Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72301) oroszlan1000


oroszlan1000
friss újonc

Sziasztok!
Nemrég vettem egy Amiko HD 8264+ kütyüt. Azt reméltem, hogy gond nélkül youtube-ozhatok vele. Néha megy is, (ráadásul akadozva) de inkább csak üres kockákat nézek. Mi lehet az oka? Köszönettel! :-) A laptopom ugyanazon a ruteren van, azzal nincs gond.

(#72302) szaboi6512 válasza oroszlan1000 (#72301) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ez értékelhetően nem fog menni. Nem érdemes erőltetni...

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#72303) pjen válasza oroszlan1000 (#72301) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van 8265+ sajnos ugyanilyen. Nem is használom csak mint digitális videó magnó.

(#72304) RoyBatty válasza oroszlan1000 (#72301) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Gyenge a vas a mai Youtube videókhoz. Ajánlom a Xiaomi TV Box S-t vagy Sticket mint elérhető árú TV okosítókat amiken elfogadható Youtube kliens van.

[ Szerkesztve ]

(#72305) garga01 válasza oroszlan1000 (#72301) üzenetére


garga01
senior tag

Ennek inkább a DVB-T, DVB-S (2), DVB-C eszközök topikban lenne a helye, a Digihez max annyi köze van, h azt (is) nézed rajta.
Újkorában is egy kínszenvedés volt ezeken a Youtube, de akkor még elment valahogy. Ha Youtube, meg netes cuccokat akarsz nézni vegyél inkább vagy okos tv-t, vagy vmilyen tv okosítót (Chromecast, Xiami, stb...) van az Amikonak is androidos boxa, amiban van tuner, de azt (sem) érdemes Youtube, Netflixre megvenni. Volt olyanom (Amiko A4), használhatatlan bugos vacak volt a rendszere. Az újabbak már lehet jobbak, de bárminemű tv okosító helyett, egy smart tv sokkal jobb szerintem.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#72306) oroszlan1000


oroszlan1000
friss újonc

szaboi512
pjen
RoyBatty
garga01
Köszönöm a válaszokat!
Van egy régi laptopom, rányomom a ruterre, meg a tévére, aztán youtub-ozok. :F

(#72307) karesz1978


karesz1978
tag

Sziasztok!
Kérdésem lenne hogy tudnám megoldani hogy egy lakásban van digi kábel előfizetésem de egy másikba telekom csak internet. Utóbbi címen a digi online tvt használnám telefonról de wifin nem tudom átküldeni a képét tvre. MIért nem működhet? A teló mobilnete vodás, a wifi telekomos. Lehet ez a baj?

Dell inspiron n7110, Intel Core i5-2430M 3ghz turbo CPU, nVidia GeForce 525M 2GB, 8GB RAM, 128GB ssd, 17,3 LED 1600*900 +Hd.

(#72308) Jahno válasza karesz1978 (#72307) üzenetére


Jahno
őstag

Tűzfal, Miracast, egyáltalán a TV tudja, és hova vannak csatlakozva? Előfizetés mindegy, nem ezen múlik.

[ Szerkesztve ]

(#72309) pjen válasza karesz1978 (#72307) üzenetére


pjen
félisten

Én most próbáltam. Egy Digi netes telóról tudtam tükrözni a digi online adást egy voda netes Tv re. Ha nem tükrözni szeretnéd akkor passz. A T rendszert nem tudom próbálni.

(#72310) garga01 válasza karesz1978 (#72307) üzenetére


garga01
senior tag

Ez nem net függő, inkább vagy a tv-telefon nem látja egymást a hálózaton, vagy az a tv nem kompatibilis a tükrözéssel.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#72311) yarod


yarod
csendes tag

pz6t. Üdvözlet. Tudna valaki információt adni, hogy a digi tv műsorai közül mi közvetíti az indycar sorozat 2024-es futamait ? Az első 2 futam még nyomon követhető volt az arena4-n és a match4-n . Előre is köszönöm. Csaknem került át fizetős csatornára ?

[ Szerkesztve ]

(#72312) Lackooo84 válasza yarod (#72311) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Én csak azt tudom, hogy ezeken a csatornákon ment eddig, de online fent vannak, szóval biztos, hogy a tvben nem mentek élőben?

The Truth is out there...

(#72313) yarod


yarod
csendes tag

Köszönöm a kérdésemre a választ. Élő közvetítések voltak, többszöri ismétlésekkel.

(#72314) sylas


sylas
tag

Sziasztok
Adott egy Lg tv, amihez kell Ci kártya vagy box.De minden nélkül vannak alap adók Duna m5, m4 sport stb HDben.Voltam bent irodában és az ügyintéző se értette, mivel akkor mindegyiknek kellene lennie. Boxal próbáltam,de nem talált csatornát, csak nem értem , miért nem. Szerintetek csak Ci kártyával lehet jó?Régen azzal használta barátom.

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#72315) Zsolt802


Zsolt802
csendes tag

csak nálam tetű lassú az internet? Mi a tök van Digi Bp. XX. ker optika

[ Szerkesztve ]

(#72316) mcll válasza sylas (#72314) üzenetére


mcll
senior tag

Csak a HBO, Cinemax, és felnőtt csatornákhoz kell CI modul, az összes többi kódolatlanul jön (most még egyelőre), így a TV-dnek be kellene hoznia, nem kell se box se modul. Ha nem megy akkor a TV-d beállításait nézd át, vagy a boxét amivel próbálkozol.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#72317) mcll válasza Zsolt802 (#72315) üzenetére


mcll
senior tag

Nálam ok (igaz máshol vagyok). Próbáld meg a modemet áramtalanítani, újraindítani.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#72318) gulyasa válasza sylas (#72314) üzenetére


gulyasa
őstag

Néha LG tévéknél trükközni kell az automatikus hangolással, hogy megtalálja az összes csatornát.
Van amikor elég, ha átállítod a régiót Magyarországról valami más országra.
A másik megoldás, hogy hálózatkeresés módban hangolsz.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#72319) pjen válasza sylas (#72314) üzenetére


pjen
félisten

A boxal nem is talál csatornát, ha box van akkor azon kell csatornát keresni. Dugd be az antennát a tv be és keressél csatornákat.

(#72320) garga01 válasza gulyasa (#72318) üzenetére


garga01
senior tag

Az LG-nél nem kell nagy trükközés, buta és smart LG-k is megtalálják a lenti módon, de az Amiko box is. Régió teljesen jó Magyarországra. Arra kell figyelni, ha szolgáltatók közül lehet választani, az egyéb kell és akkor meg lehet adni a lentit.

LG-n általában ennyi elég, hogy mindent megtaláljon:
Típus: Gyorskeresés
Frekvencia: 330 000 kHz
Minden más automatikus

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#72321) gulyasa válasza garga01 (#72320) üzenetére


gulyasa
őstag

Na pont ez nem igaz.
Számtalan embernél, több LG típusnál előfordult, hogy ilyen paraméterekkel indított gyorskeresésnél csatornák maradtak ki. Olyan is volt, hogy a "birodalmi" csatornák közül az M4 Sport rendre hiányzott a találatok közül.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#72322) pjen válasza gulyasa (#72321) üzenetére


pjen
félisten

Én mindíg kábelt valasztok aztán digit és gyors keresést. Megtalál mindent.Bp.

(#72323) garga01 válasza gulyasa (#72321) üzenetére


garga01
senior tag

Hát nem tudom, lehet max régen volt ez, amikor a királyi csomag a fél Mhz-es végződésű frekiken volt, de én vagy 20 különböző buta és smart LG tv-t állítottam be a lenti módszerrel és minden megvolt.

@pjen: Azért veszélyes a Digit választani az auto keresésnél, mert régebbi tv-knél ilyenkor analóg keresést indít digitális helyett, volt ilyenre már panasz itt a topikban. Újabb smart-tvkénél már átállíthatták a szoftverben digitálisra.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#72324) sityupityu válasza gulyasa (#72321) üzenetére


sityupityu
veterán

Ezt aláírom. Másfél éve amikor a legutolsó tévét vettem pont nem találta meg így az M4-et. Talán még te írtad le, hogy mire kell állítani. Ja, és lg tévé. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#72325) sylas válasza gulyasa (#72318) üzenetére


sylas
tag

Hogy lehet akkor többi csatornánál kiírja, hogy kódolt, helyezzen be smart kártyát
Barátom régebben ci kártyával használta.

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#72326) sylas válasza pjen (#72319) üzenetére


sylas
tag

Pesten használt boxot, vittem le vidékre, mivel az ominózus tv ott található, de boxal semmi nem volt.
Kábel+tv, meg a közszolgálati adókon kívül, mindenre azt írja helyezzen be smart kártyát.

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#72327) garga01 válasza sylas (#72326) üzenetére


garga01
senior tag

Véletlen nem Mindigtv-s csatornákat keresett le?
Az is lehet, hogy kellene egy teljes gyári visszaállítás és megjavulna. Lehet előző szolgáltató csatorna listája beakadt a boxban vmiért.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#72328) sylas válasza garga01 (#72327) üzenetére


sylas
tag

Boxot Pesten használom, szal az a jelenlegi Digi.
Hetfőn utazok oda, akkor majd kiderül.
Csak érdemes lenne kérnem Digitől egy kártyát ezen gondolkozok.

Vidéken gondolom nem adnak ki pesti szerződésre kártyát :D

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#72329) pjen válasza garga01 (#72323) üzenetére


pjen
félisten

Nekem a tizen éves Lg is kiteszi az analóg digi kockát, csak ki kell választani.

(#72330) garga01 válasza sylas (#72328) üzenetére


garga01
senior tag

Hiába fogsz kérni, nem az gond. Nem is fognak adni, csak ha előfizetsz a prémium csatornákra. :DD
A másik, hogy lehet más a frerki vagy PID kiosztás és azért írja kódoltnak. Ki kellen törölni mindent lehetőleg gyári visszaállítással és ott lekerssni újra a csatornákat.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#72331) garga01 válasza pjen (#72329) üzenetére


garga01
senior tag

Erről beszéltem, hogy régi tv-nél ha Digit választod _szolgáltató_-nak, nem az egyebet, akkor csak analógot fog lekersni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#72332) sylas


sylas
tag

Köszönöm válaszokat.Jövőhéten tudok ránézni

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#72333) Jahno válasza pjen (#72329) üzenetére


Jahno
őstag

Analógot. Vagy éppen azt, ami a saját kis adatbázisában van, aztán ha az tizen éves infó, akkor ott keresi a csatornákat, felhasználó majd meglepődik, hogy pár fos analógot, vagy felétharmadát, vagy semmit nem talál. Akkor jó ötletnek tűnt, hogy van Orange, meg Digi, és egyebek, azon belül keres a doboz. Aztán amikor ide-oda toszogatják a frekiket és nem frissül utána az adatbázis, akkor rájövünk mennyivel jobb végig keresni és kész.

(#72334) mcll válasza sylas (#72328) üzenetére


mcll
senior tag

Mint már többen is többször említettük, a Digis csatornák NEM kódoltak, csak a prémium csatornák. Nem is fognak adni semmilyen modult, mert minek. Ha nálad kódoltnak jelzi, akkor az a MindigTV lesz, vagy valami más kébeltévé, de tutira nem Digi.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#72335) pjen válasza Jahno (#72333) üzenetére


pjen
félisten

Nekem egy 28 TK 410V a monitorom. Nem egy mai darab. Most bele dugtam a digis antennát. Csatorna hangolás, Kábel , ki lehetett választani a digit és azon belül, hogy be lehetett jelölni : analóg vagy digitális.Beteszem a digitálisba a pipát és megvan minden adó. Lehet ez csak Bp n működik. Persze nem tudom mit jelent az, hogy régi TV.

(#72336) garga01 válasza pjen (#72335) üzenetére


garga01
senior tag

A kulcsszavak a hsz-edben a "Nekem " és a "Persze nem tudom mit jelent".

Neked ez a típusú a tv-monitor kombó éppen így működik. Sok régi (értsd: kb. 10+ éves tv)-nél a szoftver meg se kérdezi, hogy analóg vagy digitálist akarsz-e keresni, miután kiválasztottad a szolgáltatót. Nem állok neki visszakeresni, volt ilyen a topikban is. És ez most nem LG specifikus, hanem bármelyik márkára igaz.

"Most bele dugtam a digis antennát"
Te a Digi koax kábelét dugtad be.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#72337) pjen válasza garga01 (#72336) üzenetére


pjen
félisten

Most nem akarok ebbe bele állni, de szerintem amelyik Tv ben van DVB-C tuner az csatorna keresésnél megkérdezi, hogy analóg vagy digitális keresés legyen. :) Ha valóban van olyan amelyik nem, akkor tévedtem.

[ Szerkesztve ]

(#72338) garga01 válasza pjen (#72337) üzenetére


garga01
senior tag

Csak sikerült mégis beleállnod.
Vagy b verzió, még nem láttál ilyen tv-t, amin a varázsló nem kérdezi meg a gyors keresésnél, ha szolgáltatót választasz, mint amit Jahno is írt és csak analógot keres le. Nem egy tv-t programoztam már be, láttam ilyet. Az hogy te nem láttál még, nem jelenti azt hogy nincs. Nem baj, csak ne köss bele olyanba megint amihez nem értetsz, vagy nem találkoztál vele. :C

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#72339) 4Grider válasza pjen (#72337) üzenetére


4Grider
nagyúr

A dvb-t is digitális. És amikor bevezették Magyarországon a Mindigtv-t akkor rengeteg olyan tv-t hoztak be, ami csak a dvb-t vevős volt, tehát nem tudta a dvb-c-t.

(#72340) pjen válasza 4Grider (#72339) üzenetére


pjen
félisten

Volt egy öreg Samsungom, nem volt benne csak T, rá is volt írva, hogy alkalmas a földfelszíni digitális adások vételere. Az is megkerdezte mikor csatornát kerestem. De nem számít, engem valahogy elkerűltek azok a Tv k. :)

[ Szerkesztve ]

(#72341) djhir válasza pjen (#72340) üzenetére


djhir
tag

Igen, Samsung LE sorozat "A" jelű tévéi csak földfelszínit tudtak. Ezért vártam a "B" jelűre, amiben már volt DVB-C is.

(#72342) Jahno válasza pjen (#72335) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem ez van, lehet, nem tudom. Jóreggelt.

Nekem meg az Edision dobozomból most töröltem az összes csatornát, mert van Digi, Digi BP, Digi Budapest, meg a jó ég tudja mi a csoportban. Éppen 2 napja basztam ki, de mi akkor most mi a konklúzió? mi leírtuk mivel szopik a világ, Te meg interpoláltál egy valamilyen TVből mindenre is, hogy akkor biztos olyan a többi is.

(#72343) Jahno válasza pjen (#72337) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy nem kérdezi meg. Akad amiben nincs, hőskorban azért nem volt vicces.

(#72344) pjen válasza Jahno (#72343) üzenetére


pjen
félisten

Valóban nem gondoltam a hőskórra, bár szerintem amelyik Tv ben van DVB-C tuner az kérdez is. Legalábbis én még csak olyannal találkoztam. De, hogy egy modern Tv nél is írjak a teljes keresés üdvös hatásáról. Az LG OLED Tv n nyomtam egy teljes keresést DIGI koaxal. Érkezett 47 analóg csatorna is, hogy örültem.
Aztán fogtam a voda koaxot bedugtam a Tv be és szintén csináltam egy teljes keresést. 73 adót talált. Ha kijelöltem, hogy vada akkor mindent megtalált.

(#72345) garga01 válasza pjen (#72344) üzenetére


garga01
senior tag

Komolyan nem érted meg miről beszélünk vagy nem akarod felfogni sem?
Fogd már fel, hogy a "szerintem " a "Legalábbis én még csak olyannal találkoztam" nem azt jelenti, h mindegyik így műxik. :W :W Sötétség lvl 9000...
Megint bebüfögsz vmit, hogy bedugtad egy bizonyos típusba ami így műxik. Gyakorlati értelme nem sok volt. Megtalál X adót Vodánál. Naés? Akkor lenne értelme ha megírnád amúgy mennyinek kéne jönnie, de amúgy is a Digi topikban vagyunk :D

De hogy kis értelmet is próbáljak adni ennek. Az automata keresésnek van vmi logikája, amit minden tv gyártó másképp gondol.
Amit lent és többször írtam, a Digin a hálózat keresés mindig megtalál mindent. És jó eséllyel minden más tv-n is, mert a hálózat keresésnél lekéri a tv a NIT táblát amit normál esetben a szolgáltató kisugároz. A Digi és a Telekom koaxos DVB-C adásán működik a 330 MHz-es keresés mert mind a 2őnek van ezen a frekin adása. Vodát nem tudom, sok éve laktam már Bp-n, amerre most lakok nincs Voda.

A lényeg meg, hogy te még nem láttál ilyen tv-t, én meg igen ami az automata keresésnél nem kérdezi meg hogy analóg/digitálist keressen, én meg igen :D Had ne emlékezzek a típusára, mert vagy 10 éve volt.

"bár szerintem amelyik Tv ben van DVB-C tuner az kérdez is"
Nem, nem feltétlen. Ezt magyarázzuk lassan egy napja neked, mert nem vagy hajlandó felfogni. :W

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#72346) pjen válasza garga01 (#72345) üzenetére


pjen
félisten

"Aztán amikor ide-oda toszogatják a frekiket és nem frissül utána az adatbázis, akkor rájövünk mennyivel jobb végig keresni és kész."
A teljes keresés eredményét irtam és egyáltalán nem biztos, hogy ez csak egy modern TV re vonatkozik. Csinálsz egy teljes keresést a digin, talál 47 analóg csatornát, mint nálam is. előre rakja. Milyen jó?Vagy nem?
A vodáról ne is beszéljünk, kihozod a kártyát, teljes keresés és kapufa. Szerintem először mindíg célirányosan kell keresni, ha van lehetőség. Ha a Tv kiírja a lehetőségek között, hogy DIGI akkor egyértelműen arra klikkelek, ha még a csak digitális opció is megjelenik még jobb. Ha ezek a lehetőségek nem hoznak eredményt akkor érdemes egyéb megoldásokkal próbálkozni.
"bár szerintem amelyik Tv ben van DVB-C tuner az kérdez is"
Nem, nem feltétlen. Ezt magyarázzuk lassan egy napja neked, mert nem vagy hajlandó felfogni. :W"Szerintem meg igen. :)

(#72347) garga01 válasza pjen (#72346) üzenetére


garga01
senior tag

"Most nem akarok ebbe bele állni'"
Ez sem sikerült, ahogy a mondandót sem megérteni, szokásod szerint. :DDD [link]
Mára befejeztem veled. További kellemes kényszeres csakazértismegmagyarázom szombatot :D

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.