Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52801) Bferibörs válasza ubyegon2 (#52798) üzenetére


Bferibörs
addikt

igen erre gondoltam, a baj az ,hogy újra telepítéseknél minden alklommal 1.5,1.2 GB helyet lefoglal, erről nem tudtam, most már tudom ,köszi :R

egyenlőre játszom,ismerkedek a linuxal amikor van szabad időm rá

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#52802) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#52799) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Unity meg a kornak... :D Pénteken voltam Ubuntu hour előadáson, ahol ez volt az egyik téma. Ugye most Gnome3-ra vált az Ubi, de azzal meg azt érzem, hogy csöbörből vödörbe kerültek. Mate, Cinnamon, stb. frankó felületek mellett miért pont a Gnome3 tetszett meg a cégnek, érthetetlen... Hopp, meg is találtam a felvételt az előadásról: [link]

Akit érdekel az ilyesmi, 4 téma volt:
Ubuntu / Unity
Proxy-k működése
Tor hálózat és darkweb
Git és társai verziókezelő rendszerek

---
A grakikás cikk meg valóban fejlesztésre szorul. Összedobom a nagyját, csak kellene valaki aki vágja az nVidiás drivereket, mert én már csak ilyen megrögzött AMD-s vagyok. :)

sh4d0w: Windows alatt szerettem volna az alap lemezkezelővel egy üres partíciót hozzácsapni az előtte lévőhöz, na ott én félreértettem a leírtakat, aztán abból lett az lvm-es virtuális partíció, amit utána nem lehetett szétbontani, csak mindkét partíció megsemmisítésével...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#52803) BoB válasza CPT.Pirk (#52792) üzenetére


BoB
veterán

Szerintem te is keversz valamit mert mindkettő API (va-api, vdpau), csak egyiket Intel készítette (eredetileg), a másikat az nvidia.

És egyébként pl az Intel GPU-k nem is támogatják a vdpau-t, az csak OpenGL/VAAPI backend-el működik egyáltalán velük (szerintem te itt keversz valamit). Nvidia-hoz meg jobb a vdpau.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#52804) CPT.Pirk válasza BoB (#52803) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahh, igaz.

Azt kevertem, hogy a va-api csak Inteles cucc, de a vdpau-t tudja használni. A vdpau meg megy nV és Amd kártyákon is, de Inteleken nem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#52805) #95488640 válasza sh4d0w (#52795) üzenetére


#95488640
törölt tag

akkor gondolom sosem probaltal meg Slackware-t

Ami azt illeti, kezdő koromban, az volt fent a legtovább a gépemen, közel 1 évig. Olyan 2005 körül. Nagyon szerettem. Valóban pokoli gyors volt. És röhej, de minden működött alatta, én nem emlékszem, hogy kézzel kellett volna hegeszteni. Telepítőben persze cli, beikszeltem ami kellett, és .. várjál, talán tényleg valahova mintha be kellett volna írni egy startx-et, de ennél többet nem szerintem. Ráadásul akkor még ATI 9550SE-m volt, vga ügyileg, és az is simán ment... Ami meg kellett tgz-ből felkúszott. Nekem nagyon pozitív tapasztalataim vannak Slacware-el. Nagyon kedveltem. :)

(#52806) BoB válasza ubyegon2 (#52796) üzenetére


BoB
veterán

Nem igazán értem hogy mit nem értesz :F

Ha terminálba beírod: spectacle -> ez indítaná a képlopót de nincs feltelepítve. Ezt tudod felrakni a kde-spectacle csomaggal.

(mert amit felraktál csomagot, ismét írom és te is látod, egy nem indítható program, RPM készítő)
Ne haragudj de ez már fáj :O

És egyébként ennek meg az égvilágon semmi köze sincs a KDE-hez vagy Cinnamonhoz mert az hogy melyik csomag hogy van elnevezve a disztróhoz kötődik nem az asztali felülethez :(((

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#52807) sh4d0w válasza #95488640 (#52805) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

:R

https://www.coreinfinity.tech

(#52808) ubyegon2 válasza BoB (#52806) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem én, csak ezt az rpm készítőt nem értettem, hogy az minek egy Debian/Ubuntu alapú disztróba....

Ne haragudj de ez már fáj :O

:DD akkor jó!

És egyébként ennek meg az égvilágon semmi köze sincs a KDE-hez vagy Cinnamonhoz mert az hogy melyik csomag hogy van elnevezve a disztróhoz kötődik nem az asztali felülethez egyébként ennek meg az égvilágon semmi köze sincs a KDE-hez vagy Cinnamonhoz mert az hogy melyik csomag hogy van elnevezve a disztróhoz kötődik nem az asztali felülethez

Többnyire, de nem számít, úgyis maradok a megszokott képlövőmnél.

(#52809) BoB válasza ubyegon2 (#52808) üzenetére


BoB
veterán

Fogalmam nincs minek ez ide :))

A második feléhez:

Nem is azért írtam mert engem az érdekel hogy te melyiket hasznélod, hanem azért mert már megint azért a cinnamon a legjobb a világon mert te találtál még egy nem létező hibát másban. ez az ami idegesítő :D

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#52810) ubyegon2 válasza BoB (#52809) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

már megint azért a cinnamon a legjobb a világon mert te találtál még egy nem létező hibát másban. ez az ami idegesítő

Ja, hogy emiatt téped a hajad! Megszokhattad volna már. ;)

Nem emiatt a legjobb a világon a Cinnamon! :N

Fogalmam nincs minek ez ide

Ide? Csak sata csatolóim vannak, nem értelek! :Y

Múgy meg logikátlanul idegeskedsz, mert én Cinnamonos disztróban találtam a hibát, nem KDE-sben, az, hogy a múltkor abban nem tudtam használni ezt a fura és bonyolult programot, az az én hozzá nem értésem miatt lehet. Nem? De!

[ Szerkesztve ]

(#52811) ampulla válasza BoB (#52782) üzenetére


ampulla
aktív tag

117 mega? Elég profi Screenshooter program :D

(#52812) BoB válasza ampulla (#52811) üzenetére


BoB
veterán

Mit vártál? Csak profi programokat ajánlok :DDD

Egyébként a függőségek nincsenek meg, maga a program csak 1M méretű.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#52813) ampulla válasza BoB (#52812) üzenetére


ampulla
aktív tag

Tehát neked megy a függőségek nélkül?

apt depends kde-spectacle elég sok függőséged kidob, gondolom még ezeknek is van függőségük, azért lesz a végén 117 MB.

(#52814) ubyegon2 válasza ampulla (#52813) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

117 MB ? :Y Mit akarsz, legalább nem kell mindig kattintani egyet a panelon, ha használni akarod! Felrakja a fél KDE-t? De jó, hogy dobtam az imént a kde- előtag miatt. ;]

Végül is egyet mindenképpen kell pluszban kattintanod, kicsit arréb mozdítod az egeret és nem a program ablakában nyomod a pluszt.

Nekem jó ez a pár kb-os kis segédprogram is. :)

[ Szerkesztve ]

(#52815) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#52802) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Pénteken voltam Ubuntu hour előadáson :Y Te milyen helyekre jársz!? Biztos ott volt az itteni 4 fős fangroup is.

Érdekes volt amúgy? Gondolom itthon nincs ilyen Chakrás előadás, bár magadnak csinálhatnál éppen...

miért pont a Gnome3 tetszett meg a cégnek

Na miért? Pár kiegészítővel tök hasonlóvá változtatod a Unityhez.

A grakikás cikk meg valóban fejlesztésre szorul. Összedobom a nagyját, csak kellene valaki aki vágja az nVidiás drivereket, mert én már csak ilyen megrögzött AMD-s vagyok.

Ez jó hír, remélem valaki lesz, aki az Nvidiás részt megírja, szerintem lev258 szaki pont Nvidiás! Én is ezer éve AMD-t használok, nem mint ha értenék hozzá, csak úgy említettem.

BoB szaki is tehetne már valami hasznosat a köz érdekében, már lassan csak piszkálódik, többet, mint én! ;]

[ Szerkesztve ]

(#52816) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#52815) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pár kiegészítővel, ami természetesen nem része az alap telepítésnek, ahogy korábban sem volt... Nézd meg az előadást, 20 perc körül van csak az Ubis rész és pont ezekkel a dolgokkal foglalkozik, ráadásul egyet is kell értsek az előadóval.

Az Ubuntu akkor indult el rossz irányba, mikor a közelgő Unity váltás előszeleként átrakták az ablak gombokat a bal oldalra, odáig frankó volt és a Gnome2-es felülettel elfutott bármin.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#52817) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#52816) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Pár kiegészítővel, ami természetesen nem része az alap telepítésnek, ahogy korábban sem volt...

Ez soha nem fért a fejemben, egy évek óta kiforrott DE volt és telepítés után egyből tweak-programot kellett feltenni, ha valamit be akartál állítani rajta. Igaz, a Gnome is ugyanez pepitában. :(

Ez a tegyük a gombokatbaloldalra is mekkora marhaság volt, kényszeresen ment ez a nehogyhasonlítsunkawindowshoz marhaság. Pedig hát a Windowsnak nem a kinézete volt a hibája! Azzal bárki ellenne.

Ja, beugrott, az elérhetetlen OSX imádat! :(

Megnézem ezt a 20 perces filmet akkor, remélem jó csajok is vannak benne.

A torról is van előadás, na ez érdekes, meg az Ubuntu és tor kapcsolata is.

Az már tetszik, hogy lefilmezték nektek, hogyan kell bemenni az előadásra. :DD (ami itt majd 2 órásnak mutatkozik, nem 20 percesnek)

[ Szerkesztve ]

(#52818) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#52816) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Megnéztem a 20 perces részt, de az a helyzet, hogy vagy túl tájékozottra olvastam már magam vagy az előadó nem tudott semmi újat mondani, azt viszont eléggé nyekeregve tette. Kicsit szörnyű volt így az egész, de igaz, amit említett.

(#52819) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#52818) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

gnome-layout-manager

[ Szerkesztve ]

(#52820) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Na, mióta átváltottam Manjaro-ról Peppernint-re, most már muszáj volt nyomtatnom, már nem tudtam halogatni, kb 1 perc alatt -lehet még ennyi sem) megtalálta a wifis nyomtatót és kinyomtatott egy tesztoldalt :) A Pepperrel kellett volna kezdenem és nem a Manjaro-val szenvedni, ráadásul a böngésző is gyorsabb.

(#52821) #38314240 válasza ubyegon2 (#52767) üzenetére


#38314240
törölt tag

Ne haragudj, de ez nekem magas. :D Világ életemben Windows felhasználó voltam. Mondanom sem kell, hogy a Windows 10 elcseszettsége miatt tértem át.
Jobb lesz, ha nem kísérletezgetek kernelekkel, driverekkel. Inkább megvárom a következő kiadást. :)
Azért köszönöm mindenkinek a segítőkészséget!

(#52822) ALFA válasza ubyegon2 (#52817) üzenetére


ALFA
senior tag

Ha már piszkálódást akarsz... ;)

Az már tetszik, hogy lefilmezték nektek, hogyan kell bemenni az előadásra. :DD

Persze, mert odaírták, hogy utána kocsmázni mennek, és mivel páran függőlegesen olvasnak, megmutatták nekik, hogy ne a kocsmában keressék az előadókat, hanem találják meg előbb az előadókat, és majd azok mutatják meg nekik az utat a kocsmába. :K

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#52823) #95488640 válasza #38314240 (#52821) üzenetére


#95488640
törölt tag

Ne vedd magadra, előttem is vannak még fekete foltok, 15 év után. :)
pl. az éppen aktuális 4.4.0.-xx kernellel + nvidia driverrel 90+ FPS egy játékban, de ha lecserélem a kernelt egy újabbra, pl a legfrissebb 4.10-re, alig karcolgatja a 29-et. Úgy, hogy minden más változatlan. Én már fel se veszem az ilyen dolgokat. :)

(#52824) ALFA


ALFA
senior tag

wifi kávézóban egz tizenéves srác valami iphone-nak látszó kütyüvel akart bekukkantani a laptopomra, ahogy a tűzfalam hangjelzést adott, zsebrevágta a kütyüjét és kirohant. Pofátlan volt, két méterre ült tőlem.
Milyen programmal tudom legközelebb rögzíteni a legtöbb adatot ilyenkor, hogy pontosan milyen készülékről és milyen programmal jött az érdeklődés?
Ubuntu Mate az alap.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#52825) ubyegon2 válasza #38314240 (#52821) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Világ életemben Windows felhasználó voltam.

Emiatt ne aggódj, sokan vannak így ezzel. Ha nem zavar annyira a jelenség, akkor várd meg a 18.2 verziót, de akár kipróbálhatsz egy Ubuntu 17.04 Mate verziót is. Előbb utóbb úgyis belekóstolsz majd az ilyen jellegű dolgokba is, mint a driver frissítés.

(#52824) ALFA

Ez elég durva dolog volt, ilyennel szórakozik a kis nyúlmajom! :(((
Ezzel érdemes lenne inkább a Haladó topikba beírnod, ott jobban ismerik a tűzfalak működését, miként lehet belenézni a naplózásába.

[ Szerkesztve ]

(#52826) #21078528 válasza ALFA (#52824) üzenetére


#21078528
törölt tag

UFW-t engedélyezed, és utána a /var/log/ufw.log.
A naplózás mélységét az /etc/ufw/ufw.conf-ban tudod állítani (alapértelmezésben alacsony).

(#52827) sh4d0w válasza #21078528 (#52826) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem a /var/log/auth.log-ban is kell lennie bejegyzésnek, ha sikertelenül megpróbált bejelentkezni.

https://www.coreinfinity.tech

(#52828) Sonja


Sonja
veterán

Egyelőre egy elméleti kérdésem lenne (később válhat belőle gyakorlati csak). :)

A rendszer (/) a 64GB-os SSD-n van, míg a /home a WD Black 1TB-os HDD-n. Ha valamikor veszek egy nagyobb SSD-t, akkor hogy tudom megoldani, hogy a /home is az SSD-re kerüljön, míg az 1TB-os HDD csak egy sima ext4 partíció legyen? Én elsőre olyanra gondoltam, hogy csak simán átmásolgatom az új SSD-re (a / és /home-ot is) live rendszer alól, utána meg valamit kellene ügyködni az fstab-ban?! :F Google-val nem találtam erre leírást (vagy csak rosszul kerestem), csak pont a /home mappa külön partícióra/HDD-re való áttételét.

Szerk.: Elég, ha csak leírást linkeltek.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#52829) Rimuru válasza Sonja (#52828) üzenetére


Rimuru
veterán

HDD-re koltoztetes leiras, csak visszafele. :P

Amugy az egesz folyamat roviden:
livecd -> megformazod -> mount -> cp -pr {/mnt/oldroot,/mnt/oldboot,/mnt/oldhome} /mnt/newroot -> fstab helyrerakas -> (chroot) grub-mkconfig (ha mas hw is valtozik akkor meg initramfs generalas is)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#52830) ubyegon2 válasza Sonja (#52828) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Gparted copy/paste módszer kell majd neked is, de az Ubuntuban lévő pár hsz-ből kimazsolázhatod a lényeget.

colomb2 szakié úgy látom szakszerűbb és egyszerűbb :)

[ Szerkesztve ]

(#52831) BoB válasza Sonja (#52828) üzenetére


BoB
veterán

- berakod az új SSD-t, meglévő rendszerről mehet a boot
- partícionálod
- becsatolod
- rsync-el (a megfelelő paraméterekkel!) másolod a /-t új SSD-re
- dettó a home-odat
- feltelepíted a grub-ot rá
- átírod az UUID-t grubban, fstabban

Kész. Ezek közül semmihez sem kell Live lemez vagy chroot, mindent meg tudsz csinálni a meglévő rendszeredről.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#52832) Sonja válasza BoB (#52831) üzenetére


Sonja
veterán

Ez így elég könnyűnek tűnik, csak honnan tudjam az rsync megfelelő paramétereit? :F Illetve, hogy telepítem fel rá a grub-ot? :B

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#52833) Rimuru válasza BoB (#52831) üzenetére


Rimuru
veterán

Eredetileg ilyesmit akartam en is, de ugy voltam vele ez a biztos amit leirtam. ;]
Mar meg is vannak a kerdeses pontok. :P

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#52834) BoB válasza Sonja (#52832) üzenetére


BoB
veterán

rsync ide vonatkozó paraméterei:
# rsync -aAXv --exclude={"/dev/*","/proc/*","/sys/*","/tmp/*","/run/*","/mnt/*","/media/*","/lost+found"} / /path/to/backup/folder
[link]

grub-ot meg ugyanúgy tudsz telepíteni a meglévő rendszerről, grub-install nem csak Live lemezeken van.

Azaz:
grub-install --target=i386-pc /dev/sdx

(vagy grub2-install, ahogy hívják a disztródon)

colomb2: igazad van, elbasztam :DDD

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#52835) growler válasza Sonja (#52832) üzenetére


growler
őstag

Most másolom a / partíciómat egy leválasztott Ext4-re formázott 8GB-os pen.-re.
Kíváncsi vagyok mi sül ki belőle ! :) [link]

(#52836) Sonja válasza BoB (#52834) üzenetére


Sonja
veterán

No és a /home? :)

Grub-ot (grub2 gondolom Ubuntu Studio 14.04.5 LTS-nél) soha nem telepítettem külön, a telepítő elintézte, ezért kérdeztem, hogy kell. :K :B

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#52837) BoB válasza Sonja (#52836) üzenetére


BoB
veterán

Ha konkétan a másolásra gondolsz, azt már végrehajtottad azzal az egyetlen rsync parancsal egy partíció esetén.

Ha kettőt akarsz akkor meg exclude-nak beírod a /home -ot is és a másikra teszed át.

fstab-ot értelemszerűen az új helyen módosítod.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#52838) Sonja válasza BoB (#52837) üzenetére


Sonja
veterán

A másolásra gondoltam, de akkor ez az rsync parancs elvileg azt is másolja. Értem. :) Elmentettem, remélem sikerül majd akkor megcsinálnom mindent. :D Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#52839) BoB válasza Sonja (#52838) üzenetére


BoB
veterán

Nagyon nem kell izgulnod mert az eredeti adataid megmaradnak mert csak másoltál róla. Akármi történik az ott lesz ugyanúgy.

Az UUID-t a /boot -os grub.cfg-ben ne felejtsd el átírni mert különben nem fog boot-olni. (vagy fog, csak a régi rendszert indítja majd ha bennehagytad a régi 64-es SSD-t).

Arra figyelj mindig hogy az új konfig fájlok amiket szerkesztened kell a
/run/media/sonja/blablabla/ (vagy ahova csatoltva lett az új SSD)
alatt kell majd keresned.

Ha viszont simán vim /boot/grub/grub.cfg -t írsz akkor hazavághatod az éppen futó rendszered boot-ját.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#52840) ubyegon2 válasza BoB (#52839) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

De megbonyolítottátok, én pár napja csináltam a gparteddel copy/paste módszerrel rendszer alól, épp az Ubuntun is ez megy most.

(#52839) BoB
Az UUID-t a /boot -os grub.cfg-ben ne felejtsd el átírni mert különben nem fog boot-olni. (vagy fog, csak a régi rendszert indítja majd ha bennehagytad a régi 64-es SSD-t).

Már leszedtem az eredetit az SSD-ről, semmilyen fájlt nem szerkesztgettem (mivel futó rendszer), még a swap uuid-jét kell még megnéznem, de működik minden amúgy, a linkben ott a kép, a másolt partícióról írok.

[ Szerkesztve ]

(#52841) Rimuru válasza ubyegon2 (#52840) üzenetére


Rimuru
veterán

Amugy nem bonylult, max annak tunik. :P
Szeritned en a distro valtast hogy csinaltam? chrootban felepitettem a gentoot utana simat atmasoltam az arch root particiojara.

Vigyázat, csalok!

(#52842) #21078528 válasza sh4d0w (#52827) üzenetére


#21078528
törölt tag

Systemd-s rendszereknél az auth.log általában üres. A journalctl SYSLOG_FACILITY=10 paranccsal lehet ez ügyben vizsgálódni, de azért ha hálózati támadásra gyanakszom, akkor első a tűzfal naplója, amit megnézek.

(#52843) ubyegon2 válasza Rimuru (#52841) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én elismerem, hogy ezek a számomra ismeretlen dolgok is egyszerűek. Nektek! Nekem meg a gpartedes copy/paste egyszerű. Az előbb amott is leírtam hogyan látom én ezeket hozzánemértőként. ;]

Én örök kezdő vagyok, így ha lehet, a GUI-s megoldásokkal operálok, mi mást javallanék itt a Kezdő topikban?

[ Szerkesztve ]

(#52844) BoB válasza ubyegon2 (#52843) üzenetére


BoB
veterán

Nekem a gparted-es megoldás azért tűnik bonyolultnak mert fogalmam sincs a háttérben mit csinál :F

Persze gondolom azért működik mert az UUID-t is másolta, úgy nyilván nem kell szerkeszteni, ha ugyanaz. Mindenesetre én nem favorizálom.

Persze én csak azt írtam le én hogyan csinálom, az hogy más mit csinál nem érdekel :DDD

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#52845) Rimuru válasza ubyegon2 (#52843) üzenetére


Rimuru
veterán

Ilyen guis programokkal kb soha nem foglalkoztam (ezert se szoktam ilyesmit javasolni/beszalni segitesbe), a tobbihez meg csak van affinitasom. :DDD
Teljesen jogos az is amit BoB ir. ;)

(#52844) BoB: Amugy asszem gparted pont kiirja a muveleteket nem? vagy csak ilyen egyszerusitett listaban?

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#52846) BoB válasza Rimuru (#52845) üzenetére


BoB
veterán

Na ja egyébként én is lehet javasoltam volna ha ismerném :DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#52847) ubyegon2 válasza Rimuru (#52845) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

& BoB

OK, ti nem foglalkoztok GUI-s programokkal, de csak elismeritek, hogy azért van ezeknek is létjogosultsága, ha valaki nem ért egyébként a Linuxhoz. :) Kezdők között ez elég gyakori.

Most viszont lehet választani a módszerek közül, kinek mihez van inkább affinitása. Mondjuk, ha ti leírjátok a módszereiteket, az én tök egyszerű megoldásaim már senkit nem érdekelnek, annál az egyszerű oknál fogva, hogy tudják, ti értetek hozzá én meg nem! :Y

(#52848) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
/etc/fstab szerkesztésében kérnék segítséget.

Van két meghajtó a pcben egyiken van(nak) a rendszer másikon pedig az adataim.
Adat meghajtó NTFS .
Ezt a meghajtót becsatoltam /mnt/HPadat mappába,majd innen építeném tovább a csatolási pontokat.
Ami különös lenne (számomra) szeretnék mappába mappát csatolni.

Eddig így nézne ki:

UUID=11D2A0F5DD4F2931 /mnt/HPadat ntfs-3g auto,defaults,locale=hu_HU.UTF-8 0 0

/mnt/HPadat/Users/zoli//Downloads /home/zoli/Letöltések ntfs-3g bind,defaul$
/mnt/HPadat/Users/zoli/Documents /home/zoli/Dokumentumok ntfs-3-g bind,defau$
/mnt/HPadat/Users/zoli/Music /home/zoli/Zenék ntfs-3g bind,default 0 0
/mnt/HPadat/Users/zoli/Videos /home/zoli/Videók ntfs-3g bind,default 0 0
/mnt/HPadat/Users/zoli/Pictures /home/zoli/Képek ntfs-3g bind,default 0 0
/mnt/HPadat/Users/zoli/Desktop /home/zoli/Asztal ntfs-3g bind,defaults 0 0

Kérdésem az hogy <type> <options> részekhez jól írtam-e be az opciókat,illetve mit is kellene írnom oda?

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#52849) sh4d0w válasza #21078528 (#52842) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nalam nem ures.

https://www.coreinfinity.tech

(#52850) csixy


csixy
addikt

Hát a szemem összeakadt az itteni mostani diskurzustól! Akkor ettől egyszerűbbet kérdeznék:
Hogyan tudnék a kis rózsaszín pardusom manjarójába Intel SST Audio drivert varázsolni? :R :R

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.