Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71351) AldoWinnfiel


AldoWinnfiel
csendes tag

Sziasztok!

Erősen gondolkodom egy új tévén. Két LG-t néztem ki, 150 000-et áldoznék rá.

Erről http://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/lg/42lf652v-p273957411/?gclid=CPai4IfyossCFcTnwgodOkMM2g

/LG42L652V/ sok jót hallottam. SMART funkciókat szeretnék, a 3D csak extra.

Viszont gondolva a jövőre, illetve a 4K-ra, ennek a megvétele is felötlött bennem. http://tvraktar.hu/termekek/313-LG-43UF6407--IPS-Kijelzos-900Hz-ULTRA-HD-SMART-WIFI-s-108cm-LED-Tv,-Garancia:-2-EV/

/LG-43UF6407/ Melyiket érdemesebb? Képben összehasonlítva a kettőt? Sok filmet, sorozatot, focit nézek, elég nagy film és sorozatbuzi vagyok :D Egy régi Samsungomat cserélném le. Hangszettem van, amit rá tudok dobni a tévére.

Válaszotokat előre is köszönöm :)

(#71352) Vikitorony válasza Vikitorony (#71288) üzenetére


Vikitorony
tag

Gyors mozgásra (sport, pl. foci) jobb az Edge LED? "Felhősödés" elkerülése végett...

(#71353) #94529552 válasza z0lt3n (#71339) üzenetére


#94529552
törölt tag

Lan kábel is elég lesz szerintem a Smart Share-rel, lehet a gépre nem ártana tenni kell egy szerver progit, pl. Universal Media Server-t. Ha viszont szűk lenne a keresztmetszet, akkor válthatsz HDMI-re, mert az a 100%-os tuti.
Rol06 Most írták a 680V-ről, hogy nincs fejhallgató csatlakozója. Kicsit érdemes visszaolvasni, meg a keresőt használni. Keress rá mindkettőre. Szerintem 3,5 méterre jóval nagyobb UHD kellene, hogy lásd a jobb felbontást, de azért teszteld le valahol.
Vikitorony Igen, azt mondják, hogy jobb, de nem az un. felhősödés, hanem inkább DSE miatt, ami a gyors oldalirányú kameramozgásnál van.

(#71354) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok, van némi dilemma, és nem találok választ. Jelenleg egy 42LB671V-m van, de most lenne lehetőségem egy 42LF652-re cserélni. Hardveresen történt ebben előrelépés, vagy csak külsőre változott + a webos 2.0? Meg ugye ahhoz nincs magic remote. Nem is kéne ráfizetnem, csak annyi a diffi, hogy az enyém még garis pár hónapig, az LF652 meg nem lenne az. Mit gondoltok?

(#71355) direwolf válasza Grande Ale (#71350) üzenetére


direwolf
őstag

Nem kell a valósághű mozi beállítás a 24p-hez. Az a 3:2 pulldownra van, azaz ha egy 24p-s filmet szeretnél 60Hz-en nézni.
Egyébként azért látsz más beállítást 60-on, mert a tv ezt külön kezeli. Erre érdemes játék módot állítani, hogy minimális legyen az input lag. A többire meg mozi vagy isf módot. És használj olyan lejátszót a pc-n ami automatikusan be tudja állítani a kimeneti frekit (pl. MPC-HC vagy Kodi stb.)

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#71356) Grande Ale válasza direwolf (#71355) üzenetére


Grande Ale
őstag

De végül is amit beállítottam akkor az úgy jó? Vlc playert használok lejátszásra.

(#71357) Rol06 válasza #94529552 (#71353) üzenetére


Rol06
tag

Köszönöm, sorry tény h a 680-ra nem kerestem rá.
Igen amúgy én is hasonló véleményen vagyok mint ahogy mondod, megnéztem élőben mind a kettőt, és a mm-ben is a fullhd ét javasolták (olcsóbbat), mivel ez a 680as még nagyon belépő szintű és kevés az a képfrissítés ami van benne, és gyengék a színei.. Amúgy tény, közelről és messziről is fakó volt a színe.. Meg ahogy olvasgattam itt a fórumot, sokan vagytok ezen a véleményen, hogy inkább egy jobb full hd, mint egy gyengébb 4k (oké volt olyan 4k amin kb. majd be...artam, de azok 300k-tól indulnak)

49lf632v vs 50lf652v, csak a +100 hz, fémcsík a tv-én, illetve a 3d a különbség?
Mert akkor tényleg maradok inkább a 632v-nél...

[ Szerkesztve ]

(#71358) direwolf válasza Grande Ale (#71356) üzenetére


direwolf
őstag

Én így állítottam be: [link] És Kodit használok, a tv pedig másodlagos (kiterjesztett) kijelző.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#71359) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!

Skacok, kellene nékem a TV -hez (LGUB820V)egy normális fülhallgató, elsősorban filmezéshez. Már megzakkanok a kereséstől...... :W valaki aki használ normálisat jelezzen már légyszi, milyet vegyek. Nem tudom érdemes ezeket az ál 5.1...7.1-es füleseket keresgetnem? Jók ezek? Mindegy no, ha valaki használ ilyesmit jelezzen már, hogy melyiket érdemes vennem? Előre is köszi.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#71360) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Továbbra is gond van a feliratlejátszással. Döbbenetesnek tartom, hogy ilyen hiperszuper okostv-k arra képtelenek alapból, hogy lejátsszák a feliratokat :( Meg hogy tallózni sem lehet végszükség esetén, ha automatikusan nem tölti be, ekkora szart, hihetetlen :( Olvasgattam a fórumban, de nem találtam megoldást.

Van, amit lejátszik, de több feliratot nem, nem is tudom aktiválni a SUB módot számos videónál - mintha nem ismerné fel. MP4+SRT, MKV+SUB verziók sem mennek. USB-ről nézem, a felirat neve ugyanaz, mint ami a videónak, kisegítő lehetőségeknbe a felirat és a vakbarát vagy mi is aktiválva lett, de az sem segített. Számítógépen lejátssza feliratostul :(

Hogyan lehet ezt megoldani? Lehet vmi másik videólejátszót telepíteni a tv-re az LG storeból, ami jobb?

Köszi a segítséget.

(#71361) Konyika válasza kalapacsolok (#71360) üzenetére


Konyika
senior tag

Szia

Lehet bármilyen hiper-szuper TV-d soha nem fogja felvenni a versenyt egy erre dedikált médialejátszóval. Az alap formátumok kezelésére kompromisszumokkal képes és ezzel ki ki merült a tudása.

Gondolj bele! Egy alap médialejátszó 40-50 ezertől kezdödik. Ha ezt bele tenné a gyártó az plussz 80-100 ezer lenne, ki fizetné meg?

Ha már megvettél egy több százezres TV-t akkor pénkzidobás lenne nem kihasználni a képességeit. Gondolkozz el egy médialejátszó vásárlásán. Van olcsóbb alternatíva is de az is kompromisszumokat követel.

Mindezt csak tanácsként mondom nem vagyok szakértője a témának. Én a második lehetőséget használom.

(#71362) Bajzath


Bajzath
csendes tag

Sziasztok !
Az LG 42 UB820V mennyire jó készülék ? Szomszédom vesz nagyobbat , és ezt kínálja ,hogy nagyon jó tv ...
Még 1 év garancia van rá .. Ez 40UF695V v inkább UB820V a jobb választás ?

(#71363) kalapacsolok válasza Konyika (#71361) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Azért az elég nevetségesen hangzik, hogy minden hülye okosfunkció van a TV-n, de egy feliratot nem lehet betallózni, ez kiborító...

Valaki, akinek volt már hasonló problémája, tudna segíteni, hogy lehet megoldani, hogy lejátssza az LG tv a feliratot? Nem tudom, mi a baj, hogy egyes filmeknél nem hajlandó lejátszani a feliratot.

(#71364) Buda76


Buda76
senior tag

Sziasztok!

Honnan lehet megtudni egy adott televízió (jelen esetben 32LF632V) tényleges effektív képfrissítését?
Tehát, hogy a panel konkrétan tudja-e a 100Hz-t.

(#71365) MrBazsi válasza Bajzath (#71362) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Ha nem kell a 3d és nem fontos a 4k 60p, és persze jó áron adja, akkor jó választás, nekem is ez a tipus van csak nagyobb méretben, gyönyörű képe van!

(#71366) sixpak válasza kalapacsolok (#71363) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nem vágom milyen tévéről van szó, lehet rajt állítani a külső/belső feliratot is?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#71367) #94529552 válasza Konyika (#71361) üzenetére


#94529552
törölt tag

:K Pontosan így van, de ezt nem mindenki fogja megérteni. Ezért is szoktam a HDMI-ről való filmezést javasolni, ahhoz csak egyszer kell a gépet beállítani, és az szinte mindent visz. Ha valaki HDD-ről filmezne és felirattal, akkor azzal egy keveset dolgozni kell, és a letöltött filmekből is elég sok hibás van.

Buda76 Mondjuk, ha megkérdezzük egy LG fórumon ;] , vagy például tesztekből. Az konkrétan nem az, viszont van helyette az LG 32LF650V.

(#71368) aram01


aram01
nagyúr

Srácok valakinek van valami jó beállítása lb6xx-re? Véletlenül vissza raktam alapra. Nincs kedvem megint hetekig szívni vele.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#71369) Bajzath válasza MrBazsi (#71365) üzenetére


Bajzath
csendes tag

Film és tv adás nézésére használnám . Hezitálásom oka , hogy a UB820V 2014-es modell , míg a 40UF695V 2015-ös...Százat kér érte :F

(#71370) kalapacsolok válasza sixpak (#71366) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

55lf652v a tévém.

(#71371) sixpak válasza kalapacsolok (#71370) üzenetére


sixpak
nagyúr

Aha, és lehet választani a külső/belső felirat közt?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#71372) MrBazsi válasza #94529552 (#71367) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Bocs pumma hogy megint belédkötök, de nincs igazad, a régi Lg tv-k minden(!!) feliratot visznek usbről, hddről egyaránt. Amióta van a webos azóta van baj a feliratkezeléssel, legalábbis én ezt látom itt sokhelyen, és tapasztaltam is, h a webos gyári médialejátszója nem olyan jó mint a netcastes tv-é.
A 8 éves ld420 a mai napig minden felirattal elboldogul! Még akkor is ha 3 nyelv audió és 3 nyelvű felirat van beágyazva egy mkv-ba szó nélkül viszi, és tud is váltani köztük!

(#71369) Bajzath ha nincs vele baj, és tényleg 1év garija van még az elég jó vétel. 6os szériát ne vegyél hiába újabb

(#71373) #94529552 válasza MrBazsi (#71372) üzenetére


#94529552
törölt tag

De ezek nem régi tévék, és a többi márkánál is így van, sőt. Amúgy megoldható bármelyikhez, nekem a feliratokkal semmi gondom nincs a 2014-es és a 2010-es tévémmel se. Csak nem úgy megy, hogy hopp, és minden működik varázsszóra.

(#71374) Zodiacus


Zodiacus
tag

UF778V ről nem sok mindent találtam. Jó vétel lehet? Ips paneles?

(#71375) mobilizmo válasza kalapacsolok (#71363) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Az egész felirat kezelés egy kicsit béna, meg nem lehet tallózni az igaz, de az srt-vel semmi gond, tökéletesen megjeleníti.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#71376) Black Dragon válasza kalapacsolok (#71360) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nekem is 652V-van, én WdMyCloud-ból nézem a filmeken/sorozatokat, tehát hálózaton belül megosztva, és eddig nem találkoztam olyannal, aminél nem játszotta volna le a feliratot, aminél átírtam a felirat nevét. Mondjuk csak mkv formátumúakat nézek, mással nem próbáltam.

(#71377) #94529552 válasza Zodiacus (#71374) üzenetére


#94529552
törölt tag

Elvileg a 850V-hez képest csak a 3D-vel tud kevesebbet, arról van ismertető és videó is az összefoglalóban, és ajánlott vétel mindkettő. Sztem ez csak ips panellel van[link]. müszaki adatok

(#71378) aram01 válasza Black Dragon (#71376) üzenetére


aram01
nagyúr

Neked milyen képi beállításokkal megy?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#71379) Black Dragon válasza aram01 (#71378) üzenetére


Black Dragon
addikt

Alapon kb, nem találtam hozzá komolyabb beállítást, nem szarakodtam a kalibrálással(bár nyilván szebb és jobb lenne tőle).

(#71380) aram01 válasza Black Dragon (#71379) üzenetére


aram01
nagyúr

Én belőttem a nekem tetszőt. AHD elmegy de az SD hányinger rajta. Olyan mintha szúnyoghálón keresztül nézném. Megtaláltam a topicban egy régebbi beállitásomat de az új kijelzővel nem jó.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#71381) w333 válasza aram01 (#71368) üzenetére


w333
félisten

Parancsolj ... Link :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#71382) #94529552 válasza aram01 (#71380) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ilyen is van.

(#71383) aram01 válasza w333 (#71381) üzenetére


aram01
nagyúr

:P Ezt írtam hogy nem jó
Pumma: köszi meglesem

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#71384) phwf2220


phwf2220
csendes újonc

Sziasztok,

MI a véleményetek: LG 49LF632V vagy Samsung UE48J6200.
48 colos TV-t szeretnék maximum 170e FT körül. Játékra. filmre, sportra. 3D nem kell és inkább ne legyen ívelt. Emellett a kettő mellet van még valami jó ebben a méretben/árkategóriában?

Köszi a válaszokat.

(#71385) Zodiacus válasza phwf2220 (#71384) üzenetére


Zodiacus
tag

A Samsung ue48j6200 még nekem is benne van a kosárban. A másik az LG uf 778v. Kíváncsi vagyok mit mondanak a szakik.

(#71386) Beni2360 válasza aram01 (#71380) üzenetére


Beni2360
félisten

az SD hányinger rajta Én is küszködtem az én Tv-mel amíg nem állítottam az energiatakarékos üzemmód: Közepes Ez az elején van a KÉP alatt. Nekem fél év után evvel oldódott meg az SD problémám. Egy próbát megér. :Y

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#71387) kalapacsolok válasza sixpak (#71371) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Nem látok ilyen opciót. Most letöltögettem külön feliratokat, úgy látom, hogy a 632V nem tudja kezelni a SUB-ot, csak az SRT-t :( Hiába jó tévé, ez szégyen és gáz. Másnál is így van? Most konvertálgathatom át ezeket :( Azt még nem is próbáltam, de ha jól látom, mediaserveres megosztásnál még az SRT-t se nagyon fogja lejátszani :(

Azért ez botrányosan szar, hogy egy okostévé mindent tud, csak feliratokat megnyitni nem. Röhejes, ez olyan, mintha az okostelefonnal lehet angry birdsozni, de telefonálni sokszor nem, mert gyenge a térerő.

(#71388) DEXTERke válasza kalapacsolok (#71387) üzenetére


DEXTERke
tag

Amellet, hogy szerintem egyebkent igazad van, azt ne felejtsd el, hogy a Samsung, Sony tv-k meg ennyire sem kezelik a kulso feliratokat. Az LG-vel legalabb az .srt-k mennek.

(#71389) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Ezt a LG tv plus alkalmazást hogy lehet működésre bírni? Nekem nem látja a tévét.

(#71390) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni a táborhoz egy LG 49UF850V tv vel. :D Imádom!
Most a Media Markt ba akciós 274.990Ft le is csaptam rá. [link]
Eszméletlen szép kép van benne, nyomattam teszt képeket nem felhős, 1 pixel hiba nincs benne.
Távkapcsoló nagyon bejövős főleg az alu berakással, fasza gyors a webos.
Megvagyok elégedve vele. [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#71391) Pitterix


Pitterix
őstag

Ma sikerült vennünk egy LG43lf632v-zc tv-t. Nyugtassatok meg, hogy nem volt rossz vétel. :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#71392) #94529552 válasza kalapacsolok (#71387) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ott van az SRT is: *.smi, *.srt, *.sub. Felirat opciókat próbáltad? 2. pont: Szabályozhatja a további beállításokat.

K Norbi :R Grat hozzá! Cetelem kártyára vetted? Most láttam, az még minusz 15%?

[ Szerkesztve ]

(#71393) Hungarikum87 válasza K Norbi (#71390) üzenetére


Hungarikum87
tag

Gratula :D irigykedem :D Szerintetek, most h megjelenik az új generáció, fog még valamennyit lejjebb menni az ára?

Hülye vagyok, ezért sokat kérdezek, ilyen ez ()

(#71394) Zodiacus válasza K Norbi (#71390) üzenetére


Zodiacus
tag

Én a kis tesóját fontolgatom megvenni (778v) . Nehezebb tévét választani mint gondoltam volna. Az sd rosszabb minőségű adások milyenek? Felkonvertálja vagy be kell kapcsolni valami képjavító funkciót? Nem felhős a képe?

(#71395) szpali válasza Grande Ale (#71389) üzenetére


szpali
addikt

Közös hálózat, elkezded keresni és kiválasztod a készüléket.
(42LF652-es TV)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#71396) K Norbi válasza #94529552 (#71392) üzenetére


K Norbi
addikt

Nem cetelemre vettem. :) Nem is tudtam hogy jár akkor még -15%

(#71393) Hungarikum87 Ez szerintem nem sokáig lesz kapható. pl az extreme digitálnál [link] kifutott igaz a 851V még kapható. De sose tudni ha nem fogják vinni, viszik azt még lejjebb!

(#71394) Zodiacus UPC beltérim van, Most Scart kábellel van összekötve mert UD foxon csak az van, de jövőhéten jön a UPC szerelős haverom kapok kölcsönbe egy HD beltérit amit HDMI kábellel összekötünk és egy Cam modult is kap. Amelyikkel lesz jobb a kép az marad! Kellesz HD csomag is.
Az SD adások sokkal szebb mint az előző 47LB 671V tv-n, pl M4 sport History meg pár csati nem mondanád meg hogy SD adás megy, M1 RTLK, Tv2, film+ Duna, TLC, stb sincs semmi bajom a képminőséggel.
Hát a LB 47671V kegyetlen szar volt! Ég és a föld! Furcsálltam is hogy ebbe miért ilyen jó az SD adás.
Valami olyasmi lehet felkonvertálja. Holnap állok neki komolyabban beállítani.

Abszolút nem felhős! a 778V is ugyanez csak nem tudja a 3D-t. Én pár hete Sony KDL 50W805C akartam venni, de a media marktba nyomkodtam egyet, átkapcsoltam SD adásra állítgattam, media marktosok letámadtak természetesen azonnal ;] Adtam nekik pentet dugják be. voltak rajta filmek, képek azokat nézegettem, aztán ugyan ezt egy Samsungon és az Lg-n.
Biztosra akartam menni ezért egy másik media marktba is eljátszottam. ;] végül az Lg nyert!
A kép minősége, a menü gyorsasága egyszerűsége ennek tetszett a legjobban. :K

[ Szerkesztve ]

(#71397) Grande Ale válasza szpali (#71395) üzenetére


Grande Ale
őstag

Ahol neked a tévét írja az nálam üres. Miracast megy,ez nem.

(#71398) Zodiacus válasza K Norbi (#71396) üzenetére


Zodiacus
tag

A 4K felbontás csak pendriven keresztül 4K? Vagy ha a smart-on nézek egy 4K youtube videót azt is lejátssza a legnagyobb felbontásban vagy csak HD-ben?

(#71399) K Norbi válasza Zodiacus (#71398) üzenetére


K Norbi
addikt

Fogalmam sincs, pár nap múlva megnézem és megírom. :D

[ Szerkesztve ]

(#71400) Hungarikum87 válasza K Norbi (#71396) üzenetére


Hungarikum87
tag

Nekem is LB671V van most, csak 50"-es. Erős a minőségi váltás a két Tv között? Írj már egy kis össze hasonlítást nagyon érdekel :DD

Akkor most a 778V cakkra ugyan az mint a 850V a 3D-t leszámítva?

Hülye vagyok, ezért sokat kérdezek, ilyen ez ()

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.