linuxos verzió azt nem próbáltad?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#65154) ubyegon2 válasza cigam (#65151) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hát ez valóban nem túl bőbeszédű.

Egy kép többet ér ezer szónál! :DD

[ Szerkesztve ]

(#65155) CPT.Pirk válasza jackal79 (#65150) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Töröltem a dmesg posztodat. Ilyesmit pasztebinre tegyél fel és azt linkeld be. Továbbá dmesg | grep valami parancsot használva könnyen tudsz benne szűrni szavakat tartalmazó mondatokra.

A hibakereséshez további helpet találsz a téma összefoglalóban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65156) Plasticbomb válasza gregory91 (#65152) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ömmm Szerinted full hozzá nem értőként van fogalmam arról, hogy a Windows verziót is fel lehet erőszakolni?

Alapból a linux verziót dobja a steam site.
Most ott tartok, hogy elegem lett, hogy ujra le kell tölteni minden telepítés alkalmával 50+GBot, így az egyik 500GBos ssdn csináltam egy 250es ext4 particiot, amit aztán kerestem, hogy miért nem adja be a gép automatikusan ahogy megszoktam win alatt. Aztán googli majd gparted/disk manager meg hova mountoljam, be akarom mountolni home/attila alá games néven bedöglik a gép/gui, kétszer ujratelepitettem az egész gépet, majd recoveryben fstab edit harmadik alkalommal, kiszedtem az automountot ahova en szerettem volna, reboot működik a gép... Most bemountoltam /mnt alá automounttal, megy. Illetve az egyik alkalommal azért gyalultam, hogy oké, akkor megnézem kernel frissítés nélkül, hátha működik majd úgy, illetve előtte a padoka frissítés nélkül, közben jött a detour a mount szenvedéssel, s most vagyok ott, hogy ubuntu install megvolt, mnt működik, steam tölti a játékot.
Ehhez mind hozzá adódik, hogy kidolgozom a belem s este munka után kb van még egy órám, amit ébren vagyok, ebbe kell ennek is beleférni. Szal itt egy 5perc-ott egy masik 5 perc ami időket ezzel tudok foglalkozni, s ez pluszba mégjobban felmérgesít.

Reggel talán lesz megint egy öt percem reggeli közben, talán végre elindul...

Egyébként folyton ugyanaz a hibajelenseg.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#65157) lev258 válasza Plasticbomb (#65156) üzenetére


lev258
veterán

Annyit még hozzátennék, hogy a Wine oldala szerint Windows 8 vagy 10 kell legyen beállítva. Nem tudom, hogy a proton alapból melyiket választja.
Elhiszem, hogy sokat kínlódsz vele, viszont hozzátenném, hogy előbb érdemes dual-bootban használni a rendszert, megismerni, megtanulni, csak utána foglalkozni olyan csoda dolgokkal, mint a Wine. Rögtön beleugrani sosem jó, mint te is tapasztalod.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65158) gregory91 válasza Plasticbomb (#65156) üzenetére


gregory91
senior tag

Wine bizonyos szempontból még lehet hiányos(pl.:keretrendszerek),annak ellenére hogy 3.0-tól sok fejlődésen ment keresztül.

Érdemes először közvetlenül a linux-os verziót kipróbálni,ha azzal nem működik, akkor lehet ezzel kínlódni.

De ha mindenképp ragaszkodsz a Wine-es kompatibilitásra:

A logodból nézve elégé természetellenesnek tűnik hogy a Z: (alapértelmezettként root könyvtár)-ből próbálod futtatni.Lehet "C:"-re is telepíteni a klienst(elméletileg).De ez esetben a setup.EXE-t mindenképp a
home/userfiókodneve/.wine/drive_C/
helyére kellene másolni.

Vagy létrehozol egy + meghajtót a wine-en keresztül.
Nyiss egy program futatása ablakot.Írd be ezt: wine winecfg.exe

Meghajtók fül-re rámész Add(vagy felőlem rákattinthatsz a Z:\ -re is) az új meghajtónál átírod az elérési útvonalat erre:
home/attila/.local/share/
Aztán próbáld elindítani.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#65159) Plasticbomb válasza gregory91 (#65158) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ne haragudj, de nem figyeltel. Én feltettem a steam deb csomagot, guival, én magam azon semmit nem modositottam, majd mikor keszen állt, benyomtam az enable steam play for everything, majd, hogy töltse le a jatekot. Előtte kernelt frissitettem 4.20ra, majd padoka meg olibaf ppakbol upgrade driverek vegett. Első alkalommal amdgpu-prot raktam, második alkalommal jöttek a ppak. Most azt akarom meglesni, hogy mindezek nélkül elindul, vagy ugyanazt a hibajelenséget produkalja?

Másik dolog, hogy ennek gyak egy két kattintással kéne működnie, hogy a linux eljusson arra a szintre, hogy verpistike ezt rakja fel a nagyi gépére, guin keresztül, kattintgatással. Kezdem fejből irni a parancsokat, ami ugyan engem annyira nem zavar, de se anyam hugom még az öcsém sem szórakozna vele.... Erre az átlag embernek se ideje se energiája. Van gyerek, család munka amiben elforgácsolja az erejét.

Ui.: Elfeledtem, de hozza kell tennem, a subnautica működik protonon keresztül. Szóval nem a proton nem működik egyáltalán

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#65160) Plasticbomb válasza lev258 (#65157) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ha jól emlékszem 7est ír be a logba. Sp1el.

Nincs annyi időm, hogy oda vissza bootoljak folyton. Böngészésre legalább működik, mégha nincs is hardware acceleration..(chromeban nincs)

Ráadásul játék miaat bootolgatni.. nem. Át fogok rajta vergődni, meg fogom érteni. Már fejből kezdek írni egy két parancsot, szóval egy pár alkalommal s menni fog.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#65161) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Ugyanaz a hiba.
Telepiteseken keresztul, masig GPUval, mindig ugyanaz.

Application Z:/mnt/GAMES/SteamLibrary/steamapps/common/World of Warships/bin/1219756/WorldOfWarships.exe crashed 01.12.2019 at 04:55:37

Message:
Unhandled exception

Hash: 54412
EIP: 0x00000000010CF761

Current thread #53 native trace:
(0) : WorldOfWarships.exe!0x010CF761
(0) : WorldOfWarships.exe!0x010D4D47
(0) : WorldOfWarships.exe!0x00C87DAD
(0) : WorldOfWarships.exe!0x00C984ED
(0) : WorldOfWarships.exe!0x00C98F52
(0) : WorldOfWarships.exe!0x00C8C51F
(0) : WorldOfWarships.exe!0x00BB6FBF
(0) : WorldOfWarships.exe!0x00B9AF2C
(0) : WorldOfWarships.exe!0x00B93B41
(0) : WorldOfWarships.exe!0x00B95CDD
(0) : WorldOfWarships.exe!0x00B913AE
(0) : WorldOfWarships.exe!0x00B8FB6D
(0) : WorldOfWarships.exe!0x00B22EC5
(0) : KERNEL32.dll!call_process_entry

System info:
OS Name: Windows 7
OS Version: 6.6 SP1
OS Architecture: x86_64


Memory info:
Virtual memory: 64Kb/4194175Kb (1%)
Working set (process physical memory): 416168Kb/4194175Kb (9%)
Commit charge (working set + process page file usage): 328880Kb/4194175Kb (7%)
Global physical memory: 1617476Kb/16366552Kb (9%)
Global commitable memory (physical + pagefile): 1617476Kb/48366548Kb (4%)




System info:
COMPUTERNAME = Attila-UbuntuPC
APPLICATION = DISPLAYDEVICE 0 = \\.\DISPLAY1, Wine Display Adapter, PCI\VEN_0000&DEV_0000

Szoval a hiba egy olyan ponton jelentkezik, ami nem az en elozo ugykodeseim miatt jelentkezik, nem ppa, nem pro drivers. Most csak az ubuntu frissitette sajat magat, szoval a kernel is az fut, amit maganak letolt utolsot.

DMESG pastebin

an egy vbios hibam a DMESG szerint. Ennek most utana olvasok, hatha. (Valoszinusitem, hogy az RX480ra magyaraz, azon modded bios van, de abban semmi sincs becsatlakoztatva, jelenleg csak a gepben van.)

STEAM PROTON LOG! Erre is raakadtam GOOGLE DRIVE

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#65162) ontheground válasza ontheground (#65090) üzenetére


ontheground
tag

Mattattam kicsit még ezzel, egy notira is felhegesztettem ezt a Phoenix OS-t. Sajnos eléggé bugos benne a Noveau driver, konkrétan egy notebook Geforce 8200-assal kifagy, így nem hálálta meg a szenvedéseimet.

A Phoenix OS rendszer partíciót hiába Clonezillá-ztam át egy másik winyóról a noti winyó egy szabad 32GB-os területére, a rajta levő legacy GRUB-ot se Clonezillával, se Knoppix-szal parancssorban, se különböző bootdisk-ekkel sem tudtam megjavítani, se sda3-ra(nálam itt ez lett volna a preferált megoldás), se sda-ra(MBR) sem volt hajlandó települni.
Amelyiknél volt hibaüzi, mind arra hivatkozott, hogy rossz a stage1 fájl, vagy stage1 stage2 nem egyforma verzió.
Ezt tetőzte az is, hogy a partíció gyökerében nem a /boot/grub-ban, hanem csak egy /grub-ban szerpeltek a grub fájlok, mintha dedikált boot partíció lenne az Android-é.
A noti partíciós táblája alapból a következőképp nézett ki:

MBR: 1. partícióra mutat
1. 100 MB NTFS, BCD bootloader
2. 32 GB NTFS, Win7 32bit
3. 32 GB EXT4, rajta a Phoenix OS fájljai + a GRUB
4. ~230GB NTFS adatpartíció

Egy Live CD tudta csak megjavítani a stage1 hibás(?) legacy GRUB-ot: [link]
Mielőtt ráeresztettem csináltam DD-vel mentést az MBR-ről a clonezilla parancssorából biztos,ami biztos alapon, amikor az még Win BCD bootloader-ére mutatott. /home/partimag-nak egy pendrive van felcsatolva.
dd if=/dev/sda of=/home/partimag/winmbr/winmbr.bin bs=512 count=1

Ezután az említett CD-vel megcsináltam a GRUB-ot, megjavította, az új MBR GRUB bootszektor lett.
Nem akartam legacy GRUB-ból Win-t bootolni, így egy neten olvasott fura megoldáshoz folyamodtam.
Mentettem a mostmár GRUB MBR bootsector-t is a hasonló clonezilla parancssoros paranccsal:
dd if=/dev/sda of=/home/partimag/grubmbr/grubmbr.bin bs=512 count=1

Visszaírtam a Win-est ezután:
dd if=/home/partimag/winmbr/winmbr.bin of=/dev/sda bs=512 count=1

Ezután újraindítás, bebootoltam a Windows-ba, bemásoltam a pendrive-ról a grubmbr.bin-t a 100 MB-os BCD partíció gyökerébe, majd Win alatt kellett egyet parancssorozni(cmd->jobb gomb: Futtatás rendszergazdaként; a kapcsoszárójelben levő UUID értéket az első parancs kimenete adja, ezután azt kell használni, a parancsokat soronként kell bevinni):

bcdedit /create /d "GRUB Legacy indito" /Application BOOTSECTOR
bcdedit /set {6d57ae44-ed1f-11e8-b84b-cb07783e9b10} device boot
bcdedit /set {6d57ae44-ed1f-11e8-b84b-cb07783e9b10} PATH \grubmbr.bin
bcdedit /displayorder {6d57ae44-ed1f-11e8-b84b-cb07783e9b10} /addlast
bcdedit /timeout 10

Ezzel a Win-es bootloaderből tudom indítani a Legacy GRUB-ot és abból a Phoenix OS-t. Szerintem jó a mai GRUB-hoz is.

Amíg nem olvastam a neten, fogalmam sem volt, hogy tud a BCD GRUB-ot vagy bármi más Linux bootloadert is indítani. És, hogy mért jó ez? Elég nyakatekert megoldásnak tűnik, de ezt megcsinálva még mindkét rendszer telpítése után, mondjuk egy UEFI nélküli gépen, ahol MBR partícióséma van, Linux-WIN dualbootkor, későbbi balul elsült Win frissítés esetén a Linux-ot vissza lehet hozni Live CD-s matatás nélkül is, pusztán Win parancssorból. Hogy ez egy könnyebb út-e, nem biztos, de egy alternatíva. valamint arra is jó, hogy ha valaki ragaszkodik a Win-es bootloader-hez.
Én nem ragaszkodom, a GRUB-ot preferálom a másik gépemen, de a notin nem akartam elsődlegesnek, azon a Phoenix OS amúgy sem lett hosszú életű a noveau driver tökéletlenségei miatt.

[ Szerkesztve ]

(#65163) ontheground válasza ontheground (#65162) üzenetére


ontheground
tag

Kis kiegészítés: A link szerint elég a bs=446 is a visszaírós diskdump parancsnál. Ez lehet, még jobb is így, mert ha közben módosul a partíciós tábla, a módosítások nem vesznek el. [link]

[ Szerkesztve ]

(#65164) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok!

Hogyan tudok külső hdd-re fájlokat másolni? Zorin os lett végül telepítve Mint helyett. Köszi!

(#65165) sh4d0w válasza Zoli1222 (#65164) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Bedugod, filekezelöben rákattintsz, másolsz, örülsz.

https://www.coreinfinity.tech

(#65166) Zoli1222 válasza sh4d0w (#65165) üzenetére


Zoli1222
őstag

Vhogy ez nekem nem akar működni. Tuti én vagyok a balf@sz.

Mondjuk ott kezdődik a probléma,h pl ahonnan akarom a fájlokat átmásolni mappát, nem tudom elővarázsolni csak utorrenten keresztül. Ott rákattintok a fájlokra, h másolás de a külső hdd-n már nem tudom beilleszteni vagy áthúzni.

[ Szerkesztve ]

(#65167) kemotox válasza Zoli1222 (#65166) üzenetére


kemotox
addikt

Mi a baj? Mi a hibajelenség?

(#65168) sh4d0w válasza Zoli1222 (#65166) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Dugd be a külsö lemezt, kattints rá, majd terminálban írd be:

mount

A kimenetét másold ide.

https://www.coreinfinity.tech

(#65169) CPT.Pirk válasza Plasticbomb (#65159) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Btw az a .deb csomag honnan származott amit felraktál? Mert a Steamet a hivatalos, partneri tárolóból kellene telepíteni Ubuntu alatt: https://www.youtube.com/watch?v=iRu1FysEf6w

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65170) lev258 válasza Plasticbomb (#65161) üzenetére


lev258
veterán

Megpróbálok segíteni. De előbb tisztázzunk pár dolgot. Melyik rendszer van fenn most, melyik kernel és mit mond a glxinfo|grep OpenGL parancs?
A Steam-et és a protont addig ne zargassuk.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65171) Horbli válasza cigam (#65116) üzenetére


Horbli
csendes tag

(#65172) lev258 válasza Horbli (#65171) üzenetére


lev258
veterán

A rendszerben a hangbeállításod ablakait meg tudnád mutatni?
Ja látom, az első az lenne. Ezzel az a bajom, hogy nagyon lebutított. Ennél több dolognak kellene lennie. Milyen rendszer ez? Próbálj keresni másikat, hátha ott van a menüben valahol.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65173) lev258 válasza lev258 (#65172) üzenetére


lev258
veterán

Illetve tedd fel a pavucontrol alkalmazást is és mutass képet róla.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65174) cigam válasza lev258 (#65172) üzenetére


cigam
félisten

PL. minek? A Gnome az mindég ilyen "egyszerű" felülettel rendelkezik, függetlenül attól, hogy mint, ubuntu, vagy éppen fedora alatt fut.

Horbli
Állítólag ragaszkodni kell a default device-hoz skype alatt. Egy próbakört talán megér, ha futtatod az alsamixer-t, és ott a kamerát állítod be alapértelmezett forrásnak a felvételekhez.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65175) lev258 válasza cigam (#65174) üzenetére


lev258
veterán

Nem követtem a dolgokat, így nem tudtam, hogy Gnome-ot használ. Egyébként régen ott is rendes ablaka volt a hangnak. Azért még körülnézhet, illetve a pavucontrol akár lényeges is lehet.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65176) cigam válasza lev258 (#65175) üzenetére


cigam
félisten

Persze, de Gnome már csak ilyen. Nem sok beleszólása van földi halandónak (ahogy a systemd-t is le kell nyelni mint azt a bizonyos békát). Amúgy tényleg igaza lehet Torvaldsnak, hogy miért nem jó desktop rendszernek a linux.

Hiába választ másik rendszert, előbb utóbb belefut egy olyan programba, ami az adott beállításokkal nem fog működni. Sőt! Most a Fedora 29 Gnome-os kiadásán hiába telepítem az RPMFusion-ból a gstreamer-non-free, és libav csomagokat, nem játssza le azokat a videókat amiket 26 alatt még nevetve megcsinált a fenti két csomag telepítése után. Most meg csak vakarom a fejem, hogy mi hiányozhat még.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65177) lev258 válasza cigam (#65176) üzenetére


lev258
veterán

Nekem semmi bajom jelenleg a sytemd-vel és számomra tökéletesen alkalmas desktop rendszernek, amit használok. Fedora-val még nem volt dolgom.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65178) Dave™ válasza cigam (#65176) üzenetére


Dave™
nagyúr

Van annak valami gyakorlati haszna, hogy Fedorát használsz? Értem ez alatt, hogy külön telepíted a non-free codececet hogy videót tudj lejátszani, nem tűnik túl kényelmesnek. Torvaldsnak pedig abban igaza van, hogy ez tartja vissza desktopon a terjedését, de ez a szabadság ára. A kettő együtt nem nagyon megy.

szerk: nekem is teljesen megfelel desktopon, munkára is, immár harmadik éve. Valahányszor leülök egy Windows elé (akár csak VM-ben), újfent felerősödik bennem ez az érzés.

[ Szerkesztve ]

(#65179) ubyegon2 válasza cigam (#65176) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Van, akinek tökéletes desktop rendszernek is a megfelelő Linux!

A válassz másik rendszer-hez:

2 dolog van itt:

1. totál nem értesz hozzá, nem is akarsz belemélyedni, csak használni! - válassz olyan rendszert, ami igencsak ismert, elterjedt - Ubuntu, Mint

2. nem értesz hozzá, de érdekel, hajlandó vagy belemélyedni......választhatsz olyan rendszert, amit kevesen használnak, de ne első disztrónak! - eOS, Zorin, hypeklónok, Debian is akár vagy Arch, Fedora...?

(hypeklón esetén még most is belefutok olyan érdekességbe, hogy 15-20 perc, mire wifim van.......20 elterjedt rendszeren ez nincs) - tegnap Manjaro KDE volt az áldozat, iwlwifi hibákat is találtam a logban

[ Szerkesztve ]

(#65180) cigam válasza Dave™ (#65178) üzenetére


cigam
félisten

Egyrészt nem egyszerű zöld ágra vergődni vele, másrészt ennek ellenére egyszerűbb másoknál. pl. az SDR rádió beüzemelése egy konfig fájl szerkesztés, és a program telepítése. Ubuntu alatt ez sokkal trükkösebb. Tipikus melyik ujjamat harapjam meg probléma. Az egyik ebben jó a másik abban, nekem meg egy "szumma" kellene belőle.
Nem ragaszkodom a Fedora-hoz, de nem találtam még egy olyan disztrót sem, amiben gyárilag benne van minden úgy ahogy én szeretem. Csak rákattintok és működik. Egy hete az XFCE (hiánya), most meg ez a codec dolog akasztott ki. Distro hopperkedés meg már fárasztó. pillanatak alatt találok olyan hibákat hogy a fal adja a másikat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65181) Horbli válasza lev258 (#65172) üzenetére


Horbli
csendes tag

Szia!

Köszi a választ. A rendszer Zorin OS 12. Ezt föntebb leírtam a kezdő forumüzenetben. Illetve azt is, hogy az említett webkamera ugyanezen rendszer pár frissítéssel ezelőtti változatában csont nélkül működött. Csak most nem tudom, hogy mi változott meg.
A kért programot is föltettem, ott melyik fülről készüljön kép?

(#65182) lev258 válasza Horbli (#65181) üzenetére


lev258
veterán

"ugyanezen rendszer pár frissítéssel ezelőtti változatában csont nélkül működött"
Előző kernellel nézted?
Azt próbáld meg a pavucontrol felületén, hogy a mikrofonbemenet csatornáit szétválasztod (lakat gomb) és az egyiket lenémítod (csúszkát lehúzod).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65183) Horbli válasza Horbli (#65181) üzenetére


Horbli
csendes tag

(#65184) Tim82 válasza cigam (#65180) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lehet, hogy nem igazán értem a linkelt leírás alapján - ami amúgy azzal indít, hogy ez a szoftver évek óta elérhető az Ubuntu tárolóiból, csak az nem a legfrissebb, legutolsó verzió lesz - hogy pontosan mitől "trükkös" a dolog, illetve mitől "tipikus melyik ujjamat harapom meg"-probléma Ubuntu esetében a dolog.

Ha nem kell a bleedin' edge szoftververzió, a Synaptic csomagkezelőből telepíthető három kattintással a szóban forgó GQRX - benne van a 14.04 óta. Ha az kell, akkor 3rd party tárolót kell engedélyezni, ez 9-10 lépésben, parancssorból oldható meg a linkelt leírás alapján. Nyilván ezt most csak a programtelepítésre mondom, nem próbáltam ki a továbbiakat, nem tudom, hogy utána mit kell még csinálni - de arra a leírásod sem terjed ki.

Én még úgy másfél-két évvel ezelőtt Fedoráztam utoljára, ha valami olyasmit akartam feltenni, ami nem volt a Fedora alap tárolóiban - példát mondok: Spotify és Steam kliensek -, ugyanilyen "bonyolultsággal" kellett feltennem azokat. Hozzáteszem, volt hozzá érthető, követhető leírás, gyakorlatilag csak Ctrl+C-Ctrl+V-znem kellett azt a kb. ugyanennyi parancsot.

Én amúgy pont az általad említetthez hasonló okok miatt hagytam fel a Fedorával és tértem át az Ubuntura, mert az utóbbi működik többé-kevésbé out-of-the-box a Tiedhez hasonlóan régi, Core 2 Duo-s Thinkpad R61-emen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#65185) Horbli válasza lev258 (#65182) üzenetére


Horbli
csendes tag

Csak olyan gombom, van hogy csatornák összekapcsolása, de az a gomb inaktív.
Előző kernellel még nem néztem.

(#65186) lev258 válasza Horbli (#65183) üzenetére


lev258
veterán

Látom Mono. Viszont nincsen némítva? A gombot használd, balra a csatornák összekapcsolásától.
Az Advanced fölötti sávnak mozognia kell, a zaj miatt vagy ha beszélsz.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65187) Zoli1222 válasza sh4d0w (#65168) üzenetére


Zoli1222
őstag

Egyszer már volt jó pár éve próbálkozásom linux-szal de akkor rájöttem, h nem nekem való. Azt gondoltam vmelyest változott a dolog...

[ Szerkesztve ]

(#65188) lev258 válasza Zoli1222 (#65187) üzenetére


lev258
veterán

Sosem használtam Zorin-t, de felmerül egy kérdés. Alapból ad jogot neked külső eszközök használatára? Mit ír ki, ha másolni próbálnál? Vagy a Beillesztés ott sincs a Jobb gombos menüben?
Szerk.: Az utorrentet snap-pel raktad fel (ahogy a Wine-t és a transmission-t is). Az egy elszeparált világ, egy sandbox környezet. Sok dolgot korlátoz. Ez a baj, szinte biztos.
Vagy az egész utorrent Wine-on keresztül fut? Akkor meg a Wine mappát kell láthatóvá tenned.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65189) lev258 válasza lev258 (#65188) üzenetére


lev258
veterán

Túl sok olyan dolgot látok a képeiden, ami zavar és nem érthető.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65190) Horbli válasza lev258 (#65186) üzenetére


Horbli
csendes tag

Bármilyen gomb megnyomása nélkül mozog a sáv, ahogy érzékeli a térbeli neszeket, pisszeggést, csettintést, vagy a beszédet.Ezt próbáltam ábrázolni az első képek egyikén is. Tehát ahogy te is láthatod a kamerát érzékeli, de a skype alatt (messenger alatt) meg sincs hang. Korábban meg volt, ahogy írtam. Még örültem is, hogy csak rádugtam és egyből minden funkciója működőképes volt.
Van mondjuk windows-os gépem, ott nincs vele probléma, legfeljebb majd használom azon, ha végképp nem tudok a végére járni, hogy most mi zavar be.

(#65191) cigam válasza lev258 (#65186) üzenetére


cigam
félisten

Ott van az első fotón amit küldött. Ha némítva lenne, akkor nem menne a ribizlisor, pedig a fotón jól látszik hogy működik, és írta is hogy látszik ahogy beszél. Vagyis nincs némítva a bemenet.

Tim82
Nem a verziószámot hajkurászom, csak ha nem röffen be alapból(vagy nem működnek funkciók)... Ezt a leírást követve pl. spéci(?) libusb modult is forgatnom kellett. Elképzelhető hogy nem volt rá szükség, de a gyárilag kínált csomagokkal nem akart működni.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65192) lev258 válasza cigam (#65191) üzenetére


lev258
veterán

A pavucontrol-ban nálam csak akkor szürke a Némítva felirat, ha némítva van. És nála szürke. Olvastam, hogy korábban mit írt, ezért is furcsa.
Két probléma és mindkettő Zorin-on. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65193) Tim82 válasza cigam (#65191) üzenetére


Tim82
nagyúr

Üresre sikerült a második link, de értem, mire gondolsz. :R

Nekem, az én igényeim, felhasználói szokásaim esetében az Ubuntu (és annak is kifejezetten a Mate verziója) bizonyult "élhetőbbnek" a Fedoránál (pedig nagyon ragaszkodni akartam a Fedorához). Mondjuk előtte meg CentOS 7-et bő két évig használtam nagyobb probléma nélkül.

Az említett Thinkpad R61-en amúgy kísérleteztem a közelmúltban, SSD-váltás és a topikban is írt, két USB-s DAC-kal-SPDIF transzporttal Ubuntu esetén fennálló probléma miatt újra Fedora XFCE spinnel, illetve Manjaro XFCE-vel, de valamiért mindkét disztró nem volt az igazi, tetűlassúak voltak. Vissza is klónoztam a belakott Ubuntut, "ami többé-kevésbé bevált, azt ne bolygassuk"-alapon.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#65194) cigam válasza Tim82 (#65193) üzenetére


cigam
félisten

Igen, észrevettem, javítottam. Lehet futok még egy kört Mate-val, végül is hétvége van, ráérek...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65195) Plasticbomb válasza CPT.Pirk (#65169) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Steam sajat weboldala. Evek ota onnan toltom le, most is igy tettem.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#65196) Plasticbomb válasza lev258 (#65170) üzenetére


Plasticbomb
addikt

i5-5675c
16GB DDR3 1866MHz
Asus Z97I-PLUS
RXVega64 Ide van csatlakoztatva a philips 23 col fullhd monitor
RX480 itt nincs semmi, csak a gepben van.

UBUNTU 18.04 LTS.
Ami updatek utan felrak maganak, ami 4.15.0-43-generic

attila@Attila-UbuntuPC:~$ glxinfo|grep OpenGL
OpenGL vendor string: X.Org
OpenGL renderer string: Radeon RX Vega (VEGA10, DRM 3.23.0, 4.15.0-43-generic, LLVM 8.0.0)
OpenGL core profile version string: 4.5 (Core Profile) Mesa 19.0.0-devel - padoka PPA
OpenGL core profile shading language version string: 4.50
OpenGL core profile context flags: (none)
OpenGL core profile profile mask: core profile
OpenGL core profile extensions:
OpenGL version string: 4.5 (Compatibility Profile) Mesa 19.0.0-devel - padoka PPA
OpenGL shading language version string: 4.50
OpenGL context flags: (none)
OpenGL profile mask: compatibility profile
OpenGL extensions:
OpenGL ES profile version string: OpenGL ES 3.2 Mesa 19.0.0-devel - padoka PPA
OpenGL ES profile shading language version string: OpenGL ES GLSL ES 3.20
OpenGL ES profile extensions:
attila@Attila-UbuntuPC:~$

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#65197) Zoli1222 válasza lev258 (#65188) üzenetére


Zoli1222
őstag

Igen, wine-on keresztül megy. És igen, nincs benne a jobb klikkes menüben a beillesztés opció.
Hogy tudom láthatóvá tenni, ha az a gond illetve az örökös jelszó megadást, h tudom eltüntetni?

(#65198) Dave™ válasza Zoli1222 (#65197) üzenetére


Dave™
nagyúr

Miért jó utorrentet használni, amikor van egy rakat natív kliens, amik nincsenek tele reklámmal? Ha egyszerű kell ott a transmission, ha komplex a qbittorrent. El kell engedni ezeket a Windowsos beidegződéseket, különben tényleg nem sok értelme van a váltásnak.

(#65199) lev258 válasza Zoli1222 (#65197) üzenetére


lev258
veterán

Normál esetben a saját mappádban a Ctrl+H-val láthatóvá tudod tenni a rejtett dolgokat. Köztük van a .wine mappa is. Abban kellene felkutatnod. Amennyiben a snap nem kavar be az egyenletbe.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65200) lev258 válasza Plasticbomb (#65196) üzenetére


lev258
veterán

Bár elvileg már a 4.15-ös kernellel is megy a Vega, de megbízhatóbb lenne az RX480-assal szórakozni.
Talán nem gond.
Látom padoka-ból nem is a stabilt tetted fel. Remélem ez se okoz további problémákat.
Akkor nézzük.
Gondolom a Steam alól feltelepítetted a Warship-et. Tedd fel a winetricks csomagot. Synaptic-ban megtalálod.
Ezt írd be Terminálba, maradj a saját mappádban:
wget https://raw.githubusercontent.com/Sirmentio/protontricks/master/protontricks && chmod +x protontricks
./protontricks -s warship
Mutasd meg, mit ír ki.
Apropó, a mesa-vulkan-drivers csomag is legyen telepítve.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.