Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75201) Dzsuri89 válasza Xboxone40 (#75195) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Óvatosan ezzel, mert a topikban vannak páran, akik imádnak nepperezni…🤣

(#75202) Fifaisshit válasza Mauzes (#75196) üzenetére


Fifaisshit
őstag

Én kedden rendeltem csütörtökön már mehettem is érte :)
viszont van egy emagos rendelésem a bogaras amit leadtam 12.07en es csak 12.29en szállítják ki pedig van készletük belőle ami amúgy egy vicc .

(#75203) Xboxone40 válasza Dzsuri89 (#75201) üzenetére


Xboxone40
csendes tag

Észrevettem, bár aki mondja biztosan soha nem tette, vagy tenné.... :R

(#75204) maross válasza Fifaisshit (#75202) üzenetére


maross
veterán

Bogaras emag mar reg nincs, nekem is kellett volna egy. Napokig csak "szegedi uzletben atveheto" felirattal volt elerheto, es mar olyan sincs.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#75205) magickonfig válasza sb (#75197) üzenetére


magickonfig
tag

pedig a pisztácia a kedvencem ;]

(#75206) sb válasza Xboxone40 (#75203) üzenetére


sb
veterán

Utolsó offom, de mivel én szóltam be...
Gyaníthatóan nincs a topicban olyan aki ne adott volna már el Legot.
Az említett mennyiségek viszont szerintem kicsit más kategóriába esnek. Biztos bennem van a hiba, az én retinámba beleégett a 16db micimackó. :B

Röviden:
Soha<>"nagyker".

(#75207) sb válasza magickonfig (#75205) üzenetére


sb
veterán

Jobb mintha a Home Alone lenne... :D

(#75208) Crus válasza sb (#75206) üzenetére


Crus
őstag

Rosszul gyanítod. :P A büdös életben nem adtam el még Legót, pedig az első Legóm a 6892 volt, az 1986-ban lett véve, ergo 37 éve. Azóta nem kettő készlet került ide.

Tény, hogy elértem viszont a helylimitet. A Boutique Hotel a minap már egyrészt azért maradt ki, mert szó szerint nem tudom már a dobozt hová eltenni, amíg nem építem össze. Padláson meg nem akarom tartani, amíg sorra nem kerül. Ergo ami a szívemnek kevésbé kedves, azt lehet el kéne engednem, de egyelőre nem hajlok rá. Majd ha igen, akkor is tradeben/beszámításban gondolkodnék másik, nekem tetsző készletbe.

Aki meg gyak. csak azért járt ide, mert akciók is vannak linkelve és ezeken keres pár ezrest/tízezrest, meg a szót se érdemel, annyira lowproli.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#75209) Tony21 válasza sb (#75206) üzenetére


Tony21
tag

Jelentem én sem adtam még el Lego-t soha (mivel helikoptert nem adunk el ugye :P ), így soha nem is vettem eladásra. Van amiből kettő vagy több is van, de az tervezett volt, így maradnak is.

(#75210) Djuree válasza ranlomadi (#75190) üzenetére


Djuree
félisten

pedig ott láttam, jofogás, meg a faces legos csoportok. semmi baj nincs azzal, én már több 100x vettem, nem volt még problémám, utána kell nézni az eladonak és nem lehet probléma. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#75211) czanga válasza Crus (#75208) üzenetére


czanga
őstag

Hülye hoarder lettem. Neppernek béna lennék. :D

"Fúúú ebből legalább kettő kell, mert egyet kibontok és egy bontatlan mindenképpen kell. Jah nem, inkább három ha bőven kapni, mert olyan jó áron van és egyet el lehet majd adni..."

Hint: Nem bontottam ki, és az elmúlt 10 évben egyetlen 1db készletet adtam el.
Most meg már totál nincs hely újaknak, de a használt piac meg esik össze... :U

(#75212) Xboxone40 válasza Crus (#75208) üzenetére


Xboxone40
csendes tag

Szerintem aki foglalkozik vele nem ide jár akciót keresni :)

(#75213) Warton válasza Warton (#73676) üzenetére


Warton
őstag

A terepjárózás után visszatértem a kicsit pihentetett SU-100-as projekthez.

Elkészült a lövegpajzs, a löveget be is építettem a vázba. Valamint elkészültek a lecsatolható üzemanyagtartályok első koncepciója is, a színeken még dolgozni kéne egy kicsit, jelenleg ilyen színű elemeim vannak, annyira nem tetszenek a lyukak rajta, még gondolkodom, hogy technic kerekekkel oldjam-e meg, annak meg az a hátránya, hogy a külső felülete egyenetlen, mindenféle csíkok "szaladgálnak" rajta.

Az előző posztban már úgy nagyjából elkészült a löveg, annyi plusz dolog lett végül, hogy nem csak oldalra, hanem fel le is kitéríthető a löveg. Tkp. a löveg az 1. számú szervó motorral egy tengelyen van (szürke színű fogaskerék), amit a másik szervo motor tud mozgatni. Biztos van jobb, helytakarékosabb megoldás is, nekem ilyen motorjaim voltak itthon.

A modell belsejében rengeteg hely van, úgyhogy nem gond a két servo elhelyezése sem.

A következő nagyobb projekt ezen a "tankon" a frontpáncél meg az oldalsó páncélok elhelyezése, erre vonatkozó koncepció, ötletezés látható az első képen. A frontpáncélnál kihívás lesz, hogy meg legyen a lyuk a lövegnek és a lövegpajzsnak, ugyanakkor stabilnak is kéne lennie.

(#75214) Mauzes válasza Xboxone40 (#75203) üzenetére


Mauzes
őstag

Szerintem nem meglepő, hogy aki hetek óta akar venni, de nem jutott belőle, azt némileg zavarhatja, ha valaki meg 3-at megvett. Engem is zavar, hogy én hamarabb rendeltem, mégis te kapod meg - ez mondjuk az Alza hibája.
Ettől még lehet racionális, business is business, de mások szempontja is érthető.

(#75215) ranlomadi válasza Djuree (#75210) üzenetére


ranlomadi
tag

Ahh en elvbol nem veszek nepperektol.. akkor inkabb majd Karacsony utan.. :U

(#75216) ripla válasza Mozaart (#75193) üzenetére


ripla
őstag

A Mindstorms érát simán vissza kellene hozni. Én is szeretem a járműveket összerakni, de a 3-4. után azért már szívesen építenék valami teljesen más koncepciót. Akár motorizáltat is.

(#75217) Melezor válasza ranlomadi (#75215) üzenetére


Melezor
kezdő

A nyiregyi lego dolgozo nem feltetlenul nepper, csak kiegesziti a fizut.

(#75218) ADAM1337 válasza Dzsuri89 (#75201) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Mondjuk ezzel nem tudom mi a baj, a legtöbb legos videós is reklámozza mibe érdemes fektetni stb.
Nekem is vannak félre rakott bontatlan készleteim nincs ezzel semmi baj.
Meg van amik megtetszettek rosszabb időkre félre raktam szettek is.

(#75219) Djuree válasza ranlomadi (#75215) üzenetére


Djuree
félisten

hát nekem mind1, ha nem én veszem meg, megveszi más, akkor meg már inkább az enyém legyen jó áron. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#75220) Fifaisshit


Fifaisshit
őstag

Akkor ezennel hivatalosan is bezárom a decemberi Lego vásárlást és várom a szerdàtól induló 2 és fél hetet :D :DD

(#75221) HUN_Sector válasza Fifaisshit (#75220) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Valahogy úgy érzem, ott még nincs gyerek. Nagyon bátran ki van pakolva sok sok mütyür
:D :D :D

(#75222) Crus válasza ADAM1337 (#75218) üzenetére


Crus
őstag

Attól, hogy reklámozza mibe érdemes fektetni, attól még nem nevezhető normális és korrekt tevékenységnek. YT-on nem egy videós foglalkozik fegyverekkel és vásárlási tanácsokkal és erősen kétlem, hogy ez is a norma része kellene legyen.

Itt nem ritka oldtimereket veszel meg és adod el haszonnal, hanem gyakran szó szerint GYEREKEK elől veszed meg a 16. Micimackót, neki meg nem jut. Tele van az ország szegény családokkal, ahol egy 7 ezres Micimackó pl. a nonplus ultra lett volna, de úgy nincs könnyű dolguk, hogy már aznap 29 ezrekért ment a 7 ezres szett a marketplacen.

A világon semmi gond nincs azzal, ha valaki vesz 2 max 3 készletet, vagy szándékosan 5-öt, mert MOC-ra kell. A gyerekjátékkal való kereskedés a probléma.

Még 1x a gy.k.: Ez nem Rolex, Trans Am, meg platina gyűrű. Ez gyerekjáték, amit a gyerekek elől vásárolnak fel egyesek.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#75223) Crus válasza czanga (#75211) üzenetére


Crus
őstag

Egy kicsit velem is elszállt a történet, de nekem egy van gyak. mindenből, amiből nem, az MOC terv. A Lego nepperkedés ezekkel az aprópénzekkel továbbra is rettentő kínos.

Ahogy pl. RapaNui csinálja, az viszont tök jó és totál rokonszenves hozzáállás. Megveszi, összerakja. Tetszik? Marad. Nem tetszik? Megy. Veszi a következőt, élvezi az építést és folyamatosan újabb és újabb készletekbe fürdik. :R
Valahogy nekem is ezt kéne tennem, de én ha valamit összerakok, az nagyon a szívemhez nő - eleve azért is veszem meg -, így marad.

A használt piac összeomlásáért régóta szurkolok. Csak így tovább!

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#75224) Tyler Durden válasza Fifaisshit (#75220) üzenetére

Egy korty tátrateát ha kérhetnék ;] Gratula elleszel az ünnepek alatt :D

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#75225) czanga válasza Fifaisshit (#75220) üzenetére


czanga
őstag

Szép az a figura display megoldás. :K

(#75226) Fifaisshit válasza czanga (#75225) üzenetére


Fifaisshit
őstag

Köszi szépen , asztalos furcsán is nézett amikor mondtam neki hogy ugyanolyan bútor lappal legyen mint a szekrény meg a fal meg hogy mit akarok azzal :)

Tyler : várom is mint egy gyerek , hogy kezdjem mint egy gyerek kb :D

HUN_Sector : ne is mond , állítólag a kaktusz segít ;] :D

(#75227) Xboxone40 válasza Crus (#75222) üzenetére


Xboxone40
csendes tag

Ha nem én veszek 16db-ot akkor más veszi meg, ha nem ülsz pont akkor mindegy ki veszi meg előled.... A Lego maga is azokból él akik "halmoznak" Van aki érméket vesz, van aki aranyat, van aki műanyagot....Ha meg van olyan aki egy kivonult szettért nem fizet többet szíve joga nem kell megvenni :) Lehet pár ezer forintért nem éri meg, de lehet hogy egy 6k Mackó 2 év mulva nem pár ezer forint... Én eltettem párat abból is, mint a Horgászboltos készletből is akció alatt vettem 5db-ot, majdnem 1 visszahozta az árát, ha nem is egészen.... Egy kirakva, 3db eltéve....Talán ez nem bűntett....

[ Szerkesztve ]

(#75228) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

#75226Fifaisshit Meg tudom érteni.

Én végül babaráccsal oldottam meg az elzárást, amíg még ez megvolt:

[ Szerkesztve ]

(#75229) ranlomadi válasza Xboxone40 (#75227) üzenetére


ranlomadi
tag

Amikor a gyerekek elől 3-4 szettet berendel az ember, h később vagy azon nyomban nyerészkedjen azaz én szememben nem etikus, bárhogyis lehet ezt forgatni.. :) Mindenesetre ma sikerült egy Alzás 81ezres 1 db!!!!! Home alone készletet berendelni.. remélem a többieknek is sikerülni fog.. :)

(#75230) Sundesz válasza Xboxone40 (#75227) üzenetére


Sundesz
őstag

Mondjuk a 16 db Micimackó az egy más szint. (gátlástalan mennyiség). De a sima jó áras szettekből betárazni párat, amiből bárki vehet, az valóban nem bűn. Egy a gond ezzel, ha nagy pénzt akar vissza az ember akkor nem elég hogy árulni kell, de mondjuk évi pár milliós bevételnél illik adózni is.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#75231) Xboxone40 válasza Sundesz (#75230) üzenetére


Xboxone40
csendes tag

Igazad van, te biztosan nem vennél valamiből ami extra jó áron van többet , hogy jusson másnak is..... :R

(#75232) Sundesz válasza Xboxone40 (#75231) üzenetére


Sundesz
őstag

De, vettem 3 db-ot.

Hörcsög Powa'

(#75233) Tyler Durden válasza Xboxone40 (#75231) üzenetére

Szövegértelmezés 1-es. Venne de nem 3 raklappal. Amúgy meg tudod előzni, hogy beléd kössenek, ha ezeket a dolgokat megtartod magadnak..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#75234) lorcsi válasza Sundesz (#75230) üzenetére


lorcsi
veterán

Ujra elkezdtunk legozni mi is
( korabban egy legovar miatt jottem kerdezni)
azota lett par duplo szettunk
meg 1-2 technics is ( ehhez meg ido kell…)
ha lesz idom jovok kepekkel is
Olvasgattam a topikban es ratalaltam a micimacko szettre, hogy mennyiert volt learazva.. es h mennyi az aprokon meg a boltban :Y
brutal ami megy :(
tetszik a szett es a 2,5 eves kisfiammal biztosan jol eljatszanank vele… de az a 30-as ar… horror

(#75235) Mozaart válasza lorcsi (#75234) üzenetére


Mozaart
aktív tag

A 6 000res ar volt drasztikusan olcso. Szandekos vagy veletlen. :D
.
Mas: jovo marciusban jon Hofeherke es het torpe. :D

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#75236) Xboxone40 válasza Tyler Durden (#75233) üzenetére


Xboxone40
csendes tag

Ohhh a tátra tea :) Működik. A 16db nem 3 raklap :D Már én sem vennék.. :( [link]

[ Szerkesztve ]

(#75237) LÁZ válasza lorcsi (#75234) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

pedig a 30 még határeset, a hivatalos 40k, vagy most már lehet több, kb 25 lenne a reális sztem hivatalos árnak....

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#75238) Vesa válasza Neurotoxin (#75168) üzenetére


Vesa
veterán

Igen, erről.

A tudomány a valóság költészete!

(#75239) Throme válasza Xboxone40 (#75227) üzenetére


Throme
veterán

"mindegy ki veszi meg előled"
Nem mindegy, hogy egy másik nepper veszi meg a 16-ot, vagy 16 legózóhoz kerül, akik játszanak vele.
16 darabbal 15 embertől vetted el a lehetőséget (vagy ha nem te, akkor valaki más tette volna, ebben igazad van), akik nagy valószínűséggel megvették volna (nekem nem kellett szerencsére, ahogy a HA szett se) 6 rugóért.

"Lego maga is azokból él akik "halmoznak""
Ezzel meg az a baj, hogy hamis keresletet generálnak, vagy fogalmazhatunk úgy is, hogy felnyomják az árat x%-kal hiszen kereslet emelkedése áremeléssel jár.
Mostani árakon egyre kevesebben vásárolnak legót. Fordulnak a hamis legó felé, vagy más játékot vesznek.
Ez a ti piacotokat is szűkíti szépen lassan. Akit nem "fertőz meg" a legó szeretete, az keresőképes korában se fog vele foglalkozni, többségében.

Nyilván nem fog változni semmi, csak beszélgetünk róla.

#75215 ranlomadi
"Ahh en elvbol nem veszek nepperektol."
Én is így vagyok ezzel.

(#75240) Xboxone40 válasza Throme (#75239) üzenetére


Xboxone40
csendes tag

Van benne valami, de szerintem még mindig jó haszon van benne, akik kárognak, hogy bedől a piac..... én nem vettem észre, persze nem is szabad mohónak lenni... Irtam már a 30% meg van és ez elég is, néha több jóval és ennyi a történet.... Lényeg, nem mindent is megvenni, és olcsón... :R

(#75241) Djuree válasza HUN_Sector (#75228) üzenetére


Djuree
félisten

:Y
ó ez de fasza! írnál róla? eladtad? én egy szamuráj páncélt szeretnék, de marha drága. :(

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#75242) lorcsi válasza LÁZ (#75237) üzenetére


lorcsi
veterán

Igen, az azert jobbnak tunik

szakik!
a micimackohoz csak a figurakat meg lehet valahonnan venni ?
vagy ez ilyen full limitalt ?

(#75243) Dilikutya válasza lorcsi (#75242) üzenetére


Dilikutya
félisten

Figurát max bontásból, külön nem kaphatók hivatalosan, és csak ebben a készletben vannak. De nem hinném, hogy sokat spórolsz, ha figuránként veszed meg. Legolcsóbb magyarországi Bricklink árakkal kicsivel 20k alatt van az összes figura, 3500-4000 átlagban, azt nem néztem, ez hány eladótól jön, legalább egy postaköltség jön rá, így már meg is van a 20k.

Most nézem, kilőtt az ára. Bricklinken van egy jómadár, 50-ért árulja, még van neki 28. :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#75244) Xboxone40 válasza Dilikutya (#75243) üzenetére


Xboxone40
csendes tag

8 eladónál van Magyarhonba, az nem sok... 56 készlet... Az egyik legjobb szett, főleg amik mostanában jöttek ahhoz képest. Holnap jön 3 lombház, remélem dobozba, az Emag tud meglepetést okozni, de az áruk jó, 21 MOC van belőle.... 10497 lesz még tuti befektetés, nagyon korán kivezették és az egyik legjobb készlet...

[ Szerkesztve ]

(#75245) HUN_Sector válasza Djuree (#75241) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Eladtam. Bővebben ha érdekel, vagy ha kérdésed van, privátban írj nyugodtan :)

(#75246) Djuree válasza HUN_Sector (#75245) üzenetére


Djuree
félisten

írtam

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#75247) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

köszönjük a megjelenteknek a részvételt, megkérnék mindenkit, hogy ezennel fejezzük be ezt a 'ki ki elől veszi meg a legot, és az ovisoknak miért nem jut' vonalat..

bittedanke

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#75248) Tony21 válasza LÁZ (#75247) üzenetére


Tony21
tag

Legyen inkább helikopter! :DDD
76896 Bell UH-1

(#75249) Throme válasza Tony21 (#75248) üzenetére


Throme
veterán

A múltkorit végül elárultad, hogy miből épült?
sárga-fehér-fekete

(#75250) Pötyi válasza Throme (#75249) üzenetére


Pötyi
őstag

# 75126

QNX is cool!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.