Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53751) Tybike81


Tybike81
őstag

Powerdvd 14nél minek van az ha 3d tvre van kötve, és sima 2d filmet 3d-re konvertalva játszok le a pcről akkor a tvn van hang, de csak feketeség van. A tv átvált 3dre de nincs képe filmnek :(

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#53752) #94529552 válasza Tybike81 (#53751) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csak simán lejátszod, és a tv távirányítóján nyomd meg a 3D gombot. Milyen filmet akarsz lejátszani? PDVD csak BD iso-hoz kell, amúgy bármilyen lejátszó megteszi pl. MPC HC.
A konvertált 3D semmire nem jó egyébként sem.

(#53753) huncutka1029 válasza noorbertt (#53747) üzenetére


huncutka1029
addikt

ilyen opció nincs benne.
De ott kapcsol e,, ahol kikapcsolod.
Ha HDMI-n akkor ott.
És a csatornánál is ez a szitu.
Nincs tv előfizetés, de pl iBBC jól nézne ki mint alapértelmezett csatorna. Mert most bekapcsolásnál az üres semmi fogad

Ha nincs tv előfizu, eddig mit néztél?
Mindig TV? Azt most is be tudod hangolni rajta, DVB-T tunerrel, csak a koakx-ot dugd a tv-be

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#53754) koti válasza stancy (#53750) üzenetére


koti
tag

Nem hdmi-vel van összekötve, hanem a PC ethernet kábellal a Laptop meg wifi-n. Tehát mindegyik a hálózaton van. Pl az IP kamerát látom és a képét le is játsza a TV.

(#53755) Rigóbácsi


Rigóbácsi
csendes tag

Sziasztok bocs az alap kérdésekért most vettem egy LG 42LB650v-t tudtok e valahonnét egy normális használati útmutatót hozzá mert nem igazán találtam amit adnak hozzá abba meg semmi nincs,meg ha usb-ről nézek mondjuk sorozatot nem kapcsolja be a feliratot a menü részében látom a subtitle logot de nem aktiv pedig bent van a mappában a felirat fájl is!biztos voltak már ezek a kérdések de nem volt türelmem végigolvasni az egész fórumot azért köszi a segitséget!

(#53756) Shingen válasza Rigóbácsi (#53755) üzenetére


Shingen
addikt

Felirat file neve megegyezik a film nevével?
Mert úgy mennie kellene.

風林火山

(#53757) stancy válasza Rigóbácsi (#53755) üzenetére


stancy
tag

a tvben a smart menüben van a használati utasítás, nem nyomtatott formátumban.

Koti!

a netes dologhoz nem értek, csak kábeles direkt kapcsolattal néznék bármilyen filmet is, de ez az én baromságom.

[ Szerkesztve ]

(#53758) cidalain válasza stancy (#53757) üzenetére


cidalain
veterán

Az ethernetes verzio is direkt kabeles kapcsolat :)
Csak nem 1 meterre van a gepe ezert nem jo a hdmi, gondolom en.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53759) koti válasza stancy (#53757) üzenetére


koti
tag

Ok. Köszi értem.

(#53760) #94529552 válasza Rigóbácsi (#53755) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én úgy olvastam korábban, hogy a feliratkezelés nem a legjobb a mai tévékben. Beraktam neked a keresőbe, érdemes átolvasni, de nem csak a kérdéseket, hanem az arra írt válaszokat is.(én nem feliratozok) [link]
Ha valamit mást is nem találsz a kezelésiben, akkor majd írd be.

(#53761) Rigóbácsi válasza #94529552 (#53760) üzenetére


Rigóbácsi
csendes tag

Köszi a gyors válaszokat de átnevezés után se történt semmi majd még átolvasom amit Pumma is belinkelt!üdv

(#53762) noorbertt válasza Rigóbácsi (#53755) üzenetére


noorbertt
őstag

nekem mukodik, bar en alapbol megvaltoztattam a nevet a feliratnak biztos ami biztos alapon.

pld: AnagyVadasz34tF_regf.mkv AnagyVadasz34tF_regf.srt
igy magatol siman ment.

(#53763) stancy válasza noorbertt (#53762) üzenetére


stancy
tag

én pl ilyenkor átírom igy: vadasz.avi és vadasz.srt.. és sose volt gondom. ez a sok kis nagy betü meg felesleges karakter csak bezavar(hat).

rigóbácsi!

és a tv menüjében bekapcsoltad a feliratot? ott ahol a lejátszó van, jobbra ott a "további lehetőségek".

[ Szerkesztve ]

(#53764) Rigóbácsi válasza stancy (#53763) üzenetére


Rigóbácsi
csendes tag

Igen a tv menüjében is bekapcsoltam a feliratot meg simán átneveztem ahogy irtátok de semmi a lejátszó menüjében pedig van sub menüpont de nem aktív,elinditottam a John Wicket de csak az angol felirat jött be pedig hozzá van csatolva a magyar is?!

(#53765) #94529552 válasza Rigóbácsi (#53764) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az angolt vedd ki belőle, vagy csak a magyart tedd előre, hátha segít.

(#53766) poli27 válasza #94529552 (#53748) üzenetére


poli27
veterán

Mint írtam, lekerestettem a csatornákat, kiment sorbatesz a chansort al, visszatölt és rtl hd eurosp hd 1-2, stb stb még vagy 4-5 csatornánál azt írta ki nincs jel, ránézek és átállította a jelsebességet 28000 re 30000 ről, mi ez ha nem hiba a szoftverben?.... újra lekerestettem átírva a transpondert újra sorbatesz amit összekutyult 2x és most jó....

(#53767) Stevenstyle válasza Rigóbácsi (#53755) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Ahogy a kollégák is írták USB-ről mennie kell abban az esetben, ha egyezik a fájlnév. Nem találkoztam még olyannal, hogy ne vitte volna, ellenőrizd le a fájlnevet még egyszer :) Angolt azért látod gondolom, mert az mkv-ban van benne. Dlna esetében viszont felejtsed el a külső feliratokat.

(#53768) #94529552 válasza poli27 (#53766) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én is írtam, de magától egy tévé nem ír felül semmit, talán nem jó gombot nyomkodtál. Több műholdas tévét beállítottam már, azért tudom. Nem egyszerű folyamat először az összes felesleges tr. törlésével kell kezdeni, majd a tizenX maradékot beállítani jó értékekre, és kézi kereséssel kikerestetni a csatornákat. Ekkor már csak a sorbarendezés kell és kész.

(#53769) poli27 válasza #94529552 (#53768) üzenetére


poli27
veterán

Kitöröltem, kézi kereséssel lekerestettem vele és visszatette az összes transpondert amit kitöröltem....

(#53770) #94529552 válasza poli27 (#53769) üzenetére


#94529552
törölt tag

Addig gyakorold, amíg elsőre nem sikerül.

(#53771) Dracula


Dracula
senior tag

Akinek esetleg 42LB731V/730/700 TV je van (vagy kisebb vagy nagyobb) annak is lassú az egész TV? A menü lassan jön be, a TV szintén (MIndig TV " "), olyan lomha a TV... Ez az egy csalódást okozott.

A másik, hogy hiába van kikapcsolva az energiagazdálkodás és van "minden kimenetre" beállítva ugyan az, mégis néha érzek fényerő leszedést és vissza erősítést a TV által.

Üdv!

(#53772) poli27 válasza Dracula (#53771) üzenetére


poli27
veterán

Ezek ilyen szar tv-k nyugdíjasoknak :D Akik ráérnek megvárni amire a tv válaszol :D Egyébként egy vicc, hogy így eladnak tvket ennyire lassúan.... gondolkozom azon hogy visszaviszem......

(#53773) Dracula válasza poli27 (#53772) üzenetére


Dracula
senior tag

lol. :) Hát akkor másnak is feltűnt! A 4 évvel ezelőtti Pana plazma ehhez képest álom gyors volt.
Kábel TV esetén is lassú?

Vagy pl. bekapcsolom. Nincs jel a HDMI1-en, hisz mondjuk nincs (értelemszerűen már) bekapcsolva a BR lejátszó. Erre egy jó idő után (10mp?) közli, hogy megnyitja a bemeneti listát? Miért nem rakja magát TV-re? Vagy én nem tudom. Miért nem jön fel egyből a lista? Nyilván, ha tv-n hagyom és úgy kapcsolom be, akkor az jön be, ez ok.

Az igazi ok, hogy USB-re rákötött vinyóról nézek dolgokat és mikor bekapcsolom a tv-t, akkor pörög fel a vinyó, és a TV még nem látja... ezért nem tud mit kezdeni vele. Elég lassan ismeri fel, pedig állandóan rá van dugva (és be is van kapcsolva állandóan) egy USB3-as vinyó dokkoló (és néha egy pendrive is).

Üdv!

(#53774) mann


mann
csendes tag

Sziasztok, 47LM615S-es LG tvm van és eddig csak a HDMIket és a digitális földi adókat néztem, de most ráküldtem egy parabolás koaxot is, szépen le is kereste a csatikat semmi gond nem volt, működik is minden szuper, viszont eltünt a menüből az antennás jel, illetve inaktív lett, mert azt mondta nincs hozzá kapcsolva antenna, ami persze nemigaz. Nah gyorsan ujrakerestem a földit is, megy is, viszont eltünt a műholdas :) Ez csak nálam van így vagy télleg nem lehet mindkettő? Akkor miért van 2 bemenet? Vagy nézzek valami frissítést? 2 éves a készülék, most már babrálhatom :) ? Valaki tapasztalt már ilyen hibát? Köszi előre is...

mann

(#53775) #94529552 válasza poli27 (#53772) üzenetére


#94529552
törölt tag

Te inkább vidd vissza, már unalmas a te állandó fekália szóhasználatod, egy szem segítséget nem érdemelsz.
Nem lehet kultúráltan társalogni? Ez egy fórum!
Dracula Próbáld ki egyenként az eszközöket lehúzni( de csakis kikapcsolt készüléknél, mert tönkrevághatod a tv bemeneteit) hogy melyik okozza a galibát. Lehet valamelyik eszközt nem szereti a tv.

[ Szerkesztve ]

(#53776) poli27 válasza #94529552 (#53775) üzenetére


poli27
veterán

Ne haragudj hogy belepiszkítottam érzékeny tiszta lelki világodba a "szar" szóhasználattal...... de akkor is ezek a tv-k akármit mondasz akármennyire véded használhatatlan kategóriát képviselik, (lassú, kifagy, hülyeségeket produkál, stb stb)....

(#53777) huncutka1029 válasza mann (#53774) üzenetére


huncutka1029
addikt

szia,
Sajna 2011-2012-es modellek egy achilles sarka, hogy csak 1 féle bemenetet kezelnek.
Ha DVB-t-re keresel, nincs kábel, és sat, ha satra akkor meg nincs DVB-t És kábeles hangolás.
Ezt csak a 2013-as (LA) modellektől orvosolták.
Ha mindkét forrást néznéd, akkor kell egy stb sajnos. :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#53778) mann válasza huncutka1029 (#53777) üzenetére


mann
csendes tag

Köszi ez gyors volt, azt hittem én vagyok ilyen béna, firmwarefrissítés nem játszik a probléma megoldásánál esetleg?

mann

(#53779) huncutka1029 válasza poli27 (#53776) üzenetére


huncutka1029
addikt

ne gondold, hogy a sony, vagy samsung jobbat csinál.
Egyébként valóban bosszantó, az a marketing, amit művelnek a gyártók, vagy a képi megjelenítés gyenge, vagy a smart része stupid... ;]
De ha minden jó lenne, a következő évben ki venné meg az új modelleket? ;)

Egyébként tényleg érünk, hogy kerüld a trágár kifejezések használatát.
Az elmlt néhány napban kb 30-40 HSZ-t moderáltak, hasonló hangvételű megjegyzések és személyeskedés, flamelés miatt.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#53780) huncutka1029 válasza mann (#53778) üzenetére


huncutka1029
addikt

nem az adott évjárat után, már nem nagyon frissítenek, és az előző évi tv-k nem kapják meg a következő évi specifikációt.
Marketing.... :(

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#53781) #94529552 válasza poli27 (#53776) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem érdekel a tévé, még akkor sem érdekelne ha nekem olyan lenne,de nem azért van itt mindenki a fórumon, hogy a mocskos beszédet olvassa. Fogalmazz kultúráltan. Lehet használni a fekáliák helyett, rossz, hibás, nem működik, elromlott stb. szavakat, nem olyan nehéz a magyar nyelv. Mit lehetne védeni rajta egyáltalán, hibás, elromlott, nem funkcionál, stb,. Vannak lehetőségek: csere, pénz vissza, szerviz, stb.

(#53782) driller


driller
csendes tag

bocs, rossz topikba írtam

[ Szerkesztve ]

(#53783) poli27 válasza driller (#53782) üzenetére


poli27
veterán

Sztem 55" ra a 230k határeset....

(#53784) mastodon


mastodon
aktív tag

Ez szerintetek egy jó szín beállítás az LB 650v-re, amelyet ajánlanak?

[ Szerkesztve ]

(#53785) hpeti2 válasza mastodon (#53784) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Igaz én LB630V-re használtam, de nálam is sárgás lett a kép. Valamint a pirosra még rányom elég jól a srác és nálam ettől riportokban elkezdett vibrálni az emberek bőre a színátmeneteknél. Ezért talán 6-ról kellett visszavenni 2-re az értéket.
A képen a részletek valahogy eltűntek és mintha az egész kép fátyolos lett volna. De ez lehet annak tudható be, hogy hiába egyezik a panel, mögötte az elektronika már eltérő.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#53786) Stevenstyle válasza mastodon (#53784) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Ízlések és pofonok (a linkeltet nem próbáltam de), szerintem próbáld ki a 730-as prohardveres tesztben, vagy a geeksk.hu-ban szereplő beállításokat. Mindkettő meglehetősen jól el van találva. Mondjuk ez is áll ejtő tud lenni csak nem mindenkinek. :)

Azt azért tegyük hozzá, hogy az ehhez hasonló beállítások csak úgy mint a helyszíni kalibrálás utáni beállítások nem arra törekednek, hogy állat ejtsenek a vacsoravendégeknek. Sőt... A cél ugyebár a lehető legjobb színhelyesség, a legkevesebb anomáliával.

Sajnos az emberek jó részének a jó kép kimerül a csutkára húzott dinamikus kontrasztban és a túlhúzott, túlszaturált színekben. Felrakja élénkre és még megy is a hűha a vendégektől, h azta milyen színei vannak. Az persze másodlagos, hogy közben pl a sötét részletek el vesznek a dinamikus kontraszt miatt és, hogy a színeknek köze sincs a valósághoz. Van nekem is olyan barátom, aki a kalibrált beállításokat kb egy óráig használta és utána visszatette eredetire.

Persze az ég adta egy világon semmi probléma sincs ezzel, hisz mint mondtam ízlések és pofonok valamint mindenki úgy használja a saját Tv-t ahogy szeretné, csak nem árt tisztában lenni azzal, hogy ezek a beállítások mire valók :)

[ Szerkesztve ]

(#53787) Watt25 válasza Dracula (#53771) üzenetére


Watt25
veterán

Ezt olvasd el.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#53788) stancy válasza mastodon (#53784) üzenetére


stancy
tag

ez nagyon rossz beállítás, abszolut nem életszerü a sárga szemű, és vörös fejü emberek.

ez nekem bevált: [link]

[ Szerkesztve ]

(#53789) amtibacsi


amtibacsi
aktív tag

Analóg adásunk van, kábelen jön a jel. Be is programozza magát szépen. A gond ott van, hogy a csatornákat elég furcsán nevezi el. C01, S27, stb.. Menüből átnevezni elég mazohista feladatnak tűnik, két adó átnevezése után feladtam :-) Ekkor jött az ötlet, hogy lementem pendrivera a listát és PC-n megszerkesztem. Jelentem, hogy kb. 10 perc gépelés után tökéletes lett a lista, bár az 5 karaktert elég kevésnek éreztem adónként.

(#53790) Watt25 válasza amtibacsi (#53789) üzenetére


Watt25
veterán

1. Válts digitálisra.
2. Nekem engedte hosszabb nevek beírását is a Chansort használatával. (Nem teszteltem, hogy mennyire lehet hosszú.) LV5590-es tévé.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#53791) amtibacsi válasza Watt25 (#53790) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

32LB650V a tipus. Van 3 TV a lakásban, kell nekik az analóg :-) MindigTV jöhetne szóba, de az újabb 2 távirányító :-) Szerencsére én csak Forma1-et nézek rajta, az meg jön előfizu nélkül is, páromat meg nem zavarja a gyengébb kép. Sok 3d-s filmet nézünk inkább, azért is vettük, az nagyon szép rajta. Érdekes, de az analóg adásból is nagyon szép a 3d, de csak 14:9-es képaránynál.

[ Szerkesztve ]

(#53792) Rönó


Rönó
tag

Sziasztok!
A 32LB650V Típusú tv-hez adnak gyárilag NFC matricát?
Üdv: Tóth Attila

(#53793) Diamond500 válasza Rönó (#53792) üzenetére


Diamond500
senior tag

Igen

(#53795) amtibacsi válasza Diamond500 (#53793) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Az mire jó ? Nekem van NFC a tableten.

(#53796) amtibacsi válasza amtibacsi (#53795) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Közben megtaláltam, bocsi

(#53797) tt124307


tt124307
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni abban, hogy 47LB670 illetve 47LB730 sorozat között normál, mindennapi használatot tekintve milyen jelentős különbségek vannak. A nyilvánvaló különbségeket ismerem (talp kialakítás, 700Hz vs 800Hz MCI), leginkább arra lennék kíváncsi, hogy képminőségben (elsősorban is a problémás pontokon), sebességben (sehol nem találni infót CPU és memória specifikációra) mennyiben más a két modell. Ha nem feltétlenül szükséges nem fizetnék +20k-t a 730-as sorozatért.
köszi,
TT

[ Szerkesztve ]

(#53798) opeter70 válasza stancy (#53746) üzenetére


opeter70
senior tag

Köszi a választ!

Még egy kérdés: A tv elé kötött szünetmentesnek feltétlenül szinuszosnak kell lennie, vagy "csak" ajánlott?
Úgy értem, hogy okozhat-e bármilyen kárt a tv-ben, ha nem szinuszos szünetmentest kötök elé?
(Elnézést, hogy itt firtatom tovább a kérdést, de a "szünetmentes" topikban eddig még nem kaptam rá választ)

[ Szerkesztve ]

(#53799) Rönó


Rönó
tag

Sziasztok!
Fasza..... Akkor én azt vagy nem kaptam vagy kidobtam....
Üdv: Tóth Attila

(#53800) Diamond500 válasza opeter70 (#53798) üzenetére


Diamond500
senior tag

Szerintem itt se fogsz, de ne legyen igazam!

Rönó: szereintem kidobtad mert nekem is csak be volt dobva a többi papír közé

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.