Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56501) #21078528 válasza adika4444 (#56499) üzenetére


#21078528
törölt tag

A legegyszerűbb módja, ahogy csináltad! ;)
Esetleg még udev szabályt tudsz létrehozni, de én inkább a kérdéses konfig fájlokat igazítanám az új nevezéktanhoz (a hiedelmekkel ellentétben a systemd következetesen ua. a nevet adja mindig, szal 1x kell megcsinálni).

[ Szerkesztve ]

(#56502) Rimuru válasza #21078528 (#56501) üzenetére


Rimuru
veterán

(a hiedelmekkel ellentétben a systemd következetesen ua. a nevet adja mindig, szal 1x kell megcsinálni). - vagy nem, tapasztalat.

Vigyázat, csalok!

(#56503) csixy


csixy
addikt

USB-s SSD-re telepített linux (tehát nem iso fájl) másik vasba bedugva elindítható? Bebootol? Másként kérdezve egy MBR-es rendszerben a benne lévő egyetlen SSD-re telepített linux másik vasba átpakolván az SSD-t legacy módban elindítható? Fog működni?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#56504) Rimuru válasza csixy (#56503) üzenetére


Rimuru
veterán

Miert ne mukodne?

Vigyázat, csalok!

(#56505) #21078528 válasza Rimuru (#56502) üzenetére


#21078528
törölt tag

Nálam következetesen enp4s0-ként hívja, ez ugye a fizikai/földrajzi elhelyezkedést figyelembe vevő metódus. Nálad hogy kavarta meg? Kíváncsi lennék mikor/miért változtatja meg!?
Minden esetre az udev szabály segítségével kiküszöbölhető, ill. a net.ifnames=0 opcióval.

[ Szerkesztve ]

(#56506) csixy válasza Rimuru (#56504) üzenetére


csixy
addikt

Nagyon köszönöm!
Akkor a swájci bicskagyártási munkahipotézisem a következő mostanság (kiterjedt linux ismereteim hiányában):
Lesz egy kétpartíciós USB-s SSD-m.
partíciói:
/dev/sdb1 fat32
/dev/sdb2 ext4
Először yumival megcsinálom a multibootos "pendrájvomat" az sdb1-es partícióra beleintegrálván különböző live.iso fájlokat.
Második nekifutásra telepítek egy 32bites linuxot az sdb2-re, a Grub2 természetesen az sdb-re kerül.
Elindítom az sdb2-re telepített linuxomat.
Ezután tartalékként telepítem a grubot egy másik kis pendrájvra az sdc-re is.
Ezután megkeresem az sdb1-en lévő yumi által nyilván megcsinált boot mappát és a benne lévő grub mappa grub.cfg fájljából copyzom a nekem kellő iso fájlok bootolásáért felelős részletet és ezt pastézom az sdb2-n az igazi linuxom /etc/grub.d/40_custom fájljába.
ezután:
sudo update-grub
Ezután remélem , hogy a tudás hiányában összeollózgatott kis swájci bicskám működni fog.

Ha újabb distrot telepítek a yumival az sdb1-re akkor az majd nyilván letúrja az sdb-ről a linuxos grub bejegyzésemet, de sebaj, mert az sdc-ről majd be tudom bootolni a telepített linuxomat és a grub újratelepítésével és a 40_custom file tuningolásával és megint egy update-grub művelettel a kígyó már a saját farkába harap és kész !

Van erre remény , hogy jó lesz ??????

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#56507) Rimuru válasza csixy (#56506) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem tul van bonyolitva.
Az elkepzelesed szerint:
elso particio: (nem ertem miert fat32, windows alol piszkalnal bele?) ez a telepitett rendszer boot particioja
masodik: root particio
Felteszed a rendszert amit akarsz, /boot ala felmasolod az isokat es beallitod a grubot ahogy kell.

berus.berus: mikor pl ugyan az a rendszer live alatt mast mutat akkor szerintem nem marad meg a neve. Azt hogy miert mas nem tudom, just systemd things.

Vigyázat, csalok!

(#56508) csixy válasza Rimuru (#56507) üzenetére


csixy
addikt

'es beallitod a grubot ahogy kell.'
Na ez az amiről f@ngom sincs!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#56509) csixy válasza csixy (#56508) üzenetére


csixy
addikt

Amit elképzeltem az a dugájába dőlt. :((

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#56510) Rimuru válasza csixy (#56509) üzenetére


Rimuru
veterán

Kezdesnek egy pelda, ArchWiki Multiboot USB drive

Vigyázat, csalok!

(#56511) bandras0226 válasza #21078528 (#56500) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Gparteddel letöröltem az egész meghajtót. Utána elindítottam a telepítőt. A telepítő betöltésekor ez volt a hibaüzenet: Failed to load start kernel modul.
Hibás lehet a telepítő?

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#56512) lajos0001 válasza bandras0226 (#56511) üzenetére


lajos0001
tag

Igen. Az sem teljesen kizárt, hogy az eredeti iso jó volt, csak a pendrive-nak van fizikai hibája. Nem lenne hülyeség leszedni egy friss isot, ellenőrizni az épségét, és utána egy másik pendrive-ra felírni, amiről telepítesz.

[ Szerkesztve ]

(#56513) csixy válasza Rimuru (#56510) üzenetére


csixy
addikt

Köszi!
Ezt egy pár év alatt biztos meg lehet emészteni.

Akkor másképp kérdezek :
Van két partíció
- az sda1/multiboot mappában ott van az ldlinux.sys és a sylinux.cfg . Hogyan lehet ezeket működésre bírni az sda2-re telepített linux grub.cfg-ból (az sda MBR-ben a grub2) ?

de nekem jó lehet fordítva is
- syslinux az sda MBR-ben , dolgozik tőle az sda1, hogyan lehet innen beröffenteni az sda2-n lévő grub2-es linuxot?

Melyik verzió járható?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#56514) #21078528 válasza bandras0226 (#56511) üzenetére


#21078528
törölt tag

Igen, ahogy lajos0001 kolléga mondja!

(#56515) Rimuru válasza csixy (#56513) üzenetére


Rimuru
veterán

amelyik tetszik, chainload syslinux/grub

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#56516) csixy válasza Rimuru (#56515) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm szépen! Akkor ennek a végére járok, remélem! (mottó: A remény hal meg utoljára.)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#56517) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! A win és az android kapcsán egyre több pletykát hallani, h adatokat szivárogtatnak.
Ez mennyire jellemző a linuxra, ill. hogy lehetne ezt megakadályozni. Melyek azok a disztrók, amik ilyen szempontból megbízhatóak?
Nem mintha illegális dolgokat csinálnék, de ami rám tartozik az tartozzon rám...

(#56518) Rimuru válasza jackal79 (#56517) üzenetére


Rimuru
veterán

Valtozo, fugghet a programoktol is amik fent vannak, tehat csak ugy egzaktan nem lehet megvalaszolni a kerdesed.
Pl ubuntuban (unity alatt) egy idoben alapertelmezett be volt kapcsolva hogy amazonhoz tovabitotta a keresesi adatokat
firefox rakeredez elso inditasnal
debian telepitesnel megkerdezi hogy reszt veszel-e csomaghasznalati statisztikakban
stb...

Vigyázat, csalok!

(#56519) bandras0226 válasza #21078528 (#56514) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Közben kiderült hogy lennie egy fat32 boot efi partíciónak is, ez kimaradt. Különben nem fog elindulni. Akkor négy partíciónak kell lennie , nem háromnak? Boot efi, root , home, swap? A boot efi-hez milyen zászló kell?

[ Szerkesztve ]

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#56520) adika4444 válasza #21078528 (#56501) üzenetére


adika4444
addikt

Most már megy, eth0-ként, indításkor is van net, én voltam figyelmetlen.

Másik kérdés:
Leszedtem a Resilio Sync-ket, ezzel szinkronizálok mappákat a gépek között.
A gondom, hogy ha belépek a mappájába és ./rslsync paranccsal indítom jó, de hogy tudom én ezt rendszerindításkor lefuttatni?
Tehát hogy futtassa le a /etc/rslsync/rslsync fájlt minden indításnál.
Köszi!

üdv, adika4444

(#56521) #21078528 válasza bandras0226 (#56519) üzenetére


#21078528
törölt tag

Ez attól függ, hogy EFI-vel v. hagyományos BIOS módban használod a rendszered. Ha EFI-vel akkor igen, kell neki egy ESP partíció. A /home nem kötelező.

(#56522) bandras0226 válasza #21078528 (#56521) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Mindegy . Így sem bootol. Úgy néz ki erre a laptopra nem megy fel valamiért. Kipróbáltam az új Mint-el azzal simán elindult. Ezek szerint a gép és a pendrájv jó. Mint alól is kiírtam a telepítőt hátha a Windows kavar be mint a Fedoránál és úgy sem lett jó.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#56523) #21078528 válasza bandras0226 (#56522) üzenetére


#21078528
törölt tag

Akkor nyilván a telepítővel van gond, ne erőltesd...
Ha az Arch izgat, próbáld feltenni azt, ne ilyen barkács verziót...

(#56524) Frawly válasza bandras0226 (#56519) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, UEFI-s bootnál kell egy EFI partíció (ami egyben boot partícióként is szolgál, és kötelező rá FAT32-es fájlrendszert tenni), illetve a partíciós tábla GPT-s legyen. Swap partíció nem muszáj (csak ha btrfs-t használsz), használhatsz helyette tetszőleges partíción lévő swapfájlt (aminek a mérete rugalmasan alakítható). A home-ot sem muszáj külön partícióra, de azért erősen célszerű.

(#56525) #21078528 válasza Frawly (#56524) üzenetére


#21078528
törölt tag

Nem szolgál /boot partícióként, és nem kell GPT-nek lennie...

(#56526) Rimuru válasza #21078528 (#56525) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem kell de ajanlott a GPT, es lehetne az ESP a /boot is. :))

Vigyázat, csalok!

(#56527) Frawly


Frawly
veterán

Akkor nem szolgál bootként, ha van másik boot is, de felesleges még az EFI-n kívül pl. GRUB-ot is feltenni, csak eggyel több lépcső, felesleges bonyolítás, mindenféle előny nélkül. Ha EFI partíció van, akkor lehet nyugodtan arról bootolni, és akkor /boot-ként is szolgál. Sok UEFI támogatja az MBR-t, de csak amolyan Legacy módként, hacsak nem használ az ember régi OS-t, mint XP és társai, már pedig az ellenjavallott. Érdemes UEFI bootot használni (már csak azért is, mert ilyenkor sok UEFI-rendszer gyorsabban detektálja a lemezeket, nem végez el sok hagyományos BIOS POST tesztet, emiatt lehet nyerni 1-2 másodpercet bootidőben). Gyanítom itt az okozza a problémát, hogy EFI bootra van állítva az UEFI (nagyon helyesen), és a telepítő valami miatt nem szereti. Már pedig EFI bootnál kötelező az EFI partíció, amit ugyan nem kötelező /boot-ként használni, de érdemes.

Mindebből azt akartam kihozni, hogy nem muszáj sok partíciónak lenni. Emlékszem egy másik fórumon az egyik fórumozó vért hugyozott, mire Fedora alatt átvitte a régi linuxos rendszerét az új SSD-jére úgy, hogy bootoljon is. Maga a klónozás egyszerűen ment neki rsync-cel, de a Fedora háromszoros bootot használ EFI bootnál, EFI-ről indítja a Shim-et (first stage boot, fallbacknek, ha a GRUB-bal valami baj lenne, de igazából ez az EFI miatt elve second stage boot), a Shim indítja a GRUB-ot, a GRUB a rendszert. Na, ez az ami felesleges, nálam az UEFI-ben kézzel hozzáadott EFI bejegyzéssel mindjárt az Arch EFI-fájlja indítja az initramfs-t, az EFI partíció van /boot alatt. Ha nincs initramfs, akkor még egyszerűbb. Nem is értem, hogy a telepítők minek bonyolítják az életet mindenféle bootmanagerrel, mikor az EFI-nek pont az a lényege, hogy szabványosított bootmanager, és nem kell rá újabbat felhúzni.

[ Szerkesztve ]

(#56528) Frawly


Frawly
veterán

Olvastam már olyan esetkörről, hogy még EFI partíció sem volt, és úgy is ki lehet okoskodni az EFI-bootot, de egyrészt ennek a működését nem értem, meg initramfs mellett nem működik. Már pedig initramfs kötelező, ha a disztró csak azt támogatja, vagy nem csak azt támogatja, de LVM, szoftveres titkosítás, vagy hasonló van használatban.

EFI partíció viszont szabvány szerint kell EFI-bootkor, mivel a többi OS telepítője is oda akar majd írni.

(#56529) csixy válasza Rimuru (#56515) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm szépen! :R
A syslinuxos chainloader segítségével sikerült végre megcsinálni a swájci bicska USB-s SSD kütyümet egyenlőre legacy verzióban ! :DD
Az alapanyag egy verbatim store n go 128gigás USB-SSD drive. Így partícionáltam:

Az sdb1 fat32 , erre windowsból Yumival másolódnak a live iso-k és egyéb iso-k (vírusirtók satöbbi, pl windows telepítő), a Yumit is linuxosok csinálták, syslinuxos bootot tesz az sdb MBR-jébe. A Yumi nagyon kiszolgálja a felhasználót, nem kell beállítások után kutakodnia.

Az sdb2 exFAT, csak winnyózból tudtam megformázni, a linux a /media/user mappába mountolja ha megkérjük rá.
Az sdb3 egy NTFS szükséges rossz ,mert az előzőleg a drive hátsó végébe telepített linux, esetemben L.Mint XFCE 32 bites (bizonyám(!) ... semmi perzisztens baszkurálódás valamelyik live iso-val !) Grub-loaderét ebbe a partícióba telepítettem ez alapján:Installing GRUB2 to a Partition így:

sudo chattr -i /boot/grub/i386-pc/core.img
sudo grub-install --target=i386-pc --debug --force /dev/sdb3
sudo chattr +i /boot/grub/i386-pc/core.img

Sajnos emiatt került a linux a kiterjesztett partícióba.
Ezután már csak annyi dolgom volt, hogy az sda1 multiboot mappájában található syslinux.cfg fájlba beszúrjam ezt:

LABEL grub2
MENU LABEL Grub2
COM32 chain.c32
APPEND boot 3

És győztem ! :K :)) ;]

Köszönöm nektek! :R

Beletelt pár álmatlan éjszakába , mire mindezt a tudatlan fejemmel összebuheráltam.

Külön köszönet colomb2-nek!!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#56530) longhair válasza adika4444 (#56520) üzenetére


longhair
csendes tag

Ha az /etc/rc.local végére az exit 0 elé beírod az elérési utat, akkor le kell, hogy fusson rendszerindításkor

(#56531) adika4444 válasza longhair (#56530) üzenetére


adika4444
addikt

A rossz hír hogy nem fut le. A jó, hogy van megoldás hogy még is lefusson:)
Ez a módszer ugyanis deprecated Deb9-ben, csak hát nem váltotta fel semmi jó...

üdv, adika4444

(#56532) Rimuru válasza adika4444 (#56531) üzenetére


Rimuru
veterán

"csak hát nem váltotta fel semmi jó" - ott van a komplett systemd. Ezt linkelem, gondolom hogy user szinten futtatod.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#56533) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! Mint alatt szeretnék egy olyan naptárat használni, ami képes az emlékeztetőre pl. felugró ablak formájában. Létezik ilyen? Köszi!

(#56534) growler válasza jackal79 (#56533) üzenetére


growler
őstag

Thunderbird kiegészítők: Lightning és a Provider for Google Calendar
Az egyik a Feladatok a másik a Naptár ...mindkettőben van több időpontra
beállítható emlékeztető.

(#56535) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Debian-on szeretnem beallitai a dual monitort.
VGA: nVidia GF 210
egyik monitor 2560x1440
masik monitor: 1920x1080
driver: nyilt

Csak az elsot (masik lehuzva) meg tudom csinalni ezzel:

cvt 2560 1440
xrandr --newmode "2560x1440_60.00" 312.25 2560 2752 3024 3488 1440 1443 1448 1493 -hsync +vsync
xrandr --addmode HDMI-1 "2560x1440_60.00"
xrandr --output HDMI-1 --mode "2560x1440_60.00"

Ha radugom a masik monitort, akkor mindketto jo lesz, de amint reboot-olok, elromlik az egesz, es mindketto FullHD lesz.

Az .xprofile-ba beirtam az utolso harom sort egy netes leiras alapjan. Le is fut, de egy csomo hibauzenetet rak ki a mate desktop feluleten, amit nem tudok elolvasni, mert eltunik hamar, es kikapcsolja a nagyobbik felbontasu monitort.

Gyari driverrel meg egy monitoron sem tudom beallitani.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#56536) Apollyon válasza Bici (#56535) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Bár más problémák, de nekem elég sok gondom volt a nyílt nvidia-hoz való driverrel, sokkal újabb kártyához. Esetleg próbáld meg a zártat, nálam az hibátlanul működik.

Ja basszus, most látom gyári driver nem jó... Bocsesz. Hogy próbáltad a gyárival egyébként, és mi történt?

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#56537) Bici válasza Apollyon (#56536) üzenetére


Bici
félisten

Ugyanazzal a modszerrel probaltam a gyari eseten is, es az tortent, hogy hibat irt ki a felbontas beallitasokar a xrandr parancs.
A hibauzenetre rakeresve (nem emlekszem ra) azt irta az egyik distro doksija, hogy az nV gyari driverrel nem fog menni, csak a nyilttal;
megvan: [link]

Egyebkent windows alatt is kezzel kell ennel a karinal beallitani a felbontast. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#56538) csixy válasza csixy (#56529) üzenetére


csixy
addikt

Most már így néz ki az USB bicsakom: syslinux a /dev/sdb-ben, Grub2 a /dev/sdb3-ban.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#56539) Bici válasza Bici (#56537) üzenetére


Bici
félisten

Kiprobaltam egy AMD karival is.

Itt minden poccre muxik, de csak a kovetkezo ujrainditasig.
Mindenaron tukrozni akarja a ket monitort, es hiaba mondom neki meg mindig, hogy ne tukrozze, akkor is ezt csinalja.
Persze fullhd lesz igy mindket monitor.
Annyival jobb, mint nV karival, hogy ha egysze beallitom, akkor reboot/ig tokeletes, sleep utan eseten nem lesz fekete keprnyo, hanem rendesen visszajon, illetve nincsenek vicces artifact-ok, mint nV eseten.

De mivel mindket kari eseten mirror modot erolteti reboot-kor, igy ez szerintem mar nem driver kerdes.
Mate desktop van fent, debian 9-en.

Hogy tudom ravenni, hogy reboot utan is megmaradjon a jo elrendezes?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#56540) Bici válasza Bici (#56539) üzenetére


Bici
félisten

Addig eljutottam, hogy a ~/.config/monitors.xml file/ban megszuntettem a kaoszt, es ennyit hagytam benne.
Ezzel azt ertem el, hogy a tukrozesrol mar leszokott, de a felbontasokat, illetve az elsodleges monitort mar nem sikerult megjegyeznie. :U

Probaltam rasegiteni a ~/.xprofile file szerkesztesevel:

xrandr --newmode "2560x1440_30.00" 146.25 2560 2680 2944 3328 1440 1443 1448 1468 -hsync +vsync
xrandr --addmode DVI-0 "2560x1440_30.00"
xrandr --output DVI-0 --mode "2560x1440_30.00"

Sajnos ez sem segitett.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#56541) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

Sziasztok!
Fel szeretném laptopomra rakni a Manjaro KDE verzióját. Be is tölt a telepítő addig, amikor ki kell választani a nyelvet, billentyűzet nyelvét stb., és ott van a telepítés is. Ha erre viszont rámegyek, akkor a Win10 kezd el betölteni... SHA-t megnéztem, egyezik, szóval elvileg az ISO-va nincs gond. Debian KDE-t ezelőtt sikerült feltelepítenem, ezért nem értem, hogy most mi lehet a gond. Van erre valami ötletetek?

(#56542) csixy


csixy
addikt

Szükségem lenne egy olyan linux disztróra, melyik tudja a live módot is, de nem túl nagy kiterjedésű a telepítője, van grafikus ablakkezelője, tudja EFI-t és a GPT-t is,64 bites, ugyanolyan rendes telepítő varázslója van , mint az Ubinak, vagy a Mintnek és ugyanúgy Grub2-t használ. Szóval a lényeg a kicsi ISO méret lenne és lehetőleg a vincseszteren telepített állapotban érje be kevés hellyel.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#56543) gyenge47


gyenge47
tag

Sziasztok!

Nem sokára új munkahelyen kezdek és Linux illetve AIX-on futó alkalmazással is foglalkoznom kell majd.
Olyan könyvet vagy doksit keresek mely a magamfajta kezdőnek segít eligazodni a rendszer kezelésében.

Előre is köszi.

(#56544) lev258 válasza gyenge47 (#56543) üzenetére


lev258
veterán

Mivel gondolom grafikus felület nem nagyon lesz, így elsősorban Terminál (shell) ismereteket kell szerezned.
Erre már könnyebben rá tudsz keresni, illetve az Összefoglalóban is találsz tippeket.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#56545) CPT.Pirk válasza CanibelZ (#56541) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mivel írtad ki az iso-t? Gondolom win alól, ha igen akkor a rufus javasolt. Azon belül meg lehet iso és dd módban is. A dd mód 1:1-be kiírja a képet a penre, úgy biztosan működnie kell.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#56546) CanibelZ válasza CPT.Pirk (#56545) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Rufus-t használtam, mint máskor is. De megpróbáltam elindítani az asztali gépen, ott elindult, utána viszont már a laptopon is működött. Na, erre mondjon valaki okosat, hogy mi lett vele. :))
Hamarabb akartam írni, csak valamiért nem töltött be a fórum kb 17 óta, de reggel óta a privátokat abszolút nem tudom megnézni "Kommunikációs hiba" miatt. Erről tudtok valamit?

(#56547) CPT.Pirk válasza CanibelZ (#56546) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem mennek a privik. A pendriveod meg lehet kezd tönkremenni. :F

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#56548) leslieke válasza CanibelZ (#56546) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Privik működnek. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#56549) ubyegon2 válasza CanibelZ (#56546) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem se jók a privik, még magamnak sem tudok küldeni! :Y

Nekem egy ideje itt van a nyelvemen a hardverhiba dolog, csak nem szivesen írja ezt le a zember, akár a pen is döglődhet, sőt! bizonyos tip. Pendrive-ok határozottan nem szeretik a Linux iso-kat. Nem marhulásból írom, anno olvastam a Sandisk Extreme 32GB-os penemről ilyeneket. Nem tudom, igaz-e, mert egy Sandisk OTG-t használok telepítgetésekhez, az meg bírja már ezer éve és majdnem ugyanolyan gyors. A pendrive fura egy madár, figyelni kell vele nagyon, a nemrég vett Flair 64GB-os például USB2 portban gyorsabban másol filmeket, mint a 3-as portból! :U Pedig ilyen nincs és mégis van!

(#56547) CPT.Pirk (#56548) leslieke

Dejó.....Ti tucc-tok írni magadnak is? ;] Ez valami félisteni kiváltság lehet. :D

(#56542) csixy

Amit kérsz, az olyan fából vaskarika, mert ha van live-mód, akkor értelemszerűen nagyobb az iso jóval! Most jelent meg a Bodhi Linux, de annak szerintem nincs live módja, de a szintén most megjelemt új PepperMint-nek viszont van, ezeket gondolom ismered, jól kinéznek, de mégis igen lightosak emellett!

[ Szerkesztve ]

(#56550) Frawly válasza csixy (#56542) üzenetére


Frawly
veterán

Mennyire legyen kicsi az .iso? Mi limitálja a méretét nálad, ami miatt kicsinek kell egyáltalán lennie? A legtöbb live módban is használható distró már nem fér fel egy CD-re, mindegyik min. 1 giga, vagy kicsit több.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.