Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65051) Dave™ válasza CPT.Pirk (#65050) üzenetére


Dave™
nagyúr

Kb. így van. Közel két év KDE után eleinte jó volt a Gnome az egyszerűségével meg a konzisztenciájával, bár a 3.30 frissítésnél szívtam a pluginekkel meg azért jó pár dologban nagyon le van butítva. Visszatérve ismét KDE-re már sokkal jobban értékelem a Plasmát, sőt, az alap Breeze (ill. Breath) témát is, egyszerűen így jó, ahogy van. Bugok persze vannak, mindig is voltak, de funkcionalitásban ég és föld a kettő, nem beszélve a sima futásról ami Gnome alatt még az i5-8400/16GB alatt sem volt tökéletes.

(#65052) I02S3F válasza ubyegon2 (#65048) üzenetére


I02S3F
őstag

Ez baromi szép! Viszont így kaptunk egy qtgnome-ot.Most belegondolva semmi értelme. Pont a lényegét ölöm meg ezzel az egyszerűsítési mániámmal.

(#65053) Dave™ válasza I02S3F (#65052) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem értek egyet, pont az a lényege a testre szabhatóságnak, hogy olyanná alakítsd amilyet szeretnél. Pl. nekem tetszik a Manjaro megoldásában, hogy látszólag nincs fejléc, hanem egybeolvad az ablak többi részével. Ez "Gnome-os" megoldás. Azért mert KDE nem kell csicsásnak lennie (az alap Plasma már-már giccsbe hajlik szerintem is, pedig sokat finomodott az elmúlt években).

(#65054) I02S3F válasza Dave™ (#65053) üzenetére


I02S3F
őstag

Lehet egyszer kipróbálom!

(#65055) anorche1


anorche1
őstag

Van a windowsos rendszer-visszaallitasnak alternativaja? Valami mento program, amivel konnyeden vissza allithatom a rendszert mukodore, ha mondjuk valami frissites kinyirna?
Az szerintem eleg jol mukodott, es a mentesek sem foglaltak sok helyett (tehat nem egy az egyben lemasolta a rendszerfajlokat, hanem talan csak azt tartolta, hogy azokban mi modosult).

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#65056) csixy válasza anorche1 (#65055) üzenetére


csixy
addikt

timeshift

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#65057) I02S3F válasza anorche1 (#65055) üzenetére


I02S3F
őstag

milyen rendszerre? màrmint milyen disztribùcióra?

[ Szerkesztve ]

(#65058) Frawly válasza I02S3F (#65047) üzenetére


Frawly
veterán

Ezt már meg is oldották neked, a legutóbbi időkben kiszedtek egy csomó funkciót, és annyira lebutították, hogy majdnem tablet szintű lett a KDE.

(#65046) Dave™: az Xfce használ hardveres gyorsítást, de be kell kapcsolni a kompozitorában az OpenGL-t. Az LXDE és LXQt alapból nem használ, de ha felteszel melléjük Compton kompozitort és abban bekapcsolod az OpenGL kompozitálást, akkor lesz hardveres gyorsítás. A Lubuntu 18.10-ben az LXQt mellé default felrakták a Comptont is.

(#65048) ubyegon2: azért, mert szabadság van. Mindenki olyan DE-t használ, amilyet akar, az Arch ezt nem akarja korlátozni. Teljesen érthető, hogy telepíteni lehet rá KDE-t, hiszen az egyik legelterjedtebb DE. Persze nagyon vérbeli Archerek ritkán szokták használni, de azért van közöttük is jó pár ember, aki használja.

(#65059) Dave™ válasza ubyegon2 (#65048) üzenetére


Dave™
nagyúr

A KDE a fejlesztők szándéka szerint simple by default, powerful when needed. Előbbivel lehet vitatkozni, utóbbival talán kevésbé, de az is igaz, hogy bonyolultnak sem nevezhető, inkább csak zavaró lehet a sok beállítási lehetőség. Elsőre anno én is eltévedtem, és sok mindent hülyeségnek tartottam sokáig, pl. minek van az ablakok fejlécén egy pin? Aztán amióta két monitort használok, rájöttem hogy az egyik leghasznosabb dolog, vagy amit eleinte kikapcsoltam a fenébe, a yakuake, a legördülő terminál is nagyon kényelmes. És rengeteg ilyen dolog van benne, amíg nem használja az ember, sok vizet nem zavar, de ha kell, nagyon kényelmes és gördülékeny használatot tesz lehetővé.

(#65060) ubyegon2 válasza Dave™ (#65059) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Teljesen tiszta, hogy a KDE funkciógazdag és abban van a legtöbb lehetőség, ahogy írod is, más kérdés, hogy sima egymonitoros otthoni desktop esetén, amihez gyakorlatilag csak egér+bill csatlakozik, közel sem lehet kihasználni. Ettől még magasan a legtestreszabhatóbb, szerintem célszerű is olyanoknak használni, akik ki is használják. És igen elsőre elég bonyolultnak tűnnek a legegyszerűbb beállítások is, de már lassan a Cinnamon 4 is kezd eléggé bonyolódni, a Gnome3 dobja el a funkciókat ezekkel szemben és még mindig tweak kell hozzá...
Nekem ez a Nomad plasma-s megoldás szimpatikus, ahogy írtad is, a kinézet kicsit egyszerűsödik, de a funkciók maradnak és a KDE programokat is belerakják, érdemes megpróbálni. Sajna nem sokan ismerik, így lehet elhal majd a kezdeményezés......

(#65061) -Ben- válasza ubyegon2 (#65060) üzenetére


-Ben-
veterán

Inkább már a Gnome3 -at optimalizálnák, javítanák. Még nem láttam olyan gépet, amelyen nem akadozott. :U Ezzel szemben a KDE sima, mint a zongoralakk....

[ Szerkesztve ]

(#65062) ubyegon2 válasza -Ben- (#65061) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Valamire biztosan optimalizálják, de hogy mire......GTK, az igaz, de még a Cinnamont is tudják optimalizálni elég tűrhetően, fene se érti, mi van a Gnome3-mal. Ettől függetlenül amikor kipróbáltam HP 8570p-n, em volt vele gondom, de kellett rajta dolgozni, hogy testreszabottnak érezzem. No de így, hogy minden Gnome jelleget kidobtam belőle, pont olyan lett, mint a Cinnamon néhány verzióval ezelőtt. ;]

A külön tweak felrakása mellett ezek a külön weboldalon elérhető applikációs megoldások......tényleg az van, hogy egy frissítés és kampeca nekik, igaz ez a Cinnamonnal is megvan, új DE verziónál többnyire nem működnek a régebbi, megkedvelt applikációk, ill várni kell rájuk. (ilyenek miatt is egyre kevesebb külön felrakható dolgot használok)

(#65063) growler válasza -Ben- (#65061) üzenetére


growler
őstag

Szerintem, a Gnome3 eddigi csúcspontja az első (12.04-es) kiadás volt.

(#65064) Dave™ válasza ubyegon2 (#65060) üzenetére


Dave™
nagyúr

sima egymonitoros otthoni desktop esetén, amihez gyakorlatilag csak egér+bill csatlakozik, közel sem lehet kihasználni

Ez nem igaz, csak egy konkrét példát hoztam a többmonitoros lehetőségekre, de pl. virtuális asztaloknál is működik, az meg lehet otthon is. A kismillió plusz funkció meg teljesen független a monitorok számától, inkább az a kérdés, hogy valaki szeretne-e több lehetőséget, vagy megelégszik az egyszerűbb megközelítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#65066) Dave™ válasza #20749568 (#65065) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mivel nem sok plugin van benne, szemben a Manjaroval. Pluginek nélkül meg használhatatlan.

(#65067) ubyegon2 válasza Dave™ (#65064) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Rosszul fogalmaztam. Úgy értettem, egyszerű felhasználás mellett, ha semmi különöset nem akarsz használni, csak home userkedsz. Az egyszerűbb megközelítésre gondoltam, de ez a hsz többi részéből is kiderül....
Erre mondtam, hogy lassan a Cinnamon is túl bonyolult lesz erre a célra.

KDE amúgy is kiemelkedő DE, mert egyetlenként lehetett felrakni Windowsra is. (most nem tudom van-e még ez)

(#65069) -Ben- válasza #20749568 (#65065) üzenetére


-Ben-
veterán

Nekem ubuntu alatt totálisan használhatatlan volt. Debiannal sokkal jobb, de nem az igazi.

(#65070) ubyegon2 válasza #20749568 (#65068) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Pár szoftvert portoltak Winre is.

Most lehet, hogy így van, de anno fel lehetett rakni quasi felületként is, tuti, még Win7-tel próbáltam 5+ éve.
Nem tudom hányas KDE volt az még.

[ Szerkesztve ]

(#65071) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#65070) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az a KDE4 idejében volt, ma már nincs KDE for windows, csak átportolt alkalmazások. Én egyszer használtam, csak pont a torrent kezelés része bugos volt, így töröltem. De amúgy ment faszán.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65072) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#65071) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Na ugye! Köszi, hogy megerősítettél, mert szerintem őrültnek néztek többen. ;] Úgy látszik, jóval hamarabb használtam KDE-t, mint a mostani fanok! ;)

(#65074) ubyegon2 válasza #20749568 (#65073) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Túl sokáig nem használtam, de érdekességképpen ki kellett próbálni!
A két kedvenc, win + KDE;)

(#65075) Black&White


Black&White
addikt

NFS megosztással kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni! :)
Mint 19.1 Cinnamonról van szó.
Beállítottam mindent, ahogy azt az előző Mint telepítésemnél is tettem (tudtam :) ) :, azonban újraindítás után látszólag nem fut a szolgáltatás. KÉP

Viszont, ha kiadom a sudo systemctl restart nfs-kernel-server parancsot helyreáll minden, működik a megosztás, a hálóban lévő Kodi-s TV-Box simán játsza a filmeket, sorozatokat.
KÉP
Esetleg valakinek tipp, hogy merre induljak el? :R

(#65076) ubyegon2 válasza Black&White (#65075) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Csak egy tipp, bekapcsoltad a szolgáltatást, mert a start restart parancsokkal csak újraindításig él?

systemctl enable SERVICE - Turns the service on, on the next reboot or on the next start event. It persists after reboot.
forrás
#How to enable or disable services?

How To Use Systemctl to Manage Systemd Services and Units

esetedben
sudo systemctl enable nfs-kernel-server

(#65077) colomb2

Valóban, sajnos azt a képet nem sokáig néztem, mert csak arra jó, hogy megvakuljon, aki nézi..... :B

[ Szerkesztve ]

(#65077) Rimuru válasza Black&White (#65075) üzenetére


Rimuru
veterán

hogy mountolod /mnt/5K* eszkozt?

ubyegon2: kimenet irja hogy enabled. ;)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#65078) Black&White válasza ubyegon2 (#65076) üzenetére


Black&White
addikt

Igen, kiadtam már többször ezt:
sudo systemctl enable nfs-kernel-server.service
és ezt is:
sudo systemctl start nfs-kernel-server.service
Nem segített sajnos.

colomb2
UUID alapján:

UUID=8CFCA4CAFCA4B03E /mnt/5K3000 ntfs noatime,nosuid,nodev,nofail 0 0

[ Szerkesztve ]

(#65079) ubyegon2 válasza Black&White (#65078) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OK, látom. Nem tudom megnézni, így lehet marhaság, de lekérdezed a nfs-server status-t, de a nfs-kernel-server-t kapcsoltad be előtte...... nem lehet, hogy a kettő nem ugyanaz?
(bocsi, még összesen egyszer kellett ezzel a services bekapcsolással kinlódnom)

[ Szerkesztve ]

(#65080) Black&White válasza ubyegon2 (#65079) üzenetére


Black&White
addikt

Szerencsére még nekem se ( :D ), viszont ha újraindítom ( sudo systemctl restart nfs-kernel-server ), akkor meg minden oké.

(#65081) Frawly válasza -Ben- (#65061) üzenetére


Frawly
veterán

Nálad GPU driver miatt akadozik. Nálam egyáltalán nem akadt a Gnome3.

(#65082) ubyegon2 válasza Black&White (#65080) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én totál laikusként valami időzítés után kezdenék olvasgatni, lehet késleltetni kéne a service indítását. Másik próbálkozásom az lenne, hogy először kivenném egyesével a FSTAB opciókat, mert az NTFS default-jában lehet, hogy ugyanezek szerepelnek, de azért megnézheted a default opcióval is ezek helyett:

noatime,nosuid,nodev,nofail

még ezt is érdemes lenne megpróbálni: (ellenőrzi, hogy megfelelő-e a konfigurálása a szolgáltatásnak)

systemctl is-enabled SERVICE

[ Szerkesztve ]

(#65083) Black&White válasza ubyegon2 (#65082) üzenetére


Black&White
addikt

Köszi.
Akkor egy defaults legyen az opcióknál és kész?

Lefuttattam ezt is:
systemctl is-enabled nfs-kernel-server.service; echo $?
enabled
0

Ha jól értelmezem, ez azt jelenti, hogy a szolgáltatás engedélyezve van.

[ Szerkesztve ]

(#65084) ubyegon2 válasza Black&White (#65083) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Aham, simán egyedül a default opció, bár az időzítési dolgokat is említettem, ha a default opció nem jönne be, akkor a nofail opciót mindenképpen vedd ki. Utána egyesével a többit is.

ez jó amúgy

enabled
0

systemd-analyze blame parancs kimenetében megnézhetnéd, mit ír erre a service-re.

Előző Mint a 19 volt?

[ Szerkesztve ]

(#65085) slett27


slett27
addikt

Valaki költöztetett át Samba szervert egy másikra ? Van esetleg ennek valami metódusa ? Vagy újra telepítenem kell az Ubuntu-t beállítani a könyvtárakat, hozzá a jogosultságokat, felhasználókat ? Esetleg erre program ? Illetve mi történik ha a HDD-t simán átmigrálom egy Macriummal és ráindítom az új szervert ? :F El fog indulni az Ubuntu ? Az a baj hogy nem csináltam még ilyet. Köszi a segítséget előre is. :R

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#65086) Black&White válasza ubyegon2 (#65084) üzenetére


Black&White
addikt

Siker! :R
A defaults opció bejött, újraindítás után már ez fogad: KÉP

Megpróbálom a nofail nélkül is majd, (nagy-nagy) köszi! :)
Nem, 18.1 volt az utolsó Mint nálam.Miután egy frissítés után összeomlott, kipróbáltam pár disztrót (Manjaro, Antergos, Fedora), de visszahúzott a szívem.

(#65087) anorche1 válasza csixy (#65056) üzenetére


anorche1
őstag

Kiprobaltam, koszi.
De ha nem indul el a rendszer, hogyan tudom vissza allitani a mentet allapotot?
Kell hozza egy live rendszer? Vagy ha kapok egy terminalt mondjuk ctrl alt f2-re, akkor paranccsal?

(#65057) I02S3F
Manjaro.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#65088) ubyegon2 válasza Black&White (#65086) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Super! Ez is bizonyítja, hogy vaktyúk tipp is találhat néha! ;) Örülök, hogy sikerült! Nekem ezek az FSTAB opciók mindig gyanúsak, ha sok van beírva belőlük, azért említettem a default-ot, mert arra azt írják, hogy fájlrendszertől függően használja az opciókat, ezek szerint valamelyik opció volt a bűnös, most már ki is tudod zárni, de akár úgy is hagyhatod, sokan használják a default-tal.

A nofail már így elég nagy marhaságnak tűnik részemről.....

kipróbáltam pár disztrót (Manjaro, Antergos, Fedora), de visszahúzott a szívem.

Ez ilyen! ;)

[ Szerkesztve ]

(#65089) ubyegon2 válasza anorche1 (#65087) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nézd meg ezt a videót, konzolosan is lehet kezelni a Timeshift snapshotjait.

(#65090) ontheground


ontheground
tag

A Kodi-s topikban volt pár off hozzászólás a Remix OS-ről, rég ki akartam próbálni, de sehol sem találtam az ISO-it, de linkeltek nekem egy maszek oldalt a fórumtársak, így a Linux után kicsit belemerültem az x86-os Android-ok kusza világába, kipróbáltam párat.
Régi Core2-es gépre a 64 bites UEFI változatok nem nagyon akartak felmászni, amelyik felment, bug-os volt, maradtak a 32-esek. A Remix OS elég jó, de régi, meg a noveau driver is bugzik benne, folyamatos screen tearing, egyebek egy régi 8400GS-el, le is töröltem.
A Phoenix OS viszont bevált, szépen ki lehet gyomlálni, de akadnak ezzel is gondok, de alapból rootolt, lehet hegeszteni rá rendes SuperSu-t, meg egy-két dolgot meg is lehet javítani benne.

Az init scriptje viszont banálisan egyszerű, abban sikerült megoldanom a hangproblémáimat is :)
A füles kimenet még várat magára, sajna bekorlátoz a parancssoros alsa, nincs alsamixer TUI-val :)
Az LG telómon ugyanez az init script szét van dobálva vagy 30 fájlba, ami itt kb. kettőben megáll.
Most egy IDE winyó egyetlen Ext4 partícióján csücsül az Android egy kínai USB átalakítóval, a Linux Lite-on levő GRUB2-be meg kapott egy bejegyzést az ebben a topikban említett grub-customizer segítségével.
Sajna a Marvell IDE vezérlőm nem ismeri az Android kernel, SATA-ból meg kifogytam. Szépen fut amúgy, de egy SSD tuti dobna rajta. Lehet tényleg veszek egyet, és az összes rendszerpartíciómat áthajigálom majd rá.
Szerintem a Phoenix OS megmarad bohóckodni Linux mellé, mert bár üzembiztos, azért fő rendszernek mégse merném használni.
Remix OS topikba írtam is pár Phoenix-es tippet, mert nincs külön topikja.
Linuxon meg annyit sudo-ztam, hogy ma egy Win7-be lépéskor alig találtam meg a jobbgombos menüben, hogy "Futtatás rendszergazdaként" :))
Valami maszek OSX-et kéne megpróbálni, amíg még mostanában ráérek, régen volt fenn Snow Leopard, meg még P4-en is Tiger, vagy BSD-t. Bár a mostani OSX kétlem, hogy használható lenne egy ilyen őskövület gépen, mint az enyém :)

[ Szerkesztve ]

(#65091) slett27


slett27
addikt

Nem találtam infot sehol a neten. :(

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#65092) CPT.Pirk válasza slett27 (#65091) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt már inkább a haladóba kérdezd meg, oda illő téma.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65093) slett27 válasza CPT.Pirk (#65092) üzenetére


slett27
addikt

Köszi ! Megyek is oda. :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#65094) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Szoval, ha valaki kitalalja, hogy mi kell ahhoz, hogy akar a Stem klientes World of Warships elinduljon, annak kivanni fogok egy kamion rakomannyi sort!

crashreport:
Application Z:/home/attila/.local/share/Steam/steamapps/common/World of Warships/bin/1219756/WorldOfWarships.exe crashed 01.09.2019 at 15:37:53

Message:
Unhandled exception

Hash: 3506
EIP: 0x00000000010CF761

Current thread #39 native trace:
(0) : WorldOfWarships.exe!0x010CF761
(0) : WorldOfWarships.exe!0x010D4D47
(0) : WorldOfWarships.exe!0x00C87DAD
(0) : WorldOfWarships.exe!0x00C984ED
(0) : WorldOfWarships.exe!0x00C98F52
(0) : WorldOfWarships.exe!0x00C8C51F
(0) : WorldOfWarships.exe!0x00BB6FBF
(0) : WorldOfWarships.exe!0x00B9AF2C
(0) : WorldOfWarships.exe!0x00B93B41
(0) : WorldOfWarships.exe!0x00B95CDD
(0) : WorldOfWarships.exe!0x00B913AE
(0) : WorldOfWarships.exe!0x00B8FB6D
(0) : WorldOfWarships.exe!0x00B22EC5
(0) : KERNEL32.dll!call_process_entry

System info:
OS Name: Windows 7
OS Version: 6.6 SP1
OS Architecture: x86_64


Memory info:
Virtual memory: 64Kb/4194175Kb (1%)
Working set (process physical memory): 416432Kb/4194175Kb (9%)
Commit charge (working set + process page file usage): 327728Kb/4194175Kb (7%)
Global physical memory: 1883896Kb/16289784Kb (11%)
Global commitable memory (physical + pagefile): 1883896Kb/46289908Kb (5%)




System info:
COMPUTERNAME = AttilaUBUNTUPC
APPLICATION = DISPLAYDEVICE 0 = \\.\DISPLAY1, Wine Display Adapter, PCI\VEN_0000&DEV_0000

A legrosszabb, hogy ez minden log, s ennek szamomra se fule se farka. Valahol javasoltak masnak hogy emelje meg az ulimitet, azt hogy csinalom, masnak meg pont azt javasoltak, hogy tegye fel a pro drivert.......

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#65095) CPT.Pirk válasza Plasticbomb (#65094) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mit látsz, ha az egész Steam-et terminálból indítod mikor indulna a játék? Ez amit bemásoltál ez elvileg nem onnan van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65096) lev258 válasza Plasticbomb (#65094) üzenetére


lev258
veterán

Nem tudom, honnan indultál, de akkor most mit is csinálsz? Milyen parancsokat használsz és mi alapján?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65097) Plasticbomb válasza lev258 (#65096) üzenetére


Plasticbomb
addikt

18.04 LTS, csak kernelt frissitettem, illetve felraktam a vulkant, telepitettem steamet, letoltettem vele a wows, benyomtam a steam playt kivalasztottam proton 3.16-4et, s inditanam a jatekot. Elso alkalommal bedobta a regio valaszto appot, majd utana kirajzolta az ablakot, de benne csak fekete semmi, azota csak feldobja ugyanezt a fekete semmit.
Ohh, s talaltam egy repot build-elt radeon-profile-al, amit onnan telepitettem. Mukodik, de kicsit meg van zavarodva. Reggel visszaraktam a gepbe a VEGA64em, s attettem egy x1 portba az rx480at (csak megszokasbol. ugyan emiatt raneztem a dmsg-re is, emlekeztem, hogy a pcie savok kiosztasa fura volt, most jobban meglestem, s sajnos tenyleg hulyen nez ki, de mit varok... van a gepben egy nvme ssd is, s valahogy olyan hulyen osztja el a savokat, hogy 8GTsn megy a vega fele (X2 link), de nem aggodom ezen sem most, majd ugyis szetkapom s helyre teszem, ahogy visszaallok Sata SSDkre).

Nahh, mindegy, megint gyalu, ujratelepites (sejtem, elvileg nem kell, de megrogzult win megszokas...).

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#65098) Plasticbomb válasza CPT.Pirk (#65095) üzenetére


Plasticbomb
addikt

oke, ezt nem tudom, hogy csinaljam. Siman GUIval hasznalom, ez egy log a steamapps/jatek/crash mappabol.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#65099) CPT.Pirk válasza Plasticbomb (#65098) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak simán, írd be a terminálba, hogy steam. :) Így látod magának a kliensnek a kimenetét is, benne a proton dolgaival.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65100) lev258 válasza Plasticbomb (#65097) üzenetére


lev258
veterán

Mesa driver volt frissítve? Javaslom a Padoka stable ppa-t.
Protonból nézhetsz régebbit is.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.