Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65601) -Ben- válasza CPT.Pirk (#65600) üzenetére


-Ben-
veterán

-

Hülyeséget írtam.

[ Szerkesztve ]

(#65602) ubyegon2 válasza hcl (#65598) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Franz, Rambox? Igaz ezek ilyen gyüjtős megoldások, de érdemes megnézni őket.

**************************************************************************

Jó hír!!!! Mindenkinek. ;)

Lehet, hogy végleg hagyom a fenébe a Linux telepítéseket...........qrva UEFI már megint, mire a HP-n kisilabizáltam, hogy a fenébe kéne átállni, mivel a gép kistesója is tetszhalott lett ettől a művelettől...
Szóval egy üres SSD-t GPT-re állítottam, ugyanis a Nitrux nem hajlandó másra települni, ja és UEFI kell neki, de a Nomad plasma érdekelt, szóval átállítottam valahogy talán UEFI-re. Boot... nuku, semmi, kampeca, de utána már a pendrive-ot se akarta, valami EFI fájlt akart bebootolni.
Végül leesett, hogy addig variáltam a BIOS-ban, hogy a végén a "valami más" opció kiválasztása után örömmel raktam fel (legacy-s agyammal) a Mint Cinnamont már rutinból.

Egyszóval már leesett, hogy ehhez az ördögi UEFI-hez kell valami külön partició fat32-ban, mekkorát kell csinálni egy 256GB-os SSD-n, ha jó pár disztrót akarok felrakni talán (elméletileg) és mi legyen a partició neve!?

Ez a hátránya, ha életemben nem láttam még Winx-et és UEFI-t sem. Előre is thnx! És örüljetek, hátha igaz az első mondat..... :D

Lehet tényleg pendrive lesz a Samu 850-ből......

[ Szerkesztve ]

(#65603) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#65602) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Amúgy a Nitrux azért kell, mert abban van Nomad plasma, ami barátságosabb KDE plasma-nál reményeim szerint, de a Nitrux-ot nem lehet felrakni MBR-re, csak GPT-re és UEFI is kell neki, emiatt kellett egy üres SSD, amit amúgy pendrive-nak vettem.

A Nitrux-isoját nem lehet kiírni pendrive-ra meg másra sem, ha valaki gyorsan ki akarná próbálni, a meghajtón kell lennie az iso-nak és egy 1 MB-os fájlt kell penre kiírni és azzal ügyködni terminalban, úgy telepíthető.

(#65604) lev258 válasza ubyegon2 (#65602) üzenetére


lev258
veterán

Miféle nevet akarsz te adni az EFI partíciónak?
A mérete ízlés/felhasználó függő: 200-500 MB

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65605) ubyegon2 válasza lev258 (#65604) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

El se hinnéd, de én nem akarok neki semmilyen nevet adni, de valamit muszáj lesz. 😁

Valahogyan meg kell néznem ezt a Nomád plasma-t, másképp nem megy csak UEFI-vel.

Akkor EFI legyen a parti megnevezése! Köszi.

(tuti, hogy a winesek keze van ebben az UEFI-ben is)

Lehet amúgy, hogy DEVIL lesz az EFI part neve mégis......

[ Szerkesztve ]

(#65606) lev258 válasza ubyegon2 (#65605) üzenetére


lev258
veterán

Azért kérdem, mert még nem volt dolgom olyan rendszerrel, amelyik nevet "követelt" az EFI partíciónak. Pedig egy ideje már UEFI-t használok.
Nem, nem Windows találmány. Csak beálltak mögé.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65607) ubyegon2 válasza lev258 (#65606) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Telepítés után live-val megnéztem és csak a / particiója volt a gpartedben. 😉

(#65608) HUNited válasza ontheground (#65581) üzenetére


HUNited
senior tag

Nagyon kedves vagy, és hálás vagyok a segítségedért.
Sajnos semmi változás nem történt. Hiába állítgattam át mindent.

Túl sok energiát tettem ebbe így is. És te is, amiért elnézésedet kérem.

Tapasztalatnak remélem jó volt.

Töröltem az Androidot, marad a laptop csak Windows-os.

(#65609) lev258 válasza ubyegon2 (#65607) üzenetére


lev258
veterán

Ettől én még nem értem, mi a gond, hol akadsz/rontod el.
Most épp te nem vagy eléggé közlékeny. :DDD

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65610) ubyegon2 válasza lev258 (#65609) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem akadok el. Átállítottam a laptopot UEFI(csm) módba, SSD GPT-re, pendrive-ről felraktam a Mint Cinnamont. Reboot után semmi, kiírja a fekete képernyő, hogy nuku meghajtó...... live- ból újra bootolok és csak egy darab partíció van az SSD-n. Ezen a meghajtón még nem volt eddig semmilyen oprendszer, ezért gondoltam utólag, hogy nekem kéne csinálnom egy EFI particiót install előtt.
(ha egyáltalán EFI-ben telepít a Mint....)

[ Szerkesztve ]

(#65611) lev258 válasza ubyegon2 (#65610) üzenetére


lev258
veterán

Tudtommal a CSM mód eleve nem a legjobb, az vegyíti a kettőt. Aztán ki tudja, mi lesz.
Használj rendes UEFI módot, csinálj EFI partíciót. A Valami más-ban a fájlrendszer résznél lesz EFI partíció megnevezés. Azt kell kiválasztani.
Én nem vagyok Mint-es, de a múltkor volt egy olyan, hogy valamiért csak úgy indult el, ha a rendszerbetöltőt is az EFI partícióra pakolta az ember. Nem tudom, így van-e még. Mindenesetre a többi disztró nem így csinálja (a lemezre rakják).
Találsz a neten képes leírásokat eleget.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65612) csixy válasza lev258 (#65606) üzenetére


csixy
addikt

Egon! Gpartedből toljál egy GPT partíciós táblát az SSD-re , majd az első partíció legyen legalább 100 megabájt, de lehet akár 512, vagy max 1024megabájt is a mérete, én az 1023 megabájtos méretet szeretem.
Formázd meg Fat32-re.
Kapcsold be rajta a boot és az esp flagot, zászlót , vagy jelölőt ahogy tetszik. Ha az egyikbe beteszed a pipát, akkor a Gparted automatice bekapcsolja látványosan a másikat is.
Slussz, ennyi! Nem kell neki semmilyen nevet Adni.
Ez lesz az Efi System Partition avagy az ESP amit néha tévesen EFI partíciónak mondunk.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#65613) lev258 válasza csixy (#65612) üzenetére


lev258
veterán

Szerintem a telepítőből ez gyorsabban megy. :U

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65614) ubyegon2 válasza lev258 (#65611) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igen, csm-nél mindkét módban lehetne telepíteni, emiatt választottam ezt, de inkább a EFI parti hiánya lesz a gond. Ja valóban olvastam itt, hogy a Mint trükközik, holnap inkább Ubuntu Mate-vel próbálom meg.
Köszi a tippeket, így már képbe kerültem! 😉

(#65615) csixy válasza ubyegon2 (#65610) üzenetére


csixy
addikt

A Mint telepítésekor a valami más lehetőséget választva vagy csinálj EFI ( tonképp ESP) partíciót, vagy ha már ott van akkor csatolni kell csak valami efi félének, ez a mint telepítőben elég homályos, A Grub helyének a mintben a /dev/sda-t kell megjelölni.

Ott quurhattad el, hogy a bootoláskor a pendrájv felső UEFI sorát kell elindítani a listából és nem az alsó UEFI-t nem említő azaz mbr-es sorát !!!!!!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#65616) csixy válasza lev258 (#65613) üzenetére


csixy
addikt

Lehet, úgy még nem próbáltam , mert általában winnyóz után tettem fel, amikor meg az Antergost raktam fel, akkor, hogy félre ne léphessek úgy készítettem elő ahogy alább írtam. :B

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#65617) Frawly válasza ubyegon2 (#65602) üzenetére


Frawly
veterán

Ha sok OS-t akarsz egymásmellé telepíteni, akkor olyan 300-500 MB közötti EFI (FAT32) partíciót ajánlok. Ha csak 1-2-őt, akkor elég 100-200 MB.

A partíció nevét nem értem. Milyen neve lehetne? A cfdisk-ben EFI Systems néven van említve a partíció típusa, de lehet sima FAT32-eset is csinálni, elméletileg csak a EFI Systems típus szabványos, de gyakorlatilag nem számít, csak FAT32-es fájlrendszer legyen rajta, akkor az UEFI megtalálja.

(#65618) ubyegon2 válasza csixy (#65615) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ott quurhattad el, hogy a bootoláskor a pendrájv felső UEFI sorát kell elindítani a listából és nem az alsó UEFI-t nem említő azaz mbr-es sorát !!!!!!

Persze, egy UEFI-s alaplapnál ez így látható, de a HP laptopnak gyakorlatilag még bios-os felülete van, csak már át lehet kapcsolni UEFI-be, nagyon nem egyértelmű ahogy kiválasztom, miről és hogyan bootoljon, desktopon gyerekjáték az Asus lappal az UEFI.

(#65617) Frawly

Nem értem, mit nem értesz, az elején tisztázni próbáltam, hogy nekem nem X szárnyű ablakocska volt a jelem az óvodában. Honnan kéne tudnom, hogy mit kell előparticionálnom, ha nem csinált egy WInx még EFI particiót a meghajtóra? :N
Te tudod, hogy znx fájlt kell pendrive-ra felrakni és az telepíti az iso-t boot után XY disztrónál és nem az iso-t kell penre írni? Pedig tök egyszerű, ha már csináltad.

[ Szerkesztve ]

(#65619) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#65618) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Minden megoldódott, a HP 8570p-be bedugom a pendrive-ot, kiírja, hogy nincs bootolható meghajtó és shutdown, bármit nyomok kikapcsol, bios-ba sem lehet eljutni. Úgy látszik nem akarja, hogy tovább kísérletezzek. :N

Nem tudja valaki, melyik gombot kéne ilyenkor nyomkodni a szokásos helyett, hogy eljussak a bios-ba?

[ Szerkesztve ]

(#65620) ontheground válasza HUNited (#65608) üzenetére


ontheground
tag

Hello. Igazán nincs mit. Lehet, már csak egy hajszálra voltál a megoldástól, de megértem, ha nem akarsz rá több időt rászánni. Esetleg még valami nagyobb Linux disztró angol fórumára lenne érdemes írni a pontos típussal meg hangkártyával, hátha lenne valaki olyan jófej, hogy feltesz a netre egy működő alsa_amixer dump-ot, és abból elindulni.

[ Szerkesztve ]

(#65621) ontheground válasza ubyegon2 (#65619) üzenetére


ontheground
tag

F10? Mondjuk az némelyik HP gépnél pont a szokásos.

(#65622) ubyegon2 válasza ontheground (#65621) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Végignyomkodtam ezt is, köszi a tippet! ;)

Szerencsére átnéztem a Flash SSD topikban és örültem, hogy nem az ottani melegedő fajta MX500-at vettem, így figyelemelterelésül elkezdtem olvasni a Crucial SSD dokuit és ott láttam, hogy valami lemerült akku miatt ha 5 sec-ig nyomja a zember az Esc gombot, akkor még előugrik kis rejtett áram az akkuból. (ezt nyomni kellett vagy 10-15 sec-ig amúgy)
Ebből kiindulva sejtettem, hogy ez a módszer nekem is jó lesz, igaz akku feltöltve és 230v alatt van a HP.

Hülye dolog, de ilyenkor már nem töröm magam célirányosan a probléma megoldásán, elkezdek mást olvasgatni és beugrik úgyis a megoldás. ;)

Elkezdtem állítgatni a bios-t, de ezekben az üzleti gépekben olyan hülye megnevezések vannak a bootolható eszközöknél.....szóval, közben kávé, cigi és úgy látom reboot is jó lett, frissül is a Mint Cinnamon! Kár, hogy ezt meló előtt csináltam, mert nem tudok vele most bogarászni, de amúgy is a Nomad plasma volt a cél meg egy másik titkos kísérlet.

Köszi mindenkinek a tippeket! :R

(azt azért nem bánom, hogy nem volt elöl a samukalapácsom)

Na és persze UEFI módban nem jó, a bios elérése után át kellett újra állítani a UEFI (CSM) módba és a pendrive-ról kiválasztani valami hosszú megnevezési UEFI fájlt, azzal végre települt a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#65623) hcl válasza ubyegon2 (#65602) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#65624) GreenIT


GreenIT
tag

Egyik gep linux alatt egy ido utan ugyan azokat a hibajelensegeket produkalja egymas utan sorban.

Megoldhato, hogy adott allapotot kimentsem dvd-re, es arrol butultatom be a gepet? Igy mindig ugyan az a kiindulo allapot, ami jo lenne a teszteleshez.

Meg egy gyors kerdes es megyek:
A bejelemtkezes elotti fekete kepernyon feldobott hibauzneteket hol tudom bejelentkezes utan megtalalni, hogy miket irt ki?

(#65625) hcl válasza GreenIT (#65624) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"A bejelemtkezes elotti fekete kepernyon feldobott hibauzneteket hol tudom bejelentkezes utan megtalalni, hogy miket irt ki?"
Terminálba dmesg .

Mutogatni való hater díszpinty

(#65626) lev258 válasza GreenIT (#65624) üzenetére


lev258
veterán

"ugyan azokat a hibajelensegeket produkalja egymas utan sorban"
Én inkább megkeresném az okát.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65627) csixy válasza ubyegon2 (#65622) üzenetére


csixy
addikt

Próbáltam a nitruxodat. Hát nem egy sikerélmény. Kibontja magát egy usb-s meghajtóra. squashfs a brtfs-n .... pfúj . meghal bootolás közben, a másik rendszer grubja meg nem lát bele , azon se veszi az update-grub. köpnivaló

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#65628) ubyegon2 válasza csixy (#65627) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Na ja, biztosan nálad is tetrisezik a boot és eltéved. :)
Ha tényleg megpróbálom a Nitrux-ot és sikerül, megemlítem, hogyan ment, bár nálad szerintem még az alap szövevénynél is kacifántosabb a boot-ok piramisa......

Egyébként meló mellett gyorsan csináltam 3 telepítési próbát, első a Mint Cinnamon 19, második az Ubuntu Mate 18.10, mindkettő ugyanúgy települ, nincs már a Mint esetén sem, hogy nem oda rakja az indítót, a 3. telepítés nem sikerül, épp a csoda iso-d az, az XFCE-s Mint. Nem akarja elfogadni az előző iso-nál múködő indíthatóvá tételt.

Elsú UEFI-s tapasztalatom:

ubyegon@umate1810-8570p:~$ systemd-analyze
Startup finished in 2.262s (firmware) + 5.615s (loader) + 5.112s (kernel) + 8.130s (userspace) = 21.120s
graphical.target reached after 8.121s in userspace

A 21s bootidő másnál is hasonló, mert csak halkan említem meg, hogy az általatok ősinek nevezett Legacy módban 6 sec volt telepítés után a bootidő, a Manjaro KDE bement 6s alá. El vagyok ájulva az UEFI-től.... :U

Egyébként ennek így kell kinéznie vagy valamit elkalibráltam?

[ Szerkesztve ]

(#65629) csixy válasza ubyegon2 (#65628) üzenetére


csixy
addikt

Az én csoda.iso-mat csak MBR,Legycy mellett tudod beizzítani, vagy ha UEFI , akkor Systemd boottal tudod , de te most Grubos bootot használsz az UEFI-den

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#65630) ubyegon2 válasza csixy (#65629) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Aham, értem, köszi! Ettől még nem tudtam indíthatóvá tenni vagy ezt nem is kell úgy, mint az előzőt?
Nemsoká ki tudom amúgy próbálni, mert valamikor délután visszakutyulom legacy-ba, bár GPT az maradhatna, na majd kiderül......sajna rájöttem, hogy a legacy boot semmit nem csinál, azon kívül, hogy botolja a rendszert, biztosan azért tölt be a rendszerem 5-6s alatt a 21s helyett. Használjátok csak egészséggel azt a super UEFI-t! :R

A Nomad plasma-t valami más módon kell kipróbálnom, úgy néz ki.

(#65631) Thusor


Thusor
őstag

HP 2540p laptopomra ubuntu 18.04.1-et szeretnék feltenni. Kingston 16GB-os pendrivera megcsináltam Rufus-al és később az ubuntu beépített indítólemez kezelőjével is a telepítőt. Mindkettővel sikertelen a művelet. Elindul az USB-ről az ubuntu, de megáll az ubuntu feliratnál, onnan nem megy tovább. Hogy lehetne megfelelő telepítőt készíteni? md5sum-al ellenőriztem a letöltött iso-t is. Annak semmi baja.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#65632) hcl válasza Thusor (#65631) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem nem a telepítőd rossz. Ha rosszul írod ki, stb., akkor általában el se indul.Nyomj le egy médiatesztet a boot képernyőn.
Ahol megáll, ott ha nyomsz egy esc-t, mit látsz?
Illetve 32 vagy 64 bites Ubi? Próbáld meg a másikat is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#65633) lev258 válasza Thusor (#65631) üzenetére


lev258
veterán

Kicsit részletezd a gép paramétereit.
Rá tudunk keresni, csak egy részt idő, másrészt jellemzően több kivitelben is árulják a laptopokat.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65634) Thusor válasza hcl (#65632) üzenetére


Thusor
őstag

Ubuntu 64 bit-es verziót szeretném feltenni mert a gépben 8 GB ram van. ESC lenyomásakor csak egy kurzor villog, semmit nem ír ki.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#65635) Thusor válasza lev258 (#65633) üzenetére


Thusor
őstag

Intel i5-540m 8GB ram, Intel wifi, Broadcom lan, WD merevlemez. Régen már volt rajta 16.04-es linux, az simán felment.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#65636) lev258 válasza Thusor (#65635) üzenetére


lev258
veterán

Másik portban, másik pendrive-val próbáltad?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65637) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Minap raktam fel barátnőm gépére a Manjaro KDE-t, nagyon bejött, így felrakom az én gépemre is. A kérdésem az, hogy a jeenleg rajta levő 18.04 Ubuntut hogyan tudom szakszerűen leszedni róla? Úgy néz ki a konfig, hogy van egy 60 Gb-os SSD, azon van a Win 10 és egy 1 terrás HDD, azon egy külön 50 gigást ext4 partíción a 18.04-es Ubuntu. Amikor azt felraktam, csinált egy indítómenüt, ahol lehet választani a két rendszer közt. Szóval hogyan tudom elérni, hogy az Ubuntut legyaluljam és a helyére a Manjarot felrakjam? Elég csak leformázni az ext4 partíciót vagy valami más is kell az indítómenü miatt?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#65638) Thusor válasza lev258 (#65636) üzenetére


Thusor
őstag

Két pendrive-al és 4 különböző USB portjában próbáltam. Most tesztelem a memóriát és a HDD-t, de nem hinném hogy gond lenne velük.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#65639) lev258 válasza Thusor (#65638) üzenetére


lev258
veterán

Még annyit próbálj már meg, hogy az etcher nevű programmal készíted a telepítőt.
UEFI/BIOS beállításokban van valami speciális? (Egyszer volt dolgom egy olyan géppel, amiben valami Win10 támogató funkció akadályozta a telepítést.)

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65640) Thusor válasza lev258 (#65639) üzenetére


Thusor
őstag

Biosban nincs semmilyen extra amit elállítottam volna. Újra elkészítettem a telepítőt az etcher programmal. Ezzel elsőre elindult a telepítő. Köszönöm a segítséged.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#65641) hcl válasza Thusor (#65634) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aaaaz fura.
Próbaképpen én megnézném, hogy a 32-es mit csinál boot közben.

Mutogatni való hater díszpinty

(#65642) King Unique válasza Thusor (#65640) üzenetére


King Unique
titán

A Rufus esetében az ebben a hozzászólásban szemléltetett opciót kellett volna bejelölni, vagyis a DD képfájl módot és úgy kiírni az ISO-t. Te valószínűleg a másik szerint csináltad, azért voltak gondok a bootolásnál. Amúgy az Etcher is az utóbbi szerint írja ki, de azt ugye a Rufus is tudja. :) Bár az mondjuk fura, ha az Ubuntu beépített indítólemez készítőjével sem sikerült, mert az szintén dd-zik.

[ Szerkesztve ]

(#65643) GreenIT válasza lev258 (#65626) üzenetére


GreenIT
tag

Pontosan ezert kell lementenem az indulo valtozatot, hogy ne kelljen allandoan ujratelepitgetni.

(#65644) Thusor válasza King Unique (#65642) üzenetére


Thusor
őstag

Igen, nem a DD képfájl módot választottam, hanem a másikat. De az a fura, hogy mindig is Rufus-al csináltam és soha nem változtattam az általa felajánlott beállításokon, mindig jó volt. Ubunut beépített készítőjével ugyanúgy megállt a telepítő betöltése. Nem tudom, hogy mi lehetett a pontos gond, mert hibát semmit se írt ki.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#65645) lev258 válasza GreenIT (#65643) üzenetére


lev258
veterán

Ha kiderítenéd a hibát, nem kellene újratelepíteni. (Nem mintha a rendszeres állapot-visszaállítás jobb lenne az újratelepítésnél.)

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65646) growler válasza GreenIT (#65643) üzenetére


growler
őstag

Ha elárulnád hogy melyik kiadásról van szó, akkor talán még ötletet
is tudnánk adni hogy melyik programmal vagy szkriptel csinálhatsz
rendszer-visszaállítási pontot.

(#65647) Sinkapeter válasza borix (#65552) üzenetére


Sinkapeter
tag

Én Megát használok most Manjaroval, előtte Kubuntuval, jól működött. A KDE pedig tudja alapból kezelni a Gdrive-ot, automatikusan megjelenik a Dolphinban, ha a beállításokban megadod a belépéshez szükséges adatokat.

(#65648) GreenIT válasza growler (#65646) üzenetére


GreenIT
tag

Korabban irtam, ubuntu 16.04 lett telepitve.
Bocsanat, most latom, a linux programok forumban volt.

[ Szerkesztve ]

(#65649) GreenIT válasza lev258 (#65645) üzenetére


GreenIT
tag

Megprobalom ugy leirni, hogy megertsd vegre:

Ujratelepites utan produlkalja egymas utan a hibakat, de nem ismetli oket, ott kell ulnom es tesztelni.

Eddig annyit tudok, hogy "minden bekapcsolas utan 1-2 sorral tobb fekete kepernyos hibauzenet villan fel, mielott bejelentkezo kepernyo megjelenik, majd amikor a a fekete kepernyo kb 8-10 soros lesz, tobbet nem jelenik meg, de utana webezesnel 100% cpu terheles jelentkezik."

Lesz ra par napom, hogy ott uljek es kitalaljam, mikor kezdi oket kiirni es miket ir egymas utan,
majd azt, hogy miert minden egyes ujrainditas utan novekszenek az uzenetek,
vegul azt, mikortol nem jelenik meg ujabb uzenet.

Nem egyszeru jatek es alig van ra idom.:-(

(#65650) lev258 válasza GreenIT (#65649) üzenetére


lev258
veterán

Nézd meg előző kernellel.
Igazából már azt sem tudom, milyen hardvered van.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.