Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65751) ubyegon2 válasza csixy (#65748) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ne rakj fel Cinnamont, ha zavar, hogy fullos egy DE. ;) Ttál értelmetlen szerintem felrakni egy teljes értékű rendszert és elkezdeni utána kiherélni, mikor vannak épp elegen az alapból herélt disztrók. Te ne tudnád!? :D

Az onboard-ra meglepett, amit írtál, de nálam nem is szedi le magával a Cinnamont.

A herélőseknek:

[ Szerkesztve ]

(#65752) csixy válasza ubyegon2 (#65750) üzenetére


csixy
addikt

LFS=Legyenek Fényes Sikereid ? :B

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#65753) Frawly válasza ubyegon2 (#65750) üzenetére


Frawly
veterán

Sokszor csak kíváncsiságból telepítek progikat, hogy megnézzem őket. 90%-ban nem is tetszenek, csak lusta vagyok leszedni ezeket. Néha egyszerűbb újratelepíteni. Úgyis akartam fájlrendszert is váltani.

A kisebb hely nem annyira fontos, de minek legyen fönt sok felesleges csomag, ha nem használom? Csak feleslegesen foglalják a helyet, hizlalják a rendszert, feleslegesen okoznak többletletöltést frissítéskor.

De azt már megszoktam a PH-n, hogy a belakott rendszer az szent, 10 évnél sűrűbben tilos errefelé újratelepíteni, mert meg lesz lincselve az ember :DDD Végül is minden fórumnak megvan a szokásos mémje, a hwsw-n mindig az a szöveg ment anno, hogy cserélj tápot, akkor is, ha valami szoftveres probléma volt, ott tápmánia volt napirenden. A MS-os fórumokon ezzel szemben akkor is újratelepítés a mottó, ha szükségtelen. Kinek mi a fetisizmusa éppen.

Az LFS, Gentoo nekem nem éri meg, annyi időm tényleg nincs, hogy telepítéskor meg minden egyes frissítéskor mindig újraforgassak mindent. Sokat nem nyernék vele egy Arch-csal szemben. Nagy Arc-hoz elég az is.

[ Szerkesztve ]

(#65754) ubyegon2 válasza csixy (#65752) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem nem, a rövidítés azt jelenti, hogy aki ezt kipróbálja, hamar rádöbben, hogy LóF*t Se tud a Linuxról..... ;]

(#65755) Frawly válasza ubyegon2 (#65751) üzenetére


Frawly
veterán

A Cinnamont, Gnome-ot, KDE-t, stb. fel lehet rakni soványabb kiadásban is, csak akkor nem metacsomagot vagy csomagcsoportot kell telepíteni, hanem csak egyes csomagkomponenseit, pl. WM része, tálca, kompozitora, szükséges tálcaappok, indítómenü, vagy ami kell belőle. Nem kötelező mindig az egészet az összes alkalmazással együtt feltenni. A full extrás disztrók minden komponenst felraknak, mivel azt nem tudják előre, hogy egy kezdőnek mire lesz szüksége, és nem akarják, hogy azzal kelljen kezdeni a linuxszal ismerkedést, hogy mindjárt hiányzó csomagokat kell telepíteni, meg terminálban kelljen vitézkedni, ami elveszi a kezdők kedvét.

Egyébként jó hír a PH-soknak: ha újra is rakom az Arc-hom, az UEFI bootot nem kell legalább újratelepíteni. Csak hogy örüljetek valaminek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#65756) ubyegon2 válasza Frawly (#65753) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sokszor csak kíváncsiságból telepítek progikat, hogy megnézzem őket.

Szerintem sokan így vannak ezzel. ;) Nemrég néztem rá a Mint 18.3-ra és írtó sok telepített program van rajta. Én sem ódzkodom a teljesen új telepítéstől, már csak arra is jó, hogy az addig kipróbált programokból, repo-ból/PPA-ból is csak azt teszem fel, ami kelleni fog.

Igazából már unom is a sok új telepítést, de ez az UEFI újabb próbálkozás rákényszerített, ráadásul a 850 EVO is szívatott, mert nem bootolt install után, nem is látta a rendszert, pedig nem is UEFI-ben volt telepítve. Ma visszaraktam a HP8570p-be és cseréltem rajta a GPT-t, mint kiderült az se tetszett neki, a 860 EVO-nak ezzel nem volt gondja. Bár már ez se biztos, eléggé összekeveredtem ezzel a 850/860 - UEFI/Legacy marhulással....

Nagy Arc-hoz elég az is. - bőven! :DD (láttam, megtanultál közben (gép)írni is.......)

(#65755) Frawly

Végre valami jó hír! Egyébként ezek a metacsomagok is csak heréltnek tűnnek egy disztróval összehangolt DE-hez képest!

[ Szerkesztve ]

(#65757) csixy válasza Frawly (#65753) üzenetére


csixy
addikt

Ha BRTFS-re lépsz, akkor tényleg nézd már meg, hogy a nitrux disztrót fel lehet-e úgy tenni, hogy el is induljon! Ha van rá időd persze. Igen megköszönnénk (Egon is szerintem). :R

(#65751) ubyegon: Igen az onboard magában eltávolítható. Le is szedtem. Most is slaxosítás előtt nyűvöm ki belőle a pelyvát. Még nem adtam fel. A linux lite disztró live scripttel begyúrva squasfsre és DVD-re kiírva már elindult bebootolt, csak nem ment rajta azUSB meg az egér.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#65758) growler válasza Frawly (#65753) üzenetére


growler
őstag

Lehet hogy elvetélt ötlet !
De Arch-on nem működne a Systemback rendszer mentő/visszaállító script ? [link]

(#65759) csixy


csixy
addikt

Linux Mint Debian Edition külön root jelszó nélkül lett telepítve. Utólag megoldható, hogy legyen mégis neki saját jelszava?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#65760) Rimuru válasza csixy (#65759) üzenetére


Rimuru
veterán

Igen, adsz neki jelszot.
sudo passwd root

Vigyázat, csalok!

(#65761) csixy válasza Rimuru (#65760) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm szépen!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#65762) sh4d0w válasza growler (#65758) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha megvannak a megfelelö csomagok, menni fog szvsz.

https://www.coreinfinity.tech

(#65763) Frawly válasza csixy (#65757) üzenetére


Frawly
veterán

Oké, megnézem nektek ezt a Nitruxot. Ha már annyira odavagytok érte ketten is.

(#65756) ubyegon2: a gépírás nálam már régi, több mint 10 éve tanultam.

[ Szerkesztve ]

(#65764) Shyciii válasza growler (#65758) üzenetére


Shyciii
veterán

A leírása alapján nem biztos: "System backup and restore script for Debian-based distributions"

Amúgy meg ha rendszer-visszaállító, akkor timeshift. Mondjuk én a komplett partíciómról szoktam image-et csinálni a gnome-disk programmal.

[ Szerkesztve ]

(#65765) Rimuru válasza Shyciii (#65764) üzenetére


Rimuru
veterán

Akkor lehet baj ha van benne distro specifikus, a legjobb pelda erre talan a csomagkezelo.

Vigyázat, csalok!

(#65766) csixy válasza Frawly (#65763) üzenetére


csixy
addikt

:R

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#65767) csixy


csixy
addikt

Csináltam egy nagy bazi LMDE3 Cyndy Slax iso fájlt. Pöpecz !!!
Egyenlőre egy DVD-re kipörköltem . Bootol mint a huzat! Most abból írok. Eddig hiba nincs.
Felmászik a RAM-ba, lehet böngészni , bányászni akár. Kikapcsolás után azt is elfelejti , hogy hogy hívták.
Ez egy telepített linux, live módban. Hát csak tud valamit Thomas Matejicek! Gratula neki!
Majd holnap feltolom valahova. Hátha érdekel másokat is.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#65768) csixy


csixy
addikt

Az normális, hogy a futó folyamatok között van egy ilyen , hogy ssh-agent ?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#65769) ubyegon2 válasza csixy (#65768) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez egy telepített linux, live módban. ;]

ssh-agent alapból ott van a desktop Linuxokban.

Nézegesd ezeket, hogy kell-e neked az agent:

https://linux.die.net/man/1/ssh-agent
https://www.cyberciti.biz/faq/linux-default-services-which-are-enabled-at-boot/

(#65770) Rimuru válasza csixy (#65768) üzenetére


Rimuru
veterán

Igen, a mintesek default inditjak.

Vigyázat, csalok!

(#65771) csixy válasza Rimuru (#65770) üzenetére


csixy
addikt

Gondolom , hogy nélkülözhető lenne ugye? Hogy lehet tőle megszabadulni?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#65772) csixy


csixy
addikt

A gondom az, hogy csinálni tudok működő LMDE Cindy "Slax" linuxot, nade ennek ismert a root jelszava, meg a user is ismert kell hogy legyen esetemben, de így már nemigen tud üldögélni az ssh-agent a kulcsain, mert könnyű őket kimazsolázni tőle. Vagy rosszul gondolom? Meg lehet élni SSH nélkül oda-vissza nemdebár?
Én se megyek tehozzád, de te se gyere énhozzám kuktálkodni jeligére.

Megoldható ez, hogy az SSH-t kiradírozzam cuzammen a telepítményből?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#65773) togvau


togvau
senior tag

File /etc/samba/smb.conf is being edited (by root with nano 2.7.4, PID 9039); continue?

Ezzel a buggal mit lehet csinálni? Nyomtam valami billentyűkombinációt, bezáródott a nano, azóta ez van. Nincs process ilyen piddel, és egy nano process sincs egyáltalán.

hitler, sztálin, micro usb

(#65774) Frawly válasza csixy (#65772) üzenetére


Frawly
veterán

Persze hogy ki lehet herélni, eltávolítod a SSH-s csomagot belőle. Vagy csak disabled-re teszed a systemd service-ét. Bár sokan nem spórolsz rajta, az SSH-s csomag általában nem foglal sokat, és a futás közbeni memory footprintje se nagy, ha nincs használatban

De mondom, ha ennyire zavarnak ebben a disztróban a sallangok, akkor vagy tegyél fel belőle minimal installt, vagy válts egy minimalistább disztróra.

Meg ilyen saját készítésű live disztróval sem szenvednék. Elég pendrive-on az általad használt disztró gyári live-ját megtartani. Csak vész esetére.

(#65773) togvau: nyomj neki igent, hogy folytatod, majd mikor fut, mented felül a fájlt. Gondolom nem záródott be megfelelően a nano, és valami backupot vagy lockfájlt hagyott maga után. Lehet csak bezártad a terminált, kilőtted a nano alól, ahelyett, hogy a nano-ból rendesen léptél volna ki.

[ Szerkesztve ]

(#65775) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Aida64 system stability test-et szeretnék futtatni Ubuntu (live pendrive) alatt. Megoldható valahogy?

Illetve ha nem, akkor milyen stresstest, system stability test programot ajánlotok Ubuntura amivel a hőmérsékleteket, cpu kihasználtásgot, órajelet stb. tudom figyelni?

(#65776) lev258 válasza nemethchek19 (#65775) üzenetére


lev258
veterán

A Phoronix Test Suite elég széleskörű tesztelőprogram.
Aida tudtommal nincs Linux alapú rendszerekre (na jó, talán Androidra van valami változata).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65777) hcl válasza nemethchek19 (#65775) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A Hardinfo tud hasonló dolgokat, mint az Aida/Everest. Teljesítménymérés van, stabilitás nincs.

Amit én szoktam csinálni Linuxon, hogy elindítok párat abból (külön terminálokban), hogy
cat /dev/zero > /dev/null
(Annyit, ahány procimag/szál van)
És közben a megfelelő cuccal, amivel prociterhelést tudsz nézni (rendszerfüggő, gnome-system-monitor, top, vagy ksysguard nálam), figyeled a terheltséget, meg ha van mivel a hőmérsékleteket.
2 magos procinál két ilyen kis parancs szépen beterhelte nekem mind a két magot, amíg ki nem nyomtam őket. Melegedett is rendesen

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#65778) CPT.Pirk válasza hcl (#65777) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kissé túl manuálisan csinálod. Mai prociknál 16+ szállal ez nem célszerű. :N

https://wiki.archlinux.org/index.php/Stress_testing

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65779) hcl válasza CPT.Pirk (#65778) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó' vanna, múltkor kellett valami, amikor bemondta az unalmast a Hirens'Boot-os pendrive, és csak Live Ubi 12 volt ... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#65780) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy CentOS gepem meloban, es elegge zavar a tearing.
Intel HD 4600 IGP van benne, es XFCE-t hasznalok.
Ez alapjan megcsinaltam a kozepetol indulo 20-intel.conf-os megoldast, de semmi hatasa nincs.

Van otletetek?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#65781) kmisi99 válasza cigam (#65742) üzenetére


kmisi99
addikt

Samba globális beállításainál

security=user

A megosztásnál pedig ez van

[4TBHDD1]
comment = samba
path = /mnt/4TBHDD1
browsable = yes
writeable = yes
valid users = root, kmisi94,

Egyébként igen a 777 et a /ment/4TBHDD1 re küldtem rá.

Ha minden kötél szakad csinálok egy torrent mappát aztán azt megkapja a transmission, a komplett 4TBHDD1 et meg a kmisi94, remélhetőleg így menne a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#65782) CPT.Pirk válasza Bici (#65780) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A két options-t is beírtad a fájlba?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65783) ubyegon2 válasza Bici (#65780) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezekre az opciókra gondolhatott Kapitány itt alant. A plus két opciót változtatod szükség szerint, forrás

/etc/X11/xorg.conf.d/20-intel.conf

Section "Device"
Identifier "Intel Graphics"
Driver "intel"
Option "TearFree" "true"
Option "AccelMethod" "sna"
Option "DRI" "3"
EndSection

Ha van lehetőség, akkor XFCE-nél érdemes a compton vagy a compiz kompozitorok valamelyikével is próbálkozni, Mint-nél utóbbi bekapcsolása megoldotta anno a teringet nálam.

(#65784) Bici válasza CPT.Pirk (#65782) üzenetére


Bici
félisten

Igen, azokat is beírtam.
Holnap kipróbálom azok nélkül is egyenként, hátha.

ubyegon2: A comptont kipróbálom, ha máshogy nem jön össze, de a compizt nem szeretném redhat rendszeren erőltetni, mert ezeken még a 0.8-as verzió továbbfejlesztett változata (compiz-reloaded) van, nem az Ubuntu-féle C++-ban újraírt 0.9-es vonal.
Ez a 0.8 többet tud, de instabil, mint a fene. Melóban más sem hiányzik, mint az instabilitás. :B

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#65785) CPT.Pirk válasza Bici (#65784) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyébként úgy általában, az XFCE nem arról híres, hogy tearing mentes lenne.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65786) ubyegon2 válasza Bici (#65784) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Valamelyik érték kivételével vagy cseréjével szerintem működnie kéne. Kicsit türelemjáték, az tuti.

Már emlékszem, hogy volt valami gondod a compiz-zal nemrég.(be szoktak ezek ugrani, de lehet öregszem már) :D
Mondjuk azt a kérdésed hamar meg is válaszoltad.....

[ Szerkesztve ]

(#65787) GreenIT válasza ubyegon2 (#65786) üzenetére


GreenIT
tag

lehet öregszem már

Nem már, hanem folyamatosan. :P

(#65788) Flowtation válasza GreenIT (#65787) üzenetére


Flowtation
őstag

és már rég óta... :DDD ;]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#65789) GreenIT válasza Flowtation (#65788) üzenetére


GreenIT
tag

és már rég óta.

.. es mindig elfeledkezik a frissitesekrol, nem beszelve a verziovaltasrol. ;]

(#65790) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

GreenIT & Flowtation

Ilyenkor érzem nagyon, hogy hiányos a beszerkeszthető smile készlet! :D

(#65791) Flowtation válasza GreenIT (#65789) üzenetére


Flowtation
őstag

Valahol, valami régi kernelnél leragadt... ;]
(de remélem érti még a viccet...) :D

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#65792) ubyegon2 válasza Flowtation (#65791) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Érteni értem én......ismered a másik felét! :N

(majd ad nektek a Kapitány a sok uffolásért)

(#65793) Flowtation válasza ubyegon2 (#65792) üzenetére


Flowtation
őstag

:R

De, hogy ne kapjunk ki: ismét kedvet kaptam a manjarohoz és természetesen KDE. Hiába...no. :) most folyik egy projektem, cél, hogy mindent linux alatt oldjak meg. Ezek kiadványszerkesztés, videovágás, főként, de más apróbb dolgok is előtérbe kerültek. Főként azért, mert nem csak itthonra kell, hanem hivatalosan is, előny az openszósz. :)

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#65794) Bici válasza ubyegon2 (#65786) üzenetére


Bici
félisten

Ja, majd próbálgatom. :K

A compizhoz: Akkor még azt hittem, hogy a 0.8 okossága nem társul hátrányokkal, de azóta tudom, hogy a canonical sokat stabilizált az újraírás során rajta, mégha nem is lett teljes funkcionalitású.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#65795) Dave™ válasza Flowtation (#65793) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én már évek óta így csinálom, igazán csak így van értelme. Van pár kivétel, ez pedig az MS Office munkában, de még ott is elég lenne többnyire a LibreOffice és mondjuk xlsx-be menteni vagy prezentációt/doksit PDF-be. Utóbbit szoktam is rendszeresen. Amivel nem tudok kibékülni az a GIMP, ahelyett kellene valami egyszerűbb, funkcionálisabb, csak lusta vagyok keresni :)

(#65796) ubyegon2 válasza Flowtation (#65793) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Manjaro KDE most nekem is tervbe van véve, ill újra fel kell raknom, mert ez az iwlwifis fw-es dolga nagyon zavaró....ha másért nem, hát csak azért fogok bele, hogy meglátogathassam a nagyArchú komákat az Arch topikban! :D

(#65794) Bici

Próbálgattam én is az Arcwiki alapján állítgatni, de ahogy nézem, a Mint 19.1 Cinnamon egész jól van belőve az Intel Graphics-hoz.

Azokból a plusz 2 opciókból valamelyik tuti kezeli a tearinget, mert beraktam a conf fájlt én is és a PH szöveg görgetésén enyhe átlós tearing volt, kikapcsoltam persze, mert Cinnamon 4-ben tényleg jó a kompozitálás. Jelenleg a HP 8570p-n semmit nem kellett állítanom a FF openGL bekapcsolásán kívül.

(#65797) Flowtation válasza Dave™ (#65795) üzenetére


Flowtation
őstag

Nálam szerencse (?) hogy az office-os dolgok egyszerűek, tehát semmi különleges formázás vagy makró. Gondolom ezek okoznak inkább gondot. A PDF nekem is megy. A GIMP-et mire használod? Mert én nagyon megszerettem pl. az irfanview-t win alatt, elképesztően profi, főleg ilyen csoportos átnevezés/átméretezés funkicóban (igaz mintha a Dolphin is képes erre, kieggel), de ha csak ilyenre kell, akkor nekem az xnview is bevált. Meg kell szokni, hogy máshol vannak a funkicók, de tudja ugyanazt. Persze ha konkrét szerkesztésre használod az más. Egyébként a GIMP az nem multiplatform?

A helyzet az, hogy már a melóban is linuxot raktam a szerverre, bár még nem éles, de nyáron tervezem belőni. Viszont a klienseket nem tudom átváltani, sajnos.

(#65796) ubyegon2
Üdvözítő ezt olvasni. :) Arra figyelj, ha emlékszel még a manjaro nem hajlandó más distro grubjával működni. Vagy át kell írni - minden índításnál - a grub.cfg-t vagy a saját grubját kell használni. Ez utóbbi kényelmesebb, megjegyzi a legutoljára indított disztrót.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#65798) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#65796) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kipróbáltad végül a Chakra RC3-at? Kíváncsi vagyok hogy mi a véleményed az új KDE layoutról azzal a dock jellegű résszel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65799) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#65798) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Elkezdtem kipróbálni, de míg a Manjaro esetén 10-15 perc alatt csak hajlandó az iwlwifi felismerni a wifit, itt 20 perc múlva feladtam, gyanítom ugyanazon firmware lesz a gond, mivel a Manjaro is KDE-s volt. Mióta az UEFI-s telepítgetésekkel meg SSD cserélgetésekkel bíbelődtem, még egyik Arch alapút sem tudtam felrakni (időhiány miatt)
Ettől függetlenül, amikor a beállítások közt variálgattam, tetszett az új kinézete.

iwlwifi defecto [link]
iwlwifi conflict

Szerintem ezt a fw-t kéne dowgrade-elnem, de előtte azért kicsit újra kéne ismerkednem a nem apt alapokkal, így a Manjaro-val kéne végrehajtanom ezt a fw dg-t, mire kiismerem magam, már kijön a végleges Chakra is szerintem. ;]

(#65797) Flowtation

Köszi, ezt nem felejtem el, most is előjött, direkt le akartam ezt csekkolni, talán az initrade-et írta át intel-esre, majd azt kell átszerkeszteni, ha eltolom a GRUB-ot. (valahol ezeket mindig elmentem, hátha jó lesz még az infó valakinek)

Sajna mindkét Samsung SSD-t inicializálni kellett újra, bár csak az egyiknél nem szerette a GPT-t a HP......
Pedig elég sok infó volt már a Manjaro-s disztróban, de nem baj.

(unom már, hogy ha abbahagyom a melót pár órára, nincs mivel szórakoznom, mert a Mint Cinnamon már egyszerúen tökéletes)

[ Szerkesztve ]

(#65800) Flowtation válasza ubyegon2 (#65799) üzenetére


Flowtation
őstag

Azt nem tudom, de amit át kell írni, azt én úgy csináltam, hogy a grub-ban kiválasztottam a manjarot, majd e billentyű, ott a végén van egy sor: boot/intel.ucode.img-et kell átírni a megfelelő kernel verziószámú sorra: initramfs-4.19-x86_64.img-re. Egyébként indul a manjaro fallback módban, aztán gondolom ott egy grub-install - update-grub is megoldás. Forrás: [link]
Szerintem erre gondoltál Te is, nem?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.