Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53601) Cyrin válasza freaghill (#53600) üzenetére


Cyrin
addikt

nézd meg a Peppermint-et is.

(#53602) Tim82 válasza freaghill (#53600) üzenetére


Tim82
nagyúr

Fedora 32 bit XFCE úgy egy éve szintén ilyen procis és RAM-mal ellátott R52-n egészen jól futott. (Azóta meg lusta vagyok elővenni azt a gépet, hogy frissítsem a disztrót. :B ) Nyilván a gyenge pont a böngészés lesz, mert a noti hardvere (CPU, videóvezérlő stb.) nem támogat semmilyen hardveres gyorsítást stb.

Ezzel együtt maga a rendszer nem lesz csigalassú. Gondolom, LXDE ablakkezelővel sem lenne rosszabb élmény.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53603) Misiviktor


Misiviktor
csendes tag

Sziasztok!

Elsőnek is a rendszer:

Desktop: Cinnamon 3.2.7 (Gtk 3.18.9-1ubuntu3.1) dm: mdm Distro: Linux Mint 18.1 Serena
Card: Advanced Micro Devices [AMD/ATI] Curacao XT [Radeon R9 270X/4GB]
bus-ID: 06:00.0 chip-ID: 1002:6810
Display Server: X.Org 1.18.4 drivers: ati,radeon (unloaded: fbdev,vesa)
Resolution: 1920x1080@60.00hz
GLX Renderer: Gallium 0.4 on AMD PITCAIRN (DRM 2.43.0 / 4.4.0-53-generic, LLVM 5.0.0)
GLX Version: 3.0 Mesa 17.2.0-devel - padoka PPA Direct Rendering: Yes

Kettő problémával állok szemben:

Első:
A képernyőn kb ikon méretű négyzetekben szétcsúszik a kép és ennek helyzete random módon változik.

Második ami miatt összeomlást /fagyást kapok:
PalyonLinux vagy Wine vagy bármilyen játék alatt egy idő után kb félóra, szétcsúszik a kép, remeg stb.. de ekkor még kitudok lépni... bezárom a játékot újrainditom ... nemsokra rá kb 5 perc megakad az egész és befagy úgy hogy nem reagáll semmire... :(

Tudtok rá valami megoldást?

(#53604) lev258 válasza Misiviktor (#53603) üzenetére


lev258
veterán

Látom Mesa frissítés volt. A devel biztos jó neked? Az akár napi szinten is változhat, és bug-októl sem mentes.
Egy kernel+xorg frissítés is segíthetne akár. A Mint ezzel kicsit hadilábon áll, Ubuntu vonalon ez a .2 .3 ... verzió lényege.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#53605) CPT.Pirk válasza Misiviktor (#53603) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én is azt mondom, hogy ne használd azt a ppa-t. Jelenleg a 17.1.2 az utolsó kiadott Mesa.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#53606) Misiviktor válasza lev258 (#53604) üzenetére


Misiviktor
csendes tag

AMD-hez egy forumról néztem le drivert. nem szándékosan akartam Pont Mesat és Develt...
Mivel ez nem Nvidia hogy 3 katt legyen... ezzel is kicsit megszenvedtem mire rendesen felment...

Akkor grafikus mag kuka és keressek másikat? Félek az amd oldaláról leszedni mert legutóbb is hibásan jött le a csomag és összeomlasztott mindent ...

(#53607) lev258 válasza Misiviktor (#53606) üzenetére


lev258
veterán

Inkább kezdhetted volna azzal, hogy itt érdeklődsz, mit javasolnak a kollégák.
Válassz egy rendszert, tisztán, aztán majd a többi jöhet utána. Esetleg megnézheted Live-ban a 16.04.2-es Ubuntu MATE-t is.
A legtöbb baj akkor szokott lenni, amikor a felhasználó megy a maga feje után, anélkül, hogy tudná, mit csinál.
Egyébként az Nvidia csak jó esetben annyi, különben meg kínlódás.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#53608) Misiviktor válasza lev258 (#53607) üzenetére


Misiviktor
csendes tag

Ubuntu az kizárt ... Debian vagy max Mint ( tudom tudom az új Mint Ubi alapú)
Akkor most karcoljam le az egészet nullára ez már nem menthető ?

( 2 éve volt Debian mindennapos használatban előttem de ott VGA kártya nélkül ment, akkor is inkább csak levelező és file megoszto szerverkent azóta meg elfelejtettem mindet és az vezetett oda hogy elbaltáztam)

[ Szerkesztve ]

(#53609) lev258 válasza Misiviktor (#53608) üzenetére


lev258
veterán

A Mint mindig Ubuntu alapú volt, csak van belőle egy Debian verzió is.
Lehet gyártani Ubuntut Cinnamon-nal is, lényegében észre se vennéd a különbséget.
Elvileg vissza tudod csinálni, ha inaktíválod a ppa-t és aztán a kérdéses Mesa csomagokat leszeded-újratelepíted. Ekkor már a "régi" verzió fog települni. Ha nem tudod, hogyan fogj hozzá, akkor marad a tiszta lap.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#53610) CPT.Pirk válasza Misiviktor (#53606) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Neked nem kellene egyik gyártó oldaláról sem letöltened drivert (azok a driverek nem is az enduser számára készülnek, hanem többnyire a fejlesztőknek), ezeket a disztrók szállítják.

A Mesa teljesen jó választás, az a közösségi driver. Mostanában AMD oldalon dobták a régi Catalyst (fglrx) drivert az új ami helyette van AMDGPU vagy AMDGPU-Pro meg azt hiszem még mindig nem kompatibilis az összes GCN-es kártyával, majd csak lesz valamikor. Szóval per pillanat a Mesa jó választás, ráadásul jól is működik.

Mi csak azt mondtuk, hogy ne a devel verziót használd, hanem maradj a stabil mesa ágnál, amin most 17.1.2 a legújabb.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#53611) lev258 válasza CPT.Pirk (#53610) üzenetére


lev258
veterán

Egyébként már hivatalosan is a Mesa-t ajánlják az AMDGPU-PRO helyett, az ipari igényeket leszámítva. A Vulkan támogatást kell még egy kicsit reszelni és jó lesz. Na meg a várva várt DC/DAL, amit még hiányolnak.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#53612) ALFA válasza ALFA (#53533) üzenetére


ALFA
senior tag

Ismét rákérdezek, ennek megoldásában miért nem tud/akar segíteni senki?

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#53613) lev258 válasza ALFA (#53612) üzenetére


lev258
veterán

Szerintem másnak is az a baja vele, mint nekem. Valamit odaírtál, de fogalmam sincs, mi ez, mit akartál csinálni, mi történt. Kaptunk valamit készen, csak nem tudjuk, hogy mit.
Tehát a szándék megvan, de többet így nem tudunk nyújtani.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#53614) CPT.Pirk válasza lev258 (#53611) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kezdenek összeérni ezek a dolgok. Mesa, Wayland, Vulkan, SteamOS... Lesz itt még "Linux éve". :) Mondjon ki mit akar, de iszonyat gyorsan fejlődik ezen a területen a Linux.

DC/DAL dolgokat annyira nem ismerem, de folyamatosan jönnek nagy kernel pull requestek ezekkel kapcsolatban, ahogy olvasom a Phoronixot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#53615) lev258 válasza CPT.Pirk (#53614) üzenetére


lev258
veterán

Mindössze annyi van vele, hogy még mindig nem mainline és csak remélni lehet, hogy idén eljut abba a fázisba.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#53616) herdsman12 válasza freaghill (#53600) üzenetére


herdsman12
őstag

Nálunk egy IBM ThinkPad R50e Pentium M 1,5GHz proc/752MB RAM, Lubuntu 14.04.5 LTS és MX-16 (32bit)-al működik.
Böngészésre bőven jó, youtube/SMTube is működik.
Az MX-16 menüje jól alakítható egyszerű használatra.
Másik gépen jó ideig használtam az LXLE-t is, de az MX-16 egyszerűbben szabható.

[ Szerkesztve ]

(#53617) CPT.Pirk válasza ALFA (#53612) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kernelt akartál fordítani konfiguráció nélkül?
Ha igen, akkor először konfigolni kell a make menuconfig paranccsal, majd ha végeztél akkor menteni kell és kilépni, majd fordítani a make paranncsal. De a kernel fordítás az nem kezdő Linuxos téma.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#53618) csixy


csixy
addikt

Sikerült felrakni az UEFI-s Asus T101HA kütyümre ezt az új 0.4.1-es elementaryOS-t. Ez elég hiányos. Nem engedi beállítani a Magyar nyelvet , meg semmilyet se, nem indul a szoftver központ és semmilyen alapvető GUI-s alkamazás sem látszik, csak az a pár progi ,ami az elementary-ban van. Hát ez így bornyasztó!
Azt nem értem, hogyha ez a oprenccer elindul, akkor egy UBI,vagy MINT miért nem hajlandó elindulni?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53619) lev258 válasza csixy (#53618) üzenetére


lev258
veterán

Erre csak te tudod megtalálni a választ, a telepítés és a szoftveres komponensek ismeretében.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#53620) csixy válasza lev258 (#53619) üzenetére


csixy
addikt

Na én bekavartam neki!
Volt egy
sudo apt-get update majd egy
sudo apt-get upgrade aztán
sudo apt-get dist-upgrade aztán
sudo apt install cinnamon
Aztán átjelentkeztem a cinnamonba, aztán újraindítottam.
Ezután a cinnamonban ügyködve sikerült feltenni a magyar nyelvet és kiírtani az angolt, de a nyelv teljes telepítését nem csinálta meg mert a gépeléskor random módon csillagot tett be egyes karakterek helyett és így a jelszót nem fogadta el. Emiatt sértődötten visszajelentkeztem a Pantheon GUI-ba és ott már sikerült befejezni a nyelv telepítést, de a régiót még mindig nem hagyja módosítani, mivel oda semmi sincs beírva.
Már megy a szoftverközpont, van magyar fejléces firefoxom, gpartedem, synapticom. Egyszóval lassan szétkefélem ezt az elementary ost és kezd hasonlítani egy ubira. :C
Hogyan lehetne átalakítani uborkává és hogy lehetne belőle kirugdalni az elementary maradványait? :F

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53621) Rimuru válasza csixy (#53620) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem rakj fel egy ubuntut ha ubuntut szeretnel. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#53622) lev258 válasza csixy (#53620) üzenetére


lev258
veterán

Elvileg Ubuntu alapjai vannak, de nem ismerem a pontos módosításokat a Pantheon-on kívül. Viszont ha ezt sikerült felraknod, a többi telepítésének is sikerülnie kellene.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#53623) csixy válasza lev258 (#53622) üzenetére


csixy
addikt

Megpróbálok újra egy ubuntut felrakni. Ha bootolás közben tolja a consolos kérdést akkor jöhetek kuncsorogni a segítségért ugye ?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53624) mefistofeles

Urak!
Tudnátok valami szoftvert egy headset kezeléséhez? Csak windowsos driver van a cucchoz. ha equalizer meg esetleg pár alap dolog lenne az bőven elég.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#53625) mefistofeles válasza mefistofeles (#53624) üzenetére

Ja ubuntu 17.04 re lenne....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#53626) ALFA válasza lev258 (#53613) üzenetére


ALFA
senior tag

Ja, vagy úgy.
Korábban írtam, hogy a virtualbox telepítésével voltak nálam gondok. Annak a logjában volt ez az üzenet, amivel semmit se tudok kezdeni. Azt értem, hogy valamit le kéne futtatni, csak nem tudom, hogy mit és hol. :F

Ez a vbox-install.log fájlban van, és ez a teljes üzenet:

make KBUILD_VERBOSE=1 SUBDIRS=/tmp/vbox.0 SRCROOT=/tmp/vbox.0 CONFIG_MODULE_SIG= -C /lib/modules/4.8.0-41-generic/build -j4 modules
make[1]: warning: -jN forced in submake: disabling jobserver mode.
test -e include/generated/autoconf.h -a -e include/config/auto.conf || ( \
echo >&2; \
echo >&2 " ERROR: Kernel configuration is invalid."; \
echo >&2 " include/generated/autoconf.h or include/config/auto.conf are missing.";\
echo >&2 " Run 'make oldconfig && make prepare' on kernel src to fix it."; \
echo >&2 ; \
/bin/false)

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#53627) ALFA válasza csixy (#53623) üzenetére


ALFA
senior tag

Milyen hardverre akarod?

Egy usb telepitöt tudok ajánlani, csont nélkül települ, ha nincs hw gond, vagy valami spéci kártya benne.

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#53628) csixy válasza ALFA (#53627) üzenetére


csixy
addikt

"Milyen hardverre akarod?"
Hát ez az!!!! :C Asus T101HA a hardware ... nem egy mindenevő! :W

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53629) BoB válasza ALFA (#53626) üzenetére


BoB
veterán

Van egy olyan sejtésem, hogy te a virtualbox honlapról töltöttél le egy telepítőt és nem az ubuntus (avagy mint-es) csomagtárolóból telepítetted.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#53630) ALFA válasza csixy (#53628) üzenetére


ALFA
senior tag

Hirtelen weben rákeresve pár megjegyzés:

1. intel hd graphics, wifi, bluetooth - ez mind nem gond
2. a procit azt passzolom
3. win10 home-ra van készitve, akkor új hardvernek kell lennie benne

+1: ennyiért már laptopot is lehetne venni. ;)

Azt javaslom, szedd le az Ubuntu MATE 16.04.2 LTS telepítőt, amit usb-re kiírhatsz, azzal működnie kell live módban, és ha igen, máris telepítheted.

Itt van, most megnéztem, a bal ikonra kattintva a 32 bites verzió jó neked a 2 GB RAM miatt:
https://ubuntu-mate.org/download/

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#53631) ALFA válasza BoB (#53629) üzenetére


ALFA
senior tag

Rossz a sejtésed, ubuntu software centre-böl telepitettem, ahogy a többi programot is.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#53632) csixy válasza ALFA (#53630) üzenetére


csixy
addikt

:) Hehe! Az enyém 4 gigás és 128-as SSD van benne!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53633) Rimuru válasza ALFA (#53630) üzenetére


Rimuru
veterán

Ugy latom jol megy neked a bullshiteles. :DDD

Az ilyen geppek jellemzoen szokott gond lenni.

Vigyázat, csalok!

(#53634) ALFA válasza csixy (#53632) üzenetére


ALFA
senior tag

Akkor te nyertél, 64-eset is bepróbálhatod, majd írj, hogy live-vel mire jutottál.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#53635) csixy válasza Rimuru (#53621) üzenetére


csixy
addikt

Novegre a Linux Mint 18.2 Sonya 64bites Mate verzióját megette. :DD

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53636) ALFA válasza csixy (#53635) üzenetére


ALFA
senior tag

Helyes, akkor most már nyugodtan nekiállhatsz Ubuntu és Ubuntu Mate telepítésnek is, várjuk az öszefoglalót. :K

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#53637) ubyegon2 válasza mefistofeles (#53624) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A pulseaudio equalizer lehet, hogy jó lenne neked is, elég jól használható nálam asztalin 2.0 dobozokkal is jól érezhetően állítja a hangokat. Reméljük 17.04-re is lesz működő verzió. Itt úgy látom, ezt írják.

[ Szerkesztve ]

(#53638) csixy válasza ALFA (#53636) üzenetére


csixy
addikt

Azokat nem eszi egyenlőre.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53639) csixy válasza csixy (#53635) üzenetére


csixy
addikt

Ebben is pontosan ugyanúgy elhasal az I-NEX mint a manjaróban .
A hang drivert ez sem ismeri.
A manjaróban egy kernel csere után átmenetileg volt hang. Csak nem tudom, hogy mit kellene beleforgatni.
A neten nem találok róla semmit Asus T101HA-GR033T a vasam.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53640) #95488640


#95488640
törölt tag

Sziasztok!

Új videó került a csatornára. Ezúttal azt mutatom be, hogy a kezdőknek hogyan érdemes kérdezni, illetve, 1-1 adott probléma elhárításának, hogyan érdemes nekiállni? (Inkább a szemlélet a lényeg, nem a konkrét példa)

Itt találjátok, jó szórakozást.

https://www.youtube.com/watch?v=wPorX0R5dSk

(#53641) Pulsar


Pulsar
veterán

Nem tudom ide illik-e a kerdés de hátha.
Van egy linuxom ami megfelüd. Futott rajta egy mysql szerver
A file-okat el tudom érni. Van olyan file vagy file csoport amit ha lementek ujratelepités után visszamásolva vissza állnak az adattáblák, adatok?

(#53642) #21078528 válasza Pulsar (#53641) üzenetére


#21078528
törölt tag

Ez komoly, nincs mentésed az adatbázisról? :N
Amúgy /var/lib/mysql könyvtár, ha nem változtattad meg.

(#53643) Pulsar válasza #21078528 (#53642) üzenetére


Pulsar
veterán

Házi cucc, nem eletbevágoak az adatok, főleg saját magam írt programok közötti átmeneti tárolonak használtam. Van mentésem, de nem update, ugy két hetes. A struktura sem világvége, csak gondoltam kényelmes leszek ha lehet :D
Nem változtattam meg, köszönöm. :R
Működhet akkor ez a megoldás? Jogosultságokkal mi lesz?

[ Szerkesztve ]

(#53644) #21078528 válasza Pulsar (#53643) üzenetére


#21078528
törölt tag

Ha az összes fájlt tudod másolni, és a my.cnf-t is tudod reprodukálni, akár még működhet is, de valójában nem tudom, én mindig mentésből állítok vissza ha gáz van... :U

(#53645) vargalex válasza Pulsar (#53643) üzenetére


vargalex
félisten

Igen, működik. Nyilván a mysql (vagy az azt futtató user) tulajdonában kell legyenek a file-ok.

Alex

(#53646) Pulsar


Pulsar
veterán

Rendben, köszönöm srácok, megprobálom :R

(#53647) ALFA válasza csixy (#53639) üzenetére


ALFA
senior tag

Furcsa, asus weboldalán se találtam, weben csak itt láttam róla műszaki leírást, de hangkártyáról nem ír, csak COMBO audio csatlakozóról:
https://edigital.hu/2-az-1-ben-eszkozok/asus-transformer-book-t101ha-gr004t-101-notebook-szurke-windows10-p444267

Két javaslatom lenne:
1. visszateszed a Mint-et és kiírod az összes adatot róla, amit találsz.

2. win7-et ráeresztesz, majd rögtön utána online driver frissitést, majd webes kapcsolat bontása után lemented a driver listát szövegfájba pl. aida vagy hwinfo vagy hasonló programmal, és utána legyalulod a wint.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#53648) csixy válasza ALFA (#53647) üzenetére


csixy
addikt

Windows 10-ben működik:
ACPI\VEN_8086&DEV_22A8&SUBSYS_104313A0
ACPI\808622A8
*808622A8

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53649) King Unique válasza csixy (#53648) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván működik, hisz a gyártó oldala alapján gyárilag is az van rajta. Valamint az minden szükséges drivert képes automatikusan megtalálni és letölteni, ellenben egy 8 éves rendszerrel. Utóbbinál laptopok esetében pedig jellemzően szinte mindenhez külön driver kell és nincsen benne semmi inbox. Nem is tudom mért ajánlották azzal kipróbálni...

[ Szerkesztve ]

(#53650) ALFA válasza #95488640 (#53640) üzenetére


ALFA
senior tag

Tegnap éjjel megnéztem, volt is belőle poénos vita, de ez most nem fontos.

Az elejére javasolnék egy picit udvariasabb bevezetőt, mert az jó, hogy kihangsúlyozod, hogy az értelmes ember előre kiírja a hardver elemeket és utánanéz a kompatibilitási (hopp, hogy is van ez magyarul :F ) gondoknak, de többnyire csak utólag derül ki, hogy van valami elem, amivel gondok vannak, ahogy csixy esetében is. Kellemetlen, hogy én próbálok neki segíteni a minimális tudásommal, de nyilván nyár van, stb.

Amire utalnék, hogy én eddig a puppy linuxot használtam, mert az szépen tételesen kiirogatta a hardver elemeket és jelezte, ha valamivel gond van, de azt nagyon régóta nem frissítették, új hardverekkel nem biztos, hogy szépen elboldogul. Hasznos lenne egy linuxos hw teszt program, vagy legalább egy hardver listázó program - vagy ha nincs, akkor arra felhívhatnád a figyelmüket, hogy mielőtt linuxot telepítenek, egy hwinfo vagy más portable programmal irassák ki txt-be vagy html fájlba a hardver listát, és onnan könnyebb weben rákeresni a problémás elemekre.

Mondom én, ismét, az öreg, akit már nagyon kezdenek utálni az ilyenféle "beszólások" miatt, de, ugye, nyűr van. :R

PS: Most láttam, csixy végre kapott mástól is választ, ráadásul szakembertől, ő megtalálta a cég weboldalán azt, amire nekem is azt irta, mint csixy-nek, hogy nincs találat. Hát igen, talán az is megérne egy pár mondatot hogy mit és hogyan kell keresni a gyártó oldalán is, hogy ne tagadja le, hogy volt valamikor ilyen terméke.

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.