Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60801) RazoR válasza OldMike (#60800) üzenetére


RazoR
veterán

Az lenne az igazi persze, de az zsebbenyúlósabb jóval. Akkor marad az eredeti verzió, a linkelt dekóder és egy genius 5000 amihez van távi is.

(#60802) Camelus


Camelus
csendes tag

A WebOS Youtube alkalmazásban be lehet állítani a HD, vagy esetleg a 4K lejátszást? Régi Samu tévém ezt nem tudja..

Köszi a választ!

Nincs más hátra, mint előre!

(#60803) aram01 válasza RazoR (#60799) üzenetére


aram01
nagyúr

jah, ha arra kötöd akkor nem

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#60804) vargalex válasza Bozso68 (#60777) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Próbáld meg letiltani az UPC HGW-ben az energiatakatékos WMM-et.

Alex

(#60805) vargalex válasza RazoR (#60799) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

HDMI-n rákötött CEC kompatibilis erősítőt tudsz vezérelni a TV távjával is. Ehhez még ARC képesség sem kell (persze, ha a TV hangjának átvitele is cél, ahhoz igen). Még a 2009-es 37LH3000-em is tudja.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#60806) @Jocó@ válasza vargalex (#60805) üzenetére


@Jocó@
tag

Nálam Onkyo erősítő van rádugva 671-re Optikai és HDMI kábelekkel.
Próbáltam csak az ARC csatornát használni, de valamiért a két készülék nem szereti egymást. ~15 másodpercenként megakad a TV-ből az erősítő felé jövő Audio stream.
Optikán minden tökéletes. Mondjuk emlékeim szerint az Onkyo az az 1.4a szabvánnyal kompatibilis csak.
Mivel nincs itthon 2 TV-m, vagy 2 erősítőm, így nem tudtam tesztelni, hogy melyik a válogatós :)

Simplink kikapcsolva, erősítő felvéve a TV-n, mint eszköz, beállítva az Onkyo profil, így a TV távirányítóval tudom vezérelni az erősítő hangerejét is.

[ Szerkesztve ]

(#60807) Bozso68 válasza vargalex (#60804) üzenetére


Bozso68
senior tag

Hálás köszönet!

Eddig bevált a tipp az energiatakarékos üzem tiltásával. Tesztelés folyamatban.
A fix IP címek is maradnak már :) .

(#60808) Beni2360 válasza RazoR (#60797) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát nekem csak sima sztereó átalakítóm volt és rákötöttem a régi ORION 5.1 hangfal szettre aminek a mély nyomója külön erősítőt tartalmazott és a Tv távval is ment a hang erősítés.2014 széria a tv-ém.
Természetesen az optikai kimenetre kellett állítani.Most egy LG hangprojektort használok amit természetesen a tv irányt és a saját távja is.
A TV hang ilyenkor természetesen nem szól. De a menüben is látni, hogy át van, kell állítva optikai kimenetre a hang, természetesen én csak az LB szériáról tudok nyilatkozni főleg,hogy nem tudom néked milyen a TV..

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60809) gubolaa


gubolaa
tag

Sziasztok. Nem biztos hogy ebbe a fórumba tartozik, de hátha tud valaki segíteni. Vettem egy lg47lb650b jelű tvt amit össze kötöttem egy sony dav tz 230 házimozival. Sajnos a házimozi nem veszi a hang jelet hdmin ezért scart kábel maradt (más lehetőség nincs is) . A dolog működik, mert a tv műsor hangja szól rendesen, viszont a strem- elt filmek hangja nem szól a házimozin.
Valaki segítsen nekem légyszi.
Köszi

Adam

(#60810) OldMike válasza gubolaa (#60809) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!

Ahogy láttam a neten elég sokan szidták ezt a házimozit a kevés csatlakozó miatt. A HDMI nem működésre talán valaki javasol valamit, esetleg valamilyen beállítási trükköt.

A tévéből SCART-on csak a saját hangja fog kijönni, az egyéb források hangja nem. Egy ötletem lenne, ami meglehetősen bonyolult:

Optikai kábel a tévé kimenetébe, a másik végére egy Digital-Audio-Converter. Utóbbiakon általában RCA kimenet van, esetleg még Jack is. Elképzelhető olyan is, amin SCART kimenet van, de ilyet még nem láttam. Viszont biztosan van RCA-SCART átalakító, amibe csatlakoztatható a kábeled.

42LM660S

(#60811) vargalex válasza OldMike (#60810) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A HDMI-re szerintem választ ad az user manual is. Ugyanis az egy HDMI OUT csatlakozó.

Alex

(#60812) gubolaa válasza OldMike (#60810) üzenetére


gubolaa
tag

Nem én vettem a házimozit, talonban volt a családban és sajna tényleg nincs csatlakozó, csak hdmi kimenet és scart.

De akkor ha jól értem a lejátszóba scart rca átalakító és rca kabellel kössem össze a tvvel?

[ Szerkesztve ]

Adam

(#60813) OldMike válasza gubolaa (#60812) üzenetére


OldMike
őstag

Nem közvetlenül, mert a tévén nincs RCA kimenet. Egyébként ha egy kicsit kevésbé jó hangminőséggel beéred, akkor lehet használni a tévé fejhallgató (Jack) kimenetét is. Ez esetben csak egy Jack-SCART átalakító kell, nincs szükség a DAC-ra és optikai kábelre.

A tévé hang menüjében ki lehet választani az audió kimenetet, ott van ahol a fejhallgatót is lehetne, de ne azt válaszd. Ez esetben a tévé hangerőszabályozója nem módosítja a hangerőt, de azt úgyis a házimozin állítanád. A hang valamivel jobb minőségű lesz, mint a fejhallgató kimenetet választása esetén.

42LM660S

(#60814) Beni2360 válasza gubolaa (#60812) üzenetére


Beni2360
félisten

Egyebek közt ezt találtam a cuccodról:
Könnyen használható , köszönhetően a Bravia Theatre Sync technológia. Ez a technológia lehetővé teszi számukra, hogy kommunikáljanak a különböző berendezések Sony Bravia (kapcsolódik a HDMI csatlakozó) segítségével egyetlen gombnyomással a távoli, akkor az ellenőrzés a BRAVIA TV és az otthoni erősítő mozi.
Vagyis a TV HDMI egyik csatija kifele is adja a hangot és ezt kell összekötni az erősítőddel.
SONY DAV-TZ230

Ha nem működik akkor egy optokai-rca áralakítóval és egy ilyen kütyüvel megoldható.Ezzel váltható a ki-be menet.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60815) gubolaa válasza Beni2360 (#60814) üzenetére


gubolaa
tag

A tv hdmi kimenetére csatlakoztattam lejátszót, viszont akkor nem adott egyáltalán hangot és az előző hozzászóló is azt mondta, hogy a használati utasításban csak kimenetnek szolgál a csatlakozó... De én örülnék a legjobban ha sikerülne

Adam

(#60816) gubolaa válasza OldMike (#60813) üzenetére


gubolaa
tag

Akkor ha jó hangot akarok kell a tv optikai kimenet utána átalakító és úgy scart ha viszont gyengét akkor sima jack. De egyébként az rca csatlakozó biztos nem visz ki a tv hangját?

Adam

(#60817) Beni2360 válasza gubolaa (#60816) üzenetére


Beni2360
félisten

RCA nem,lásd TV menü lehetőséget, csak az optikai ( jack- de nem ajánlom) kimenet a járható út mert akkor mind rákapcsolt lejátszó hangja ki megy

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60818) gubolaa válasza Beni2360 (#60817) üzenetére


gubolaa
tag

Szóval akkor optical to rca és utána rca to scart? ! És az elsőhöz tud nekem linkelni valaki hogy milyen kellene? Mert neten van 100 féle. Vagy lehet kapni itthon is esetleg?

Adam

(#60819) OldMike válasza gubolaa (#60816) üzenetére


OldMike
őstag

Azért ne zsebrádió kontra HI-FI torony különbségre gondolj, az optikán a hangzás dinamikusabb, de a Jack-en is kijön minden hang.

Az RCA-s kérdésedet nem igazán értem. A gond az, hogy a tévén nincs RCA kimenet, tehát azon nem jöhet ki semmi. A problémád megoldásához az kell, hogy a tévén lévő füles (Jack), vagy az optikai kimenetet össze tudd kötni a házimozi SCART bemenetével. Az RCA csak úgy jön be a képbe, ha csak olyan átalakítót találnál, amin csak RCA kimenet lenne.

42LM660S

(#60820) yvsmad válasza Wilk (#60790) üzenetére


yvsmad
őstag

Ez azért van, mert rajtad kívül a többi felhasználó nem tudja fejből a >100 összes adó sorszámát a tévéjén. Csak arra emlékeznek, hogy harmincvalahányas, stb., Ekkor megnyomják a 3-as gombot és kijön a 3-assal kezdődők listája, amiben még mindig lehet léptetni lefelé.
A másik meg az, hogy azért kell az OK a végére, mert akár 4 számjegyű is lehet a program száma. Tehát ha megnyomod a 3-ast, akkor honnan tudja a szerencsétlen tévé, hogy a 3-as vagy a 3097-es számot akarod beadni neki? Vár 2 mp-et és ha nem nyomsz mást, akkor vált. Vagy nyomsz egy OK-t és akkor.

[ Szerkesztve ]

(#60821) gubolaa válasza OldMike (#60819) üzenetére


gubolaa
tag

Így már tényleg nincs lényege az rca kérdésnek, azt hittem van olyan kimenet... Viszont akkor marad a másik megoldás. Köszönöm szépen a válaszokat.

Adam

(#60822) gubolaa válasza Beni2360 (#60817) üzenetére


gubolaa
tag

Viszont most felmerült bennem a kérdés hogy olyan átalakító kell aminek digitális vagy analóg a kimenete? Mert van mind a kettő felé.

Adam

(#60823) yvsmad válasza gubolaa (#60822) üzenetére


yvsmad
őstag

Digitális jelet akarsz analóggá alakítani.

(#60824) gubolaa válasza yvsmad (#60823) üzenetére


gubolaa
tag

Most ismerkedem ezzel a problémával ezért az előző kettő segítő okosabb mint én. De ha jól értettem akkor analóg kell nekem, csak biztosra akartam menni.

Adam

(#60825) OldMike válasza gubolaa (#60822) üzenetére


OldMike
őstag

Nekem egy ilyen van, de nagyjából ugyanezt tudják a Kínából harmadáron vehetők is:

[link]

Neked olyan kell, aminek optikai bemenete, és RCA és/vagy Jack kimenete van (a fenti pont ilyen).

Kell még egy ilyen

[link]

vagy ilyen

[link]

és a megfelelő kábel.

42LM660S

(#60826) gubolaa válasza OldMike (#60825) üzenetére


gubolaa
tag

Igen már nézem is kínából. Csak van ilyen is: http://tapegysegek.hu/spd/unas_773948/Konverter-optikai-be---koaxial-kimenet-HQ-CONV-OPC

Adam

(#60827) OldMike válasza gubolaa (#60826) üzenetére


OldMike
őstag

Az előbb már jól írtad, olyan kell aminek a kimenete analóg. A koaxiális kimenet is digitális, az esetedben nem jó.

42LM660S

(#60828) vargalex válasza gubolaa (#60826) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ezen a koax kimenet is digitális. Szóval, ez nem lesz jó neked.

Szerk.: Elkéstem a válasszal.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#60829) datomi


datomi
tag

Egy LG49UF7707 típusú tv-t szeretnék vásárolni.
A kérdés az lenne, hogy valamelyikőtöknek van-e ilyen, és mik a tapasztalatai?
Köszi!

Xiaomi Mi 10 Lite 5G / Samsung Tab S5e

(#60830) gubolaa


gubolaa
tag

Köszi mindenkinek. Megrendeltem 😉

Adam

(#60831) Camelus válasza datomi (#60829) üzenetére


Camelus
csendes tag

Barátommal ilyet rendeltünk tegnap a Media Markt-ban, 220.464 forintért! Hamarosan kiderül mennyire jó :D

Nincs más hátra, mint előre!

(#60832) Yogi Bear válasza huncutka1029 (#60774) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Szia!

Az lg.com/hu oldalon találtam még két típust (UF851V; UF852V), összehasonlításkor kb. hasonló különbségeket mutat mint amit korábban írtam. Nem tudod, hogy mi lehet a különbség a káva/talp színén kívül?

55UF8507;
55UF8517; 55UF851V => lg.com/hu szerint nincs különbség
55UF8527; 55UF852V => lg.com/hu szerint nincs különbség

Más: a WebOS 2.0 tud multi user-t (pl. facebook, gmail, stb.)?

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#60833) datomi válasza Camelus (#60831) üzenetére


datomi
tag

Az elég olcsó, most néztem az MM oldalán, és ott 280000 HUF.
Nem lehet hogy Ti kisebbet rendeltetek? Én 49"-ost szeretnék.
Bár szerintem a működését tekintve a méret nem számít.

Xiaomi Mi 10 Lite 5G / Samsung Tab S5e

(#60834) RazoR válasza Beni2360 (#60808) üzenetére


RazoR
veterán

47LA620S a tv-m, lehet teszek vele majd egy próbát ha megvan a dekóder aztán ha nem akkor veszek egy Orin HT585-öt amihez van távirányító.

(#60835) Camelus válasza datomi (#60833) üzenetére


Camelus
csendes tag

3 napig volt akció, a 49 colos 220-ba, az 55 colos 275-be került. Érdemes figyelni az akciót, mert sokat lehet spórolni.

Nincs más hátra, mint előre!

(#60836) plgr


plgr
tag

Sziasztok,
egy LG LF652V TV vásárlásán gondolkodok (50 vagy 55). Alapvetően nem játékra kellene, de érdekelne, hogy mennyire alkalmas rá (PC-vel kötném össze).
Sajnos nem találtam meg mekkora az input lagja ennek a modelnek. Nincs véletlen infótok róla? Akár tapasztalati, akár mint adat. Az LF650-nek 50-ms-t írtak egy helyen, ami úgy tudom már a játszhatóság határa.

(#60837) Sholom


Sholom
tag

A következőt hogyan tudnám megoldani: Van egy filmes HDD-m a TV-re kötve (LB650V). Viszont nagyon nem tetszik a beépített smartshare könyvtárszerkezete és jobban is tetszik a Plex-szerű környezet amiben szépen betölti a filmek borítóját, könnyen lehet keresni, stb. A számítógépet, notebookot kihagynám a mókából, valahogy a TV-n kéne megoldani (meg ha DLNA-n nyomom a filmeket a gépről az dupla áram, dupla kapcsolgatás lenne).

Van erre megoldás?

(#60838) direwolf válasza Sholom (#60837) üzenetére


direwolf
őstag

Ezt keresi mindenki, mint a szent grált, de egyelőre nincs olyan tv gyártó aki leereszkedne a pórnép közé és meghallgatná a felhasználói igényeket :) Aktuálisan annak kell örülni, hogy így 2015 közepén a még nem hivatalos firmwarel végre a dlna-n is lehet hangsávot váltani ;]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#60839) Camelus


Camelus
csendes tag

Meg tudja írni valaki, hogy a Youtube alkalmazásban a HD minőséget be lehet állítani?

Nincs más hátra, mint előre!

(#60840) Sholom válasza direwolf (#60838) üzenetére


Sholom
tag

Hát akkor ezért nem találtam semmi megoldást. Azért köszi

(#60841) RealZuperman válasza Sholom (#60837) üzenetére


RealZuperman
tag

NAS. Nincs számítógép, rá tudod dugni az USB-s HDD-t is.

(#60842) Bozso68


Bozso68
senior tag

Érdeklődöm, hogy LB650-esen gombnyomásra lehet állítani képarányt? Eddig nekem csak menüből sikerült.
De még UPC boxon se.

(#60843) Golyo69


Golyo69
senior tag

Sziasztok!

Felraktam én is az új frissítést és tényleg gyorsabb lett a kicsike! ( LB679V )

Bekapcsolás érezhetően gyorsult!
Tetszik a gyors menu!

Röviden ennyi eddig mert még csak tegnap raktam fel :)
Üdv.

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#60844) rongylab válasza Bozso68 (#60842) üzenetére


rongylab
tag

A tv-n mért kellene képarányt állítani? be kell állítani "eredeti"-re a menüben, és onnantól nincs dolgod vele.

A upc boxon is bekell állitani hogy 1080i , 16:9, és hogy automatikus. ennyi dolgod van.. nálam 2 éve igy megy. sose kellett semmit állítgatni.

(#60845) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy van-e TV beárazós topik, én nem találtam.
Ezért elnézést ha rossz helyre írok, de mennyibe kerülhet ez a TV?

Természetesen hibátlan állapotban, talán dobozzal és talán garanciával.

Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#60846) huncutka1029 válasza Fr@nkieWilde (#60845) üzenetére


huncutka1029
addikt

Ez 2013-as modell, elég tuti kis tv-k voltak.
Garancia már csak nagy nagy szerencsével van rájuk pár hónapig.
Szerintem 95-100 K körül adja aki újabbra akar cserélni.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#60847) Bozso68 válasza rongylab (#60844) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi szépen!

(#60848) #94529552 válasza datomi (#60833) üzenetére


#94529552
törölt tag

A (#60701)-es hsz-be betettem a képes hirdetést, és a linket is a 21%-os hétvégi akcióról. Kár hogy nem vetted észre, mert jelentős kedvezmények voltak. Ki tudja mikor lesz megint valami jelentős engedmény.

(#60849) Watt25 válasza rongylab (#60844) üzenetére


Watt25
veterán

A tv-n mért kellene képarányt állítani?
Akkor sorolom:
1. Pl. Digi kábel (és műhold esetén is) esetében vannak csatornák, amelyeknek egyszerűen nem jól jön át a kapcsolójele. Kézzel kell beállítani, ha nem akarsz torz képet.
2. HD csatornákat "Levágás nélkül"-i aránnyal érdemes nézni, ilyenkor viszont a 4:3-as SD csatornák széthúzva jelennek meg, tehát vissza kell állítani "Eredeti"-re.
3. Néha egy megfelelő kapcsolójellel ellátott csatornán is el van szúrva a képarány.

Egyébként az eredeti kérdésre a válasz az, hogy sajna csak egy másikfajta (infrás) távirányító megvétele a megoldás, amin van Ratio gomb.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#60850) vargalex válasza Watt25 (#60849) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Igaz, nálam UPC van, így arról tudok nyilatkozni.

1. UPC-nél ilyennel még nem találkoztam. Így ezt lehet, hogy a Diginél lenne érdemes jelezni.
2. Én a HD csatornákat is "Eredeti" képaránnyal nézem, hibátlan. Miért is lenne érdemes az általad javasolt "Levágás nélküli" beállítást használni?
3. Az 1-ből következik, hogy ilyennel sem találkoztam. Ha megfelelő a kapcsolójel, akkor nem lehet elszúrva a képarány. Legalábbis szerintem. Persze az is lehet, hogy csak nem nézek végig minden csatornát.

Alex

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.