Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54401) Shingen válasza pocok65 (#54399) üzenetére


Shingen
addikt

Szóval online videokat nézel a Tv-n.
Akkor igen felejtős, mert smart nem alkalmas nagyon hosszú filmek megnézésére. a pufferolás miatt előrodul kiírja a memória megtelt szövet és kilép a smartból.
Főleg ha wifin megy a net a tv-re. Valamelyest segítene ha netet lan kábellel vezetnéd a tv-be sokkal stabilabb a kapcsolat.

" pendrájvra letöltött filmeket lehet rajta nézni " azt is lehet,úgy biztos nem fog megakadni a film.

風林火山

(#54402) wong kok wah válasza gyurasz (#54398) üzenetére


wong kok wah
senior tag

45 perces sorozatot nézek rajta WIFIn, beépített böngészőn keresztül, akadás nélkül.

(#54403) MR!! válasza huncutka1029 (#54396) üzenetére


MR!!
aktív tag

Okés, köszi kipróbálom. De sztem alaplaphiba lesz ...

miszter

(#54404) gyurasz válasza wong kok wah (#54402) üzenetére


gyurasz
tag

Nem mindegy, hogy milyen sorozatbarat :Y oldalon.
Egynémely oldal felugró reklámhadserege +gyengébb wifi kapcsolat pillanatok alatt megtölti a memóriát.
Szerintem pocok65: indítsd el pc-n a sorozatodat, filmedet és hdmi-n nézd a tv-n.

[ Szerkesztve ]

(#54405) Lacielvtárs válasza gyurasz (#54404) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1, ez pontosan így is van :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#54406) huncutka1029 válasza hcs57 (#54400) üzenetére


huncutka1029
addikt

lehet, hogy a kép nagyobb mint 1920 x 1080 p?
Vagy a nevében van különleges karakter.
Pl a windows photoeditor sem nyit meg asszem 6mb nál nagyobb fájlokat..
Lehet a tv sem képes rá.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#54407) leroyclub


leroyclub
senior tag

Chansort használatánál kérnék segítséget egy hozzáértőtöl. Szépen beállítgattam a bal oldalán a csatornáimat sorba raktam és a nem létezőket kitöröltem. Visszatöltöttem a TV-re, kikapcsoltam az automatikus csatorna frissítést, de pár óra mulva azt vettem észre hogy megjelentek a törölt csatornák (amiken persze nincs adás mert kódolt) de nem mind. Hogy tudom végleg kigyomlálni? Chansortban 2 oldal van. Melyiket kell szerkeszteni?

(#54408) Döglött Róka válasza gyurasz (#54404) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Aruld mar el, egy gyengebb wifi-kapcsolat hogy tolti meg a memoriat?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#54409) #94529552 válasza leroyclub (#54407) üzenetére


#94529552
törölt tag

A ChanSort megnyitásakor rákérdez, hogy mit szeretnél. Válaszd azt, hogy üres legyen az egyik oszlop, majd oda áttöltögeted a csatornákat sorban, vagy nem sorban, és utána rendezed. Törölni nem engedi a csatornákat valamiért, így azok maradnak a végén, ott nem zavarnak.

(#54410) hcs57 válasza huncutka1029 (#54406) üzenetére


hcs57
őstag

Igen, nagyobb... De ha meg akarok nézni 100 fotót, akkor minndet kicsinyitsem le? Na ne...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#54411) huncutka1029 válasza hcs57 (#54410) üzenetére


huncutka1029
addikt

gondold végig, a kép nagyobb mint 1920 x 1080, amit meg tud jeleníteni a kijelző.....
Ráadásul elég gyenge a vas benne.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#54412) stancy válasza hcs57 (#54410) üzenetére


stancy
tag

ennek semmi köze a tvhez, de létezik olyan program aminek kijelölsz egy mappát. és a benne lévő összes képet lekicsinyíti a beállított értékre. Így akár töb száz képet is pillanatok alatt lelehet kicsinyíteni.

(#54413) hcs57 válasza huncutka1029 (#54411) üzenetére


hcs57
őstag

Azért ez nonszensz... A muzeális iPadnak nem jelent gondot, sőt az eladott Philips 7804 is tudta ezt...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#54414) pocok65 válasza Shingen (#54401) üzenetére


pocok65
csendes tag

Köszi! Lehet, hogy ezt kell tenni akkor, meg a pendrajv. Tegnap este is néztünk egy filmet és negyed óránként leállt, hogy megtelt a memória. Akkor lehet vezetékkel tovább tudjuk nézni valamelyest.

(#54415) Watt25 válasza huncutka1029 (#54411) üzenetére


Watt25
veterán

a kép nagyobb mint 1920 x 1080, amit meg tud jeleníteni a kijelző
Ez rohadtul nem számít. Le lehet kicsinyíteni bármilyen képet. Minden mai fényképező nagyobb képet csinál, mint a HD videófelbontás. Esetleg a fájlméret számíthat, de elvileg annak sem kéne... Valami más ok lesz.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#54416) Tamarel


Tamarel
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék tv-t venni, eddig a 42lb671v volt a kiszemelt, de az utóbbi idő hozzászólásai alapján elbizonytalanodtam picit.
Ezek miatt:
- lassú menü
- csatornaváltásnál nem írja ki az éppen nézett műsort
- webos nehézségei itt-ott

Amire szeretném használni:
- sportcsatorna (nem foci)
- dlna filmlejátszás (minimális divx, inkább h264, majd h265)
- forgatható vesa konzollal falon
- mindenképpen lan kábellel bekötve
- esetleg időzített/kód alapú műsorfelvétel

A 3d nem számít, viszont az ár igen (ezek mégiscsak alapfunkciók évek óta).
Milyen más típus jöhet még számításba?

(#54417) gyurasz válasza Döglött Róka (#54408) üzenetére


gyurasz
tag

nyilvánvalóan sehogy :)
A felugró reklámok töltik meg, a gyengébb wifi kapcsolat csak megszakítja a lejátszást puffereléskor. :R

(#54418) hcs57 válasza Watt25 (#54415) üzenetére


hcs57
őstag

Nos ezt az okot keresem... akinek van digit. fényképezője, nézze már meg, hogy a tv-n meg tudja nézni a fotókat?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#54419) hpeti2 válasza hcs57 (#54418) üzenetére


hpeti2
aktív tag

10 Mpx-es 7Mb-os fotókat simán visz a 42LB630V.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#54420) hcs57 válasza hpeti2 (#54419) üzenetére


hcs57
őstag

Az enyém 16Mp.. ez már sok lenne? Meg fogom nézni 10 Mp-el.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#54421) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, tegnap beléptem énis a klubba :DD meg jött az 50LB650V. Sokat olvastam itt pro és kontra véleményeket a tv-ről. Kellemesen csalódtam, besötétített szobába jelentős felhősödést nem tapasztaltam, gyorsaság hát...válthatna gyorsabban HDMIről TVre vagy vissza de túlélem.
Viszont, amit már többen irtak, rákötöttem egy Asus oPlay R1-et, és megnéztem ezt:
Avatar.2009.1080p.3D.BluRay.Half-OU.DTS.x264.Hun-No1
Szép meg jó meg minden, viszont mélysége van kifelé nem nagyon jött semmi pedig nagyon figyeltem. Próbáltam a beállításokkal varálni, de lényeges különbséget nem láttam.
Olvastam, hogy vagy BL asztali lejátszó és abba játszom le a filmeket, vagy PC és akkor kifelé is fog jönni.
Na más most semmilyen mediaplayerrel nem tudnám kiváltani ezeket? GOndolok itt a Dune,popcornhour, vagy a többi drágább erösebb lejátszókra. Van valakinek ezzel kapcsolatba tapasztalata?

Illetve ha pl ennél: LG BP325 3D blu-ray [link]

"3D blu-ray lemezek olvasása, külső HDD/pendrive-ról történő lejátszás, ethernet kábel segítségével hálózati lejátszás"

Ha én egy NAS-ről ezen keresztül streemelem az MKV-kat, akkor jobb eredményt érnék el mint pl az asussal?

[ Szerkesztve ]

(#54422) poli27 válasza Sakab (#54421) üzenetére


poli27
veterán

Sztem az nem tud 3d lejátszani ez a probléma oka. Vegyél egy Mede8er lejátszót sztem jobb mint a dune meg a popcorn, 1 éve nyúzom elégedettséggel!

(#54423) Tamarel válasza poli27 (#54422) üzenetére


Tamarel
senior tag

Dlna-n át megy a 3D, nem kell külön lejátszó ehhez.

(#54424) OldMike válasza hcs57 (#54420) üzenetére


OldMike
őstag

Jellemzően 16 Mp (időnként 24 Mp-t is) képeket szoktunk nézni a 2012-e LM tévénken, DLNA megosztással. Nincs vele gond, legtöbbször a diavetítés módot használjuk, teljesen simán megy. Egyébként a HD Ready LS3500 tévénken is mennek ezek a képek.

Nyilván megtörténik a képnéző programban a kijelzőre méretezés, de ez már ősidők óta így működik. Emiatt nem kellene lekicsinyíteni a képeket, a gondot a képfájl nagysága okozhatja bármely eszköz számára.

Egyébként vannak fényképezőgépek, amik HDMI kábelen át tudják küldeni a képeket a tévére (meg videókat is), persze csak azt amit azzal csináltál. Ha ilyen a géped és módod van rá, érdemes kipróbálni. Igaz pendrive-ról vagy DLNA-n kényelmesebb.

42LM660S

(#54425) Lacielvtárs válasza Sakab (#54421) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia
nekem is ilyen tévém van mint neked csak 106 cm-esben...
Avatar.2009.1080p.3D.BluRay.Half-OU.DTS.x264.Hun-No1 <<<--- ne ezeket nézd, hanem
Avatar.2009.1080p.3D.BluRay.Half-SBS.DTS.x264.Hun-xxx ilyet...
ha az OU 3d-ket nézek akkor inkább a tévé síkján belül látható 3d hatás...
ha viszont a Half-SBS-t, akkor jobban kijönnek a 3d effektek
nem annyira látványosan bár speciel az avatarnál az SBS jobban kijön mint az OU :K
legalább is nekem ez a tapasztalatom
nem tudom van e tudományos alapja, de én így vélem :B

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#54426) gyurasz válasza Sakab (#54421) üzenetére


gyurasz
tag

A 3D filmnézős topikban 1,1x-es távolságot (képátlóhoz képest) javasolnak 3D film nézéséhez.
A te esetedben ha jól számolom, akkor olyan 140 cm.
Ülj közelebb a tvhez. :)
Egyébként mozis élményt azért ne várj egy tvtől, akármekkora királyság is ez a 3D.

(#54427) Lacielvtárs válasza gyurasz (#54426) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 :K
bár azért a régi kék piros szemüveghez képest nagyobb előre lépés :DD
ha nem is egy cinema city vagy IMAX élmény :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#54428) poli27 válasza Tamarel (#54423) üzenetére


poli27
veterán

De ő egy asus o playel nézte ha elolvastad volna a hozzászólását!

(#54429) direwolf válasza Lacielvtárs (#54425) üzenetére


direwolf
őstag

"ha az OU 3d-ket nézek akkor inkább a tévé síkján belül látható 3d hatás...
ha viszont a Half-SBS-t, akkor jobban kijönnek a 3d effektek"

He?????? :W

Amit írsz az egyrészt baromság, másrészt az LG TV-k 3D képalkotásának pont az ellenkezője, mivel vízszintesen van felosztva a kétféle polarizált réteg.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#54430) Lacielvtárs válasza direwolf (#54429) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

most lehet ki fogsz röhögni, de valóban én így tapasztaltam...
ha OU-t nézek akkor a tévé "síkjában" marad a térhatás. vagyis hátra felé az emberek mögött látszódik jobban a térhatás...
ha viszont SBS-t nézek akkor néha előjön olyan érzés hogy szinte meg tudnék fogni valamit ami "lebeg", vagyis a tévé képi síkjától kifelé jön ki a térhatás...
tudom, nem túl értelmes amit írok, tessék nem belekötni :DDD
de azért remélem érthető amiről gagyarászni próbálok :D

ha szerinted baromság amit írok, akkor lehet háttal ülök a tévének, de én eddig ezt tapasztaltam ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#54431) direwolf válasza Lacielvtárs (#54430) üzenetére


direwolf
őstag

Sajnos amit írsz, az tényleg baromság. Egyébként érted a lényeget, vagy csak valami vudu medzsiknek tartod ezt a 3D izét? :U

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#54432) Lacielvtárs válasza direwolf (#54431) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

lehet...
én mindenesetre így tapasztaltam eddig, pedig már megnéztem vagy 15 3d filmet OU-ban is meg SBS-ben is :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#54433) direwolf válasza Lacielvtárs (#54432) üzenetére


direwolf
őstag

Tök jó, ha Te így tapasztalod, akkor hiába minden. Kukába a tényekkel, a fizikával! :)
Nem viccből kérdeztem, hogy érted-e hogy működik. Mert úgy nagyon könnyű belátni, hogy amit tapasztalsz, az nem lehetséges.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#54434) Lacielvtárs válasza direwolf (#54433) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

figyelj, én ebből nem akarok vitát kirobbantani...
sem vitatkozni nem akarok ezen...
én leírtam a véleményem és a tapasztalatom, ennyi...
ezzel nem vitatom hogy igazad van :R

jah, alapvetően nem akarom érteni hogy működik... én csak "élvezni" akarom a látottakat, minden agyalás nélkül.
én egyszerű népek egyszerű gyermeke vagyok ám ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#54435) lukgab


lukgab
tag

Mivel mindenki le akar beszélni a 4król ... ha játszani szeretnék FHD ba és szeretnék webOS 2.0 és 3Dt és 47+ colt akkor melyik típust javasoljátok?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

(#54436) direwolf válasza Lacielvtárs (#54434) üzenetére


direwolf
őstag

Értem, akkor viszont szeretnélek megkérni, hogy ne terjessz olyan dolgokat amihez nem értesz és mások azt mondják rá, hogy hülyeség :R

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#54437) luckyman válasza direwolf (#54436) üzenetére


luckyman
aktív tag

Az, hogy te azt mondod rá, hogy baromság meg hülyeség, az olyan, mintha senki nem mondaná.
Nekem is hasonló tapasztalatom volt, fel is tettem kérdésnek, keress vissza. De te mindig jobban tudod, hogy más mit tapasztal.

(#54438) Lacielvtárs válasza direwolf (#54436) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

drága Uram...
én nem mondtam hogy értek hozzá...
mint írtam is, szimplán leírtam a véleményem és a tapasztalatom.
elnézésed kérem ha ez tudomány ellenes és egyben valótlan... :U
attól még én így tapasztaltam, még akkor is ha a tudomány erről másként vélekedik :K
de persze nem írok semmit tény szerűen, mert nem szakmai véleményt alkottam.

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#54446) Tamarel válasza poli27 (#54428) üzenetére


Tamarel
senior tag

Olvastam...
Ha tudja a tv, de az asus nem, akkor ugyan miért kellene másik lejátszó?

(#54447) Stevenstyle válasza lukgab (#54435) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Hali!

Ha 47"+ FullHD, és 3D akkor véleményem szerint MINIMUM LB67X vagy 73X. Ez alá semmiképpen se menjél. Nem írtad, hogy mennyi a pénzmagod rá, ha komolyabb összeged van akkor viszont még egy kategóriával feljebb nézelődj pl 870.

Játék miatt és a tartalom hiány miatt én sem ajánlanám neked a 4K-t. A 3D miatt már annál inkább, de itt ugye a két igény üti egymást, azt kell eldönteni, hogy melyik a fontosabb és úgy kell meghozni a legkevesebb kompromisszummal járó döntést.

Látom a WebOS is igény nálad, ez esetben ha még nem próbáltad akkor azért javaslom, hogy élőben is tegyél egy próbát mert sokakat zavar a rendszer sebessége. Ebben a tekintetben a NetCast fényéveket ver a WebOS-re ez tény. Nem lebeszélni akarlak csak inkább előbb próbáld ki mint hogy utólag felmerüljön mint probléma. Én pl nagyon jól együtt tudok élni vele, de ez erősen szubjektív dolog.

Más: Megkérném a kedves fórumtársakat, hogy disztingváljanak már! A kedves moderátorokat pedig arra, hogy takarítsák ki a topic-ot,. Jó lenne ha csak nyomokban elkezdene hasonlítani egy szakmai topic-ra!
Remélem nem vagyok egyedül azzal a véleményemmel, hogy marhára kezd unalmas lenni az, hogy három naponta tele van hányva a topic a sok szeméttel.

(#54448) Dave567 válasza Lacielvtárs (#54432) üzenetére


Dave567
addikt

Nézz inkább BD50-ent, az sokkal jobb, ne ilyen felezett vackokat. ;]

(#54449) cidalain válasza lukgab (#54435) üzenetére


cidalain
veterán

Ha webos 2.0 feltetel akkor csak 2015-os szeriat vegyel, de azok meg nem kaphatoak.
Az LF szeria lesz majd az FHD-ben, UF szeria meg UHD felbontasban.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#54450) #94529552 válasza Lacielvtárs (#54438) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Én hiszek neked, és megértem hogy neked az SBS formátum jobban érvényesül a tévéden, vagy más ok miatt neked jobban tetszik. Igen kérdezték itt, hogy vajon miért ilyen formátumban van a gyári LG promó 3D film is, és az is tényleg tök szuper. Hagyd rá inkább, tudod a föld is lapos. :P
Stevenstyle Szerintem hiába minden kérés a fórumtársaknak, amikor valakiknek itt a vita önmagában is fontosabb, mint a téma.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.