Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60951) ruti válasza asturel (#60942) üzenetére


ruti
Közösségépítő

lehet én vagyok feszült manapság, mert nemrég egy hangfalszett rendelésemmel befutott kálváriám ugyanígy indult,
jó áron webshopos rendelés, ami azóta se (4 hónapja) teljesült
-
MM-be amúgy nemrég vittem vissza másnap egy nemolcsó és nemnoname mikrót, pénzvisszakéréssel, akartak indoklást kérni, de csúnyán néztem vissza, így ettől eltekintettünk :)
(állításuk szerint nem hibás terméket nem kötelesek visszavenni 3 napon belül se, a jól bevált "téves vásárlás" már nem elegendő hivatkozás)
-
visszatérve a TV-re, nagyon sajnálom hogy a hosszú hétvégén nem tudtam tesztelni, pedig direkt így időzítettem,
megint tanultam valamit, hogy áruházi átvételt kell választani,
de még optimista vagyok, hogy minden ok lesz, és ideér a TV+távja
-
amúgy tán már itt említettem korábban, legutolsó LG TV vásárlásom is komoly garis küzdelembe torkollott, egy webshop-al, mondom most műszaki nagyáruházban veszem, de ez se jól indul... :(

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#60952) KEViN007 válasza Beni2360 (#60949) üzenetére


KEViN007
tag

Alapba NTFS-el próbáltam, felezést próbáltam már, semmi eredménye sajnos. :(

(#60953) rongylab válasza F1rstK1nq (#60950) üzenetére


rongylab
tag

attól függ melyiket akarod használni.. vagy te film közbe ide oda kapcsolgatsz a feliratok között? amelyiket használod az legyen a sima srt.azt fogod látni.

(#60954) yvsmad válasza KEViN007 (#60952) üzenetére


yvsmad
őstag

A külső tápot + NTFS-t + a felezést együtt mindegyik tévével próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#60955) Stevenstyle válasza yvsmad (#60948) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Na igen... sajnos csak voltak. Ha igaz amit a madarak csiripelnek akkor igen nem tett le róla... de LG OLED panellel és nem sajáttal.

KEViN007: elméletileg nem lehet visszafelé kompatibilitási probléma, a gyakorlatban azonban elő fordul néha. Tedd át egy másik rack-ba, lehetőleg 2.0-ba és próbáld ki. Egy sportszeletbe, hogy tökéletesen menni fog :)

[ Szerkesztve ]

(#60956) yvsmad válasza Stevenstyle (#60955) üzenetére


yvsmad
őstag

Indulásnak jó az LG panel is Pana elektronikával, már az is sokat dob a dolgon.
Ha a Pana is belépne az OLED piacra, akkor az LG-nek rögtön dupláznia kellene a kapacitását.
Jó lenne, ha bővülne a piac és ezzel más gyártók is rájönnek, hogy érdemes OLED-et fejleszteni.
Bár a Samu is épp most állt le az OLED-del, azóta görbén látják a világot.

[ Szerkesztve ]

(#60957) Stevenstyle válasza yvsmad (#60956) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Ebben egyet értünk. Pana elektronikával és szoftverrel megnézném én is mit tud igazán az az LG panel :)

A Samu ugyanabba bukott bele mint a Pana, a SONY és a többi aki még arra vetemedett, hogy megpróbált normális kihozatal mellett, netalántán gazdaságosan RGB OLED panelt gyártani. Persze olyat ami a gari időt ki is bírja :) Nem hiába az LG-nek sikerült a történet mivel eleve meg sem próbálták a lehetetlent, ebből lett a WOLED.

[ Szerkesztve ]

(#60958) KEViN007 válasza yvsmad (#60954) üzenetére


KEViN007
tag

Jelenleg így 1 TV-vel próbáltam amióta táp is van, mivel ma érkezett és nagyot néztem, hogy így sem megy... Holnap másodikon meg tudom nézni felezéssel is, de a hibajelenség mindkettő TV-n ugyanaz volt táppal, így nem tartom valószínűnek, hogy most másképp lenne.

[ Szerkesztve ]

(#60959) yvsmad válasza Stevenstyle (#60957) üzenetére


yvsmad
őstag

Már most is az LG LB730 tévét Pana BD-felvevő tunerjéről nézve sokkal szebbek a színek. Látszik, hogy tud ez a panel többet is, mint amit a tévé kihoz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#60960) KEViN007 válasza Stevenstyle (#60955) üzenetére


KEViN007
tag

Ezen is túl vagyok már. Egy tökéletesen működő 320GB-os winyóm van egy 2.0-ás házban és a hiba 100% ugyanaz, mint a 3.0 rackkel, csak a 2.0-ás fiókba alapba nincs DC csatlakozó sem így nem tudtam oda plusz áramot se adni. Kb. mindent végigjártam amit lehett, még kábel cserét is próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#60961) yvsmad válasza KEViN007 (#60958) üzenetére


yvsmad
őstag

Táp nélkül használva Y USB vezeték és 2 USB bemenet kell a HDD-nek, hogy elég áramot kapjon. Megfelelő külső táppal elvileg ez a hiba nem áll fenn, csak akkor kézzel kell ki-be kapcsolni a winyót, és nem a tévé vezérli. Még arra figyelj oda, hogy a több USB bemenetnek különböző funkciója és áramleadása lehet, ezért nem mindegy, hogy melyikbe dugod a HDD kábelét.

(#60962) KEViN007 válasza yvsmad (#60961) üzenetére


KEViN007
tag

Y kábel van alapba a 3.0-ás rackhez. A Samsung TV-n lenne használva ott van 2 USB, de hiába van rádugva nem csinál semmit, csak a LED felvillan és nem olvasható a lemez tartalma. Külső táppal a Samsungot még nem néztem csak a 2 másik LG-t, amivel egyelőre nincs eredmény.

(#60963) yvsmad válasza KEViN007 (#60962) üzenetére


yvsmad
őstag

Nem mindegyik rackben lévő vezérlő alkalmas a tévékhez, szerintem ott lehet a gond, ha már semmilyen kombináció nem jön össze.
A másik meg az, hogy a tévék 2 funkcióra is használják a külső HDD-t:
1. külső felvételek (PC-vel rávett filmek) lejátszására
2. Saját felvételek készítésére és visszanézésére (PVR)
A tévében be kell állítani, hogy melyik funkcióra akarod használni a HDD-t, az újabb tévék 2 külön partíciót tudnak kezelni a 2 célra. PVR-hez a tévének kell leformáznia a winyót vagy az egyik partíciót, ha van ilyen előkészítve, médialejátszáshoz meg a menüben kell kiválasztani a megfelelő partíciót.
Eddig minden formázás után rávetted újra az összes filmet az egyik partícióra, vagy hogy csináltad?

[ Szerkesztve ]

(#60964) F1rstK1nq válasza rongylab (#60953) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Ezzel tisztába vagyok/voltam eddig is, hiszen leírtam, hogy így használom jelenleg is.
Nem kapcsolgatok oda-vissza természetesen, de kényelmi szempontból szükségem lenne erre a funkcióra, mert begyűjtöm a filmeket a nas-ra és szeretnék választási opciót.

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#60965) KEViN007 válasza yvsmad (#60963) üzenetére


KEViN007
tag

A vezérlőre való gyanakvás szerintem azért nem állja meg a helyét, mert azzal a rackel sem megy, amibe a 320-as simán működik, szerintem a winyót nem szeretik ezek a tv-k, de egyszerűen ésszerű magyarázatot nem tudok rá, hogy miért nem.
Ezekben a TV-kben nincs PVR funkció és nem is mostani készülékek (3-4 évesek kb.) A beállítást a szokásos módon csináltam, eddig több meghajtónál ment, leformáztam Windows alatt és simán működött bármilyen meghajtó eddig. Most a felezés során felmásoltam 1-1 filmet mindkettő partícióra, de a kilistázásik sosem jut el ezeken a TV-ken. Az egyetlen egy TV, amit fentebb már említettem egy 2014-es LG 3D Smart TV, azon pöccre indul, már teszt jelleggel egész filmet végignéztem rajta gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#60966) Beni2360 válasza KEViN007 (#60946) üzenetére


Beni2360
félisten

Na egy kicsit utána néztem a kér LG TV nek.

1: LG LH3000 Ezen van egy USB 2 de nincs semmiféle támogatás lejátszáshoz, gondolom csak frissítésre való.

2: LG 32LD350 ezen van szintén USB de csak MP3 és jpg támogatás van.

Samsungra meg keres te rám mert nincs típus megadva. :W
További szép estét.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60967) KEViN007 válasza Beni2360 (#60966) üzenetére


KEViN007
tag

Hivatalosan nincs lejátszás ezeken a készülékeken, de szerviz menübe való belépés után átállítva 1 értéket lejátszanak bármilyen mkv HD filmet és xvid, divx-et is, mint mondtam másik 1TB-s eszközről simán megy minden. Samsungot azért nem írtam, mert nem tudom fejből a típust, majd utána nézek, mivel a készülék nem nálam van.

[ Szerkesztve ]

(#60968) Beni2360 válasza KEViN007 (#60967) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát akkor másra nem tudok gondolni.
A SpinPoint M8 merevlemeze a NoiseGuard és SilentSeek technológiákat alkalmazza, amelyek maximális diszkréciót garantálnak.
Én amikor vettem magamnak vinyót kimondottan külső vinyónak is ajánlottá oda volt írva.
nem is hallottam, hogy kap támogatást ha átállítod. :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60969) KEViN007 válasza Beni2360 (#60966) üzenetére


KEViN007
tag

Időközben kinyomoztam a megrendelés email-ből, hogy milyen készülék pontosan: Samsung UE32D5000
Pedig bizony lejátszik úgy mindent mindkettő készülék, keress rá "usb hack" komplett leírást lehet találni.

[ Szerkesztve ]

(#60970) KEViN007


KEViN007
tag

Az a legnagyobb szar benne, hogy így kb. használhatatlan a winyó, mivel direkt erre lett volna, de azon a TV-n amire kellene nem megy (+2 másikon sem), a HDD kb. ment 10 órát laptopba, 100/100-as hibátlan állapotú. :(

[ Szerkesztve ]

(#60971) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Szeretném a segítségetek kérni, Vásároltam egy LG 55LB730V készüléket,

Viszont a kérdésem ti is tapasztaljátok és normális hogy:
csak hogy legyen mihez viszonytani Moonlight 2 ep1
05:13 nál bal oldalt a szikla vonalai szellemképesek(megkettőződve látom a vonalait), de több helyen is érrszrevettem, namost ez másnál is van, tv vagy a film hibája?

és érdekes mert mindig csak bal oldalt jön elő ez a szellem képesedés, és eléggé zavaró számomra.
Ha lentebb teszem a fejem mert hogy kicsit szögben van a tévé (függőleges) akkor csökken valamelyest de jelen van. Ez másnál is mutatkozik?Ez miért nem jelentkezik a másik oldalt is?

(#60972) OldMike


OldMike
őstag

Véletlenül felfedeztem egy számomra új dolgot a 2012-es évjáratú tévémen. DLNA megosztással - nem szándékosan - olyan könyvtárat osztottam meg, amiben csak WAV fájlok vannak. És a tévé gond nélkül lejátszotta azokat :))

Eddig úgy tudtam, hogy csak MP3-at, esetleg WMA-t tud lejátszani, többen kifogásolták hogy a veszteségmentes FLAC fájlok sem mennek.

Igaz a videóknál is nagyon szűkszavúak a specifikációk. Például a MOV sem szerepel sehol, ami nekem fontos volt a fényképezőgéppel készített videók miatt. Ennek ellenére az is megy :)

42LM660S

(#60973) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Új TV-t szeretnék venni, kb 200-250 ezres árban (max). A mérete 49-50", fontos a LAN és a wireless sound sinc megléte, és szép képe legyen. Elsősorban LGben gondolkodtam, és kacsintgatok az UHD felé (öcsémnek van 55-ben, a HD adások egész jók, tudom, olyan nem lesz mint a 4k-s video). Két kiszemeltem van, de szívesen fogadok ezekhez pro/kontra véleményt, vagy egyéb javaslatot! (Jah, és a 3D nem kitétel)

LG 49UF7787
LG 49UB850V

(érdemes UHD-ban gondolkodni?)

[ Szerkesztve ]

(#60974) yvsmad válasza fulton (#60971) üzenetére


yvsmad
őstag

Az agyontömörített sorozat epizódok képe nem mérvadó. Nézd meg HD-s tévéadáson.

(#60975) KEViN007


KEViN007
tag

Az említett 320GB-os winyónak a fiókjába át pakoltam az 1TB-s hdd-t, és az 1TB-s hdd fiókjába a 320-as winyót raktam, tehát csináltam egy teljes ház cserét. Az új 3.0 fiókkal problémamentesen megy a 320-as ugyanúgy mint a régi fiókkal, a 2.0-hoz kötött 1TB-s viszont szintén ugyanaz a hiba. A HDD a kakukk tojás. :W

Merevlemezre az van írva 0.85A az adapter kimenő áram 1000mA max. Akkor ennek meg kéne hogy hajtsa ugye?

[ Szerkesztve ]

(#60976) gid válasza #94529552 (#60148) üzenetére


gid
tag

Szia!

"Alkalmas rá, mert 30 ms alatti értéket tud, amit kiválónak mondanak. Ehhez, mint minden tévén, át kell tenni a bemenetet HDMI-ről Játék/Konzol-ra, valamint a kép üzemmódok közül a Játék-ra állítani."

A vastaggal kiemelt rész mit jelent?

(#60977) samyr


samyr
csendes tag

Sziasztok!
Tv-vásárlás előtt vagyok.Ezek lennének a kiszemeltek.
LG 42LB650v
LG 42UB820v
Ahol venném 20Eft volna közte.
Megér annyival többet a 820v?
Vagy nincs szükség UHD felbontásra?
HD-s műholvevő , számítógépről filmek mennének rajta.
Köszi a segítséget.

(#60978) KEViN007


KEViN007
tag

Megoldottam a problémát, leírom hátha másnak is jól jön. Mivel az említett 1TB winyó laptopból lett kiszedve, ezért GPT rendszerű volt, amit az újabb TV-k ezek szerint kezelnek. MBR-re való átváltás után a régi TV is megeszi a merevlemezt táp nélkül is. :))

(#60979) leroyclub


leroyclub
senior tag

Hello!

Hogy tudnám tükrözni a laptopom élő képét a TV-mre. LB 630 wifis széria. Windowsnál eszközként hozzá tudom adni, megosztani tudok is mappákat, de én egy az egybe szeretném tükrözni.

(#60980) amtibacsi válasza leroyclub (#60979) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Ha a videokártyád tudja a vidit, akkor egysxerű, ha nem akkor hdmi kábel

(#60981) leroyclub válasza amtibacsi (#60980) üzenetére


leroyclub
senior tag

És azt hogy tudom megnézni hogy tudja e? És ha tudja hogy kell használni? Az eszközöknél másodlagos megjelenítőnek felkínált egy samsungot mikor rákerestem. Gondolom a szomszéd TV-je :D viszont az én tvmet csak lejátszóeszköznek látja.

[ Szerkesztve ]

(#60982) amtibacsi válasza leroyclub (#60981) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

http://supportkb.intel.com/wireless/wireless-display/templates/selfservice/intelwidi/#portal/1026/article/16168
Itt tudsz utánanézni, hogy a videokártyád tudja e.

(#60983) direwolf válasza leroyclub (#60981) üzenetére


direwolf
őstag

Windows 8 és felette lehet Miracasttal is próbálkozni. Ehhez nem kell márkahűséget fogadni intelékkel, csak annyi a feltétel, hogy mindkét oldalon wifi legyen. Vezeték nélküli kijelzőre keress helpben.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#60984) #94529552 válasza gid (#60976) üzenetére


#94529552
törölt tag

Vagyis a "hogyan" érdekel? Nem tudom milyen tévéd van, de általában: Input gomb a távirányítón> Összes bemenet> HDMI1> Szerkesztés, és itt lehet kiválasztani a listából.

melan Úgy látszik pangás van, de addig is, amíg UB850V, és UF77xx-es UHD-s tulajok nem írnak, pár infó: (#60874) Meg pár oldalt visszalapozva, vagy a keresőt használva is találunk anyagot, pl.: 850V

(#60985) ngyjns


ngyjns
tag

Véleményetek alapján vettem egy 55lb730v-t, PC-ről poverdvd 14-vel ráküldtem egy általam készített bdiso-t, de a képernyő alsó, két oldalsó és felső sávját nem tölti ki, kb 3 cm fekete réteg fogad a Tűzgyűrű lejátszásakor. Mit tegyek, hogy Full legyen az a HD :) Köszi.

(#60986) godzsy2


godzsy2
senior tag

Sziasztok!

LG 3D tv-khez hány darab szemüveget szoktak adni? Az LG honlapján az adott típusnál 2-t írnak.

Az öcsémék akarnak venni egyet, de a boltban azt mondják csak egy darab van hozzá.

Lenyúlták az egyiket magán célra vagy tényleg csak egy jár hozzá? Passzív, olcsó szemüvegről van szó.

(#60987) yvsmad válasza ngyjns (#60985) üzenetére


yvsmad
őstag

Nézd végig a képarányokat, hogy melyikkel tölti ki a legjobban a képet. Van pl. Nagyítás, Mozinagyítás, stb.

(#60988) yvsmad válasza godzsy2 (#60986) üzenetére


yvsmad
őstag

Lehet 0, 1 vagy 2 is, néha adnak mellé 4 db-ot, nincs rá szabály.

(#60989) ngyjns válasza yvsmad (#60987) üzenetére


ngyjns
tag

Nem a kitöltésekkel nem segít, nem tartja meg az arányt. AMD r9270x hdmi-je nem jó? win 7 asztal meg túlnyúlik, HDMI 2 bemenetre kötöttem, mi a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#60990) yvsmad válasza ngyjns (#60989) üzenetére


yvsmad
őstag

A videokártya más felbontásra van beállítva, valószínűleg a monitorod nagyobb felbontású 1920x1080-nál. A PowerDVD beállításait is megnézhetnéd.

[ Szerkesztve ]

(#60991) leroyclub válasza direwolf (#60983) üzenetére


leroyclub
senior tag

És a miracast hogy működik, mert letölteni nem tudom sehonnan (Win 10-et használok, és az eszközöknél hozzáadtam a TV-t), illetve a TV-re nem kell rakni valami klienst valahogy?

amtibacsi: köszi a linket. letöltöttem de a gépem nem támogatja a widit :(

[ Szerkesztve ]

(#60992) direwolf válasza leroyclub (#60991) üzenetére


direwolf
őstag

A tv is és a win10 is tudja a miracastot, nem kell külön szoftver hozzá.
windows help vagy google -> vezeték nélküli kijelző csatlakoztatása

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#60993) leroyclub válasza direwolf (#60992) üzenetére


leroyclub
senior tag

Megpróbáltam megcsinálni ez a link alapján de nem dobja ki a TV-t pedig ugyanazon a wifin vannak, illetve még próbáltam a TV beállításaiban Wifi directet is de ott sem történt semmi. Mit rontok el? Miért nem látja a TV-t?

(#60994) fulton


fulton
addikt

Megnéztem ezt a szellemképesedést, és valóban az a gond hogy nem jó szögből néztem a tv-t.

Majd állítok az állványján. Játszogattam a 3d settings-ekkel.

Én az ilyen demo filmeknél a 17/-4 értékben éreztem igazán komoly mélységet, 3D hatást.
3,7M ről nézem az 55" tv.t

- Ha laptopról powerdvd-n keresztül játszom le a 3D tartalmat jobb minőséget kapok mintha simán a tv-re csatlakoztatott USb ről játszanám le a filmet (ilyenkor a tv konverterét használja) ?

[ Szerkesztve ]

(#60995) Rico45 válasza direwolf (#60992) üzenetére


Rico45
őstag

Lg L9 telefonom támogatja-e? nem találok infót róla :-(

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#60996) Tarlóbetyár


Tarlóbetyár
tag

Üdv!

55" körül ki milyen készüléket ajánl , patika képpel! Egyébként minden lg direct led világítással van szerelve?
Köszi!

(#60997) #94529552 válasza godzsy2 (#60986) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kettő van minimum a dobozban, de egyes esetekben akár 4 db is lehet. Melyik típus? Original, bontatlan tévét kérjetek, ha csak nem egy bemutató darabról van szó, ami kedvezménnyel adnak.

(#60998) olasz69 válasza direwolf (#60992) üzenetére


olasz69
senior tag

WIN10 , nálam,elindítom a filmet a laptopon és választhatom,hogy a tv lejátszója játssza le a filmet!

Tarlóbetyár @ Van edge ledes tv is!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#60999) amtibacsi válasza godzsy2 (#60986) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Menj el valamelyik 3D-s moziba és vegyél annyit, amennyi kell. 200 Ft körül adják, teljesen jó a tv-hez.

(#61000) josi9682 válasza olasz69 (#60998) üzenetére


josi9682
csendes tag

Ez igy van,kivéve-legalábbis nálam- a külső felirat,ezt a Win 10 lejátszója nem viszi át a Tv-re,csak a filmet.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.