Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52401) Sonja válasza #20749568 (#52400) üzenetére


Sonja
veterán

Ezt tedd fel.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#52402) lev258 válasza #20749568 (#52400) üzenetére


lev258
veterán

Te most az alsamixer-t hiányolod?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#52404) mefistofeles

Urak!

Linux (ubuntu) oprendszerre létezik valami hardver teszteló progi amivel kicsit megizzaszthatnám a vasat?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#52405) lev258 válasza mefistofeles (#52404) üzenetére


lev258
veterán

Unigine?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#52406) mefistofeles válasza lev258 (#52405) üzenetére

Ez jó de, hogy kell használni?
Letöltöttem egy Unigine_Heaven-4.0.run fájlt de csak szövegfájlként tudom megnyitni.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#52407) lev258 válasza mefistofeles (#52406) üzenetére


lev258
veterán

Jobb gomb/Tulajdonságok/Jogosultságok
Fájl végrehajtásának engedélyezése programként
Két kattintás, futtatás Terminálban.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#52408) mefistofeles válasza lev258 (#52407) üzenetére

Hát ez nem megy... nem tudom terminálban futtatni. feldobja az összes létező progit a gépemen a futtatásához de a terminált nem.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#52409) lev258 válasza mefistofeles (#52408) üzenetére


lev258
veterán

Valamit nem jól csinálsz.
Ha megvan az engedélyezés programként, akkor automatikusan feldobja, hogy mit csináljon vele (nem a szövegszerkesztővel nyitja meg rögtön).
Egyébként Terminálon belülről is el tudod indítani.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#52410) mefistofeles válasza lev258 (#52409) üzenetére

Nem szövegszerkesztővel nyitja meg, most már, hogy megadtam a jogosultságoknál a a végrehjatást programként. Ha egyszer kattintok rá akkor feljön egy menü, ott választhatok, mivel szeretném megnyitni de a terminál nem szerepel....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#52411) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Debian KDE alatt miért kapom ezt az üzenetet?

Mindenféle beállítással próbálkoztam. A videókártya típusa:
VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Wrestler [Radeon HD 7310]
Valamint telepítés alatt kérte a cucc, hogy tegyek be saját lemezt valamilyen driver telepítéséhez, de ugye olyanom nincs. Viszont most nem találok sehol ilyen beállítási lehetőséget. Merre keressem?

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#52412) okoska74 válasza Flowtation (#52411) üzenetére


okoska74
senior tag

fglrx-driver AMD kártya meghajtó.

Ha sikerült terminálba kiadva glxinfo -t, akkor a direct rendering yes

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#52413) #21078528 válasza mefistofeles (#52404) üzenetére


#21078528
törölt tag

Stress-linux (Deb alatt stress v. stress-ng csomag).

(#52414) Flowtation válasza okoska74 (#52412) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi, este megpróbálom, mert ez az otthoni lapos. :R

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#52415) lev258 válasza Flowtation (#52411) üzenetére


lev258
veterán

Az fglrx a 16.04 óta nem támogatott, nem működik. Nehogy megpróbáld.
Bár Debian alatt, a verziótól, csomagoktól függően még talán működhet. Biztos jó az 1.2-es OpenGL mód? Az több szempontból is erősen elavult.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#52416) lev258 válasza mefistofeles (#52410) üzenetére


lev258
veterán

Mutass egy képet, mit látsz.
Egyáltalán milyen rendszer?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#52417) Flowtation válasza lev258 (#52415) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Éppen az volt beállítva, 1.0, 1.2 és 2.0-val is ugyanez a helyzet. Debian 8.7 jessie van fent, kde-vel, nem tudom írtam-e már. Mit tegyek akkor?

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#52418) Flowtation válasza Flowtation (#52417) üzenetére


Flowtation
őstag

Bocs a dupláért, még annyit elfelejtettem, hogy a vlc is rossz. A hang megy, a videó viszont nem, ha belekattintok annál a filmkockánál marad. Próbáltam a beállítások/videó/kimenet résznél mindent, egyik sem javította meg. Ez is lehet valami opengl/vga driver huncutság?

Erről jut eszembe, epic fail: tegnap ugye friss deb kde, fenti vlc probléma. Nosza szedjuk le a vlc-t. apt-get remove vlc, a kezem gyorsabb volt mint a szemem, :DDD lerántott még 258 csomagot, gyakorlatilag kinyírtam az os-t. Még ment a kde, de semmi nem indult, restart után szép alap konzol várt engem. :) Egyébként megnéztem - miután újratelepítettem :DDD - szoftverkezelőben a vlc eltávolításra szintén leszedett volna egy csomó mindent. Miért?

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#52419) tvamos válasza SlausK (#52349) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nehany napnyi küzdelem után leszedtem a cups csomagot, majd újra telepítettem, beállítottam Samsung ML-1610-nek, és így már úgy tűnik, hogy működik. Ez nekem azért fura, mert közvetlen a gépre kötve működött a Xerox driverrel is. No mindegy, ez így még jobb is, mert a Samsung drivert nem kell külön telepíteni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#52420) Rimuru válasza Flowtation (#52418) üzenetére


Rimuru
veterán

Tippre a phonon vlc-t hasznal, es a dpkg eleg hulye volt.

Vigyázat, csalok!

(#52421) lev258 válasza Flowtation (#52418) üzenetére


lev258
veterán

A Debian, hacsak nem testing-et használsz, lehet kissé le van maradva a videókártyád támogatásával.
Nézted már pl. Kubuntu Live-val?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#52422) Flowtation válasza Rimuru (#52420) üzenetére


Flowtation
őstag

Először azt hittem, hogy a remove vlc-re kiszedte az összes csomagot ami tartalmazza ezt a három betűt, mintha grep-elné, persze ez elég nagy marhaság lenne. Anno emlékszem, mikor a suliban tanultuk a debiant, gnome-nál nem lehetett leszedni a network managert, mert ment vele a gnome is. Erre külön felhívták a figyelmünket. :)

(#52421) lev258:
Megmondom őszintén valamiért mindig is a debianhoz húzok. Valszeg azért, mert először azzal találkoztam. Volt már ubi vonalon sok minden, unitytől kezdve, kubi, lubi, voyager, manjaro (bár az más vonal). Azt vettem észre, hogy ubival előbb-utóbb valami nem lesz okés. Előjönnek kisebb, bosszantó hibák, természetesen ez deb alatt is előfordulhat, mégis most azt mondom, nekem jó lesz a deb/kde. A géphez képest gyors, használható. Az nem annyira zavar, hogy nem lesz 3d kockában forduló asztalom, asztalt sem nagyon váltok. :DDD A vlc az már jó lenne, ha működne, ez is a videókártya driver hibája? Mert pl. az alap dragon player-el megy.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#52423) Lacc válasza Flowtation (#52422) üzenetére


Lacc
aktív tag

Esetleg KDE Neon. - Igaz Ubuntura épül. De hát ha a te igényeidnek megfelelően van támogatva ;)

(#52424) lev258 válasza Flowtation (#52422) üzenetére


lev258
veterán

A VLC-ben van többféle video kimenet, próbálkozz azokkal.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#52425) Flowtation válasza lev258 (#52424) üzenetére


Flowtation
őstag

Azokat már mind végigpróbáltam. Sajnos egyik sem segített. Igaz ki nem léptem, csak alkalmaztam a beállítást.

(#52423) Lacc:

Nincs nagy igényem. Ha nem jön össze a vlc, akkor keresek mást, gondolom azért, majdcsak lesz. Egyéb dolog meg nincs, egyelőre legalábbis. az asszony csak böngészni szokott, otthon én is jellemzően, játékra pl abszolúte nincs idő. Ha nagyon kell valami munka, mondjuk valami irodai dolog, abba meg beletanulok.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#52426) Frawly válasza Flowtation (#52425) üzenetére


Frawly
veterán

Egyértelműen nincs fent nálad a 3D driver a kártyához. Azt nem tudom, hogy ez a kártyát milyen driverrel érdemes hajtani, melyik támogatja. Én megpróbálnám hozzá a nyílt drivert telepíteni, igaz ez a leírás Archhoz készült, de némi csomagnévnyomozással használható Debianon is.

(#52427) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem értettem, hogy miért játszik olyat a gép, hogy bootolnak - nem bootolnak a disztróim. Végül leesett mi van, mikor megláttam a systemd hibát egy pillanatra. Kijött a héten a Win10 creators frissítése, ami kérdés nélkül visszakapcsolta a gyors rendszerindítást, azzal meg nem igazán kompatibilis a dualboot. :W

Frawly: ahhoz a nyílt driver kellene használni. Mondjuk Debian alatt elég régi lesz, beleértve a Xorg és Mesa-t is.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#52428) Flowtation válasza Frawly (#52426) üzenetére


Flowtation
őstag

és

(#52427) CPT.Pirk

Ebben a leírásban én azt olvasom, hogy a catalyst 14.9 kell nekem, legalábbis deb 8 alatt ez támogatja a 7xxx sorozatot, többek között. De lev258 viszont óva intett ettől. Namost nem tudom mi a helyzet. Egyáltalán, mi ez a mesa, xorg és társai? Ezek különböző vga driverek? Ha igen, mitől különböző? A zárt driver azt jelenti, hogy pl. az ati készít drivert, a nyilt meg azt, hogy a közösség? Bocsánat ha hülyeségeket kérdezek, de muszáj megértenem mit akarok csinálni. :)

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#52429) lev258 válasza Flowtation (#52428) üzenetére


lev258
veterán

A zárt driver a gyártó által kiadott, a nyílt közösségi (vagy nagyrészt a gyártó által készített). Utóbbi viszont nyílt forráskódú. Az AMD a Catalyst-ot megszüntette és a nyíltat támogatja már egy jó ideje. A te Debian-od régi rendszer-komponensekkel bír, a benne levő nyílt driver borzasztóan sokat fejlődött azóta. A zárt a régi komponensek miatt talán használható, de én ebben nem tudok segíteni, Debian-on meg főleg nem.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#52430) CPT.Pirk válasza Flowtation (#52428) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Xorg az a display szerver, azon keresztül van kép. A Mesa a 2D/3D gyorsításért felelős függvény könyvtár.

Kezdjük az elején. Nézd meg, hogy mit ír a glxinfo parancs, van-e olyan az elején, hogy direct rendering = Yes.
Ha nem ismeri a glxinfo parancsot, akkor a mesa-demos vagy mesa-utils nevű csomagot fel kell tenni, nem tudom a pontos nevét. Aztán menni fog.

Addig meg a kde-t ott az opengl-es résznél amit linkeltél képet, ott át tudod tenni Xrender-re opengl1.2 helyett, hogy legalább legyen valami.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#52431) Flowtation válasza lev258 (#52429) üzenetére


Flowtation
őstag

Érte. Nos EZ alapján telepítettem, először beállítottam a sources.list-et, aztán felraktam a 3 csomagot: firmware-linux-nonfree libgl1-mesa-dri xserver-xorg-video-ati
Restart után már nem volt gond az asztali effektusok beállításnál, simán működik az opengl 3.1. Azt milyen paranccsal tudom ellenőrizni, hogy milyen verziójú driver van fent?

Annyi a kínom, hogy most a hozzászólást nem látom, csak alig, a betűszín majdnem fehér, de erre keresek mindjárt megoldást. :))

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#52432) Flowtation válasza CPT.Pirk (#52430) üzenetére


Flowtation
őstag

Feltettem a mesa-utils és -extra csomagot, de ezt kapom:
No protocol specified
Error: unable to open display :0 :F

Ez most azért van amit az előző hozzászólásomban csináltam vagymás miatt?

A beállítás eddig xrender-en volt, ha átraktam bármelyik opengl-re akkor kaptam a képen látható hibaüzenetet. Most viszont megy az opengl 3.1

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#52433) CPT.Pirk válasza Flowtation (#52432) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem most lenne itt az idő egy újrarakásnak, az alapból nonfree image-el. http://cdimage.debian.org/cdimage/unofficial/non-free/cd-including-firmware/8.7.1-live+nonfree/amd64/iso-hybrid/

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#52435) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

na most nekem van gondom. :D

Itthon gyenge a wifi jel - hát igen, jó nagy ház. :P - ezért wds bridge funkcióval és +1 routerrel akratam bővíteni. Ezt a leírást használtam.

Minden príma, csak nem akar az erősebb jelre csatlakozni a network manager. Egyszer felment az alrouterre, ott 100% a jelerő - persze itt van mellettem - de utána folyton csak a fő routerre akar felmenni, azon csak 45%. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#52436) Rimuru válasza Vladi (#52435) üzenetére


Rimuru
veterán

tessek. :P

Vigyázat, csalok!

(#52438) Rimuru válasza #20749568 (#52437) üzenetére


Rimuru
veterán

settings > keyboard > shortcuts (itt megtalalod ugy mint ctrl+alt+l / del - xflock4) - innen mar nem nehez be/atallitani

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#52439) Vladi válasza Rimuru (#52436) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi kipróbálom.

Azt meg lehet oldani, hogy ilyen esetben eleve az erősebb jelet válassza?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#52441) Vladi válasza Vladi (#52439) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

meglet, így megleli.
Először ip címmel próbáltam ugyanezt, de úgy nem jött össze. MOst felmegy a routerre. annyi, hogy az automatikus csatlakozás maradhat. Nem kell kivenni a pipát.

Még dns-em is van, azzal küzdöttem egy sort.

De a kérdés még mindig adott, hogy veszem rá a nm-et, hogy mac cím nélkül is preferálja az erősebb jelet. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#52442) Flowtation válasza CPT.Pirk (#52433) üzenetére


Flowtation
őstag

oké, főnök. :) Megcsináltam- Most opengl 2.0 és a qt pedig raszteres,(előtte nativ volt) megy szépen. Viszont most is alig látszanak a betűk komment írás közben. A googleban jó, facbookban a személy keresésnél is de a idővonalas irásnál megint nem. Van esetleg tipped?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#52443) Lathronos válasza CPT.Pirk (#52427) üzenetére


Lathronos
őstag

Máglyán kéne elégetni a Microsoft egész igazgatótanácsát Nadella-val az Élen. Indiában amúgy is nagy divat a hamvasztás eme módja. ;]

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#52444) Vladi válasza Vladi (#52441) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nah, nm tiszta hülye. Vagy nem tom hogy kell belenyúlni rendesen.
Most kivettem a mac cmet a beállításokból, így is a 100-as jelre ragad rá. Mindjárt letesztelem, hogy mi van, ha kiveszem az alrútert.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#52445) Vladi válasza Vladi (#52444) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Kezdhetem elölről, ha kikapcsolom a routert és csak az eredeti marad. egyszerűen nem vesz tudomást a 2. ról, hacsak nem adom meg a mac címét.
Jó oké, törődjek bele, hogy ilyen varázslatokat nem tud. :W

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#52446) CPT.Pirk válasza Flowtation (#52442) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valahol itt a topicban olvastam ilyen böngésző karakter problémát. Próbaképpen nézz meg egy másikat is, hátha csak valami egyszeri dolog.

Lathronos: haha. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#52447) Flowtation válasza CPT.Pirk (#52446) üzenetére


Flowtation
őstag

Nekem is rémlik régebbről, de most nem találom. Kipróbáltam konquerorral, abban jó...Csak azt nem értem, hogy az első telepítésnél jó volt, és nem tudom mi állította el.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#52448) Flowtation válasza Flowtation (#52447) üzenetére


Flowtation
őstag

szerk: megoldódott. Kikapcsoltam a hardveres gyorsítást a firefoxban, ezzel most jó. Viszont azt nem tudom, hogy miért rontja el.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#52449) #21078528 válasza Vladi (#52441) üzenetére


#21078528
törölt tag

Ugyanaz az SSID-je mindkét eszköznek?
Ha nem, akkor állítsd be így, ez működni szokott...

(#52450) Vladi válasza #21078528 (#52449) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, ugyan az. Minden szupi, a válasz az, hogy a nm nem tud ilyen dolgokat csinálni. Nem szkennel rá a látható hálózatokra, hogy utána kiválassza legerősebbet. EGyet választ amit ismer, meg elsőre tud csatlakozni és ahhoz ragaszkodik.

Majd android eszközzel is tesztelem még.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.