Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53901) Vladi válasza cigam (#53900) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Tesztre javaslok egy centos 6 live cd-t. Az annyira régi rendszer, hogy még bug előtti is lehet. :Y :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#53902) ubyegon2 válasza cigam (#53900) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ilyesmire gondolsz?

A Linux Mint alapértelmezetten a Yahoo keresőjét ajánlja. Alternatívaként – a rendszerre telepített – a személyes szférát védő DuckDuckGo is használható. Amennyiben más keresőszolgáltatást telepítenénk, látogassuk meg a www.linuxmint.com/searchengines/ (link is external) oldalt és válasszuk ki a megfelelő oldalt. Vagy a böngészőben: „Szerkesztés → Beállítások → Keresés → További keresőszolgáltatások felvétele...”.

Ezek után a Firefox keresősávjában a nagyítón megjelenő zöld pluszra kattintva a keresőszolgáltatás hozzáadása menüre kattintva beépül a Firefoxba az új keresőszolgáltatás.

forrás: https://linuxmint.hu/hir/2015/08/a-baratsagos-linux

;)

Csak mondom halkan, ha még nem is olvasgattuk az említett weboldalt, akkor ne nagyon kritizáljuk. Más disztróknál biztosan nagyon részletesen leírnak mindent....bár én a legtöbbnél szinte semmilyen magyar leírást nem találok.

[ Szerkesztve ]

(#53903) cigam válasza ubyegon2 (#53902) üzenetére


cigam
félisten

Hát akkor vagy én nem tudok keresni, vagy a kereső nem keress ott is ahol kellene. Ugyanis elötte rákerestem a firefox-ra az alapértelmezett keresőre, de mintha csak a fórumban keresne, az általad linkelt cikket nem hozta elő. (Legalábbis az első oldal találatai között nem volt ;) )

CPT.Pirk

A mint nem ubuntu « debian származék? Vagy arra gondolsz, hogy a mint kozmetikázza a dmesg által megjelenített napló fájlt?

Vladi
Gondolkodtam azon is, de otthonra nem tudom mennyire válna be.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53904) 0xmilan


0xmilan
addikt

Ha már keresés;
Mintes firefoxban ugye alapból nincs google. Hozzáadtam a googlet, már az a default search engine.
Viszont nem mutat ajánlatokat, ahogy gépelek.
Találtam pár leírást. de nem nagyon működnek. pl ez.

~/.mozilla/firefox/*.default alatt nekem nem volt searchplugins könyvtár
Létrehoztam, meg benne a google1.xml-t is, de nem oldotta meg.

A "töröld le, rakj fel egy másik verziót, azt is töröld le, majd rakd vissza a régit" részt nem csináltam meg.
Ha valakinél ez így működött, akkor lehet hogy végigjátszom, de remélem van egyszerűbb megoldás is.

(#53905) ubyegon2 válasza cigam (#53903) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja, hát ha az ember nem olvasgat, csak a keresőből él..... :D Egyébként én is a keresővel akartam előszedni most, mert nem tudtam pontosan hol olvasta.....no, valami hiba csak van. Megyek lecsekkolom a Debian magyar oldalát, mennyire jó a kereső benne.

(#53904) milangfx

A jobbfelső 3 vonalra menj, valahol ott lehet beállítani ezt, a múltkor láttam. Nem Mint specifika. ;)

[ Szerkesztve ]

(#53906) 0xmilan válasza ubyegon2 (#53905) üzenetére


0xmilan
addikt

Ott csak a preferences van, ami erre vonatkozik, azon belül meg search.
Ennél jobban nem tudom beállítani és így se mutat ajánlatokat.

[ Szerkesztve ]

(#53907) CPT.Pirk válasza cigam (#53903) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miért kozmetikázná? A dmesg egy parancs, ami a kernel üzenet pufferjét íratja ki a képernyőre.

Én arra gondoltam, hogy valami más helyről származó disztrót kellene kipróbálnod, ha szívsz az összes jelentős Debian ágon létező disztróval. Az én javaslatom pl. a Chakra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#53908) cigam válasza cigam (#53903) üzenetére


cigam
félisten

Közben megejtettem az Arch tesztet, egy XFCE-s Manjaro-val. A helyzet ugyanaz:

Ki tudja miért kozmetikázna a Mint? A frissítéseket is 5 kategóriába(?) sorolja. A kereső is csak a Vaterán megy alapból ;], szóval vannak furcsaságai.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53909) lev258 válasza cigam (#53908) üzenetére


lev258
veterán

Ez is 4.9-es kernel, mint az előző.
Nézz meg egy régebbi 4.4-est, vagy egy nagyon újat.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#53910) 0xmilan válasza CPT.Pirk (#53907) üzenetére


0xmilan
addikt

A grepet pl. "kozmetikázza".

Ha azt írod, hogy "grep prohardver", akkor így fut le: "grep --color=auto prohardver", hogy egyből színezze a találatokat.

// ez nyilván csak egy alias kérdése a .bashrc-ben, de szerintem hasznos és sok kezdő nem valószínű, hogy valaha is beállítaná magától

A dmesg is színezve van, bár ez lehet hogy nem mint specialitás.

[ Szerkesztve ]

(#53911) Dave™ válasza ubyegon2 (#53902) üzenetére


Dave™
nagyúr

Jópofa hogy van ilyen, hasznos is meg minden (még ha itt-ott idejétmúlt értelemszerűen), de ha ezt így rázúdítod egy laikusra nem biztos, hogy a barátságos lesz az első jelző ami eszébe jut. Sokaknak ma már elengedhetetlen a tömör, abszolút lényegre törő és okosan megválasztott képekkel "mesélés", mert különben nem fognak vele foglalkozni (nem azért mert hülyék, csak annyi inger éri őket hogy ha nem kapod el a figyelmét és tartod meg ügyesen akkor nem fogja érdekelni). Van egy réteg aki meg pont az ilyen bő lére eresztett írásokat kedveli, tény, de szerintem ma már ők vannak kevesebben. Példa: a linuxscoop videók youtube-on rövidek, dinamikusak, színesek-szagosak, a szerző átfut az újdonságokon, alapértelmezett programrokon, 3 pár perc alatt kapsz egy képet az egészről. Akkor lenne hiteles a barátságos jelző szerintem, ha lazábbra és sokkal tömörebbre vennék a figurát (meg talán kicsit gusztusosabbra illusztrációk terén, ma már az is fontos).

Én is a linuxscoopon láttam először a Manjaro-t működés közben, és meg is fogott annyira, hogy kipróbáljam. Másoknál meg segít eldönteni, hogy abszolút nem érdekel, ennek szintén van információtartalma.

(#53912) cigam válasza lev258 (#53909) üzenetére


cigam
félisten

CentOS 6.9-el pöpec, nincs gond. Feltehetem erre a multimédia codec-eket (live iso-t töltöttem le, ott megakad a Nux Dextop hozzáadása) Lehet kéne egy kört futni a hetessel?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53913) csixy válasza ubyegon2 (#53902) üzenetére


csixy
addikt

Én nem bonyolítgatom ennyire. Első bootolás után a rókában legelőször mindig azzal nyitok, hogy beírom a keresőbe, hogy google.hu és püff egy enter. Ezután rálépek a megtalált linkjére majd az Eszközök->Beállítások ->Általános indítás-->aktuális oldal használata és a magyar gugli lesz a nyitó oldalam. Ezután újraindítván a rókát már a guggli a kezdőlapom és legelőször fent a címsor végére teszem a kurzort és püff egy enter és már így van egy elmentett címsorom is belőle. Ha a google kéri ,hogy jelentkezzek be a google fiókommal , gémélemmel satöbbi akkor azt termeszetesen NEM teszem meg és győztünk. Nekem ne küldjön spameket a gémélemre!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53914) icebolt93


icebolt93
csendes tag

Sziasztok!
Jelenleg Windows 7-et használok. Amíg van támogatás, addig ezt használom. De azon gondolkodtam, hogy ha lejár a támogatás, akkor nem Windows 10-re, hanem Debianra váltanék. Lehetne-e játszani Debain alatt? tudom, hogy a játék elsődlegesen Windowson van, ezért is kérdezem. Egyébként Ubuntu user voltam egy évig és nagyon tetszett a rendszer. :)

(#53915) Rimuru válasza icebolt93 (#53914) üzenetére


Rimuru
veterán

Lehet, van steam is, de persze nem az osszes jatek ami elerheto.
Amugy 2020-ig meg van ido, addig sok minden valtozhat is

Vigyázat, csalok!

(#53916) icebolt93 válasza Rimuru (#53915) üzenetére


icebolt93
csendes tag

Nagyon remélem, hogy változik valami, mert ha nem is váltanék, akkor is jó lenne, ha a Linuxot többen használnák. Szerintem többet érdemelne. Wine-al mennyire lehet játszani?

(#53917) lev258 válasza icebolt93 (#53916) üzenetére


lev258
veterán

A legfeljebb DirectX9 szintű játékok jórészt mennek, de azért mindig vannak kivételek, problémásabbak.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#53918) Pulsar válasza icebolt93 (#53916) üzenetére


Pulsar
veterán

12 stream-es jatwkombol 9 megy linuxon. Persze nem vagyok egy nagy gémer, és javarészt pár éves játékok, de azért örültem neki, noha 1 éve biztos egyiket sem indítottam el :D

(#53919) icebolt93 válasza Pulsar (#53918) üzenetére


icebolt93
csendes tag

Hát igen. :)
Én sokat játszottam, de azért most már szeretnék egy kicsit elszakadni a géptől. Mást is csinálni. :)
Persze néha jó játszani. :)

(#53920) CPT.Pirk válasza icebolt93 (#53919) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A legegyszerűbb megoldás erre a dualboot. Ha valami nem megy wine-vel, akkor pikk-pakk át tudsz bootolni a másik rendszerre. Az ssd-k korában ez a procedúra max 1 perc.

Egyébként játékra nem Debian-t raknék. Abban mindig régi kernel és mesa / xorg lesz, egyszerűbb egy Ubuntu LTS-t használni erre a "padoka" ppa-val. Maga a Steam is úgy működik, hogy a legtöbb játékhoz kellő libet az egyik Ubuntu verzióból fixen tartalmazza és nem azokat használja, amik amúgy a gépre vannak telepíve, így nagyjából bármelyik disztrón lehet Steammel játszani, max pár speckó libraryt kell kézzel felrakni.

Sőt, akár egy SteamOS-t is felrakhatsz, amiben ki tudsz lépni az asztalra és használhatod mint bármi más disztrót, de egyébként full Steam.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#53921) ubyegon2 válasza 0xmilan (#53906) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem sokat szoktam állítgatni a keresőt, de én erre gondoltam:

(#53911) Dave™

Teljesen egyetértünk, de én cigam szaki konkrét kérdésére ezt kellett, hogy válaszoljam! :)

Jó lenne a külföldiül nem tudóknak is egy kis magyarázat leírás, a linuxmint.hu oldalon!

(#53913) csixy

Én se bonyolítgatom, de akármilyen hülyén hangzik, én egyből megtaláltam ezt a beállítást magán a Firefoxon, ha jól emlékszem.....

[ Szerkesztve ]

(#53922) Rimuru válasza ubyegon2 (#53921) üzenetére


Rimuru
veterán

Amit te mutasz az tejlesen mas, ez azt jelenti hogy nem kell pl ctrl+f-et megnyomni az oldalon beluli kereses elkezdesehez.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#53923) ubyegon2 válasza Rimuru (#53922) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Elképzelhető, hogy te mondod jól! Akkor valami kieg lehetett, amiben láttam? :F

No, azt már mondtad, hogy mi nem jó, de akkor mi a megoldás? :P

[ Szerkesztve ]

(#53924) Vladi válasza cigam (#53912) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

6-osnak nem sok ideje vna hátra. Ez enterprise területen 2,5 évet jelent. :DD

epel tároló mindenképpen kell neked. A nélkül a nux se talál meg minden függőségét.
Elvileg live-on is tudsz csomagokat telepíteni.

Teszteld le feltelepítve. Ha jó egészségedre, ha nem válik be akkor még mindig van választási lehetőséged.

7-eshez is van live, a fenti tanácsok ott is élnek.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#53925) Vladi válasza icebolt93 (#53919) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nézd meg, hogy milyen játékok vannak linuxra natívan. Ha azzal beéred, akkor neked való.
De 2020-ig még megnősülhetsz, lesz 2 gyereked és akkor garantáltan nem érdekel többé a játék. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#53926) cigam válasza Vladi (#53924) üzenetére


cigam
félisten

Köszi a tippeket. A 7-essel már dobálja a hibaüzeneteket. Vettem egy nagy levegőt, és a 10.3-as GhostBSD-nek is nekifutottam. Bármennyire más rendszer az X az nem hazudtolja meg magát. Bár nem túl bőbeszédűen a dmesg-ben itt is feltűnik a "composite sync not supported" üzenet. Pedig próbáltam VESA módban is bebootolni.
Ezek után hajlok arra, hogy nem a kernel, hanem inkább az X konfigurációja (verziója) kavarja meg a szószt.

Holt tudok utánanézni hogy melyik distro melyik kernellel ill. X verzióval (Wayland-al) jelent meg?

Vagy hol nézzem meg, hogy a GMA X3100 VGA-val melyik rendszer van közeli jóbarátságban?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53927) Rimuru válasza ubyegon2 (#53923) üzenetére


Rimuru
veterán

Az a megoldas amit a kollega csinalt, viszont privacy problema az egesz, igy megy minden a googlehoz tehat ha nem mukodik az nem is baj. :P

Vigyázat, csalok!

(#53928) ALFA válasza Vladi (#53889) üzenetére


ALFA
senior tag

Most akkor ez legális, vagy eddig elnézték nekik, de most Linus úgy döntött, hogy keresztbe tesz nekik? :F

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#53929) Vladi válasza cigam (#53926) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

A disztrovacsin van erről táblázat minden disztrónál. Akkor vagy korábbi rendszert használasz, vagy megvárd míg javítják.

Intel gpu-val régivel nekem is volt már szívásom, de végül javították.

ALFA:

Ennyire nem ismerem a történetet.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#53930) lev258 válasza ALFA (#53928) üzenetére


lev258
veterán

Én úgy értelmeztem, eddig "erősen törekedtek" arra, hogy csak out-of-tree módon létezzenek a patch-ek, ne lehessen mainline-ba küldeni. Gondolom most sem lenne sokkal jobb a helyzet.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#53931) cigam válasza Vladi (#53929) üzenetére


cigam
félisten

A freedesktop bug hozzászólásai között találtam ezt:
- 4.1 and 4.2 are perfectly fine (which is why I suggest 4.1.x for anybody using gm965 and seeing this problem)

Vagyis nálam a 4.2 kernel lenne a befutó. Distrowatch-on a linux(4.12) sort kéne nézni? Mert pl. a Lubuntu 14.0.4 szerinte 3.13-as kernellel megy, de az uname -a szerint 4.4.0-31.

+Ha egyszer találok egy olyan rendszert ami nem dob egy hátast véletlenszerűen, akkor hogyan biztosítom azt, hogy ne frissítsen? (Kernelt? X-et? Jó lenne biztosan tudni, hogy mit mire ne!)
Pl. a 14.0.4 egyből feldobta az ablakot, hogy akkor most frissítsünk 16.0.4.2-re. Addig huzogatom újra, míg ki nem tapasztalom?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53932) csixy válasza ubyegon2 (#53921) üzenetére


csixy
addikt

Csak úgy nem tömődik bele egy újabb plugin, ahogy én mutattam.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53933) Vladi válasza cigam (#53931) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

disztrovacsin a kiadáskori kernelt írják. Azóta frissített persze.
most attól tekintsünk el, hogy lts disztró mi a szarnak váltogatja a kerneleket...

Akkor a te hibádat már javították, a legújabb kernelekkel már jól menne. Friss kiadást nézz meg.

Az meg nem lehet cél, hogy van x stabil cuccod és akkor onnan többé nem frissítesz. Nem viccből adják ki a frissítéseket. :U

De ha mégis erre vágysz, hát nem futtatsz csomagkezelőt. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#53934) cigam válasza Vladi (#53933) üzenetére


cigam
félisten

Félreérthetően idéztem. Az annál frissebb kernelekkel van a gáz:
"I don't see myself having much success (or time for) bisecting this, so maybe somebody else will find this info useful:

- 4.1 and 4.2 are perfectly fine (which is why I suggest 4.1.x for anybody using gm965 and seeing this problem)
- 4.3-rc1 has a ton of i915/drm changes, which result in a (not obviously harmful) call traces in kernel logs that end in drm_atomic_check_only()
- traces ending in drm_atomic_check_only persist into official 4.3.0, though the full trace differs somewhat from 4.3rc1
- around 4.4-rc1 or 4.4-rc2 (I only have rc3 to test, but that has zero i915 changes in the commit log, so it must've been one one the former two) drm_atomic_check_only disappears and the thread initiator, drm_wait_one_vblank (along with "vblank wait timed out on crtc 0"), appears.
- this persists up until at least ubuntu's 4.8.0
"

RedHat-nál is magas prioritású, már 1 éve nincs rá megoldás :(

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53935) BoB válasza cigam (#53934) üzenetére


BoB
veterán

MX Linux; Debian stable alapú, de 3.16-os LTS kernel-t használ a 32bit-es verzió (ami 2020-ig támogatott).

[link]

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#53936) ALFA válasza Rimuru (#53815) üzenetére


ALFA
senior tag

Bocs, ezt kifelejtettem, most pótolom:

Sajnos a megoldásod nem működik, mert terminálba nem tudok pirosas-lila szöveget írni. :U

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#53937) ALFA válasza icebolt93 (#53919) üzenetére


ALFA
senior tag

sakk, sudoku, mahjong, tetris, esetleg pac-man... Mi más kellhet még? ;]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#53938) cigam válasza BoB (#53935) üzenetére


cigam
félisten

Köszi! Ezt is kipróbálom.

Közben a bugreportok között találtam egy boot paramétert: video=SVIDEO-1:d
Volt akinél megszüntette a problémát, volt akinél nem. Kipróbáltam, egy Fedora25 live-al, és tényleg megszűnt a hibaüzenet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53939) ALFA válasza lev258 (#53930) üzenetére


ALFA
senior tag

Hát, ez nekem már mélyvíz, ezt találtam, erre gondoltál?
out-of-tree

VLADI:
Nem csak tőled kérdeztem, mindenkitől, aki érti a hátteret.

Azért a tiédre válaszoltam, mert te írtad, hogy GPL-lel jogi gondok vannak.

Nekem mindig is magas volt, hogy a linuxosok minek csináltak vagy tucatnyi különböző jogi definíciót, amikor a "szabad szoftver" mellett törtek lándzsát, így nem tudom, hogy mi is az a GPL, csak azt, hogy többnyire annak valamilyen változatával - ha jól emlékszem, többnyire GNU-GPL - terjesztik a programokat.

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#53940) lev258 válasza ALFA (#53939) üzenetére


lev258
veterán

Igen. Az out-of-tree röviden olyan fejlesztés, módosítás, ami egyfajta "ág", nem része a "törzsnek" (mainline-nak). A Google Android-ja egy rakás ilyet tartalmaz. Az ilyen kóddal az a gond, hogy könnyen használhatatlanná válik, akár egy új kernel mellett sem fordul le, működik megfelelően. Emellett lehetnek egyéb gondok: pl. rossz minőségű kód, dokumentáció hiánya. Amíg ezek a dolgok nem ütik meg a minimális mércét, addig nem kerülhetnek a "törzsbe".
A kérdéses csapat, cég ilyen kódokat gyárt főleg, legalábbis a múltban ez volt a fő jellemzőjük Linus szerint.
A GPL lényege az lenne, hogy a módosítások is GPL alá esnek és remélhetőleg termékenyen hatnak vissza a az eredetire, fejlesztik azt. Ezt lehet megkerülni silány kóddal, ami értelemszerűen nem fog belekerülni soha.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#53941) vmk válasza lev258 (#53894) üzenetére


vmk
tag

Feltelepítettem amiket javasoltál, de sajnos nem hozott eredményt. Illetve annyit, hogy most megint az a stádium van, amikor nem dob hibát a program elindítása után, simám csak nem történik semmi.

(#53942) lev258 válasza vmk (#53941) üzenetére


lev258
veterán

Azt mondod, hogy Terminálban nem látsz semmilyen üzenetet?
Hát nem tudom, én feleennyit sem szenvedtem vele. Az pedig nagyon furcsa lenne, ha a Lubuntu okozná a gondot.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#53943) vmk válasza lev258 (#53942) üzenetére


vmk
tag

Én is azt hittem, hogy egyszerűbb lesz. :/ Nem terminálból indítottam. Azt hogyan tudom megtenni?

[ Szerkesztve ]

(#53944) Rimuru válasza ALFA (#53936) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez nem kifogas, mert lehet. ;]

Vigyázat, csalok!

(#53945) cigam válasza BoB (#53935) üzenetére


cigam
félisten

Szerintem azóta frissült, mert ugyanazt a hibát produkálja:

Igaz a 64bites verziót töltöttem le (C2D CPU,4GB RAM)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53946) cigam válasza cigam (#53945) üzenetére


cigam
félisten

Ja és itt jön a bónusz kérdés: Egy telepített rendszerben a bootloader-t (pl. grub) kell piszkálni, hogy bele tudjam faragni ezt az svideo paramétert?

Ezek a "házi" distro-k mennyire megbízhatóak? pl. ez az mx olyan mintha csilivilire ment volna rá. Mennyire követik a biztonsági frissítéseket? Nem jelent kockázatot, hogy nem a fő distribeket használja az ember? Mennyire vannak átnézve privaci szempontjából?

A 32bites MX linux valóban régi kernellel megy, nem dob hibát.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53947) ALFA válasza lev258 (#53940) üzenetére


ALFA
senior tag

Köszönöm, így már tiszta. :R

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#53948) ALFA


ALFA
senior tag

Meg tudná adni valaki akár privátban azt a webcimet, ahol mindig látható, hogy fontosabb nyílt programokhoz milyen javítások, frissítések lettek kiadva?
Úgy emlékszem, ezen a fórumon találtam egy éve, talán egy kormányzati informatikai weboldal volt, de most sehol se találom. :O

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#53949) Rimuru válasza ALFA (#53948) üzenetére


Rimuru
veterán

Erre gondolsz?

Vigyázat, csalok!

(#53950) vmk válasza lev258 (#53942) üzenetére


vmk
tag

Ezt írja:
user@user-linux:~$ viber
QSqlDatabasePrivate::removeDatabase: connection 'ConfigureDBConnection' is still in use, all queries will cease to work.
This application failed to start because it could not find or load the Qt platform plugin "xcb"
in "".

Available platform plugins are: eglfs, linuxfb, minimal, minimalegl, offscreen, wayland-egl, wayland, xcb.

Reinstalling the application may fix this problem.
Félbeszakítva (core készült)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.